Autor Wątek: Szokuje???  (Przeczytany 1521122 razy)

0 użytkowników i 11 Gości przegląda ten wątek.

lupinator

  • Gość
Odp: Szokuje???
« Odpowiedź #2440 dnia: Stycznia 21, 2008, 19:06:12 pm »
Jestem w szoku że istnieją na świecie tacy chorzy ludzie jak ci policjanci z omawianego filmu.

svonston

  • Gość
Odp: Szokuje???
« Odpowiedź #2441 dnia: Stycznia 21, 2008, 19:08:09 pm »
Sie przyczepiles do mnie, Lesiu...

Nie mowie, ze on powinien byc zastrzelony czy rozjechany, nie popieram tego i nigdzie nie twierdzilem, ze to dobry sposob na zakonczenie zycia dla kogokolwiek.

Nie wiem, czy Tarniak, by to zrobil, czy nie - nie znam go. Post byl tak przepelniony negatywnymi emocjami, ze mozna roznie to odbierac.

Gerro31

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-02-2006
  • Wiadomości: 4 700
  • Reputacja: 35
Odp: Szokuje???
« Odpowiedź #2442 dnia: Stycznia 21, 2008, 19:10:11 pm »
Sie przyczepiles do mnie, Lesiu...

Przyczepiłbym się do każdego, który by pisał takie rzeczy jak Ty.

Tarniak

  • Gość
Odp: Szokuje???
« Odpowiedź #2443 dnia: Stycznia 21, 2008, 19:12:07 pm »


Meet Your Meat. Ten film zmienił moje życie. Tak w temacie zwierzątek. Każdy powinien to zobaczyć.
Opublikowane: Styczeń 21, 2008, 19:10:44
Nie wiem, czy Tarniak, by to zrobil, czy nie - nie znam go. Post byl tak przepelniony negatywnymi emocjami, ze mozna roznie to odbierac.
Gomez STWIERDZIŁ, ŻE ZROBILI DOBRZE, stąd negatywne emocje. Co, miałem dać:  8) 8) 8) :P :P :D :D :D :D ? :-?

svonston

  • Gość
Odp: Szokuje???
« Odpowiedź #2444 dnia: Stycznia 21, 2008, 19:12:12 pm »
Sie przyczepiles do mnie, Lesiu...

Przyczepiłbym się do każdego, który by pisał takie rzeczy jak Ty.
Dark Templar, Gomez_pl, hej ho!

Edit:
Cytuj
Gomez STWIERDZIŁ, ŻE ZROBILI DOBRZE, stąd negatywne emocje.
O, Lesiu, zobacz!

blancjaone

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2004
  • Wiadomości: 2 946
  • Reputacja: 1
Odp: Szokuje???
« Odpowiedź #2445 dnia: Stycznia 21, 2008, 19:20:32 pm »
Tarniak widzę pewną sprzeczność w tych wypowiedziach.
Z jednej strony krytykujesz za zachowanie ludzi w stosunku do agresywnego psa, z drugiej strony sam proponujesz takie rozwiązania w przypadku agresywnych ludzi:
Cytuj
Takim ludziom jak Ci mądrzy policjanci, zafundowałbym rozciąganie przez 4 koniki.
Nie popadajmy w skrajność. 8-)

Tarniak

  • Gość
Odp: Szokuje???
« Odpowiedź #2446 dnia: Stycznia 21, 2008, 19:24:06 pm »
Blancio błagam Cię. Wiem, że jesteś inteligentny. Znowu to napiszę. PIES = BEZBRONNY; CI POLICJANCI = OPRAWCY. Koniec kropka. Te sposoby o konikach i zaje... Gomeza to są celowe hiperbole.

Nie jem, nie zabijam, nie biję zwierząt. EOT.

blancjaone

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2004
  • Wiadomości: 2 946
  • Reputacja: 1
Odp: Szokuje???
« Odpowiedź #2447 dnia: Stycznia 21, 2008, 19:39:32 pm »
Ależ oczywiście wiem, że nie zafundowałbyś im owego rozciągania, ale cały czas mówię o tym co napisałeś, tzn aby zachować odpowiednią. I tak, wiem też, że nie wywyższasz psa nad człowieka, ale taki wydźwięk miał dla mnie tamten post. Tylko tyle, również kończę.

