Autor Wątek: The Last of Us Part II  (Przeczytany 78993 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pawel_k

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 02-01-2016
  • Wiadomości: 265
  • Reputacja: 4
Odp: The Last of Us Part II
« Odpowiedź #480 dnia: Czerwca 19, 2020, 09:14:45 am »
też tak miałem z jedynką - po mega pierwszych 15 minutach potem wiało nudą, na ps3 darowałem sobie szybko, wróciłem na ps4. zmusiłem się do przejścia kawałek dalej i było super :)

a dwójeczka od północy była ogrywana, 2h za mną, jak na razie jest fajnie, ale jak ktoś jest uczulony na "tęczową zarazę" to będzie zniesmaczony ;)

ps. szambo wybiło ;) średnia ocen 3.8 na ten moment :D https://www.metacritic.com/game/playstation-4/the-last-of-us-part-ii/user-reviews
« Ostatnia zmiana: Czerwca 19, 2020, 09:31:01 am wysłana przez pawel_k »

pachu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2006
  • Wiadomości: 2 886
  • Reputacja: 20
Odp: The Last of Us Part II
« Odpowiedź #481 dnia: Czerwca 19, 2020, 09:38:47 am »
Za scenariusz się mocno obrywa z tego co wyczytałem w ocenach bezspojlerowych. Ale to tylko nakręca bardziej, żeby samemu obczaić. Może się zmusze i przejdę faktycznie jedyneczke w weekend  :naughty:

pawel_k

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 02-01-2016
  • Wiadomości: 265
  • Reputacja: 4
Odp: The Last of Us Part II
« Odpowiedź #482 dnia: Czerwca 19, 2020, 09:40:54 am »
a skąd ludzie mają wiedzieć jaki jest scenariusz jak gra jest dostępna odd paru godzin? przecież to zwykłe pieniactwo oparte na spoilerach a nie na własnym doświadczeniu z grą.

pachu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2006
  • Wiadomości: 2 886
  • Reputacja: 20
Odp: The Last of Us Part II
« Odpowiedź #483 dnia: Czerwca 19, 2020, 09:45:16 am »
Pewnie w większej części jest jak mówisz, ale kilka komentarzy wygląda na dość konstruktywne i wcale nie chodzi w nich o motywy z tęczą w tle  :P

pawel_k

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 02-01-2016
  • Wiadomości: 265
  • Reputacja: 4
Odp: The Last of Us Part II
« Odpowiedź #484 dnia: Czerwca 19, 2020, 09:54:23 am »
oczywiście, przecież nie jest przesądzone że to gra wszech czasów. sam widziałem te spoilery co były przed premierą i wiem że mnie to że jakieś laski będą się lizać nie ruszy tak jak inne ujawnione elementy fabuły.

jak ogram całość to będę wiedział czy to gra na miarę jedynki, na razie nie wiem. wiem za to że nie warto brać niskiego poziomu trudności (a jest jeszcze bardzo niski) - amunicji mamy po pachy, do tego nie trzeba jej używać bo łatwo się z ukrycia wykańcza wrogów. ale i tak będę na nim kontynuował bo nie o gameplay mi chodzi a o fabułę, ale jak ktoś chce chociaż minimalnego wyzwania to lepiej brać wyższe poziomy.

wsciekly_blondyn

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2004
  • Wiadomości: 4 054
  • Reputacja: 25
Odp: The Last of Us Part II
« Odpowiedź #485 dnia: Czerwca 19, 2020, 12:05:27 pm »
też tak miałem z jedynką - po mega pierwszych 15 minutach potem wiało nudą, na ps3 darowałem sobie szybko, wróciłem na ps4. zmusiłem się do przejścia kawałek dalej i było super :)

a dwójeczka od północy była ogrywana, 2h za mną, jak na razie jest fajnie, ale jak ktoś jest uczulony na "tęczową zarazę" to będzie zniesmaczony ;)

ps. szambo wybiło ;) średnia ocen 3.8 na ten moment :D https://www.metacritic.com/game/playstation-4/the-last-of-us-part-ii/user-reviews
Tak to jest jak się wprowadza do gier "identity politics".
Ja osobiście  anulowałem preorder ,oczywiście  to będzie jedna z pierwszych gier jak kupię na nową generację, spokojnie sobie poczekam, aż dodadzą multi :troll:

