Autor Wątek: Motoryzacja  (Przeczytany 750759 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #4960 dnia: Stycznia 24, 2015, 13:30:22 pm »
@Windom
Komentuj se jak chcesz. Co to kogo obchodzi jakie masz zdanie na ten temat. Widzę znowu ból dupy polaczków, bo motocykl. :roll:

@s00s
A to sorki. Nie widziałem, że rozmawiam z mało odpowiedzialnym człowiekiem. A o mój stan umysłu się nie martw, a bardziej zainteresuj się swoją widzą o tym jak być bezpiecznym kierowcą dla siebie i dla innych, bo widzę tutaj spore braki.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #4961 dnia: Stycznia 24, 2015, 13:32:12 pm »
już skończ pie**olić, bo aż ręce opadają. najpierw dyrdymały o wierzchołkach koła i odpowiedzialności, a potem, że ci co nie jeżdżą na motorze, to mają za małe jaja. człowieku, ty masz 12 lat, czy ile?
« Ostatnia zmiana: Stycznia 24, 2015, 13:34:20 pm wysłana przez s00s »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #4962 dnia: Stycznia 24, 2015, 13:32:45 pm »
edit:
boban, sugerujesz, że nie mam patrzeć na kierunkowskazy, bo nie czaje?

Sugeruję żebyś nie ufał tylko świecącemu się kierunkowskazowi, bo bywa, że nie do końca odzwierciedla on zamiary kierowcy.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 277
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #4963 dnia: Stycznia 24, 2015, 13:32:49 pm »
Jeszcze wyjedz z polaczkami i juz kompletny obraz "jestem lepszy bo mam motòr". I jeszcze wytyka braki, bo szczyt kola czy costam :lol:

svonston

  • Gość
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #4964 dnia: Stycznia 24, 2015, 13:33:05 pm »
Dasz linka do statystyk Boban? Ciekaw jestem, jak to właśnie wygląda.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #4965 dnia: Stycznia 24, 2015, 13:36:46 pm »
już skończ pie**olić, bo aż ręce opadają. najpierw dyrdymały o wierzchołkach koła i odpowiedzialności, a potem, że ci nie jeżdżą na motorze, to mają za małe jaja. człowieku, ty masz 12 lat, czy ile?

Gówno wiesz to zamilcz. Wierzchołek koła obserwuje się po to żeby widzieć czy dane auto włączające się do ruchu zaczyna się toczyć. Ten punkt w całej bryle auta obrazuje to najlepiej i najszybciej po tym można stwierdzić co dzieje się z samochodem, który np. z bocznej drogi próbuje włączyć się do ruchu. Ale spoko neguj dalej zasady spisane w najbardziej poczytnej książce dla motocyklistów, które ustalali ludzie znający się na temacie jak nikt inny. Bo s00s wie lepiej kur**. Żałosne człowieku i właśnie takim myśleniem pokazujesz, że ty masz nie więcej niż 12 lat. Faktycznie lepiej, że nie kupiłeś sobie motocykla, bo mógłbyś nim bardzo łatwo kogoś zabić.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 24, 2015, 13:39:19 pm wysłana przez BoBaN »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #4966 dnia: Stycznia 24, 2015, 13:38:41 pm »
Jeszcze wyjedz z polaczkami i juz kompletny obraz "jestem lepszy bo mam motòr". I jeszcze wytyka braki, bo szczyt kola czy costam :lol:

Aaa to Cię boli? Nigdzie i nigdy tak nie uważałem. Po prostu nie trawie pierdolenia głupków, którzy drogę widzieli jedynie za szybki swoich puszek.

@Svon
Wrzucałem je tutaj na forum już kiedyś. Jak znajdę to Ci zapodam.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #4967 dnia: Stycznia 24, 2015, 13:40:22 pm »
żałosny z małymi jajami, głupek. dodasz coś jeszcze panie "wiem lepiej, bo mam motór"? :lol:

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 277
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #4968 dnia: Stycznia 24, 2015, 13:40:59 pm »
Dziekuje z potwierdzenie powyzszym postem, ze uwazasz sie za lepszego bo masz motor. Pozdrawiam serdecznie, dla mnie eot :)

Ps: najbardziej dupke spinasz Ty ekolego ;)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #4969 dnia: Stycznia 24, 2015, 13:46:30 pm »
żałosny z małymi jajami, głupek. dodasz coś jeszcze panie "wiem lepiej, bo mam motór"? :lol:

Jak to? Przecież to ty negujesz podstawowe zasady bezpieczeństwa na drogach i nazywasz je dyrdymałami. Wybacz, ale reaguję bardzo ostro na takie pierdolenie, bo może ktoś to przeczyta i zapamięta kiedy będzie poruszał się po drogach.

