Autor Wątek: Telewizory  (Przeczytany 784442 razy)

0 użytkowników i 8 Gości przegląda ten wątek.

Spidey^

  • Gość
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2400 dnia: Listopada 11, 2009, 19:59:28 pm »
Promocje są z okazji otwarcia nowego salonu w Piotrkowie Tryb., są jeszcze inne TV, ale mam do wydania około 1000zł więc raczej odpadają:
http://www.mediamarkt.pl/upload/101/Segregator1-2%20kopia.jpg

Na PS3 też jest promocja, ale napaliłem się już na wersję odchudzoną więc sam już nie wiem czy lepiej dołożyć i kupić slimkę, czy zestaw widoczny poniżej:
http://www.mediamarkt.pl/upload/101/Segregator1-6%20kopia.jpg

Kontrast, kąt widzenia, te kolorki, 2 HDMI (w sumie to standard) za 999zł ? Jakbym miał to sam bym brał  :P Ciekawe jaki jeszcze czas reakcji ale pewnie 8ms. Cudów za tyle nie można wymagać.
Na dodatek ciekawy wygląd. Radze ci się spieszyć w ten dzień go w 10minut nie będzie.
Czas reakcji to 8ms. Najgorsze, że przejrzałem cały internet i nie znalazłem żadnych opinii o tym TV. Może ktoś się wypowie na jego temat bo sam nie wiem czy warto ten TV brać. Ale chyba za tą cenę nie kupię nic lepszego :?:
http://www.mediamarkt.pl/upload/101/Segregator1-1%20kopia.jpg
« Ostatnia zmiana: Listopada 11, 2009, 20:03:12 pm wysłana przez Spidey^ »

szmajdzik

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 13-01-2006
  • Wiadomości: 2 799
  • Reputacja: 50
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2401 dnia: Listopada 11, 2009, 20:49:19 pm »
Na ceneo.pl masz 3 opinie o tym telewizorku. Podobno obraz w HD całkiem, całkiem. Tylko wolno kanały przeskakują. Będziesz też na nim telewizje oglądać ? Jak nie to nie masz się czym martwić.

ubol

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 1 537
  • Reputacja: 16
  • PSN: urytuPL
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2402 dnia: Listopada 11, 2009, 21:00:31 pm »
Za niedługo mój brat będzie brał LCDka z domu (gnój!!!), i związku z tym będę musiał sobie kupić mój własny. Na półkę wejdzie mi maksymalnie 37" (i to jeszcze na styk). Który model polecacie do maksymalnie 37 cali?

pawel_k

  • Gość
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2403 dnia: Listopada 11, 2009, 23:26:25 pm »
orientuje się ktoś jak radzą sobie Samsungi z serii 650 (LE37B650 lub LE40B650) z sygnałem SD (N-ka). i ewentualnie jak na nich działa HD (N-ka i ps3)? warto się tymi TV interesować?

i głupie pytanie - czy mają one wyjście słuchawkowe?
« Ostatnia zmiana: Listopada 11, 2009, 23:35:03 pm wysłana przez pawel_k »

szafa

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-01-2004
  • Wiadomości: 4 286
  • Reputacja: 64
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2404 dnia: Listopada 12, 2009, 10:21:06 am »
Po tygodniu użytkowania plazmy Panasonic g10 mogę stwierdzić jedno: zajebioza:) Obraz z enki - żyleta, obraz z ixa również. Nie chce mi się więcej rozpisywać bom leniwy, ale naprawde cholernie polecam ten model.
Fryty tyty dotknij pyty

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2405 dnia: Listopada 12, 2009, 11:15:58 am »
Weź slimke sam ostatnio zamieniłem i jestem zadowolony. Teraz do plecaka wchodzi na lajcie. Ten filip będzie super cena/jakość ale rewelacji na SD niema co się spodziewać tak samo czerń. Moim zdaniem pod konsolke to zawsze lepiej niż 22"monitorek!