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: The Last of Us Part II
« Odpowiedź #486 dnia: Czerwca 19, 2020, 13:18:12 pm »
Oceny od użytkowników na Metacritic to jest szambo którego nie warto oglądać. Przecież żeby gra dostała 3 czy 4 punkty, to musiałaby być naprawdę słaba, niegrywalna, zabugowana, bez fabuły... nie wiem, takie np. Orc Slayer to może jest na 3 (na 1 jest "Life of Black Tiger" i "Toro"). Choćby w The Last of Us 2 było jakieś gejowskie BDSM, a cała gra fabularnie to lesbijska orgia i nic więcej, to i tak na pewno sam gameplay, grafika i muzyka w takich hitach wciąż zasługują na mocną ocenę i minimum 5-6 by się należało. Ludzie tego nie potrafią oddzielić, trafiają na jeden moment który im nie pasuje i dają 1...

Ja zacznę przygodę dopiero po 21, jak dzieci zasną (oby dziś problemów nie robiły), ale już zainstalowana i patch pobrany :)

Druchal

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 08-07-2005
  • Wiadomości: 1 523
  • Reputacja: 21
Odp: The Last of Us Part II
« Odpowiedź #487 dnia: Czerwca 19, 2020, 23:33:34 pm »
Gram ogień Panowie ogień!

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: The Last of Us Part II
« Odpowiedź #488 dnia: Czerwca 20, 2020, 05:06:03 am »
Oceny od użytkowników na Metacritic to jest szambo którego nie warto oglądać. Przecież żeby gra dostała 3 czy 4 punkty, to musiałaby być naprawdę słaba, niegrywalna, zabugowana, bez fabuły... nie wiem, takie np. Orc Slayer to może jest na 3 (na 1 jest "Life of Black Tiger" i "Toro"). Choćby w The Last of Us 2 było jakieś gejowskie BDSM, a cała gra fabularnie to lesbijska orgia i nic więcej, to i tak na pewno sam gameplay, grafika i muzyka w takich hitach wciąż zasługują na mocną ocenę i minimum 5-6 by się należało. Ludzie tego nie potrafią oddzielić, trafiają na jeden moment który im nie pasuje i dają 1...

Ja zacznę przygodę dopiero po 21, jak dzieci zasną (oby dziś problemów nie robiły), ale już zainstalowana i patch pobrany :)
Tam chodzi o zupełnie co innego.


bojawiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 29-11-2013
  • Wiadomości: 3 321
  • Reputacja: 86
Odp: The Last of Us Part II
« Odpowiedź #489 dnia: Czerwca 20, 2020, 06:47:13 am »
Wczoraj udało mi się wieczorem pograć godzinkę więc za wcześnie żeby cokolwiek oceniać. Większość tego czasu to wprowadzenie i ledwo co udało mi się ukatrupić kilku zarażonych.

Alternatywna minimalistyczna wersja okładki jest świetna.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 718
  • Reputacja: 74
Odp: The Last of Us Part II
« Odpowiedź #490 dnia: Czerwca 20, 2020, 07:32:22 am »
Grałem do trzeciej w nocy. Szybka drzemka i lecimy dalej.

Druchal

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 08-07-2005
  • Wiadomości: 1 523
  • Reputacja: 21
Odp: The Last of Us Part II
« Odpowiedź #491 dnia: Czerwca 20, 2020, 10:34:50 am »
Jestem po 4 h gry. Jak to wygląda, rusza się i jak gęsta jest atmosfera podczas czyszczenia opuszczonych domostw nie muszę pisać. Wjazd do nowej lokacji to turlająca się szczęka po podłodze. Tylko wystarczyło by jeden model postaci zmienić na kogoś normalnego i wszystko by grało a tak... uśmiech politowania i nic gram dalej.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: The Last of Us Part II
« Odpowiedź #492 dnia: Czerwca 20, 2020, 13:09:11 pm »
Ponoć ziarno jest w grze masakryczne. Prawda to?

