Autor Wątek: Motoryzacja  (Przeczytany 750225 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

pawel_k

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 02-01-2016
  • Wiadomości: 265
  • Reputacja: 4
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #5560 dnia: Czerwca 09, 2016, 16:52:31 pm »
do czasów motorów to jednak temu Subaru troszkę brakuje ;)

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #5561 dnia: Czerwca 09, 2016, 17:26:40 pm »
Jazda motorem tam to juz zupelnie jazda bez trzymanki.

Polecam ten film, musze go kupic w wersji "3D". :)

'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #5562 dnia: Czerwca 09, 2016, 21:00:38 pm »
Mowisz o tym?

http://www.wysciggorski.pl

Hmm, ciekawa propozycja. 8)

Dokładnie. Jeżdżę sobie co roku, bo do Limanowej mam 70km. Naprawdę fajna impreza.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #5563 dnia: Czerwca 15, 2016, 21:04:11 pm »
W sumie to nie wiem gdzie o tym napisać, ale ten temat chyba będzie najbliższy. Pojechałem dziś obejrzeć Włoskiego klasyka, bo zawsze chciałem spróbować takiego motocykla. Dokładnie ten model oglądałem (zdjęcie z aukcji).

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Nie sądziłem, że ta maszyna zrobi na mnie takie wrażenie. W ogóle pierwszy raz miałem tak mocne odczucia jak jechałem motocyklem. Nie jest to żaden potwór, bo ma około 90 do 100 koni (w oryginale 80, ale ma cały układ wydechowy Arrow i Power Commandera). Jeździłem motocyklami po 150 koni i więcej, ale z tego jak zszedłem to łapy mi się trzęsły i w ogóle jakbym pierwszy raz jeździł jakimś mega mocnym motocyklem. Słyszało się na zlotach legendy o Monsterach i ogólnie motocyklach Ducati, ale teraz sam się przekonałem, że te maszyny faktycznie mają w sobie coś niesamowitego. Mimo, że boję się serwisu tego motocykla, ceny części i ogólnie jego samego, to zostawiłem zaliczkę i jutro albo w sobotę po niego jadę. Wygląd jest dyskusyjny i zazwyczaj te motocykle albo bardzo się podobają albo wręcz odwrotnie. Ja nigdy nie byłem zachwycony wyglądem tych maszyn, ale kiedy zobaczyłem go na żywo to nie mogłem wzroku oderwać. Jakbym mógł to wstawiłbym go sobie do pokoju. :)

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 722
  • Reputacja: 74
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #5564 dnia: Czerwca 16, 2016, 11:40:08 am »
No śliczności, fakt

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #5565 dnia: Czerwca 16, 2016, 13:37:46 pm »
:D

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #5566 dnia: Czerwca 16, 2016, 14:48:24 pm »
Daj BoBaN zdjęcie maszyny od przodka. :grin:

Dobra, w necie już znalazłem, no nie podoba mi się. :(
« Ostatnia zmiana: Czerwca 16, 2016, 14:49:59 pm wysłana przez Wooyek »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #5567 dnia: Czerwca 16, 2016, 15:02:20 pm »
Ale jesteś Wooyek. ;)

Kupuj maszyne i widzimy się na zlocie.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #5568 dnia: Czerwca 19, 2016, 15:29:03 pm »
Toyota  :lol:  [']

pawel_k

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 02-01-2016
  • Wiadomości: 265
  • Reputacja: 4
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #5569 dnia: Czerwca 20, 2016, 22:02:00 pm »
Gratsy Boban :)
ja sam przymierzam się do zakupu motoru, ale bardziej pod kątem praktyczności w mieście i dojazdów do pracy (teraz wstyd przyznać ale przemieszczam się skuterem 125cc, na tyle rok temu udało mi się dojść do porozumienia z żoną po tym jak pojechaliśmy kupić motor a sprzedawca nastraszyl ją jakie to niebezpieczne i trzeba być głupim żeby jeździć motorem). Celuje w naked ok 600cc,cos w rodzaju Honda cbf... Tylko jeszcze mnie korci żeby spełnić dziecięce marzenia i chociaż na jeden sezon sprawić sobie monstera :) jedyne co mnie martwi to brak abs, a szczerze to już mam dosyć jazdy bez niego.