Cytuj
Po tygodniu użytkowania plazmy Panasonic g10 mogę stwierdzić jedno: zajebioza:) Obraz z enki - żyleta, obraz z ixa również. Nie chce mi się więcej rozpisywać bom leniwy, ale naprawde cholernie polecam ten model.
- Ja biore marzec/kwiecień p46g10e albo nawet 50. Już nie mogę się doczekać jak zobacze gt5 na tym sprzęcie to oszaleje  :lol:
« Ostatnia zmiana: Listopada 12, 2009, 12:59:39 pm wysłana przez sieq »

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 579
  • Reputacja: 252
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2406 dnia: Listopada 12, 2009, 13:45:30 pm »
Kupiłem w końcu telewizor, I tak:

telewizory, które mi polecaliście:
-  Panasonic TX-P42V10 wogóle niedostępny w Irlandii,
-  Sony KDL40Z5500 nie było na stanie, poza tym jest zbyt drogi więc kupiłem KDL40Z4500.

Dobrze zrobiłem?
Nawet bardzo. Widzisz, warto czasami o coś spytać na forum ^^'

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2407 dnia: Listopada 12, 2009, 16:13:40 pm »
orientuje się ktoś jak radzą sobie Samsungi z serii 650 (LE37B650 lub LE40B650) z sygnałem SD (N-ka). i ewentualnie jak na nich działa HD (N-ka i ps3)? warto się tymi TV interesować?

i głupie pytanie - czy mają one wyjście słuchawkowe?
A nie myślałeś nad kupnem plazmy Panasonic TX-P42g10? Ja teraz kupuje ją, cena 3270zł, 5 lat gwarancji.
Może tan model jest troszkę większy i droższy od twoich propozycji ale za to jest to super wypasiony TV. Napewno lepszy od LCD do sygnału SD no i napweno zajebisty do PS3.

szafa

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-01-2004
  • Wiadomości: 4 286
  • Reputacja: 64
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2408 dnia: Listopada 12, 2009, 17:25:32 pm »
orientuje się ktoś jak radzą sobie Samsungi z serii 650 (LE37B650 lub LE40B650) z sygnałem SD (N-ka). i ewentualnie jak na nich działa HD (N-ka i ps3)? warto się tymi TV interesować?

i głupie pytanie - czy mają one wyjście słuchawkowe?
A nie myślałeś nad kupnem plazmy Panasonic TX-P42g10? Ja teraz kupuje ją, cena 3270zł, 5 lat gwarancji.
Może tan model jest troszkę większy i droższy od twoich propozycji ale za to jest to super wypasiony TV. Napewno lepszy od LCD do sygnału SD no i napweno zajebisty do PS3.

Potwierdzam, potwierdzam. Sam mam ten model i jestem naprawde zadowolony.
Fryty tyty dotknij pyty

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2409 dnia: Listopada 12, 2009, 17:26:23 pm »
Prawie 30mld kolorów? To nie jakiś błąd w wydruku?
Zależy ilu bitowa matryca jest. Standardowo sa 8 bitowe, 8 bitów na R, 8 na G i 8 na B. To daje nam standardowe 16 milionów kolorów. Lepsze matryce mają 10 bitowe kolory. Zdażają się wyjątki jak np, mój philips 9632, który ma matryce 14 bitową. Co daje 4.398.046.511.104 kolorów. Oko ludzkie widzi około 16 milionów kolorów (chyba że należysz do 3% kobiet, które widzą 100 milionów kolorów).

Podsumowując, standardowo 8 bitowe matryce wystarczą, ale ogólnie lepsze są 10 bitowe bo oddają więcej odcieni dostrzegalnych barw. Bo w sumie nie zależy ile kolorów można wyświetlić, tylko jak są one rozłożone na przestrzeni barw. Bo po co nam 10.000 odcieni zielonego, jak lepiej mieć 2000 odcieni zielonego i dodatkowo odcienie cyjanu, indygo i magenty.

Różne TV odwzorówują różne trójkąty na tym na tym duzym kolorowym zaokrąglonym keształcie. Ważne jest jak duzy jest ten trójkąt wewnątrz, a nie ile różnych barw wewnątrz tego trójkąta się znajduje.