Druchal

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 08-07-2005
  • Wiadomości: 1 523
  • Reputacja: 21
Odp: The Last of Us Part II
« Odpowiedź #493 dnia: Czerwca 20, 2020, 13:53:21 pm »
Ponoć ziarno jest w grze masakryczne. Prawda to?

Tak robi klimat w zamkniętych lokacjach niesamowicie. Nawet nie podchodź ;)

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: The Last of Us Part II
« Odpowiedź #494 dnia: Czerwca 20, 2020, 16:03:16 pm »
Ukanio wlasnie kupil gre poczekam na jego opinie bo on tak samo jak na nienawidzi ziarna.
Najwyżej z grafy 10 zrobi 7.
Ps5 powinno sobie z grainem poradzić.
.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: The Last of Us Part II
« Odpowiedź #495 dnia: Czerwca 20, 2020, 20:00:38 pm »
Zdajesz sobie sprawę że ziarno to nie jest efekt braku mocy a zabieg czysto artystyczny?

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka


Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: The Last of Us Part II
« Odpowiedź #496 dnia: Czerwca 20, 2020, 22:35:06 pm »
Ah te ziarno. Zaczyna sie, a myslalem ze to jedynie szydera Kyo. :roll:
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: The Last of Us Part II
« Odpowiedź #497 dnia: Czerwca 21, 2020, 07:56:52 am »
Zdajesz sobie sprawę że ziarno to nie jest efekt braku mocy a zabieg czysto artystyczny?

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
Wmawiaj sobie to dalej.
Jakoś dziwnym trafem ziarno znika w grach lub jest zminimalizowne po patchach na mocniejsze konsole.
Kolejna sprawa w trybie foto można go wyłączyć. Jak zrobią update co pozwoli go się pozbyć nie tracąc płynności animacji to zwróce honor. Gra ma za dobrą grafike i coś tutaj musieli ukryć a ziarno doskonale się do tego nadaje. Szkoda, no ale jak mówie ogram może na Ps5, ale nie przez piasek a przez potrakowanie fanów jak śmieci tym co zrobił.
 
« Ostatnia zmiana: Czerwca 21, 2020, 08:00:15 am wysłana przez Kyokushinman »

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: The Last of Us Part II
« Odpowiedź #498 dnia: Czerwca 21, 2020, 08:00:34 am »
Zdajesz sobie sprawę że ziarno to nie jest efekt braku mocy a zabieg czysto artystyczny?

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
Wmawiaj sobie to dalej.
Jakoś dziwnym trafem ziarno znika w grach lub jest zminimalizowne po patchach na mocniejsze konsole.
Kolejna sprawa w trybie foto można go wyłączyć. Jak zrobią update co pozwoli go się pozbyć nie tracąc płynności animacji to zwróce honor. Gra ma za dobrą grafike i coś tutaj musieli ukryć a ziarno doskonale się do tego nadaje. Szkoda, no ale jak mówie ogram może na Ps5, ale nie przez piasek a przez potrakowanie fanów jak śmieci tym co zrobił z fabułą.
Kurde długo Cie tu nie było i już zapomniałem jak mało wiesz i jak bardzo nie rozumiesz tego jak działają giereczki xd

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka


Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: The Last of Us Part II
« Odpowiedź #499 dnia: Czerwca 21, 2020, 08:21:27 am »
Ja nie zamierzam się spierać bo nawet moje tony szotów nie pomogą aby kogoś przekonać.
Nawet jak przedstawie fakt oczywisty to i tak to nic nie da.
Czekam na Waszą opinie co do tej gry. Ukanio pograł ponad godzine i oprócz ziarna jest grą zachwycony.
Pisze coś gra wszech czasów itd. Ja tylko napisałem pograj troche dłużej i wróć. Na sieci już pojawiają się filmiki ze zniszczonymi płytami :lol:

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 718
  • Reputacja: 74
Odp: The Last of Us Part II
« Odpowiedź #500 dnia: Czerwca 21, 2020, 08:57:28 am »
Na ziarno ponoć częściowo pomaga ustawienie Motion Blur na zero

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 965
  • Reputacja: 120
Odp: The Last of Us Part II
« Odpowiedź #501 dnia: Czerwca 21, 2020, 11:51:23 am »
Może na wersjach Pro ziarno jest mniej zauważalne, bo ostatecznie obrazek ma wyższą rozdzielczość?

