Autor Wątek: Final Fantasy XV  (Przeczytany 236154 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Soul hunter 16

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2007
  • Wiadomości: 5 787
  • Reputacja: 60
  • Two different souls in one body.Which one is mine?
Odp: Final Fantasy Versus XIII
« Odpowiedź #80 dnia: Listopada 24, 2008, 20:16:17 pm »
No tak samo jak wam pisać, że ps3 nie jest wcale takie mocne.

Nie wiem na czym polega wspaniałość włosów z HR, ale nie, w sumie wiem, tak, to jest to, to dlatego, bo ta gra jest na ps3 !

Już większe wrażenie robi na mnie Killzone, czy Gow 2, niż to HR.

szmajdzik

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 13-01-2006
  • Wiadomości: 2 799
  • Reputacja: 50
Odp: Final Fantasy Versus XIII
« Odpowiedź #81 dnia: Listopada 27, 2008, 14:23:54 pm »
Ja bym się doszukiwałproblemu w platformie w która posiadacie :P

Napisać wam to że Ps3 jest mocniejszym sprzętem to jak wbić kołek w serce. Coś jak poprawność polityczna gdzie czarnego nie można nazwać murzynem.

Prawie robi różnice a te włosy nie umywają się do tych z HR.

Dłuugo twierdziłem ze ps3 jest mocniejsze. ZmienIAM zdanie od niedawna patrząc jak wyglądają gry multiplatformowe i niektóre exclusivy.

Co do HR to prosze was przestańcie się podniecać czymś co ma wyjśc hohoniewiadomokiedy co raz ! Co dwa logiczne że skoro gra wyjdzie za te 2 lata to POWINNA wyglądać ładniej niż to co dzisiaj. Myślałem że to logiczne jest dla wszystkich... SAM SOBIE ZNALAZŁEŚ PROBLEM Maxinmus.

Do tematu. Wiecie może kiedy będzie jakiś nowy trailer ?

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Final Fantasy Versus XIII
« Odpowiedź #82 dnia: Listopada 27, 2008, 17:06:05 pm »
W grudniu.

aphelion

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-09-2006
  • Wiadomości: 4 977
  • Reputacja: 25
  • PSN ID: aph
Odp: Final Fantasy Versus XIII
« Odpowiedź #83 dnia: Listopada 27, 2008, 19:29:43 pm »
Cytuj
Nie pamiętam jak było z animacją ale chyba dość konkretne włosy miał Kaim
Uwierz mi, zle pamietasz...
Thou know'st 'tis common: all that lives must die, Passing through nature to eternity.

Maximmus80

  • Gość
Odp: Final Fantasy Versus XIII
« Odpowiedź #84 dnia: Listopada 28, 2008, 18:29:29 pm »
taaa... ja mam problem że muszę czytać wypociny kolesi który za kupę złomu potrafią niemalże ukamieniować... i to nie ważne jakiej marki to blacha i krzem... krytykując Gt5p wyzywają mnie od fanów Xa, celebrując Kz2 od fanów SONY... a ja tam myślę ze to naturalne dla tego "środowiska" gdzie średnia wieku nie pozwala kupić browar i wyluzować :p

Kz2, GT5p, LBP, HR itd... to tytuły których poziomu graficznego nie uświadczysz na konkurencji no ale jak się ma zamiast mózgu kaloryfer to nic nie poradzisz ;D

Rozczarowujące jest to że ja jako posiadacz bez wątpienia silniejszego sprzętu muszę grać w gry "identyczne" jak chodzby zostało to zapowiedziane w związku z FFXIII
« Ostatnia zmiana: Listopada 28, 2008, 18:55:35 pm wysłana przez Maximmus80 »

michalc

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 21-06-2005
  • Wiadomości: 1 270
  • Reputacja: 1
Odp: Final Fantasy Versus XIII
« Odpowiedź #85 dnia: Listopada 29, 2008, 19:04:20 pm »
Tylko Max wie wszystko najlepiej bo sie zdrowo odzywia wiec przestancie juz o wlosach w HR to temat o FF Versus.

szmajdzik

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 13-01-2006
  • Wiadomości: 2 799
  • Reputacja: 50
Odp: Final Fantasy Versus XIII
« Odpowiedź #86 dnia: Grudnia 01, 2008, 13:56:23 pm »
 :-o :-o :-o
Ale człowieku dla mnie K2 wygląda przpięknie, GT5 mi zwisa, w LBP bym zagrał bardzo chętnie a HR wychodzi za hohohomoniewiadomo. W żadnym temacie nie krytykowałem tych gier z błachych powodów (jakim jest przykładowo stwierdzenie że K2 jest brzydkie bo mam X360 - jest przepiękny, a kto twierdzi inaczej niech założy okulary). Mój wiek natomiast pozwala kupić browar, zresztą nie tylko  :-x

 Rzuciłeś się na mnie jak głodny lew na jakąś ofiarę !! Zastanów się nad swoim zachowaniem !


