Ankieta

czego nie lubisz u innych ?

chamstwa
17 (33.3%)
zarozumialstwa
10 (19.6%)
głupoty
21 (41.2%)
gdy mają racje
3 (5.9%)

Głosów w sumie: 47

Głosowanie skończone: Stycznia 11, 2006, 23:20:17 pm

Autor Wątek: Tolerancja  (Przeczytany 682070 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1440 dnia: Października 24, 2009, 16:05:21 pm »
no i to są argumenty.
sam jestem przeciw aborcji. po prostu uważam, że każdy powinien ponosić konsekwencje swoich czynów.

becetol użył najprostszego z możliwych populistycznych trików. niestety ten nie zadziałał a argumentacji o niespójnościach w jego logice odebrał jako atak na swoją osobę ;)

el becetol

  • Gość
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1441 dnia: Października 24, 2009, 16:11:27 pm »
następstwem głupoty i braku jakiegokolwiek człowieczeństwa są wynaturzenia, które przedstawiasz. rozumiesz???


Prawna legalizacja aborcji doprowadza do legalizacji tych "wynaturzeń" i to co przedtem było "wynaturzeniem" rodem z ciemnych wieków (wide jedzenie ludzi, używanie ludzkich zwłok do produkcji "mikstur na młodość" dziś nazywanych kremami przeciwzmarszkowymi) staje sie wielomilionowym, intratnym i legalnym biznesem. Właśnie legalizacja aborcji te "wynaturzenia" zmienia w "zwykly" biznes.

Gdybyś zobaczył wieśniaka który w ciemnej szopie zabija noworodki i wciera sobie ich krew żeby "zachować młodość" - wtedy bez chwili wahania nazwałbyś to chorym wynaturzeniem. A jeśli dzieci te zgodnie z prawem zabija wielki koncern i robi z nich kremy na zmarszczki, które stare baby wcierają w twarze - to wtedy już nie jest to "wynaturzenie" tylko "legalny biznes". Wszystko to zmienia jedna zmiana - uznanie, że płód ludzki nie jest człowiekiem, a kawałkiem mięsa. A skoro jest tylko kawałkiem mięsa, to całkiem legalnie można sobie go zjeść albo wetrzeć w skórę. Czy tylko przez jedną zmianę prawną ludziom tak drastycznie potrafią sie zmienić wartości moralne? Niestety, widać że tak. Dzieje się to na naszych oczach.

Miazga

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 3 839
  • Reputacja: 0
  • lol pozdro rasta power
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1442 dnia: Października 24, 2009, 16:12:39 pm »
Cytuj
Niestety lubicie zamiast dyskusji, zarzucić oponenta wyzwiskami i obelgami. Podaje przykład do czego prowadzi legalizacja aborcji i uznanie płodu za kawałek mięsa, a nie istotę ludzką. W odpowiedzi dostałem "gowno" "anal" "debil" i oczywiście "księdza bzykającego ministranta w konfesjonale" - naczelny argument na poparcie legalizacji aborcji na życzenie Cool Żaden z was nie potępił tego co dzieje się w Kantonie, za to każdy oburzył się że ktoś mógłby ten wstydliwy dla zwolenników aborcji fakt przedstawić w dyskusji. Znowu zabija się kuriera, dlatego że nie spodobała się prawdziwa informacja którą przedstawił.

Postaraj się wypracować sztukę czytania między wierszami, dostrzegania pewnych analogii oraz zapoznaj się z takim pojęciem, jak "sarkazm". Ułatwi ci to życie i uczyni cię zdecydowanie lepszym partnerem rozmów. Póki jednak twoja umiejętność prowadzenia konwersacji jest na zatrważająco niskim poziomie, wytłumaczę ci wszystko krok po kroczku.

Nie pojawiły się tutaj żadne obelgi pod twoim adresem. Co zrobiłeś, to wyjechałeś nagle z zupą z płodu i oczekiwałeś, że uznamy aborcję za złą. Już ci mówię, dlaczego to głupota z twojej strony. Otóż dlatego, że patologia jest WSZĘDZIE i podawanie przykładów patologicznych zachowań jako wsparcia dla swoich racji jest po prostu słabe - dlatego (UWAGA!! tutaj mamy do czynienia z ANALOGIĄ) napisałem, że równie dobrze mógłbym znaleźć księdza molestującego ministrantów i podeprzeć się nim jako argumentem przeciwko religii. Albo gościa lejącego żonę i dzieci jako argument przeciwko zakładaniu rodziny. Albo wariatów drogowych jako argument przeciwko wynalazkowi silnika.

Cytuj
Następstwem legalizacji aborcji jest zjadanie płodów, traktowanych jak kawałek mięsa a nie jak człowiek. Co wy na to?

To samo, co na legalizację alkoholu, której następstwem jest pijaństwo.

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Cytuj
2. Następstwem legalizacji aborcji jest przerabianie płodów przez koncerny farmaceutyczne oraz w pełni legalny biznes w którym kobiety z nizin społecznych utrzymują sie z zachodzenia w ciąże, usuwania jej i sprzedawania płodów na przemial w fabryce kremów na zmarszczki. Co wy na to?

