Autor Wątek: W co teraz gracie?  (Przeczytany 1392981 razy)

0 użytkowników i 62 Gości przegląda ten wątek.

dante0

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 22-07-2008
  • Wiadomości: 1 323
  • Reputacja: 26
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #7760 dnia: Czerwca 15, 2013, 02:21:15 am »
A tak w ogóle, to zupełnie nie rozumiem myślenia, że platformówki są gorsze od FPSów, TPSów czy innego badziewia. Po prostu inny gatunek gier.
Plus.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #7761 dnia: Czerwca 15, 2013, 02:33:55 am »
Nie są gorsze tylko są tańsze. Zrobienie platformówki 2D, gdzie dwuwymiarowy ludzik biegnie w prawo i podskakuje po dwuwymiarowej planszy, wymaga znacznie mniej środków niż zrobienie fpsa, tpsa czy innego "badziewia" i cena powinna być adekwatna.

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #7762 dnia: Czerwca 15, 2013, 02:36:00 am »
Ja nie pisałem o grze tylko o maszynie do grania.
Telefon za 2000 jest o 900 (lol) niżej niż WiiU za 1100.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #7763 dnia: Czerwca 15, 2013, 02:41:43 am »
Telefon ma "trochę" szersze spektrum zastosowań!

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #7764 dnia: Czerwca 15, 2013, 02:45:10 am »
A winni się tłumaczą!

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #7765 dnia: Czerwca 15, 2013, 07:35:58 am »
Rayman Origins świetna gierka. je**ć hejterów :angel:

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #7766 dnia: Czerwca 15, 2013, 11:42:03 am »
Rayman Origins świetna gierka. je**ć hejterów :angel:

yap

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 24-05-2005
  • Wiadomości: 708
  • Reputacja: 29
  • GT: DARKERRYU PSN ID: YapPL
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #7767 dnia: Czerwca 15, 2013, 12:09:45 pm »
The Last of Us - jak na razie jest mega, ale to gra ND więc jak może być inaczej? W ogóle nie śledziłem fazy produkcji więc o grze nie wiem nic, a to potęguje tylko klimat wyobcowania.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 15, 2013, 17:41:45 pm wysłana przez yap »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #7768 dnia: Czerwca 15, 2013, 12:35:21 pm »
Nie są gorsze tylko są tańsze. Zrobienie platformówki 2D, gdzie dwuwymiarowy ludzik biegnie w prawo i podskakuje po dwuwymiarowej planszy, wymaga znacznie mniej środków niż zrobienie fpsa, tpsa czy innego "badziewia" i cena powinna być adekwatna.
A co mnie obchodzi ile kosztuje zrobienie gry? Co za różnica, czy gra kosztowała 1 milion, 10 milionów, czy 100 milionów zielonych? Jeśli ktoś potrafi zrobić tak samo dobrą grę za mniejsze pieniądze, to jego zysk, nie mój.

Jedyne, co powinno się liczyć dla gracza to ogólne wrażenia płynące z gry. Jeśli gra X była tańsza w produkcji, ale daje lepsze wrażenia niż droga gra Y, to wybieram grę X (no chyba, że akurat mam większą ochotę na Y).

Zresztą zrobienie porządnej platformówki wcale też nie jest tanie i łatwe. Retro ma ponad stu osobowy zespół, a nowego Donkey Konga robią już od dwóch lat. Gra sama się nie zrobi, a konkretna platformówka często wymaga więcej zmysłu designerskiego niż FPSy - projekty poziomów muszą być ciekawe i zaskakujące.
Gdyby stworzenie zajebistej platformówki byłoby takie proste i tanie, to z pewnością byłoby na rynku dużo więcej takich gier.

Zróbmy małe porównanie (tylko poglądowe - nie chodzi o konkretne gry). Co jest lepsze:
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Załóżmy, że gry te starczą na tyle samo czasu i mają tą samą średnią ocen. Wszystkie to exy, dlatego jeśli chcę, w któregoś zagrać, to muszę kupić konsolę. Mam się kierować kosztem produkcji danej gry, czy wybrać te gry, w które mam większą ochotę zagrać?