Btw, jesteś wegetarianinem czy weganem?
Jeśli weganem, to zszokuje mnie to, jak balansujesz sobie dietę żeby nie umrzeć. :D
« Ostatnia zmiana: Stycznia 21, 2008, 19:45:02 pm wysłana przez blancio_ »

Gomez

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 02-08-2006
  • Wiadomości: 512
  • Reputacja: 1
Odp: Szokuje???
« Odpowiedź #2448 dnia: Stycznia 21, 2008, 19:48:56 pm »

Cytuj
psa z natury agresywnego.
Bzdura i wytwór medialnej propagandy. Słyszałeś o ludziach z natury złych?

Właśnie dlatego wolę zwierzęta. Zwierzę będzie Cie kochało nawet jeśli będziesz zły. Będzie Ci wierny do końca swoich dni i zawsze będzie się cieszył gdy Cie widzi. W dodatku nie pierdoli bzdur.

Niektóre zwierzęta sa z natury agresywne: instynkt. Ale mniejsza o to poprostu nie lubie niańczenia się z "agresorem" mam poprostu zły bagaż doświadczeń na ten temat miałem opisywac to co sam przeżyłem jako mały szczyl ale zrezygnowałem z tego. Poprostu ja to wszysto widze inaczej, pies jest wspaniałym zwierzęciem swojego pupila traktuje jak członka rodziny ale ja bym poprostu nie mógł zachować zimnej krwi w czasie ataku psa na kogokolwiek mi bliskiego ty być mógł respekt dla ciebie ja naprawde nie potrafie.

Tarniak

  • Gość
Odp: Szokuje???
« Odpowiedź #2449 dnia: Stycznia 21, 2008, 20:02:22 pm »
Niestety nie mam warunków by zostać weganinem i samozaparcia (nie weganem, bo to błędna nazwa :) ). Chociaż wiesz, w oczach wielu wegan, wegetarianie to mordercy (krowy np. najpierw są dosłownie "wysysane" a kiedy już prawie nie żyją przerabiają je na 'kotleciki', weganie nie jedzą produktów pochodzenia zwierzęcego [tak tylko piszę jakby ktoś chciał wiedzieć]). Za to znam wielu, zdrowych i naprawdę pokaźnych wegan. Grunt to własnie samozaparcie i bardzo dobrze przygotowana dieta.

Więcej informacji udzieliłby wam użytkownik _invictus, on jest full-pro jesli chodzi o wegańską dietę. Ja jestem początkujący :cool:
Opublikowane: Styczeń 21, 2008, 19:51:46
Cytuj
traktuje jak członka rodziny ale ja bym poprostu nie mógł zachować zimnej krwi w czasie ataku psa na kogokolwiek mi bliskiego ty być mógł respekt dla ciebie ja naprawde nie potrafie.
Wiadomo, że gdyby pies rzucił się do gardła mojej matce i zawiodłyby wszelkie inne możliwości musiałbym pewnie go zabić, do końca życia bym to zapewne pamiętał, ale taka byłaby kolej rzeczy. Na pewno jednak nie zrobiłbym to w taki sposób jak tamte chu**, wyrządzając mu tyle bólu i cierpienia. To samo z dobijaniem zwierząt, które cierpią. Głównie nie podoba mi się w Twojej wypowiedzi to, że "oni zrobili dobrze", bo nie było miejsca na "humanitarne zabicie". Było, zawiódł człowiek.

Powtarzam, zwierzęta, które wychowuje człowiek omija sprawa napiętnowania instynktem agresora. Pies ma czystą kartkę. Na osiedlu jest amstaf, który kaja się przed moim 6 kg pieskiem. A taka agresywna rasa, o żelaznym szczękościsku.  :cool:

Gomez

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 02-08-2006
  • Wiadomości: 512
  • Reputacja: 1
Odp: Szokuje???
« Odpowiedź #2450 dnia: Stycznia 21, 2008, 20:33:34 pm »
Nie widziałeś mojego psa on uciekał przed zającem który nagle wyskoczył z lasu prosto na mojego pupilka;p pies biegł nieprzerwanie do domu jakieś 1,5 km. A pies jest spory jakieś trzydzieści pare kilo.

