Autor Wątek: Co Was wkurza?  (Przeczytany 673396 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: Co Was wkurza?
« Odpowiedź #2760 dnia: Maja 02, 2014, 02:31:55 am »
Dla mnie granie Master League to najlepsze co jest w pesie. Chociaż teraz widze cos pokombinowali i granie w azjatyckich klimatach moze byc ch**owe :-?

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 092
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Co Was wkurza?
« Odpowiedź #2761 dnia: Maja 04, 2014, 10:10:42 am »

svonston

  • Gość
Odp: Co Was wkurza?
« Odpowiedź #2762 dnia: Maja 09, 2014, 18:48:02 pm »
Ktoś od tygodnia tak głośno słucha radia/ogląda telewizję, że ja piętro wyżej słyszę wszystkie lepiej niż oglądany w tv film. Wcześniej jakieś studenciaki melanż 24/7, teraz to. Ni ch** się nie da mieszkać w tym bloku.

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Co Was wkurza?
« Odpowiedź #2763 dnia: Maja 09, 2014, 19:46:24 pm »
Ja wiem że darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda ale...
ta robota którą dostałem, no kokosów nie zarobię, przydało by się więcej sianka.

el becetol

  • Gość
Odp: Co Was wkurza?
« Odpowiedź #2764 dnia: Maja 22, 2014, 00:42:51 am »
http://www.hotmoney.pl/nabiezaco/Uwaga-na-straznikow-miejskich-Beda-nam-wchodzic-do-mieszkan-a33957

Cytuj
Uwaga na strażników miejskich. Będą nam wchodzić do mieszkań.

W ramach swoich zadań strażnicy będą sprawdzać prawdziwość złożonych przez mieszkańców deklaracji śmieciowych - przede wszystkim to, ile osób faktycznie przebywa w mieszkaniu. Rzecznik wrocławskiej Straży w rozmowie z nami nie ukrywał, że stosowane będą wszelkie dostępne metody, na przykład przesłuchi­wa­nie sąsiadów i... sprawdzanie ilości wyrzucanych przez nas śmieci.

Ale to nie wszystko. Ustawa śmieciowa rozciągnęła na wszystkich obywateli uprawnienia kontrolne, które organom samorządowym przyznała wcześniej ustawa Prawo ochrony środowiska. A ta zezwala na przeprowadza­nie przez strażników inspekcji w prywatnych nieruchomo­ściach pomiędzy godzinami 6 a 22.

Jak wyjaśnili nam prawnicy, oznacza to, że jeśli strażnicy miejscy pojawią się u nas twierdząc, że prowadzą działania w sprawie śmieci, to musimy ich wpuścić do swojego mieszkania.

Funkcjonariusze mogą wejść na posesję bez nakazu.

WTF

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Co Was wkurza?
« Odpowiedź #2765 dnia: Maja 22, 2014, 00:46:08 am »
Dajcie znać, jak komuś wejdą na chałupę.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Co Was wkurza?
« Odpowiedź #2766 dnia: Maja 22, 2014, 07:07:26 am »
Były wyłudzenia "na wnuczka", teraz będzie plądrowanie mieszkań "na strażnika miejskiego i śmieciową policję". Cygan-elektryk prawdę głosił od zawsze.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Co Was wkurza?
« Odpowiedź #2767 dnia: Maja 22, 2014, 08:44:34 am »
Cygan-elektryk prawdę głosił od zawsze.
Świętej pamięci bohater z Torunia  [ *]

svonston

  • Gość
Odp: Co Was wkurza?
« Odpowiedź #2768 dnia: Maja 24, 2014, 10:54:49 am »
Ukradziono mi z garażu podziemnego na zamkniętym osiedlu z ochroną dwa rowery. Podejrzany jest, raz już został nagrany, ale oczywiście reakcji brak. :- [

el becetol

  • Gość
Odp: Co Was wkurza?
« Odpowiedź #2769 dnia: Maja 26, 2014, 21:20:53 pm »
je**ne EA i ich autolog co obsługuje tylko najnowszego need for speeda. Gram w Runa i chce zobaczyć zdjęcia na pc, loguje się na autolog na koncie Origin, a tam wita i żegna mnie tylko komunikat "Nie masz Need For Speed Rivals" i opcje "Kup Need For Speed Rivals" i "Wyloguj". Na kontach Rockstara masz dostęp do info o każdej grze w jaką grałeś, ale EA to przerasta. Ogólnie gra po roku powinna samozniszczeniu ulegać, co się szczypią ze zwykłym wycinaniem funkcjonalności.