BTW jakby ktoś chciał to mam do sprzedania roczne kymco agility city 125, pierwszy właściciel, przebieg ok 2400km, bezwypadkowy 100%, raz tylko leżał na boku przy zerowej prędkości ;) do obejrzenia w Krakowie
« Ostatnia zmiana: Czerwca 20, 2016, 22:04:02 pm wysłana przez pawel_k »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #5570 dnia: Czerwca 20, 2016, 23:33:43 pm »
Dzięki Paweł.

W takim razie czekam aż kupisz maszynę i widzimy się gdzieś na spocie. W niedziele byliśmy ekipa w Miechowie (niedaleko Krakowa), więc jakbyś kupił wcześniej to byśmy się tam na pewno spotkali. Co do Monstera, to nie wiem czemu ten motocykl uważany jest za maszynę do miasta. Już Kawasaki Z750, który było cięższe o ponad 30kg lepiej się prowadziło. Monster to taki właśnie potworek i nazwa nie jest tu przypadkowa. Niby motocykl ma 80 koni, ale jest bardzo narowisty i niewiele wspólnego ma z płynną jazdą. Aczkolwiek jedno przyznać muszę. Mimo przedziwnych rozwiązań serwisowych (samo napięcie łańcucha jest znacznie bardziej skomplikowane niż w Japończykach) i trudno dostępnych części (ale wcale nie droższych niż do Japończyka), mimo ogromnych wibracji podczas jazdy i głośnego wydechu, to motocykl który sprawia mi ogromną frajdę z jazdy. Nie chce się nim jeździć szybko. Naprawdę warto chociaż raz spróbować jazdy tą maszyną, bo może się okazać, że to jest to czego szukamy.

Tu masz kilka fotek mojego Monsterka.
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Łap też filmik na PW gdzie na końcu słychać komentarz kumpla odnośnie wydechu Arrowa w moim Monsterze.

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #5571 dnia: Lipca 13, 2016, 07:38:43 am »
Kto tu jezdzil Volvo C30 lub Lexusem CT200H? Sa to dwie powazne alternatywy jakie biore do BMW z serii 1. Mowa o rocznikach 2013/2012/2011. Szczegolnie duzo dobrego naczytalem sie o Volvo. 8)
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

pawel_k

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 02-01-2016
  • Wiadomości: 265
  • Reputacja: 4
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #5572 dnia: Lipca 26, 2016, 13:01:54 pm »
Jeździł ktoś motorkami typu kawasaki z300, yamaha mt-03 lub ktm duke 390? Niestety nie mogę znaleźć nic pewnego używanego (a jak są to bez abs który dla mnie jest must have), a na nowe moto tylko na takie mniejsze mam budżet...
Generalnie zastanawia mnie czy nie będą one za słabe i nie będę się na nich męczył, więc opinia kogoś kto jeździ czymś mocniejszym ale próbował takiego mniejszego motoru byłaby bardzo pomocna, bo z motorami demo jakoś jest słabo żeby samemu sprawdzić, a jakoś boję się wydać 20k na coś z czym będę się męczył.
Ogólnie interesuje mnie naked z abs, głowie do miasta, poza miasto raczej nie wyjade za często, a z racji tego że bedzie to naked to prędkości też nie będą dużo, ale ważne żeby te 120-140 w miarę swobodnie osiągał i trzymał, bo tira czasem trzeba wyprzedzić i kawałek obwodnicą Krakowa pojechać...

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #5573 dnia: Lipca 26, 2016, 14:07:07 pm »
Yamahą jechałem - zwinna i komfortowa, bardzo fajna do miasta, ale z pozostałymi porównania nie mam.