Może faktycznie użyłem nieodpowiednich słów ale w tym wypadku było miejsce na złapanie tego psa kobieta spanikowała i puściła go co jak się okazało nie było dobrym wyjściem. Poprostu podoba mi się ,że policjanci szybko zadziałali faktycznie brutalnie ale gdy pisałem komentarz do tego filmiku miałem wyłączony głos ( nie lubie krzyku a ten kobiety był dość wredny dla uszu;P) na początku myślałem ,że strzelają gumowymi ale teraz obejrzałem go jeszcze raz i rozumie twój gniew. Ostra amunicja faktycznie to była przesada zwłaszcza ,że pies nie wyrządził nikomu jakiejś strasznej krzywdy ale gdy im już uciekał nie mogli mu na to pozwolić i rozumie próbe potrącenia go.

Teraz się tak zastanawiam czy aby napewno to jest ostra amunicja chyba by tak nie strzelali gdy dookoła jest tyle ludzi.

Tarniak

  • Gość
Odp: Szokuje???
« Odpowiedź #2451 dnia: Stycznia 21, 2008, 21:00:36 pm »
Cytuj
nie mogli mu na to pozwolić i rozumie próbe potrącenia go.
Chyba będziesz musiał jeszcze raz zrozumieć. Oboje powinni stracić pracę. Czy to za nieuzasadnione użycie broni czy też za niekompetencję. Wybacz, ale policjant po akademii pracujący w terenie, który nie potrafi strzelać, jest takim policjantem jak ja. I nie ma ku*** usprawiedliwienia. Przejechanie go to barbarzyństwo i sk** (zastrzelenie zresztą też) i w Polsce (DZIEKUJE CI BOŻE) poszliby do ciupy albo przynajmniej stracili pracę.

Zakończe powtarzając znowu. Tego psa, nie trzeba było zabijać (a jeśli nawet ktoś tego nie potrafi zrozumieć, to chociażby nie powinno się tego zrobić w tak barbarzyński sposób).
« Ostatnia zmiana: Stycznia 21, 2008, 21:02:39 pm wysłana przez tarniak »

Krayzie

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 26-11-2006
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: 0
Odp: Szokuje???
« Odpowiedź #2452 dnia: Stycznia 21, 2008, 21:15:11 pm »
Dokładnie.
Przypomniał mi się program, który leciał na reality tv kiedyś- cops czy coś takiego ( w usa). Nagrania policyjne z kamery w radiowozie.
Policjanci zatrzymali samochód taki sam jakim mieli podróżować handlarze narkotyków. W środku rodzina: matka, ojciec, dziecko i pies (labrador młody). Nic nie wskazywało na to, żeby to byli CI groźni przestępcy. Kiedy przeszukiwali samochód pies wybiegł i z uśmiechniętym pyskiem i machającym ogonem chciał podbiec do policjanta (nie jakimś sprintem jak groźny pies tylko jak burek chcący zabawy). Ten bez chwili namysłu strzelił mu w pysk z shotgun'a... Jakie było przerażenie na biednym dziecku i rodzicach to nie wspomnę. Sam byłem w ciężkim szoku.


Gomez

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 02-08-2006
  • Wiadomości: 512
  • Reputacja: 1
Odp: Szokuje???
« Odpowiedź #2453 dnia: Stycznia 21, 2008, 21:55:35 pm »


Zakończe powtarzając znowu. Tego psa, nie trzeba było zabijać (a jeśli nawet ktoś tego nie potrafi zrozumieć, to chociażby nie powinno się tego zrobić w tak barbarzyński sposób).


Faktycznie byli brutalni ale gdyby ten pies uciekł i kogoś zagryzł to była by wielka tragedia. Wiem ,że mogli go nie zabijać ale kobieta spanikowala puściła go, poźniej policjanci lekko spanikowali gdy pies uciekał. Zresztą niewiadomo co się dalej stało.