Fatalne regulacje prawne, które zezwalają na takie procedery (dotyczy to również zjadania płodów) nie świadczą o tym, że aborcja sama w sobie jest zła. Ale to już ci próbowałem pare stron temu wtłuc do głowy, niestety widzę, że dalej ślepo powtarzasz swoje formułki.
« Ostatnia zmiana: Października 24, 2009, 16:15:07 pm wysłana przez Miazga »

el becetol

  • Gość
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1443 dnia: Października 24, 2009, 16:28:21 pm »

Cytuj
Następstwem legalizacji aborcji jest zjadanie płodów, traktowanych jak kawałek mięsa a nie jak człowiek. Co wy na to?

To samo, co na legalizację alkoholu, której następstwem jest pijaństwo.

Dokładnie. Legalizacja alkoholu automatycznie daje ludziom prawo do upijania sie. Tak samo jak legalizacja aborcji i traktowanie płodu jako zwykły kawał mięsa daje ludziom prawo do zjadanie płodów. Dobrze, że sie zgadzasz.

Cytuj
2. Następstwem legalizacji aborcji jest przerabianie płodów przez koncerny farmaceutyczne oraz w pełni legalny biznes w którym kobiety z nizin społecznych utrzymują sie z zachodzenia w ciąże, usuwania jej i sprzedawania płodów na przemial w fabryce kremów na zmarszczki. Co wy na to?

Fatalne regulacje prawne, które zezwalają na takie procedery (dotyczy to również zjadania płodów) nie świadczą o tym, że aborcja sama w sobie jest zła.

O jakich fatalnych regulacjach prawnych mówisz? O legalizacji aborcji, uznającej że płód ludzki nie jest człowiekiem, a "odpadem szpitalnym" czy innym mięsem? Bo to ta regulacja prawna za ten "proceder" odpowiada. Faktycznie jest to fatalna regulacja prawna. Dlatego jestem przeciwny aborcji, bo otwiera ona on drogę do takich procederów.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1444 dnia: Października 24, 2009, 16:31:08 pm »
Niestety lubicie zamiast dyskusji, zarzucić oponenta wyzwiskami i obelgami.
(...)
Wróćmy do faktów, a waszą prywatę zostawmy na uboczu.

Powiedział ktoś, kto pisze (wmawia innym), że zjadanie ludzkich płodów to wynik postępowego myślenia każdego lewicowca. Yay, merytoryczna dyskusja rlz!

Cytuj
Podaje przykład do czego prowadzi legalizacja aborcji i uznanie płodu za kawałek mięsa, a nie istotę ludzką.

Podajesz przykład patologiczny, z Chin! Gdzie normą jest, że idziesz sobie do restauracji i wybierasz sobie żywego zwierzaka z klatki (nieważne, kurczaka, psa, kota itp), którego chcesz zjeść na obiad.

Zresztą nie rozumiem, jeżeli jest faktycznie jak piszesz, że zwierzęce embriony są chronione prawem (to odnośnie wykorzystywania martwych płodów w przemyśle farmaceutycznym), czemu nie można zabronić również eksperymentów czy jakiegokolwiek wykorzystywania ludzkich embrionów?
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

el becetol

  • Gość
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1445 dnia: Października 24, 2009, 16:38:39 pm »
Podajesz przykład patologiczny, z Chin!

Tak, tylko patologiczny, bo tego o legalnie działającym biznesie aborcyjnym nie widziałeś.
Tak, tylko z Chin. A że podałem przykład z Francji, Anglii i USA to już nie widzisz.

Taka to dyskusja. 8)
« Ostatnia zmiana: Października 24, 2009, 16:43:51 pm wysłana przez el becetol »

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1446 dnia: Października 24, 2009, 16:43:01 pm »
Tak, tylko z Chin. A że podałem przykład z Francji, Anglii i USA to już ku*** nie widzisz. 8)

Odnosiłem się do zjadania zupki z płodu.
A "przykłady z Francji, Anglii i USA to ku*** widziałem", i nawet się do nich odniosłem:
nawet nie wiedziałem, że przemysł kosmetyczny w taki sposób wykorzystuje martwe ludzkie płody.
Zresztą nie rozumiem, jeżeli jest faktycznie jak piszesz, że zwierzęce embriony są chronione prawem (to odnośnie wykorzystywania martwych płodów w przemyśle farmaceutycznym), czemu nie można zabronić również eksperymentów czy jakiegokolwiek wykorzystywania ludzkich embrionów?

Ale jasne "waszą prywatę zostawmy na uboczu".
« Ostatnia zmiana: Października 24, 2009, 16:47:00 pm wysłana przez Mr_Zombie »
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

el becetol

  • Gość
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1447 dnia: Października 24, 2009, 16:59:54 pm »
Stwierdzenie "nawet o tym nie wiedziałem" nie traktuje jeszcze jak zajęcia stanowiska w sprawie.  :cool:
Jednakże ciesze się, że już wiesz.

Cytuj
Zresztą nie rozumiem, jeżeli jest faktycznie jak piszesz, że zwierzęce embriony są chronione prawem (to odnośnie wykorzystywania martwych płodów w przemyśle farmaceutycznym), czemu nie można zabronić również eksperymentów czy jakiegokolwiek wykorzystywania ludzkich embrionów?

Może dlatego, że embrion zwierzęcy, obojętnie jak zaawansowany jest już traktowany jak zwierze, tym samym objęty prawem chroniącym zwierzęta w danym kraju?