Mrocz

  • Gość
Odp: Co Was wkurza?
« Odpowiedź #2770 dnia: Maja 26, 2014, 22:17:48 pm »
je**ne EA i ich autolog co obsługuje tylko najnowszego need for speeda. Gram w Runa i chce zobaczyć zdjęcia na pc, loguje się na autolog na koncie Origin, a tam wita i żegna mnie tylko komunikat "Nie masz Need For Speed Rivals" i opcje "Kup Need For Speed Rivals" i "Wyloguj". Na kontach Rockstara masz dostęp do info o każdej grze w jaką grałeś, ale EA to przerasta. Ogólnie gra po roku powinna samozniszczeniu ulegać, co się szczypią ze zwykłym wycinaniem funkcjonalności.

Nie wiem jak z Run'em bo wyjebałem tę grę daaaawno temu ;) (kaszana)

Ale Autolog w Hot Pursuit 2010 dalej działa na PC i PS3 :)

el becetol

  • Gość
Odp: Co Was wkurza?
« Odpowiedź #2771 dnia: Maja 26, 2014, 22:31:59 pm »
A da się do niego zalogować z poziomu przeglądarki? Jaki jest link?


Kaszana kaszaną, ale robie dodatkowe wyzwania i widzę że prawie na każdym są twoje czasy 8)

Mrocz

  • Gość
Odp: Co Was wkurza?
« Odpowiedź #2772 dnia: Maja 26, 2014, 23:01:36 pm »
A da się do niego zalogować z poziomu przeglądarki? Jaki jest link?


Kaszana kaszaną, ale robie dodatkowe wyzwania i widzę że prawie na każdym są twoje czasy 8)

Wyzwania sobie z kolegą przechodziłem ;) I fakt ukończyłem całą grę + wyzwania, bo mam sentyment do serii NFS :) No i po ukończeniu jej mogę spokojnie wyrazić swoje zdanie na temat tej części ;)

Co do przeglądarki to faktycznie same wzmianki o Rivals są. Ale w grze działa wszystko perfect. Nawet tablica, foty wrzucane przez graczy itp :)
« Ostatnia zmiana: Maja 26, 2014, 23:04:04 pm wysłana przez Mrocz »

el becetol

  • Gość
Odp: Co Was wkurza?
« Odpowiedź #2773 dnia: Maja 26, 2014, 23:44:23 pm »
Co do przeglądarki to faktycznie same wzmianki o Rivals są.

No właśnie o to chodzi. Przez autolog można było np. sobie zrzucić zdjęcia z gry na kompa, a tak są dostępne tylko w autologu dostępnym z poziomu gry - ani zapisać na dysk konsoli, ani nigdzie wysłać, ani na nic przegrać. O innych funkcjach nie wspominając - wystarczy wejść na Social Club Rockstara i tam masz informację o każdej grze producenta i swoich w niej postępach, a dedykowana usługa na wyłączność marki Need For Speed istnieje tylko w oparciu o aktualną część, a porzednie gry, do których się dało wejść przez przeglądarkę, zostały ze strony usunięte wraz z premierą Rivals. Parodia.

maly_pinki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 21-06-2008
  • Wiadomości: 4 089
  • Reputacja: 44
Odp: Co Was wkurza?
« Odpowiedź #2774 dnia: Maja 29, 2014, 18:50:44 pm »
Kolejny mandat za nadgorliwość, zjebany dysk z fotami, kurier lecący w chu** i jeszcze pewnie coś sie dziś zjebie bo do końca dnia daleko.
Wszystko od nowa, od początku...