Tarniak

  • Gość
Odp: Szokuje???
« Odpowiedź #2454 dnia: Stycznia 21, 2008, 21:57:31 pm »
Cytuj
gdyby ten pies uciekł i kogoś zagryzł to była by wielka tragedia. Wiem ,że mogli go nie zabijać ale kobieta spanikowala puściła go, poźniej policjanci lekko spanikowali gdy pies uciekał.
Nie no Gomez proszę, nie pierd**. :lol: Mas zpolicjanta w rodzinie czy o co chodzi? Wysnuwasz teorie o agresywnych i nieagresywnych rasach, a potem mówisz, że Labrador mógłby kogoś zagryźć.  :-o Na pewno ten pies, zachowywał się w sposób agresywny i był zagrożeniem dla dwóch policjantów... :???: No, na pewno kwalifikował się na rozpierdolenie shotgunem na oczach kochających go ludzi... :???:
« Ostatnia zmiana: Stycznia 21, 2008, 21:59:04 pm wysłana przez tarniak »

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: Szokuje???
« Odpowiedź #2455 dnia: Stycznia 21, 2008, 22:07:41 pm »
w Irl. mnóstwo ludzi ma labradory i powiem Wasz szczerze, nigdy nie słyszałem aby którykolwiek szczekał,
co ciekawe nie zdarzyło mi się zobaczyc psa tej rasy z kagańcem na pysku. wspaniałe zwierzaki!

Gomez

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 02-08-2006
  • Wiadomości: 512
  • Reputacja: 1
Odp: Szokuje???
« Odpowiedź #2456 dnia: Stycznia 21, 2008, 22:09:47 pm »
[ No, na pewno kwalifikował się na rozpierdolenie shotgunem na oczach kochających go ludzi... :???:

Czyja wiem czy ci ludzie go tak kochali po tym co zrobił. ;p

Fakt zaczynam pie**olić głupoty nie chce mi się szukać argumętów ogólnie dyskusja z tobą jest męcząca ( pozytywnie);p masz poczęści racje ale to już zaczyna robić się nudne.

Byli agresywni fakt zadziałali brutalnie i za ostro.

Desser

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 18-06-2004
  • Wiadomości: 1 057
  • Reputacja: 1
  • Demons don't wear white
Odp: Szokuje???
« Odpowiedź #2457 dnia: Stycznia 21, 2008, 22:13:30 pm »
Popieram. Wujek ma takiego labradora (suczke) i bardzo sympatyczne zwierze, tylko ze strasznie zle i nieodpowiednio ulozone, przez co zachowuje sie czasami jakby nie bylo zdrowe psychicznie... Ale to temat na inna dyskusje ;)

To mnie szokuje:
http://wiadomosci.onet.pl/1677249,12,item.html

Jakie to szczescie, ze nie przyszlo mi zyc w takiej ciemnocie...

juve26

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-12-2006
  • Wiadomości: 2 613
  • Reputacja: 20
  • 04.12.2006 - 16.08.2010 †
Odp: Szokuje???
« Odpowiedź #2458 dnia: Stycznia 21, 2008, 22:18:36 pm »
^ a mnie szokuje to, ze ten link nie dziala i ze ciebie to szokuje :-D

svonston

  • Gość
Odp: Szokuje???
« Odpowiedź #2459 dnia: Stycznia 21, 2008, 22:19:50 pm »
Bylo cos o tym, ze jak wczesniej arabki nie mogly sie pokazac w miejscach publicznych bez 'opiekuna', to teraz beda mogly nocowac samotnie w hotelach (!).

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Szokuje???
« Odpowiedź #2460 dnia: Stycznia 21, 2008, 22:44:43 pm »
Nawiązując do tematu nękania zwierząt nasuwa mi się od razu nieludzkie traktowanie świń. Kupić, odchować, rozmnożyć, zaj***ć. Pomimo mojego przekonania, że nie mógłbym żyć bez jedzenia mięsa, nie trudno o przemyślenia, gdy widzi się ciężarówki z trzodą stojące na światłach, opowieści ludzi z masarni czy praktyki laboratoryjne w katedrach uczelni  przyrodniczych. Może to zabrzmi troszkę nie na miejscu ale zawsze myślałem o tym jak o swoistych "obozach koncentracyjnych dla zwierząt".
Opiszę inną sytuację. Wizyta u rodziny na wsi. W imię "staropolskiej gościnności" ciotka weszła do chlewika, wytargała królika za uszy z ciasnej klatki, powiesiła na haku, sprawnym ruchem ręki dokonała dwóch precyzyjnych cięć nożem w poprzek szyi oraz wzdłuż tułowia zwierzęcia. Przeżyłem nieprawdopodobny szok, widząc jak przedmiotowo traktuje się żyjące stworzenia.