Natomiast zwolennicy aborcji od lat skutecznie lansują teorie, że embrion ludzki nie jest człowiekiem, a więc nie może być chroniony prawami człowieka. Dlatego właśnie płód ludzki jest traktowany gorzej niż płód zwierzęcy. To jeden z wymiernych efektów liberalizacji prawa aborcyjnego.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1448 dnia: Października 24, 2009, 19:46:19 pm »
A czy aborcja na życzenie nie jest wystarczającym przejawem braku jakiegokolwiek człowieczeństwa? Wg mnie świadome i celowe zabijanie własnego potomstwa nie ma kompletnie nic wspólnego z człowieczeństwem.

Twoje zdanie, czemu odmawiasz kobietom prawa do własnego zdania? Chce urodzić - urodzi. Nie chce urodzić - dokona aborcji, będzie musiała żyć z tą decyzją do końca życia. Jak ciebie to boli to jedź ratować dzieci w Somalii - tyle ich umiera każdego dnia z głodu!

Sprawa prosta - przeciwnicy aborcji w znacznej części opierają swój pogląd na wykładni religijnej tj. Kościoła rzymskokatolickiego. Jest to jawna dyskryminacja osób innych wyznań i niewierzących!

Co do postu mojego ulubionego forumowicza :-D - nie, embrion ludzki nie jest człowiekiem, ponieważ twór kilkunasto-komórkowy bez mózgu, narządów oraz układu nerwowego nie jest człowiekiem. Tak samo jak kokpit pilota nie jest samolotem, deska rozdzielcza nie jest samochodem, a CPU to nie komputer.
« Ostatnia zmiana: Października 24, 2009, 19:49:29 pm wysłana przez Castor Krieg »

Miazga

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 3 839
  • Reputacja: 0
  • lol pozdro rasta power
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1449 dnia: Października 24, 2009, 20:11:40 pm »
A czy aborcja na życzenie nie jest wystarczającym przejawem braku jakiegokolwiek człowieczeństwa? Wg mnie świadome i celowe zabijanie własnego potomstwa nie ma kompletnie nic wspólnego z człowieczeństwem.

Twoje zdanie, czemu odmawiasz kobietom prawa do własnego zdania? Chce urodzić - urodzi. Nie chce urodzić - dokona aborcji, będzie musiała żyć z tą decyzją do końca życia. Jak ciebie to boli to jedź ratować dzieci w Somalii - tyle ich umiera każdego dnia z głodu!

Sprawa prosta - przeciwnicy aborcji w znacznej części opierają swój pogląd na wykładni religijnej tj. Kościoła rzymskokatolickiego. Jest to jawna dyskryminacja osób innych wyznań i niewierzących!

Co do postu mojego ulubionego forumowicza :-D - nie, embrion ludzki nie jest człowiekiem, ponieważ twór kilkunasto-komórkowy bez mózgu, narządów oraz układu nerwowego nie jest człowiekiem. Tak samo jak kokpit pilota nie jest samolotem, deska rozdzielcza nie jest samochodem, a CPU to nie komputer.

To teraz spodziewaj się pytania czy człowiek po amputacji ręki nie jest już człowiekiem, lewaku.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1450 dnia: Października 24, 2009, 21:32:07 pm »
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

no ku*** ludzie, darujcie sobie - jj cenzura? - i  :x

Definitywnie nie człowiek - nawet człowieka nie przypomina. Na pewno nie ma mózgu, narządów i układu nerwowego. Na pewno nie odczuwa bólu i innych bodźców. Jak nic deska rozdzielcza. Naprawdę przykre jest, że zwolennicy aborcji za każdym razem ograniczają temat do kilku-kilkunastu komórek. W trzecim miesiącu płód ma wykształcone wszystkie narządy wewnętrzne, w czwartym zaczyna się poruszać. Najmniejszy wcześniak, którego udało się uratować, urodził się w 22 tygodniu ciąży, więc miał tylko pięć miesięcy - dla was przez kolejne cztery to nie człowiek.

W Wielkiej Brytanii aborcję można wykonywać do 24 tygodnia, a więc zabijane są dzieci, które teoretyczne mogą przeżyć poza brzuchem matki.

Twoje zdanie, czemu odmawiasz kobietom prawa do własnego zdania?

BO NIE DECYDUJE TYLKO O SOBIE - ile razy trzeba wam to powtarzać? Równie dobrze możemy pozwolimy matce, która nie ma ochoty dłużej wychowywać, oddać dziecko lekarzowi do uśpienia, jak niechcianego psa do weterynarza. W końcu niech ma prawo decydować - najwyżej to ona będzie żyła z wyrzutami sumienia. Dla mnie bez różnicy.

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1451 dnia: Października 24, 2009, 21:36:34 pm »
niektórzy może coś  jedzą i raczej nie życzyliby sobie by znajdowało się tu zdjęcie płodu .
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1452 dnia: Października 24, 2009, 21:49:14 pm »
Ok, pardon, choć w zamiarze miało szokować.

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1453 dnia: Października 24, 2009, 22:05:42 pm »
Aborcja jako pojedynczy zabieg to odwołanie do ludzkiego sumienia . Każdy podejmuje decyzję na własną odpowiedzialność . Aborcja jako zjawisko może być szkodliwe ze względu na mentalność młodych niedoruchanych ,skorych do hasania nastolatek . To ,że istnieje perspektywa łatwego erase'a niechcianego potomka utwierdza mnie w przekonaniu ,że tę patologię trzeba zwalczać . Na każdym kroku .
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 570
  • Reputacja: 252
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1454 dnia: Października 25, 2009, 01:42:34 am »
Wszystko ma swe plusy , jak i minusy. Właściwie to ciało kobiety i ona powinna niejako decydować o nim. Z drugiej strony (zależy jak na to spojrzeć), jay jay ma w pełni rację.
Choć tu należy się zastanowić, czy nie lepiej zezwolić na aborcję, wiedząc, że kolejne niechciane dziecko, może skończyć porzucone na śmietniku....

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1455 dnia: Października 25, 2009, 08:42:51 am »
Cytuj
Następstwem legalizacji aborcji jest zjadanie płodów

No i się dziwisz dlaczego ludzie nie chcą z Tobą czasem poważnie rozmawiac  :-D

Cytuj
O jakich fatalnych regulacjach prawnych mówisz? O legalizacji aborcji, uznającej że płód ludzki nie jest człowiekiem, a "odpadem szpitalnym" czy innym mięsem?

Płód ludzki uznaje się za człowieka od ok. 2, czy 3 miesiąca.



Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1456 dnia: Października 25, 2009, 09:56:13 am »
Płód ludzki uznaje się za człowieka od ok. 2, czy 3 miesiąca.




Chyba, że jesteś katolikiem, jak 99% przeciwników aborcji. Wtedy za człowieka uznaje się mbrion w minute po wytrysku. :lol:

Nie rozumiem, czemu przeciwnicy aborcji są tacy nieśmiali. Nie mówcie mi tutaj o handlu czy jedzeniu płodów, ponieważ jakoś w Holandii, Niemczech, Francji, Norwegii, Szwecji tego nie ma, aborcja nie spowodowała, że ludzie zamienili się w degeneratów i krwiożercze bestie. Byłem ostatnio w Danii, cudni ludzie.

Przeciwnicy aborcji powinni mieć JAJA aby powiedzieć: "Tak, jestem przeciwnikiem aborcji ze względów światopoglądowych nie popartych faktami. Uważam tygodniowy embrion za człowieka, mimo braku układu nerwowego, narządów, itd. Tak jestem hipokrytą, ponieważ śmigło helikoptera to nie helikopter, koło samochodu to nie samochód, natomiast embrion to człowiek."

Wtedy będzie ok, wiemy z kim dyskutujemy. :cool:

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1457 dnia: Października 25, 2009, 10:58:03 am »
Do kogo kierujesz ten stek bzdur i obelg? Kiedy przedstawiłem, że w Wielkiej Brytanii usuwa się ciążę w momencie, kiedy płód ma szansę przeżyć poza brzuchem matki, żaden się nie odniósł, a ty dalej o śmigle helikoptera. Tak przeważnie wygląda dyskusja z lewicowym betonem.

Płód ludzki uznaje się za człowieka od ok. 2, czy 3 miesiąca.

Wg kogo?

prof. dr hab. n. med. K. Bożkowa dyrektor Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie: "Rozwój dziecka zaczyna się nie w chwili jego urodzenia, lecz w momencie poczęcia".
(cyt. za: Zdrowie rodziny, red. K. Bożkowa, A. Sitko, Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich, Warszawa 1983, s. 35)

prof. W. Bowes, Uniwersytet Colorado, USA: "Początek życia ludzkiego? - Poczęcie".
(cyt. za: J. C. Willke, Why can't we love them both?, Hayes Publishing Company, Inc., Cincinnati 1997, s. 72)

dr med. J. Deszczowa: "Życie człowieka zaczyna się w momencie poczęcia - to fakt naukowy, niepodważalny - tak więc każdy myśląc logicznie i konsekwentnie, obojętnie jaki wyznaje światopogląd, uzna przerwanie ciąży za zabójstwo człowieka".
(cyt. za: Depesza z 18 listopada 1990 r., s. 9)

prof. dr med. P. F. Freybergh, przewodniczący Międzynarodowego Towarzystwa Psychologii Prenatalnej: "Celem psychologii prenatalnej jest przede wszystkim zmiana całego dotychczasowego nastawienia do ciąży i do dziecka w łonie matki, które jest od pierwszych chwil swego istnienia konkretną osobą, nową osobowością. W życiu płodowym ma miejsce taka sama sytuacja uczenia się, zdobywania doświadczenia jak w życiu poza łonem matki. Człowiek, a więc płód ludzki, są całościami niepodzielnymi".
(cyt. za: Dziennik Polski z 4 lutego 1987, s. 1)

prof. H. Gordon, Klinika Mayo, USA: "Jest ustalonym faktem, że ludzkie życie zaczyna się w momencie poczęcia".
(cyt. za: J. C. Willke, Why can't we love them both?, Hayes Publishing Company, Inc., Cincinnati 1997, s. 73)

prof. dr n. med. J. Lejeune kierownik Katedry Genetyki na Uniwersytecie im. R. Descartesa w Paryżu: "Dzięki nadzwyczajnemu postępowi techniki wtargnęliśmy do prywatnego życia płodu (...). Przyjęcie za pewnik faktu, że po zapłodnieniu powstała nowa istota ludzka nie jest już sprawą upodobań czy opinii. Ludzka natura tej istoty od chwili poczęcia do starości nie jest metafizycznym twierdzeniem, z którym można się spierać, ale zwykłym faktem doświadczalnym".
(cyt. za: Wiedza i życie, nr 11/1986, s. 8)

prof. dr hab. n. med. R. Klimek, dyrektor Instytutu Ginekologii i Położnictwa AM w Krakowie, członek Komitetu Naukowego Światowej Federacji Ginekologów, przewodniczący Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego: "Żywot człowieka rozpoczyna się w momencie poczęcia, tj. zapłodnienia i kończy się w momencie śmierci".
(cyt. za: R. Klimek, F. Palowski, Przyszłość i medycyna, czyli rozmowy o życiu, Państwowe Wydawnictwo Naukowe, Warszawa-Kraków 1988, s. 259)

prof. M. Matthews-Roth, Uniwersytet Harwarda, USA: "Z naukowego punktu widzenia poprawne jest stwierdzenie, iż pojedyncze ludzkie życie zaczyna się w momencie poczęcia".
(cyt. za: J. C. Willke, Why can't we love them both?, Hayes Publishing Company, Inc., Cincinnati 1997, s. 73)

prof. dr hab. n. med. R. Michałowicz i dr n. hum. J. Ślenzak: "... rozwój jest procesem ciągłym od chwili poczęcia dziecka do jego dojrzałości".
(cyt. za: R. Michałowicz, J. Ślenzak, Choroby układu nerwowego dzieci i młodzieży, Państwowe Wydawnictwo Naukowe, Warszawa 1985, s. 21)

prof. dr hab. n. med. T. Pisarski, przewodniczący Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego: "Rozwój człowieka dzielimy na dwie fazy ze względu na środowisko, w którym ten rozwój przebiega...
Faza pierwsza - płodowa, trwa od momentu zapłodnienia do urodzenia. Przebiega w środowisku, którym jest organizm matki...
Faza druga życia organizmu rozpoczyna się po opuszczeniu środowiska, jakim jest ustrój matki, i trwa do śmierci".

(cyt. za: Położnictwo i ginekologia, red. T. Pisarski, Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich, Warszawa 1987, s. 79)

prof. dr hab. n. med. J. Roszkowski, członek-współzałożyciel Międzynarodowego Towarzystwa Ginekologicznego, członek Rady Naukowej Instytutu Matki i Dziecka: "Życie człowieka nie zaczyna się z chwilą narodzin, ale od momentu poczęcia".
(cyt. za: Pielęgniarka i położna, nr 12/1988, s. 15)

dr W. Maksymowicz, minister zdrowia i opieki społecznej: "Czy nam się to podoba, czy nie, to z punktu widzenia biologii jesteśmy ludźmi od momentu poczęcia".
(cyt. za: Gazeta Polska, 12 XI 1997, s. 4)

el becetol

  • Gość
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1458 dnia: Października 25, 2009, 11:12:02 am »
- film opowiada o tym jak w praktyce wygląda aborcja. Nie mówimy o embrionach, ale o dzieciach, które żyją poza organizmem matki, są wyrzucane do śmietników gdzie umierają w cierpieniach tak jak umierałby każdy inny żywy człowiek.

od teraz będę lizał facetów

Fajnie masz :???:

A może od teraz nauczysz się cytować pełne zdania bądź akapity i odnosić się do całej kwestii, zamiast nie wyrywać z jednego zdania kilka słów i na tej podstawie rzucać w innych gównem?

Cytat: Castor Kreig
Przeciwnicy aborcji powinni mieć JAJA aby powiedzieć: "Tak, jestem przeciwnikiem aborcji ze względów światopoglądowych nie popartych faktami. Uważam tygodniowy embrion za człowieka, mimo braku układu nerwowego, narządów, itd. Tak jestem hipokrytą, ponieważ śmigło helikoptera to nie helikopter, koło samochodu to nie samochód, natomiast embrion to człowiek."

W klinikach aborcyjnych w Hiszpanii usuwa się dzieci do 9 miesiąca ciąży. Moja siostra urodziła się w 8 miesiącu, w Hiszpanii można by ją jeszcze wyskrobać w tym czasie. Możesz powiedzieć czy w ósmym miesiącu ciąży była śmigłem helikoptera, a może śmigłem i kabiną helikoptera, a może śmigłem kabiną i ogonem helikoptera? A może po prostu była człowiekiem?

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1459 dnia: Października 25, 2009, 12:06:46 pm »
W klinikach aborcyjnych w Hiszpanii usuwa się dzieci do 9 miesiąca ciąży. Moja siostra urodziła się w 8 miesiącu, w Hiszpanii można by ją jeszcze wyskrobać w tym czasie. Możesz powiedzieć czy w ósmym miesiącu ciąży była śmigłem helikoptera, a może śmigłem i kabiną helikoptera, a może śmigłem kabiną i ogonem helikoptera? A może po prostu była człowiekiem?


Głupoty piszesz. Nigdzie na świecie gdzie jest legalna aborcja nie ma jej do 9 miesiąca ciąży. Link poproszę a nie pisanie głupot.

@Iras - napisałbym, ile to głupich jest na świecie, ale mam coś lepszego - dasz mi cytaty trochę bardziej "na bieżąco", niż te sprzed 20 lat? :lol:

Podaj mi swoje "fakty naukowe" jak 4 komórki mogą być człowiekiem. :lol: :lol: :lol:

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1460 dnia: Października 25, 2009, 12:08:11 pm »
Cytuj
Płód ludzki uznaje się za człowieka od ok. 2, czy 3 miesiąca.

Wg kogo?

Wg medycyny.
: Październik 25, 2009, 13:07:09 pm
Cytuj
W klinikach aborcyjnych w Hiszpanii usuwa się dzieci do 9 miesiąca ciąży.

Że jak? Link poproszę.

el becetol

  • Gość
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1461 dnia: Października 25, 2009, 12:20:46 pm »
Wiedziałem że żaden z was nie będzie maił dość odwagi cywilnej zeby skomentować ten film, więc wkleje raz jeszcze:

- film opowiada o tym jak w praktyce wygląda aborcja. Nie mówimy o embrionach, ale o dzieciach, które żyją poza organizmem matki, są wyrzucane do śmietników gdzie umierają w cierpieniach tak jak umierałby każdy inny żywy człowiek.

Niech wam solą w oku będzie. Co Castor, czy to dziecko które umierało kilka godzin w skaldzie odpadków to twoim zdaniem "4 komórki"?

Cytat: Music
Cytuj
W klinikach aborcyjnych w Hiszpanii usuwa się dzieci do 9 miesiąca ciąży.
Że jak? Link poproszę.

http://www.dziennik.pl/swiat/article107448/W_Hiszpanii_morduja_dzieci_za_tysiac_zlotych.html

W 2007 r. w Hiszpanii dokonano 101 592 aborcji - blisko 300 dziennie, jedną na 6 minut, znacznie więcej niż w Polsce w ostatnim roku, gdy przerywanie ciąży było legalne, i tyle co w 1988 r. - przedostatnim roku PRL.

A to tylko wierzchołek góry lodowej - pod nią kwitnie znakomicie prosperujący przemysł aborcyjny - ciążę usunąć można nawet w jej ostatnich tygodniach. Niektóre hiszpańskie miasta, jak Barcelona, stały się miejscem prawdziwej turystyki aborcyjnej.


Dziennikarka Sally Hamilton dowiedziała się, że w Barcelonie jest klinika, gdzie można usunąć ciążę choćby na parę tygodni przed datą porodu.
"Dr Aborto" był powszechnie znany, miał całą sieć współpracowników w Europie. Legalne centra aborcyjne w paru krajach za udział w zyskach odsyłały mu pacjentki w 7. czy 8. miesiącu - oferując "travel packages", czyli aborcję + zwiedzanie Barcelony.
« Ostatnia zmiana: Października 25, 2009, 12:25:02 pm wysłana przez el becetol »

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 570
  • Reputacja: 252
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1462 dnia: Października 25, 2009, 13:21:07 pm »
pacjentki w 7. czy 8. miesiącu - oferując "travel packages", czyli aborcję + zwiedzanie Barcelony.

Bez jaj....
Faktem niezaprzeczalnym jest, że o ile pedofilia z góry skazana jest na krytykę (a i tak nie wszystkich, co szokuje), to o tyle sprawa z aborcją jest bardzo kontrowersyjna.
Co innego, gdy aborcję przeprowadza się z tytułu uchronienia matki przed zgonem (są takie przypadki), tudzież poważnymi powikłaniami. Inny osąd należy wydać , gdy młoda kobieta była zgwałcona i nie chce urodzić swego dziecka, a jeszcze inny gdy tlenione panny bawią się w damy (temu damy, tamtemu damy) i chcą pozbyć się - jakby same to określiły - zbędnego balastu.

Co do linku , ciężko ocenić. Ja przykładowo nie znam dobrze sprawy, stąd nie będę głosu zabierał. Jak dla mnie początek był mocny, później trochę brzydko pachniało tanią prowokacją, która miała godzić w prezydenta USA. Choć jak wspominam, nie zgłębiłem nalezycie tematu, stąd nie osądzam, czy faktycznie tak było, czy Obama ma jakieś grzeszki.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1463 dnia: Października 25, 2009, 13:57:25 pm »
Cytuj
Wiedziałem że żaden z was nie będzie maił dość odwagi cywilnej zeby skomentować ten film, więc wkleje raz jeszcze:

- film opowiada o tym jak w praktyce wygląda aborcja. Nie mówimy o embrionach, ale o dzieciach, które żyją poza organizmem matki, są wyrzucane do śmietników gdzie umierają w cierpieniach tak jak umierałby każdy inny żywy człowiek.

Ale nikogo nie interesują jakieś chore praktyki, nikt też (przynajmniej ja) nie namawia do krzywdzenia kogokolwiek, a na pewno nie dzieci. Niech jednak te płody będą już ludźmi by mówic o dzieciach, do 2, 3 miesiąca jest to zygota, za organizm ludzki przyjmuje się jeśli wykształcą się jakieś nerwy kręgosłupa (nie pamiętam dokładnie, medyczne określenia). I tyle w temacie.


Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1464 dnia: Października 25, 2009, 14:17:21 pm »
@Iras - napisałbym, ile to głupich jest na świecie, ale mam coś lepszego - dasz mi cytaty trochę bardziej "na bieżąco", niż te sprzed 20 lat? :lol:

Zbyt dużo się w tym temacie nie zmieniło, tym bardziej, że 20 lat temu aborcja na życzenie była w Polsce legalna, a dzisiaj nie jest. Poza tym "20 lat temu" to nie średniowiecze, a rok 1997 to nie "20 lat temu". Ponadto jeśli Jerome Lejeune jest dla ciebie "głupim", warto się zastanowić kim lub czym sam jesteś.

Podaj mi swoje "fakty naukowe" jak 4 komórki mogą być człowiekiem. :lol: :lol: :lol:

Owe cztery komórki, o ile nikt i nic im nie przeszkodzi, samodzielnie wykształcą się w dorosłego człowieka. To chyba wystarczający "fakt naukowy". Poza tym ludzki zarodek już po dwóch dniach od zapłodnienia składa się z trzydziestu dwóch komórek. Odbiegając na chwilę od tematu, bardzo chętnie kupię od ciebie śmigło, które rozwinie się w gotowy do lotu helikopter. Dobrze zapłacę.

Wg medycyny.

Nie, co wyżej wykazałem.

Ale nikogo nie interesują jakieś chore praktyki...

Typowe. Zalegalizować aborcję, ale przyjąć odpowiedzialność za nadużycia, które ze sobą niesie, nie ma komu. Czego się zresztą spodzie po ludziach, którzy popierają najprostszą drogę ucieczki od odpowiedzialności za spłodzenie dziecka...

@Sylvan Wielki - aborcja w przypadku gwałtu lub zagrożenia życia matki jest w Polsce legalna i raczej nikt z nas nie chce tego zmieniać. To lokalna koalicja pro-death domaga się legalizacji skrobanki na życzenie.

el becetol

  • Gość
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1465 dnia: Października 25, 2009, 14:25:10 pm »
Cytat: Music
Ale nikogo nie interesują jakieś chore praktyki
Skoro cie nie interesuje jak wygląda aborcja w praktyce, to po co się wypowiadasz? Chcesz ciągle powtarzać propagandowe slogany? Skupmy sie na faktach, a nie na teoretycznych rozważaniach. Te zresztą też wychodzą Ci tak jak widać poniżej:

Niech jednak te płody będą już ludźmi by mówic o dzieciach, do 2, 3 miesiąca jest to zygota

<facepalm>

Zygota to jest do góra 24 godzin po zapłodnieniu, a nie do 3 miesięcy. Podstawowa wiedza z biologii sie kłania.

Cytat: Iras
Odbiegając na chwilę od tematu, bardzo chętnie kupię od ciebie śmigło, które rozwinie się w gotowy do lotu helikopter. Dobrze zapłacę.

Idealnie obalony argument  :cool:

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1466 dnia: Października 25, 2009, 15:00:21 pm »
Cytuj
Nie, co wyżej wykazałem.

Nie.
To co dałeś, to jakieś interpretacje światopoglądowe, a medycyna na świecie przyjmuje takie kryteria jak napisałem wcześniej. Poszukaj gdzieś w dziennikach medycznych.

Cytuj
Skoro cie nie interesuje jak wygląda aborcja w praktyce, to po co się wypowiadasz?

To że nie lubię patrzec na obrzydliwe obrazki z aborcji, znaczy że nie mam prawa się wypowiadac? Zastanów się nad tym.


Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1467 dnia: Października 25, 2009, 15:23:58 pm »
Na obrzydliwe obrazki z aborcji patrzeć nie musisz, ale mógłbyś przestać uciekać przed niewygodnymi faktami.

Na twojej wiedzy medycznej polegać nie będziemy, bo już nam przedstawiłeś nową definicję zygoty. Przytoczone przeze mnie cytaty nie są żadną światopoglądową interpretacją. Niepodważalnym faktem jest, że organizm ludzki swój początek ma w połączeniu męskich i żeńskich komórek rozrodczych. Po pierwszy, drugim czy trzecim miesiącu nie następuje cud życia ani inne zjawisko. Ludzkie życie ma swój początek w zapłodnieniu.

el becetol

  • Gość
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1468 dnia: Października 25, 2009, 15:40:33 pm »
Cytuj
Skoro cie nie interesuje jak wygląda aborcja w praktyce, to po co się wypowiadasz?

To że nie lubię patrzec na obrzydliwe obrazki z aborcji, znaczy że nie mam prawa się wypowiadac? Zastanów się nad tym.


Jakie 'obrzydliwe obrazki z aborcji' Music, czemu znów uciekasz sie do klamstwa? Tu są fakty ktore przedstawilem, na ktore boisz sie odpowiedzieć, zasłaniając jakimiś "obrzydliwymi obrazkami" rzekomo w nich zawartymi:

1.
Cytat: el becetol
Cytat: Music
Niech jednak te płody będą już ludźmi by mówic o dzieciach, do 2, 3 miesiąca jest to zygota
<facepalm>

Zygota to jest do góra 24 godzin po zapłodnieniu, a nie do 3 miesięcy. Podstawowa wiedza z biologii sie kłania.

