Autor Wątek: Motoryzacja  (Przeczytany 750224 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

marcingt

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-08-2007
  • Wiadomości: 4 970
  • Reputacja: 58
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #4600 dnia: Stycznia 26, 2014, 20:31:55 pm »

Kombi z dieslem 1.5, tanie, jako tako wykonczone, pojemne. Oj, juz cos takiego istnieje. Dacia.
O tym samym pomyślałem. Chuj mnie strzela na te nowe, napakowane elektryką samochody, gdzie żarówkę wymienia się przez godzinę (powaga), a akumulatora nie da się też tak sobie wyjąć.

svonston

  • Gość
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #4601 dnia: Stycznia 26, 2014, 20:41:58 pm »
Nie musisz mówić o tych żarówkach. Jeżdżę z przepaloną postojówką, bo nie dam rady jej zmienić bez kanału/zdjęcia zderzaka i/lub błotnika. Już raz mi mechanik zmieniał żarówki. Poracha. :(

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #4602 dnia: Stycznia 26, 2014, 21:09:03 pm »
Niedzialajce swiatlo

Bo to wersja dla Hanka Moodiego.

marcingt

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-08-2007
  • Wiadomości: 4 970
  • Reputacja: 58
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #4603 dnia: Stycznia 29, 2014, 22:26:08 pm »

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #4604 dnia: Stycznia 30, 2014, 07:07:55 am »

Kombi z dieslem 1.5, tanie, jako tako wykonczone, pojemne. Oj, juz cos takiego istnieje. Dacia.
O tym samym pomyślałem. Chuj mnie strzela na te nowe, napakowane elektryką samochody, gdzie żarówkę wymienia się przez godzinę (powaga), a akumulatora nie da się też tak sobie wyjąć.
Ostatnio padał mi akumulator na mrozie, chciałem odpalić na kablach od innego auta i w żadnym kur** nie można dobrać się normalnie do klemów, bo zabezpieczone plastikami albo tak usytuowane i zabudowane, że nie podepniesz :lol: Jak znajomy otworzył maskę w swoim Audi, to jest jedna wielka maskownica. W firmie widocznie taki wygryw, że prawie same nowe samochody. Dopiero kumpela jakimś Roverem podjechała, od którego dałem radę odpalić.

Magiq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-12-2005
  • Wiadomości: 2 814
  • Reputacja: 66
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #4605 dnia: Stycznia 30, 2014, 08:48:28 am »
@ marcin_N

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #4606 dnia: Stycznia 31, 2014, 18:54:36 pm »
Tak sobie youtuba oglaam, a tutaj KIA K900
<iframe width="853" height="480" src="//www.youtube.com/embed/Ob-wn52Dkmk?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Widzę, Koreańce chcą wejsc w klasę premium. Equus teraz ta KIA K900.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #4607 dnia: Stycznia 31, 2014, 19:28:48 pm »
oni już tam są. w zeszłym roku już widziałem tę furkę na ulicach. w korei jeździ jako kia k9 chyba.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #4608 dnia: Stycznia 31, 2014, 20:25:39 pm »
Gdzieś na yt właśnie widziałem, że nazywają ją K9. No a teraz będą na inne rynki wchodzić.

Nie wróżę jednak nic dobrego, bo jednak sam znaczek KIA na kierownicy powoduje niesmak. Equus przynajmniej wymyślił sobie nowy znaczek co dodaje trochę prestiżu.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #4609 dnia: Stycznia 31, 2014, 20:31:15 pm »
znaczek skody (swoją drogą wyjątkowo oderwany od rzeczywistości) niby też, a jestem pewien, że multum kolesi jeżdżących suberbami ma to gdzieś ;)

edit: sprawdziłem i k9 jest blisko dwa razy droższa od superba, ale dalej tańsza niż a6.
« Ostatnia zmiana: Lutego 01, 2014, 11:47:05 am wysłana przez s00s »

svonston

  • Gość
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #4610 dnia: Stycznia 31, 2014, 20:50:09 pm »
Nie wiem, jak dobrze się sprzedają Superby na świecie, ale ich popularność w Polsce to głównie nadmuchanie przynależności do klasy półpremium, diesle i niedawno jeszcze możliwość odliczenia VATów, w dodatku konkurencyjna cena i (pół)liftback (lub kombi).

Czy Kia ma dobre diesle? Czy Kia jest w kombi? Jakie dobre silniki ma Kia? Ile kosztuje podobnie wyposażona do Superba Kia?