Przeoczyłem post użytkownika Tarniaka z linkiem do filmiku z YouTube, trudno o lepsze podsumowanie opisanych w tym temacie sytuacji...
« Ostatnia zmiana: Stycznia 21, 2008, 22:59:24 pm wysłana przez Kert »

lupinator

  • Gość
Odp: Szokuje???
« Odpowiedź #2461 dnia: Stycznia 21, 2008, 22:47:08 pm »
Obejrzał ktoś ten film z YouTube do którego dał link tarniak? M-a-s-k-r-a. Ciekawe ile wytrzymam bez mięsa.

Gerro31

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-02-2006
  • Wiadomości: 4 700
  • Reputacja: 35
Odp: Szokuje???
« Odpowiedź #2462 dnia: Stycznia 21, 2008, 22:48:33 pm »
Obejrzał ktoś ten film z YouTube do którego dał link tarniak? M-a-s-k-r-a. Ciekawe ile wytrzymam bez mięsa.

Ja obejrzałem cały. Wygląda strasznie, choc spodziewałem się czegoś w tym rodzaju.

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Szokuje???
« Odpowiedź #2463 dnia: Stycznia 21, 2008, 22:51:28 pm »
zszokowoało mnie oko Gołoty, makabrycznie to wygląda, ale przynajmniej było warto   :-D

Oglądałeś na żywo? Tak się złożyło, że sobie zobaczyłem na żywo (skończyło sie o 6 nad ranem hehe), ale oczko nieźle wyglądało :D. Kurcze szkoda, że w ostatniej rundzie Golota nie zrobiło KO, bo mało brakowało  :eek:
oczywiście że oglądałem jak takiej walki można nie obejrzeć, fakt w ostatniej rundzie mógł go położyć na deski, ładniejsze by miał statystyki, ale co tam ważne że wygrał  :grin:

Gomez

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 02-08-2006
  • Wiadomości: 512
  • Reputacja: 1
Odp: Szokuje???
« Odpowiedź #2464 dnia: Stycznia 21, 2008, 22:56:04 pm »
Nawiązując do tematu nękania zwierząt nasuwa mi się od razu nieludzkie traktowanie świń. Kupić, odchować, rozmnożyć, zaj***ć. Pomimo mojego przekonania, że nie mógłbym żyć bez jedzenia mięsa, nie trudno o przemyślenia, gdy widzi się ciężarówki z trzodą stojące na światłach, opowieści ludzi z masarni czy praktyki laboratoryjne w katedrach uczelni  przyrodniczych. Może to zabrzmi troszkę nie na miejscu ale zawsze myślałem o tym jak o swoistych "obozach koncentracyjnych dla zwierząt".
Opiszę inną sytuację. Wizyta u rodziny na wsi. W imię "staropolskiej gościnności" ciotka weszła do chlewika, wytargała królika za uszy z ciasnej klatki, powiesiła na haku, sprawnym ruchem ręki dokonała dwóch precyzyjnych cięć nożem w poprzek szyi oraz wzdłuż tułowia zwierzęcia. Przeżyłem nieprawdopodobny szok, widząc jak przedmiotowo traktuje się żyjące stworzenia.

