Autor Wątek: Ace Combat 7  (Przeczytany 6103 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 974
  • Reputacja: 120
Odp: Ace Combat 7
« Odpowiedź #40 dnia: Marca 25, 2019, 14:00:40 pm »
No jasne, odlschoolowa forma gry na pewno na plus. Ja z takich latanych gier grałem tylko w Eagle One: Harrier Attack na PSX i AC5 na PS2. Na PS4 lekko liznąłem War Thunder'a gdzie doświadczyć można nieco bardziej symulacyjnego podejścia do tematu. Niemniej , dla samej przyjemności z gameplayu i otoczki , bardzo chętnie dam szansę AC7.

BTW, czy w grze jest jakiś tryb ograniczajacy ilość uzbrojenia do tej rzeczywistej , wymagający lądowania na bazie i uzupełnienia ?

Nie ma. Byłoby to bez sensu w sumie bo we wszystkich misjach ilość przeciwników sprawiłaby, że byś musiał co minute lądować :D

W sumie racja, musieliby zupełnie zmienić balans gry, żeby wymusić dogfight'y na same działka zamiast rakiet. Chociaż z drugiej strony tryb dla masochistów normalnym ludziom by nie zaszkodził :D

Mrocz

  • Gość
Odp: Ace Combat 7
« Odpowiedź #41 dnia: Kwietnia 19, 2019, 10:51:06 am »
No jasne, odlschoolowa forma gry na pewno na plus. Ja z takich latanych gier grałem tylko w Eagle One: Harrier Attack na PSX i AC5 na PS2. Na PS4 lekko liznąłem War Thunder'a gdzie doświadczyć można nieco bardziej symulacyjnego podejścia do tematu. Niemniej , dla samej przyjemności z gameplayu i otoczki , bardzo chętnie dam szansę AC7.

BTW, czy w grze jest jakiś tryb ograniczajacy ilość uzbrojenia do tej rzeczywistej , wymagający lądowania na bazie i uzupełnienia ?

Nie ma. Byłoby to bez sensu w sumie bo we wszystkich misjach ilość przeciwników sprawiłaby, że byś musiał co minute lądować :D

W sumie racja, musieliby zupełnie zmienić balans gry, żeby wymusić dogfight'y na same działka zamiast rakiet. Chociaż z drugiej strony tryb dla masochistów normalnym ludziom by nie zaszkodził :D

W multiplayerze taki tryb miałby sens imho. Ludzie nie spamowaliby tak QAAM'ami :P

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 974
  • Reputacja: 120
Odp: Ace Combat 7
« Odpowiedź #42 dnia: Lipca 23, 2019, 10:57:18 am »
Ok, pograłem swoje, więc czas opisać wrażenia.



Największym rozczarowaniem jest dla mnie tryb fabularny i jego narracja, która zupełnie mnie nie przekonuje ani nie wciąga. Ostatnie (a zarazem pierwsze) AC w jakie grałem to AC Zero: Belkan War, tę odsłonę wspominam w tym aspekcie znacznie lepiej, wręcz idealnie, jarałem się jak pochodnia gdy w to grałem za nastolatka, fabuła miała tam dość mocny twist fabularny, uderzający nawet dwa razy (!), a maszyna jaką się zdobywało po przejściu gry to istny kosmos, znając już fabułę przechodziłem grę po raz kolejny, tylko po to aby polatać tym cacuszkiem... Piękne czasy, świetna gra. Wracając do AC7, niestety mnie zupełnie nie wciągnęło, i zrobiło to do tego stopnia, że po skończeniu gry dalej nie wiem o co chodziło w tym całym konflikcie, kojarzę tylko jedną postać i to by było na tyle. Może to kwestia polskiej lokalizacji, może przechodząc grę ponownie w języku angielskim będę w stanie wyłapać więcej fabuły, na pewno spróbuję jeszcze raz.