@Windom
Bo Ty tak uważasz? A kto Ty jesteś? Myślisz, że jak bzdurę powtórzysz 100 razy to ktoś w nią uwierzy? Nigdy nie uważałem się za lepszego przez to, że jeżdżę motocyklem, bo niby czemu miałbym tak myśleć? Zrobić prawko i kupić motocykl może każdy. Motocykle są dużo tańsze od aut, więc tym bardziej nie wiem o co chodzi. A to, że motocykliści widzą więcej na drogach to fakt, ale widocznie bardzo Cię to zabolało, no bo jak to Ty w swoim BMW jesteś przecież kur** najlepszym rajdowcem na wsi. Nikt nie może widzieć na drodze więcej niż Ty w swojej puszcze. Chłopaku ja też jeżdżę autem i mam porównanie. Jazda autem i motocyklem różni się znacznie jeśli chodzi o obserwację otoczenia. Ty tego porównania nie masz i jedyne co możesz to pisać takie brednie jak powyżej e-kolego.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 24, 2015, 13:54:24 pm wysłana przez BoBaN »

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #4970 dnia: Stycznia 24, 2015, 13:48:21 pm »
żadnej inwektywy? czyżby zwieracze już puściły.  :lol:

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #4971 dnia: Stycznia 24, 2015, 13:51:27 pm »
BoBaN, jakie możesz podać przykłady wypadków z ewidentnej winy kierowcy samochodu? Bez motocyklisty pędzącego ponad dopuszczalną prędkość?

Cała masa lewoskrętów Andry. To najczęstsza przyczyna wypadków motocyklowych. Zresztą lewoskręt ogólnie jest bardzo częstą przyczyną wypadków, nie tylko motocyklowych. Tyle, że uderzenie w bok auta przy 50-70km/h kiedy prowadzisz samochód kończy się lekkimi obrażeniami. Dla motocyklisty takie wymuszenie niestety może być ostatnie.

@Svon
Poszło na PW.

żadnej inwektywy? czyżby zwieracze już puściły.  :lol:

Ty to sobie lepiej wykup jakieś doszkalające kursy jazdy i dopiero zacznij dyskutować na takie tematy, bo pojęcie malutkie jak widzę.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 24, 2015, 13:53:56 pm wysłana przez BoBaN »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #4972 dnia: Stycznia 24, 2015, 13:58:35 pm »
Skoczyłem po czipsy, chciałem coś napisać i...



:lol:

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 277
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #4973 dnia: Stycznia 24, 2015, 13:58:36 pm »
To teraz mi pokaz gdzie w tej rozmowie powiedzialem cokolwiek na temat wyzszosci kierowcow samochodow nad kierowcami motocykli. Pisalem tylko i wylacznie o postawie jaka prezentujesz w tym temacie.

Aaa i w bmw jeszcze w bagazniku woze "tube" i slucham techniawy :lol:

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #4974 dnia: Stycznia 24, 2015, 14:00:49 pm »
To git. Miłego słuchania. Pozdro.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #4975 dnia: Stycznia 24, 2015, 14:01:09 pm »
boban, mistrzu kierownicy, zapiszę się, ale tylko do ciebie, mogę?
w końcu co to jest prawie 15 lat bezwypadkowej jazdy, przy średniej z ostatniego roku na poziomie blisko 3000 km na miesiąc :lol:

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 277
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #4976 dnia: Stycznia 24, 2015, 14:02:55 pm »

To git. Miłego słuchania. Pozdro.
To jednak mi nie pokazesz tych postow? Szkoda.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #4977 dnia: Stycznia 24, 2015, 14:05:42 pm »
boban, mistrzu kierownicy, zapiszę się, ale tylko do ciebie, mogę?
w końcu co to jest prawie 15 lat bezwypadkowej jazdy, przy średniej z ostatniego roku na poziomie blisko 3000 km na miesiąc :lol:


Coś ty. Ja nie jestem na tyle dobrym kierowcą żeby udzielać lekcji takim kozakom jak ty. Musisz niestety szukać gdzieś indziej. Aha...gratuluję bezwypadkowej jazdy i oby tak dalej mistrzu.