Jest też takie coś że krowie wycina się dziure w brzuchu daje się takie coś;p i się to zamyka. Gdy otworzymy to widać jak zwierze trawi trawe. Nie pamiętam dla kogo to czy  rolników czy weterynarzy. Takie zwierze żyje normalnie ale wygląda to dziwnie i ochydnie. Nauczyciel o tym kiedyś opowiadał.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Szokuje???
« Odpowiedź #2465 dnia: Stycznia 21, 2008, 23:05:21 pm »
Nawiązując do tematu nękania zwierząt nasuwa mi się od razu nieludzkie traktowanie świń. Kupić, odchować, rozmnożyć, zaj***ć. Pomimo mojego przekonania, że nie mógłbym żyć bez jedzenia mięsa, nie trudno o przemyślenia, gdy widzi się ciężarówki z trzodą stojące na światłach, opowieści ludzi z masarni czy praktyki laboratoryjne w katedrach uczelni  przyrodniczych. Może to zabrzmi troszkę nie na miejscu ale zawsze myślałem o tym jak o swoistych "obozach koncentracyjnych dla zwierząt".
Opiszę inną sytuację. Wizyta u rodziny na wsi. W imię "staropolskiej gościnności" ciotka weszła do chlewika, wytargała królika za uszy z ciasnej klatki, powiesiła na haku, sprawnym ruchem ręki dokonała dwóch precyzyjnych cięć nożem w poprzek szyi oraz wzdłuż tułowia zwierzęcia. Przeżyłem nieprawdopodobny szok, widząc jak przedmiotowo traktuje się żyjące stworzenia.

Jest też takie coś że krowie wycina się dziure w brzuchu daje się takie coś;p i się to zamyka. Gdy otworzymy to widać jak zwierze trawi trawe. Nie pamiętam dla kogo to czy  rolników czy weterynarzy. Takie zwierze żyje normalnie ale wygląda to dziwnie i ochydnie. Nauczyciel o tym kiedyś opowiadał.
Jest przedmiot na uczelniach rolniczych "Inseminacja zwierząt". Dane mi było dowiedzieć się o zajęciach praktycznych, że krowa wybrana do "prezentacji" po oddaniu w ręce studentów przeżywa najgorsze chwile w swoim życiu.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Szokuje???
« Odpowiedź #2466 dnia: Stycznia 22, 2008, 11:12:08 am »

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: Szokuje???
« Odpowiedź #2467 dnia: Stycznia 22, 2008, 11:34:35 am »
toprze napisane...

 :shock:

a mnie szokuje jak sie do mnie dopier*** znaczy sie do pisowni, ktorej uzywam
Opublikowane: Styczeń 22, 2008, 11:32:30
Cytuj

Łodzianka demaskuje antysemityzm "Lalki"

"Jak te kanalie, Żydy, cisną się". "Poszły parchy! Won!", "Żydzi chwytają chrześcijańskie dzieci i zabijają na macę" - to tylko niektóre sformułowania, które serwuje w "Lalce" Bolesław Prus. Wiceprezes zarządu łódzkiego Związku Nauczycielstwa Polskiego Jadwiga Tomaszewska uważa, że trzeba zweryfikować listę lektur pod kątem treści antysemickich - pisze " Polska. Dziennik Łódzki".
Te książki, które je zawierają, przesunąć do kanonu lektur uzupełniających. Zdaniem niektórych nauczycieli, fragmenty tekstów mogących obrażać Żydów, bez trudu można znaleźć w "Chłopach" noblisty Władysława Reymonta, a także dziełach jednego z czołowych polskich romantyków - Zygmunta Krasińskiego.

Wiceprezes Tomaszewska chce, aby jak najszybciej zorganizować debatę nauczycieli i literaturoznawców i odpowiedzieć na pytanie, czy młodzież nie zaraża się antysemityzmem z lektur szkolnych.

"Antysemickie poglądy w literaturze są faktem"

- Nie mam wątpliwości, że najwyższy czas ukazać ten skrzętnie ukrywany problem. Antysemickie poglądy w polskiej literaturze są faktem. Inwektywy przedzierają się do świadomości uczniów pod szyldem arcydzieła. No, a potem dziwimy się, że na murach kwitną antysemickie napisy - mówi "Dziennikowi Łódzkiemu" Tomaszewska.

- Od nauczycieli słyszę, że młodzież nie rozumie oburzenia niektórych książką "Strach". Uczniowie pytają, dlaczego niby Jan Tomasz Gross swoją publikacją obraża Polaków, skoro takie autorytety jak Prus czy Szekspir nie przebierały w słowach w stosunku do Żydów - dodaje.