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #5574 dnia: Lipca 26, 2016, 17:51:59 pm »
Wg mnie, jeśli nie chcesz bawić się bardziej "na poważnie" w motocyklizm a potrzebujesz małego zwinnego sprzętu tylko do miasta, to takie Z300 to jest wypas. Ok 6 sekund do setki to jest wystarczająco żeby sprawnie i dynamicznie poruszać się po mieście, a 120-140km/h też spokojnie poleci. Jakbym szukał coś w tych pojemnościach łykałbym bez zastanowienia. :angel:

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #5575 dnia: Lipca 26, 2016, 19:19:14 pm »
Paweł spróbuj w salonie Yamahy model MT-07. Wiem, że to większa pojemność, ale nie to jakiś mega potwór i spokojnie powinieneś go opanować. Z300 czy MT-03 to fajne motocykle, ale szybko Ci się znudzą, a że nie są to tanie maszyny, to raczej bym Ci odradzał zakup takiego motocykla. Teraz BMW wchodzi na rynek 300'setek, więc widocznie zapotrzebowanie na takie motocykle jest, ale najpierw spróbuj MT-07, bo to bardzo fajny i przyjazny dla użytkownika motocykl.

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #5576 dnia: Lipca 26, 2016, 20:10:00 pm »
Tylko że nowa MT 07 to już koszta wyższe, kilka tysięcy trzeba będzie dołożyć, a takie Z300 do sprawnego i bezproblemowego przemieszczania się po mieście już jest bardzo okej.

Jeśli masz kasę żeby dołożyć te 7 klocków do MT 07 to spokojnie możesz brać, jeździłem i do miasta świetny zapierdalacz, ewentualnie Kawasaki ER-6n, jeśli nie masz, bierz nową z300 i też będziesz zadowolony.
« Ostatnia zmiana: Lipca 26, 2016, 20:22:52 pm wysłana przez Wooyek »

pawel_k

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 02-01-2016
  • Wiadomości: 265
  • Reputacja: 4
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #5577 dnia: Lipca 27, 2016, 09:19:52 am »
MT-07 byłaby najbardziej optymalna - prawie ją kupiłem, ale ustaliłem z żoną że najpierw sprzedam skuter a potem dopiero kupuję moto, i jak na złość w dniu sprzedaży skutera jak pojechałem po demówkę MT-07 do dealera to tego samego dnia została sprzedana :/

generalnie ja nie czuję potrzeby żeby zapierdalać, ale też nie chcę się męczyć z motorem, dlatego odpowiednia dawka mocy jest mi potrzebna. doświadczenia w jeździe bardzo dużego nie mam, do tego to doświadczenie jest dość stare - bo mając 17-20 lat sporo jeździłem ale głównie to była MZ 251 i sprzęty z komuny, z większymi motorami 600-1000cc miałem okazjonalną styczność, potem miałem sporą przerwę (10 lat) i od roku jeździłem skuterem 125 bo tyle udało się w domu wywalczyć. mocy i masy się nie boję bo skoro mając 18 lat radziłem sobie bez problemu i miałem bezpiecznik w głowie żeby nie szaleć, to mając 32 lata i dziecko w domu tym bardziej nie boję się o to że mi odwali na drodze.

za tydzień powinno udać się pojeździć Kawasaki z300, mam nadzieję że udostępnią mi ją przynajmniej na 2h żebym sprawdzić jak się zachowuje w różnych sytuacjach - mam nadzieję że będzie to takie minimum do sprawnej jazdy i mimo że poszaleć się nie da to może nie będę rozczarowany. jak okaże się że jest słabo to będę szukał dalej, albo znajdę coś używanego albo po prostu zakupię w przyszłym roku coś nowego.