Już teraz sharp przedstawił na targach TV co ma plamki w kolorach R, G, B oraz dodatkowo cyan i bodajże żółty. Dzięki temu odwzorowują 99% barw postrzeganych przez oko ludzkie. Trójkąt, a właściwie w przypadku tego TV 5-cio kąt praktycznie pokrywa się z tą kolorową formą predstawiona powyżej (która reprezentuje berwy widzialne ludzkim okiem)
« Ostatnia zmiana: Listopada 12, 2009, 17:28:07 pm wysłana przez Piter_neo »

pawel_k

  • Gość
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2410 dnia: Listopada 12, 2009, 17:32:28 pm »
orientuje się ktoś jak radzą sobie Samsungi z serii 650 (LE37B650 lub LE40B650) z sygnałem SD (N-ka). i ewentualnie jak na nich działa HD (N-ka i ps3)? warto się tymi TV interesować?

i głupie pytanie - czy mają one wyjście słuchawkowe?
A nie myślałeś nad kupnem plazmy Panasonic TX-P42g10? Ja teraz kupuje ją, cena 3270zł, 5 lat gwarancji.
Może tan model jest troszkę większy i droższy od twoich propozycji ale za to jest to super wypasiony TV. Napewno lepszy od LCD do sygnału SD no i napweno zajebisty do PS3.
byłem praktycznie zdecydowany na TX-P42S10E (1000zł tańszy, a z tego co czytałem jakość nie odbiega znacznie od G10), z tym że jedyne co mnie przeraża to zużycie prądu. dlatego myślę nad alternatywą w postaci LCD (40-42 cale, 37 raczej odpada - podałem go właściwie tylko dla orientacji).

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2411 dnia: Listopada 12, 2009, 17:36:32 pm »
orientuje się ktoś jak radzą sobie Samsungi z serii 650 (LE37B650 lub LE40B650) z sygnałem SD (N-ka). i ewentualnie jak na nich działa HD (N-ka i ps3)? warto się tymi TV interesować?

i głupie pytanie - czy mają one wyjście słuchawkowe?
A nie myślałeś nad kupnem plazmy Panasonic TX-P42g10? Ja teraz kupuje ją, cena 3270zł, 5 lat gwarancji.
Może tan model jest troszkę większy i droższy od twoich propozycji ale za to jest to super wypasiony TV. Napewno lepszy od LCD do sygnału SD no i napweno zajebisty do PS3.
byłem praktycznie zdecydowany na TX-P42S10E (1000zł tańszy, a z tego co czytałem jakość nie odbiega znacznie od G10), z tym że jedyne co mnie przeraża to zużycie prądu. dlatego myślę nad alternatywą w postaci LCD (40-42 cale, 37 raczej odpada - podałem go właściwie tylko dla orientacji).
No tu masz racje, zużycie prądu przeraża troszkę.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2412 dnia: Listopada 12, 2009, 20:56:26 pm »
Dzięki za info Piter, nie myślałem że będzie to aż tak głębokie :]

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2413 dnia: Listopada 14, 2009, 08:55:58 am »
https://5latgwarancji.panasonic.pl/strona/Start.aspx

Cytuj
A nie myślałeś nad kupnem plazmy Panasonic TX-P42g10? Ja teraz kupuje ją, cena 3270zł, 5 lat gwarancji.
- Darmowe 5lat jest przy rejestracji przez net do 31stycznia 2010 wybranych modeli? Tak zrozumiałem ze strony WWW

"4.2 Warunkiem przedłużenia gwarancji jest pobranie, wydrukowanie i zachowanie po zakończeniu procesu rejestracji certyfikatu przedłużonej gwarancji, dostępnego w postaci pliku pdf do pobrania dla uczestnika na stronie promocji w terminie do 14 lutego 2010"
W styczniu będę musiał już kupić (do lutego zarejestrować) więc  pewnie padnie na 46s10e (zależy mi na calach) z braku kasy.
« Ostatnia zmiana: Listopada 14, 2009, 10:20:52 am wysłana przez sieq »

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 579
  • Reputacja: 252
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2414 dnia: Listopada 14, 2009, 18:41:30 pm »
Po tygodniu użytkowania plazmy Panasonic g10 mogę stwierdzić jedno: zajebioza:) Obraz z enki - żyleta, obraz z ixa również. Nie chce mi się więcej rozpisywać bom leniwy, ale naprawde cholernie polecam ten model.
Jak pisałem o plazmach tej firmy. W tym przedziale cenowym, nic lepszego się nie kupi.

aphelion

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-09-2006
  • Wiadomości: 4 977
  • Reputacja: 25
  • PSN ID: aph
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2415 dnia: Listopada 16, 2009, 01:14:19 am »
Od paru stron polecacie pewien model panasonica. Możecie coś więcej o nim napisać? Szukam dobrego TV do ~6k, który będzie można bez problemu powiesić na ścianie (przekątna min 40'). W zasadzie nie ma znaczenia czy to plazma czy też lcd.
Który rodzaj tv cechuje się większą żywotnością?
Thou know'st 'tis common: all that lives must die, Passing through nature to eternity.