Ja lubię sobie zagrać raz w takie gry, a raz w takie. A naprawdę dobre platformówki (czy inne gry tego typu, jak Mario Kart czy SSB) robi głównie Nintendo.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #7769 dnia: Czerwca 15, 2013, 12:38:19 pm »
Nie no, POK, jak lubię czytać Twoje posty z dobrą polszczyzną i uwielbiam platformówki, tak teraz srogo dojebałeś...

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #7770 dnia: Czerwca 15, 2013, 12:40:05 pm »
A to nie jest tak, ze te gry śa dla dzieci? Są banalnie proste i cukierkowate aby dzieci lubiely w nie grać?

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #7771 dnia: Czerwca 15, 2013, 12:49:24 pm »
Nie no, POK, jak lubię czytać Twoje posty z dobrą polszczyzną i uwielbiam platformówki, tak teraz srogo dojebałeś...
Why? :)

A to nie jest tak, ze te gry śa dla dzieci? Są banalnie proste i cukierkowate aby dzieci lubiely w nie grać?
To zagraj Rayman Origins albo w DKCR. Daleko tym grą do banalnej prostoty... (szczególnie DKCR potrafi zaleźć za skórę)

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #7772 dnia: Czerwca 15, 2013, 12:54:14 pm »
Nie no, POK, jak lubię czytać Twoje posty z dobrą polszczyzną i uwielbiam platformówki, tak teraz srogo dojebałeś...
Why? :)
Te fragmenty:
Zresztą zrobienie porządnej platformówki wcale też nie jest tanie i łatwe. Retro ma ponad stu osobowy zespół, a nowego Donkey Konga robią już od dwóch lat. Gra sama się nie zrobi, a konkretna platformówka często wymaga więcej zmysłu designerskiego niż FPSy - projekty poziomów muszą być ciekawe i zaskakujące.
Gdyby stworzenie zajebistej platformówki byłoby takie proste i tanie, to z pewnością byłoby na rynku dużo więcej takich gier.
A naprawdę dobre platformówki (czy inne gry tego typu, jak Mario Kart czy SSB) robi głównie Nintendo.

i porównanie Driveclub z bullshotem MK na Wii U. Nie brnij, proszę.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #7773 dnia: Czerwca 15, 2013, 13:04:27 pm »
Naprawę nie rozumiem, co złego napisałem, ale naprawdę :(

porównanie Driveclub z bullshotem MK na Wii U
Pisałem, że to tylko porównanie poglądowe. Nie chodziło o grafikę czy kwestie techniczne, a o samą grę. Jeśli natomiast rozpatrujemy Drivecluba, jako nowe IP, a MK jako stary kotlet, to jeszcze mogę to zrozumieć. Tyle że Driveclub równie dobrze mógłby się nazywać Test Drive albo PGR, więc to takie nowe IP tylko z nazwy.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #7774 dnia: Czerwca 15, 2013, 13:07:36 pm »
Armię fanów to sobie N wychowało, że tylko pozazdrościć  :|

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #7775 dnia: Czerwca 15, 2013, 13:12:26 pm »
Któryś marianowiec nazwał Jaka 1 trudną grą. lol To Ty POK?

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #7776 dnia: Czerwca 15, 2013, 13:19:03 pm »
Naprawę nie rozumiem, co złego napisałem, ale naprawdę :(
1. Retro wałkujące DK kilka lat to żaden argument.
2. Skąd wziąłeś pomysł, że trzeba mieć większy zmysł designerski do platformówek, niż innych gatunków (tutaj fps)? Są na to jakieś badania? Taki Rayman Origins otrzymuje grafę z artworków, taki Killzone 2 i 3 tworzy się na podstawie artworków, które nie są gorszego designu, niż kolorowe światy z platformówek.
3. Na rynku jest wiele dobrych platformówek. Wystarczy spojrzeć na cyfrową dystrybucję. I nie wymaga to tak wielkich nakładów. Ten gatunek może mieć wielu przedstawicieli i koszty tworzenia chyba są dobrze widoczne - wiele mniejszych devów robi i wypływa na platformówkach, które trafiają m.in. do sklepików Sony/MS.
4. Nie uzurpowałbym prawa Nintendo do gatunku, bo chociaż niewątpliwie z nim kojarzony, nie jest "monopolistą".
5. Dzięki za wyjaśnienie tego porównania, bo rzeczywiście skupiłem się na innym aspekcie, a Tobie chodziło o czerpanie przyjemności z gry.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 15, 2013, 13:21:26 pm wysłana przez Kert »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #7777 dnia: Czerwca 15, 2013, 13:27:53 pm »
Któryś marianowiec nazwał Jaka 1 trudną grą. lol To Ty POK?
W Jaka 1 nawet nie grałem. Ale dwójka była całkiem trudna (choć nie tak, jak DKCR).