Krayzie

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 26-11-2006
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: 0
Odp: Szokuje???
« Odpowiedź #2468 dnia: Stycznia 22, 2008, 11:39:39 am »
Nawet nie patrząc na regulamin, w którym jest wyraźnie napisane, żeby nie kaleczyć języka polskiego, to po prostu czytać się nie da takich błędów. A krew mnie zalewa jak odpowiadasz, że nie zwracasz na takie głupoty uwagi, bo piszesz na szybko.


LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: Szokuje???
« Odpowiedź #2469 dnia: Stycznia 22, 2008, 11:43:18 am »
Nawet nie patrząc na regulamin, w którym jest wyraźnie napisane, żeby nie kaleczyć języka polskiego, to po prostu czytać się nie da takich błędów. A krew mnie zalewa jak odpowiadasz, że nie zwracasz na takie głupoty uwagi, bo piszesz na szybko.


traktuj mnie jak dziecko NEO...wiesz te skroty i cool pisownia...ja nie patrze jak pisze, tak juz mam, jak widzisz, jak chce to potrafie pisac poprawnie i bez wiekszych bledow, ale jakis "rodzyn" zawsze w koncu sie trafi...

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: Szokuje???
« Odpowiedź #2470 dnia: Stycznia 22, 2008, 11:56:50 am »
Cytuj
traktuj mnie jak dziecko NEO...wiesz te skroty i cool pisownia..

Tacy ludzie wylatują z forka w trybie ekspresowym, z kilkuletnimi banami, więc nie chciej być traktowany jak dziecko neostrady.


b.szym

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 15-06-2007
  • Wiadomości: 1 264
  • Reputacja: 1
Odp: Szokuje???
« Odpowiedź #2471 dnia: Stycznia 22, 2008, 12:00:12 pm »
Mi takie błędy zupełnie nie przeszkadzają. Rozumiem sens zdania - jest ok.
Ale z drugiej strony w firefoxie istnieje takie coś, jak słownik, i wartałoby z tego korzystać.
Pozdro.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: Szokuje???
« Odpowiedź #2472 dnia: Stycznia 22, 2008, 12:03:20 pm »
Cytuj
traktuj mnie jak dziecko NEO...wiesz te skroty i cool pisownia..

Tacy ludzie wylatują z forka w trybie ekspresowym, z kilkuletnimi banami, więc nie chciej być traktowany jak dziecko neostrady.



zacytuje film "Job, czyli ostatnia szara komórka":

Cytuj
...grozisz mi??!!?!?


Mi takie błędy zupełnie nie przeszkadzają. Rozumiem sens zdania - jest ok.
Ale z drugiej strony w firefoxie istnieje takie coś, jak słownik, i wartałoby z tego korzystać.
Pozdro.

uzywam FireFox'a i nawet tego slownika, o ktorym wspomniales, ale tylko w jezyku angielskim, jak da sie zauwazyc, nie uzywam tez polskich znakow, a to dlatego, ze poprostu mam ustawiona angielska klawiature, wiekszosc postow pisze z PC w pracy...

b.szym

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 15-06-2007
  • Wiadomości: 1 264
  • Reputacja: 1
Odp: Szokuje???
« Odpowiedź #2473 dnia: Stycznia 22, 2008, 12:10:14 pm »
Cytuj
uzywam FireFox'a i nawet tego slownika, o ktorym wspomniales, ale tylko w jezyku angielskim, jak da sie zauwazyc, nie uzywam tez polskich znakow, a to dlatego, ze poprostu mam ustawiona angielska klawiature, wiekszosc postow pisze z PC w pracy...
To ustaw poską. Minuta roboty. A potem skrót na szybkie przłączanie języków. Proste.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: Szokuje???
« Odpowiedź #2474 dnia: Stycznia 22, 2008, 12:15:54 pm »
Cytuj
uzywam FireFox'a i nawet tego slownika, o ktorym wspomniales, ale tylko w jezyku angielskim, jak da sie zauwazyc, nie uzywam tez polskich znakow, a to dlatego, ze poprostu mam ustawiona angielska klawiature, wiekszosc postow pisze z PC w pracy...
To ustaw poską. Minuta roboty. A potem skrót na szybkie przłączanie języków. Proste.

widzisz i tu jest problem, bo nie mam dostepu do profilu Admina na moim PC w pracy, a jako tylko uzytkownik nie moge nic zmienic w ustawieniach klawiatury:/:/:/...