P.S. "Rozczarowujące jest to że ja jako posiadacz bez wątpienia silniejszego sprzętu" - tego już nawet nie komentuje bo jak ktoś się uprze to można do śmierci się kłócić.

Tylko Max wie wszystko najlepiej bo sie zdrowo odzywia wiec przestancie juz o wlosach w HR to temat o FF Versus.
:lol:

Agst07

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 21-03-2006
  • Wiadomości: 708
  • Reputacja: 0
  • Visca el Barca!
Odp: Final Fantasy Versus XIII
« Odpowiedź #87 dnia: Grudnia 11, 2008, 20:03:43 pm »
Neocrisis: First Real Time screens of Agito and Versus 13
http://neocrisis.com/content/view/3197/39/

Małe to i dużo nie widać. Jednak to co mi się rzuciło w oczy: Screen z głównym bohaterem na którym trzyma miecz bardzo przypomina Kingdom Hearts, a to jak trzyma on ten miecz można powiedzieć żywcem wyjęte z KH.(odrazu widać, że to ten sam team, co stworzył KH)

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: Final Fantasy Versus XIII
« Odpowiedź #88 dnia: Grudnia 12, 2008, 20:47:57 pm »

punisher85

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 12-01-2008
  • Wiadomości: 1 058
  • Reputacja: 7
Odp: Final Fantasy Versus XIII
« Odpowiedź #89 dnia: Grudnia 12, 2008, 21:01:03 pm »
a gameplaya ani widu ani słychu na tych trailerach...rendery to przecież Square już genialne robiło na psx z otwarciem FFVIII na czele

Agst07

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 21-03-2006
  • Wiadomości: 708
  • Reputacja: 0
  • Visca el Barca!
Odp: Final Fantasy Versus XIII
« Odpowiedź #90 dnia: Grudnia 12, 2008, 21:05:48 pm »
Klimat zajebisty. Muzyczka również. Póki co versus bardziej mi się podoba od zwykłej "trzynastki" chociaż za wiele o obydwu nie można powiedzieć. Jednak tak jak mam obawy o zwykłą "trzynastke", że może się okazać niewypałem. Tak o versus jestem spokojny, głównie dlatego, że robi ją team od KH1 i 2, a te gry mnie nie zawiodły na PSdwójce w przeciwieństwie do FFXII czy FFX-2.
PS.Ten trailer to w 100% render tak? Ciekawe po co czekali pół roku, żeby go udostępnić... Więc nadal jak w przypadku FFXIII czekam na gameplay, który pewnie za jakieś 2 lata pokażą. :lol:
« Ostatnia zmiana: Grudnia 12, 2008, 21:35:35 pm wysłana przez Agst07 »

Ma_niek

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2008
  • Wiadomości: 1 168
  • Reputacja: 14
Odp: Final Fantasy Versus XIII
« Odpowiedź #91 dnia: Grudnia 12, 2008, 21:30:56 pm »
Właśnie taki klimat powinien miec nowy Final,lista osób pracujących nad versusem pokazanych na treilerze robi wrażenie.O versusa można byc spokojnym.Kiedyś czytałem że muzykę do versusa ma skomponowac ten sam co do crisis core,ale chyba jednak to nie on,a szkoda.

pokrytyśniegiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-08-2006
  • Wiadomości: 4 163
  • Reputacja: 4
Odp: Final Fantasy Versus XIII
« Odpowiedź #92 dnia: Grudnia 13, 2008, 13:27:35 pm »
Nowy trailer mimo że w 100% render jest świetny! Klimat i jeszcze raz kliamt, kapitalny desing postaci. Znacznie bardziej czekam na Versus niz na FFXIII.