Naprawę nie rozumiem, co złego napisałem, ale naprawdę :(
1. Retro wałkujące DK kilka lat to żaden argument.
2. Skąd wziąłeś pomysł, że trzeba mieć większy zmysł designerski do platformówek, niż innych gatunków (tutaj fps)? Są na to jakieś badania? Taki Rayman Origins otrzymuje grafę z artworków, taki Killzone 2 i 3 tworzy się na podstawie artworków, które nie są gorszego designu, niż kolorowe światy z platformówek.
3. Na rynku jest wiele dobrych platformówek. Wystarczy spojrzeć na cyfrową dystrybucję. I nie wymaga to tak wielkich nakładów. Ten gatunek może mieć wielu przedstawicieli i koszty tworzenia chyba są dobrze widoczne - wiele mniejszych devów robi i wypływa na platformówkach, które trafiają m.in. do sklepików Sony/MS.
4. Nie uzurpowałbym prawa Nintendo do gatunku, bo chociaż niewątpliwie z nim kojarzony, nie jest "monopolistą".
5. Dzięki za wyjaśnienie tego porównania, bo rzeczywiście skupiłem się na innym aspekcie, a Tobie chodziło o czerpanie przyjemności z gry.
1. I tak i nie.
2. Ok, tu się zgodzę. To tylko moje własne spostrzeżenia, które nie muszą mieć nic wspólnego z prawdą.
3. Wymień platformówki z cyfrowej dystrybucji poziomem dorastające do SMG 1 i 2 lub do DKCR.
4. Racja. Ale Nintendo jest w tym najlepsze.
5. Ok.


Ani razu nie napisałem, że gry na konsole Nintendo są lepsze niż te na konsole Sony czy M$. Są po prostu inne. Nie napisałem, że Mario będzie lepsze od Killozne'a, albo, że MK będzie lepsze od Drivecluba. A że lubię też i tego typu gry, to ich konsole są dobrym uzupełnieniem.

Z mojej perspektywy to wygląda tak, jakby 3/4 forum była zacofana przez jakieś głupie nawyki myślowe.

W przemyśle growym (jak i w każdym innym, ale w tym jest to szczególnie widoczne) naczelną zasadę jest ewolucja. Zapełniają się kolejne nisze, a te istniejące stale dążą do postępu, aby nie wypaść z gry. Czynnikiem selekcyjnym są gracze. Ich indywidualne wybory określają kierunek, w którym przebiega rozwój. Gracze chcą lepszej grafiki - gry stają się coraz ładniejsze (lepsze technicznie produkcje wypierają te gorsze). Są pewne obwarowanie, jak koszty produkcji, cena za grę itd., ale są to czynniki zewnętrzne.
Nintendo wciąż zajmuje tak mocną pozycję, tylko dlatego, że nikt nie umie wtargnąć z impetem w ich niszę. Gdyby Sony zaczęło robić lepsze gry tego typu, to prędzej czy później zapomniałbym o Nintendo. Ale tak nie jest. Wystarczy spojrzeć na ich średnio udane podróbki Mario Karta i SSB, w postaci LBP karting i All Stars. LBP też jest zresztą daleko z grywalnością za takim SMG.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #7778 dnia: Czerwca 15, 2013, 13:43:38 pm »
3. Wymień platformówki z cyfrowej dystrybucji poziomem dorastające do SMG 1 i 2 lub do DKCR.
Cytuj
Gdyby stworzenie zajebistej platformówki byłoby takie proste i tanie, to z pewnością byłoby na rynku dużo więcej takich gier.
Dla mnie "zajebistą" platformówką jest Braid, Trine, Sound Shapes, Raymany, Sly, stare Crashe, Oddworld Jaki, Ratchet pierwszy - wszystko dostępne na Store :troll: Ale poważniej, użyłem czynnika cyfrowej dystrybucji, aby pokazać, że stworzenie "zajebistej" platformówki i jej koszty odzwierciedla się w chociażby przejrzeniu listy gierek dostępnych na PSS od mniej znanych devów.