generalnie z tych mniejszych to też nie wiem co wybrać - Yamaha raczej odpada bo po przymiarkach wydaje się zabawką, nie sprawia wrażenia "poważnego" motoru. KTM Duke 390 wydaje się ok, wymiary ma normalne, stosunek mocy do masy bardzo fajny, bo nie dość że ma najwięcej koni to jeszcze waży jak skuter, ale z wyglądu najmniej mi się podoba - za bardzo jaskrawy jest bo musi mieć masę pomarańczowego koloru, wyświetlacz też jest tylko elektroniczny, bak jest mega mały (11 litrów), do tego z kufrem wygląda dość komicznie, a ja kufer potrzebuję bo co drugi dzień wracając z pracy robię zakupy więc nie chcę tracić praktyczności. Kawa wygląda jak normalny motor a nie prawie jak supermoto, jest bardziej stonowana, charakterem chyba bardziej mi odpowiada bo ten KTM wydaje się dobry dla szalonych nastolatków którzy chcą poszaleć, bak ma 17 litrów więc też spoko, ale mocy troszkę mniej, waży tyle co duże motory, i nie dość że kosztuje więcej od KTM to jeszcze będzie to rocznik 2015, więc nie jest to na papierze najlepsza oferta, ale zobaczę po przymiarkach. jest jeszcze Honda CBR300RR, ale nie dość że mocy mało to jest to jeszcze pseudo ścigacz, ale oglądałem testy i ludzie byli bardzo zaskoczeni, cenowo też wydaje się najlepsza, i z odsprzedażą też może być najłatwiej... jak czytam testy tych motorów to ogólnie ludzie są zachwyceni szczególnie KTM - bo daje masę frajdy z jazdy. moc nie przeraża ale to jest w nim fajne że każdego konia można bez stresu wykorzystać, w przeciwieństwie do mocnych motorów bardzo łatwo jeździć blisko limitów a wtedy motor daje najwięcej zadowolenia.

no nic, jeszcze tydzień i jak uda się potestować Z300 to będę mądrzejszy o to w jakim kierunku iść ;) przy okazji będę szukał jakiegoś używanego 600cc z ABS, chyba że trafi się jakiś stary Ducati Monster to na jeden sezon skuszę się pomimo braku ABS ;)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #5578 dnia: Lipca 27, 2016, 09:37:19 am »
Poczekaj aż będzie dostępna demonstracyjna MT-07, bo to naprawdę udany motocykl, który nie przeraża mocą i prowadzi się banalnie łatwo. Co do Z300 itp. to wydaje mi się, że potem trudno będzie coś takiego sprzedać. Jednak ten segment w Polsce jest mało popularny, bo mało kto robi prawko A2, a jak ktoś ma A to raczej wybiera większe pojemności. Martwisz się o małą pojemność baku, ale 11 litrów na taki motocykl to i tak sporo i wystarczy na długą jazdę. W moim Monsterze mam 15 litrów bak i robię około 200-220km na jednym tankowaniu do pełna. Jeśli jeździłeś MZ'tką 251 to takie 300'setki mogą szybko Cię znudzić. Pamiętaj, że MZ to dwusuw, który oddaje moc zupełnie inaczej przez co pojemność 300 w czterosuwie może nie być dla Ciebie żadnym zaskoczeniem i szybko zaczniesz wykorzystywać jej moc, a co za tym idzie zacznie Ci jej brakować. Sprawdź też Kawasaki ER6-N. Dwucylindrowy, tani i niezawodny motocykl o wystarczającej mocy. Ma ciekawy wygląd (amortyzator w ramie robi robotę), dobre parametry i mało pali. Miałem ER6-N z 2008 roku i naprawdę byłem zadowolony z tego sprzętu. Nie bój się braku ABS'u. Owszem jeśli jest to dobrze, ale w motocyklu nie ma to aż tak dużego znaczenia jak w aucie. Niby łatwiej jest hamować awaryjnie z ABS'em, ale lepiej jak sam wyczujesz heble i nauczysz się ich używać odpowiednio (szczególnie praca tylnym hamulcem podczas awaryjnego hamowania potrafi uspokoić sytuację).

PS. Na zachętę żebyś się jednak kiedyś zdecydował na Monstera. Mój potworek zaraz po woskowaniu. :)
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
« Ostatnia zmiana: Lipca 27, 2016, 09:52:07 am wysłana przez BoBaN »