"For Playstation 3 Only Worldwide"
Ciekawe czy Sony wypuści ten tytuł.

black mamba

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 12-03-2008
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
  • killzown
Odp: Final Fantasy Versus XIII
« Odpowiedź #93 dnia: Grudnia 30, 2008, 23:21:19 pm »
znalazłem ciekawy cytat odnośnie versusa

Nomura: "Versus" is taking time being developed because the team is trying to explore the whole specs (of the PS3). Our programmers were asking, "is it okay if we program it as a PS3 exclusive? If you're thinking of porting it to other consoles, we might have to change the specs to follow suit the others."

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Final Fantasy Versus XIII
« Odpowiedź #94 dnia: Kwietnia 15, 2009, 07:17:18 am »
Trailer:

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Final Fantasy Versus XIII
« Odpowiedź #95 dnia: Kwietnia 15, 2009, 08:34:02 am »
Trailer:

Niestety
Cytuj
Ten film wideo został usunięty przez użytkownika.

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Final Fantasy Versus XIII
« Odpowiedź #96 dnia: Kwietnia 15, 2009, 08:40:51 am »
Jest tutaj, zobaczymy na jak długo.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Final Fantasy Versus XIII
« Odpowiedź #97 dnia: Kwietnia 15, 2009, 08:50:25 am »
Wygląda to na jakąś wstawkę z gry, ciekawe co gadają postacie. Już nie mogę się wręcz doczekać na gamaplay.

Ma_niek

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2008
  • Wiadomości: 1 168
  • Reputacja: 14
Odp: Final Fantasy Versus XIII
« Odpowiedź #98 dnia: Kwietnia 15, 2009, 17:21:55 pm »
Może na E3 coś pokażą,ale klimat ma genialny ta gra.Dla mnie najbardziej wyczekiwana gra na ps3.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Final Fantasy Versus XIII
« Odpowiedź #99 dnia: Kwietnia 16, 2009, 22:29:41 pm »
FFXIII Versus in 3D?:
http://psinsider.e-mpire.com/index.php?categoryid=17&m_articles_articleid=1175

Cytuj
urfing our forums today, i noticed a post from eagle eyed poster Jako. He notes that the new trailer for FFXIII Versus contains some sections that are 3D.
Apparently viewing them through regular 3D glasses shows a 3d image.
He has pinpointed areas 13, 33 and 40 seconds into the clip that contain 3d material.

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Mantis

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 29-06-2006
  • Wiadomości: 303
  • Reputacja: 3
Odp: Final Fantasy Versus XIII
« Odpowiedź #100 dnia: Kwietnia 17, 2009, 16:05:16 pm »
Oblukałem trailer ten zapodany w linku 720p i render ten wygląda bajecznie. Bardzo klimatycznie, nawet bardziej klimatycznie niż samo ff13. Jednak mam kilka obaw co do versus13. Boję się, że FF:v13 stanowi mniej ważny projekt niż FF13. Boję sie też o datę premiery tej gry, a i mam pytanie do osób siedzących w temacie. Za FF:v13 odpowiada ta sama ekipa co za F13? Mam nadzieje, że nie. Osobiście mam też wielką nadzieje, że zarówno FF13 jak i FF Versus 13 będą wyciskać z ps3 ostatnie soki i że fakt wydania 13 na x360 w żadnym stopniu nie wpłynie na wykonanie tej gry w wersji na ps3. Zabrzmi to niczym wypowiedz fanboya, ale ja po prostu nie chcę by przy kolejnej grze x360 ograniczał moce konsoli sony. Bez obrazy dla innych. Pozdrawiam.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Final Fantasy Versus XIII
« Odpowiedź #101 dnia: Kwietnia 17, 2009, 16:28:26 pm »
Może na E3 coś pokażą,ale klimat ma genialny ta gra.Dla mnie najbardziej wyczekiwana gra na ps3.
Oczywiście, że pokażą...w zamkniętym theater, a filmiku nie zobaczysz przez następny rok. 8)

Boję się, że FF:v13 stanowi mniej ważny projekt niż FF13. Boję sie też o datę premiery tej gry, a i mam pytanie do osób siedzących w temacie. Za FF:v13 odpowiada ta sama ekipa co za F13? Mam nadzieje, że nie. Osobiście mam też wielką nadzieje, że zarówno FF13 jak i FF Versus 13 będą wyciskać z ps3 ostatnie soki i że fakt wydania 13 na x360 w żadnym stopniu nie wpłynie na wykonanie tej gry w wersji na ps3. Zabrzmi to niczym wypowiedz fanboya, ale ja po prostu nie chcę by przy kolejnej grze x360 ograniczał moce konsoli sony. Bez obrazy dla innych. Pozdrawiam.

