Ankieta

czego nie lubisz u innych ?

chamstwa
17 (33.3%)
zarozumialstwa
10 (19.6%)
głupoty
21 (41.2%)
gdy mają racje
3 (5.9%)

Głosów w sumie: 47

Głosowanie skończone: Stycznia 11, 2006, 23:20:17 pm

Autor Wątek: Tolerancja  (Przeczytany 682055 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1240 dnia: Września 01, 2009, 08:56:10 am »
Twoja wiedza na temat ofiar inkwizycji i krucjat to niby skąd się bierze?? rozumiem ża masz dowody i zaraz nam je przedstawisz... orginalne łacińskie spisy ludności, traktaty.. jesteś badaczem historii?? większych bredni nie słyszałem... a nie przepraszam podobno halocaust też nie miał miejsca...

W tym momencie negujesz powszechnie obowiązujące ustalenia historyczne - słodko. I jak z takim dyskutować?

a do Irasa zamiast pier*** i powtarzać to co zasłyszało się od księdza na kolędzie proponuje głępsze zapoznanie się z tematem i historią religii, inaczej zostanie Ci tylko przywdzianie moherowego beretu... ile znasz kobiet osobiści muzłumanek? które tak cierpiały... czy znasz tylko te przykłady z telewizji?? bo ja oglądając wiadomośći też mogę wysnuć tezę iż w krajach rześcijańskich gwałty na  nieletnich, porywanie kobiet celem uprawiania prostytucji, handel żywym towarem to norma.... w końcu nie jedna europejka znika na wakacjiach i odnajduję się w burdelach w niemczech, lub holandi, nie jeden pedofil biega na wolności...

Co ma przestępczość w Europie do barbarzyńskiego, muzułmańskiego prawa koranicznego? Krótka piłka: czy wg ciebie Szarijat nie istnieje / nie ma swojego źródła w Islamie / jest wymysłem katolickich księży, powstałym na potrzeby straszenia po kolędzie złymi muzułmanami? Wybacz, ale mam coraz większe wrażenie dyskusji z idiotą, który stara się mnie przekonać, że czarne jest białe.

powtórzę poraz ostatni bo taka idiotyczna wymiana psełdo myśli nie ma sensu nie ma złej religii sa tylko źli ludzie, ale niektórzy to ksenofobii i nie potrafią zaakceptować tego co inne...

Ja również powtórzę po raz ostatni, że religia, która w swych podstawach nakazuje stosować przemoc, jest zła i żadne brednie pseudo oświeconego betonu tego nie zmienią.

Maugan Ra

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2009
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 0
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1241 dnia: Września 01, 2009, 08:58:54 am »
nie mam sił do Ciebie... każdy może widzieć świat jak chce ja tam go widze inaczej...


ale do inkwizycji i krucjat to się przyczepie... jakie powszechnie obowiązujące ustalenia historyczne neguję? rozwiń proszę temat

Ciapkas

  • Gość
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1242 dnia: Września 01, 2009, 17:42:40 pm »
Maugan, człowieku opanuj się bo Twoich wypowiedzi jest 20, w kazdej jest to samo, każda to te same pierdoły i głupoty. Odnoś się do tego co ktoś mówi i do faktów. Jeśli tego nie potrafisz to przeproś ładnie i wyjdź...

el becetol

  • Gość
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1243 dnia: Września 01, 2009, 22:07:37 pm »
niby kościł katolicki taki cudowny a żadna regligie gorzej  nie upokazała, ubezwłasnowolniała, niż chrześcijaństwo... przeż

żadną inna nie zgineło więcej osób...

Co za brednia! Masz jakieś dowody na poparcie tej wywrotowej tezy? Co podasz, Inkwizycje, która przez kilkaset lat działalności na śmierć skazała niespełna 10 tysięcy ludzi? (połowa tego, co Inkowie zażynali w czasie jednego kilkudniowego świeta na cześć (Huitzilipochtli) A może krucjaty? Kilkadziesiąt tysięcy w czasie kilku stuleci - a jak to sie ma do ponad 100 milionów ofiar wojującego czerwonego ateizmu w ciągu połowy poprzedniego wieku?

Rozumiem że każda ofiara jest zbędna i karygodna, ale znaj proporcje mocium panie. Jadąc na kłamstwie, nie da sie budować wiarygodnej argumentacji.


po koleji:

Twoja wiedza na temat ofiar inkwizycji i krucjat to niby skąd się bierze?? rozumiem ża masz dowody i zaraz nam je przedstawisz...
orginalne łacińskie spisy ludności, traktaty.. jesteś badaczem historii?? większych bredni nie słyszałem...

To co napisałem to wiedza którą każdy powinien wynieść ze szkoły, tak jak wiedza na temat królów polskich bądź stolic państw europejskich. Nie dziwi mnie jednak że Ty tej podstawowej wiedzy nie posiadłeś - sama twoja ortografia wiele mówi o twoim podejściu do zajęć szkolnych. Twierdzisz że to co napisałem to brednie, żądając źródła - w tym miejscu powinienem odesłać Cie do podręczników, jednak zauważyłem że te źródła mogą być poza twoim zasięgiem. Podeprę więc to źródłem dostępnym dla każdego internauty, nie żeby sam to źródło cenił, jednak to jest i tak ponad poziom w porównaniu do twojej szczątkowej wiedzy:

1. http://pl.wikipedia.org/wiki/Inkwizycja

"Na podstawie powyżej przytoczonych danych i po uwzględnieniu luk w dokumentacji wydaje się, że można przyjąć - w dużym przybliżeniu - liczbę około 10 tysięcy osób straconych przez inkwizycję od XIII do XVIII wieku we wszystkich krajach, w których działała, z marginesem błędu rzędu kilku tysięcy."

2. http://pl.wikipedia.org/wiki/Wyprawy_krzy%C5%BCowe

"śmierć dziesiątek tysięcy ludzi"

To napisałem? Tak. To nazwałeś "bredniami"? Tak. To masz swoje źródła, nieuku. Krzycząc że wszyscy bredzą, a tylko ty masz racje przy czym nie potrafić podać żadnego źródła swoich rewelacji, tylko zasmiecasz temat. Teraz posłuchaj rady z postu powyżej, przeproś i wyjdź, zamiast błyszczeć swoją "wiedzą" na temat historii, bardziej przypominającej głupoty rodem z kawałów o blondynkach.

Maugan Ra

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2009
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 0
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1244 dnia: Września 02, 2009, 08:00:09 am »
masz rację wypada tylko przeprosić i poczytać dalej wikipedie jako wiarygodne źrródło informacji...

el becetol

  • Gość
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1245 dnia: Września 02, 2009, 12:14:18 pm »
Wikipedia jest po stokroć bardziej wiarygodnym źródłem, niż nie podparte niczym majaczenia użytkownika Maugan Ra, który co krok udowadnia że brakuje mu podstawowego wykształcenia. Przed wikipedią odesłałem Cie do podręczników, ale jak można sie było spodziewać nawet do nich nie sięgnąłeś. Lepiej jednak, zamiast odnieść sie do historycznych danych, które obalają szerzone przez Ciebie mity, skrytykować wiarygodność źródła. Skoro wiki nie wystarcza, na podparcie moich słów polecam publikacje:

P. Kras, Ad abolendam diversarum haeresium pravitatem. System inkwizycyjny w średniowiecznej Europie
J. Edwards, Inkwizycja hiszpańska
K. Sójka-Zielińska, Historia prawa
H. Kamen, Inkwizycja hiszpańska

Tak na start. Po uzupełnieniu podstawowych wiadomości dopiero wróć do postowania, bo narazie w omawianym temacie masz zerową wiedze.


Wuher

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 20-05-2004
  • Wiadomości: 1 622
  • Reputacja: 5
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1246 dnia: Września 02, 2009, 12:40:14 pm »
Tylko nasuwa się pytanie: czy to, że chrześcijanie podczas 2 tys lat swojej historii zabili mniej ludzi niż muzłumanie czy ateiści to znaczy, że są w jakiś sposób lepsi? Czy czynili to ze szlachetniejszych pobudek? Jak w ogóle możecie się licytować w takich kwestiach :lol:


"As the good Lord said: "Love thy neighbour as thyself, unless he's Turkish, in which case, kill the bastard!""

Maugan Ra

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2009
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 0
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1247 dnia: Września 02, 2009, 12:50:51 pm »
@ el becetol  strasznie fajnie że potrafisz przepisać źródła z wikipedi :)


miałem jeszczę ochotę podykutować ale masz rację za głupi jestem do tego... pozatym Twoje tezy zarówno polityczne, społeczne a jak się teraz okazuję religijne są całkiem inne z moimi, pozatym nie lubię jak ktoś za oś swoich poglądów stawia wyśmiewanie się z inteligencji swojego rozmówcy...

Tylko nasuwa się pytanie: czy to, że chrześcijanie podczas 2 tys lat swojej historii zabili mniej ludzi niż muzłumanie czy ateiści to znaczy, że są w jakiś sposób lepsi? Czy czynili to ze szlachetniejszych pobudek? Jak w ogóle możecie się licytować w takich kwestiach :lol:


"As the good Lord said: "Love thy neighbour as thyself, unless he's Turkish, in which case, kill the bastard!""

... masz całkowita rację... zwłaszcza w temacie o tolerancji... :?

  
« Ostatnia zmiana: Września 02, 2009, 12:56:50 pm wysłana przez Maugan Ra »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1248 dnia: Września 02, 2009, 13:10:16 pm »
Tylko nasuwa się pytanie: czy to, że chrześcijanie podczas 2 tys lat swojej historii zabili mniej ludzi niż muzłumanie czy ateiści to znaczy, że są w jakiś sposób lepsi? Czy czynili to ze szlachetniejszych pobudek? Jak w ogóle możecie się licytować w takich kwestiach :lol:

Tematem dyskusji były aktualnie uskuteczniane, barbarzyńskie praktyki muzułmanów. Druga strona nieudolnie próbuje odbijać pałeczkę, bo przecież chrześcijanie też zabijali (w średniowieczu). Różnica między religiami jest zasadnicza - w przeciwieństwie do Mahometa, Jezus nie kazał mordować i tak, z tego powodu chrześcijaństwo JEST LEPSZE.


Maugan Ra

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2009
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 0
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1249 dnia: Września 02, 2009, 13:51:30 pm »
Tylko nasuwa się pytanie: czy to, że chrześcijanie podczas 2 tys lat swojej historii zabili mniej ludzi niż muzłumanie czy ateiści to znaczy, że są w jakiś sposób lepsi? Czy czynili to ze szlachetniejszych pobudek? Jak w ogóle możecie się licytować w takich kwestiach :lol:

Tematem dyskusji były aktualnie uskuteczniane, barbarzyńskie praktyki muzułmanów. Druga strona nieudolnie próbuje odbijać pałeczkę, bo przecież chrześcijanie też zabijali (w średniowieczu). Różnica między religiami jest zasadnicza - w przeciwieństwie do Mahometa, Jezus nie kazał mordować i tak, z tego powodu chrześcijaństwo JEST LEPSZE.




polecam http://www.islam.net.pl/index.php?akcja=wyswietl&tresc=58 można się wielu ciekawych rzeczy dowiedzieć jak tylko się chce

Wuher

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 20-05-2004
  • Wiadomości: 1 622
  • Reputacja: 5
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1250 dnia: Września 02, 2009, 13:53:55 pm »
Z tego co pamiętam kazał też miłować bliźnich co nie za bardzo wam wychodzi :lol:

el becetol

  • Gość
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1251 dnia: Września 02, 2009, 14:24:01 pm »
Tylko nasuwa się pytanie: czy to, że chrześcijanie podczas 2 tys lat swojej historii zabili mniej ludzi niż muzłumanie czy ateiści to znaczy, że są w jakiś sposób lepsi? Czy czynili to ze szlachetniejszych pobudek? Jak w ogóle możecie się licytować w takich kwestiach :lol:

Odwracasz kota ogonem. Włączyłem sie do dyskusji jak Maugan Ra napisał wprost że żadna inna religia nie ma tyle ofiar na koncie co Katolicyzm - co jest kłamstwem. To nie ma nic wspólnego z poglądami (nie jestem katolikiem), ale ze zwykła obroną prawdy historycznej. Jakby napisał że stolicą Polski jest Gorzów Wielkopolski, zareagowałbym tak samo. Tu nie chodzi o poglądy, a o fakty.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1252 dnia: Września 02, 2009, 14:38:03 pm »
El becetol pisze w taki sposób, że nawet jak ma rację to argumentuje ją w taki sposób, że chce się byc przeciw.

Ale faktem jest że tutaj ją ma.

Maugan Ra

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2009
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 0
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1253 dnia: Września 02, 2009, 14:42:17 pm »
dobra to do mojej wypowiedzi która Cię tak zbulwersowała dodaj "moim zdaniem" i wszystko powinno być w porządku


btw. @ _Music  zdziwił bym się gdybyś napisał inaczej  :-o
« Ostatnia zmiana: Września 02, 2009, 14:43:49 pm wysłana przez Maugan Ra »

Wuher

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 20-05-2004
  • Wiadomości: 1 622
  • Reputacja: 5
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1254 dnia: Września 02, 2009, 15:16:00 pm »
Tylko nasuwa się pytanie: czy to, że chrześcijanie podczas 2 tys lat swojej historii zabili mniej ludzi niż muzłumanie czy ateiści to znaczy, że są w jakiś sposób lepsi? Czy czynili to ze szlachetniejszych pobudek? Jak w ogóle możecie się licytować w takich kwestiach :lol:

Odwracasz kota ogonem. Włączyłem sie do dyskusji jak Maugan Ra napisał wprost że żadna inna religia nie ma tyle ofiar na koncie co Katolicyzm - co jest kłamstwem. To nie ma nic wspólnego z poglądami (nie jestem katolikiem), ale ze zwykła obroną prawdy historycznej. Jakby napisał że stolicą Polski jest Gorzów Wielkopolski, zareagowałbym tak samo. Tu nie chodzi o poglądy, a o fakty.

Kompletnie nie obchodzi mnie która religia zabiła ilu ludzi. Chrześcijanie zabijali z pobudek religijnych. Muzłumanie zabijają i zabijali z pobudek religijnych. Jakie znaczenie ma tutaj to, że Chrystus nie kazał zabijać, skoro zabijano w jego imieniu? Możesz bronić prawdy historycznej, ale tak jak mówie, nie ma dla mnie żadnego znaczenia kto zabił więcej ludzi i czy robił to na podstawie bezpośredniej czy pośredniej interpretacji swojej świętej księgi. Czy uważasz, że o marnych 10 tys trupów na koncie Inkwizycji można zapomnieć bo ta liczba jest niczym przy ofiarach czarnej śmierci albo którejkolwiek wojny światowej? Mahomet kazał zabijać ludzi a Chrystus nie. Ale kazali papieże, a Ci jak wiemy są prawnie nieomylni i mają na to papiery.

K A Ż D A   R E L I G I A   T O   J E D E N   I   T E N    S A M    S Y F.

Ciapkas

  • Gość
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1255 dnia: Września 02, 2009, 15:21:51 pm »
Cytuj
K A Ż D A   R E L I G I A   T O   J E D E N   I   T E N    S A M    S Y F.

No, i znów lewacka tolerancja. :lol: :lol: :lol:

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1256 dnia: Września 02, 2009, 17:13:52 pm »
dobra to do mojej wypowiedzi która Cię tak zbulwersowała dodaj "moim zdaniem" i wszystko powinno być w porządku

W tej sytuacji mógłbyś równie dobrze napisać "moim zdaniem ziemia jest płaska" - jaki to ma sens poza chęcią zrobienia z siebie idioty? Przedstawiasz weryfikowalny fakt i albo piszesz prawdę, albo kłamiesz - z braku wiedzy, z głupoty, z chęci oplucia i oszkalowania katolików - nie wnikam. Moim zdaniem 10k zabitych to może być mało, twoim dużo, ale własne zdanie nie uprawnia do pisania nieprawdy.

polecam http://www.islam.net.pl/index.php?akcja=wyswietl&tresc=58 można się wielu ciekawych rzeczy dowiedzieć jak tylko się chce

Nic, czego bym wcześniej nie wiedział i nic, co by w jakikolwiek sposób zmieniało to o czym piszę.

Kompletnie nie obchodzi mnie która religia zabiła ilu ludzi. Chrześcijanie zabijali z pobudek religijnych. Muzłumanie zabijają i zabijali z pobudek religijnych. Jakie znaczenie ma tutaj to, że Chrystus nie kazał zabijać, skoro zabijano w jego imieniu? Możesz bronić prawdy historycznej, ale tak jak mówie, nie ma dla mnie żadnego znaczenia kto zabił więcej ludzi i czy robił to na podstawie bezpośredniej czy pośredniej interpretacji swojej świętej księgi. Czy uważasz, że o marnych 10 tys trupów na koncie Inkwizycji można zapomnieć bo ta liczba jest niczym przy ofiarach czarnej śmierci albo którejkolwiek wojny światowej? Mahomet kazał zabijać ludzi a Chrystus nie. Ale kazali papieże, a Ci jak wiemy są prawnie nieomylni i mają na to papiery.

Diametralną różnicą jest czy religia sama w sobie nawołuje do przemocy. Na inkwizycję i krucjaty złożyło się wiele czynników - zacofanie, niewiedza, strach przed nieznanym i wreszcie realne zagrożenie, a muzułmanie mordują z pobudek czysto religijnych. Poza tym, jak słusznie zauważyłeś, my zabijaliśmy - oni robią to ciągle.

Maugan Ra

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2009
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 0
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1257 dnia: Września 03, 2009, 08:14:41 am »
skoro dla mnie 10 k zabitych to dużo podczas inkwizycji, to dodaj to tego następne kilka tysięcy zabitych podczas wojen krzyżowych, plus okres ciemnoty zafundowany nam (w moim odczuciu) przez kościół katolicki (indeks ksiąg zakazanych, gnębienie wolnomyślicieli itd.) zmarginalizowanie koncepcji miłości a upaństwowienie Watykanu i w moim odczuciu to religia która zrobiła najwięcej zła, zwłaszcza iż niby nawołuję do miłości i poszanowania bliźniego... 


jak byś przeczytał linka którego Ci podałem to mógłbyś wywnioskować że religia sama w sobie nie nawołuję do przemocy ale pewnie nie pokusiłeś się nawet o odpalenie strony   :-?



_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1258 dnia: Września 03, 2009, 11:39:20 am »
IMO religia sama w sobie nie jest zła, to ludzie którzy wykorzystują ją do własnych celów często nie postępują moralnie i często wbrew temu co głoszą.
Tak było kiedyś z chrześcijaństwem, wciąż trochę jest (księża biznesmeni, ładowanie się w politykę), jednak to tylko ludzie którzy też popełniają błędy.
Jednak myślę że dzisiaj ludzie są już na tyle rozumni (często leniwi niestety i przez to dają sobą decydowac), że oddzielą tą plew od całokształtu chrześcijaństwa, który sam w sobie jest jak najbardziej pozytywny.

Islam znowu ma zapisane w "statusie" agresję, więc już to sprawia że taki fajny to on nie jest.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1259 dnia: Września 03, 2009, 11:57:01 am »
jak byś przeczytał linka którego Ci podałem to mógłbyś wywnioskować że religia sama w sobie nie nawołuję do przemocy ale pewnie nie pokusiłeś się nawet o odpalenie strony   :-?

Głąbie patentowany, pytam jeszcze raz:

Czy wg ciebie Szarijat nie istnieje / nie jest elementem Islamu / jest wymysłem katolickich księży, powstałym na potrzeby straszenia po kolędzie złymi muzułmanami?

Możesz tu przedstawić dziesięć tysięcy artykułów wg których religia nakazuje muzułmanom żyć w pokoju i harmonii - bo tak faktycznie jest, ale co z tego, skoro wystarczy im tę harmonię w najmniejszym stopniu zaburzyć, a zaczynają kamienować, obcinać ręce i stosować inne, barbarzyńskie praktyki - również zgodnie ze swoją religią.

Maugan Ra

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2009
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 0
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1260 dnia: Września 03, 2009, 12:04:53 pm »
jak byś przeczytał linka którego Ci podałem to mógłbyś wywnioskować że religia sama w sobie nie nawołuję do przemocy ale pewnie nie pokusiłeś się nawet o odpalenie strony   :-?

Głąbie patentowany, pytam jeszcze raz:

Czy wg ciebie Szarijat nie istnieje / nie jest elementem Islamu / jest wymysłem katolickich księży, powstałym na potrzeby straszenia po kolędzie złymi muzułmanami?

Możesz tu przedstawić dziesięć tysięcy artykułów wg których religia nakazuje muzułmanom żyć w pokoju i harmonii - bo tak faktycznie jest, ale co z tego, skoro wystarczy im tę harmonię w najmniejszym stopniu zaburzyć, a zaczynają kamienować, obcinać ręce i stosować inne, barbarzyńskie praktyki - również zgodnie ze swoją religią.


wiesz właściwie co to jest Szariat:

Szariat (arab. ????? - szar'ia(t) - droga prowadząca do wodopoju) to prawo kierujące życiem wyznawców sunnickiej jak i szyickiej odmiany islamu. Islam nie uznaje rozdziału życia świeckiego i religijnego, i dlatego reguluje zarówno zwyczaje religijne, organizację władzy religijnej jak i codzienne życie muzułmanina.
Szariat opiera się na założeniu, że prawo musi dostarczać wszystkiego, co potrzebne dla duchowego i fizycznego rozwoju jednostki. Wszystkie czyny muzułmanina są podzielone na pięć kategorii - konieczne, chwalebne, dozwolone, naganne oraz zakazane. Podstawą określenia czynów koniecznych jest pięć filarów islamu (zob. islam).

Źródła prawa w islamie
Są cztery źródła prawa w islamie. Najważniejsza jest święta księga islamu, Koran, następna po nim jest sunna, zbiór relacji dotyczących życia Mahometa. Kolejne dwa źródła to już narzędzia prawne: kijas (rozumowanie przez analogię) oraz idżma (jednomyślna zgoda).


http://www.zgapa.pl/zgapedia/Szarjat.html

i czytaj uważnie źródła prawa:

z tego no nie wiem, ale przynajmniej ja odniosłem wrażenie iż z 4 źródeł w 2 miał pełną ingerencjię człowiek, a co za tym idzie wyroki mogą być rozpatrywane jak kto chce... religia nie jest zła tylko ludzie, ale ty uparcie nie potrafisz tego zrozumieć?? nie kapuję tak Ci przeszkadza że ktoś inaczej myśli niż Ty?
« Ostatnia zmiana: Września 03, 2009, 12:07:10 pm wysłana przez Maugan Ra »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1261 dnia: Września 03, 2009, 13:01:59 pm »
i czytaj uważnie źródła prawa:

z tego no nie wiem, ale przynajmniej ja odniosłem wrażenie iż z 4 źródeł w 2 miał pełną ingerencjię człowiek, a co za tym idzie wyroki mogą być rozpatrywane jak kto chce...

Nie tylko nie potrafisz pisać, ale również czytanie ze zrozumieniem u ciebie leży. Koran i Sunna (zbiór hadisów) to święte księgi Islamu - wcześniej przytaczałem barbarzyńskie nakazy zawarte w hadisach właśnie. Kijas to tylko tworzenie prawa przez analogię. Idżma zakłada jednomyślność, więc tym bardziej wyroki nie mogą być rozpatrywane jak kto chce.

religia nie jest zła tylko ludzie, ale ty uparcie nie potrafisz tego zrozumieć??

Nie wymagaj ode mnie zrozumienia dla czegoś, co jest oczywistą bzdurą.

nie kapuję tak Ci przeszkadza że ktoś inaczej myśli niż Ty?

Przeszkadza mi jedynie głupota i wmawianie, że czarne jest białe.

Maugan Ra

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2009
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 0
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1262 dnia: Września 03, 2009, 13:43:27 pm »
http://pl.wikipedia.org/wiki/Hadis

Początkowo były one przekazywane ustnie poprzez łańcuch przekazicieli. Według tradycyjnego poglądu uczonych muzułmańskich przyczyniło się to do powstania wielu fałszywych hadisów, które miały wspierać interesy poszczególnych grup i w ok. 200 lat po śmierci proroka było ich już około 200 tys

Wybrane hadisy:
Będę pierwszym z proroków, który zmartwychwstanie, i pierwszym który zapuka do bram raju.[potrzebne źródło]
Nie chodź zbyt często w gości, a będą cię kochać.
Miłość do przedmiotów sprawia, że tracisz słuch i wzrok.
Wybaczajcie potknięcia ludziom obdarzonym cnotami.
Nigdy nie skąp dobroci, choćby to był zwykły uśmiech na twojej twarzy.
Człowiek rzeczywiście prawdomówny nie musi przysięgać.
Serce pozbawione mądrości jest podobne do zrujnowanego domu.
Nic nie jest potężniejsze od wiedzy; królowie władają ludźmi, lecz uczeni są władcami królów.
Atrament uczonego jest cenniejszy od krwi mudżahedina.
Poszukujcie wiedzy, choćby w Chinach.


no masz rację, mord i gwałt poprostu aż się przelewa...  :-?

http://pl.wikipedia.org/wiki/Id%C5%BCma

Szyici w ogóle nie uznają idżmy

jak sam widzisz z samymi muzułmanami bywa różnie.. ale nie lepiej wrzucić wszystkich do jednego worka i powiedzieć że są beee...
« Ostatnia zmiana: Września 03, 2009, 13:48:38 pm wysłana przez Maugan Ra »

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 263
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1263 dnia: Września 03, 2009, 14:18:40 pm »
http://pl.wikipedia.org/wiki/Hadis

Początkowo były one przekazywane ustnie poprzez łańcuch przekazicieli. Według tradycyjnego poglądu uczonych muzułmańskich przyczyniło się to do powstania wielu fałszywych hadisów, które miały wspierać interesy poszczególnych grup i w ok. 200 lat po śmierci proroka było ich już około 200 tys

Wybrane hadisy:
Będę pierwszym z proroków, który zmartwychwstanie, i pierwszym który zapuka do bram raju.[potrzebne źródło]
Nie chodź zbyt często w gości, a będą cię kochać.
Miłość do przedmiotów sprawia, że tracisz słuch i wzrok.
Wybaczajcie potknięcia ludziom obdarzonym cnotami.
Nigdy nie skąp dobroci, choćby to był zwykły uśmiech na twojej twarzy.
Człowiek rzeczywiście prawdomówny nie musi przysięgać.
Serce pozbawione mądrości jest podobne do zrujnowanego domu.
Nic nie jest potężniejsze od wiedzy; królowie władają ludźmi, lecz uczeni są władcami królów.
Atrament uczonego jest cenniejszy od krwi mudżahedina.
Poszukujcie wiedzy, choćby w Chinach.


no masz rację, mord i gwałt poprostu aż się przelewa...  :-?

http://pl.wikipedia.org/wiki/Id%C5%BCma

Szyici w ogóle nie uznają idżmy

jak sam widzisz z samymi muzułmanami bywa różnie.. ale nie lepiej wrzucić wszystkich do jednego worka i powiedzieć że są beee...


masz rację wypada tylko przeprosić i poczytać dalej wikipedie jako wiarygodne źrródło informacji...

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1264 dnia: Września 03, 2009, 14:23:26 pm »
Czy kilka zacytowanych wersetów cokolwiek zmienia?

Prorok Allaha powiedział: Jeśli oni piją wino - wybatoż ich, jeśli znowu piją wino - wybatoż ich. Jeśli zrobią to ponownie, zabij ich (nr. 4467, 4468-4470).
Koran 4:34 "I napominajcie te, których nieposłuszeństwa się boicie, pozostawiajcie je w łożach i bijcie je! A jeśli są wam posłuszne, to starajcie się nie stosować do nich przymusu"
Koran 5:45 "Życie za życie, oko za oko, nos za nos, ucho za ucho, ząb za ząb; a za rany obowiązuje prawo talionu. Ale kto z ceny krwi uczyni jałmużnę, otrzyma przebaczenie." A którzy nie sądzą według tego, co zesłał Bóg, są ludźmi niesprawiedliwymi.
Abu Dawud: "Ktokolwiek obetnie nos niewolnikowi, my obetniemy jego nos" (nr. 4501)
Koran 5:38 "Złodziejowi i złodziejce obcinajcie ręce w zapłatę za to, co oni popełnili. To jest przykładna kara od Boga. Bóg jest potężny, mądry!"
Koran 5:33 "Zapłatą dla tych, którzy zwalczają Boga i Jego Posłańca i starają się szerzyć zepsucie na ziemi, będzie tylko to, iż będą oni zabici lub ukrzyżowani albo też obetnie im się rękę i nogę naprzemianległe, albo też zostaną wypędzeni z kraju"
"Jeśli nieożeniony mężczyzna zostaje przyłapany na homoseksualizmie, będzie ukamieniowany na śmierć" (Sunan Abu Dawud)
"On (Święty Prorok) dał jej dziecko jednemu z muzułmanów i ogłosił karę. Została wepchnięta do dołu sięgającego jej klatki piersiowej i on rozkazał ludziom, a oni ją ukamienowali" (Bukhari, 17, 4206)
Bukhari, 8, 82, 819: "Apostoł Allaha zasądził, że osoba bezżenna wina nielegalnego seksu powinna zostać wygnana na 1 rok i powinna otrzymać legalną karę (np. 100 batów)"
"Ktokolwiek zmieni religię islamu, zabijcie go" (Bukhari, Apostates, nr 6922)


Idżma jeszcze przed chwilą była problematycznym czynnikiem ludzkim, a teraz źle, bo szyici w ogóle jej nie uznają. Kuźwa, jak z dzieckiem.

Maugan Ra

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2009
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 0
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1265 dnia: Września 03, 2009, 14:33:12 pm »
Czy kilka zacytowanych wersetów cokolwiek zmienia?

Prorok Allaha powiedział: Jeśli oni piją wino - wybatoż ich, jeśli znowu piją wino - wybatoż ich. Jeśli zrobią to ponownie, zabij ich (nr. 4467, 4468-4470).
Koran 4:34 "I napominajcie te, których nieposłuszeństwa się boicie, pozostawiajcie je w łożach i bijcie je! A jeśli są wam posłuszne, to starajcie się nie stosować do nich przymusu"
Koran 5:45 "Życie za życie, oko za oko, nos za nos, ucho za ucho, ząb za ząb; a za rany obowiązuje prawo talionu. Ale kto z ceny krwi uczyni jałmużnę, otrzyma przebaczenie." A którzy nie sądzą według tego, co zesłał Bóg, są ludźmi niesprawiedliwymi.
Abu Dawud: "Ktokolwiek obetnie nos niewolnikowi, my obetniemy jego nos" (nr. 4501)
Koran 5:38 "Złodziejowi i złodziejce obcinajcie ręce w zapłatę za to, co oni popełnili. To jest przykładna kara od Boga. Bóg jest potężny, mądry!"
Koran 5:33 "Zapłatą dla tych, którzy zwalczają Boga i Jego Posłańca i starają się szerzyć zepsucie na ziemi, będzie tylko to, iż będą oni zabici lub ukrzyżowani albo też obetnie im się rękę i nogę naprzemianległe, albo też zostaną wypędzeni z kraju"
"Jeśli nieożeniony mężczyzna zostaje przyłapany na homoseksualizmie, będzie ukamieniowany na śmierć" (Sunan Abu Dawud)
"On (Święty Prorok) dał jej dziecko jednemu z muzułmanów i ogłosił karę. Została wepchnięta do dołu sięgającego jej klatki piersiowej i on rozkazał ludziom, a oni ją ukamienowali" (Bukhari, 17, 4206)
Bukhari, 8, 82, 819: "Apostoł Allaha zasądził, że osoba bezżenna wina nielegalnego seksu powinna zostać wygnana na 1 rok i powinna otrzymać legalną karę (np. 100 batów)"
"Ktokolwiek zmieni religię islamu, zabijcie go" (Bukhari, Apostates, nr 6922)


Idżma jeszcze przed chwilą była problematycznym czynnikiem ludzkim, a teraz źle, bo szyici w ogóle jej nie uznają. Kuźwa, jak z dzieckiem.

oj kierva taka rozmowa nie ma sensu, w starym testamęcie PŚ też Ci znajdę całą masę takich przykładów...

idżma pozostała czynnikiem ludzkim ale skoro sami muzułamnie nie potrafią jednogłośnie dojść do porozumienia którę z 4 podstawowych źródeł prawa powinni uważać za powszechne, które stosować to Ty napewno wiesz lepiej wrzucając ich do jednego worka i twierdzić ze islam jest bleee,

a tak pozatym to gdzie i jak ja Ci niapisałem że źle że szyici jej nie uznają?

@windomearl

el becetol stwierdził że to źródło dobre jak każde inne to czemu się czepiasz?

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1266 dnia: Września 03, 2009, 14:46:47 pm »
oj kierva taka rozmowa nie ma sensu, w starym testamęcie PŚ też Ci znajdę całą masę takich przykładów...

Jeśli nie widzisz różnicy między Starym Testamentem a zawartymi w Koranie i hadisach naukami Mahometa, które stanowią podstawę muzułmańskiego prawa, to w jednym przypadku muszę się z tobą zgodzić - taka rozmowa nie ma sensu.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 263
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1267 dnia: Września 03, 2009, 14:47:09 pm »


@windomearl

el becetol stwierdził że to źródło dobre jak każde inne to czemu się czepiasz?
Naucz sie czytać bo on tego nie powiedział.

Maugan Ra

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2009
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 0
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1268 dnia: Września 03, 2009, 14:55:13 pm »
Wikipedia jest po stokroć bardziej wiarygodnym źródłem, niż nie podparte niczym majaczenia użytkownika Maugan Ra,

no masz rację wogólę nie powiedział  :-?

oj kierva taka rozmowa nie ma sensu, w starym testamęcie PŚ też Ci znajdę całą masę takich przykładów...

Jeśli nie widzisz różnicy między Starym Testamentem a zawartymi w Koranie i hadisach naukami Mahometa, które stanowią podstawę muzułmańskiego prawa, to w jednym przypadku muszę się z tobą zgodzić - taka rozmowa nie ma sensu.

tam oko za oko, tu oko za oko, tam żydzi walczą z narodami ościennymi tu walczą z niewiernymi... róznica taka jak i żadna

rzekł do Mojżesza: Zbierz wszystkich naczelników ludu i wbij ich na pal [yaka] przed Panem w słońcu, a odwróci się płomienny gniew Pana od Izraela

IV Mojż 25:01-04

jeżeli dwaj mężczyźni będą się bić z sobą, a podbiegnie do nich żona jednego z nich, aby wyrwać swego męża z rąk tego, który go bije, i wyciągnie swoją rękę, i pochwyci tamtego za jego narządy wstydliwe, to odetniesz jej dłoń. Oko twoje nie ulituje się
V Mojż 25:11-12


Jeśli córka kapłana zbezcześci się przez nierząd, to bezcześci swojego ojca. Będzie spalona w ogniu
 III Mojż 21:09





« Ostatnia zmiana: Września 03, 2009, 15:02:22 pm wysłana przez Maugan Ra »

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 263
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1269 dnia: Września 03, 2009, 15:06:39 pm »
Wikipedia jest po stokroć bardziej wiarygodnym źródłem, niż nie podparte niczym majaczenia użytkownika Maugan Ra,

no masz rację wogólę nie powiedział  :-?


Podtrzymuje, nie umiesz czytać jeśli twierdzisz że to zdanie znaczy że wikipedia to źródło "dobre jak każde inne". A i w tym kontekście wypadałoby jeszcze zacytować to:

Podeprę więc to źródłem dostępnym dla każdego internauty, nie żeby sam to źródło cenił,

Ale to przecież nie pasowałoby do Twojego punktu widzenia.
« Ostatnia zmiana: Września 03, 2009, 15:10:10 pm wysłana przez windomearl »

Maugan Ra

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2009
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 0
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1270 dnia: Września 03, 2009, 15:12:09 pm »
Wikipedia jest po stokroć bardziej wiarygodnym źródłem, niż nie podparte niczym majaczenia użytkownika Maugan Ra,

no masz rację wogólę nie powiedział  :-?


Podtrzymuje, nie umiesz czytać jeśli twierdzisz że to zdanie znaczy że wikipedia to źródło "dobre jak każde inne". A i w tym kontekście wypadałoby jeszcze zacytować to:

Podeprę więc to źródłem dostępnym dla każdego internauty, nie żeby sam to źródło cenił,

Ale to przecież nie pasowałoby do Twojego punktu widzenia.


skoro wikipedia jest lepsza niż moje majaczenia to podpieram się wikipedią żeby moje majaczenia uwiarygodnić  :-?

thx. już poprawione
« Ostatnia zmiana: Września 03, 2009, 15:22:08 pm wysłana przez Maugan Ra »

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 263
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1271 dnia: Września 03, 2009, 15:16:04 pm »
"Niż" drogi analfabeto, "niż".  :???:

Diuk

  • Gość
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1272 dnia: Września 03, 2009, 15:22:28 pm »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1273 dnia: Września 03, 2009, 15:27:54 pm »
tam oko za oko, tu oko za oko, tam żydzi walczą z narodami ościennymi tu walczą z niewiernymi... róznica taka jak i żadna

rzekł do Mojżesza: Zbierz wszystkich naczelników ludu i wbij ich na pal [yaka] przed Panem w słońcu, a odwróci się płomienny gniew Pana od Izraela

IV Mojż 25:01-04

jeżeli dwaj mężczyźni będą się bić z sobą, a podbiegnie do nich żona jednego z nich, aby wyrwać swego męża z rąk tego, który go bije, i wyciągnie swoją rękę, i pochwyci tamtego za jego narządy wstydliwe, to odetniesz jej dłoń. Oko twoje nie ulituje się
V Mojż 25:11-12


Jeśli córka kapłana zbezcześci się przez nierząd, to bezcześci swojego ojca. Będzie spalona w ogniu
 III Mojż 21:09

Apeluję do ciebie: nie pisz, kiedy nie masz pojęcia o czym piszesz!

Ja nie jestem narodem wybranym. Mój Kościół zapoczątkował Jezus Chrystus i jego apostołowie, i to ich nauki są dla mnie nadrzędne.
« Ostatnia zmiana: Września 03, 2009, 15:30:37 pm wysłana przez Iras »

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 263
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1274 dnia: Września 03, 2009, 15:28:19 pm »

Diuk

  • Gość
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1275 dnia: Września 03, 2009, 15:45:34 pm »
Zapomniałeś o przytupie i złowieszczym e-spojrzeniu.

Maugan Ra

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2009
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 0
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1276 dnia: Września 03, 2009, 15:52:03 pm »
tam oko za oko, tu oko za oko, tam żydzi walczą z narodami ościennymi tu walczą z niewiernymi... róznica taka jak i żadna

rzekł do Mojżesza: Zbierz wszystkich naczelników ludu i wbij ich na pal [yaka] przed Panem w słońcu, a odwróci się płomienny gniew Pana od Izraela

IV Mojż 25:01-04

jeżeli dwaj mężczyźni będą się bić z sobą, a podbiegnie do nich żona jednego z nich, aby wyrwać swego męża z rąk tego, który go bije, i wyciągnie swoją rękę, i pochwyci tamtego za jego narządy wstydliwe, to odetniesz jej dłoń. Oko twoje nie ulituje się
V Mojż 25:11-12


Jeśli córka kapłana zbezcześci się przez nierząd, to bezcześci swojego ojca. Będzie spalona w ogniu
 III Mojż 21:09

Apeluję do ciebie: nie pisz, kiedy nie masz pojęcia o czym piszesz!

Ja nie jestem narodem wybranym. Mój Kościół zapoczątkował Jezus Chrystus i jego apostołowie, i to ich nauki są dla mnie nadrzędne.

jeśli mówisz o kościele katolickim to Stary Testament jest bardzo często obeczny podczas pierwszego czytania Mszy Świętej. Do kanonu ksiąg świętych w Kościele katolickim natomiast wlicza się 46, nauki Chrystusa są nadrzędne ale Kościół Katolicki nie wyparł się tradycji i czerpie z przekazów starotestamentowych (10 przykazań, ucieczka z egiptu, itd.)  

Apeluję do ciebie: nie pisz, kiedy nie masz pojęcia o czym piszesz!

może warto by było zastanowić się jaką wiarę się wyznaję, z jakimi wartościami utożsamia się mój kościół, lub ewentualnie posłuchać co czyta się na Mszy...
« Ostatnia zmiana: Września 03, 2009, 15:56:35 pm wysłana przez Maugan Ra »

Wuher

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 20-05-2004
  • Wiadomości: 1 622
  • Reputacja: 5
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1277 dnia: Września 03, 2009, 15:53:43 pm »
Możecie mi zarzucić, że nie mam nic mądrzejszego do powiedzenia, ale ku^wa:


 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1278 dnia: Września 03, 2009, 16:07:03 pm »
może warto by było zastanowić się jaką wiarę się wyznaję, z jakimi wartościami utożsamia się mój kościół, lub ewentualnie posłuchać co czyta się na Mszy...

Nie wmówisz mi, że mój Kościół hołduje zasadzie oko za oko. Barbarzyńskich zwyczajów, które przez Stary Testament próbujesz przypisać Katolikom, wyparł się już Jezus Chrystus.

Maugan Ra

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2009
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 0
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1279 dnia: Września 03, 2009, 16:17:09 pm »
może warto by było zastanowić się jaką wiarę się wyznaję, z jakimi wartościami utożsamia się mój kościół, lub ewentualnie posłuchać co czyta się na Mszy...

Nie wmówisz mi, że mój Kościół hołduje zasadzie oko za oko. Barbarzyńskich zwyczajów, które przez Stary Testament próbujesz przypisać Katolikom, wyparł się już Jezus Chrystus.

nie mam zamiaru Ci tego wmawiać, tylko próbuję pokazać iż doktryna katolicka to nie tylko nauka Chrystusa jak napisałeś to w kilku postach wyżej...