Mrocz

  • Gość
Odp: Co Was wkurza?
« Odpowiedź #2775 dnia: Maja 30, 2014, 14:58:51 pm »
A mnie dopadła angina ropna :( Akurat kur** przed weekendem :(

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Co Was wkurza?
« Odpowiedź #2776 dnia: Czerwca 09, 2014, 00:50:06 am »
Pieprzone rybiki cukrowe.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Co Was wkurza?
« Odpowiedź #2777 dnia: Czerwca 14, 2014, 17:19:54 pm »
kur**, przez pastuchów i makaroniarzy zapomniałem na śmierć, że dzisiaj nasi szczypiorniści walczyli ze szwabami o awans do Mistrzostw Świata w Katarze 2015 :mad:

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Devilek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2005
  • Wiadomości: 8 220
  • Reputacja: 73
Odp: Co Was wkurza?
« Odpowiedź #2778 dnia: Czerwca 14, 2014, 19:33:43 pm »
Mnie wkurza terminarz meczy, akurat w środku nocy jak rano trzeba wstać albo o 18 jak mnie w domu nie ma i jeszcze finał NBA a rano do roboty... kto wymyśla te terminarze ?! Musi znać skurkowaniec mój plan dnia jak nic !
Yeahh, me and hate that's an odd couple

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Co Was wkurza?
« Odpowiedź #2779 dnia: Czerwca 14, 2014, 19:46:22 pm »
 :lol:

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Co Was wkurza?
« Odpowiedź #2780 dnia: Czerwca 14, 2014, 23:23:47 pm »
O co chodzi - film, czy wykonanie utworu?

marcingt

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-08-2007
  • Wiadomości: 4 970
  • Reputacja: 58
Odp: Co Was wkurza?
« Odpowiedź #2781 dnia: Czerwca 24, 2014, 12:42:55 pm »
Widzę, że na wschód od Warszawy od lat 90. nic się nie zmieniło.


Swoją drogą, nie odpuścił bym różowemu cwelowi.


Ogur

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 20-11-2013
  • Wiadomości: 1 174
  • Reputacja: 22
Odp: Co Was wkurza?
« Odpowiedź #2782 dnia: Czerwca 24, 2014, 21:46:00 pm »
OdpowiedzCytuj

Ja tam środkiem pasa jadę i mam wyje**ne.

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: Co Was wkurza?
« Odpowiedź #2783 dnia: Czerwca 24, 2014, 21:52:27 pm »
Ten z auta chyba coś mówił o jakimś uderzeniu w samochód. Bo niby dlaczego by wyleciał. Sam sobie winny ja tam bym na milicje dzwonił i szukał sladów na masce.

svonston

  • Gość
Odp: Co Was wkurza?
« Odpowiedź #2784 dnia: Czerwca 24, 2014, 22:13:11 pm »
Ten z auta chyba coś mówił o jakimś uderzeniu w samochód. Bo niby dlaczego by wyleciał. Sam sobie winny ja tam bym na milicje dzwonił i szukał sladów na masce.
Bo rowerzysta uderzył w bok auta, gdy kierowca nie utrzymał odległości ~1m przy wyprzedzaniu.

OdpowiedzCytuj

Ja tam środkiem pasa jadę i mam wyje**ne.
Ostatnio przejeżdżałem przez Nasielsk (stamtąd chyba jesteś?). Jak na ciebie trafię, to masz jak w banku, że będę za tobą jechał tak długo z wduszonym klaksonem, aż ci się znudzi.
Co za buc. :?

Nie popieram chamstwa z żadnej strony - ani kierowców samochodów, ani rowerzystów.

marcingt

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-08-2007
  • Wiadomości: 4 970
  • Reputacja: 58
Odp: Co Was wkurza?
« Odpowiedź #2785 dnia: Czerwca 24, 2014, 22:23:48 pm »
Ten z auta chyba coś mówił o jakimś uderzeniu w samochód. Bo niby dlaczego by wyleciał. Sam sobie winny ja tam bym na milicje dzwonił i szukał sladów na masce.
Bo rowerzysta uderzył w bok auta, gdy kierowca nie utrzymał odległości ~1m przy wyprzedzaniu.

OdpowiedzCytuj

Ja tam środkiem pasa jadę i mam wyje**ne.
Ostatnio przejeżdżałem przez Nasielsk (stamtąd chyba jesteś?). Jak na ciebie trafię, to masz jak w banku, że będę za tobą jechał tak długo z wduszonym klaksonem, aż ci się znudzi.
Co za buc. :?

Nie popieram chamstwa z żadnej strony - ani kierowców samochodów, ani rowerzystów.
Gościu pacnął ręką w auto, a jakby był zachowany ten 1m to by nie sięgnął przecież. Zresztą polecam przejechać się rowerem i trafić na debila co przejedzie autem 10cm obok. W razie co jest po tobie.

Ja tam jadę zawsze blisko krawędzi drogi, no ale czasem są koleiny czy też rozjebany asfalt i się nie da inaczej jak środkiem.