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 722
  • Reputacja: 74
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2416 dnia: Listopada 16, 2009, 10:37:55 am »
Żywotność jest taka sama czyli lcd i plazmy optymalnie świecą ok 7-8 lat. Później daje znać o sobie ubytek gazów szlachetnych z plazmy oraz degradacja podświetlenia w LCD. Co prawda lampy/LED powinno się teoretycznie dać łatwo wymieniać - w praktyce jednak się tego nie robi bo koszt usługi jest kosmiczny

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 579
  • Reputacja: 252
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2417 dnia: Listopada 17, 2009, 21:08:29 pm »
Z plazmami aphelion, już tak jest, że właściwie są trzy tuzy na rynku. Hitachi, Pioneer i Panasonic właśnie. Te dwie pierwsze są wprost kapitalne, ale niebywale kosztowne.
Taki Panasonic PV 80 łączy natomiast wyborną jakość, niedostępną, dla innych modeli (nie wliczając tych pierwszych dwóch firm), z bardzo przystępną ceną - za powiedzmy ok 4k masz już potwora z pańską pogardą spoglądającego na LCD różnych klas.

Można oczywiście tańsze kupić (jak i droższe). Co byś nie wybrał tej fiemy, będziesz\ i tak zadowolony (podobnie jak osoby wybierające Aquosa z segmentu LCD).

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2418 dnia: Listopada 19, 2009, 00:23:30 am »
Może nie za bardzo na temat, ale nie wiem gdzie indziej o to pytać.

Szukam słuchawek do graniana konsoli. Jeżeli ktoś się orientuje to byłbym wdzięczny za radę. Cena w okolicach 100zł i raczej  zamknięte.

Po wstępnej analizie znalazłem:
SENNHEISER HD 202
AKG K 512 - tyle, że już troszkę drogie
KOSS UR-40 - tyle, że jeszcze troszkę droższe

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2419 dnia: Listopada 19, 2009, 07:36:33 am »
Nie wiem jak reszta zaproponowanych przez Ciebie słuchawek, jednak mogę co nieco napisać o Senkach, na których nieco się zawiodłem. Te słuchawki to praktycznie same niskie tony, tzn. niezwykle dominujące nad całą resztą pasma, wg mnie grają nieco zbyt płasko, chociaż jakąś tam "przestrzeń" można usłyszeć. Opis ten dotyczy wrażeń odsłuchowych, jeśli chodzi o muzykę (HD202 sprawdzają się w gatunkach elektroniki, w której bas stanowi podstawę). Jest też druga strona medalu. Grałem w Dead Space mając je na uszach, a jako że jestem mało wyrobionym słuchaczem, byłem pozytywnie zaskoczony jakością dźwięku. Bardzo ładnie "grały" te słuchawki, efekty SFX zostały oddane w niezwykle przyzwoity sposób - szczególnie momenty wyjścia w próżnię (czułem się jakbym na prawdę miał rozregulowane ciśnienie i był nieco "przyduszony" brakiem atmosfery). Nie powiem, udźwiękowienie oddane w HD202 wprowadziło mnie parę razy w lekki niepokój. Także tutaj wrażenia jak najbardziej pozytywne. Tłumienie otoczenia także nie najgorsze, lepiej nie rozmawiać z kimś w trakcie ich użytkowania, bo wiele do nas nie dotrze. Reasumując: HD202 do filmów i gier tak, do muzyki nie. Warto byłoby się jednak mocniej wbić w temat, bo na pewno w okolicy tej kwoty można znaleźć coś lepszego, lecz tutaj trzeba pytać się bardziej zorientowanych.

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2420 dnia: Listopada 19, 2009, 08:00:35 am »
Ja bym poczekał na Twoim miejscu trochę dołożył w święta i kupił Hdeki 555. Bass w grach i filmach też jest potrzebny a same słuchawki są cholernie wygodne. Mam już z rok i jestem z nich bardzo zadowolony. Gdybyś chciał coś tańszego to ICEMAT Syberia teraz chyba steelpad przejął tą firmę ale ten model nadal jest produkowany. Przestrzeń dźwięku jest na nich fajna mają dwie membrany ale 5.1 jest bardzo przyjemny i wyraźnie słychać dźwięk z ?tylnych kanałów?(przynajmniej dla mnie). Cena około 200zł jest sporo testów tych słuchawek warto poczytać

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 579
  • Reputacja: 252
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2421 dnia: Listopada 19, 2009, 13:23:32 pm »
To może teraz ja. Jaki obraz AV macie ustawiony w swoich tv?