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: The Last of Us Part II
« Odpowiedź #502 dnia: Czerwca 21, 2020, 11:54:31 am »
Pograłem kilka godzin, dograłem do Seattle  i gra jest świetna pod każdym względem, nie widzę tam nic absurdalnego, głupiego, żadnych błędów itp. Dostałem tego czego oczekiwałem po TLoU 2.  Nie wiem co trzeba mieć w głowie żeby dawać 0/10. Nawet gdyby pod koniec gra zmieniłaby się w orgię LGBT to i tak obniżyć ocenę można by co najwyżej o 1-2 punkty.

Co do ziarna, niestety jest wyraźnie widoczne, jest go więcej niż w uncharted 4. Sama grafa jest niesamowita, szczególnie teraz jak zobaczyłem  Las w Seattle. Normalnie wygląda jak z ps5  :o Można powiedzieć że łączy najlepsze elementy z  horizon zero dawn (super gęsta i szczegółowa roślinność) i the order 1886(oświetlenie).

Zdjęcia:
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Cytuj
Na sieci już pojawiają się filmiki ze zniszczonymi płytami :lol:
Oni pewnie myślą, że dzięki pokazaniu tego oglądalność im się podniesie i ostatecznie zarobią na tym więcej niż koszt gry, bo jeśli tak nie jest to ciężko mi nazwać stopień głupoty takich ludzi.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 21, 2020, 12:04:08 pm wysłana przez Wulfen »

piter86

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-10-2005
  • Wiadomości: 4 105
  • Reputacja: 97
Odp: The Last of Us Part II
« Odpowiedź #503 dnia: Czerwca 21, 2020, 12:23:47 pm »
Ta gra to czysy krindż-fest. Dla samej beki i oprawy graficznej chyba pożyczę od znajomego. Kilka scen przejdzie do klasyki gatunku   ;)

bojawiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 29-11-2013
  • Wiadomości: 3 321
  • Reputacja: 86
Odp: The Last of Us Part II
« Odpowiedź #504 dnia: Czerwca 21, 2020, 16:46:38 pm »
Grafika świetna a czyszczenie lokacji z jak najmniejszymi stratami daje tyle samo frajdy co w jedynce. Gram na hard i zdziwiony jestem jak dużo jest materiałów. Praktycznie non stop mam nadwyżkę apteczek i amunicji. Zobaczymy jak dalej będzie z fabułą ale początek jest słaby pod kątem wydarzeń i antagonisty (co to kur** ma być).


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Odp: The Last of Us Part II
« Odpowiedź #505 dnia: Czerwca 21, 2020, 21:53:28 pm »
[Bez spoilerów]
Fanfastyczna gra. Jestem po 15 godzinach na Hard i dopiero teraz mam jako takie zapasy, bo nauczyłem się strzelać tylko w sytuacjach awaryjnych. Jeśli chodzi o rozgrywkę to jestem wniebowzięty. Uwielbiam te niewielkie, ale otwarte etapy. Kitranie się przed wrogami, zabijanie po cichu i szybkie reakcje jak coś pójdzie nie tak - za to między innymi pokochałem jedynkę, a tutaj jest to doprowadzone na wyższy poziom. I ta grafika, rany boskie. Gra światłocieniem chyba jeszcze nigdy nie dała w grach tak realistycznej wizji. A fabuła? Jest odważnie, ale chyba tego powinniśmy chcieć, nie? Nie wiem o co było tyle krzyku po przeciekach. Już na samym początku gra sugeruje z czym związana jest ta sytuacja. Domyślam się do czego to prowadzi, ale wszyscy mówili, że nie jesteśmy gotowi, więc cholera wie. Gdybym odpuścił grę po lamentach ludzi po przecieku, to później byłoby mi za siebie wstyd.
PSN ID: WojtqGO