Druga kwestia, AC Zero oferowało walkę z boss-eskadrą chyba w każdej misji na jej końcu, AC7 to niestety w większości misje opierające się na wyniszczeniu celów w postaci zwykłych przeciwników. Znowu słabo.



Cała reszta to już stary, dobry Ace Combat. Miłośnicy i amatorzy awiacji militarnej będą zadowoleni mając okazję przejąć stery najpopularniejszych maszyn na świecie. Szkielet gry jest niezmieniony, progresja jest dobrze zbalansowana, nie widać odznak zepsucia branży, gra się zupełnie jak za czasów PS2, a do tego dochodzi świetny tryb multiplayer.



I właśnie to jest to, co najbardziej podoba mi się w tej grze jak do tej pory. Mamy multum możliwości personalizacji naszej maszyny i dostosowania jej do preferencji. Fragi są soczyste, mają to coś, co daje satysfakcję, rozgrywka jest mocno skillowa i wymaga dobrej znajomości mechaniki poruszania się samolotów, jak i możliwości wybranego uzbrojenia. W zasadzie dzięki temu trybowi nadal jestem przy grze, miałem co do niego spore obawy, bałem się o instant-w(pipi), ale przy odrobinie samozaparcia jest się w stanie ogarnąć pole boju.



Moja ocena 8/10, jeśli bierzemy pod uwagę tryb multiplayer. Bez multiplayera 6.5/10

Bonus na zajęte 



« Ostatnia zmiana: Lipca 24, 2019, 07:39:48 am wysłana przez andryush »

Mrocz

  • Gość
Odp: Ace Combat 7
« Odpowiedź #43 dnia: Lipca 25, 2019, 09:41:52 am »
Spoko opinia. Zgadzam się apropo trybu fabularnego. W preorderze do gry dostałem "remaster" Ace Combat 5 i różnica w prowadzeniu fabuły jest kolosalna na niekorzyść nowszej odsłony, nie zmienia to jednak faktu, że i z gorszą fabułą kampanią zajebiście wciąga zwłaszcza na wyższych poziomach trudności. Przeszedłem ją wielokrotnie w tym na poziomie Ace i w późniejszych misjach potrafi być naprawdę ciężko :D

Graficznie też rewelacja. Nie dość że świetnie działa na standardowej PS4 to jeszcze bardzo dobrze wygląda :)

Wielki też plus za brak elementów rozwalających branże gier. Brak lootboxów (suprise mechanics) brak mikropłatności. Dostajemy pełny pakiet w cenie gry.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 974
  • Reputacja: 120
Odp: Ace Combat 7
« Odpowiedź #44 dnia: Lipca 25, 2019, 13:23:14 pm »
Też, zacząłem przechodzić na Ace, na razie 4 misje za mną i jest w miarę lajtowo w porównaniu z multikiem :p zobaczymy później, bo przecież drony tam zaczynają latać zygzakiem. Fabularnie na razie dalej trochę padaka mimo zmiany języka :p ale kilka nowych detali wyłapałem.

Mrocz

  • Gość
Odp: Ace Combat 7
« Odpowiedź #45 dnia: Lipca 25, 2019, 22:05:09 pm »
problemem fabuły w ace combat jest fakt, że sporo istotnych detali podają cię w trakcie misji gdzie co chwila słyszysz Missle Alert, ryk silnków, wybuchy a przy tym skupiasz się by nie rozbić maszyny xD Więc wiele się wyłapie dopiero za którymś razem.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 974
  • Reputacja: 120
Odp: Ace Combat 7
« Odpowiedź #46 dnia: Lipca 26, 2019, 21:16:51 pm »
Heh, dokładnie, podczas misji wyłapuję może z 15% dialogów, a gadają tam dużo. W poniższym filmiku gość też zwrócił na to uwagę :D (3:50)

« Ostatnia zmiana: Lipca 26, 2019, 21:20:00 pm wysłana przez andryush »