Wystarczy spojrzeć na ich średnio udane podróbki Mario Karta i SSB, w postaci LBP karting i All Stars.
Crash Team Racing. Niby podróbka, a postawiłbym w pierwszym szeregu.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #7779 dnia: Czerwca 15, 2013, 13:52:36 pm »
Z mojej perspektywy to wygląda tak, jakby 3/4 forum była zacofana przez jakieś głupie nawyki myślowe.

Zacofane, to jest drogi kolego Nintendo i przez takich użytkowników jak ty będzie zacofane nadal. Hardware pięć lat za konkurencją, software pięć lat za konkurencją, a ceny jak najbardziej współczesne. Z mojej perspektywy wyglądasz tak, jakbyś kupował pięcioletnią grafikę do kompa w cenie GTX 770. Głupie, nierozsądne, nielogiczne. Wymagajmy albo ceny adekwatnej do jakości, albo jakości adekwatnej do ceny.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #7780 dnia: Czerwca 15, 2013, 14:00:08 pm »
Crash Team Racing, podobnie jak Diddy Kong Racing z N64, to były zajebiste gry (lepsze nawet od Mario Karta), ale kiedy one wyszły. Chodzi mi o tę konkretną generację.

Mario Galaxy czy DKCR to gry oparte w pełni na grafice trójwymiarowej, dlatego koszty produkcji tych gier raczej nie były takie małe. Braid jest mega, ale to gra logiczna z elementami z platformówek. Trine jest ładny i super, to fakt, ale nie ma aż tyle zawartości, co taki DKCR.
Super Mario można porównać złożonością i wkładem pracy do Ratchetów i Jaków. To są pełnoprawne gry za pełnoprawną cenę. Ratchet Quest for Booty dostępny w cyfrowej dystrybucji na PS3 jest grą bardzo krótką i ubogą w nową zawartość.,
Natomiast takie Zeldy to już w ogóle wymagają sporych nakładów pracy i kosztów.

Podobnie można przecież patrzeć na FPSy. Są też różne gry w tym gatunku (niektóre też dostępne w cyfrowej dystrybucji), ale prezentują skrajnie różną jakość. Tylko kilka FPSów jest naprawdę rewelacyjnych. Podobnie jest platformówkami i innymi podobnymi, "cukierkowatymi" grami.

Z mojej perspektywy to wygląda tak, jakby 3/4 forum była zacofana przez jakieś głupie nawyki myślowe.

Zacofane, to jest drogi kolego Nintendo i przez takich użytkowników jak ty będzie zacofane nadal. Hardware pięć lat za konkurencją, software pięć lat za konkurencją, a ceny jak najbardziej współczesne. Z mojej perspektywy wyglądasz tak, jakbyś kupował pięcioletnią grafikę do kompa w cenie GTX 770. Głupie, nierozsądne, nielogiczne. Wymagajmy albo ceny adekwatnej do jakości, albo jakości adekwatnej do ceny.
Jak ktoś patrzy tylko na grafikę, to ok...

Oczywiście, że wolałbym, aby platformówki od N chodziły w cenie 40 dolców za nówkę. Może byłoby to nawet bardziej wskazane. Ale ja tu nie mam nic do gadania. Muszę albo dostosować się do rynku, albo zrezygnować. Mój bilans zysków i strat wskazuje, że jednak warto kupić WiiU dla tych gier. Inny powie, że nie. Jego sprawa.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #7781 dnia: Czerwca 15, 2013, 14:44:17 pm »
Crash Team Racing, podobnie jak Diddy Kong Racing z N64, to były zajebiste gry (lepsze nawet od Mario Karta), ale kiedy one wyszły. Chodzi mi o tę konkretną generację.
I jaka jest różnica między takim MK, które wychodzi obecnie, a starym CTR? Bo:
Jak ktoś patrzy tylko na grafikę, to ok...

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 084
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #7782 dnia: Czerwca 15, 2013, 14:46:24 pm »
CTR > Wszystkie Mario Kongi racer.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #7783 dnia: Czerwca 15, 2013, 14:59:11 pm »
Telefon ma "trochę" szersze spektrum zastosowań!

