Autor Wątek: Motoryzacja  (Przeczytany 750739 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tarniak

  • Gość
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #440 dnia: Stycznia 20, 2008, 14:07:29 pm »
Taaa... Ścigacze to głupota! Tak samo jak samochody z silnikiem większym niż 1.2 L rozwijające prędkości ponad dozwolone w Polsce 120 km/h. Jak kupisz samochód z 2 litrowym silnikiem to jestes debilem, bo u nas są kiepskie drogi i nie ma torów. lolozord
No tak, bo np. nie ma różnicy między dużym samochodem rodzinnym 1.8l, a ścigaczem...  :-?

Litości, MarcePan, piszesz, że masz respekt do prędkości, a potem rozpływasz się nad zostawianiem w tyle innych użytkowników drogi... :? Wiesz, ja nie mówię, że 50 po mieście i ani grama więcej, ale to co robią motocykliści u mnie w mieście to jakaś chora akcja. Tyle dobrze, że jak się rozpierdalają, to wyłącznie ich się zbiera, a nie przechodniów czy kierowców innych samochodów.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 20, 2008, 14:11:52 pm wysłana przez tarniak »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #441 dnia: Stycznia 20, 2008, 15:22:59 pm »
Tarniak zależy też co ja rozumiem pod pojęciem prędkość i co Ty pod nim rozumiesz. Pisząc o wyprzedzaniu paru aut naraz miałem na myśli sytuację kiedy jedziemy po pięknej drodze (uwierz są takie w Polsce) i można sobie na to pozwolić. Po mieście zawsze jeździłem przepisowo. Bo u nas w kraju panuje zwykłe chamstwo względem motocyklistów. Jak jedziesz np. w takiej Austrii motorem to w korkach użytkownicy osobówek zostawiają miejsce w odstępach od siebie jak podjeżdżasz do świateł żeby motor miał gdzie się zmieścić.
U nas często bywa tak że celowo zajeżdżają żebyś czasem nie ustawił się bliżej świateł niż oni. Miałem taką sytuację kiedyś. Podjechałem na światłach między samochodami i przy samej sygnalizacji ustawiłem się z prawej strony drogi. Patrze kątem oka a tu jakiś dresik z BMW i lalunią siedzi. Słysze że gazuje aż mu zawory stukają. Zaświeciło się zielone ja patrze a ten baran ostro gazu tej becie daje aż mu tyłem rzuciło i pcha się na mnie. Nie miałem gdzie za bardzo uciec bo zaraz z prawej były barierki. No to dałem jeść maszynie i odstawiłem frajera o mało nie wpadając na ta barierkę. Potem celowo jechałem sobie jego prędkością i jak chciał mnie wyprzedzać to mu odchodziłem żeby wiedział na przyszłość debil że jego BMW nie jest na tyle mocne by stawać w szranki ze sportowym motorem. Potem tylko obróciłem się w stronę kolesia i postukałem palcem w kask po czym oddaliłem się jak najprędzej od tego kołka.
To jest właśnie nasz cudowny kraj z idiotami za kółkiem. Ty piszesz że motocykliście u Ciebie w mieście szaleją. Owszem nie pochwalam tego. Ale jak widzisz kierowcy osobówek wcale mądrzejsi w wielu przypadkach nie są.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #442 dnia: Stycznia 20, 2008, 15:27:50 pm »
Widzisz MarcePan, ale rozsądnych motocyklistów w naszym kraju jest może 5%.

Niestety większość jest na poziomie dresików w BMW  :?

