Autor Wątek: Pierwsza gra ukończona w 2021  (Przeczytany 1268 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Pierwsza gra ukończona w 2021
« dnia: Stycznia 01, 2021, 20:50:12 pm »
Jak w temacie. Napiszcie jaką pierwszą grę udało wam się ukończyć w nowym roku i czy było warto :)

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Pierwsza gra ukończona w 2021
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 01, 2021, 21:27:14 pm »
Na pewno będzie to cyberpunk 2077 ale jeszcze nie wiem kiedy ;) I wydaje mi się po 40h, że będę mógł napisać że warto ;)

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka


POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Pierwsza gra ukończona w 2021
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 02, 2021, 10:59:50 am »
Ja mam teraz 5 gier, w które gram regularnie + kilka zaczętych. Chyba jako pierwsze skończę Gearsy 5, ale to się jeszcze okaże.

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 823
  • Reputacja: 81
Odp: Pierwsza gra ukończona w 2021
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 02, 2021, 12:44:54 pm »
The Bunker na PS4 dzisiaj w nocy.
FMV, ale dość marny.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Pierwsza gra ukończona w 2021
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 04, 2021, 01:30:36 am »
No i padło na Gearsy 5 oraz bonusowo DLC Blizzard Mountain do FH3. Gearsy 5 to spory krok naprzód w stosunku do czwórki. Coalition zrobiło naprawdę dobrą gierę, a ostatni rozdział wyszedł im znakomicie. Nawet fabularnie się wciągnąłem :) Jestem ciekaw jak ta trylogia się skończy.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Pierwsza gra ukończona w 2021
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 04, 2021, 08:55:14 am »
Doom z 2016 roku.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 047
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Pierwsza gra ukończona w 2021
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 04, 2021, 10:07:14 am »
Ghost of Tsushima.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Odp: Pierwsza gra ukończona w 2021
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 04, 2021, 11:06:08 am »
Gears 5 hivebusters i była to jazda bez trzymanki. Kapitalne dlc, napakowane akcją i aż strach pomyśleć co się musi dziać na najwyższym poziomie trudności.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 047
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Pierwsza gra ukończona w 2021
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 04, 2021, 12:13:31 pm »
Ciekawe bo ja po pierwszym akcie ziewałem z nudów i przełożyłem dalszą grę na póżniej
Jednak jak tak piszesz to z ciekawości sprawdzę co dalej po wyczyszczeniu mapy w samuraju.

+Centylion+

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2006
  • Wiadomości: 1 404
  • Reputacja: 12
  • Nałogowo wpierdalam cebule.
Odp: Pierwsza gra ukończona w 2021
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 05, 2021, 06:18:53 am »
Days Gone

Niestety lipa. Na papierze wyglądało bajecznie: gra o jeżdżeniu na koniku(tym razem pod postacią motocyklu) z zombiakami w otwartym świecie.

Ale niestety.. bo fabuła. Żenujące postacie i dialogi. Bezsensowne decyzje. Umowność strasznie kontrastująca z tym, że gra traktuje się w stu procentach poważnie, a jak są tam jakieś "żarty" to wewnątrz tego świata i takie, że literalnie słabo się człowiekowi robi. No po prostu od wywracania oczami zeza można dostać. Bije z tego straszną amatorszczyzną.

Niemniej pograć można. Jakoś tam się do grania zmuszać nie musiałem a gra jest długa. Ale to zapewne przez zombiaki(które chyba nigdy mi się nie znudzą) i ciekawe tereny do eksploracji, bo żeby tam był jakiś gameplay wybitny, to też nic z tych rzeczy. Poza hordami które są zajebiste(ciśnienie pięknie skacze). Tylko że one są w zasadzie pod koniec gry.

Nie wiem jak to ocenić bo niby 6/10 ale czy spędziłbym 50+ godzin z grą 6/10?
« Ostatnia zmiana: Stycznia 05, 2021, 06:21:00 am wysłana przez +Centylion+ »
W grach wideo najbardziej realistyczną rzeczą jest niewidzialna ściana.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 549
  • Reputacja: 251
Odp: Pierwsza gra ukończona w 2021
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 10, 2021, 13:14:18 pm »


Cudowna gra, wybitny rimejk, pokaz możliwości aktualnej generacji. 10/10.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Pierwsza gra ukończona w 2021
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 10, 2021, 13:55:39 pm »
No wlasnie troche nie kumam zachwytów. Świetny rimejk? No nie do końca, gra jest przeniesiona 1:1 co niestety oznacza również, że ze wszystkimi bolączkami które są dość znaczące. Do tego też nie rozumiem zachwytów nad grafiką. Jest bardzo ładnie, ale czarny pająk wygląda lepiej.

Co do tematu, Cyberpunk 2077.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 549
  • Reputacja: 251
Odp: Pierwsza gra ukończona w 2021
« Odpowiedź #12 dnia: Lutego 10, 2021, 14:39:23 pm »
Już wyjaśniam, drogi adminie GameOnly  :roll:

Którą opcje by nie wybrali, to znajdą się osoby, które będą chwalić/kręcić nosem. Można zrobić rimejk na wzór tego z Mafii/Raczeta i Klanka - czyli większość się zgadza, ale znalazło się sporo usprawnień i kilka zmian.

Można podążać ścieżką Final Fantasy VII Remake, gdzie niemal wszytko zostało przebudowane - mechanika, system walki, zadania, szkielet gry.

