Autor Wątek: PlayStation 5 - Temat Główny  (Przeczytany 183936 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #840 dnia: Stycznia 31, 2021, 19:03:23 pm »
Odpalał ktoś na PS5 Assetto Corsa Competizione? Szukam czegoś do pojeżdżenia na kierownicy , po 150 godzinach w GT Sport przydałoby sie coś  bardziej wymagającego. Zwykła Assetto Corsa dalej bawi , ale na ekranie 4k wygląda słabiutko.
 
Zastanawiałem się też nad Project Cars 2, ale miałem już raz tą grę i strasznie się od niej odbiłem przez słaby FFB i kiepską grafikę na bazowej PS4. Z filmików z sieci wygląda na to, że na Ps5 wygląda sporo lepiej, niestety dalej obawiam się o FFB.

Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka
Słyszałem, że comoetizione rozwija skrzydła na ps5 i jest naprawdę dobrze.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka


andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 965
  • Reputacja: 120
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #841 dnia: Lutego 02, 2021, 11:06:46 am »
FFB w Project 2 trzeba sobie ustawić. Z moich obserwacji wynika że gra daje poprawną kontrolę na kierownicy tylko w przypadku wysokiej bazowej wartości FFB, na mniejszych jest zbyt delikatnie i łatwo jest "przesterować" pojazdem poza optymalny zakres. Oczywiście mowa o T300.

Kupiłem też niedawno zwykłe AC, IMO znacznie bardziej przyjemne odczucia z FFB. Jakieś takie prostsze i bardziej bezpośrednie. Graficznie też bardziej mi się podoba niż Projekt, taki poziom Gran Turismo 5.

grzeszczu

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 27-05-2008
  • Wiadomości: 575
  • Reputacja: 19
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #842 dnia: Lutego 02, 2021, 13:16:46 pm »
FFB w Project 2 trzeba sobie ustawić. Z moich obserwacji wynika że gra daje poprawną kontrolę na kierownicy tylko w przypadku wysokiej bazowej wartości FFB, na mniejszych jest zbyt delikatnie i łatwo jest "przesterować" pojazdem poza optymalny zakres. Oczywiście mowa o T300.

Kupiłem też niedawno zwykłe AC, IMO znacznie bardziej przyjemne odczucia z FFB. Jakieś takie prostsze i bardziej bezpośrednie. Graficznie też bardziej mi się podoba niż Projekt, taki poziom Gran Turismo 5.
Właśnie to mnie wkurzało. 3 dni nad tym siedziałem, czasami było ok, a niektóre auta to dramat. W końcu nie wytrzymałem i poszło do żyda, bo więcej siedzenia w ustawieniach niż jeżdżenia.

Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #843 dnia: Lutego 03, 2021, 16:32:40 pm »
Ja mam ACC na PS5. Teraz była jakaś nowa łatka, ale nie wiem co daje. Natomiast graficznie to właściwie poprawia się framerate bo gra śmiga w płynnych 60fps'ach, ale sama jakość grafiki jakoś specjalnie nie wzrasta. Kierownica G29 działa poprawnie.

Jak ktoś chce fajne wyścigi na PS5 to ostatnio w PStore był Dirt 2.0 w edycji GOTY (wszystkie dodatki) za 67zł. Na PS4 ta gra wyglądała i chodziła bardzo źle. Na PS5 jest bardzo ładnie i ultra płynnie (szkoda, że replay'e zostały w 30fps). Kierownice działają prawidłowo, więc dla fanów ścigania taka oferta jest godna polecenia.

grzeszczu

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 27-05-2008
  • Wiadomości: 575
  • Reputacja: 19
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #844 dnia: Lutego 03, 2021, 16:50:32 pm »
Mam Dirta 2 ale jakoś strasznie mi nie leży FFB, szczególnie w porównaniu z pierwszą częścią.

Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka


+Centylion+

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2006
  • Wiadomości: 1 404
  • Reputacja: 12
  • Nałogowo wpierdalam cebule.
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #845 dnia: Lutego 23, 2021, 22:28:19 pm »
Według was na ile prawdopodobne jest że ps5 cokolwiek stanieje do następnego roku? Bo coś mi się nie wydaje. Albo czy chociaż będzie wersja z większym dyskiem w tej samej cenie? Bo też w to powątpiewam. Jak myślicie?
W grach wideo najbardziej realistyczną rzeczą jest niewidzialna ściana.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #846 dnia: Lutego 23, 2021, 22:42:09 pm »
Bez szans

grzeszczu

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 27-05-2008
  • Wiadomości: 575
  • Reputacja: 19
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #847 dnia: Lutego 24, 2021, 12:12:19 pm »
Też nie sądzę, szczególnie, że do każdej sztuki coś tam dopłacają.

Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka


Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 660
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #848 dnia: Czerwca 29, 2021, 13:36:49 pm »
Housemarque jest już oficjalnie częścią Worldwide... znaczy się PlayStation Studios. Japońska wersja bloga wysypała się natomiast z przejęciem Bluepoint (zamieścili grafikę, która została przyszykowana do newsa, który najwyraźniej ma się pojawić niedługo). Były plotki na temat jednego i drugiego przejęcia. Ma to sens i współgra z polityką firmy. Czekam na gry :).

https://blog.playstation.com/2021/06/29/welcoming-housemarque-to-the-playstation-studios-family/

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #849 dnia: Czerwca 29, 2021, 14:25:38 pm »
Fajnie, dobry ruch Sony.

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #850 dnia: Czerwca 30, 2021, 00:48:57 am »
To jeszcze by w końcu dali obsługę dodatkowego SSD...

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 660
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #851 dnia: Czerwca 30, 2021, 09:40:41 am »
Ja bym się nie zdziwił gdyby jeszcze trzeba było na to poczekać, albo nawet gdyby nigdy do tego nie doszło. Niby przewidzieli taką możliwość i zapowiedzieli, że będzie, ale to nie pierwszy raz, gdy producent konsol ma problemy z dotrzymaniem słowa. Tym bardziej, że SSD w PS5 jest zintegrowane z całym systemem. Od początku wydawało mi się to dość karkołomne, ale zobaczymy. Na pewno nie będzie to tania impreza.

Ja raczej nie będę miał z tym problemu - mam maksymalnie kilka gier na dysku, po przejściu z reguły usuwam, chyba, że mam kilka gier nadpoczętych. Całe szczęście rozmiar gier nie skoczył w górę, a nawet się zmniejszył. Niemniej wiem, że jak ktoś gra w takiego COD'a to może mieć kłopoty.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #852 dnia: Czerwca 30, 2021, 11:09:21 am »
No dla graczy co lubią grać online będzie to pewnie problemem, ale zobaczymy jak się to rozwinie, aktualnie z niczego się nie wycofali.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 660
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #853 dnia: Lipca 01, 2021, 11:57:12 am »
Od miesiąca leży u mnie pudełko z czarnymi panelami obudowy do PS5 od dbrand. Zamówiłem jakoś na początku roku z ciekawości - trochę wątpiłem w jakość, choć fakt, że zrobili własny drobny pattern był budujący (generalnie robili bardzo pro wrażenie). Cena była całkiem ok, więc stwierdziłem, "a co tam". Dziś w końcu postanowiłem "ubrać" konsolę w czerń i wygląda całkiem nieźle. Plastik wydaje się dobrej jakości, choć jest bardziej matowy od tego oryginalnego. Teoretycznie może bardziej się brudzić. Detal w postaci drobnych znaczków jest i faktycznie próbuje imitować ten oryginalny (choć nie jest tak precyzyjny, znaczki PlayStation miały jeszcze efekt trójwymiarowy, tutaj tego brak). Całość prezentuje się niemal tak, jakby pochodziło od Sony. Jest jeszcze matowa skórka na środkową część konsoli, na razie jednak nie chcę nic naklejać.



Największy minus to tak naprawdę brak logo PlayStation w górnym rogu (licencja, wiadomo). Szkoda, bo mam tam kolorową naklejkę, dzięki której znaczek wygląda jak za starych czasów marki i daje jej nico bardziej klasyczny wygląd. Gdy włożyłem konsolę do szafki stwierdziłem, że biała lepiej się prezentowała, była bardziej zauważalna. Tak to kolejny czarny sprzęt pod TV. Na razie zostawię tak, ale może później wrócę do oryginalnej obudowy. Jest jeszcze możliwość połączenia obu i zrobienia wersji biało-czarnej, co może być ciekawe (jak zakładałem panele, miałem górę czarną a dół biały i na pierwszy rzut oka było to dość interesujące). Muszę też kiedyś spróbować wyciągnąć PS5 i XSX'a z szafki i postawić w pionie. Wtedy pewnie czarna PS5 będzie prezentowała się lepiej. Teraz tylko kupić czarnego padzika ;).





Jestem zaskoczony, że Sony nic nie robi w kwestii tych paneli. Gdy po raz pierwszy pokazali jak łatwo się zdejmują, wydawało się pewnym, iż zaoferują graczom możliwość kupowania oryginalnych wariantów. Co dla nas wydaje się naturalne, dla Sony widać nie. Szkoda, bo mają teraz dużo większe możliwości niż w przypadku poprzednich konsol. Łatwość z jaką można zmienić panele, jak i ich rozmiar są świetne - to nie faceplate z X360, gdzie zmianie ulegał tylko front. Do tego przy wersjach limitowanych można zrobić wariant dla tych, co nie kupią więcej niż jednej konsoli, ale samą obudowę już mogą.

Nie było jeszcze żadnej wersji kolorystycznej, czy limitowanej konsoli, więc może to się jeszcze zmienić. W końcu, przy braku konsol w sklepach, focus jest gdzie indziej. Z drugiej strony mamy już pierwsze warianty padów. Wydaje mi się, że Sony jednak nie bierze tego pod uwagę, a szkoda. Wracając do X360 i możliwości zmiany faceplate'a. Nigdy z tego nie skorzystałem. Może dla producentów to nie jest gra warta świeczki.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #854 dnia: Lipca 01, 2021, 12:31:38 pm »
Panele z pewnością będą, po prostu się nie wyrobili

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #855 dnia: Lipca 01, 2021, 13:03:15 pm »
Jeszcze tylko to wystające, kanciate zadaszenie spiłować, żeby było owalne tak jak środek. I może ten błyszczący plastik przemalować na jakiś srebrny/aluminiowy.

I co mnie mocno ciekawi. Po co te kraty?

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 660
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #856 dnia: Lipca 01, 2021, 13:18:32 pm »
Panele z pewnością będą, po prostu się nie wyrobili

Możliwe, choć sugerowałoby to, iż jednak o tym nie myśleli za bardzo.

I co mnie mocno ciekawi. Po co te kraty?

Żeby zatrzymać tego rogatego potwora ;). Tak na serio, pasowała mi swego czasu najbardziej z dostępnych, zwłaszcza, że jest bardzo przewiewna.

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #857 dnia: Lipca 02, 2021, 00:09:47 am »
Ja raczej nie będę miał z tym problemu - mam maksymalnie kilka gier na dysku, po przejściu z reguły usuwam, chyba, że mam kilka gier nadpoczętych.
Ja niby też, ale nie mogę cały czas wykumać, co zajmuje mi 110GB na dysku jako "inne dane", co niestety sprawia, że tego miejsca jest sporo mniej. Tak jak mówisz, dzięki tej nowej sprzętowe kompresji (Kraken?) gry mogą być mniejsze niż na PS4 mimo lepszych tekstur (FF VII czy Ratchet to dobre przykłady), więc niby powinno ich wejść więcej, ale ta niewiadoma część mi zabiera to oddzyskane miejsce niestety i mi sie już skończyło (mimo osobnego dysku 4TB na gry z PS4) :/

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 660
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #858 dnia: Lipca 02, 2021, 09:51:25 am »
Ja niby też, ale nie mogę cały czas wykumać, co zajmuje mi 110GB na dysku jako "inne dane", co niestety sprawia, że tego miejsca jest sporo mniej.

Dodatkowe dane aplikacji. Jakie to są dane, oczywiście nie wiadomo, pewnie jakieś tempy. Z testów wynika, że najwięcej miejsca zajmują dane gier ze wstecznej kompatybilności. Pewnie masz ich trochę. Musisz je przerzucić na dysk zewnętrzny, albo się pozbyć tych, w które nie grach. Powinno to zredukować rozmiar znacząco.

Gry są mniejsze nie tylko ze względu na kompresję, ale także przez fakt, że nie potrzebują duplikowania danych.

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #859 dnia: Lipca 02, 2021, 15:03:07 pm »
Z testów wynika, że najwięcej miejsca zajmują dane gier ze wstecznej kompatybilności

To będzie zapewne to, bo mam tam Cyberpunka i Days Gone. Szkoda, że konsola nie pokazuje tego w jakiś bardziej czytelny sposób, żeby było wiadomo, co wywalić czym prędzej z SSD.

W ogóle do zarządzania grami na PS5 wciaż mam sporo zastrzeżeń. I tak nieco poprawili listę i w końcu można pobrać i wysłać save z menu, nie trzeba wchodzić w ustawienia systemu, ale co z tego, jak poza tymi kilkoma grami w głównym menu, w pełnej bibliotece takie opcje jak backup savów, historia aktualizacji czy sprawdzenie update'ów nie pokazują się w podmenu. Brak listy zmian z gier na PS5 to też jakieś nieporozumienie.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 660
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #860 dnia: Lipca 06, 2021, 16:43:37 pm »
Nowe State of Play niestety nie będzie tym na co liczyli fani (więc plotki tylko częściowo się potwierdziły), ale Sony zaznaczyło, że o nowym God of War, Horizonie, czy PS VR2 możemy usłyszeć podczas tego lata. Może jednak w sierpniu (była taka plotka), albo we wrześniu. Szkoda trochę, że nie mają nic wielkiego wykraczającego poza formułę SoP.

https://blog.playstation.com/2021/07/06/tune-in-to-state-of-play-this-thursday-for-an-extended-look-at-deathloop/

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #861 dnia: Lipca 06, 2021, 16:55:46 pm »
Bardzo miło z ich strony, że ucinają plotki jeszcze przed ich pojawieniem się. Zakładam, że Deathloop to 10-15 minut, a potem 10-15 minut indyków i 3rd parties, czyli ze 3-4 gry? Jedna to zapewne Kena, Death Stranding raczej nie będzie (skoro ma być jeszcze coś latem - może w okolicach gamescomu?), więc pewnie szału nie będzie.

Dziwi mnie tylko, że do listy nie dodali Gran Turismo 7... to znaczy, że o tej grze jeszcze dłuuugo nie usłyszymy, skoro nawet nie uważają, że jest na takim etapie, na którym warto o niej wspominać w kontekście pokazów.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 660
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #862 dnia: Lipca 06, 2021, 17:51:04 pm »
Deathloop to ponoć 9 minut rozgrywki.

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #863 dnia: Lipca 07, 2021, 23:32:19 pm »
Mam nadzieję, że pozostałe gry zajmą przynajmniej połowę mniej i pokażą więcej niż 3 pozycje, bo inaczej może być szkoda czekać do wieczora i obejrzeć (lub nawet tylko przeczytać) w piątek z rana.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 660
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #864 dnia: Lipca 08, 2021, 11:10:32 am »
Lepiej nie oczekiwać zbyt wiele. Jeśli kogoś nie interesuje Deathloop i indyki, to lepiej sobie darować. Nawet gdyby była jakaś niespodzianka, nic się nie straci.

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #865 dnia: Lipca 08, 2021, 23:28:34 pm »
Generalnie bym powidział, że stracony wieczór, ale jak zobaczyłem zapowiedź Death Stranding, to oszalałem. Szkoda, że znów za dodatkowe pieniążki.

grzeszczu

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 27-05-2008
  • Wiadomości: 575
  • Reputacja: 19
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #866 dnia: Lipca 08, 2021, 23:31:16 pm »
No słabiutko, chociaż Fist mi się podoba. Za to postacie z tej gry co się lata stateczkiem...już dawno nie widziałem czegoś tak słabego

Kopersztyk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-05-2007
  • Wiadomości: 1 836
  • Reputacja: 39
  • Why so serious?
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #867 dnia: Lipca 08, 2021, 23:36:07 pm »
Deathloop naprawdę zapowiada się kozacko - ale przeze mnie przemawia słabość do gier od Arkane. Tylko nie mogę się oprzeć wrażeniu, że ta gra mogłaby jeszcze spokojnie wyjść na PS4.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #868 dnia: Lipca 09, 2021, 10:03:32 am »
Dla mnie to wczoraj wyglądało trochę jak nakładka na dishonored, nawet animacja i efekt teleportu niemal identyczne... Nie żeby to był jakiś super problem, ale rogalikowe dishonored to nie jest coś na co mam ochotę po 40h w Returnal ;)

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka


Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 660
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #870 dnia: Września 09, 2021, 23:27:49 pm »
Sony nie potrzebuje nowych ekip, bo najwidoczniej po dzisiejszym pokazie, Insomniac nadrabia za wszystkich.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 660
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #871 dnia: Września 09, 2021, 23:33:35 pm »
Ech, przez większość PlayStation Showcase myślałem tylko "co za żenada". Sony milczy przez rok, sporadycznie rzuca ochłapy pod postacią State of Play (no dobra, prezentacje skupione wokół jednego dużego tytułu nie są złe, ale brakuje czegoś więcej) i gdy wydaje się, że będzie w końcu celebracja, dostajemy jedynie 40 minut. Może to i dobrze, w końcu przez ponad połowę czasu prezentowano gry 3rd party o różnej jakości. Część z tego w ogólnie nie powinna się tu znaleźć, Deathloop to już obrzydł wszystkim i jest tematem do drwin. Na szczęście Sony zostawiło gry swoich wewnętrznych studiów na koniec. Co prawda i tu były kwiatki pokroju Uncharted Collection, czy jak tam to teraz nazwali. Gran Turismo 7 w końcu ma datę premiery (czy była w ogóle w trailerze?), Insomniac poza Spider Man 2 (2023) robi też Wolverine, a God of War Ragnarok prezentuje się jak DLC.

PlayStation Showcase pokazuje stan w jakim marka znajduje się pod rządami Ryana. Nie podoba mi się to i to bardzo. Pokaz średni i to z typu tych, co zostawiają po sobie niesmak. Za mało "mięsa", za mało 1st party, za mało jakości, której posiadacze PS5 mają prawo oczekiwać. Zaskoczenia były - remake KOTOR jest czasowym exem na konsolach (sam fakt, że powstaje już jednak nie był niespodzianką), Insomniac robi Wolverine, czyli kolejną grę na licencji Marvela (ciekawe co z tego wyjdzie). Forspoken mnie nie przekonuje (cut-sceny prezentują się nawet gorzej niż rozgrywka). Do tego God of War... Bardzo czekam na ten tytuł, jednak informacja o wersji na PS4 mnie zmartwiła, pierwotna data premiery także wyglądała podejrzanie. Teraz już wiadomo czemu, to gra z PS4 i naprawdę musieli celować w 2021. Do tego faktycznie Cory Balrog nie jest reżyserem (choć przypuszczam, że konsultują z nim scenariusz), a gra ma najwyraźniej (tak przynajmniej zrozumiałem) zamknąć "sagę nordycką" - czy to nie miały być trzy części? Do tego miałem stale wrażenie, że patrzę na DLC do poprzedniej części, albo coś jak GoW: Ascension.

Nie tak miało być. W tym właśnie problem, przez obecną postawę Sony oczekiwania rosną, niestety firma nie jest w stanie im sprostać.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #872 dnia: Września 09, 2021, 23:54:33 pm »
Gdzie te grafiki next gen? Tak jak mówiłem takowych nie będzie bo to kolejne Pro wersje poprzednich konsol. No chyba, że ktoś odważny zrobi grafe next gen w 1080p30fps.

Co do pokazu to przecietny, ale taki też był na e3 u zielonych.
Gt7 marzec 22 no nie wydaje mi sie xd
GOW R widać, że to będzie bardziej rozbudowana gra od jedynki, assety mają.
Kotor remake oby gameplay zrobili.
Spider 2 bylo do przewidzenia.
Wolv fajna niespodzianka.
Uncharted 4 Remaster może w koncu nie bede narzekal na obraz tej gry.
Alan niebiescy ograja w koncu.
Projekt z jakas laska slasher na duży plus.
Gta5 remaster xddddd bida w 60fps. Rdr 2 czeka na update a oni to gówno poraz kolejny wrzucają nie robiąc z oprawy praktycznie nic co na ultra piecu.

Lepiej nadrabiać gry ze starych generacji niż czekać na nie wiadomo co.
Tyle na szybko z mojego zaspanego bełkotu.



Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #873 dnia: Września 10, 2021, 00:04:17 am »
Uncharted 4 Remaster może w koncu nie bede narzekal na obraz tej gry.




Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #874 dnia: Września 10, 2021, 07:49:19 am »
Prezentacja cross gen, no trochę smutno, że po raczecie wychodzi prezentacja gier również na ps4, no ale takie czasy i 100 milionów konsol z poprzedniej generacji. Trzeba dalej czekać.

Na gow czekałem jak głupi i mnie jakby trochę  zawiódł, sam nie wiem czemu. Grafika niewiele lepsza od tego co widzieliśmy z jedynki, jest ostrzej, dalsze tereny pełne detali, ale to co z bliska to jakby bez zmian. Gt widzieliśmy, trochę lepszy sport. Na plus powrót do starej formuły.

Z uncharted się cieszę, ale jestem fanatykiem, więc przyjmę wszystko xD choć w tym przypadku wystarczyłby darmowy update na ps5 w postaci 60fps jak w tlou.

Na koniec dziwi mnie, że sony pokazało dwa teasery od insomniac, gry może wyjdą w przeciągu 2-4 lat, a nie pokazali nic od innych deweloperów. Mam tylko nadzieję, że venom będzie grywalną postacią, a Wolverine 18+.

Generalnie twitter jak zwykle kłamał i narobił hajp.
« Ostatnia zmiana: Września 10, 2021, 07:56:10 am wysłana przez Moldar »

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 718
  • Reputacja: 74
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #875 dnia: Września 10, 2021, 08:30:18 am »
Mi się podobało. Co więcej, dziwi mnie narzekanie jak popatrzę co oferuje konkurencja (zero)

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #876 dnia: Września 10, 2021, 08:43:57 am »
Ot ocena tego co się widziało, bardziej od strony graficznej, konkurencja nie ma tu nic do tego.

PS. Z tym zero to mocno przesadziłeś ;)
« Ostatnia zmiana: Września 10, 2021, 09:00:47 am wysłana przez Moldar »

grzeszczu

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 27-05-2008
  • Wiadomości: 575
  • Reputacja: 19
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #877 dnia: Września 10, 2021, 08:48:24 am »
Mi również się podobało. Parę niespodzianek, parę pewniaków.
Wolverine jeśli będzie trzymał poziom pająka i bardziej skupi się na walce, to może być petarda. O GoWa się nie martwię , niby cross gen, ale już pierwsza część na PS5 wygląda ślicznie i jeśli trochę podpicują to i owo będzie kozak. Ghostwire o ile na początku mnie nie interesował to po tej prezentacji wygląda to co najmniej ciekawie. Martwi mnie tylko Gran Turismo bo na czystych gameplayach wygląda prawie jak GTS.
Do tego Forspoken, które robi wrażenie przestrzeniami. Drugi pająk na pewno będzie świetną grą. Zajawka KOTORa dla dziadkowych graczy.  I parę mniejszych zapychaczy, które do jednego trafiają, do drugiego nie. Dobrze wypełnione 40 minut.

Aaa i zapomniałem o Uncharted. Po cichu liczyłem, że patch pod PS5 jest już gotowy i zapraszają do ściągania...no cóż. Ciekawego cyz będą kazać płacić, jeśli ktoś ma oba tytuły.
« Ostatnia zmiana: Września 10, 2021, 08:54:34 am wysłana przez grzeszczu »

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #878 dnia: Września 10, 2021, 09:01:13 am »
No raczej na 100% będzie to płatne, te 10 dolarów czy ile tam zapowiadali dla posiadaczy gry.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #879 dnia: Września 10, 2021, 11:00:27 am »
Gdzie te grafiki next gen? Tak jak mówiłem takowych nie będzie bo to kolejne Pro wersje poprzednich konsol. No chyba, że ktoś odważny zrobi grafe next gen w 1080p30fps.
Ratchet wygląda jak w pełni next genowa gra. MFS też (przy odpowiedniej pogodzie). A w kolejce są FH5, Horizon 2 i Stalker 2.


Co do pokazu to najbardziej zainteresowały mnie:

- Remake KOTORa jako czasowy ex okazał się sporym zaskoczeniem; czekam z niecierpliwością na więcej info
- z GT7 niby pokazali sporo, ale takie krótkie te urywki, że ciężko powiedzieć; widać jednak powrót do starej dobrej formuły
- GoW2 lekko zawiódł; gra będzie po prostu kontynuacją rewelacyjnej odsłony z PS4 i nie ma co oczekiwać kolejnej rewolucji; graficznie wypada jak bardzo ładny crossgen

Reszta gier albo mnie na razie nie interesowała, albo trzeba będzie poczekać na więcej konkretów. Spiderman 2 z pewnością zaoferuje mocno next-genowe doświadczenia i będzie świetną grą. Nie wiadomo, co wyjdzie z Wolverine'a, ale tu też myślę można być spokojnym o jakość. Ghostwire to chyba nie moje klimaty. Forspoken też mnie nie kręci. Może jednak będą z tego dobre gry.

Ogólnie lineup Sony na pierwszą połowę roku zapowiada się być strasznie przeładowany (Horizon 2, GT7, Ghostwire, Forspoken) i pewnie coś zaliczy paromiesięczne opóźnienie.