Ostatnio, przez przypadek załączyłem "dynamiczny ustawiony" i czerwień mego Porshe w NfS: Shift, niemal zalała mnie jak z najwyższej jakości plazmy.
Podobnie jak błękit nieba, et cetera. Nie bawiłem się w zasadzie tym. Ustawiony miałem na "gry", filmy oglądam na drugim raczej, a telewizji niemal w ogóle (nie licząc "Mam talent").
Osobiście byłem zachwycony. Zakładka "film" jest mocno stonowana jeśli chodzi o jasność, standard jest jakiś taki, nudny, PC zbyt podciągnięty filtrami. Właściwie wszystkie przy dynamicznym wyglądają jak wyblakłe. Właściwie minusem tegoż, jest nader widoczny AA przy niektórych grach (całość jest ostra jak filmy w folderze "matematyka" u gimnazjalisty). Jednak i tak jestem zachwycony jakością obrazu.

Problem w tym, że pewna osoba znająca się na TV, wielokrotnie lepiej, niż trzcina na dawaniu warnów z nosa, stwierdziła, że skaraniem boskim jest tan typ dla TV i wypala go wielokrotnie szybciej i sprawniej niż pozostałe razem wzięte.

Może być, wszak jak tak pokonywałem kolejny wyścig wytrzymałościowy, z mego pokoju biła łuna światła przy najmniej jak o 04:40 na tegorocznym Mayday, podczas występu Rush'a.
Raz, dwa, trzy, odpisujesz ty, ty, ty, i ty.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2422 dnia: Listopada 20, 2009, 17:37:38 pm »
To może teraz ja. Jaki obraz AV macie ustawiony w swoich tv?

Ostatnio, przez przypadek załączyłem "dynamiczny ustawiony" i czerwień mego Porshe w NfS: Shift, niemal zalała mnie jak z najwyższej jakości plazmy.
Podobnie jak błękit nieba, et cetera. Nie bawiłem się w zasadzie tym. Ustawiony miałem na "gry", filmy oglądam na drugim raczej, a telewizji niemal w ogóle (nie licząc "Mam talent").
Osobiście byłem zachwycony. Zakładka "film" jest mocno stonowana jeśli chodzi o jasność, standard jest jakiś taki, nudny, PC zbyt podciągnięty filtrami. Właściwie wszystkie przy dynamicznym wyglądają jak wyblakłe. Właściwie minusem tegoż, jest nader widoczny AA przy niektórych grach (całość jest ostra jak filmy w folderze "matematyka" u gimnazjalisty). Jednak i tak jestem zachwycony jakością obrazu.

Problem w tym, że pewna osoba znająca się na TV, wielokrotnie lepiej, niż trzcina na dawaniu warnów z nosa, stwierdziła, że skaraniem boskim jest tan typ dla TV i wypala go wielokrotnie szybciej i sprawniej niż pozostałe razem wzięte.

Może być, wszak jak tak pokonywałem kolejny wyścig wytrzymałościowy, z mego pokoju biła łuna światła przy najmniej jak o 04:40 na tegorocznym Mayday, podczas występu Rush'a.
Raz, dwa, trzy, odpisujesz ty, ty, ty, i ty.
To wszystko zalezy od TV. Każdy TV, każdy model z osobna ma inny obraz i inne ustawienia pod "cinema", "game" itp.
Ja w swoim philipsie mam własne ustawienia. Obraz dostroiłem na podstawie ustawień profesjonalistów (z zagranicznych serwisów, recenzentów) oraz na podstawie własnych preferencji. Wszystko mam ustawione samodzielnie: jasność, nasycenie, ostrość, kolory, kontrast itp. Teraz z nową plazmą czeka mnie jeszcze więcej zabawy, bo można kalibrować każdy kolor osobno jak i jest kontrola nad bielą i jeszcze kilkoma bajerami. Ja wolę poświęcić tydzień czasu na czytanie opisów w necie i samemu kalibrować - i w rezultacie cieszyć sie najlepszą jakością obrazu jaki można wydobyć z danego TV.
: Listopad 19, 2009, 16:35:46 pm
Ok, doszła plazma G10. Wieczorem bardziej potestuje, ale już z tego co widziałem to ostrzegam, ze plazmy cierpią na fosfor lag. Nie wiem dlaczego tak mało o tym się mówi, ale jest do dokuczliwe.