pawel_k

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 02-01-2016
  • Wiadomości: 265
  • Reputacja: 4
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #5579 dnia: Lipca 27, 2016, 09:55:27 am »
w sumie to teraz bardzo ciśnienia nie mam, bo z jednej strony fajnie by było jeszcze w tym sezonie pojeździć, ale też nie chcę na siłę nic robić, najwyżej więcej pojeżdżę rowerem ;) używanych trochę się boję bo już kolega pół roku szukał a po kupnie okazało się że motor trzeba prostować bo pogięte ma lagi i mocowania przodu :/ no ale będę na spokojnie szukał, może akurat coś się trafi, tylko ogarniania ze sprawdzaniem będzie sporo... ale szczerze liczę że te 300 będą do zaakceptowania, szczególnie ten KTM może być spoko, dealer może będzie miał demo w sierpniu to może uda się sprawdzić. na filmach widać że na dwójce spokojnie idzie na gumę, 5s do setki też wydaje się wystarczające, z tym że to motor właściwie tylko do jazdy solo na mieście więc nie wiem czy dla mnie... ehhh tylko problemów sobie szukam, trzeba było jeździć skuterem :D

pawel_k

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 02-01-2016
  • Wiadomości: 265
  • Reputacja: 4
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #5580 dnia: Lipca 27, 2016, 10:53:59 am »
Sorry za post pod postem, ale właśnie zarezerwowalem kawasaki er6n :) jest jeden o komis w Krakowie co jest filią innego z Niemiec, słyną z tego że wraków nie sprzedają, kasy chcą sporo więcej niż normalnie kosztują używane, ale przygotowują moto do jazdy i dają gwarancję, i właśnie pojawiła się u nich ts kawa :)

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #5581 dnia: Lipca 27, 2016, 10:56:26 am »
No i malina, będzie pan zadowolony, bo to też fajny sprzęcik jest. :D

pawel_k

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 02-01-2016
  • Wiadomości: 265
  • Reputacja: 4
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #5582 dnia: Lipca 27, 2016, 17:02:44 pm »
Szkoda tylko że ten motor nie podoba mi się z wyglądu ;) wolę jednak klasykę z okrągłą lampą,albo nowoczesny ostre linie. Ten futuryzm er6 niezbyt mi pasuje, ale zobaczymy. Jeszcze jest jakiś problem z kluczykiem, jest jeden i nie wiadomo czy da się dorobić, a bez kompletu nie kupię AC, więc sprawa nie jest jeszcze pewną niestety...

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #5583 dnia: Lipca 27, 2016, 17:15:07 pm »
To ja bym bike'a który mi się nie podoba nie kupił :P, ER-6n, wygląda słabo na zdjęciach wg mnie, na żywo robi bardzo dobre wrażenie i mi się podoba. :) Kiedyś przeczytałem, że pierwsze moto kupuje się oczami ;), a że zakochałem się w Z800, a po jeździe testowej to już była prawdziwa miłość, nie było wyjścia jak zrobić wszystko żeby właśnie coś takiego kupić. Na ten sezon już nie dam rady, ale przyszły atakuje nówkę z salonu. :angel:

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #5584 dnia: Lipca 27, 2016, 20:39:58 pm »
Mnie się ER-6N podoba, a szczególnie te nowe modele. Na akcesoryjnym wydechu brzmi świetnie. Na pierwsze większe moto idealny wybór. Poza tym polecam obadać motocykl na żywo, bo akurat motocykle na zdjęciach robią dużo mniejsze wrażenie niż na żywo. Nie wiem czemu tak jest, ale auto na fotkach daje mi wyobrażenie o tym jak wygląda w rzeczywistości, a motocykl oglądany na zdjęciach nijak ma się do tego co zobaczymy na żywo. Może dlatego, że w motocyklu oglądanym na żywo widać znacznie więcej detali niż na fotkach i widać jak duża jest to maszyna.

pawel_k

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 02-01-2016
  • Wiadomości: 265
  • Reputacja: 4
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #5585 dnia: Lipca 28, 2016, 18:05:50 pm »
Dzisiaj będąc na chwilę w Tarnobrzegu z ciekawości wstapiłem do salonu kawasaki żeby zobaczyć tęe sprzęty, i dalej er6n nie podoba mi się ;) dla mnie nie ma dobrych proporcji, jest jakiś taki zwalisto-krowiasty, po prostu mi nie leży ta stylistyka, a szkoda bo jak sprzedawca nic nie odstawi to w przyszłym tygodniu będę brał tą używkę - okazało się że motor nie ma immobilizera więc z dorobieniem kluczyka nie ma problemu. przeboleję wygląd, najwyżej zmienię szybko, oferta jest dobra więc dużo nie stracę ;) na plus prosta pozycja, będzie wygodnie... Za to Z300 bardzo mi się spodobało, siedzi się na nim jak na dorosłym motorze, pozycja jest bardziej leżąca niż w er6, wygląda super poza trochę za małymi oponkami, chociaż za tą cenę co wołają to nie jest to jakaś super oferta...
« Ostatnia zmiana: Lipca 28, 2016, 18:16:44 pm wysłana przez pawel_k »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #5586 dnia: Lipca 28, 2016, 23:08:36 pm »
Jak kupisz to daj znać. Ja często bywam w sezonie na Pieskowej Skale polatać po winklach, to może się tam kiedyś znajdziemy. To jest niedaleko Krakowa, a z tego co kojarzę to jesteś z tego miasta.