Ma też "trochę" lepsze bebechy ;)

CTR > Wszystkie Mario Kongi racer.

Absolutnie się z tym zgadzam. Mario Kart nawet w połowie nie jest tak dobry jak CTR. Do tego te tryby multiplayera były genialne.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #7784 dnia: Czerwca 15, 2013, 14:59:29 pm »
Crash Team Racing, podobnie jak Diddy Kong Racing z N64, to były zajebiste gry (lepsze nawet od Mario Karta), ale kiedy one wyszły. Chodzi mi o tę konkretną generację.
I jaka jest różnica między takim MK, które wychodzi obecnie, a starym CTR? Bo:
Jak ktoś patrzy tylko na grafikę, to ok...

He he.

Dlatego napisałem "tylko". Grafika i zastosowana technologia są oczywiście ważne, ale raczej nie jest to główny czynnik, dla którego kupujemy gry. Wolę SMG z Wii niż Ratcheta czy LBP z Ps3. Jakieś normy muszą być jednak zachowane.

Zakup Wii sobie odpuściłem na kilka lat, aż konsola spadała z ceną do 4-5 stówek, właśnie dlatego, że postęp technologiczny względem Gamecuba był minimalny. Pomiędzy WiiU a Wii jest już jednak spora różnica, i gry wyglądają już bardzo ładnie. Wolałbym żeby były jeszcze ładniejsze. Ale jak się nie ma, co się lubi, to się lubi, co się ma.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #7785 dnia: Czerwca 15, 2013, 15:11:06 pm »
Grafika nie jest ważna, ale jest ważna. :roll:

Nadal nie odniosłeś się do różnic w obecno-generacyjnym MK/starym CTR, bo ja zasadniczych nie zauważam. Chyba, że przez lata ewolucji serii MK ten napęd grawitacyjny, o którym napisałeś. To chylę czoła przed innowatorami z Nintendo.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #7786 dnia: Czerwca 15, 2013, 15:22:33 pm »
A jaka jest różnica pomiędzy GT 1, a GT6, lub FM5? Albo pomiędzy Fifą z PSXa, a pomiędzy Fifą na PS3 (już mniejsza o to którą). Taka sama jest różnica pomiędzy CTR a MK. CTR jest już grą przestarzałą technologicznie. To staroć. Niektórzy z pewnością nadal będą się przy niej nieźle bawić, bo sama koncepcja gry wciąż jest dobra, ale ja bym już tego nie przełknął.

Nigdy nie pisałem, że grafika i technologia nie mają znaczenia, więc już Kert nie przekręcaj i nie udawaj głupa. Grafika jest ważna, ale nie najważniejsza. Gry składają się z całej masy pomniejszych elementów takich, jak design, udźwiękowienie, technologia. Wszystko to ma wpływ na ogólny odbiór gry. A każdy zwraca trochę inną uwagę na poszczególne elementy i ma inne preferencje. Są osoby, dla których najważniejsza jest super grafa. Dla mnie jest mniej ważna od grywalności.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #7787 dnia: Czerwca 15, 2013, 15:26:21 pm »
OK. Skończmy. Już nie drążę, bo nigdzie nie dojdziemy, skoro wystawiasz tutaj porównywanie różnic między GT1-GT6, a MK-MK7. Na koniec tylko lekka dygresja.

Są osoby, dla których najważniejsza jest super grafa. Dla mnie jest mniej ważna od grywalności.
Tutaj CTR idealnie się wpisuje, bo ma kiepską grafikę, ale wspaniałą grywalność.

CTR jest już grą przestarzałą technologicznie.
POK, fan Nintendo.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 15, 2013, 15:30:09 pm wysłana przez Kert »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #7788 dnia: Czerwca 15, 2013, 15:43:52 pm »
Bezsensu. Diddy Kong Racing czy MK64 też miały świetną grywalność, ale to są już gry przestarzałe. Trudno porównywać grę sprzed 15 lat do gry, która jest robiona współcześnie. Coś sobie Kert ubzdurałeś i przede wszystkim chcesz postawić na swoim, a w ogóle nie obchodzi Cię, co piszę :-?

Chyba muszę zrobić mały tutorial:

Mniej ważna =/= bez znaczenia.
Najważniejsza =/= wszystko inne się nie liczy.