Nie ta sama, ekipa Versus XIII została chyba w pewnym momencie ściągnięta do asystowania ekipie FFXIII aby w końcu skończyli tę grę. Ekipa Versusa to głównie wyjadacze Kingdom Hearts, etc. Moim zdaniem w SE się musi nieźle między ekipami kotłować, nie zdziwiłbym się gdyby Wada olewał Versusa, te człowiek takie głupie decyzje podejmuje, że nic już mnie nie zdziwi.

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Final Fantasy Versus XIII
« Odpowiedź #102 dnia: Kwietnia 17, 2009, 19:09:58 pm »
Trailer w 720p KLIK
Piekna grafika, ladne tekstury, niezle oswietlenie i genialnie wygladajace postaci. Self-shadowing calkiem niezly, ubrania genialne i fizyka. No z fizyka sie postarali, ubrania naprawde zachowuja sie jak prawdziwe, chociaz calosc psuja troche wlosy, moglby by byc troche lepiej zrobione, no i twarze postaci sa troche zbyt 'gladkie' nawet jak na jRPG, powinni dodac kolory, rozne tekstury, zmarszczki by wygladaly mniej sztucznie ;]

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Final Fantasy Versus XIII
« Odpowiedź #103 dnia: Kwietnia 17, 2009, 19:10:57 pm »
ee a jest gdzieś gameplay?

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Final Fantasy Versus XIII
« Odpowiedź #104 dnia: Kwietnia 17, 2009, 19:14:02 pm »
Cytuj
chociaz calosc psuja troche wlosy, moglby by byc troche lepiej zrobione, no i twarze postaci sa troche zbyt 'gladkie' nawet jak na jRPG, powinni dodac kolory, rozne tekstury, zmarszczki by wygladaly mniej sztucznie ;]
Spoko, jeszcze jest czas :cool:

Agst07

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 21-03-2006
  • Wiadomości: 708
  • Reputacja: 0
  • Visca el Barca!
Odp: Final Fantasy Versus XIII
« Odpowiedź #105 dnia: Kwietnia 17, 2009, 20:08:13 pm »
Trailer zajebisty, ale chyba brak w nim jakiś nowych ujęć. Co do scenki, to graficznie bardzo dobrze, gra ma klimat. Teraz czekam na jakiś pokaz gameplay'u, który mam nadzieję, że będzie w tym roku.

pokrytyśniegiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-08-2006
  • Wiadomości: 4 163
  • Reputacja: 4
Odp: Final Fantasy Versus XIII
« Odpowiedź #106 dnia: Kwietnia 19, 2009, 19:04:59 pm »
Ok, skończone. Hope you rike it. Skupiłem się głównie na konkretach.

"Chciałbym przebadać człowieczeństwo bohaterów w tej grze. Nie będzie to typowy świat fantasy w tradycyjnym dla Final Fantasy sensie. Raczej oparty na tym prawdziwym, ze wszystkimi jego paskudnymi problemami. Istnieje tradycja dla gier spod znaku Final Fantasy, a ja w Versus chciałbym zaproponować nową dla serii wizję. Ta gra będzie bardziej ludzka niż karykatury science-fiction, które ostatnio tak często widzimy. Skupi się na obecnych problemach świata - w tym sensie jest mroczniejsza."
Tetsu-chan, reżyser, projektant postaci, pomysłodawca

I. Setting

Głównym bohaterem Final Fantasy Versus XIII jest Noctis Lucis Caelum, jedyny następca tronu w bliżej nieokreślonym państwie którego wizerunek (wieżowce, tunele etc.) znamy z dotychczas dostępnych materiałów. Posiada ono ostatni kryształ w świecie gry, będący obiektem pożądania ze strony innych (państw czy też konkretnych osób). W przeszłości było ich więcej, jednak wykorzystywane w celach militarnych uległy z biegiem czasu zniszczeniu. Odbiło się to na sytuacji niektórych krajów, popadających od tego czasu w ruinę.