pawel_k

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 02-01-2016
  • Wiadomości: 265
  • Reputacja: 4
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #5587 dnia: Sierpnia 01, 2016, 21:31:30 pm »
Spoczko, do Ojcowa czy Pieskowej Skały lubię podskoczyć na rowerze ;)

Dzisiaj moto zaklepane, zaliczka wpłacona, poszedł na serwis, dostanie nową oliwę, filtry i napęd, zaworki zostaną wyregulowane, stelaż pod kufer zamówiony, jak dobrze pójdzie to pod koniec tygodnia może wszystko będzie gotowe do odbioru i rejestracji :) na żywo nawet mi się spodobał, może to kwestia tego że stał przodem w dół więc przód nie wydawał się szpetny, a może czułem ze to już prawie mój motor więc podświadomie go polubiłem ;) trochę drobnych obtarć ma ale jakimś wielkim estetą nie jestem, a dzięki nim cena jest atrakcyjna więc mi nie przeszkadzają ;)

pawel_k

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 02-01-2016
  • Wiadomości: 265
  • Reputacja: 4
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #5588 dnia: Sierpnia 04, 2016, 21:20:16 pm »
macie AC na motorki? dzisiaj przy okazji pobytu w galerii zrobiłem sobie wycenę OC+AC to wołają za całość 1900zł :D przy pełnych zniżkach itd, na wartość w ubezpieczniu 10tys... a samo OC 130zł, chore...

gdzie polecacie kupić?
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 04, 2016, 21:22:46 pm wysłana przez pawel_k »

svonston

  • Gość
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #5589 dnia: Sierpnia 04, 2016, 21:39:05 pm »
W PZU o ile serio potrzebujesz AC.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 05, 2016, 05:10:50 am wysłana przez svonston »

pawel_k

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 02-01-2016
  • Wiadomości: 265
  • Reputacja: 4
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #5590 dnia: Sierpnia 04, 2016, 22:10:38 pm »
PZU wyliczyło mi na stronie komplet za 1100zł, więc znośnie... mi głównie chodzi o kradzież i inne sytuacje losowe, więc zamiast AC chętnie bym wziął okrojoną wersję, taką gdzie bym miał pełną ochronę bez zwrotu kasy za skody które sam bym sobie zrobił w motocyklu, kiedyś na samochód brałem w PZU coś co się nazywało miniAC i kosztowało 15-20% ceny samego AC więc za grosze można było się się zabezpieczyć przez kradzieżą, wybitą szybą czy spotkaniem z dzikiem - tyle że nie widzę żeby to mieli na motory :/

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #5591 dnia: Sierpnia 09, 2016, 09:56:34 am »

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 268
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #5592 dnia: Sierpnia 09, 2016, 10:17:43 am »
Szkoda chlopa, ale cóż powiedzieć. Jak sie tak jezdzi to trzeba sie liczyc z czyms takim a to raczej powszechne zachowanie wsrod motocyklistow.