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #443 dnia: Stycznia 20, 2008, 15:42:54 pm »
Ja też nad tym ubolewam. :???:

Macie parę śmiesznych reklam na rozluźnienie:










oscyp

  • Gość
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #444 dnia: Stycznia 20, 2008, 15:54:58 pm »
No tak, bo np. nie ma różnicy między dużym samochodem rodzinnym 1.8l, a ścigaczem...  :-?
Jeśli chodzi o stwarzanie zagrożenia no to... Samochód jadący 200 km/h ma większą masę i jest mniej zwrotny od ścigacza (większe BUM), więc jest różnica, na korzyść ścigaczy. W dodatku odsetek wypadków i zgonów powodowanych przez takie samochody jest o wiele większy niż w analogicznym przypadku jeśli chodzi o ścigacze. Zmierzam do takiego wniosku (zabrakło synonimu, niechlujstwo językowe), że mowienie "mam dziewczyne, żółwia i rodzinę, więc nie kupię ścigacza, dzięki temu również nie będę stwarzał zagrożenia na drodze" jest lekko bezsensowne.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 20, 2008, 15:57:03 pm wysłana przez oscyp »

Tarniak

  • Gość
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #445 dnia: Stycznia 20, 2008, 16:25:18 pm »
Tarniak zależy też co ja rozumiem pod pojęciem prędkość i co Ty pod nim rozumiesz. Pisząc o wyprzedzaniu paru aut naraz miałem na myśli sytuację kiedy jedziemy po pięknej drodze (uwierz są takie w Polsce) i można sobie na to pozwolić. Po mieście zawsze jeździłem przepisowo. Bo u nas w kraju panuje zwykłe chamstwo względem motocyklistów. Jak jedziesz np. w takiej Austrii motorem to w korkach użytkownicy osobówek zostawiają miejsce w odstępach od siebie jak podjeżdżasz do świateł żeby motor miał gdzie się zmieścić.
U nas często bywa tak że celowo zajeżdżają żebyś czasem nie ustawił się bliżej świateł niż oni. Miałem taką sytuację kiedyś. Podjechałem na światłach między samochodami i przy samej sygnalizacji ustawiłem się z prawej strony drogi. Patrze kątem oka a tu jakiś dresik z BMW i lalunią siedzi. Słysze że gazuje aż mu zawory stukają. Zaświeciło się zielone ja patrze a ten baran ostro gazu tej becie daje aż mu tyłem rzuciło i pcha się na mnie. Nie miałem gdzie za bardzo uciec bo zaraz z prawej były barierki. No to dałem jeść maszynie i odstawiłem frajera o mało nie wpadając na ta barierkę. Potem celowo jechałem sobie jego prędkością i jak chciał mnie wyprzedzać to mu odchodziłem żeby wiedział na przyszłość debil że jego BMW nie jest na tyle mocne by stawać w szranki ze sportowym motorem. Potem tylko obróciłem się w stronę kolesia i postukałem palcem w kask po czym oddaliłem się jak najprędzej od tego kołka.
To jest właśnie nasz cudowny kraj z idiotami za kółkiem. Ty piszesz że motocykliście u Ciebie w mieście szaleją. Owszem nie pochwalam tego. Ale jak widzisz kierowcy osobówek wcale mądrzejsi w wielu przypadkach nie są.
I dokładnie o to mi chodziło. Po prostu kierowców rozważnych (i mówię tu o każdym środku lokomocji) jest mało.

Oscyp: nie o tym mówiłem zupełnie. Nie napisałem, że stwarzają zagrożenie na drodze, nawet stwierdizłem, że w większości przypadku (w przeciwieństwie do sytuacji z samochodami) rozpierdzielają wyłącznie siebie.

Krayzie

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 26-11-2006
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: 0
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #446 dnia: Stycznia 20, 2008, 18:32:30 pm »
Cytuj
w takiej Austrii motorem to w korkach użytkownicy osobówek zostawiają miejsce w odstępach od siebie jak podjeżdżasz do świateł żeby motor miał gdzie się zmieścić.
Dziwne, nie mieszkam w Austrii a robię tak samo.