Najlepiej - jak sam jadę samochodem i mam rowerzystów wymijać to też się wkur**am, ale jednak staram się to robić ostrożnie. W takich Niemczech wzdłuż dróg są porobione piękne, asfaltowe drogi dla rowerów i konfrontacja rowerzystów z kierowcami sprowadzona jest do minimum. U nas jest jak jest, ale to nie upoważnia do tego żeby rowerzystę wymijać na tzw. gazetę. 

svonston

  • Gość
Odp: Co Was wkurza?
« Odpowiedź #2786 dnia: Czerwca 24, 2014, 22:28:13 pm »
Wyraźnie napisałem
Nie popieram chamstwa z żadnej strony - ani kierowców samochodów, ani rowerzystów.

Nie rozumiem, jak można myśleć, że jest się święta krową a) w samochodzie i mija się rowerzystów na gazetę b) na rowerze i jedzie taki pacan środkiem, choć mógłby przy krawędzi

W takich Niemczech wzdłuż dróg są porobione piękne, asfaltowe drogi dla rowerów i konfrontacja rowerzystów z kierowcami sprowadzona jest do minimum.
U nas czasem też jest ścieżka wzdłuż drogi, a i tak niektórzy pedałują się po ulicy. Zresztą w Warszawie działa prężnie ta durna Masa Krytyczna i tylko wkurwiają kierowców.

We wszystkim trzeba znać umiar.

kamiiru

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 13-05-2006
  • Wiadomości: 2 791
  • Reputacja: 7
  • PSN ID: kamiiru
Odp: Co Was wkurza?
« Odpowiedź #2787 dnia: Czerwca 24, 2014, 22:28:37 pm »
...ale to nie upoważnia do tego żeby rowerzystę wymijać na tzw. gazetę. 

co?

svonston

  • Gość
Odp: Co Was wkurza?
« Odpowiedź #2788 dnia: Czerwca 24, 2014, 22:29:22 pm »
...ale to nie upoważnia do tego żeby rowerzystę wymijać na tzw. gazetę. 

co?
Żeby wymijać rowerzystę tak blisko, że między samochód a rower można wsadzić jedynie "gazetę". Taki zwrot no.

kamiiru

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 13-05-2006
  • Wiadomości: 2 791
  • Reputacja: 7
  • PSN ID: kamiiru
Odp: Co Was wkurza?
« Odpowiedź #2789 dnia: Czerwca 24, 2014, 22:30:06 pm »
Ok. Nie słyszałem tego wcześniej ;p

marcingt

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-08-2007
  • Wiadomości: 4 970
  • Reputacja: 58
Odp: Co Was wkurza?
« Odpowiedź #2790 dnia: Czerwca 24, 2014, 22:44:11 pm »
Wyraźnie napisałem
Nie popieram chamstwa z żadnej strony - ani kierowców samochodów, ani rowerzystów.

Nie rozumiem, jak można myśleć, że jest się święta krową a) w samochodzie i mija się rowerzystów na gazetę b) na rowerze i jedzie taki pacan środkiem, choć mógłby przy krawędzi

W takich Niemczech wzdłuż dróg są porobione piękne, asfaltowe drogi dla rowerów i konfrontacja rowerzystów z kierowcami sprowadzona jest do minimum.
U nas czasem też jest ścieżka wzdłuż drogi, a i tak niektórzy pedałują się po ulicy. Zresztą w Warszawie działa prężnie ta durna Masa Krytyczna i tylko wkurwiają kierowców.

We wszystkim trzeba znać umiar.
Bo u nas ścieżki robią często z gównianej kostki, która po paru miesiącach już się zapada i jak ci koło wleci w jakąś szczelinę to gleba. Debile co to projektują dopiero od niedawna się skapnęli, że rowerem po asfalcie jeździ się bezpieczniej, ale często nadal wpierdalają kostkę np. u mnie w mieście. Tyle pism było wysyłanych i tym idiotom nie da się dojść do rozsądku.
Nawet jest opracowana specjalna dyrektywa, czym się kierować przy projektowaniu dróg dla rowerów: http://www.parp.gov.pl/files/112/146/190/5525.pdf

Często wcale nie trzeba wykładać więcej kasy przy realizacji projektów tylko pomyśleć głową, ale samorządy nawet z tym mają problem. Zresztą o czym my gadamy. Przetargi wygrywa zawsze najtańsza oferta (choć często na inwestycję zarezerwowane są dużo większe środki), a firmy przy budowie dróg zamiast asfaltu wylewają smołę. Dobitnym przykładem są granice naszego państwa z Niemcami czy Czechami, gdzie na granicy wjeżdżasz od razu na asfalt o innym kolorze. Nie ogarniam tego.