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: The Last of Us Part II
« Odpowiedź #506 dnia: Czerwca 22, 2020, 13:34:04 pm »
Ja bym powiedział, że The Last of Us to jest najlepszy Metal Gear Solid tej generacji, pod względem kitrania się. Przez to chowanie w trawie tak trójeczką zajeżdża, że brakuje tylko polowania na zwierzęta i opatrywania złamanych kończyn.

Do końca jeszcze trochę mam, więc może nie doszedłem do najbardziej newralgicznych motywów ale też nie do końca rozumiem narzekania na motywy które niestety nie uciekły przed moim wzrokiem. Jak dla mnie nawet jeśli to nie moja bajka, no to w tej sytuacji która jest w grze, tzn. świat w takim chaosie i z tak przetrzebioną ludzkością, to jest moment, gdy ludzie robią różne dziwne rzeczy i nikt by na to nie zwracał uwagi. Na razie nie zauważyłem nic, do czego by nas Naughty Dog nie przyzwyczaiło we wcześniejszych grach, nawet, jeśli w TLOU2 wyraziściej to przedstawiono.

Generalnie najbardziej to mnie na razie wkurza konieczność wciskania X aby wejść w szpary, oraz trawa składająca się z 2-3 quadów w sekcjach nieskradankowych, która jak faluje na wietrze to wygląda jak kartonowa zginając się całymi kępkami na dwóch zgięciach :P Mam też przyzwyczajenie z Uncharted, że na wszystko da sie wskoczyć, i próbuję na każdy gzyms wejśc, a się nie da.

piter86

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-10-2005
  • Wiadomości: 4 105
  • Reputacja: 97
Odp: The Last of Us Part II
« Odpowiedź #507 dnia: Czerwca 22, 2020, 20:33:12 pm »
Niestety, niektóre zabiegi narracyjne są burzone przez nachalną manifestację swoich poglądów przez aktywistę sjw. Trzeba być naprawdę zaślepiony hajpem żeby tego nie widzieć i nie mówię o niewinnych lesbijskich pocałunkach. Nie chcę nic pisać więcej, bo rzucę jakimś spoilerem.
Pokończcie grę i pogadamy w wątku odnośnie fabuły.

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: The Last of Us Part II
« Odpowiedź #508 dnia: Czerwca 22, 2020, 21:38:55 pm »
Bardziej widoczne niż feminizm z  HZD? Na razie na nic takiego się nie natknąłem.

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 718
  • Reputacja: 74
Odp: The Last of Us Part II
« Odpowiedź #509 dnia: Czerwca 23, 2020, 08:30:54 am »
Po 20 godzinach gry nie widzę nawet śladu SJW

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: The Last of Us Part II
« Odpowiedź #510 dnia: Czerwca 23, 2020, 14:37:14 pm »
Gram i ja, jakies 4-5h za mna. Podoba mi sie bardzo, jest bardzo grubo, nie zauwazylem na razie zadnych glupot czy innych sjw rzeczy.

Druchal

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 08-07-2005
  • Wiadomości: 1 523
  • Reputacja: 21
Odp: The Last of Us Part II
« Odpowiedź #511 dnia: Czerwca 24, 2020, 13:08:51 pm »
Jestem mega zadowolony :) To spełnienie moich mokrych snów jeżeli chodzi o fana skradanek z elementami survivalu. Tak jak było napisane wcześniej leżę w trawie i czuję się jakbym grał w Mgs 3, coś pięknego. Ile pracy włożono w tą grę to głowa mała.

pawel_k

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 02-01-2016
  • Wiadomości: 265
  • Reputacja: 4
Odp: The Last of Us Part II
« Odpowiedź #512 dnia: Czerwca 24, 2020, 16:30:03 pm »
Ja jestem po paru godzinach gry, w Jackson po grze w golfa i po objeżdżeniu na kucyku kilku lokacji w Seattle. Jest ok, ale jakoś tej magii z pierwszej części brakuje, widocznie miłość to lepsza emocja niż nienawiść. Nie zmienia to faktu że jak do tej pory to ciągle bardzo dobra gra, ale zestawienie jej z wybitną częścią pierwszą automatycznie jakoś obniża jej wartość, a niepotrzebnie, bo na tle konkurencji to ciągle majstersztyk.