Cytuj
mam dziewczyne, żółwia i rodzinę, więc nie kupię ścigacza
Nie chodzi tylko o zagrożenie na drodze ale również o niebezpieczeństwo własnego zdrowia jazdą motorem. Zderz się na czołówkę z samochodem jadąc nawet przepisowo 50km/h najpierw samochodem a później motorem. Ciekawe czy za drugim razem wstaniesz o własnych siłach.
Poza tym taka moc jaką daje ścigacz wyzwala najgorsze instynkty u ludzi. Ja wiem, że nie potrafiłbym się pohamować i zapierdalałbym jak wariat, póki drzewo by mnie nie zatrzymało albo studzienka.
Samochody są bezpieczniejsze i tutaj nie ma co gdybać. Cztery koła, wspomagacze, strefy kontrolowanego zgniotu. I nie pieprz, że przy 200km/h... Bo z wypadku przy takiej prędkości to tylko Kubica wyjdzie żywy.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 20, 2008, 18:34:13 pm wysłana przez Krayzie »


ÓFO

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2004
  • Wiadomości: 1 837
  • Reputacja: 1
  • ale mi ręce gównem śmierdzą :x
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #447 dnia: Stycznia 20, 2008, 19:32:31 pm »
Ja też nad tym ubolewam. :???:

Macie parę śmiesznych reklam na rozluźnienie:











Ostatnia rządzi :lol: :D

Moje marzenie motocyklowe


Yamaha Wild Star 1600cc. Mowie wam jak to chodzi, az cisnienie podskakuje.

« Ostatnia zmiana: Stycznia 20, 2008, 21:34:22 pm wysłana przez ÓFO »

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #448 dnia: Stycznia 20, 2008, 20:15:53 pm »
Te motory jednak coś w sobie mają, Ófo :D

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #449 dnia: Stycznia 20, 2008, 21:32:30 pm »
No, mają, ale ja na przykład nie widzę siebie w roli "harlejowca"  :sad:

Jak już będę szukał zabawki na wypady za miasto, widzę tylko jedną potencjalną ofiarę:


ÓFO

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2004
  • Wiadomości: 1 837
  • Reputacja: 1
  • ale mi ręce gównem śmierdzą :x
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #450 dnia: Stycznia 20, 2008, 21:41:58 pm »


ooo, i o to chodzi. Zloty to zajebista sprawa. Spotyka sie grupka zapaleńców, wybierają jakie miejsce w Europie, wsiadająna maszyny, pakują w kufry najpotrzebniejsze rzecz(wódkę, fajki i jakies zarcie :P) i jadą. Potem obczajają jakeis pole namiotowe, rozbijają się, palą ognisko, spotykają się z harleyowcami z innych krajów melanżują ogolnie przez kilka dni i potem odwrót do domu. Świetna sprawa.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #451 dnia: Stycznia 24, 2008, 19:04:53 pm »
Moje motoryzacyjne plany wzięły w łeb. Mercedesa nie kupię. Kasy na samochód znacznie mniej niż przewidywałem, baaa, mało tego - musi być jeszcze tani w utrzymaniu!  :x

Wizualnie podoba mi się Ibiza - taka jaką pokazywał Krayzie, ale w "nieco" biedniejszej wersji  ;)  Solidny samochód na niemieckich częściach. Mały i czułbym się w nim jak sardynka w konserwie, ale jak się nie ma co się lubi... Jest jeszcze Cordoba, ale tutaj ciężko będzie zmieścić się w budżecie i pewnie by trzeba kupić klepniętą + cena materiałów. Golf IV straszy przebiegiem lub rocznikiem. Audi A3 straszy jeszcze skuteczniej. Polówka odpada na starcie.

Czego byście szukali mając 20 patyków w portfelu?

fenris

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 16-09-2005
  • Wiadomości: 549
  • Reputacja: 0
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #452 dnia: Stycznia 24, 2008, 19:09:02 pm »
Citroena Xantii z końca produkcji. Ewentualnie Puga 406.


Krayzie

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 26-11-2006
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: 0
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #453 dnia: Stycznia 24, 2008, 19:33:58 pm »
Wiem Iras, że w grę pewnie wchodzi tylko Niemiec, ale może rozejrzyj się za czymś takim (jeśli Ci się podoba). Oszczędny silnik/ są też 1.4 w benzynie. Tylko, że rok starszy od Ibizy i dwa razy większy przebieg w tym pierwszym...