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #4611 dnia: Stycznia 31, 2014, 21:09:10 pm »
Nie wróżę jednak nic dobrego, bo jednak sam znaczek KIA na kierownicy powoduje niesmak.

Niesmak? A czy znaczek HTC na twoim telefonie też powoduje u ciebie niesmak? Kia produkuje fajne, niezawodne auta. To powyżej ma całkiem ładną, nowoczesną stylistykę. Jeśli do tego dojdzie starannie wykonane wnętrze z materiałów dobrej jakości, to samochód ma spore szanse na sukces, bo cenowo na pewno wypadnie korzystnie.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #4612 dnia: Stycznia 31, 2014, 21:20:48 pm »
Niesmak? A czy znaczek HTC na twoim telefonie też powoduje u ciebie niesmak? Kia produkuje fajne, niezawodne auta. To powyżej ma całkiem ładną, nowoczesną stylistykę. Jeśli do tego dojdzie starannie wykonane wnętrze z materiałów dobrej jakości, to samochód ma spore szanse na sukces, bo cenowo na pewno wypadnie korzystnie.

Wybacz, ale porównanie HTC teraz do KIA trochę nie na miejscu.

KIA od zawsze robiła budżetowe samochody i kojarzy się z tanimi autami, wykończonymi plastikami i bardzo marnymi silnikami. Zresztą każdy kto jeździł nowym sportage czy optimusem to potwierdzi (uprzedzajać doczepkę Kerta, jak było w przypadku skody gdy nazwałem ją tanią, chodzi po prostu o ogólny wyglądu tych plasticzków i jak to się komponuje, oraz w porównaniu do BMW/Merca). Teraz wchodzą z takim autem, które teoretycznie ma konkurować z Jaguarem, Mercem S320 czy innym BMW5/7 Audi A6/8. No i bardziej chodzi o sam prestiż marki, ktoś kogo stać na taką KIA (wersja ze słabszym silnikiem ma kosztować niby 61tys $, to pewnie w europie 61tys Euro) raczej wybierze nie gorzej wyposażonego Jaguara XF, czy Audi A6. No, niby fotel pasażera jest bardziej zajebisty, z regulacją jak w Mercu S czy BMW7 , ale błagam, jaki biznesmen, którego stać na szofera, kupi sobie KIA? Jak przyjedzie na jakieś zebranie bogoli czy dogadać się z jakimś partnerem biznesowym, to pewnie go wyśmieją, że KIA go przywieźli. Czyli osoby, których stać na taka KIA i tak będą z przodu jechać, więc dla nich bardziej będzie się liczył silnik i osiągi, a tutaj bez porównania góruje takie BMW.

Wróże los VW phaetona i tyle. Może tam abasadorowie/vipy z Korei takim będą jeździć.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #4613 dnia: Stycznia 31, 2014, 21:44:36 pm »
Hehe, jak żywo teraz pamiętam Daewoo Leganza, które też reklamowano niegdyś w Polsce na "prestiżowy model w dorobku koreańskiego producenta".

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 268
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #4614 dnia: Stycznia 31, 2014, 22:08:00 pm »

inż. Oscyp

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 20-01-2010
  • Wiadomości: 4 132
  • Reputacja: 63
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #4615 dnia: Lutego 03, 2014, 01:05:44 am »
Co do tej Kii i ogólnie koreańskich samochodów to chciałbym Wam przypomnieć, że parę lat temu samochody z Korei Płd. nie miały żadnych szans z Europejskimi markami "dla ludu" (VW, Opel, Ford, Citroen etc.), a dziś stawia się je na równi we wszystkich prawie klasach. A co powiecie o Hondach, Toyotach i Nissanach (Datsun wcześniej)? Gdy wchodziły ładnych parę dekad temu rynek Europejski to był śmiech, że to skośne gówienka, a teraz? Potem te marki powprowadzały submarki typu Acur, Lexus, Infiniti (Mazda próbowała z linią Xedos, ale nie pykło) i spokojnie stawia się je na jednej półce z Europejskimi markami premium. Chcę powiedzieć tylko, że skoro w ciągu dziesięciu lat Kia z Hyundaiem potrafiły przerzucić się z produkcji śmiesznych Accentów, Shum, Pridów itp. na i30, i40, Cee'd itp, które nie odstają w oczach zwykłego klienta od Golfa, Focusa czy Astry to i z klasą premium się uda. Zauważą, że klienci premium chętnie by tym pojeździli, ale z innym znaczkiem, zatrudnią dobrych speców od marketingu, wstawią na rynek submarki premium i nawet nikt nie jęknie jak zamiast po BMW będzie szedł po koreńskiego odpowiednika Lexusa. Zwróćcie uwagę jaki skok nastąpił u nich w designie, przecież ta Kia z morfeuszem z tyłu wygląda naprawdę ekstra, a jeszcze parę lat temu robili takie kwiatki:



« Ostatnia zmiana: Lutego 03, 2014, 01:07:19 am wysłana przez inż. Oscyp »
SW-5606-3156-4802

marcingt

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-08-2007
  • Wiadomości: 4 970
  • Reputacja: 58
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #4616 dnia: Lutego 03, 2014, 22:06:35 pm »
Widziałem dziś na placu u elektromechanika Citroëna SM. Niby nic takiego, ale ponoć powstało zaledwie 12k sztuk, więc auto na pewno unikatowe. Z wyglądu kosmos większy od DSa, rejestracja za szybką :) Może się uda cyknac jutro fotkę.

inż. Oscyp

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 20-01-2010
  • Wiadomości: 4 132
  • Reputacja: 63
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #4617 dnia: Lutego 03, 2014, 22:49:51 pm »
Robiłem całą inzynierkę o tej furce, hehe. Powstało ponad 10 tysięcy sztuk, ale to i tak rarytas.
SW-5606-3156-4802

sambady

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-05-2005
  • Wiadomości: 2 257
  • Reputacja: 0
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #4618 dnia: Lutego 08, 2014, 12:55:39 pm »
Nie wróżę jednak nic dobrego, bo jednak sam znaczek KIA na kierownicy powoduje niesmak. Equus przynajmniej wymyślił sobie nowy znaczek co dodaje trochę prestiżu.

Ciekawe. Znaczek KIA powoduje u Ciebie pewnie nie tylko niesmak, ale i torsje? Po pierwsze, nikt Ci nie każe iść do salonu tego producenta i kupować ich samochodu, jak masz więcej pieniędzy w portfelu, albo dostałeś wyższy kredyt w banku, i stać Cię na bardziej "europejski" i "prestiżowy" samochód. Po drugie, uważam, że bzdurą jest teza, iż Kia, czy Hyundai robią kiepskiej jakości samochody. Tak mogło być dwadzieścia lat temu, kiedy auta tych koreańskich producentów przypominały ładnie obudowane wozy drabiniaste z kiepskimi silnikami i wnętrzem, śmierdzącym taniej jakości plastikami. Obecnie ich auta są naprawdę porządne i nie dość, że projektowane przez europejskich stylistów, to także tutaj produkowane i montowane. Co prawda, nie miałem okazji jeździć żadnym z nowych koreańskich samochodów, ale wielu moich znajomych i klientów takie użytkuje i wcale nie narzekają. Za mniejsze pieniądze dostali samochód takiej klasy jak Golf, czy Megane. Ba, za cenę podstawowego Francuza, czy Niemca, otrzymali samochód z bardzo bogatym wyposażeniem, który, dodatkowo, nie odbiega od swoich rywali pod względem dynamiki i bezawaryjności. Pomimo tego, że w początkowej fazie produkcji pierwszej generacji Cee'd były problemy z jednostkami wysokoprężnymi - nie wytrzymywały niskich temperatur i wysokich przebiegów - to obecnie nie natknąłem się na żadne niepochlebne opinie, nt. jednostek napędowych tego producenta.

Jakość poszła wysoko w górę, a Kia i Hyundai podbijają nie tylko europejski, ale i amerykański rynek. Nikt mi nie wmówi, że to są nadal te same "gówniane koreańskie auta". Tak mogą twierdzić jedynie osoby, które nie mają żadnego pojęcia o rozwoju motoryzacji i światopoglądowo dalej tkwią w latach 90-tych.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #4619 dnia: Lutego 08, 2014, 13:02:10 pm »
Cee'd przoduje w rankingach niezawodności, a Kia oferuje najlepszą gwarancję na rynku. To chyba o czymś świadczy  :whistle:

sambady

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-05-2005
  • Wiadomości: 2 257
  • Reputacja: 0
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #4620 dnia: Lutego 08, 2014, 13:07:23 pm »
Cee'd przoduje w rankingach niezawodności, a Kia oferuje najlepszą gwarancję na rynku. To chyba o czymś świadczy  :whistle:
Gwarancja jest korzystna, to fakt, ale trzeba dokładnie zapoznać się z jej zasadami, bo później można być niemile zaskoczonym. Czytałem kiedyś artykuł o tym, że, owszem, producent oferuje klientowi siedem lat gwarancji, ale nie obejmuje ona wszystkich elementów samochodu. Najwięcej od dealera klient może wyciągnąć przez pierwsze dwa, maksymalnie trzy, lata, a z każdymi kolejnymi latami lista napraw gwarancyjnych staje się krótsza. Jakiś czas temu było o tym głośno.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #4621 dnia: Lutego 08, 2014, 13:12:59 pm »
Ja do samochodów KIA nic nie mam, ale akurat jednostka napędowa w tych samochodach jest, powiedzmy sobie szczerze, bez fajerwerków. Wnętrze aut niższej klasy od K900 jest po prostu marne i "spartańskie", to tak samo jak z VW i Phaetonem. Auta VW mają marne wyposażenie,a jak się wsiądzie do takiego phaetona to czujesz się jak w mercu wysokiej klasy, a cena jest pewnie podobna do tej nowej KIA K900. Nie chodzi mi o to, ze ja bym auta nie kupił, czy uważał, że ma słabe wyposażenie (silniki jednak są kiepskie - 7,5 do setki w aucie 3,8litra i 340km? trochę słabo, spalanie pewnie też nie jest najlepsze), po prostu samo logo KIA wzbudza wrażenie taniości. Powinni na nowo je przeprojektować, albo chociaż do tego auta dać inne, bo to:

wygląda słabo. Zero elegancji, wygląda jak jebnięta naklejka na środku kierownicy. Gdyby wywalili srebrną obwódkę i czarne tło byłoby o niebo lepiej. No ale może to kwestia gustu.

A no i jak ktoś kupuje auto by się pokazać (nie ukrywajmy tego - wiele osób pewnie się cieszy jak sąsiad/znajomi są pod wrażeniem nowego auta) to osoby z zewnątrz nie zachwycą się KIA. Dopiero jakby ktoś wsiadł do środka to poczuje ten luksus - co dla kupującego powinno być ważniejsze.


Co do gwarancji KIA - nie jest zła, ale też obejmuje jedynie 150k km. Nie jest to dużo, jak na samochód służbowy np.
http://www.kia-gwarancja.pl/pdf/7YW_wykaz_elementow_z_ograniczona_gwarancja.pdf

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #4622 dnia: Lutego 08, 2014, 13:16:39 pm »
Gwarancja jest korzystna, to fakt, ale trzeba dokładnie zapoznać się z jej zasadami, bo później można być niemile zaskoczonym. Czytałem kiedyś artykuł o tym, że, owszem, producent oferuje klientowi siedem lat gwarancji, ale nie obejmuje ona wszystkich elementów samochodu. Najwięcej od dealera klient może wyciągnąć przez pierwsze dwa, maksymalnie trzy, lata, a z każdymi kolejnymi latami lista napraw gwarancyjnych staje się krótsza. Jakiś czas temu było o tym głośno.

Czytałem kiedyś na ten temat i akurat Kia daje te 7 lat na wszystko (z wyłączeniem klocków, tarcz, opon, etc. - wiadomo) z limitem 150000 kilometrów albo 3 lata bez limitu. Jeśli ktoś robi koło 20000 rocznie, to ma 7 lat bezwzględnego spokoju. Gdybym miał brać auto z salonu, to dla mnie jest idealna opcja.

svonston

  • Gość
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #4623 dnia: Lutego 08, 2014, 13:25:40 pm »
Auta VW mają marne wyposażenie
Które mają marne wyposażenie?

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #4624 dnia: Lutego 08, 2014, 13:28:49 pm »
Auta VW mają marne wyposażenie
Które mają marne wyposażenie?

