Ankieta

czego nie lubisz u innych ?

chamstwa
17 (33.3%)
zarozumialstwa
10 (19.6%)
głupoty
21 (41.2%)
gdy mają racje
3 (5.9%)

Głosów w sumie: 47

Głosowanie skończone: Stycznia 11, 2006, 23:20:17 pm

Autor Wątek: Tolerancja  (Przeczytany 681970 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Tarniak

  • Gość
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1200 dnia: Sierpnia 10, 2009, 14:56:39 pm »
talibanem??  :oops:
wut? wut? :o
: Sierpień 10, 2009, 14:55:27 pm
Jak może być Talibem i ateistą albo satanistą i ateistą jednocześnie? :OOOOOOOOOO

Maugan Ra

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2009
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 0
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1201 dnia: Sierpnia 10, 2009, 14:57:27 pm »
ma mnogą osobowość  :x

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1202 dnia: Sierpnia 10, 2009, 14:58:10 pm »
Wuher? On może :lol:

Wuher

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 20-05-2004
  • Wiadomości: 1 622
  • Reputacja: 5
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1203 dnia: Sierpnia 11, 2009, 20:53:24 pm »

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1204 dnia: Sierpnia 22, 2009, 22:47:15 pm »

Maugan Ra

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2009
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 0
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1205 dnia: Sierpnia 27, 2009, 16:32:17 pm »
cholercia a ja nie wiem co o tym myśleć  :-?

z jednej strony jak my jedziemy do nich to oczekują od nas turystów że będziemy szanowac ich tradycję i kulture, z drugiej strony jak przyjerzdzają do nas to nie zawsze szanują nasza...

argumetacja moim zdaniem to totalna klapa :-? niechigieniczne  :-? tak samo może być niechigieniczne bikini z zaprzeproszenie obkupkanej pupy...

ale sam pomysł cyba popieram w końcu żyjemy w europie a tu nasza kultura, normy i obyczaje powinny być przedewszystkim respektowane

Wuher

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 20-05-2004
  • Wiadomości: 1 622
  • Reputacja: 5
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1206 dnia: Sierpnia 27, 2009, 20:01:52 pm »
Litości, jaką niby normą kulturową czy tradycją jest noszenie bikini :lol: Kobieta ma święte prawo nie prezentować nikomu swojego ciała jeżeli ma taką ochotę, jeżeli jest muzłumanką to religia tego od niej wymaga a zabraniają jej tego pierd*leni katole, którzy pierwsi zawsze najgłośniej krzyczą kiedy ktoś w jakikolwiek sposób próbuje ograniczyć im swobodę wyznania.

Nigga please.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 263
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1207 dnia: Sierpnia 27, 2009, 20:13:24 pm »
Litości, jaką niby normą kulturową czy tradycją jest noszenie bikini :lol: Kobieta ma święte prawo nie prezentować nikomu swojego ciała jeżeli ma taką ochotę, jeżeli jest muzłumanką to religia tego od niej wymaga a zabraniają jej tego pierd*leni katole, którzy pierwsi zawsze najgłośniej krzyczą kiedy ktoś w jakikolwiek sposób próbuje ograniczyć im swobodę wyznania.

Nigga please.
A odwrotnie już ok? Muzłumanie mogą zabraniać kobietom innego wyznania nosić bikini w ich kraju?

Niebieski

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 12-09-2006
  • Wiadomości: 2 182
  • Reputacja: 1
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1208 dnia: Sierpnia 27, 2009, 20:14:49 pm »
Przecież muzułmanie nie są pierdolonymi katolami, windo obudź się!

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 263
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1209 dnia: Sierpnia 27, 2009, 20:19:51 pm »
Przecież muzułmanie nie są pierdolonymi katolami, windo obudź się!
A no tak zapomniałem, mój błąd.  :sad:

Wuher

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 20-05-2004
  • Wiadomości: 1 622
  • Reputacja: 5
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1210 dnia: Sierpnia 27, 2009, 20:34:23 pm »
Zabranianie kobietom obnażania się, jeżeli jest to obraźliwe dla mieszkańców danego kraju, mimo że jest ograniczaniem wolności jednostki ma dla mnie jakiś sens.

Zabranianie kobietom nie-obnażania się powołując się na tradycję (wtf?) i higienę(pasek od stringów wrzynający się w kobiecego rowa faktycznie jest milion razy bardziej higieniczny) nie ma. Jest to czysta złośliwość i nie ma to żadnego innego wyjaśnienia.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 27, 2009, 20:36:05 pm wysłana przez Wuher »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1211 dnia: Sierpnia 27, 2009, 21:04:04 pm »
Najlepiej pozwalajmy muzułmańskim popierdoleńcom na wszystkie zachowania, których wymaga od nich religia. Wprowadźmy prawo koraniczne, sądy religijne, kary cielesne, budujmy im kolejne meczety, a oni w tym czasie będą wyrzynać katolików, bo tak nakazuje im religia.

Żyjemy w cywilizowanym świecie, gdzie nie każe się kobiecie kąpać w dresie i popierdalać z chustą na twarzy, nie chłoszcze za picie piwa, nie kamienuje za seks pozamałżeński i nie ucina rąk złodziejom. Ponieważ islam jest zbyt radykalną i zagrażającą 'niewiernym' religią, nie widzę możliwości tolerowania żadnego z jego elementów.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1212 dnia: Sierpnia 27, 2009, 22:49:28 pm »
W sumie wpis.

Niestety pod hasłem tzw "tolerancji" pozwalamy sobie wchodzic na głowę muzłumanom- jeżeli tak im źle u nas i tak narzekają, to niech wracają do siebie.

Ciapkas

  • Gość
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1213 dnia: Sierpnia 27, 2009, 23:06:53 pm »
Wybudujmy świętym krowom świątynie i przeprośmy, że jako popierdoleni katole tak źle się zachowywaliśmy.

My tolerujemy ich obyczaje w ich kraju, nich oni tolerują nasze w naszym pierdolonym katolickim kraju. I jak napisał music jeśli nie pasi to nich ich nie trzyma tutaj na siłę. Brudasy.

oscyp

  • Gość
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1214 dnia: Sierpnia 27, 2009, 23:15:17 pm »
Dobra, jednak przechodzę na stronę pro-bikini, tylko na ch** te wszystkie "pier**lony katol", "brudasy", "swięte kur** krowy".

Niebieski

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 12-09-2006
  • Wiadomości: 2 182
  • Reputacja: 1
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1215 dnia: Sierpnia 27, 2009, 23:26:50 pm »
Dobra, jednak przechodzę na stronę pro-bikini, tylko na ch** te wszystkie "pier**lony katol", "brudasy", "swięte ku*** krowy".

Ehe, wpis.

@Cipo: Mam nadzieje że tylko żartowałeś.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 27, 2009, 23:33:34 pm wysłana przez Niebieski »

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1216 dnia: Sierpnia 27, 2009, 23:28:31 pm »
http://zyciegwiazd.onet.pl/130870,0,gwiazdy-w-turbanach-hit-czy-kit,fotonews_detail.html

Może nie idealnie ontopic, ale pokazuje jak napływowa kultura jest wykorzystywana- nowa moda, turban na głowie :shock:
Gwiazdki nie wiem- większości nawet nie znam, nie wiedziałem jednak że mamy tyle talentów ostatnio w Polsce, do tego w turbanie.

Ciapkas

  • Gość
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1217 dnia: Sierpnia 27, 2009, 23:35:35 pm »
Ten "chuj" do mnie Bloo?

Nie żartowałem, napisałem w stylu Wuhera.

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Niebieski

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 12-09-2006
  • Wiadomości: 2 182
  • Reputacja: 1
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1218 dnia: Sierpnia 27, 2009, 23:45:02 pm »
Ten "chuj" do mnie Bloo?

Nie żartowałem, napisałem w stylu Wuhera.

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

A tam ch** od razu, napisałem ci** i cenzura zadziała :lol:.

Enyłej, przedwczoraj późnym wieczorem jak cruzowałem sobie po monciaku, podszedł do mnie koleś który najpierw wetknął mi do ręki obrazek JP2, po czym mówi że jest z jakiejś tam organizacji i pyta się czy nie chcę ich wesprzeć, odpowiedziałem że niebardzo, a koleś do mnie zupełnie innym tonem niż sekunde wcześniej "W takim razie oddaj obrazek, to nie jest ulotka".

Gorsi niż cygani :mad:

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1219 dnia: Sierpnia 28, 2009, 00:34:01 am »
Trzeba było wziąśc i odjechac. Ja zawsze zabieram i nie oddaję takich pierdół jak mi na siłę wcisną. "Kto daje i odbiera ten się w piekle poniewiera", więc wyrzadzam przysługę tym nieszczęśnikom.

Wuher

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 20-05-2004
  • Wiadomości: 1 622
  • Reputacja: 5
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1220 dnia: Sierpnia 28, 2009, 20:04:03 pm »
Wybudujmy świętym krowom świątynie i przeprośmy, że jako popierdoleni katole tak źle się zachowywaliśmy.

My tolerujemy ich obyczaje w ich kraju, nich oni tolerują nasze w naszym pierdolonym katolickim kraju. I jak napisał music jeśli nie pasi to nich ich nie trzyma tutaj na siłę. Brudasy.

Możesz mi powiedzieć gdzie Ty niby mieszkasz, że obyczajem jest dla Ciebie noszenie bikini?

Włoch, który to wymyślił zrobił to z czystej złośliwości tylko i wyłącznie po to żeby im dopier*lić.

I taki gość wpisuje się w termin "pier*olony katol"

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1221 dnia: Sierpnia 28, 2009, 20:51:07 pm »
Bo każdy, kto nie toleruje muzułmańskich obyczajów, na pewno jest katolem (w dodatku pierdolonym)...

Dla twojej wiadomości - regulaminy większości basenów nie przewidują kąpania się w dresie, a o umycie się w takim stroju też raczej trudno.

Swoją drogą, żeby na każdym kroku dopierdalać się do katoli, a tolerować praktyki islamu, trzeba mieć naprawdę nasrane w głowie.

Wuher

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 20-05-2004
  • Wiadomości: 1 622
  • Reputacja: 5
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1222 dnia: Sierpnia 28, 2009, 21:16:15 pm »
Żeby ta szczytna inicjatywa miała chociaż na celu walkę o prawa kobiet :lol: Ale nie tu chodzi tylko o to żeby wyznawcom innej wiary przypie*lić.

Cytuj
Dla twojej wiadomości - regulaminy większości basenów nie przewidują kąpania się w dresie, a o umycie się w takim stroju też raczej trudno.

Zgadza się i powinno to być zostawione w gestii zarządcy takiego obiektu a nie odgórnie regulowane prawnie. Nawet w polsce na wielu basenach nie można kąpać się w "spodenkach kąpielowych" i mają święte prawo sobie tak zarządzić. Kto się chce kąpać w portkach pójdzie na inny basen. Ale nie może być tak, że konstytucja RP każe Ci nośić kąpielówki.

Cytuj
Swoją drogą, żeby na każdym kroku dopierdalać się do katoli, a tolerować praktyki islamu, trzeba mieć naprawdę nasrane w głowie.

Nigdzie nie napisałem, że toleruje praktyki islamu, ale przyjęcie strategii "oni nam zabronią tego, to my im zabronimy tamtego" bynajmniej nie świadczy o dojrzałości. Dla mnie każda religia to jeden i ten sam syf, tak samo śmieszy mnie modlitwa 5 czy 6 razy dziennie jak msza święta z całą swoją odpustową otoczką i śmiesznymi rytuałami, tak samo śmieszny jest dla mnie ramadan jak i wielkanoc. Śmieszy mnie traktowanie muzłumanów z ich obyczajami jako dzikusów przez ludzi, któzy klękają przed pajacem w sutannie i hipisem na krzyżu.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1223 dnia: Sierpnia 28, 2009, 22:18:05 pm »
Zgadza się i powinno to być zostawione w gestii zarządcy takiego obiektu a nie odgórnie regulowane prawnie.

Pomysł godny prawdziwie łebskiego lewaka, tylko kto później zapewni bezpieczeństwo takiemu zarządcy i jego rodzinie?

Takie problemy należy rozwiązywać odgórnie i za jednym zamachem.

Dla mnie każda religia to jeden i ten sam syf, tak samo śmieszy mnie modlitwa 5 czy 6 razy dziennie jak msza święta z całą swoją odpustową otoczką i śmiesznymi rytuałami, tak samo śmieszny jest dla mnie ramadan jak i wielkanoc. Śmieszy mnie traktowanie muzłumanów z ich obyczajami jako dzikusów przez ludzi, któzy klękają przed pajacem w sutannie i hipisem na krzyżu.

Ile zamachów terrorystycznych w ciągu ostatnich stu lat przeprowadzili katolicy? Ile wyroków śmierci wykonano za złamanie któregoś z dziesięciu przykazań, a ile za nieprzestrzeganie praw szariatu? Jak w ogóle można porównywać te dwie religie? Czy "śmieszy mnie" to wszystko, co potrafisz powiedzieć na temat islamu?

Tekst o pajacu w sutannie i hipisie na krzyżu właściwie powinien zakończyć dyskusję, bo na tak pełną szacunku i tolerancji osobę szkoda mojego czasu.

blancjaone

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2004
  • Wiadomości: 2 946
  • Reputacja: 1
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1224 dnia: Sierpnia 29, 2009, 12:52:22 pm »
Cytuj
Śmieszy mnie traktowanie muzłumanów z ich obyczajami jako dzikusów przez ludzi, któzy klękają przed pajacem w sutannie i hipisem na krzyżu.
No a mnie śmieszy to.
Islam ze swoim kamieniowaniem i tego typu akcjami jest po prostu kilkaset lat za chrześcijaństwem i nie dostrzec tego jest naprawdę ciężko, ale jak widać - da się.
I mówię to jako osoba nie wyznająca żadnej religii.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 29, 2009, 12:55:01 pm wysłana przez blancjaone »

Maugan Ra

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2009
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 0
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1225 dnia: Sierpnia 31, 2009, 08:09:31 am »
Cytuj
Śmieszy mnie traktowanie muzłumanów z ich obyczajami jako dzikusów przez ludzi, któzy klękają przed pajacem w sutannie i hipisem na krzyżu.
No a mnie śmieszy to.
Islam ze swoim kamieniowaniem i tego typu akcjami jest po prostu kilkaset lat za chrześcijaństwem i nie dostrzec tego jest naprawdę ciężko, ale jak widać - da się.
I mówię to jako osoba nie wyznająca żadnej religii.


że niby chrześcijaństwo jest takie postępowe  :shock:

to ludzie są głupi nie religia, to że banda panów w namiotach nie zauważyła że mamy XXI w nie znaczy że islam jest zły...

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1226 dnia: Sierpnia 31, 2009, 09:35:31 am »
Banda panów w namiotach to gorliwi muzułmanie. Jeśli piszesz, że islam nie jest zły, to kompletnie nie wiesz o czym mówisz.

Kamienowanie i inne tego typu atrakcje to nie wymysł fanatyków, ale dokładne wytyczne ich religii.

Maugan Ra

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2009
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 0
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1227 dnia: Sierpnia 31, 2009, 09:44:22 am »
Banda panów w namiotach to gorliwi muzułmanie. Jeśli piszesz, że islam nie jest zły, to kompletnie nie wiesz o czym mówisz.

Kamienowanie i inne tego typu atrakcje to nie wymysł fanatyków, ale dokładne wytyczne ich religii.

nie twierdzę że wyznawcy islamu są święci... twierdzę że to ludzie są źli a nie religia, a powiedz mi w biblij nie ma akcji typu kamieniowanie, oko za oko, itd??? i chrześcijanie to aniołki i nigdy nic nie przeskrobali?? Koran tak samo jak Bibliję można iterpretowac na wiele sposobów i żawsze gdy pojawiają sie fanatycy nie jest to tobra iinterpretacja, poprostu islam jako młodsza religia przeżywa to samo co nasze chcrześcijanstwo za czasów średniowicza ... ale same jej załorzenia nie sa złe... btw w która sura mówi o kamieniowaniu??

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1228 dnia: Sierpnia 31, 2009, 11:05:53 am »
Jezus natomiast udał się na Górę Oliwną,
ale o brzasku zjawił się znów w świątyni. Cały lud schodził się do Niego, a On usiadłszy nauczał ich.
Wówczas uczeni w Piśmie i faryzeusze przyprowadzili do Niego kobietę którą pochwycono na cudzołóstwie, a postawiwszy ją pośrodku, powiedzieli do Niego:
Nauczycielu, tę kobietę dopiero pochwycono na cudzołóstwie.
W Prawie Mojżesz nakazał nam takie kamienować. A Ty co mówisz?
Mówili to wystawiając Go na próbę, aby mieli o co Go oskarżyć. Lecz Jezus nachyliwszy się pisał palcem po ziemi.
A kiedy w dalszym ciągu Go pytali, podniósł się i rzekł do nich: Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci na nią kamień.


Jak to się ma do kamienowania jako kary za złamanie szariatu - wywodzącego się ze świętych ksiąg, islamskiego prawa, wg religii obowiązującego wszystkich muzułmanów, akceptowanego przez rządy wielu islamskich państw?

I nie mów proszę o złym interpretowaniu, bo islam interpretowany dosłownie - tak, jak został zapisany w księgach, jest największym zagrożeniem.

Maugan Ra

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2009
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 0
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1229 dnia: Sierpnia 31, 2009, 11:37:19 am »
Jezus natomiast udał się na Górę Oliwną,
ale o brzasku zjawił się znów w świątyni. Cały lud schodził się do Niego, a On usiadłszy nauczał ich.
Wówczas uczeni w Piśmie i faryzeusze przyprowadzili do Niego kobietę którą pochwycono na cudzołóstwie, a postawiwszy ją pośrodku, powiedzieli do Niego:
Nauczycielu, tę kobietę dopiero pochwycono na cudzołóstwie.
W Prawie Mojżesz nakazał nam takie kamienować. A Ty co mówisz?
Mówili to wystawiając Go na próbę, aby mieli o co Go oskarżyć. Lecz Jezus nachyliwszy się pisał palcem po ziemi.
A kiedy w dalszym ciągu Go pytali, podniósł się i rzekł do nich: Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci na nią kamień.


Jak to się ma do kamienowania jako kary za złamanie szariatu - wywodzącego się ze świętych ksiąg, islamskiego prawa, wg religii obowiązującego wszystkich muzułmanów, akceptowanego przez rządy wielu islamskich państw?

I nie mów proszę o złym interpretowaniu, bo islam interpretowany dosłownie - tak, jak został zapisany w księgach, jest największym zagrożeniem.

1. Pismo Święte to nie tylko nowy testament którego fragmęty tu przytaczasz... stary jest owiele bardziej "brutalny" a nalezy do kanonu chrześcijaństwa... np:

Będziesz jadł twoje własne potomstwo, ciała twoich synów i córek, które dał ci Pan, Bóg twój, w czasie oblężenia i ucisku. Kobieta najbardziej między wami wydelikacona i wypieszczona, ? będzie zazdrościć ? córce nawet łożyska, które wychodzi spomiędzy jej nóg, i nawet swoich dzieci, które porodzi, gdyż sama potajemnie zjadać je będzie z braku czegośkolwiek innego w czasie oblężenia i ucisku, jakim uciśnie cię twój nieprzyjaciel w twoich miastach. V Mojż 28:53-57

Przeklęty będziesz w mieście i przeklęty będziesz na polu. Zaręczysz się z kobietą, a inny mężczyzna będzie z nią obcował. Twój wół na twoich oczach zostanie zarżnięty, ale ty jeść z niego nie będziesz! Pan dotknie cię złośliwymi wrzodami na twoich kolanach i na twoich udach, z których nie będziesz mógł się wyleczyć, od stopy twojej nogi aż do wierzchu twojej głowy! Dużo ziarna wyniesiesz na pole, a mało zbierzesz, gdyż zeżre je szarańcza. Synów i córki spłodzisz, ale nie będziesz ich miał, bo pójdą do niewoli. Wszystkie twoje drzewa i plon twojej ziemi obejmie w posiadanie robactwoV Mojż 28:14-42

itd...

2. oczywiścię że zawsze chodzi o interpretację... koran powstawał ok VI w n.e (mniej więcej bo dokłednie nie pamiętam) sytuacja w tamtych czasach była ciut inna niż obecnie... w Piśmie Świętym mamy też wiele poronionych pomysłów... Islam jest poprostu młodszy o te 600 lat :) jak dojrzeja do tego poziomy co chrześcijanie to może będzie to wyglądać inaczej :)

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1230 dnia: Sierpnia 31, 2009, 12:21:46 pm »
A co ma do rzeczy Stary Testament? Katolików obowiązują nauki Chrystusa i Dekalog, a ten jasno i precyzyjnie mówi "nie będziesz zabijał." Muzułmanów za to obowiązuje szariat, który równie precyzyjnie nakazuje - między innymi - karać śmiercią za cudzołóstwo, więc co my porównujemy?

Wybacz, ale nie mam ochoty czekać aż im się objawi Syn Boży i nauczy, że zabijanie jest be.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1231 dnia: Sierpnia 31, 2009, 12:29:40 pm »
Wybacz, ale nie mam ochoty czekać aż im się objawi Syn Boży i nauczy, że zabijanie jest be.

Jeszcze kilkaset lat temu, na długo po śmierci Jezusa, Chrześcijanie też mieli problemy z poprawną interpretacją Słowa Bożego.
Nie bronię Muzułmanów, a jedynie mówię, że naszej religii też potrzeba było sporo lat zanim dotarliśmy do tego, co mamy w chwili obecnej.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Maugan Ra

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2009
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 0
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1232 dnia: Sierpnia 31, 2009, 12:35:48 pm »
A co ma do rzeczy Stary Testament? Katolików obowiązują nauki Chrystusa i Dekalog, a ten jasno i precyzyjnie mówi "nie będziesz zabijał." Muzułmanów za to obowiązuje szariat, który równie precyzyjnie nakazuje - między innymi - karać śmiercią za cudzołóstwo, więc co my porównujemy?

Wybacz, ale nie mam ochoty czekać aż im się objawi Syn Boży i nauczy, że zabijanie jest be.

stary testament i dekalok to trochę jedno i to samo... bo dekalog zawiera się w starym testamęcie... i niby izraelici mnieli nie zabijać ale jak mojrzesz zszedł z góry z pierwszymy przykazaniami i zobaczył lud izraela oddający cześć złotemu bożkowi to zebrał wiernych i wyrżną wszystkich którzy czcili cielca... pozatym w sarym testamęcie też każe się śmiercią ...

skąd bierzesz wiedzę na temat ideologi muzłumanów? z telewizji?? czy ksiądz Ci opowiadał??

niby kościł katolicki taki cudowny a żadna regligie gorzej  nie upokazała, ubezwłasnowolniała, niż chrześcijaństwo... przeż żadną inna nie zgineło więcej osób...

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1233 dnia: Sierpnia 31, 2009, 13:20:28 pm »
Jeszcze kilkaset lat temu, na długo po śmierci Jezusa, Chrześcijanie też mieli problemy z poprawną interpretacją Słowa Bożego.
Nie bronię Muzułmanów, a jedynie mówię, że naszej religii też potrzeba było sporo lat zanim dotarliśmy do tego, co mamy w chwili obecnej.

Rzecz w tym, że Jezus Chrystus w swoich naukach nigdy i nigdzie nie nakłaniał i nie zachęcał do przemocy. Mahomet wręcz przeciwnie.

Tutaj trochę do poczytania - kary w islamie podparte cytatami Mahometa i innych proroków:

- po polsku - http://religiapokoju.blox.pl/2006/04/Szarijat-prawo-i-sprawiedliwosc.html
- szerzej - po angielsku - http://answering-islam.org/Authors/Arlandson/top_ten_sharia.htm

stary testament i dekalok to trochę jedno i to samo... bo dekalog zawiera się w starym testamęcie... i niby izraelici mnieli nie zabijać ale jak mojrzesz zszedł z góry z pierwszymy przykazaniami i zobaczył lud izraela oddający cześć złotemu bożkowi to zebrał wiernych i wyrżną wszystkich którzy czcili cielca... pozatym w sarym testamęcie też każe się śmiercią ...

Biblia opisuje męczeńską śmierć Chrystusa na krzyżu - czy to wg Ciebie oznacza, że religia w jakikolwiek sposób popiera bądź akceptuje zabijanie przez ukrzyżowanie? Czy naprawdę nie jesteś w stanie oddzielić płynących z Pisma Świętego nauk od często brutalnych - zwłaszcza w Starym Testamencie, opisów?

skąd bierzesz wiedzę na temat ideologi muzłumanów? z telewizji?? czy ksiądz Ci opowiadał??

Wybacz, ale w ten sposób rozmawiać nie będziemy.

niby kościł katolicki taki cudowny a żadna regligie gorzej  nie upokazała, ubezwłasnowolniała, niż chrześcijaństwo... przeż żadną inna nie zgineło więcej osób...

Chrześcijaństwo upokarza i ubezwłasnowolnia? A jak to się ma do islamu, który reguluje dokładnie wszystkie aspekty życia - od modlitwy, przez jedzenie, ubieranie się, aż po stosunki rodzinne i międzyludzkie?

Maugan Ra

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2009
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 0
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1234 dnia: Sierpnia 31, 2009, 13:40:51 pm »
upokarzała.... ubezwłasnowolniła...

czas przeszły...

podobnie jak Mr_Zobie uważam ż epotrzeba im trochę czasu, bo u nas też rózowo nie było...

AD.1 chrześcijaństwo opiera się nie tylko na naukach Jezusa, jest on podstawą jako syn Boży jak wierzą w to Chrześcijanie ale na ideologię tej religi składali  się tez inni żyjący wiele lat po nim, doktorzy koscioła dla których śmierć nie była niczym złym... zwłaszcza śmierć innowierców... do największych ludobujstw można zaliczyć drogi krzyżowe, inkwizychę itd. popierane i ogranizowane przez KK. nie było w naukach Chrystusa mowy o zabijaniu jednak jego wyznawcy znaleźli drogę na mordowanie w jego imieniu... cóż nie zanam wszystkich Sur koranu i nie jestem w stanie odnieść się czy Mahomet nawołuję do morderstw czy tylko ludzie błędnie odczytują jego zapisy (czyt. Koranu) i wykorzystują na swój sposób... jak kiedyś miało to miejscę w Chrześcijaństwie...

AD.2 nie zrozumiałeś, biblija opisuję wiele rzeczy, oprócz pięknych ksiąg nowego testamętu są też księgi starego gdzie Bóg nie jest do końca miłosierny... ma cechy ludzkie, jest mściwy i zazdrosny i to też należy do Kanonu Pisma więc rozmawiając a religii Chrześcijańskiej nie można interpretować ją tylko przez pryzmat noweto testamentu

AD.3 tu moja dygresja na wstępię nie upokarza a upoakażało ... dajmy islamowi 600 at więcej a może u niech tez już nie będzie takich cyrków jakie dzieją się teraz...


moim zdaniem nie ma złych religii są tylko źli ludzie którzy manipulując odczuciami innych tworzą swoje "złe" odmiany tego co było dobre... wyrywanie z kntekstu jakichkolwiek fragmentów koranu nie znając sytuacji geo-politycznej regionu w czesie kiedy został on spisany mija się poprostu z celem...

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1235 dnia: Sierpnia 31, 2009, 15:56:16 pm »
upokarzała.... ubezwłasnowolniła...

czas przeszły...

Czas przeszły absolutnie nic tu nie zmienia. Chrześcijaństwo nigdy nie upokarzało i nie ubezwłasnowolniało bardziej niż islam.

potrzeba im trochę czasu, bo u nas też rózowo nie było...

(...)

dajmy islamowi 600 at więcej a może u niech tez już nie będzie takich cyrków jakie dzieją się teraz...

Mamy XXI wiek i młodsza o kilkaset lat religia w żaden sposób nie usprawiedliwia barbarzyńskich praktyk. Postęp i rozwój człowieka nie jest mierzony wiekiem wyznawanej wiary. Czekaj sobie 600 lat w nadziei, że muzułmanie się ucywilizują, tylko żeby ci ktoś w międzyczasie łba kindżałem nie urąbał.

Ja tyle czasu nie mam.

moim zdaniem nie ma złych religii są tylko źli ludzie którzy manipulując odczuciami innych tworzą swoje "złe" odmiany tego co było dobre... wyrywanie z kntekstu jakichkolwiek fragmentów koranu nie znając sytuacji geo-politycznej regionu w czesie kiedy został on spisany mija się poprostu z celem...

Islam ma pewne podstawy, nieodłączne elementy - święte księgi Koranu, Sunnę, hadisy, prawo Szarijat. Elementy tak ważne, jak dla Katolika Ewangelie i Dekalog. Podstawy, które w precyzyjny sposób mówią, jak powinien postępować muzułmanin we wszystkich aspektach życia. Zbiór nakazów i zakazów, a także kar grożących za ich złamanie. Jeśli te podstawy nie stronią od mordowania i przemocy, naprawdę nie rozumiem na jakiej podstawie twierdzisz, że to w jakikolwiek sposób jest/było dobre.

Jeszcze raz podkreślam, nie jest to kwestia krzywej interpretacji przez wąskie grupy fanatyków, ale problem dosłownego odczytywania przez większość muzułmanów. W krajach muzułmańskich kary cielesne, kamienowanie i tym podobne są na porządku dziennym.

nie zrozumiałeś, biblija opisuję wiele rzeczy, oprócz pięknych ksiąg nowego testamętu są też księgi starego gdzie Bóg nie jest do końca miłosierny... ma cechy ludzkie, jest mściwy i zazdrosny i to też należy do Kanonu Pisma więc rozmawiając a religii Chrześcijańskiej nie można interpretować ją tylko przez pryzmat noweto testamentu

Biblia nie składa się tylko z ksiąg dydaktycznych, a w tych instrukcji do zabijania, batożenia czy bicia żony nie znajdziesz.

Na zakończenie dodam, że zamiast religioznawstwem, proponuję zająć się własną ortografią, bo "ludobujstwa" i "upokażanie" rażą okrutnie.

Maugan Ra

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2009
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 0
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1236 dnia: Sierpnia 31, 2009, 16:14:34 pm »
nad ortografią pracuję cały czas

a więc

AD.1 zaprzeczysz  istnieniu krucjat? czy może nie wierzysz w inkwizycję? palenie niewinnych? znęcanie się i tortury? nie narzucano na siłę wiary? nie pisz mi proszę że w imię Chrześcijańskiego Boga nie upokarzało i nie zabijało bo to jest:
a) śmieszne
b) niedorzeczne
c) niezgodne z prawdą historyczną

AD.2 jak tak sobie czytam Twoje wypowiedzi to tak jak byś zakładał że każdy mahometanin jest zły.. takie życie w stereotypach: Żyd złodziej, Polak brudas itd. zrozum że to nie religia jest zła a grupa eksteremistów ... tak samo jak kiedyś było w KK, teraz to się tam ucywilizowało, może i u nich kiedyś dojdzie do tego iż grupy ekstermistów stracą swe wpływy...

AD.3 o tym jak interpretacja jest ważna powinien wiedzieć każdy ktaolik... bo niezachwiane prawdy jedynego Boga Chrześcijan na przestrzeni wieków tez były różnie interpretowane. a mówię tu o dekalogu, zmienianie przykazań, wyrzucanie jednego i zamiana długiego na 2 krótsze, potoczna interpretacja nie mająca nic wspólnego z prawdą ....poczytaj może dowiesz się czegoś ciekawego

AD.4 bicia żony nie wiem ręki nie dam sobie uciąć ale zasady jak obchodzić się z niewolnikiem już są... czy to znaczy iż ten miłosierny Bóg popiera niewolnictwo... szok ... mordowanie i palenie na pustyni przeciwników ludu Izraela też by się znalazł ...

to nie religioznawstwo bo za słabi w uszach jesteśmy do tego... co najwyżej próba dyskusji
 

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1237 dnia: Sierpnia 31, 2009, 17:08:10 pm »
AD.1 zaprzeczysz  istnieniu krucjat? czy może nie wierzysz w inkwizycję? palenie niewinnych? znęcanie się i tortury? nie narzucano na siłę wiary? nie pisz mi proszę że w imię Chrześcijańskiego Boga nie upokarzało i nie zabijało bo to jest:
a) śmieszne
b) niedorzeczne
c) niezgodne z prawdą historyczną

W średniowieczu ludzie kościoła nadużywali władzy i robili rzeczy, które nie miały z religią nic wspólnego. Krucjaty miały również drugie dno - wielu chciało po prostu zdobyć zaszczyty i bogactwa, a także trzecie, oczywiste - albo my, albo oni. Poza tym czasy się zmieniły, a jak już mówiłem...

Mamy XXI wiek i młodsza o kilkaset lat religia w żaden sposób nie usprawiedliwia barbarzyńskich praktyk. Postęp i rozwój człowieka nie jest mierzony wiekiem wyznawanej wiary.

AD.2 jak tak sobie czytam Twoje wypowiedzi to tak jak byś zakładał że każdy mahometanin jest zły.. takie życie w stereotypach: Żyd złodziej, Polak brudas itd. zrozum że to nie religia jest zła a grupa eksteremistów ... tak samo jak kiedyś było w KK, teraz to się tam ucywilizowało, może i u nich kiedyś dojdzie do tego iż grupy ekstermistów stracą swe wpływy...

Grupy ekstremistów porywają samoloty i wysadzają się w metrze, ale my w tym momencie w ogóle o nich nie mówimy. Mówimy o Szarijacie, nieodłącznej części Islamu, muzułmańskim prawie koranicznym, które reguluje wszystkie aspekty życia i nakłada barbarzyńskie kary. Szarijat nie dotyczy wąskich grup, ale wszystkich wyznawców Islamu.

Mahometanie nie są źli, religia nie jest zła...

- gorliwi muzułmanie, postępujący w zgodzie z prawem i swoją religią, w akcji. Miłego oglądania.

AD.3 o tym jak interpretacja jest ważna powinien wiedzieć każdy ktaolik... bo niezachwiane prawdy jedynego Boga Chrześcijan na przestrzeni wieków tez były różnie interpretowane. a mówię tu o dekalogu, zmienianie przykazań, wyrzucanie jednego i zamiana długiego na 2 krótsze, potoczna interpretacja nie mająca nic wspólnego z prawdą ....poczytaj może dowiesz się czegoś ciekawego

Dekalog ulegał pewnym modyfikacjom, został skrócony, ale sens przykazań pozostał niezmienny. Jeśli muzułmańskie pisma każą zabijać, batożyć i obcinać kończyny, nie wiem jak musiałbyś je interpretować, żeby wytrzebić barbarzyństwo w Islamie.

AD.4 bicia żony nie wiem ręki nie dam sobie uciąć ale zasady jak obchodzić się z niewolnikiem już są... czy to znaczy iż ten miłosierny Bóg popiera niewolnictwo... szok ... mordowanie i palenie na pustyni przeciwników ludu Izraela też by się znalazł ...

Zamiast pie**olić, spójrz może na pozycję kobiet w islamie.

el becetol

  • Gość
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1238 dnia: Września 01, 2009, 02:56:52 am »
niby kościł katolicki taki cudowny a żadna regligie gorzej  nie upokazała, ubezwłasnowolniała, niż chrześcijaństwo... przeż żadną inna nie zgineło więcej osób...

Co za brednia! Masz jakieś dowody na poparcie tej wywrotowej tezy? Co podasz, Inkwizycje, która przez kilkaset lat działalności na śmierć skazała niespełna 10 tysięcy ludzi? (połowa tego, co Inkowie zażynali w czasie jednego kilkudniowego świeta na cześć Huitzilipochtli) A może krucjaty? Kilkadziesiąt tysięcy w czasie kilku stuleci - a jak to sie ma do ponad 100 milionów ofiar wojującego czerwonego ateizmu w ciągu połowy poprzedniego wieku?

Rozumiem że każda ofiara jest zbędna i karygodna, ale znaj proporcje mocium panie. Jadąc na kłamstwie, nie da sie budować wiarygodnej argumentacji.

« Ostatnia zmiana: Września 01, 2009, 03:00:48 am wysłana przez el becetol »

Maugan Ra

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2009
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 0
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1239 dnia: Września 01, 2009, 08:03:22 am »
niby kościł katolicki taki cudowny a żadna regligie gorzej  nie upokazała, ubezwłasnowolniała, niż chrześcijaństwo... przeż żadną inna nie zgineło więcej osób...

Co za brednia! Masz jakieś dowody na poparcie tej wywrotowej tezy? Co podasz, Inkwizycje, która przez kilkaset lat działalności na śmierć skazała niespełna 10 tysięcy ludzi? (połowa tego, co Inkowie zażynali w czasie jednego kilkudniowego świeta na cześć Huitzilipochtli) A może krucjaty? Kilkadziesiąt tysięcy w czasie kilku stuleci - a jak to sie ma do ponad 100 milionów ofiar wojującego czerwonego ateizmu w ciągu połowy poprzedniego wieku?

Rozumiem że każda ofiara jest zbędna i karygodna, ale znaj proporcje mocium panie. Jadąc na kłamstwie, nie da sie budować wiarygodnej argumentacji.



po koleji:

Twoja wiedza na temat ofiar inkwizycji i krucjat to niby skąd się bierze?? rozumiem ża masz dowody i zaraz nam je przedstawisz... orginalne łacińskie spisy ludności, traktaty.. jesteś badaczem historii?? większych bredni nie słyszałem... a nie przepraszam podobno halocaust też nie miał miejsca... 

aaa i jeszcze jedno skoro dyskutujemy o zbrodniach popełnianych na tle religii to co ma do tego komunizm  :shock: czy to przypadkiem nie system totalitarny...

a do Irasa zamiast pier*** i powtarzać to co zasłyszało się od księdza na kolędzie proponuje głępsze zapoznanie się z tematem i historią religii, inaczej zostanie Ci tylko przywdzianie moherowego beretu... ile znasz kobiet osobiści muzłumanek? które tak cierpiały... czy znasz tylko te przykłady z telewizji?? bo ja oglądając wiadomośći też mogę wysnuć tezę iż w krajach rześcijańskich gwałty na  nieletnich, porywanie kobiet celem uprawiania prostytucji, handel żywym towarem to norma.... w końcu nie jedna europejka znika na wakacjiach i odnajduję się w burdelach w niemczech, lub holandi, nie jeden pedofil biega na wolności...

powtórzę poraz ostatni bo taka idiotyczna wymiana psełdo myśli nie ma sensu nie ma złej religii sa tylko źli ludzie, ale niektórzy to ksenofobii i nie potrafią zaakceptować tego co inne...
« Ostatnia zmiana: Września 01, 2009, 08:06:12 am wysłana przez Maugan Ra »