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C3607307
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C3481761

Słyszałem, że te diesle udały im się.
Wiadomo, kwestia gustu, niektórym się podobają te meganki za ponadczasowy design, a inni nienawidzą za zbyt kobiece kształty. Ale to nie jest jeszcze Tigra czy Puma. ;)
Też zależy czego szukasz sedan/hatchback/coupe.
Na pytanie czego bym szukał mając 20k w portfelu, to jest moja odpowiedź.


http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C4231718
« Ostatnia zmiana: Stycznia 24, 2008, 19:38:44 pm wysłana przez Krayzie »


Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #454 dnia: Stycznia 24, 2008, 19:38:09 pm »
Cytuj
Czego byście szukali mając 20 patyków w portfelu?
ja bym niczego nie szukał tylko uzbierał do 40 patoli, albo wziął kredyt i przytulił coś fajnego.Za 40 tyś można już extra bryke kupić

svonston

  • Gość
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #455 dnia: Stycznia 24, 2008, 19:39:15 pm »
Chyba nie mowisz powaznie. 20 tysiecy bierzesz, a splacasz...? Nie zartuj.

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #456 dnia: Stycznia 24, 2008, 19:42:46 pm »
oczywiście że nie żartuje, tak bym zrobił mój brat wziął kredyt 16 patyków i spłaca 20 takie życie trzeba sie z tym liczyć, ale ja mam możliwość wziąć pożyczke w firmie w której pracuje biore np. 20 tyś i spłacam 20, ani grosza więcej  :grin: ale jeśli bym nie miał takiej opcji to wziął bym w banku
« Ostatnia zmiana: Stycznia 24, 2008, 19:44:53 pm wysłana przez Isaac »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #457 dnia: Stycznia 24, 2008, 20:03:03 pm »
@fenris - Xantia mi się zupełnie nie podoba. 406 owszem, ale tylko ta piękność od Pininfariny - coupe - 2-3 litry w benzynie  ;)

@Krayzie - Focusa pewnie bym kupił, gdyby nie kumpel pracujący w serwisie Forda. Wracają do nich dwuletnie auta z gnijącą karoserią. Moim zdaniem przegięcie. Mimo wszystko pomyślę, bo za tą cenę to dobra propozycja. Meganke miała moja siostra i nie jestem pewny, czy chciałbym taki samochód.

@Isaac - 20 tysięcy kredytu? A z czego ja bym to spłacił?! Kredyt to tylko na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Drobne to też nie są, żeby sobie "uzbierać". Z resztą kupię samochód za 40 tysięcy i dodatkowo wybulę 10 za ubezpieczenie, bo nie mam żadnych zniżek...

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #458 dnia: Stycznia 24, 2008, 20:07:01 pm »
niewiem jaką masz sytuacje i czy pracujesz ja bym był w stanie to spłacić wiec bym wziął lub poczekał te 2 lata i uzbierał a co do ubezpieczenia to rejestrujesz auto np. na ojca a on na bank ma zniżki i po wszystkiemu aha no i siebie wpisujesz jako współwłaściciela samochodu żeby już ci latka leciały.W taki oto sposób wilk jest syty, owca cała  :smile:
« Ostatnia zmiana: Stycznia 24, 2008, 20:09:01 pm wysłana przez Isaac »

Tarniak

  • Gość
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #459 dnia: Stycznia 24, 2008, 20:19:10 pm »
rejestrujesz auto np. na ojca a on na bank ma zniżki i po wszystkiemu aha no i siebie wpisujesz jako współwłaściciela samochodu żeby już ci latka leciały.W taki oto sposób wilk jest syty, owca cała  :smile:
Ja tak mam ;]

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #460 dnia: Stycznia 24, 2008, 20:21:33 pm »
Sytuację mam taką, że nie pracuję, tylko sobie dorabiam i łapię różne fuchy - w zależności od potrzeb. Do stałej pracy się nie wybieram, a już na pewno nie po to, żeby spłacać kredyt za samochód. Z resztą jak dobrze pójdzie nie będę musiał pracować na jakiegoś buca, a za dwa, może trzy lata i tak zamienię auto na Navarę  :-)

PS: Mój staruszek nigdy nie miał samochodu (ku*wa, starzy sie taksówkami worzą  :x ) więc na jego zniżki nie mam co liczyć.

