Autor Wątek: Rozwój i przyszłość konsol  (Przeczytany 516190 razy)

0 użytkowników i 13 Gości przegląda ten wątek.

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #200 dnia: Września 24, 2011, 21:20:17 pm »
Cytuj
ale bzdura. 7800gtx(2005r) nie byl wydajniejszy od konsolowych gpu.

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #201 dnia: Września 25, 2011, 02:46:43 am »
Cytuj
ale bzdura. 7800gtx(2005r) nie byl wydajniejszy od konsolowych gpu.
Byl, teoretycznie byl, praktycznie nie.
Praktycznie ten wykrec nie ma sensu, bo komputery w 2005 i 2006 byly slabsze lub porownywalne do konsol.

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #202 dnia: Września 25, 2011, 03:40:43 am »
7800gtx wydajniejszy od xenosa?
xenos- 8 rop,  48 unified shader, taktowanie 500 1400 + edram. Teoretyczna wydajność  240Gflops.
7800GTX- 16rop, 24ps 8vs, taktowanie 430 1200. Teoretyczna wydajność 180Gflops

Unlimited

  • Gość
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #203 dnia: Września 25, 2011, 09:12:03 am »
Ten wykres to oczywista sprawa. Czyli kreowanie rzeczywistości wg. Nvidia, nie dziwie im się przecież dla nich rynek PC to czysty biznes, a jakby robili tylko jeden chipset graficzny do jednej z konsol to i kasa mniejsza i to już nie było by to. 8)

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #204 dnia: Września 25, 2011, 10:17:27 am »
PC w teorii maja wydajniejszy hardware, ale PC musi duzo wiecej procesow obsluzyc do tego gry na PC nie sa pisane pod jedna tylko konfiguracje

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #205 dnia: Września 25, 2011, 20:45:03 pm »
PC w teorii maja wydajniejszy hardware, ale PC musi duzo wiecej procesow obsluzyc do tego gry na PC nie sa pisane pod jedna tylko konfiguracje
To tylko kwestia sterownikow i API [na szczescie w tym kierunku sie ruszyli], ktore nie pozwalaja na bezposredni dostep do hardware'u.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #206 dnia: Września 25, 2011, 23:03:57 pm »
"tylko"

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #207 dnia: Września 26, 2011, 09:43:20 am »
No, przeciez nie 'az'.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #208 dnia: Września 28, 2011, 17:09:15 pm »
Epic Games: "Unreal Engine 4 dopiero w 2014 roku"
Cytuj
Nie jest tajemnicą, że Epic Games pracuje nad czwartą generacją silnika Unreal Engine. W jednym z wywiadów założyciel studia wyjaśnił jednak, że technologia ta nie ujrzy światła dziennego przed 2014 rokiem.

Tim Sweeney, założyciel Epic Games, w wywiadzie udzielonym serwisowi IGN ujawnił, że obecnie poświęca on 60% swojego czasu na badania związane z Unreal Engine 4 i nową generacją konsol. Zapewnił jednak, że kolejny silnik studia nie ukaże się przed 2014 rokiem.

Technologia ta nie ujrzy najprawdopodobniej światła dziennego przed 2014 rokiem, ale koncentrowanie się na tym terminie pozwala mi robić pewne naprawdę fajne rzeczy, które nie są dzisiaj stosowane, ale wkrótce będą. Prace nad pierwszym silnikiem Unreal w 1996 roku były jednymi z najbardziej produktywnych w branży. Mam wrażenie, że to, co robię teraz w przypadku Unreal Engine 4 to badanie tych obszarów technologii, których nikt jeszcze nie bierze pod uwagę, jako że wciąż pozostało kilka lat zanim będą one stosowane. Widzę jednak w nich ogromny potencjał i to naprawdę bardzo fajna praca.

Powyższe słowa mają sens, zwłaszcza, jeśli przypomnimy sobie krążące po sieci plotki, według których następcy X360 i PS3 mieliby pojawić się właśnie w okolicach 2014 roku. Sweeney dodał także, że minie jeszcze około dziesięciu lat zanim oprawa graficzna gier będzie przypominać prawdziwe filmy. Jak mówi:

Myślę, że taka grafika pojawi się w ciągu dziesięciu lat. Oczekuję, że w tym czasie osiągniemy oprawę porównywalną z jakością do filmów, ponieważ jest to kwestia mocy obliczeniowej i algorytmów. Wiemy dokładnie, jak tego dokonać. Nie możemy jednak tego zrobić, dlatego że nie dysponujemy odpowiednią ilością terra lub petta flopów mocy komputerów. Przewiduję, że w ciągu kolejnych dziesięciu lat dokonamy prawdziwej rewolucji w tej dziedzinie i przeskoczymy przepaść dzielącą nas od tego, gdzie teraz jesteśmy, a tym, co osiągnęły filmy.

Jak wyjaśnia:

Innym obszarem jest symulacja ludzkich cech, symulacji bohaterów, sztucznej inteligencji, dialogów i innych tego typu rzeczy, których problem nie leży w mocy obliczeniowej. Potrzebują bardziej zaawansowanych algorytmów i symulacji inteligencji człowieka. Nie mam pojęcia, w jaki sposób te kłopoty mogą zostać wyeliminowane. Jestem pewny, że nie poradzimy sobie w ciągu najbliższych dziesięciu lat. Problemy te mogą nie zostać rozwiązane nawet za mojego życia, ale wymagają one zrozumienia, w jaki sposób działa ludzki umysł i spróbować go symulować z różnym stopniem dokładności. Postępy w tej dziedzinie są bardzo niewielkie na przestrzeni kilku ostatnich dekad, jestem więc bardzo sceptycznie nastawiony do ewentualnej rewolucji w najbliższej przyszłości.
http://www.cdaction.pl/news-22330/epic-games-unreal-engine-4-dopiero-w-2014-roku.html

Jeśli Gearsy wyszły rok po premierze X0, to można zakładać, że pierwsza gra na UE4 też wyjdzie rok od ukazania się nowej konsoli (ze względu na ostateczne dev kity). Zatem premiera pierwszego next gena przypadałaby na 2013r.

Unlimited

  • Gość
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #209 dnia: Września 28, 2011, 17:22:55 pm »
Tak jak mówiłem POK, M$ pierwsze wystartuję bo takiego wyboru dokonało, startując pierwsze na tej generacji. Stawiam na 2013 rok, z kolei PS4 wg. mnie wyjdzie w 2014, nie wcześniej, SONY tu obrało trochę inną strategię niż M$, poza tym PS3 jest trochę mocniejsze niż X360, no i ma jeszcze do pokazania parę Ex-ów w przyszłym roku. Pytanie teraz czy specyfikację następcy X360 poznamy na przyszłorocznych targach E3, bo nie sądzę że wyjdzie jakiś znaczący Ex. na X360 w tym okresie. Czy dopiero w 2013 roku, a sama sprzedaż ruszy przed Świętami Bożego Narodzenia(co by zapewnić sobie dobrą sprzedaż). 8)

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #210 dnia: Września 28, 2011, 17:25:06 pm »
Ja tam wciąż liczę na premierę nowego Xa pod koniec 2012 roku. Szansę, że wyjdzie w tym terminie oceniam na jakieś 30-40% ;)

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #211 dnia: Października 04, 2011, 18:47:07 pm »
Taka tam plotka:

Rare, Lionhead i Turn 10 pracują nad pierwszymi grami na Xboksa 720?
Cytuj
W najnowszym wydaniu magazynu Xbox World w sekcji plotek pojawiła się informacja, jakoby Rare pracowało nad „dojrzałą” grą na Xboksa 720. Swoje produkcje tworzy też ekipa Lionhead dowodzona przez Petera Molyneux oraz Turn 10, twórcy serii Forza Motorsport.

O ile w dwóch ostatnich przypadkach nietrudno domyślić się nad czym studia mogłyby pracować (Fable IV i Forza Motorsport 5 byłyby idealnymi tytułami startowymi następcy X360), o tyle projekt Rare jest pewną zagadką. Szczególnie, że zespół ten od jakiegoś czasu specjalizuje się w produkcji gier „każualowych”. Warto mimo wszystko wziąć pod uwagę, że powyższe doniesienia są wyłącznie plotkami, które mogą nie mieć odzwierciedlenia w rzeczywistości.
http://www.cdaction.pl/news-22464/rare-lionhead-i-turn-10-pracuja-nad-pierwszymi-grami-na-xboksa-720.html

bebbop

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2004
  • Wiadomości: 1 595
  • Reputacja: 10
  • Memento Mori...
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #212 dnia: Października 04, 2011, 23:08:16 pm »
Ciekawa wypowiedz Crytek:
10x Graphical Power Only Doubles Visual Fidelity
"Performance power and visual fidelity are not things that should be compared. Nine times more brute force power might not result in nine times more visual quality. It may, in fact, only result in 50 per cent more visual quality. Any benefit we get from increased hardware power today, is applied more and more to the finer details."
"There is a diminishing return with every increase in power. I would expect from a ten times more powerful spec set-up, a perceived improvement of visual experience, somewhere between a factor two, or two and a half. You would not get much more than that."
http://www.nowgamer.com/news/1078039/crytek_10x_graphical_power_only_doubles_visual_fidelity.html

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #213 dnia: Października 05, 2011, 02:17:47 am »
To logiczne, ze wzrost mocy 10x krotny teraz spowoduje mniejsza zmiane, niz w przypadku ps2 czy ps1. Nadal bedzie to mocno zauwazalna roznica, a art-style, post-processing czy fizyka itd moga zwiekszyc te 'wrazenie'.
« Ostatnia zmiana: Października 10, 2011, 20:39:33 pm wysłana przez KKRT »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171

LukeSpidey

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 10-05-2010
  • Wiadomości: 1 451
  • Reputacja: 10
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #215 dnia: Października 10, 2011, 21:07:16 pm »
W filmie "Real Steel" widać reklamę Xboksa 720. :D

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #216 dnia: Października 10, 2011, 21:29:22 pm »
Pokazanie nowego Xa na przyszłym E3, robi się z każdym miesiącem coraz bardziej prawdopodobne :)

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 978
  • Reputacja: 132
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #217 dnia: Października 10, 2011, 22:52:38 pm »
Co jak co, ale na E3 ktoś z pewnością zapowie nową konsolę, ciekawie by było jakby zrobiło to i Sony i Microsoft. E3 to jedyna okazja aby zapowiedzieć nową konsolę, a potem wypuścić ją na Święta, bądź przyszły rok.

bebbop

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2004
  • Wiadomości: 1 595
  • Reputacja: 10
  • Memento Mori...
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #218 dnia: Października 13, 2011, 09:44:57 am »
The next-generation of consoles will do great things. We're limited in what we can do right now in terms of games and that comes primarily from the power of the processors.

The best way to put it is it's kind of like being given a Lego set with 100 block and a set with 1000 - you can do a lot more with the second set. You have more wiggle room and more blocks to make something big and great.

New consoles will do phenomenal things with physics; I know the guys at Havoc are just chomping at the bit. There are limits, for visual limitations there's texture memory, but games haven't progressed that far over the last decade.

I think the next generation of consoles are going to enable different types of experiences. If you can generate real dynamic crowds doing real things, you can't do that on the current generation of consoles. If you can have liquid simulations and better cloth simulations, and instead of rigid body animations have soft body dynamics, flexible joints... think about the type of gameplay that could be created with technology as an enabler.

Xbox 360 came out first this time and at least in North America they seem to be ahead. So this time around - and I don't have any insight - I'd be shocked if they didn't come out around the same time.

Then there's the dark horses like the OnLive guys who may get into that next round of TVs or cable boxes. There are latency issues with multiplayer stuff but they'll overcome those eventually, and if not there's still room for those cloud games.

http://www.computerandvideogames.com/321907/features/xbox-720-will-do-phenomenal-things-id-be-shocked-if-it-isnt-out-first/

Wszystko fajnie, tylko niech deweloperzy nie zapomna o najwazniejszej (jak dla mnie) rzeczy, mianowicie kreatywnosci.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #219 dnia: Października 20, 2011, 21:14:21 pm »
Kolejne ploty:
Cytuj
Redakcja serwisu Develop, powołując się na wielu anonimowych informatorów z różnych szczebli – od producentów procesorów po pośredników – twierdzi, że następca Xboksa 360 zostanie po raz pierwszy zaprezentowany na targach E3 w 2013 roku. Konsola miałaby pojawić się w sklepach kilka miesięcy później – najprawdopodobniej w okresie świątecznym.

Jeden z informatorów twierdzi także – po raz kolejny – że Electronic Arts posiada testową wersję nowego Xboksa. Jedną z pierwszych jego gier startowych może być z kolei nowa część Fable – redakcja Develop powołując się na swoje źródła donosi, że Lionhead pracuje nad tajemniczym projektem Fable Next. Pokrywa się to z wcześniejszymi plotkami, według których czwarta odsłona sztandarowej serii ekipy Petera Molyneux powstaje. Przypomnijmy, że poprzednie niepotwierdzone informacje mówiły o tym, że nad swoimi grami na następcę X360 pracuje Turn 10, Remedy, Volition i Crytek.

Microsoft odmówił komentarza w tej sprawie.

Serwis Develop – także powołując się na swoich informatorów – twierdzi także, że Sony rozpoczęło prace nad kilkoma grami na PlayStation 4. Prace są na razie na wczesnym etapie, nie wiadomo jednak, które dokładnie ekipy zaangażowano. Źródła portalu donoszą również, że PS4 powinno pojawić się na rynku przed 2014 rokiem.

Przedstawiciele Sony nie chcieli jednak skomentować powyższych plotek.
http://www.cdaction.pl/news-22897/xbox-720-i-playstation-4-pojawia-sie-na-rynku-za-dwa-lata.html

Unlimited

  • Gość
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #220 dnia: Października 21, 2011, 18:33:46 pm »
Tak jak mówiłem, pokaz następcy X360 w 2013 roku, a PS4 w 2014. Mam tylko nadzieje że nie pójdą w cyfrową dystrybucję.

bebbop

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2004
  • Wiadomości: 1 595
  • Reputacja: 10
  • Memento Mori...
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #221 dnia: Października 24, 2011, 02:13:01 am »
Ciekawostka w ktorej wykorzystano Kinect'a.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #222 dnia: Października 26, 2011, 21:34:34 pm »
Epic Games: "Do prac nad Unreal Engine 4 zaangażujemy Microsoft i Sony"
http://www.cdaction.pl/news-23044/epic-games-do-prac-nad-unreal-engine-4-zaangazujemy-microsoft-i-sony.html

Unlimited

  • Gość
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #223 dnia: Października 27, 2011, 10:51:55 am »
Jeśli ma być to engine multiplatformowy to jak najbardziej słuszna decyzja. Jednak to pewnie znów silniki first part będą tymi które przekroczą pewne granice. Ja mam tylko nadzieje że teraz M$ i SONY nie pokpią sprawę pamięci ram dostępnej w nowych konsolach. Szczególnie tu apeluję do SONY, sam wizjonerski CPU to nie wszystko, gdy jest on blokowany przez pamięć RAM. 8)

bebbop

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2004
  • Wiadomości: 1 595
  • Reputacja: 10
  • Memento Mori...
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #224 dnia: Października 27, 2011, 18:16:34 pm »
Jeśli ma być to engine multiplatformowy to jak najbardziej słuszna decyzja. Jednak to pewnie znów silniki first part będą tymi które przekroczą pewne granice. Ja mam tylko nadzieje że teraz M$ i SONY nie pokpią sprawę pamięci ram dostępnej w nowych konsolach. Szczególnie tu apeluję do SONY, sam wizjonerski CPU to nie wszystko, gdy jest on blokowany przez pamięć RAM. 8)
Z Vita nie dali ciala, wiec w sprawie PS4 rowniez jestem wstepnie optymistycznie nastawiony  :) Oczywiscie zaangazowanie Sony i MS jak najbardziej sluszna decyzja.

LukeSpidey

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 10-05-2010
  • Wiadomości: 1 451
  • Reputacja: 10
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #225 dnia: Października 28, 2011, 20:25:05 pm »
A ja tak zapytam, czy ktoś planuje kupić konsolę stacjonarną z nowej generacji zaraz po premierze? Idę o zakład, że pierwsze wypusty mogą być wadliwe, no i pewnie cena będzie oscylowała w granicach 2000 zł.

el becetol

  • Gość
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #226 dnia: Października 28, 2011, 20:29:40 pm »
Wszystko zależy od gier. Kupie dopiero jak wyjdą gry w które będę chciał zagrać.

marcingt

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-08-2007
  • Wiadomości: 4 970
  • Reputacja: 58
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #227 dnia: Października 28, 2011, 20:32:12 pm »
Z PS3 było akurat tak, że ten pierwszy model był lepszy od późniejszej 40tki. A wracając do zadanego przez Ciebie pytania, podejrzewam że poczekam kilka miesięcy na obserwację sytuacji, pewno przy okazji trzeba będzie wymienić TV na jakiś lepszy, a tyle gotówki na pewno nie będę od razu w stanie wyłożyć. W międzyczasie na pewno i tak będzie jeszcze w co grać na obecnej generacji (może kupię jeszcze raz Wii). No i będzie PSV, choć ostatnio wcale nie czuję potrzeby tak prędkiego nabycia tej konsolki, bo zdecydowanie bardziej polubiłem konsole stacjonarne. Tyle o mnie.

blach0r

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-06-2007
  • Wiadomości: 5 558
  • Reputacja: 26
  • PSN id: purePwnerer
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #228 dnia: Października 28, 2011, 21:10:13 pm »
Ja się na PS3 przejechałem, bo kupiłem ze 2 miesiące po europejskeij premierze, a grałem tylko w Resistance i dema. Gry (które były w miarę grywalne) zaczęły wychodzić dopiero po roku. Także przy następnej generacji może być bardzo podobnie.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #229 dnia: Października 28, 2011, 23:48:52 pm »
Dużo zależy od tytułów startowych i pierwszych opinii o wadach, zaletach i awaryjności nowej konsoli. Właściwie to mi wisi czy najpierw kupię nowego Xa czy PS4 (najprawdopodobniej padnie na to, co pierwsze wyjdzie). Zakładam jednak, że poczekam z kupnem tak z pół roku po premierze, aż wyjdzie gra, dla której naprawdę warto zainwestować w nowy system. Jeśli taka gra wyjdzie na WiiU, to też pomyślę nad tą konsolą.

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #230 dnia: Listopada 02, 2011, 09:14:35 am »
A ja tak zapytam, czy ktoś planuje kupić konsolę stacjonarną z nowej generacji zaraz po premierze? Idę o zakład, że pierwsze wypusty mogą być wadliwe, no i pewnie cena będzie oscylowała w granicach 2000 zł.
Mam tak zajebiście długą listę zaległych gier, że mam w co grać na kilkadziesiąt miesięcy. Nie śpieszy mi się i jestem za tym, żeby next gen wszedł jak najpóźniej. Niech skok będzie jak największy, ma być potężne jebnięcie.

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #231 dnia: Listopada 02, 2011, 09:53:31 am »
Ja osobiście to pewnie kupię 2 lata po premierze, bo z obecnymi grami które mam to ponad pół roku grania. :angel:

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #232 dnia: Listopada 02, 2011, 10:51:59 am »
Pamiętajmy, że czym szybciej wyjdzie, tym szybciej stanieje, a następne modele będą bardziej dopracowane i mniej awaryjne. Poza tym, jak już wyjdzie nowa generacja, to będziecie inaczej gadać :P

bebbop

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2004
  • Wiadomości: 1 595
  • Reputacja: 10
  • Memento Mori...
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #233 dnia: Listopada 02, 2011, 11:00:11 am »
Pamiętajmy, że czym szybciej wyjdzie, tym szybciej stanieje, a następne modele będą bardziej dopracowane i mniej awaryjne. Poza tym, jak już wyjdzie nowa generacja, to będziecie inaczej gadać :P
True. Szybciej rowniez pojawia sie ciekawe gry, ktore najczesciej wychodza srednio po 2 latach pobytu konsol na rynku.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #234 dnia: Listopada 02, 2011, 11:05:25 am »
Gearsy wyszły po roku od premiery Xa, a Uncharted - analogicznie do Ps3 - też jakoś tak. Więc rok po wyjściu konsoli to jest bardzo dobry okres na zakup (choć ja pewnie nie będę mógł wytrzymać i kupię wcześniej).

svonston

  • Gość
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #235 dnia: Listopada 02, 2011, 11:25:20 am »
Kupie, jak wyjdzie na nowa generacje GTA.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #236 dnia: Listopada 02, 2011, 11:32:02 am »
Czyli nie wcześniej niż za 4 lata.

Unlimited

  • Gość
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #237 dnia: Listopada 02, 2011, 11:40:53 am »
Jeśli PS4 zostanie zapowiedziane w 2013 roku na E3, i jeśli wyjdzie do końca 2013 to pewnie zakupie w 2014(w drugiej połowie, jak trochę stanieje i jakieś sensowne gry na niego wyjdą) roku. Następca X'a to raczej pewne że zostanie zapowiedziany na E3 w 2012 roku, być może jeszcze wyjdzie do końca 2012 roku. Zobaczymy co sobą będzie reprezentować. 8)

bebbop

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2004
  • Wiadomości: 1 595
  • Reputacja: 10
  • Memento Mori...
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #238 dnia: Listopada 02, 2011, 12:29:55 pm »
Gearsy wyszły po roku od premiery Xa, a Uncharted - analogicznie do Ps3 - też jakoś tak. Więc rok po wyjściu konsoli to jest bardzo dobry okres na zakup (choć ja pewnie nie będę mógł wytrzymać i kupię wcześniej).
Az sobie sprawdzilem i rzeczywiscie, powyzsze gry wyszly juz po roku od wejscia konsol na rynek. Musze przyznac, ze dosyc szybko udalo im sie wydac gry zaslugujace na miano system seller'ow :)

LukeSpidey

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 10-05-2010
  • Wiadomości: 1 451
  • Reputacja: 10
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #239 dnia: Listopada 04, 2011, 08:17:13 am »
Coraz bardziej martwi mnie widmo dystrybucji cyfrowej.  :( Uważam, że jest to dobra alternatywa, ale nie wyłączność rozpowszechniania gier. Wiadomo gry z kategorii ARCADE niech sobie będą sprzedawane cyfrowo na XBL czy PSN, ale pełnoprawne tytuły powinny mieć swoje odpowiedniki na nośniku.

Piszę to ponieważ, zmartwiła mnie wiadomość, że kolejny Alan Wake może ukazać się tylko w dystrybucji cyfrowej. Wiadomo koszty produkcji są wtedy tańsze, bo odpada wypalanie płyt itp., ale wydawcy powinni zdawać sobie sprawę, że nie wszędzie internet jest mega szybki, a i istnieje coś takiego jak kolekcjonerstwo i ja np. wolę mieć grę w pudełeczku stojącą ładnie na półeczce.

Bardzo liczę na to, że przyszła generacja konsol nie zrezygnuje z nośników fizycznych.