@Windom
Dobra, ale Ty najpierw pokaż gdzie ja napisałem, że uważam się za lepszego bo mam motocykl.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 277
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Motoryzacja
« Odpowiedź #4978 dnia: Stycznia 24, 2015, 14:10:29 pm »
@Svon
No jeśli motocyklista w zabudowanym popierdala jak szalony, to sam się prosi o nieszczęście, ale nie sądziłem, że rozmawiamy tutaj o debilach za kierownicą. ;)

moim zdanie motocykliści powinni bardziej uważać. nie dość, że są mniej widoczni ze względu na gabaryty, to jeszcze nagminnie przekraczają prędkość.
według mnie w historii przytoczonej przez bobana wina była obopólna, jeden nie ustąpił pierwszeństwa, drugi jechał za szybko, mandacik dla każdego. co z tego, że dzielą się winą, jak obrażenia ponosi głównie jedna strona. trochę pomyślunku na dwóch kółkach i odpowiedzialności, głównie za swoje zdrowie, nie zaszkodzi.

Uwierz s00s, że ludzie którzy jeżdżą na motocyklach mają bardziej podzielną uwagę i widzą na drogach znacznie więcej niż ci, którzy jeżdżą tylko autami.
Wiekszosc postow w tym temacie w tym tonie, a jak ktokolwiek smie miec inne zdanie, to leca wyzwiska. Obraz rysuje sie sam.

I teraz juz naprawde eot, bo wsiadam do mojego wiejskiego bmw i jade na calej piz**ie na Torun, tylko jeszcze musze zgrac tiesto na pendrive.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 24, 2015, 14:13:35 pm wysłana przez windomearl »

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #4979 dnia: Stycznia 24, 2015, 14:14:26 pm »
przed chwilą pisał, że "pojęcie malutkie", teraz mi "kozakiem" komplementuje.
no i sam sobie uwłaczasz, a jeszcze przed chwilą, że ty jeździsz tym i tym i wiesz więcej, czytasz książki, widzisz więcej.

ty masz rozdwojenie jaźni czy co? :lol:

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #4980 dnia: Stycznia 24, 2015, 14:46:31 pm »
Wiekszosc postow w tym temacie w tym tonie, a jak ktokolwiek smie miec inne zdanie, to leca wyzwiska. Obraz rysuje sie sam.

Windom, że Ty sobie tak interpretujesz moje wypowiedzi, pomijając przy tym całkowicie ich prawdziwy wydźwięk, to już nie moja brocha. Jak widzisz ja nigdzie nie napisałem tego, że jestem lepszy bo jeżdżę motocyklem i nie będziesz potrafił mi tego udowodnić. Nie napisałem tak, ponieważ wcale tak nie uważam. To o czym pisałem to jedynie fakty, które potwierdzają badania prowadzone na kierowcach aut i kierowcach aut oraz motocykli. To zresztą naturalne, że kierowca motocykla musi zwracać uwagę na znacznie więcej szczegółów i nie wiem w czym tu problem widzisz.
Ja wiem, że to jest GO gdzie mamy specjalistów od wszystkiego. Co z tego, że z nas wszystkich w tej dyskusji tylko ja jeżdżę motocyklem, co z tego, że czytam portale z taką tematyką, udzielam się na forach motocyklowych, czytam książki o doskonaleniu jazdy i staram się w praktyce doskonalić swoją jazdę na motocyklu. To nic przy Was, specjalistach którzy może kiedyś w dzieciństwie siedzieli na komarku albo popylali motorynką po łąkach. Przecież Wy i tak wiecie lepiej. A s00s, który kiedyś chciał kupić motocykl, ale nagle stwierdził, że są bee i fee, więc trzeba teraz jechać po motocyklach jest teraz największym ekspertem w tej sprawie.