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #461 dnia: Stycznia 24, 2008, 20:23:32 pm »
tak powinni mieć wszyscy młodzi co mają samochody a nie mają zniżek ;)  nie rozumiem jak można tak nie zrobić

@Iras zawsze możesz zarejestrować auto na brata, ciocie, wujka byle by miał zniżki no i musi sie zgodzić, zresztą czemu by sie miał nie zgadzać  :smile:
« Ostatnia zmiana: Stycznia 24, 2008, 20:26:27 pm wysłana przez Isaac »

fenris

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 16-09-2005
  • Wiadomości: 549
  • Reputacja: 0
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #462 dnia: Stycznia 24, 2008, 20:27:59 pm »
@fenris - Xantia mi się zupełnie nie podoba. 406 owszem, ale tylko ta piękność od Pininfariny - coupe - 2-3 litry w benzynie  ;)

Xantia może nie jest piękna ale napewno lepsza od tych wozów które wcześniej wymieniałeś :)
A wersja ACTIVA z silnikiem 2.0T to miodzik :D
Z Citroenów to jeszcze Xsare sprzed liftingu znam i sobie chwale - szczególnie VTR ale trudno znaleźć w dobrym stanie tą wersje 8)

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #463 dnia: Stycznia 24, 2008, 20:38:36 pm »
@Isaac - jedyni zmotoryzowani w mojej rodzinie to siostra i szwagier - ja mieszkam w Zgierzu koło Łodzi, oni pod Bydgoszczą. Zarejestrować na nich samochód to by było lekkie przegięcie  ;)

@fenris - etam lepsza. Ibizkę kupię z silnikiem 1.2, Xantia się zaczyna od 1.8. Z resztą Ibiza na niemieckich częściach na pewno jest solidnym samochodem. Pozatym dobry rocznik i niski przebieg - może bym sporo nie stracił przy odsprzedaży.

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #464 dnia: Stycznia 24, 2008, 20:44:00 pm »
ja wiem czy przegięcie, nikogo to nie obchodzi na kogo jest auto zarejestrowane, no i masz zniżki a tak to bedziesz bulił kase a możesz to minąć ;)

Desser

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 18-06-2004
  • Wiadomości: 1 057
  • Reputacja: 1
  • Demons don't wear white
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #465 dnia: Stycznia 24, 2008, 20:59:16 pm »
Odnosnie zapisywania sie we dwoch na jedno auto - chyba tak tez zrobie, bo nie mam najmniejszego zamiaru placic jakiejs horrendalnej kwoty tylko dlatego, ze mam niecale 20 lat (pomimo, ze jezdze rozsadnie i bezpiecznie, jesli w ogole gdzies jade, bo jak dotad moj staz za kolkiem to +/- 1000km XD) i mieszcze sie w grupie potencjalnych drogowych zabojcow :?

Jesli juz bede mial auto, to najprawdopodobniej bedzie to nasze dotychczasowe, Fiat Siena 1,2 EL, wbrew obiegowym opiniom niezawodne i praktyczne autko. Jedyne co jest denerwujace to o wiele za slaby silnik jak na mozliwosci przewozowe i slaba elastycznosc (przydalby sie 6 bieg, a moze nawet i 7, duzo wygodniej jezdziloby sie w trasie).

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #466 dnia: Stycznia 24, 2008, 21:00:26 pm »
@Isaac - w kilku aspektach miałbym jednak wątpliwości. Mandaty z fotoradarów, a co za tym idzie - punkty karne, zatrzymanie dowodu rejestracyjnego przez policję. Gdyby mieszkali blisko, nie byłoby problemów z wyjaśnieniem takich sytuacji, a tak? Pozatym mają trzy samochody i nie wiem, czy szwagier chciałby ryzykować zniżkami.