- zielone smugi

Oczywiście w G10 nie wygląda to aż tak źle jak na tym filmiku, ale jest łatwo zauważalne.

mic

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 31-01-2005
  • Wiadomości: 676
  • Reputacja: 1
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2423 dnia: Listopada 20, 2009, 23:37:52 pm »
oslawiony green ghosting - jednak kazdy inaczej odbiera to zjawisko - dla mnie akurat jest to prawie nie zauwazalne . ten link co podales to gow wyswietlone na starszym modelu panasa, moze wtedy bylo to tak drastyczne. najbardziej niby to mozna zauwazyc przy czarno - bialy filmach, jednak ja przy sin city bawilem sie przednio, a ww. efekt green ghostingu byl widoczny dla mnie w kilku scenach w sposob marginalny. tak samo bylo przy przechodzeniu mad world. ale to jak wspominalem wczesniej raczej kwestia "wylapywania" i wyczulenia na to zjawisko :)

a odpowiadajac jeszcze na wczesniejsze pytanie Sylvana Wielkiego - jaki obraz ma sie ustawiony w tv - to w moim przypadku (na pv80)jest to troche zmodyfikowany tryb kinowy. ja akurat nie za bardzo polecam tryb dynamiczny - wg mnie jest zbyt "oczojebny" ;) poza tym na dynamicznym trybie traci sie troszke szczegolow w ciemnych scenach, ktore sa widoczne wlasnie na trybie kinowym...

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2424 dnia: Listopada 22, 2009, 15:14:26 pm »
Wczoraj miałem przyjemność przetestować u koleżanki srebrnego panasa 42s10e i jestem miło zaskoczony. Buczenie przetwornicy czy tam kondensatorów ledwo słychać z odległości 30-20cm nie rozumiem jak niektórzy mogą na to narzekać, konsolka więcej hałasu robi nie wspominając o samych głośnikach TV lub kinie domowym  :lol: Obejrzałem SWATA na BR i pograłem trochę w KZ2. Powidoki po przejściu z menu ps3 do gry ale szybko znikają niewtajemniczeni prawdopodobnie nie zauważą. G-g nie zauważyłem czerń soczysta i kolory naturalne nawet na kontraście 36-40. Bardzo mi się spodobał ten TV szczególnie jego cena w porównaniu do możliwości jakie oferuje. Celuje w wersje 46? g sobie daruje różnicy pewnie bym nie poczuł a dodatkowa kasa się przyda. Co do 42? to za 2500zł chyba ze świecą szukać czegoś lepszego. Wujaszek ponad rok temu kupił skarpa 42? za około 6 koła , rodzice rok temu philipa 42? za 4klocki a ten Panas wciąga je nosem razem wzięte i kosztuje 2500zł (+5lat gwarancji). Można oczywiście przyczepić się do obudowy słabych głośników ale dla mnie najważniejsze jest jak świeci a świeci zajefajnie.
« Ostatnia zmiana: Listopada 22, 2009, 15:21:01 pm wysłana przez sieq »

mic

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 31-01-2005
  • Wiadomości: 676
  • Reputacja: 1
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2425 dnia: Listopada 22, 2009, 16:22:10 pm »
na forum hdtv.com.pl jest spory temat o s10 - dosc duzo osob wybrala ten model zamiast serii g wlasnie
« Ostatnia zmiana: Listopada 29, 2009, 13:09:19 pm wysłana przez mic »

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 579
  • Reputacja: 252
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2426 dnia: Listopada 28, 2009, 22:48:48 pm »
Dość duża osób, nie musi się koniecznie znać. Pytanie, ile z tej grupy ludzi testowało godzinami powiedzmy chociaż z 4 telewizory? Oczywiście nie twierdzę, iż ów model jest przeciętny, bowiem jest znakomity, lecz, na prawdę, nie ma co iść za głosem ludu. Aczkolwiek spytać, jak najbardziej warto i wręcz wypada.