@s00s
Skoro sam twierdzisz, że jeździsz tak świetnie i bezwypadkowo no to przecież nie będę cię z tropu zbijał. Mistrz kierownicy jak się patrzy. Tak trzymaj!!! Ja np. jeżdżę około 14 lat, też bezwypadkowo i do tego próbuję swoich sił na motocyklach, ale nigdy nie powiem, że jestem mistrzem kierownicy. Nie jestem nim i szczerze mówiąc uważam, że motocyklem jeżdżę bardzo średnio. Znacznie lepiej idzie mi autem, ale mimo to staram się ciągle doskonalić swoje umiejętności (np. na gokartach lub na torze w Kielcach).
« Ostatnia zmiana: Stycznia 24, 2015, 14:51:24 pm wysłana przez BoBaN »

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #4981 dnia: Stycznia 24, 2015, 14:53:43 pm »
nigdzie nie twierdzę, że jeżdżę świetnie. twoja jaźń sobie coś takiego ubzdurała, pewnie ustawiła to w rzędzie obok przekonania o swojej zajebistości. a, że wypadku nie miałem i w żadnym nie uczestniczyłem, to akurat fakt niezaprzeczalny, nie to co u ciebie :troll:

btw. wskaż mi gdzie ja jeżdżę po motorach? piszę, że najważniejszy jest umiar i poszanowanie do swojego/cudzego zdrowia i nagle się zjawia boban, sugeruje że on wie lepiej, bo jeździ tym i tym, ubliża o małych jajach (po co ci te wielkie jaja na motorze, skoro jeździsz tak odpowiedzialnie?), wyzywa od głupków i nazywa żałosnym. ty się ogarnij chłopaku, bo to naprawdę wygląda jakbyś miał coś nie tak ze swoim "ja" i kilka nieprzychylnych słów o głupocie niektórych motocyklistów bierzesz za obrazę matki czy dziewczyny.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #4982 dnia: Stycznia 24, 2015, 15:10:25 pm »
Przypomnę ci, że wszystko było normalnie do tego twojego komentarza.

po co mi jakiś wierzchołek koła? odpuściłem sobie motor, bo dotarło do mnie, że byłaby to dla mnie najkrótsza droga na tamten świat.
siedzę sobie w puszce, patrzę w lusterka, na innych uczestników, obserwuje kierunkowskazy i żadne "tricki" nie są mi potrzebne.
a motorki to niech sobie i na dupę maryny zwracają uwagę. po prostu nigdy nie chciałbym, żeby jakiś debil mi zrobił takie kuku:
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Potem jeszcze dodałeś, że zasady bezpiecznej jazdy to dyrdymały. Ja reaguję na takie coś dosyć mocno i też tak zareagowałem. Jakieś teksty "motorki to niech sobie i na dupę maryny zwracają uwagę" itp. mnie drażnią. Czy ja wcześniej napisałem coś w podobnym tonie (nie wiem, np. niech sobie kierowcy puszeczek siurkami kierunki wbijają)? Nie napisałem, bo dyskusja toczyła się normalnie. Ty nagle się oburzyłeś bo zapytałem czy znasz zasadę mówiącą o obserwacji koła w aucie. Nie wiem, może zabolało cię to, że taki bezwypadkowy kierowca jak ty jednak nie zna takich zasad (bo w sumie nie musisz ich znać gdyż dotyczą one motocyklistów) i zacząłeś rzucać te swoje lekceważące tekściki. Odniosłem wrażenie, że rozmawiam z kimś kto podobne poglądy do kilku osób z tego filmiku, którzy odpowiadaja na pytanie od 3:50.



...a, że wypadku nie miałem i w żadnym nie uczestniczyłem, to akurat fakt niezaprzeczalny, nie to co u ciebie :troll:

Przepraszam bardzo, ale wiesz coś o czym ja nie wiem? Kiedy ja miałem wypadek?
« Ostatnia zmiana: Stycznia 24, 2015, 15:18:16 pm wysłana przez BoBaN »

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #4983 dnia: Stycznia 24, 2015, 15:29:19 pm »
nigdzie nie napisałem, że miałeś, tylko że uczestniczyłeś, więc sobie jaj nie rób.