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: Szokuje???
« Odpowiedź #2475 dnia: Stycznia 22, 2008, 13:15:19 pm »
A więc należy nauczyć się ortografi- szokujące :-?

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: Szokuje???
« Odpowiedź #2476 dnia: Stycznia 22, 2008, 13:34:50 pm »
A więc należy nauczyć się ortografi- szokujące :-?


wbrew temu co mowi przyslowie, juz zapozno na nauke:D

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: Szokuje???
« Odpowiedź #2477 dnia: Stycznia 22, 2008, 13:48:22 pm »
pisz zatem wolniej i myśl, o tym co piszesz (mi nie przeszkadzają Twoje błędy, ale są inni i regulamin, jołjoł)

---

kiedyś mój kumpel zapytany: "jakie lubisz zwierzęta?" odpowiedział: "smażone!" :D

Tarniak

  • Gość
Odp: Szokuje???
« Odpowiedź #2478 dnia: Stycznia 22, 2008, 13:58:36 pm »
Cytuj
Pomimo mojego przekonania, że nie mógłbym żyć bez jedzenia mięsa
Błędne myślenie.

Dla wszystkich, którzy chcą się dowiedzieć czegokolwiek lub zobaczyć inne filmiki skarbnica wiedzy jest na stronach PETA:

www.peta2.com
www.peta.org

Oczywiście zachęcam wszystkich do zapoznania się z materiałami. Nikogo bynajmniej nie chcę przekonywać, by porzucił jedzenie mięsa. Już sam bojkot dużych fast-foodów jest czymś. Tam trafia naprawdę najgorsza paść, lepsze rzeczy są na dworcu w budkach (i smaczniejsze!).

Smutnym jest też (i szokującym), że ludzie sami się okłamują. Na zasadzie, widzisz jakieś zwierzątko, jakiegoś małego cielaczka, głaszczesz, wiesz, że nigdy byś go nie potrafił zabić, ale gdy ktoś robi to za Ciebie, uśmiechasz się ładnie i zmiatasz wszystko z talerzyka. :(

b.szym

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 15-06-2007
  • Wiadomości: 1 264
  • Reputacja: 1
Odp: Szokuje???
« Odpowiedź #2479 dnia: Stycznia 22, 2008, 14:11:31 pm »
Cytuj
Pomimo mojego przekonania, że nie mógłbym żyć bez jedzenia mięsa
Błędne myślenie.

Dla wszystkich, którzy chcą się dowiedzieć czegokolwiek lub zobaczyć inne filmiki skarbnica wiedzy jest na stronach PETA:

www.peta2.com
www.peta.org

Oczywiście zachęcam wszystkich do zapoznania się z materiałami. Nikogo bynajmniej nie chcę przekonywać, by porzucił jedzenie mięsa. Już sam bojkot dużych fast-foodów jest czymś. Tam trafia naprawdę najgorsza paść, lepsze rzeczy są na dworcu w budkach (i smaczniejsze!).

Smutnym jest też (i szokującym), że ludzie sami się okłamują. Na zasadzie, widzisz jakieś zwierzątko, jakiegoś małego cielaczka, głaszczesz, wiesz, że nigdy byś go nie potrafił zabić, ale gdy ktoś robi to za Ciebie, uśmiechasz się ładnie i zmiatasz wszystko z talerzyka. :(
Człowiek do prawidłowego rozwoju potrzebuje związków, białek (czy tam jeszcze jakiś), które dają nam zwierzęta. Tak jest skonstruowany nasz organizm. I śmieszą mnie ludziki, co płaczą nad losem biednej kury, czy tam cielaczka.
Pozdro.
PS.
Na obiad mam zajebiste udka. Mniam.
PS2.
Ciekawe czy bylibyśmy tymi, kim jesteśmy, gdyby nasi przodkowie główną dietę opierali na prabananach.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 22, 2008, 14:15:13 pm wysłana przez b.szym »