mic

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 31-01-2005
  • Wiadomości: 676
  • Reputacja: 1
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2427 dnia: Listopada 29, 2009, 13:28:04 pm »
oczywiscie, ze nie trzeba isc z glosem ludu :) jak to ktos napisal " jedzcie g.. bo miliony much nie moga sie mylic ;)" - tak to by kazdy mial jakis lcd jak to chca spece od marketingu ;) chodzilo mi o to, ze model s10 to dobre zestawienie jakosci/mozliwosci do ceny

aphelion

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-09-2006
  • Wiadomości: 4 977
  • Reputacja: 25
  • PSN ID: aph
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2428 dnia: Grudnia 16, 2009, 16:02:02 pm »
Szukam dobrego tv o przekątnej min 46'. Na początku chciałem kupić Panasonica 50v10e ale niestety dla mnie nie jest on nigdzie dostępny (chodzi mi o moją okolice). Miałem też na uwadze model o przekątnej 42' ale nie wiem czy siedząc ok 3 - 3.5m od tv nie będzie on za mały. Jakieś propozycje, sugestie? A może lepiej poczekać aż 50' będzie dostępna?
« Ostatnia zmiana: Grudnia 16, 2009, 16:15:50 pm wysłana przez aphelion »
Thou know'st 'tis common: all that lives must die, Passing through nature to eternity.

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2429 dnia: Grudnia 16, 2009, 19:27:43 pm »
Z tej odległości tylko 50". Dlaczego nie chcesz G? Na V też jest gratisowe 5 lat gwarancji do 31 stycznia? Warto sprawdzić. Polecam kupić z polskiego kanału dystrybucji nie we wszystkich sklepach (np REDCOON ) jest 5 lat darmowej gwarancji. To taka rada dla kupujących z netu  ;)Ja muszę czekać do stycznia  :(

aphelion

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-09-2006
  • Wiadomości: 4 977
  • Reputacja: 25
  • PSN ID: aph
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2430 dnia: Grudnia 18, 2009, 01:47:21 am »
A czym się różni mniej więcej seria g od v?
Thou know'st 'tis common: all that lives must die, Passing through nature to eternity.

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2431 dnia: Grudnia 18, 2009, 08:58:43 am »
Vka to chyba różni się najbardziej w wykonaniu  ;) Ma około 4cm grubości i nie ma modeli które jakoś głośniej bzyczą (jakość). Zresztą to całe bzyczenie to podobno najczęściej jak za TV brak pustej przestrzeni czyli jest np. od razu ściana wtedy może odbijać i potęgować ten efekt. Jak trafie na Ske która głośniej brzęczy to na tył przyklejam matę pochłaniającą dźwięk i po sprawie (znalazłem ten patent na necie). W sklepie (na HDemku) nie widziałem różnicy między  V G S (każdy matryca g12) (no może V miał kapkę głębszą czerń) oczywiście po uprzednim ustawieniu przez siebie parametrów. Wcześniej były ustawione tak że V wyglądał najładniej/najnaturalniej G troszkę słabiej a S miała tak oczojebne kolory że aż mnie mdliło od oglądania. Polecam iść do sklepu i samemu popatrzeć (nie słuchać sprzedawców). Jak dysponujesz taką ilością kaski to bez zastanowienia kupowałbym G. S wyświetla tylko 900lini w poziomie ruchomego obrazu niektórzy śmieją się że to hd ready ja różnicy nie widziałem. Zresztą panas jako jedyny podaje ten parametr nie wiadomo czy to pic na wodę nie jest. Życzę udanych zakupów pochwal się jak już nabędziesz.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 18, 2009, 09:07:31 am wysłana przez sieq »

Unlimited

  • Gość
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2432 dnia: Grudnia 18, 2009, 09:00:10 am »
Potwierdzam :)

aphelion

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-09-2006
  • Wiadomości: 4 977
  • Reputacja: 25
  • PSN ID: aph
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2433 dnia: Grudnia 18, 2009, 19:59:40 pm »
Jeżeli seria g i v jest bardzo podobna to skąd ta różnica w cenie? Model 50g10e kosztuje ~5k natomiast v już 2k więcej, inna elektronika, te 2'' grubości czy coś więcej?
Thou know'st 'tis common: all that lives must die, Passing through nature to eternity.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2434 dnia: Grudnia 19, 2009, 03:44:53 am »
Jeżeli seria g i v jest bardzo podobna to skąd ta różnica w cenie? Model 50g10e kosztuje ~5k natomiast v już 2k więcej, inna elektronika, te 2'' grubości czy coś więcej?
Jako specjalista w tych modelach plazm się wypowiem.