Z audycji radiowej którą możemy usłyszeć w poprzednim trailerze dowiadujemy się ponadto o zakończonej pomyślnie konferencji pokojowej z udziałem przedstawicieli dwóch państw, pokojowym wykorzystaniu kryształu oraz o tym, że Noctis ma być wkrótce koronowany.

Generalnie rzecz biorąc o settingu nie wiadomo wiele więcej. Miasto widziane w zwiastunach inspirowane jest przez Shinjuku, jedną z dzielnic Tokyo, zaś inspiracją dla całego świata gry mają być Włochy (pojawi się też dużo naturalnych scenerii). Nomura w jednym z wywiadów zasugerował, że fabuła FF Versus XIII ma przybrać formę podobną do gatunku road movie czyli akcja rozgrywać ma się w trakcie podróży i nie będzie to nic w stylu "zabili mi kogoś bliskiego i teraz muszę go pomścić."

Należałoby przy okazji poruszyć także kwestię mitologii Fabula Nova Crystallis. Póki co wiemy, że postać na obrazie z ostatniego trailera to nie bogini Etro. Wiemy jednak że trzyma go Shinigami, bóstwo, w które wierzą mieszkańcy kraju Noctisa.

http://kontownia.wordpress.com/files/2009/04/shinigami.jpg

Wiemy poza tym, że w mitologii FNC pojawia się oprócz tego wątek "snu" (??). Dla Versus będzie to słowo klucz i jego rozwinięcie.

II. Bohaterowie

Ujawniono dotychczas skąpe informacje na ten temat. Noctis ma być nieśmiały w stosunku do obcych, lecz w towarzystwie kumpli pokaże inną twarz. Podobno niektórzy [z nas] mogą nie obdarzyć go sympatią. Jego rodzinę porównano do mafii.

Stella Nox Fleuret z drugiej strony będzie bardziej towarzyska i otwarta. Według wcześniejszych zapowiedzi będzie wyróżniać się wśród innych bohaterek FF. Dużo wskazuje też na to, że w pewnym momencie znajdzie się w konflikcie z Noctisem pomimo iż oboje nie będą tego chcieli.

Niestety, nie wiadomo nic o pozostałych postaciach.

III. Gameplay

Choć Versus posiadać będzie dynamiczny system walki, którego raczej nie da wpisać się w tradycyjne dla serii ramy to zachowane zostaną również elementy tradycyjne. Podróżowanie, summony, mapa świata itd. Odnośnie tej ostatniej - Nomura stwierdził, iż jest ona tak duża, że z trudem przychodzi mu znaleźć pierwsze miasto. Zespół ma poprawcować aby nie było to tak uciążliwe.

Walka to wg zapewnień bardziej realistyczne Kingdom Hearts (cokolwiek miałoby to znaczyć). Z ujawnionych dotąd informacji wiemy, że:

- Noctis nie będzie walczył sam; na polu walki pojawią się też inni z unikalnymi dla siebie broniami i umiejętnościami
- Noctis nie będzie walczył tylko mieczem; w grze znajdą się inne rodzaje broni a ich zmiana wiązać się ma ze zmianą "perspektywy"
- bronie będzie można "dopieszczać", pojawi się element ich rozwoju i kustomizacji (na razie potwierdzono że będzie ich 11)
- Nomura chce aby możliwe było prowadzenie pojedynku np. wewnątrz i na zewnątrz budynku bez loadingów
- bohater będzie mógł teleportować się na polu walki, choć nie swobodnie, tylko do swoich broni (btw: jego umiejętności ukazane na wcześniejszych zwiastunach to wynik oddziaływania kryształu)
- kolor oczu Noctisa w niektórych momentach ma ulegać zmianie (przypuszczalnie w trakcie walk)
- symbole widoczne za plecami Noctisa i Stelli widziane na przedostatnim zwiastunie mają mieć związek z systemem
- walki mają być widowiskowe, niewidziane nigdy wcześniej
- Nomura kazał zespołowi przypatrzyć się najlepszym grom TPP aby udanie oddać atmosferę "napięcia" akcji (w sensie: intensywności)

Z innych rzeczy - gra wykorzysta funkcje Sixaxis'a.