Passat, Golf, Polo - ich plastiki są marne i się łatwo ścierają (guziki od szyb zwłaszcza). Do tego trzeszczą. Oczywiście ja porównuje do samochodów luksusowych jakim jest KIA K900 czy Phaeton (a przynajmniej do takich aspirują). W ogólnym rozrachunku VW ma spoko wyposażenie, a przynajmniej całkiem przyjemne dla oka.

sambady

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-05-2005
  • Wiadomości: 2 257
  • Reputacja: 0
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #4625 dnia: Lutego 08, 2014, 13:30:30 pm »
Cytat: Master_666
A no i jak ktoś kupuje auto by się pokazać (nie ukrywajmy tego - wiele osób pewnie się cieszy jak sąsiad/znajomi są pod wrażeniem nowego auta) to osoby z zewnątrz nie zachwycą się KIA. Dopiero jakby ktoś wsiadł do środka to poczuje ten luksus - co dla kupującego powinno być ważniejsze.
Z całym szacunkiem, ale jak ktoś kupuje samochód tylko po to, żeby sąsiadowi rura zmiękła, to jest pacanem. Samochód kupuje się dla siebie, a nie dlatego, żeby później móc się chwalić autem pod centrum handlowym. Czasy, kiedy ludzie podniecają się tym, że ktoś ma drogi samochód, już dawno minęły, bo wiele drogich aut (wcale nie tak starych i zmęczonych) można kupić jako używane za granicą. Obecnie samochód to trochę tak jak smartfon - każdy może go mieć i dlatego jego prestiż spadł. To raz. Dwa, do dzisiaj śmieszą mnie ludzie, którzy zaciągają duże kredyty w bankach, żeby kupić sobie BMW 5/7, albo Audi A6/A8, a później nie mają pieniędzy na ich serwis (słyszałem wiele historii od znajomego, pracującego w jednym z zakładów diagnostyki samochodowej).

Cytat: Master_666
Nie chodzi mi o to, ze ja bym auta nie kupił, czy uważał, że ma słabe wyposażenie (silniki jednak są kiepskie - 7,5 do setki w aucie 3,8litra i 340km? trochę słabo, spalanie pewnie też nie jest najlepsze), po prostu samo logo KIA wzbudza wrażenie taniości.
Silnik może i osiągami nie poraża, ale trzeba brać pod uwagę fakt, że limuzyna swoje musi ważyć i dlatego nie rozpędza się, jak samochód sportowy. Wiem, wiem, w niemieckich samochodach można zamówić sobie silnik o mocy niemal dwukrotnie wyższej i bardziej ekonomiczne, ale powstaje pytanie, czy taka moc jest potrzebna do sprawnego poruszania się po polskich drogach? Więcej (przepisowo) niż 150km/h w Polsce nie pojedziesz. Poza tym, zapier**lanie wiąże się z wyższymi kosztami, czego obecnie klienci unikają i wolą dostać mniejszy silnik, ale mniej łakomy na paliwo. Robienie wielkich oczu na widok jednostki napędowej o mocy małego jumbo jeta zaczyna także być coraz rzadszym zjawiskiem. Gdyby było inaczej, to po europejskich ulicach nie jeździłoby tyle dieslów o małych pojemnościach.

Cytat: Master_666
Auta VW mają marne wyposażenie,a jak się wsiądzie do takiego phaetona to czujesz się jak w mercu wysokiej klasy
Phaeton to shit. Każdy, kto chociaż trochę interesuje się motoryzacją, o tym wie. Nigdy się to auto dobrze nie sprzedawało, bo było za drogie i zbyt mało prestiżowe dla bogatych Europejczyków, którzy woleli skierować swoje kroki do salonu BMW, Audi, czy MB. Poza tym, w życiu nie kupisz Phaetona, w dobrym stanie, w cenie takiej Kii. No, chyba że, interesuje Cię auto, które jest sklejone z dwóch, albo trzech, lub ma ch**owy silnik TDI (nagminnie pękały bloki, bo jednostki napędowe były wyżyłowane).

Cytat: Master_666
Co do gwarancji KIA - nie jest zła, ale też obejmuje jedynie 150k km. Nie jest to dużo, jak na samochód służbowy np.
http://www.kia-gwarancja.pl/pdf/7YW_wykaz_elementow_z_ograniczona_gwarancja.pdf
Floty działają tak, że jak gwarancja się kończy, to samochód trafia w rozliczenie do dealera, albo do prywaciarza.