Seria V od G różni się:
- dodatkowym tryben Viera Cast
- DLNA media streaming capabilities
- dodatkowym trybem obrazu THX
- dodatkowym wejściem HDMI
- trybem PiP oraz PaP
- 24p 'Smooth Film' processing
- TV jets cieńszy od wersji G
- troszke większy input lag

Ogólnie wersja V to jest ten sam telewizor, ta sama matryca co w G, plus kilka dodatkowych funkcji i bajerów. Ja również się zastanawiałem, który model kupić, ale doszedłem do wniosku, że nie będe oglądał youtuba na tv, że grubość mi nie przeszkadza, nie będę korzystał z PiP (picture in picture), dodatkowe wejście HDMI jest mi niepotrzebne, a tryb THX mimo iż jest dobry to nie obsługuje 'sub field creation' (upłynnianie obrazu), a skoro jakość obrazu w obu modelach jest identyczna to nie będe dopłacał prawie 2tys zł za niepotrzebne mi funkcje.

Model 42G10 można kupić za 3000zł, 50 cali za 5000zł
Model 42V10 najtaniej za 4700zł, 50 cali za 6800zł
« Ostatnia zmiana: Grudnia 19, 2009, 03:54:36 am wysłana przez Piter_neo »

Magiq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-12-2005
  • Wiadomości: 2 814
  • Reputacja: 66
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2435 dnia: Grudnia 23, 2009, 14:44:24 pm »
Jako że tu też o sprzęcie audio to może coś doradzicie.

Chciałbym kupić słuchawki(zestaw) do PS3 w systemie 5.1

I póki co mam 3 opcje
TRITTON AXPRO (ciężko dostępne, dopiero w styczniu)
Sharkoon 5.1 v3 (trochę łatwiej dostępne)
I ogólnie wydaje mi się że to ten sam sprzęt tylko jedno na rynek US a drugi na EU

I ostatnia opcja to
ASTRO MIXAMP + słuchawki np    Sennheiser HD 555 albo Audio Technica ATH-AD700(może na ebayu taniej znajdę) albo Sony MDR-V6s

Może macie gdzieś jakieś testy czy jakąś wiedzę na ten temat, coś polecić możecie?

« Ostatnia zmiana: Grudnia 23, 2009, 14:46:05 pm wysłana przez Magiq »

mateo

  • Gość
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2436 dnia: Grudnia 23, 2009, 15:07:30 pm »
Mam już jakiś czas X-tatic Sharkoon 5.1 i wypierd@l@ mnie z butów. :grin: ;)   Polecam, jest to alternatywa dla tych którym nie za bardzo pasuje kupno kina domowego na rzecz 'spokoju w domu'.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 23, 2009, 15:17:01 pm wysłana przez mateo »

Unlimited

  • Gość
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2437 dnia: Grudnia 23, 2009, 15:14:31 pm »
Na słuchawkach z trybami dźwięku do okólnego się za bardzo nie znam(brak doświadczenia) więc zostawię tu pole do popisu innym. Myślę jednak że to lepsze wyjście niż kupowanie w tej cenie tanich "kin domowych". 8)


johnny23

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2007
  • Wiadomości: 558
  • Reputacja: 4
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2438 dnia: Grudnia 23, 2009, 16:23:24 pm »
Tak jak Mateo, również posiadam Sharkoon'y (ver2) i polecam. Długi kabel, porządnie brzmią (chociaż audiofilem nie jestem) no i elastyczny kabel z mikrofonem to również spory plus. Słuchawki można kupić z modułem SCU bądź bez. Jestem z nich bardzo zadowolony.

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2439 dnia: Grudnia 23, 2009, 17:14:54 pm »
Ja w ramach ciekawostki powiem że Samsung wypuścił chyba nowszy model tego monitorka HDTV który mam ja i Music. jeśli dobrze pamiętam to 24cale fullHD i kontras 100tys czyli o 50tys. więcej niż ten model który ja mam.