Dobrym przykładem właściwie zaprojektowanych DDRów jest np. Gdańsk. Generalnie chodzi o to, żeby nie było takich absurdów że droga rowerowa kończy się w polu, albo w ciągu drogi rowerowej masz tysiąc przecinających ją ulic i na każdym przejściu masz schodzić z rowera i przeprowadzać rower - bo w takich sytuacjach jaki jest sens w ogóle poruszać się rowerem.

marcingt

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-08-2007
  • Wiadomości: 4 970
  • Reputacja: 58
Odp: Co Was wkurza?
« Odpowiedź #2791 dnia: Czerwca 24, 2014, 22:58:24 pm »
Zresztą w Warszawie działa prężnie ta durna Masa Krytyczna i tylko wkurwiają kierowców.

U mnie nie ma takiego czegoś, ale też bym się wkurwił.

Zresztą - ja traktuję rower wyłącznie jako hobby, jako przyrząd do uprawiania sportu. W robocie rowerem byłem najwyżej kilka razy, po zakupy rowerem też nie jeżdżę. Takie rzeczy wolę załatwiać samochodem. Jazda rowerem ma mi sprawiać przyjemność, rower ma służyć do odstresowania, więc z reguły nie pizgam dla przyjemności rowerem po krajówce bez pobocza tudzież śródmiejskiej, wielopasmowej arterii.

Mrocz

  • Gość
Odp: Co Was wkurza?
« Odpowiedź #2792 dnia: Czerwca 24, 2014, 23:49:42 pm »
Mnie trochę bawi, że policja nie zareagowała mimo, że doskonale widziała jak koleś ostro hamuje i wypierdala z auta :D

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Co Was wkurza?
« Odpowiedź #2793 dnia: Czerwca 25, 2014, 07:08:49 am »
Ostatnio przejeżdżałem przez Nasielsk (stamtąd chyba jesteś?). Jak na ciebie trafię, to masz jak w banku, że będę za tobą jechał tak długo z wduszonym klaksonem, aż ci się znudzi.
Co za buc. :?
Nie popieram chamstwa z żadnej strony - ani kierowców samochodów, ani rowerzystów.
Mnie wkurza, jak jedzie sobie dwóch matołów obok siebie na często uczęszczanej drodze i nie ma jak ich wyprzedzić, ponieważ z naprzeciwka jedzie sznur samochodów, bo sobie interpretują przepisy na swoją korzyść, a jest wyraźnie zaznaczone:

Cytuj
3a. Dopuszcza się wyjątkowo jazdę po jezdni kierującego rowerem obok innego roweru lub motoroweru, jeżeli nie utrudnia to poruszania się innym uczestnikom ruchu albo w inny sposób nie zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Co Was wkurza?
« Odpowiedź #2794 dnia: Czerwca 25, 2014, 07:20:15 am »
Ostatnio przejeżdżałem przez Nasielsk (stamtąd chyba jesteś?). Jak na ciebie trafię, to masz jak w banku, że będę za tobą jechał tak długo z wduszonym klaksonem, aż ci się znudzi.
Co za buc. :?
Nie popieram chamstwa z żadnej strony - ani kierowców samochodów, ani rowerzystów.
Mnie wkurza, jak jedzie sobie dwóch matołów obok siebie na często uczęszczanej drodze i nie ma jak ich wyprzedzić
Bardzo rzadko zdarzyło mi się doświadczyć takiej sytuacji, zwykle rowerzyści zjeżdżają, gdy nadciąga samochód za plecami i poruszają się gęsiego. Ciekawe. Gdzie takie bucefały?