Cytat: Iras
Czytałem kiedyś na ten temat i akurat Kia daje te 7 lat na wszystko (z wyłączeniem klocków, tarcz, opon, etc. - wiadomo) z limitem 150000 kilometrów albo 3 lata bez limitu. Jeśli ktoś robi koło 20000 rocznie, to ma 7 lat bezwzględnego spokoju. Gdybym miał brać auto z salonu, to dla mnie jest idealna opcja.
Owszem, Kia odrobiła pracę domową i zmieniła zasady gwarancji. Początkowo nie było tak kolorowo. Ja także chętnie kupiłbym Kię, gdybym miał pieniądze na nowy samochód z salonu.
« Ostatnia zmiana: Lutego 08, 2014, 13:35:10 pm wysłana przez sambady »

svonston

  • Gość
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #4626 dnia: Lutego 08, 2014, 13:37:59 pm »
Passat, Golf, Polo
Jakieś info potwierdzające tezę czy "bo wujek od strony mamy ma"?

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #4627 dnia: Lutego 08, 2014, 13:41:04 pm »
Z całym szacunkiem, ale jak ktoś kupuje samochód tylko po to, żeby sąsiadowi rura zmiękła, to jest pacanem. Samochód kupuje się dla siebie, a nie dlatego, żeby później móc się chwalić autem pod centrum handlowym. Czasy, kiedy ludzie podniecają się tym, że ktoś ma drogi samochód, już dawno minęły, bo wiele drogich aut (wcale nie tak starych i zmęczonych) można kupić jako używane za granicą. Obecnie samochód to trochę tak jak smartfon - każdy może go mieć i dlatego jego prestiż spadł. To raz. Dwa, do dzisiaj śmieszą mnie ludzie, którzy zaciągają duże kredyty w bankach, żeby kupić sobie BMW 5/7, albo Audi A6/A8, a później nie mają pieniędzy na ich serwis (słyszałem wiele historii od znajomego, pracującego w jednym z zakładów diagnostyki samochodowej).

To akurat jest racja - to są pacany i też tak uważam. O osobach, które biorą kredyt na auto do jazdy codziennej (a nie auto potrzebne w pracy) już się nie raz wypowiadałem bardzo negatywnie. Taki nowobogacki trend - zarabiam teraz tyle hajsu, stać mnie na kredyt, a potem się z ręką w nocniku budzi. Żeby mieć auto to trzeba mieć też pieniądze na jego utrzymanie o czym chyba wiele osób zapomina kupując używane A8 za 40000zł.

Phaeton to shit. Każdy, kto chociaż trochę interesuje się motoryzacją, o tym wie. Nigdy się to auto dobrze nie sprzedawało, bo było za drogie i zbyt mało prestiżowe dla bogatych Europejczyków, którzy woleli skierować swoje kroki do salonu BMW, Audi, czy MB.
I to zdanie też pasuje do KIA. Nie oszukujmy się, ta KIA K900 w europie bedzie kosztować pewnie 260-300 tysiecy. To nie jest mała kwota (chociaz kto wie, na parkingu dla pracowników w Lidlu podobno same jaguary i porszaki stoją) i dużo osób pewnie chętniej kupi mniejsze auto jak A6/BMW 5 w tej cenie, równie dobrze wyposażone, z dającym większą frajdę z jazdy.

A co do Phaetona - niestety nie znam się nad motoryzacja, z tego co słyszałem, to miał bardzo awaryjne silniki. Ale wnętrze do dzisiaj zapiera dech i widać, że jest z najlepszych materiałów.

sambady

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-05-2005
  • Wiadomości: 2 257
  • Reputacja: 0
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #4628 dnia: Lutego 08, 2014, 13:46:20 pm »
Cytat: Master_666
A co do Phaetona - niestety nie znam się nad motoryzacja, z tego co słyszałem, to miał bardzo awaryjne silniki. Ale wnętrze do dzisiaj zapiera dech i widać, że jest z najlepszych materiałów.
Nie twierdzę, że wykonanie wnętrza w Phaetonie było słabe, bo akurat ten element tego samochodu zbierał wiele pochlebnych opinii. No, ale co mi po wnętrzu, jak samochód, albo stoi w garażu w domu, bo się zepsuł, albo u mechanika po raz kolejny w tym samym miesiącu? Nie można dać się nabrać na bajerę sprzedawców o tym, że warto kupić samochód tylko dlatego, że jest komfortowy i deskę rozdzielczą obitą ma drewnem, oraz obszytą skórą. Jak auto jest zawodne, to nie ma to najmniejszego znaczenia. Koszty generowane są głównie poprzez usterki mechaniczne, mniej usterki osprzętu wnętrza.