pawel_k

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 02-01-2016
  • Wiadomości: 265
  • Reputacja: 4
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #5593 dnia: Sierpnia 09, 2016, 10:55:23 am »
to nie jest norma, większość jeździ normalnie, parę procent wariatów zdominowało opinię o całej grupie motocyklistów... szkoda tylko że przez popis jednego idioty zginął inny człowiek

ja dzisiaj w końcu odbieram motor - miał być wczoraj ale nie zdążyli go przygotować przed oddaniem bo doszła jeszcze wymiana napędu (na szczęście na koszt sprzedających :) ) i nie zamontowali mi kufra którego niestety potrzebuję. przynajmniej pozałatwiałem formalności, więc dzisiaj po pracy w końcu coś się przejadę :) (szkoda tylko że kilka kilometrów z serwisu do domu bo żona ma dentystę wiec muszę szybko wracać zająć się dzieckiem ;) ).

co do ubezpieczenia - załatwiłem wszystko przez net z centralą kawasaki, wyszło 550zł za komplet OC/AC/NWW, w porównaniu do agentów gdzie rozstrzał cen był 1200-2200zł to prawie darmo, wiec polecam takie rozwiązanie :)
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 09, 2016, 10:58:07 am wysłana przez pawel_k »

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #5594 dnia: Sierpnia 09, 2016, 10:59:34 am »
Szerokosci Pawel. Moze i ja kiedys przesiade sie na motor. ;)
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Mrocz

  • Gość
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #5595 dnia: Sierpnia 09, 2016, 11:59:04 am »
Szkoda chlopa, ale cóż powiedzieć. Jak sie tak jezdzi to trzeba sie liczyc z czyms takim a to raczej powszechne zachowanie wsrod motocyklistow.

To trochę jakby napisać, że kierowcy BMW jeżdżą jak debile. Oboje wiemy, że to bzdura. Myśle, że ocena całej grupy na drodze po paru debilach jest niesłuszna.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #5596 dnia: Sierpnia 09, 2016, 12:03:55 pm »
Szkoda chlopa, ale cóż powiedzieć. Jak sie tak jezdzi to trzeba sie liczyc z czyms takim a to raczej powszechne zachowanie wsrod motocyklistow.

To trochę jakby napisać, że kierowcy BMW jeżdżą jak debile. Oboje wiemy, że to bzdura. Myśle, że ocena całej grupy na drodze po paru debilach jest niesłuszna.

http://www.gloswielkopolski.pl/wiadomosci/a/wypadek-pod-obornikami-kierowca-bmw-mogl-pedzic-ponad-100-kmh-nowe-fakty,10494912/

Mrocz

  • Gość
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #5597 dnia: Sierpnia 09, 2016, 12:05:22 pm »
Szkoda chlopa, ale cóż powiedzieć. Jak sie tak jezdzi to trzeba sie liczyc z czyms takim a to raczej powszechne zachowanie wsrod motocyklistow.

To trochę jakby napisać, że kierowcy BMW jeżdżą jak debile. Oboje wiemy, że to bzdura. Myśle, że ocena całej grupy na drodze po paru debilach jest niesłuszna.

http://www.gloswielkopolski.pl/wiadomosci/a/wypadek-pod-obornikami-kierowca-bmw-mogl-pedzic-ponad-100-kmh-nowe-fakty,10494912/

No i op tym piszę. Śmiertelny wypadek spowodowany przez debila nie oznacza, że wszyscy mający coś z nim wspólnego (motor, markę samochodu, wiek) to debile.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #5598 dnia: Sierpnia 09, 2016, 12:07:42 pm »
zgadzam się, ale uważam też, że takie opinie nie biorą się z niczego. faktem jest, że bmw czy jednoślady "przyciągają" debili trochę mocniej, niż, dajmy na to, volvo albo hybrydy.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 268
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #5599 dnia: Sierpnia 09, 2016, 12:10:11 pm »
zgadzam się, ale uważam też, że takie opinie nie biorą się z niczego. faktem jest, że bmw czy jednoślady "przyciągają" debili trochę mocniej, niż, dajmy na to, volvo albo hybrydy.
Oczywiście, że tak. Nie jest żadną nowością, że drechy co lubia zapierdalać jak głupcy lubują się w beemkach i jest w tym sporo prawdy. Co do jednośladów jest podobnie. Oczywiscie sa ludzie co na motocyklach jezdza rozsadnie ale bardzo czesto spotykam sie wlasnie z zachowaniem jak wyzej. Chociaż chyba i tak trochę się sytuacja ostatnio poprawia.