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: Co Was wkurza?
« Odpowiedź #2795 dnia: Czerwca 25, 2014, 08:43:31 am »
Wszedzie. Z tego co sie orientuje to teraz trzeba na te swiete krowy uważać z każdej strony, bo nawet jak sam w samochod wjedzie to wina kierowcy  :lol:

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Co Was wkurza?
« Odpowiedź #2796 dnia: Czerwca 25, 2014, 08:57:34 am »
Myślę, że bardziej niebezpieczne i nader częste jest nagłe wjeżdżanie rowerzystów na przejście dla pieszych, szczególnie na skrzyżowaniu prostopadłym. Już dwa razy lądowali mi na masce w Krk, na szczęście bez żadnych przykrych konsekwencji dla obu stron. Najgorsze jest to oburzenie cyklistów po fakcie. Jak nie ma oznaczonej ścieżki na pasach przy przejściu, to taki rower należy PROWADZIĆ przy boku, a nie wjeżdżać z prędkością 20 km/h. Oczywiście nie rozgraniczam na lepszych/gorszych, bo to co drażni mnie jako kierowcę samochodu, ustępuje miejsca, gdy wsiadam na rower ;)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 25, 2014, 08:59:40 am wysłana przez Kert »

svonston

  • Gość
Odp: Co Was wkurza?
« Odpowiedź #2797 dnia: Czerwca 25, 2014, 09:55:59 am »
Rowerzyści na ulicach to zło - część z nich nie zna nawet podstawowych przepisów, a jak któryś zna, to i tak nie stosuje się do nich. Ile to razy mi się zdarzyło, gdy rowerzysta widząc czerwone przed sobą szybko popylał na przejście, przejeżdżał przez przejście i dzida dalej za skrzyżowaniem. Dodatkowo nie przepuszczają pieszych na pasach, jeżdżą w słuchawkach, przejeżdżają na czerwonym, przepychają się w korkach, żeby później i tak być wyprzedzonym przez 15 aut i tak co skrzyżowanie. Może z 15% jest w porządku, reszta to patologia. Do tego prawo działające na ich korzyść - żebym ja kur** musiał się upewnić przy skręcie w prawo, czy aby jakiś pedalista na ostrym kole nie ciśnie przy chodniku?

Jak już jeżdżę rowerem, to jeżdżę normalnie i trzymając się przepisów, choć i tak chyba nigdy nie jechałem przez centrum miasta. Wolę las albo tereny podmiejskie.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 25, 2014, 09:57:48 am wysłana przez svonston »

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Co Was wkurza?
« Odpowiedź #2798 dnia: Czerwca 25, 2014, 10:41:49 am »
Rowerzyści na ulicach to zło - część z nich nie zna nawet podstawowych przepisów, a jak któryś zna, to i tak nie stosuje się do nich. Ile to razy mi się zdarzyło, gdy rowerzysta widząc czerwone przed sobą szybko popylał na przejście, przejeżdżał przez przejście i dzida dalej za skrzyżowaniem. Dodatkowo nie przepuszczają pieszych na pasach, jeżdżą w słuchawkach, przejeżdżają na czerwonym, przepychają się w korkach, żeby później i tak być wyprzedzonym przez 15 aut i tak co skrzyżowanie. Może z 15% jest w porządku, reszta to patologia. Do tego prawo działające na ich korzyść - żebym ja kur** musiał się upewnić przy skręcie w prawo, czy aby jakiś pedalista na ostrym kole nie ciśnie przy chodniku?
+1

Xell

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-02-2010
  • Wiadomości: 1 944
  • Reputacja: 40
  • Easy Rider
Odp: Co Was wkurza?
« Odpowiedź #2799 dnia: Czerwca 25, 2014, 11:54:28 am »
Rowerzyści na ulicach to zło - część z nich nie zna nawet podstawowych przepisów, a jak któryś zna, to i tak nie stosuje się do nich. Ile to razy mi się zdarzyło, gdy rowerzysta widząc czerwone przed sobą szybko popylał na przejście, przejeżdżał przez przejście i dzida dalej za skrzyżowaniem. Dodatkowo nie przepuszczają pieszych na pasach, jeżdżą w słuchawkach, przejeżdżają na czerwonym, przepychają się w korkach, żeby później i tak być wyprzedzonym przez 15 aut i tak co skrzyżowanie. Może z 15% jest w porządku, reszta to patologia. Do tego prawo działające na ich korzyść - żebym ja kur** musiał się upewnić przy skręcie w prawo, czy aby jakiś pedalista na ostrym kole nie ciśnie przy chodniku?
+1
Najśmieszniejsze, że gdyby słowo rowerzyści zamienić na kierowcy, całość nadal byłaby prawdziwa ;)
Lepiej mieć spokój czy jaja? Współczesne dylematy.