Bluepoint Games kontynuowało model znany z Shadow of the Colossus, czyli wierne odtworzenia klasyka z drobnymi usprawnieniami/zmianami.

Mnie się to podoba, ponieważ Demon's Souls to dla mnie 10/10 i cieszę się, że nie kombinowali za bardzo przy jednej z moich ulubionych gier.
Rzecz jasna nie każdy podzieli moje zdanie. Nie dalej jak wczoraj, czytałem na sąsiednim forum oponie na temat sposobu leczenia postaci. Jednemu użytkownikowi podobał się motyw farmy/zakupu roślinek, inny stwierdził, że jednak buteleczki sprawdziłyby się lepiej.

I na tym ten wic polega. westia gustu. Absolutnie nikt nie powinien cię krytykować, że coś ci tam się nie podoba. Świetny materiał w tej kwestii ukazał Hed z TVGry, przedstawiając bolączki DS - nawet część bugów została przeniesiona  :grin:

Ja jestem zachwycony. Patrząc na średnią światową, nie tylko ja.

Natomiast w kwestii grafiki, tu się z tobą nie zgodzę. Spider jest ładny, ale wygląda jak remaster - którym poniekąd w kwestii technicznej jest.
Natomiast Demon's Souls, to jedna z najlepiej prezentujących się obecnie gier.

Oby więcej tak odrestaurowanych klasyków.  :o :dance:






windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Pierwsza gra ukończona w 2021
« Odpowiedź #13 dnia: Lutego 10, 2021, 16:02:26 pm »
Już wyjaśniam, drogi adminie GameOnly 
Już nie adminie :)


Którą opcje by nie wybrali, to znajdą się osoby, które będą chwalić/kręcić nosem. Można zrobić rimejk na wzór tego z Mafii/Raczeta i Klanka - czyli większość się zgadza, ale znalazło się sporo usprawnień i kilka zmian.

Można podążać ścieżką Final Fantasy VII Remake, gdzie niemal wszytko zostało przebudowane - mechanika, system walki, zadania, szkielet gry.

Bluepoint Games kontynuowało model znany z Shadow of the Colossus, czyli wierne odtworzenia klasyka z drobnymi usprawnieniami/zmianami.

Mnie się to podoba, ponieważ Demon's Souls to dla mnie 10/10 i cieszę się, że nie kombinowali za bardzo przy jednej z moich ulubionych gier.
Rzecz jasna nie każdy podzieli moje zdanie. Nie dalej jak wczoraj, czytałem na sąsiednim forum oponie na temat sposobu leczenia postaci. Jednemu użytkownikowi podobał się motyw farmy/zakupu roślinek, inny stwierdził, że jednak buteleczki sprawdziłyby się lepiej.

I na tym ten wic polega. westia gustu. Absolutnie nikt nie powinien cię krytykować, że coś ci tam się nie podoba. Świetny materiał w tej kwestii ukazał Hed z TVGry, przedstawiając bolączki DS - nawet część bugów została przeniesiona 

Ja jestem zachwycony. Patrząc na średnią światową, nie tylko ja.
Oczywiście, zgadzam się. Wybrali po prostu drogę wiernego trzymania się oryginału, co rozumiem i szanuję. Ja jednak osobiście wolałbym, żeby część rzeczy które są ewidentnie popsute (co chyba każdy rozsądnie myślący przyzna) zostały naprawione. Dlatego może powiedziałbym, że to świetny remaster z nową szatą graficzną, ale nie do końca świetny remake, o :)

Natomiast w kwestii grafiki, tu się z tobą nie zgodzę. Spider jest ładny, ale wygląda jak remaster - którym poniekąd w kwestii technicznej jest.
Natomiast Demon's Souls, to jedna z najlepiej prezentujących się obecnie gier.
No i ten remaster korzysta z jednego z najbardziej reklamowanych nowych bajerów, czyli Ray Tracingu co wyglada momentami świetnie, DS tego nie robi. Do tego, mam wrażenie, że dobroci SSD pajak rownież wykorzystuje jednak troszkę lepiej.

Demony to jest oczywiście bardzo ładna gra i jedna z aktualnie najlepiej wyglądających gier, zgoda. Ale po tym co czytałem na jej temat, liczyłem jednak na trochę więcej ;)

Oby więcej tak odrestaurowanych klasyków.  
I tutaj moge przyklasnąć.

ZdziśJużDziś

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 31-03-2021
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 0
Odp: Pierwsza gra ukończona w 2021
« Odpowiedź #14 dnia: Maja 14, 2021, 08:16:45 am »
Ogólnie miałem duży problem, którą grę wybrać (bo przegrałem ich już mnóstwo), więc stwierdziłem, że będę się posiłkował wyszukiwarką https://www.gram.pl/encyklopedia-gier/ i wybór padł na Watch Dogs: Legion. Co prawda fanem całej serii nie jestem, to jednak ta część bardzo przypadła mi do gustu. Polecam tym, którzy się wahają.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Pierwsza gra ukończona w 2021
« Odpowiedź #15 dnia: Maja 15, 2021, 11:13:27 am »
A na jakim sprzęcie grałeś?

ZdziśJużDziś

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 31-03-2021
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 0
Odp: Pierwsza gra ukończona w 2021
« Odpowiedź #16 dnia: Maja 18, 2021, 09:21:04 am »
XBOX ONE. Od zawsze wolałem grać na konsoli. Szczególnie teraz to doceniam, jak części komputerowe (głównie karty graficzne) mocno poszły w górę