Cytat: Master_666
I to zdanie też pasuje do KIA. Nie oszukujmy się, ta KIA K900 w europie bedzie kosztować pewnie 260-300 tysiecy. To nie jest mała kwota (chociaz kto wie, na parkingu dla pracowników w Lidlu podobno same jaguary i porszaki stoją) i dużo osób pewnie chętniej kupi mniejsze auto jak A6/BMW 5 w tej cenie, równie dobrze wyposażone, z dającym większą frajdę z jazdy.
Za 300tys złotych w BMW i Audi dostaniesz karoserie, podstawowy silnik i kilka dodatkowych gadżetów we wnętrzu. U Koreańczyków dostaniesz pełen wypas, albo prawie pełen wypas. Pewnie będzie brakowało jakichś pierdół, typu nawigacja (w sumie, bardziej opłaca się kupić urządzenie zewn., bo nie dość, że jest tańsze, to lepiej aktualizowane), czy podgrzewane siedzenia.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #4629 dnia: Lutego 08, 2014, 14:10:36 pm »
Passat, Golf, Polo
Jakieś info potwierdzające tezę czy "bo wujek od strony mamy ma"?

Przyczepiłeś się tego jak Kert kiedy skodę wymieniłem, jako symbol taniego auta. My tutaj mówimy o samochodach "luksusowych" do których te marki VW które wymieniłem się nie zaliczają. Co do wujka - nie wujka, od znajomych i moje własne spostrzeżenia jak jeździłem takimi autami. Po forach nie chodziłem, bo się tak w tematy nie zagłębiałem. Ja osobiście widziałem wiele tych pasatów B5 i praktycznie wszystkie mały "zdarte" te oznaczenia na guzikach do otwierania szyb.

Jeśli tak bardzo Cię to gryzie - tak, praktycznie wszystkie auta są do siebie bardzo podobne i materiały użyte są takie same. Nie ma to obecnie żadnego znaczenia, bo po prostu czy to skoda, czy jakiś koreaniec, czy vw - wszystko jest praktycznie identyczne w tym segmencie. I ja się z tym zgadzam, ale my rozmawiamy o luksusowym wyposażeniu, a nie o przeciętnym.

Tutaj flagowiec, passat cc (ten starszy)

Nawet na zdjęciu wygląda tanio (zwłaszcza te imitacje aluminium - w realu są po prostu koszmarne).
Jak ocenianie plastiku w PS4  :angel:
« Ostatnia zmiana: Lutego 08, 2014, 14:14:00 pm wysłana przez Master_666 »

sambady

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-05-2005
  • Wiadomości: 2 257
  • Reputacja: 0
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #4630 dnia: Lutego 08, 2014, 14:31:26 pm »
Cytat: Master_666
Nawet na zdjęciu wygląda tanio (zwłaszcza te imitacje aluminium - w realu są po prostu koszmarne).
Wszystko świetnie, ale to jest aluminium. Elementy są cienkie i takiej sobie jakości, ale jednak metalowe. U siebie, w samochodzie innej marki, też mam takie wykończenie. Najpierw wydawało mi się, że to plastik, ale doczytałem na forum, że jest inaczej w rzeczywistości.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #4631 dnia: Lutego 08, 2014, 14:36:58 pm »
Wszystko świetnie, ale to jest aluminium. Elementy są cienkie i takiej sobie jakości, ale jednak metalowe. U siebie, w samochodzie innej marki, też mam takie wykończenie. Najpierw wydawało mi się, że to plastik, ale doczytałem na forum, że jest inaczej w rzeczywistości.

Teraz mnie zaskoczyłeś. Macałem to z każdej strony i mi się plastikiem wydawało :O Kumpel co sam takim własnie jeździ nawet narzekał, że ma ochotę to wymienić.

sambady

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-05-2005
  • Wiadomości: 2 257
  • Reputacja: 0
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #4632 dnia: Lutego 08, 2014, 15:06:44 pm »
Cytat: Master_666
Teraz mnie zaskoczyłeś. Macałem to z każdej strony i mi się plastikiem wydawało :O Kumpel co sam takim własnie jeździ nawet narzekał, że ma ochotę to wymienić.
Osobiście uważam, że nie ma sensu wymieniać takich elementów, bo koszt zbyt duży. Poza tym, trzeba się pie**olić z wyjęciem takich malutkich elementów - łatwo coś urwać i wtedy sprzedaż czegoś takiego jest raczej niemożliwa.