Uważam, że liczy się bilans poszczególnych elementów. Jeśli gra jest brzydka, to jest to jej wada, która może być częściowo zrównoważona przez inne elementy, ale nie da się jej pominąć. Grafika z takiego Wii jest jeszcze w przeważającej mierze znośna (szczególnie w grach "cukierkowych"). Z N64 czy PSXa już nie.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 084
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #7789 dnia: Czerwca 17, 2013, 10:41:46 am »
TLoU na wyższym poziomie.

maly_pinki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 21-06-2008
  • Wiadomości: 4 089
  • Reputacja: 44
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #7790 dnia: Czerwca 17, 2013, 23:20:55 pm »
Lego: Władca Pierścieni, Dead Island.
Jak będę miał wenę może w końcu ogram AC:R.
Wszystko od nowa, od początku...

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #7791 dnia: Czerwca 18, 2013, 22:46:56 pm »
Zbierałem się do tego kilka lat i w końcu ograłem -  demko Folklore.

Jak na grę z 2007 r. to jest przyzwoicie. Na pierwszy rzut wysuwa się świetna, bajkowa muzyka, która mocno kojarzy się z Medievil. Grafika oferuje feerię barw, a zagadkowa fabuła ze świata zmarłych, przedstawiana przy pomocy komiksowych kadrów może wciągnąć. Mamy tajemnicze śmierci, nadmorską wioskę położoną przy klifie, która przywodzi mi na myśl irlandzkie landy. Na razie ograłem jedną postać tylko, detektywa Keatsa. Walka prosta, pod odpowiednie przyciski przypisujemy swoje pokemony z odpowiednimi zdolnościami, zbieramy exp, więc elementy RPG również się pojawiają.

Tytuł z półki "do docenienia", "dla wybranych" i "trudno dostępna", więc dla mnie idealnie ;]

Ma ktoś do sprzedania?

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #7792 dnia: Czerwca 18, 2013, 23:02:41 pm »
Ma ktoś do sprzedania?
Czaj na allegro.
Sam mam bardzo miłe wspomnienia po niej. :)

svonston

  • Gość
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #7793 dnia: Czerwca 18, 2013, 23:15:10 pm »
Dwie są, jakoś po 70 zł.

Straszakq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-02-2006
  • Wiadomości: 2 829
  • Reputacja: 111
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #7794 dnia: Czerwca 18, 2013, 23:34:29 pm »
God of War: ghost of sparta z psp na vicie, na zmianę z BF3.  :)

Ghostie

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 24-12-2007
  • Wiadomości: 902
  • Reputacja: 16
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #7795 dnia: Czerwca 19, 2013, 00:15:25 am »
Skonczylem The Walking Dead i zastanawiam sie czy robic kolejne podejscie do Dogmy czy do Wiczera 2 bo obie mam juz dlugo i jakos nie moge sie za nie zabrac.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #7796 dnia: Czerwca 19, 2013, 01:22:39 am »
Czaj na allegro.

Dwie są, jakoś po 70 zł.
No właśnie widziałem. Myślałem, że ktoś z forumka może ma.

Sam mam bardzo miłe wspomnienia po niej. :)
Miałeś i przeszedłeś?

Straszakq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-02-2006
  • Wiadomości: 2 829
  • Reputacja: 111
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #7797 dnia: Czerwca 19, 2013, 01:27:41 am »
Skonczylem The Walking Dead i zastanawiam sie czy robic kolejne podejscie do Dogmy czy do Wiczera 2 bo obie mam juz dlugo i jakos nie moge sie za nie zabrac.
Jeżeli masz z DarkArisen to Dogma.

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #7798 dnia: Czerwca 19, 2013, 06:54:11 am »
Miałeś i przeszedłeś?
Ze 3 lata temu. ;)

Morfi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 21-12-2009
  • Wiadomości: 3 904
  • Reputacja: 82
  • Bend the Universe!
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #7799 dnia: Czerwca 19, 2013, 11:09:59 am »
Miałeś i przeszedłeś?

Ja też miałem, jakoś na początku posiadania PS3 :)

Fajna gra, choć po dłuższym czasie gameplay zaczyna się powtarzać. No ale samo łapanie pokemonów i używanie ich w walce daje satysfakszyn ;)