Trochę wkurzają mnie głupotki fabularne, troche przypominające pierwszą część Uncharted, gdzie odwiedzaliśmy miejsca w których nikt nie był od wieków żeby po przebiciu się przez kilka lokacji zobaczyć że nasi przeciwnicy już tam biegają. Tutaj też jest podobnie (daję w spoiler ale praktycznie nic tam nie zdradzam)
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
Do tego mam wrażenie że gra jest sztucznie wydłużona, zmusza nas do odwiedzenia sporej liczby lokacji żeby zdobyć coś co pozwoli przejść w fabule przez jakąś bramę. Rozumiem że w tej grze eksploracja to sam miód, ale jakoś podanie tego w formie pół otwartego świata mnie tak już nie bawiło, dużo bardziej wolałem poznawać świat poruszając się w korytarzu fabuły.

Ale to może być tylko moje odczucie jako osoby która nie przepada za grami z otwartym światem. Może to też być kwestia taka że jednak już nie przemierzamy świata z dziewczynką dla której wszystko jest nowe więc automatycznie się chciało odwiedzić każdy kąt żeby poznać jej reakcję na proste dla nas rzeczy, tutaj nienawiść i zemsta która nas napędza raczej powinna odciągać nas od eksploracji na rzecz podążania za celem.

Mimo wszystko na razie jestem zadowolony, ale już czuję że gra to dla mnie nie będzie to samo co jedynka, chociaż liczę że z czasem trochę to jeszcze się zmieni (tak sugerują recenzje że po 10h gry całość mocno przyśpiesza). Nie mam jakoś wielkiego ciśnienia na granie, nawet przedwczoraj jak odpaliłem konsolę to wolałem pojeździć sobie ciężarówkami w Snowrunner niż przemierzać kolejne zakamarki w Seattle.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 24, 2020, 16:32:24 pm wysłana przez pawel_k »

bojawiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 29-11-2013
  • Wiadomości: 3 321
  • Reputacja: 86
Odp: The Last of Us Part II
« Odpowiedź #513 dnia: Czerwca 24, 2020, 21:18:16 pm »
Ja doszedłem do pewnego momentu w fabule i rozumiem skąd oceny 1/10 na meta. No cóż trzeba będzie się przemęczyć.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: The Last of Us Part II
« Odpowiedź #514 dnia: Czerwca 24, 2020, 21:33:58 pm »
Niestety, ale bardzo źle to zrobili i to jest prawdziwy powód a nie jakieś mało istotne lezbo coś tam, sterydy też da się przetrawić.

pawel_k

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 02-01-2016
  • Wiadomości: 265
  • Reputacja: 4
Odp: The Last of Us Part II
« Odpowiedź #515 dnia: Czerwca 25, 2020, 09:36:51 am »
Ja doszedłem do pewnego momentu w fabule i rozumiem skąd oceny 1/10 na meta. No cóż trzeba będzie się przemęczyć.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ja właśnie tego nie rozumiem - nawet pomijając fakt że nie podoba nam się wizja twórców co do tego jak poprowadzić fabułę to jednak technicznie ta gra to top tej generacji, więc już samo to powinno zapewnić tej grze przynajmniej jakieś 6/10.

bojawiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 29-11-2013
  • Wiadomości: 3 321
  • Reputacja: 86
The Last of Us Part II
« Odpowiedź #516 dnia: Czerwca 25, 2020, 10:51:17 am »
Jeżeli gra wywołuje odruch wymiotny i staje się z automatu niegrywalną to 1/10 pomimo technikaliów. :-)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