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

kończę bo to jak rozmowa ze ścianą, do tego taką, co pluje na rozmówcę. żyj sobie w tym wyimaginowanym świecie odpowiedzialnych motocyklistów i debili w puszkach.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #4984 dnia: Stycznia 24, 2015, 15:39:19 pm »
Sugerujesz więc, że mój udział w wypadku jako pasażera auta ma jakikolwiek wpływ na moje nazwijmy to statystyki bezwypadkowej jazdy jako kierowca? No kur** gratuluję logiki. Jeszcze raz nazwij mnie 12 latkiem, to przypomnę ci ten twój wpis żebyś sam dostrzegł kto tu ma problemy.

Btw. Gdzie ja napisałem, że kierowcy motocyklów to odpowiedzialni lub nieodpowiedzialni ludzie, a kierowcy puszek to debile? Możesz przytoczyć? Sam jestem kierowcą puszki, więc to byłoby głupie gdybym tak twierdził. Pisałem wyraźnie, że zarówno po jednej jak i drugiej stronie zdarzają się wariaci i tyle. Chyba, iż znowu źle zinterpretujesz moja słowa o tym, że kierowcy motocykli dokładniej obserwują otoczenie (bo muszą gdyż to wynika z faktu jaki pojazd prowadzą) i podepniesz pod to jakieś bzdury o wywyższaniu się i zajebistości. Jeśli tak, to najlepiej już teraz sobie daruj.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #4985 dnia: Stycznia 24, 2015, 16:00:37 pm »
Znacznie lepiej idzie mi autem, ale mimo to staram się ciągle doskonalić swoje umiejętności (np. na gokartach lub na torze w Kielcach).
Kwestią dygresji, to zawsze mnie wkur**ało, jak na kursach ważne było parkowanie na milimetry, a decydujące niejednokrotnie o życiu manewry są całkowicie ignorowane pod płaszczykiem braku pieniędzy czy zbyt dużych kosztów na takie szkolenia. Wyjście z poślizgu, symulacja jazdy po lodzie, wyjście z zakrętu, technika hamowania, czy prawidłowe operowanie biegami powinno być obligatoryjne po zakończonym kursie "z podstaw", żeby losowy kierowca nie miał debiutu podczas sytuacji zagrożenia na drodze. Nie wiem, co na to statystyki, ale sądzę że część kolizji/wypadków można by ominąć dzięki większemu doświadczeniu kierowcy w takich nagłych zdarzeniach i przy zachowaniu zimnej krwi. A widzę, jak jeżdżą niektórzy moi znajomi: mokra, śliska droga i na zakrętach dodają gazu/hamują, a jak zwrócisz uwagę to wielkie oburzenie, że kogoś pouczam.

Co do lewoskrętu, abstrahując już od motocykli to niestety rzeczywistość czasami wymusza na kierowcy wyjazd potencjalnie zagrażający ruchowi na drodze. Jak nie zaczniesz lekko wykazywać swojej obecności na podporządkowanej, to przy wzmożonym ruchu nie ma szans, żeby wyjechać. Czasem można i 30 minut stać na włączeniu się z drogi podporządkowanej, jak nie depnie się ostro na pedał gazu, przykład: lewoskręty na drodze E7 w kierunku Warszawy w godzinach szczytu.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 24, 2015, 16:03:53 pm wysłana przez Kert »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #4986 dnia: Stycznia 24, 2015, 16:33:50 pm »
To co piszesz Kert jest niestety prawdą, ale tak już działa nasz system i nie uczy on kierowców nic oprócz suchych przepisów i umownego prowadzenia auta. Też jestem zwolennikiem nauki reagowania i manewrowania autem w sytuacjach podbramkowych. Nowy egzamin na prawo jazdy kat.A czyli motocykle jest korkiem w tą stronę. Teraz trzeba umieć omijać przeszkodę po ostrym hamowaniu, składać motocykl w szybkim slalomie za pomocą przeciwskrętu itp. Niech teraz wprowadzą podobne przepisy względem aut i będzie ok. Coraz częściej widzę jakieś akcje doszkalania jazdy (jakiś czas temu w Krakowie pod Plazą coś takiego było i każdy mógł spróbować swoich sił w aucie na trolejkach), coraz więcej firm oferuje odpłatne kursy, a samych torów kartingowych też mamy coraz więcej. Chociaż te ostatnie pozwalają bardziej poprawić reakcję i są raczej świetną zabawą niż szkoleniem, to jednak mogą nas czegoś nauczyć. Nie wiem ile teraz kosztuje kurs, ale jak ja byłem to na torze Kielce jadąc swoim autem za około 350zł można było zapisać się na szkolenie i jazdę z instruktorem. Można też samemu poćwiczyć gdzieś na pustym, dużym placu jak śnieg spadnie. Trochę hamulca ręcznego i powoli każdy nauczy się odpowiednio reagować na poślizgi. Szkoda, że zaczyna się powoli robić bagno w kwestii torów w Polsce. Tor w Lublinie ma iść do zamknięcia, coś się mówiło też o torze w Poznaniu (Hołowczyc ponoć wyszedł z taką propozycją argumentując, że na całym świecie jest tendencja do budowy tymczasowych torów miejskich). Młodzi kierowcy nie mają gdzie ćwiczyć i jak widać zamiast im w tym pomagać, to w naszym kraju znowu rzucane są kłody pod nogi.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 977
  • Reputacja: 120
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #4987 dnia: Stycznia 24, 2015, 16:42:18 pm »
BoBaN, o co chodzi z tym wierzchołkiem koła? Tak się zastanwaiam nad tym, żeby sobie prawko na motocykl zrobić...