svonston

  • Gość
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #4633 dnia: Lutego 08, 2014, 16:52:07 pm »
Przyczepiłeś się tego jak Kert kiedy skodę wymieniłem, jako symbol taniego auta. My tutaj mówimy o samochodach "luksusowych" do których te marki VW które wymieniłem się nie zaliczają. Co do wujka - nie wujka, od znajomych i moje własne spostrzeżenia jak jeździłem takimi autami. Po forach nie chodziłem, bo się tak w tematy nie zagłębiałem. Ja osobiście widziałem wiele tych pasatów B5 i praktycznie wszystkie mały "zdarte" te oznaczenia na guzikach do otwierania szyb.
Nie przyczepiłem się, po prostu większość samochodów w Polsce to używki z przelotem 250 tys.+, a wtedy niedziwne, że przeciętny samochód ma powycierane plastiki. No chyba, że od nowości jakiś znasz i jest stetrany po 60-100 tysiącach. Ja się z takim nie spotkałem.

sambady

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-05-2005
  • Wiadomości: 2 257
  • Reputacja: 0
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #4634 dnia: Lutego 08, 2014, 17:23:48 pm »
Cytat: svonston
Nie przyczepiłem się, po prostu większość samochodów w Polsce to używki z przelotem 250 tys.+, a wtedy niedziwne, że przeciętny samochód ma powycierane plastiki. No chyba, że od nowości jakiś znasz i jest stetrany po 60-100 tysiącach. Ja się z takim nie spotkałem.
Nie no, to jest raczej mało prawdopodobne, żeby samochód po przebiegu 60tys kilometrów miał zniszczone wnętrze. Wiadomo, jak ktoś się postara, to samochód zniszczy w bardzo krótkim czasie, ale są to raczej jednostkowe przypadki. VW ma jednak wytrzymałe wnętrza, ogólnie rzecz biorąc. Ja nigdy samochodu tej marki nie miałem, więc trudno mi się dokładnie na jego temat wypowiedzieć.

svonston

  • Gość
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #4635 dnia: Lutego 08, 2014, 17:30:53 pm »
Ja widywałem parę VW, w rodzinie jest ukochany przez cebulę Passat B5 1.9 TDI PD i ma on realny przelot koło 600 tysięcy - jest zniszczony w środku, ale to kwestia właśnie powycieranych plastików, zmęczonych foteli itd. Dlatego jak widzę na Allegro te perełki jedyny taki zobacz bcm z przebiegiem 180 tysięcy, a kierownica i gałka świeci się jak psu jaja, plastiki powycierane, fotele porozdzierane i wysiedziane, to wiem, że przebieg spokojnie jest x2, a często x3 lub x4. Dlatego pytam skąd taka opinia. Nawet Fiat Panda z prawdziwym przebiegiem (polski salon, użytkowany od nowości w kraju i w jednym ASO) ma u nas przebieg 160 tysięcy i w środku wygląda świetnie - trochę powycierana kierownica, mieszek czy gałka, plastiki się świecą, ale nie są powycierane. No to tyle ode mnie.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #4636 dnia: Lutego 08, 2014, 17:43:29 pm »
Przyznam, że oglądałem ostatnio Paski B6 i naprawdę byłem w szoku jak gównianie jest to auto zrobione w środku. Starsze Passaty miały lepsze wnętrza. B6 mnie przeraził. Zawsze myślałem, że japońskie auta mają najgorsze plastiki, ale to co zobaczyłem w B6 to naprawdę kpina. Zresztą rozglądałem się też za Audi A6 C6 i mimo, że było tutaj dużo lepiej to i tak te nowsze furki nie zachwycają wykonaniem. Ostatecznie zrezygnowałem i obrałem za cel auto, o którym marzę od dawna, a do jazdy na co dzień trzeba będzie pomyśleć o jakimś samochodzie z lat 90'tych bo tylko w nich mam zapewnioną niezawodność i tanie naprawy. Ale to jeszcze odległa sprawa.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #4637 dnia: Lutego 08, 2014, 17:44:55 pm »
obrałem za cel auto, o którym marzę od dawna
Można spytać jakie?

svonston

  • Gość
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #4638 dnia: Lutego 08, 2014, 17:46:14 pm »
Honda S2000?

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #4639 dnia: Lutego 08, 2014, 17:47:58 pm »
w Dizlu