IV. Inne:

- nie mogę znaleźć tego fragmentu, ale wydawało mi się wcześniej, że w grze będą walki airshipów; z racji powyższego nie trzymajcie mnie za słowo
- tablica z bazgrołami (pomysłami):

http://kontownia.files.wordpress.com/2008/12/keepout.jpg

Moja znajomość krzaków nie jest aż tak fantastyczna więc odczytywanie bochomazów jest ograniczone, ale z tego co tam wypatrzyłem mogę potwierdzić: "olbrzymi bossowie", coś o fal'Cie, coś o Etro, chyba "przyzywanie" broni, pociąg, obok "pociągu" napis "duża prędkość" (?? i trochę niżej ??) mapy będą w różnych skalach (coś w stylu FFTA2 jak sądzę; brak mi innej analogii w tej konkretnej chwili) i to tyle co mogę napisać, a czego jestem stosunkowo pewny

- Za design wszelkiej maści pojazdów i broni odpowiada Takayuki Takeya; kiedyś poświęciłem mu wpis na Kontowni więc odsyłam zainteresowanych. Gość robi naprawdę wykręcone rzeczy, jeśli spodoba się Wam to odsyłam na jego oficjalną stronę.

- Yoshinori Kitase, producent Versus, powiedział w jednym z wywiadów że zawsze chciał stworzyć taką grę. Przy innej okazji dodał, że Tetsu-chan wkłada w projekt wszystkie swe siły. Sam Nomura przyznał któregoś razu, że Versus jest jedną z trzech gier które zawsze chciał stworzyć.


z forum PSXE, autor: Enkidou

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Final Fantasy Versus XIII
« Odpowiedź #107 dnia: Kwietnia 19, 2009, 19:12:55 pm »
Fajne zebranie informacji; na początku myślałem, że to Twoje pokrytyśniegiem :smile:
Jestem cholernie ciekaw gameplayu. Versus jest przeze mnie najbardziej wyczekiwanym tytułem.

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Final Fantasy Versus XIII
« Odpowiedź #108 dnia: Maja 04, 2009, 07:46:46 am »
Nomura talks Versus XIII tech, character design
http://www.psu.com/Nomura-talks-Versus-XIII-tech,-character-design-News--a007096-p0.php

Cytuj
According to Nomura, many of the rendering and shading tools used in the development of FF Versus XIII were used to polish Final Fantasy VII: Advent Children Complete. The film's team wanted to use more advanced techniques and tools than those available when the film was first produced, and Versus XIII's tech met the team's standards. Now this may be a stretch, but it's as if Nomura is hinting that the quality of visuals behind Final Fantasy Versus XIII may come close to replicating certain aspects of Final Fantasy VII: Advent Children.
Nomura also stated that Roen, the company behind the character costume designs for Versus XIII, has completed work on the costumes of the main character and his allies. Apparently, recreating the clothing designs in the game was difficult due to the extreme detail required.

mic

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 31-01-2005
  • Wiadomości: 676
  • Reputacja: 1
Odp: Final Fantasy Versus XIII
« Odpowiedź #109 dnia: Maja 04, 2009, 09:01:30 am »
To najbardziej oczekiwana gra na ps3 jesli o mnie chodzi :)

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Final Fantasy Versus XIII
« Odpowiedź #110 dnia: Maja 04, 2009, 12:32:09 pm »
Jakby nie było, od lat jest to seria wybitnych przedstawicieli gatunku jRPG. Sprzedaż , oraz oceny mówią same za siebie. Mamrotanie purystów , czy psioczenie jaki to final komercyjny i płytki jest , nic tutaj nie zmieni. Jeśli ktoś od lat związany jest z tą serią , to raczej co do zakupu jest już dzisiaj przekonany , a inni .... są w mniejszości.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Final Fantasy Versus XIII
« Odpowiedź #111 dnia: Maja 04, 2009, 12:45:44 pm »
Jak słyszę, że ma to być "dojrzały i mroczny Kingdom Hearts" to aż się trzęsę z radości. :cool:

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Final Fantasy Versus XIII
« Odpowiedź #112 dnia: Maja 27, 2009, 07:41:26 am »
Nie będzie FF Versus XIII na E3:
http://goonlinegames.net/2009/05/27/confirmed-final-fantasy-versus-xiii-not-at-e3/

Cytuj
Final Fantasy Versus XIII director Tetsuya Nomura has said that Final Fantasy Versus XIII will not be making an appearence next week at E3. He states in an interview in Dengeki to ?wait a little longer? to see the game as he promises to show something ?very surprising? once the time arrives which will impress everyone.
He did state though that the graphic quailty of the game is ?breathtaking? so far and also likes the actions of the characters in the game. They?re also testing the system map and the in-game battle system for the game.