Z resztą mając samochód zarejestrowany na siebie, zawsze będę mógł mieć drobną stłuczkę i zarobić na naprawie, ewentualnie autko mogą ukraść, czy coś... Gdybym kupił planowanego merca, byłaby to fura na lata i bym nie kombinował, ale skoro ta przykładowa "Ibiza" za dwa-trzy lata poleci w inne ręce, można sobie to ubezpieczenie jakoś odbić, co nie?  ;)

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #467 dnia: Stycznia 24, 2008, 21:14:05 pm »
eee tam od razu mandaty i stłuczki, spokojnie byś sobie jeździł na 5 biegu 60 km/h ;) przemyśl po prostu sprawe na spokojnie i zrobisz jak uważasz  :smile:

fenris

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 16-09-2005
  • Wiadomości: 549
  • Reputacja: 0
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #468 dnia: Stycznia 24, 2008, 21:29:26 pm »
@fenris - etam lepsza. Ibizkę kupię z silnikiem 1.2, Xantia się zaczyna od 1.8. Z resztą Ibiza na niemieckich częściach na pewno jest solidnym samochodem. Pozatym dobry rocznik i niski przebieg - może bym sporo nie stracił przy odsprzedaży.

Xantia słabo trzyma cene bo ludzie boją się hydro - za 15tysięcy masz świetnie wyposażony samochód (skóra, 4 poduchy, klima automatyczna, radio cd itd) z 2001 roku. No i nie wspomnę o komforcie jazdy ;)
A ten model jest powszechnie znany jako najmniej awaryjny Citroen - w większości rankingów niezawodności pozostawia daleko w tyle Passata, A4 nie wspominając o Octavii :P

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #469 dnia: Stycznia 24, 2008, 22:01:46 pm »
Tylko jak wyrywać blachary na coś z takim wyglądem?  :sad:



Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #470 dnia: Stycznia 24, 2008, 22:02:55 pm »
Patrz jakiego szatana znalazłem za 12k. I do tego chyba części są tanie.

http://www.allegro.pl/item300460219_daewoo_leganza_2_0_cdx_1997r_bezwypadkowy_skora.html

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #471 dnia: Stycznia 24, 2008, 22:05:42 pm »
Patrz jakiego szatana znalazłem za 12k. I do tego chyba części są tanie.

http://www.allegro.pl/item300460219_daewoo_leganza_2_0_cdx_1997r_bezwypadkowy_skora.html
w środku to prawie jak merol ;)

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #472 dnia: Stycznia 24, 2008, 22:09:56 pm »
133KM - nawet japońce nie wyciskają takiej mocy z 2.0l silnika.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #473 dnia: Stycznia 24, 2008, 22:10:07 pm »
Ja mam skojarzenia z Jaguarem S-type  :lol:

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #474 dnia: Stycznia 24, 2008, 22:12:40 pm »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #475 dnia: Stycznia 24, 2008, 22:17:25 pm »
Master, dziecię, nie rób bajzlu w temacie dla prawdziwych facetów!  :evil:  ;)

fenris

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 16-09-2005
  • Wiadomości: 549
  • Reputacja: 0
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #476 dnia: Stycznia 24, 2008, 22:40:05 pm »
Jeśli chodzi o Deawoo to Nubira jest spoko :)
Jeśli bym szukał minusów w tym wozie to dość delikatna zawieszka i słabe spasowanie plastików. Ale poza tym wózek całkiem w porządku.

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #477 dnia: Stycznia 24, 2008, 22:43:09 pm »
porównując ją do wszystkich innych modeli Daewoo to faktycznie nie jest zła, ale nie postawił bym jej obok np. Japońców,Niemców lub Włochów

Krayzie

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 26-11-2006
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: 0
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #478 dnia: Stycznia 24, 2008, 22:44:30 pm »
Ja bym brał tą Ibizę w takim razie. W miarę nowoczesny design, ładne wnętrze, spasowanie bardzo dobre, nic nie trzeszczy, deska rozdzielcza tam przy szybie bardzo miła w dotyku, no i bardzo mi się podoba takie wściekle czerwone podświetlenie- jeszcze jestem młody i oczy tak szybko się nie męczą. No i wiadomo VW group.


Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #479 dnia: Stycznia 24, 2008, 22:45:10 pm »
Cytuj
nie postawił bym jej obok np. Japońców,Niemców lub Włochów

No widzisz Iras. Kupujesz. A potem tylko będziesz uważał, by przypadkiem przed hipermarketem nie stanąć obok jakiegoś Ferrari czy innego Mercedesa.