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #4988 dnia: Stycznia 24, 2015, 16:55:36 pm »
To jest taki tip dla motocyklistów, ale nie potrzebujesz tego do zrobienia prawka. ;) Chodzi o to, że jeśli jedziesz motocyklem i widzisz, że gdzieś z boku stoi auto i czeka żeby wjechać na drogę (np. ktoś wjeżdża z podporządkowanej na główną), to najlepiej jest obserwować koło tego auta. Najlepiej spoglądać na ramię alufelgi lub kołpaka z punkcie najbliższym obwodowi koła. To dlatego, że ten element poruszy się w najbardziej widoczny sposób jeśli kierowca auta zacznie ruszać. Po prostu jeżdżąc motocyklem nigdy nie możesz zaufać, że ktoś poczeka aż przejedziesz, bo zderzenie może się źle skończyć. Kierowca auta może Cię nie zauważyć i zacznie ruszać. Wtedy właśnie najszybciej zorientujesz się, że to robi jeśli będziesz obserwował ten element auta. Czasem jest tak, że samochód ma podobny kolor do otoczenia (np. zielone auto stoi na tle zielonego ogrodzenia) i wtedy ciężko jest zauważyć jego ruch patrząc na przód czy ogólnie bryłę auta. Po prostu koło poruszy się pierwsze i będzie to najbardziej widocznie.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 977
  • Reputacja: 120
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #4989 dnia: Stycznia 24, 2015, 17:12:44 pm »
Hmm... no logiczne jak dla mnie, myślałem że to jakiś poważniejszy trick :P kurczę, jeśli komuś trzeba takie rzeczy mówić, bo sam metodą dedukcji nie dojdzie do tego, to strach pomyśleć jacy ludzie mogą kierować pojazdami...

svonston

  • Gość
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #4990 dnia: Stycznia 24, 2015, 17:16:49 pm »
 :angel:

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #4991 dnia: Stycznia 24, 2015, 17:27:42 pm »
Motocykliści powinni przede wszystkim pamiętać, że przy 70 km/h droga hamowania motocykla jest prawie dwukrotnie dłuższa niż przy 50. Przy stówie jest trzy razy tyle. Na zmniejszenie liczby wypadków z udziałem świrów na dwóch kółkach na pewno najlepiej wpłynie przestrzeganie przez nich odpowiedniej prędkości.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #4992 dnia: Stycznia 24, 2015, 17:29:21 pm »
Hmm... no logiczne jak dla mnie, myślałem że to jakiś poważniejszy trick :P kurczę, jeśli komuś trzeba takie rzeczy mówić, bo sam metodą dedukcji nie dojdzie do tego, to strach pomyśleć jacy ludzie mogą kierować pojazdami...

Dla jednych oczywiste, a dla innych nie. Takich wskazówek jest sporo i większość dobrze znana (np. tzw. okna zakrętu), ale dobrze jest spisać je w jednej książce, poprzeć przykładami oraz doświadczeniem i udostępnić wszystkim. Wiadomo też, że motocyklami inaczej sie hamuje, skręca i przyspiesza (sam dowiedziałem się ciekawych rzeczy, o których nie miałem pojecia na temat pracy zawieszenia i tym samym prześwicie oraz odległości setów do nawierzchni podczas wykonywania tych manewrów), wiec zebranie tego wszystkiego w jednym miejscu jest pomocne.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #4993 dnia: Stycznia 25, 2015, 02:56:02 am »
BoBaN, jakie możesz podać przykłady wypadków z ewidentnej winy kierowcy samochodu? Bez motocyklisty pędzącego ponad dopuszczalną prędkość?


Wypadek Wałęsy :troll:

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #4994 dnia: Lutego 10, 2015, 09:48:59 am »
Jak tam panowie reakcje na nowe przepisy* o przekroczeniu prędkości? Prawko to teraz bardzo cenna rzecz. Trzeba się będzie pilnować.

*Po przekroczeniu prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50km/h, prawo jazdy będzie zabierane na 3 miesiące.

szafa

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-01-2004
  • Wiadomości: 4 286
  • Reputacja: 64
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #4995 dnia: Lutego 10, 2015, 10:05:51 am »
Teoretycznie to dobrze, ale w praktyce to czasami trasy są tak ciulato oznaczone, że człowiek nie wie że wjechał z szybkiej trasy do terenu zabudowanego.
Jesli chodzi o kary za jazdę po pijaku(które też zostały zaostrzone) to jestem w 100% za, a nawet bym je jeszcze zaostrzył. Nie mam tolerancji do jazdy pod wpływem.
Fryty tyty dotknij pyty

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #4996 dnia: Lutego 10, 2015, 10:18:30 am »
*Po przekroczeniu prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50km/h, prawo jazdy będzie zabierane na 3 miesiące.


Totalnie ich pogięło, bo znam miejsca w Krk, gdzie nagle, ni z dupy, ni z pietruchy z 70 robi się 50 na fragmencie 200m. Jedziesz o 2 w nocy, pusta droga, 100 na liczniku - przejeżdżasz znak - odebrane prawko. A droga dwupasmowa, oddzielona pasem zieleni.

Zamiast takich żałosnych zmian przepisu powinni zrobić mandaty z kwotą minimalną + dodatek w wysokości zależnej od rocznego PIT'u, jak w Finlandii. Do tego powinni zrobić coś z "kartami inwalidy", bo dziwnym trafem 70% "inwalidów" w Krakowie jeździ samochodami za 300tys zł i wzwyż.

Magiq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-12-2005
  • Wiadomości: 2 814
  • Reputacja: 66
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #4997 dnia: Lutego 10, 2015, 10:32:58 am »
Jak zwykle przepisy żeby się nachapać a nie żeby człowiekowi lepiej się żyło...

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #4998 dnia: Lutego 10, 2015, 10:38:07 am »
Otóż to panowie. Rozumiem, że w centrum miast za takie zapier**lanie należy sie surowa kara, ale tak jak wspomnieliście oznaczenia dróg są u nas tragiczne i często wjeżdżamy w teren zabudowany, który nie przypomina takiego miejsca bo dookoła nie ma domów. Podobnie to co pisał Master, że w miastach też nagle z dupy robi się ograniczenie.

el becetol

  • Gość
Odp: Motoryzacja
« Odpowiedź #4999 dnia: Lutego 10, 2015, 10:40:48 am »
*Po przekroczeniu prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50km/h, prawo jazdy będzie zabierane na 3 miesiące.
Totalnie ich pogięło, bo znam miejsca w Krk, gdzie nagle, ni z dupy, ni z pietruchy z 70 robi się 50 na fragmencie 200m. Jedziesz o 2 w nocy, pusta droga, 100 na liczniku - przejeżdżasz znak - odebrane prawko.

Ty ale o 50 ma być to przekroczenie, a nie 20. Trudno "przez przypadek" jechać 100 przy ograniczeniu do 50.