Nomura Interview: Focusing on Versus XIII:
http://scrawlfx.com/2009/05/nomura-interview-focusing-on-versus-xiii-final-fantasy-xiii-at-e3

Cytuj
First of all, Nomura is not involved much at all in production on Final Fantasy XIII, besides design, voice recording and marketing. This make sense since the game seems to be nearing completion, and more of his time can go into Versus XIII now. He actually says he's currently focusing on Versus XIII and Agito XIII.

The team working on Final Fantasy Versus XIII consists of more or less the same members of the Final Fantasy VII team and everyone is working like crazy on the game, ensuring the best quality on the game. They're currently testing the battle system and map gimmicks as well as town lighting. Nomura says that the day and night for one of the towns made it feel like the town literally existed in front of him.

Nomura says he's preparing to show us something surprising once the time is right for Versus XIII, but we have to wait a bit longer. However, E3 will bring in new videos and images for Final Fantasy XIII.

As for Final Fantasy Agito XIII, the handheld game has a completely different battle system from the battle scenes seen in the trailer. Nomura's trying to make it the pinnacle of handheld RPGs.

Final Fantasy Versus XIII to feature day and night lighting:
http://www.psu.com/Final-Fantasy-Versus-XIII-to-feature-day-and-night-lighting-News--a007359-p0.php

Cytuj
In the latest issue of Dengeki, Square Enix's Tetsuya Nomura revealed new details on the Fabula Nova Crystallis Final Fantasy XIII collection.
With Final Fantasy XIII nearing completion, Nomura said that his efforts have turned to mainly Final Fantasy Versus XIII and Agito XIII. According to Nomura, the Final Fantasy VII and Versus XIII teams are nearly the same, with the team making no compromises to increase the overall quality of the game. Currently, the Versus XIII team is testing the battle system and town lighting for day and night cycles.
"It felt as though the town really existed in front of me," said Nomura.
« Ostatnia zmiana: Maja 27, 2009, 08:15:41 am wysłana przez Snake_Plissken »

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Final Fantasy Versus XIII
« Odpowiedź #113 dnia: Maja 27, 2009, 08:21:23 am »
Cytuj
Final Fantasy Versus XIII director Tetsuya Nomura has said that Final Fantasy Versus XIII will not be making an appearence next week at E3. He states in an interview in Dengeki to ?wait a little longer? to see the game as he promises to show something ?very surprising? once the time arrives which will impress everyone.
He did state though that the graphic quailty of the game is ?breathtaking? so far and also likes the actions of the characters in the game. They?re also testing the system map and the in-game battle system for the game.

My wiemy co to będzie - zamknięty pokaz na TGS. :lol:

Sora

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 18-03-2005
  • Wiadomości: 1 279
  • Reputacja: 0
Odp: Final Fantasy Versus XIII
« Odpowiedź #114 dnia: Maja 27, 2009, 09:21:32 am »
Jak słyszę, że ma to być "dojrzały i mroczny Kingdom Hearts" to aż się trzęsę z radości. :cool:
Dokladnie :) ale troche sobie poczekamy...

pokrytyśniegiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-08-2006
  • Wiadomości: 4 163
  • Reputacja: 4
Odp: Final Fantasy Versus XIII
« Odpowiedź #115 dnia: Maja 27, 2009, 10:33:31 am »
Najważniejsze, że Namura teraz w całości poświeci się VERSUS XIII.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Final Fantasy Versus XIII
« Odpowiedź #116 dnia: Czerwca 03, 2009, 12:34:14 pm »
Liczę, że dziś za zamkniętymi drzwiami Square pokaże jakiś gameplay.

Sora

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 18-03-2005
  • Wiadomości: 1 279
  • Reputacja: 0
Odp: Final Fantasy Versus XIII
« Odpowiedź #117 dnia: Czerwca 03, 2009, 12:38:00 pm »
cos czuje ze Versus 2011 :/, bo cos za duzo tych finali sie na 2010 robi

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Final Fantasy Versus XIII
« Odpowiedź #118 dnia: Czerwca 03, 2009, 12:41:44 pm »
Ja obstawiam koniec 2010.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Final Fantasy Versus XIII
« Odpowiedź #119 dnia: Czerwca 03, 2009, 12:48:32 pm »
Ja obstawiam koniec 2010.
W Japonii. :grin: