Autor Wątek: Konfiguracja Ps2 Net. Pomocy.  (Przeczytany 4342 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

4r3k

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 22-05-2006
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
Konfiguracja Ps2 Net. Pomocy.
« dnia: Maja 22, 2006, 13:37:48 pm »
Chłopaki mam problem. Kupuje Ps2 dla dzieciaka <sam będę miał PC> i oczywiście chcę żeby Ps2 obsługiwał net. Co musze kupić lub zrobić, jak skonfigurować Ps2? Proszę wyjaśnijcie mi czarno na białym. Szukałem na forum 30 min podobnego posta ale nie znalazłem.


_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Konfiguracja Ps2 Net. Pomocy.
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 22, 2006, 22:58:18 pm »
Jwśli zakupisz PS2 slim (ta mniejsza wersja) to network adapter juz jest w niej, więc nie potrzebujesz dodatkowo wydawac na niego kasy, potrzebujesz ethernet cable aby podłaczyc ps2 do routera czy modemu. Wlozyc plytke "Online Start-Up Disc" ( znajduje sie w pudelku z ps2) do napedu i postepowac zgodnie z instrukcjami.

4r3k

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 22-05-2006
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
Konfiguracja Ps2 Net. Pomocy.
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 23, 2006, 17:10:29 pm »
Wielkie dzięki.


eNdryu

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 16-11-2005
  • Wiadomości: 87
  • Reputacja: 0
Konfiguracja Ps2 Net. Pomocy.
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 23, 2006, 21:14:24 pm »
o qrwa
takiego siga to jeszcze nie widzialem O_o
People are strange when you're a stranger
Faces look ugly when you're alone
Women seem wicked when you're unwanted
Streets are uneven when you're down

Rykuzushi

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 18-11-2004
  • Wiadomości: 38
  • Reputacja: 0
Konfiguracja Ps2 Net. Pomocy.
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 23, 2006, 21:29:59 pm »
ehh. prosto to wytłumaczyłeś, ale w praniu to już gorzej wychodzi.

Jak zakupisz konsolę, musisz się zarejestrować na oficjalnej stronie playstation. Potem czekasz, aż dostaniesz płytkę konfiguracyjną i kod PIN. Gdy to już będziesz miał (PIN przyszedł mi w ciągu miesiąca, gorzej było z NAD'em, którego otrzymałem po 6 miesięcznych prośbach sony.pl) PIN i NAD'a, to podłączasz konsolę do internetu (przeważnie podłącza się go do komputera, a komputer udostępnia łącze, bądź też od razu podłącza się kabel do ps2; nie da się uruchomić przez modem podłączony do ps2), uruchamiasz płytkę NAD i konfigurujesz swoje połączenie, podając adres IP i takie tam. Jeżeli wszystko podłączyłeś, skonfigurowałeś itp. i podczas sprawdzania łącza w ogóle nie chce CI się łączyć, a należysz do jakiejś osiedlowej sieci, to zagadaj Twojego admina, być może masz przydzielony do Twojego IP tylko jeden MAC adres. Jeżeli łączy Ci się, ale blokuje na samym końcu przy sprawdzaniu autentyczności, to znaczy, że serwer wykrył, że masz chipa w ps2. Wyłącz go (w ripperze 3x reset pod rząd) i uruchom NAD'a ponownie. To wszystko jeżeli chodzi o granie przez neta na konsoli przerobionej i nie przerobionej.
Solidarity didn't exist...it's only a empty word...only money and power had to be respected...

Tarniak

  • Gość
Konfiguracja Ps2 Net. Pomocy.
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 23, 2006, 21:33:48 pm »
Nie ten dział, a przy okazji usuń sygnaturki (ja pierd... :O).

wrog

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 06-12-2003
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
Konfiguracja Ps2 Net. Pomocy.
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 24, 2006, 13:10:30 pm »
Cytat: "Rykuzushi"
ehh. prosto to wytłumaczyłeś, ale w praniu to już gorzej wychodzi.

Jak zakupisz konsolę, musisz się zarejestrować na oficjalnej stronie playstation. Potem czekasz, aż dostaniesz płytkę konfiguracyjną i kod PIN. Gdy to już będziesz miał (PIN przyszedł mi w ciągu miesiąca, gorzej było z NAD'em, którego otrzymałem po 6 miesięcznych prośbach sony.pl) PIN i NAD'a, to podłączasz konsolę do internetu (przeważnie podłącza się go do komputera, a komputer udostępnia łącze, bądź też od razu podłącza się kabel do ps2; nie da się uruchomić przez modem podłączony do ps2), uruchamiasz płytkę NAD i konfigurujesz swoje połączenie, podając adres IP i takie tam. Jeżeli wszystko podłączyłeś, skonfigurowałeś itp. i podczas sprawdzania łącza w ogóle nie chce CI się łączyć, a należysz do jakiejś osiedlowej sieci, to zagadaj Twojego admina, być może masz przydzielony do Twojego IP tylko jeden MAC adres. Jeżeli łączy Ci się, ale blokuje na samym końcu przy sprawdzaniu autentyczności, to znaczy, że serwer wykrył, że masz chipa w ps2. Wyłącz go (w ripperze 3x reset pod rząd) i uruchom NAD'a ponownie. To wszystko jeżeli chodzi o granie przez neta na konsoli przerobionej i nie przerobionej.

No to sobie 6 miesięcy zmarnowałeś, bo nie wiem po co tyle czekania i na co. Konto CS potrzebujesz tylko do gier Sony, a do stworzenia konfiguracji wystarczy gra z trybem online. Bez PINu przez jakiś czas też wejdziesz bez problemów na serwery Sony... Co do testu to chipa wtedy nie wykryje, zrobi to dopiero DNAS podczas logowania.