+Centylion+

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2006
  • Wiadomości: 1 404
  • Reputacja: 12
  • Nałogowo wpierdalam cebule.
Odp: The Last of Us Part II
« Odpowiedź #517 dnia: Czerwca 25, 2020, 15:21:47 pm »
Ja doszedłem do pewnego momentu w fabule i rozumiem skąd oceny 1/10 na meta. No cóż trzeba będzie się przemęczyć.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ja właśnie tego nie rozumiem - nawet pomijając fakt że nie podoba nam się wizja twórców co do tego jak poprowadzić fabułę to jednak technicznie ta gra to top tej generacji, więc już samo to powinno zapewnić tej grze przynajmniej jakieś 6/10.
Ale ocena nawet w skali 1-10 to powinna być wystawiana na postawie tego jak bardzo się recenzentowi dana gra podobała bądź nie. To nie podstawówka 1-3 żeby dawać plusy bo synek dużo pracy włożył. A jak ktoś jest ciekawy oceny odnośnie kwestii technicznych to są od tego inni specjaliści. Bo ~98,67% recenzentów ma co najwyżej blade pojęcia o technikaliach. Oczywiście ja nie zabraniam recenzentom oceniać według ich uznania kwestii technicznych, czy czegokolwiek innego ale to są rzeczy wtórne do tego czy coś się komuś podoba(i na ile) czy też nie.
W grach wideo najbardziej realistyczną rzeczą jest niewidzialna ściana.

pawel_k

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 02-01-2016
  • Wiadomości: 265
  • Reputacja: 4
Odp: The Last of Us Part II
« Odpowiedź #518 dnia: Czerwca 25, 2020, 15:49:49 pm »
tak zgoda, recenzent wystawia ocenę jaka mu tylko odpowiada, to czysto subiektywna sprawa. ale szczerze jak ktoś wystawia TLoU2 1/10 bo nie spodobało mu się to co twórcy wymyślili żeby poprowadzić fabułę to szczerze dla mnie pokazuje tylko niedojrzałość takiej osoby która sama stawia siebie w roli mentalnego przedszkolaka któremu ktoś zabrał ulubioną z pierwszej części zabawkę i teraz siedzi obrażony i nie będzie jadł obiadku. tak to nie działa niestety. jak testuję super rower, na najlepszych komponentach, ogólny hi-tech i totalny wypas, ale producent dał oczojebny kolor który akurat mi się nie podoba i przez to wystawiłbym ocenę 1/10 - to szczerze bym się ośmieszył. tutaj dla mnie jest dokładnie to samo, jak ktoś wystawia ocenę 1/10 to skreśla siebie z grona rozumnych recenzentów. plus powinien przemyśleć czy granie nie za bardzo odbija się na psychice, bo skoro gra potrafi wywołać w kimś tak skrajne emocje to trochę dziwne.

problem z drugą częścią jest niestety taki że pierwsza część była taka dobra i każdy chciał żeby Joel dalej oprowadzał młodziutką Ellie po tym świecie, a twórcy nagle wprowadzają nowe postacie i stawiają graczy przed trudnymi wyborami których najchętniej by nie robili. i niestety wiele osób ma ogromny problem z akceptacją tego, ale szczerze to nie jest wina twórców że ktoś miał inne oczekiwania i wyobrażenia co w tej grze będzie.

bo prawda jest taka że ta gra to osobny tytuł, i oderwane od pierwszej części nie zasługuje na taką krytykę. ma swoje wady, raczej nie będzie to dzieło na miarę pierwszej części, co nie zmienia faktu że to mega dobra gra.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 25, 2020, 16:01:36 pm wysłana przez pawel_k »

pawel_k

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 02-01-2016
  • Wiadomości: 265
  • Reputacja: 4
Odp: The Last of Us Part II
« Odpowiedź #519 dnia: Czerwca 25, 2020, 16:35:41 pm »
Quaz jak zawsze z dobra recenzją, warto obejrzeć całość, ale wrzucam podlinkowane do 17:20 w którym mówi o ocenach 1/10, ciężko mi się nie zgodzić...

https://youtu.be/qDPaAbns96Q?t=1040