2.
Cytat: el becetol
- film opowiada o tym jak w praktyce wygląda aborcja. Nie mówimy o embrionach, ale o dzieciach, które żyją poza organizmem matki, są wyrzucane do śmietników gdzie umierają w cierpieniach tak jak umierałby każdy inny żywy człowiek.

3.
Cytat: el becetol
Cytat: Music
Cytat: el becetol
W klinikach aborcyjnych w Hiszpanii usuwa się dzieci do 9 miesiąca ciąży.
Że jak? Link poproszę.

http://www.dziennik.pl/swiat/article107448/W_Hiszpanii_morduja_dzieci_za_tysiac_zlotych.html

W 2007 r. w Hiszpanii dokonano 101 592 aborcji - blisko 300 dziennie, jedną na 6 minut, znacznie więcej niż w Polsce w ostatnim roku, gdy przerywanie ciąży było legalne, i tyle co w 1988 r. - przedostatnim roku PRL.

A to tylko wierzchołek góry lodowej - pod nią kwitnie znakomicie prosperujący przemysł aborcyjny - ciążę usunąć można nawet w jej ostatnich tygodniach. Niektóre hiszpańskie miasta, jak Barcelona, stały się miejscem prawdziwej turystyki aborcyjnej.

Dziennikarka Sally Hamilton dowiedziała się, że w Barcelonie jest klinika, gdzie można usunąć ciążę choćby na parę tygodni przed datą porodu.
"Dr Aborto" był powszechnie znany, miał całą sieć współpracowników w Europie. Legalne centra aborcyjne w paru krajach za udział w zyskach odsyłały mu pacjentki w 7. czy 8. miesiącu - oferując "travel packages", czyli aborcję + zwiedzanie Barcelony.

3 argumenty, ponumerowane, abyś nie zdołał przykryć ich sprytnymi unikami. Może znów nakłamiesz że to są "obrzydliwe obrazki" i nie będziesz na nie patrzeć?  :lol:
« Ostatnia zmiana: Października 25, 2009, 15:42:22 pm wysłana przez el becetol »

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1469 dnia: Października 25, 2009, 15:42:26 pm »
Cytuj
Na obrzydliwe obrazki z aborcji patrzeć nie musisz, ale mógłbyś przestać uciekać przed niewygodnymi faktami.

A przed jakimi to faktami toż uciekam?

Cytuj
Niepodważalnym faktem jest, że organizm ludzki swój początek ma w połączeniu męskich i żeńskich komórek rozrodczych. Po pierwszy, drugim czy trzecim miesiącu nie następuje cud życia ani inne zjawisko. Ludzkie życie ma swój początek w zapłodnieniu.

Tak.
W ten sposób ujęte, oczywiście masz rację, nigdy tego nie negowałem.

Ludzkie życie ma początek w zapłodnieniu, po tym powstają komórki, zygota, ta się rozwija i przekształca w człowieka.
Kwestia którą cały czas mówię jest taka, że użyc słowa "człowiek" możemy właśnie od tego drugiego, czy trzeciego miesiąca, wcześniej funkcjonuje to pod nazwą "zygota" własnie, "zlepek komórek", czy jakkolwiek to sobie nazwiemy.
Po tych 2, 3 miesiącach nie ma jakiegoś cudu w brzuchu matki oczywiście, po prostu wtedy wykształcają się konkretne nerwy, które sprawia że dziecko zaczyna odczuwac, dlatego moralne jest przeprowadzic zabieg przed tym terminem.


Pytanie- gdyby jakaś Twoja koleżanka miała aborcję, przestałbyś się z nią widywac i zaczął oskarżac o zabójstwo?

« Ostatnia zmiana: Października 25, 2009, 15:44:12 pm wysłana przez _Music »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1470 dnia: Października 25, 2009, 16:12:56 pm »
A przed jakimi to faktami toż uciekam?

Że abortowane są płody, które mogłyby przeżyć poza brzuchem matki? Że najmłodszy, uratowany wcześniak miał 22 tygodnie, a w Wielkiej Brytanii można wykonać legalną aborcję na życzenie do 24 tygodnia? Że aborcję wykonuje się przez sztuczne wywołanie porodu i rodzą się żywe dzieci, które są pozostawiane na śmierć w wiadrach i koszach na odpady? Że legalizacja aborcji prowadzi do gigantycznych nadużyć, bo znacznie łatwiej przesunąć granicę o dwa, trzy albo pięć miesięcy, niż prowadzić nielegalną klinikę aborcyjną?

Kwestia którą cały czas mówię jest taka, że użyc słowa "człowiek" możemy właśnie od tego drugiego, czy trzeciego miesiąca, wcześniej funkcjonuje to pod nazwą "zygota" własnie, "zlepek komórek", czy jakkolwiek to sobie nazwiemy.

Zygota, czy też "zlepek komórek", jak go nazywasz, to naturalne etapy rozwoju CZŁOWIEKA, więc po raz kolejny mijasz się z prawdą.

Pytanie- gdyby jakaś Twoja koleżanka miała aborcję, przestałbyś się z nią widywac i zaczął oskarżac o zabójstwo?

Gdyby moja koleżanka usunęła ciążę, nie byłaby moją koleżanką.

Miazga

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 3 839
  • Reputacja: 0
  • lol pozdro rasta power
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1471 dnia: Października 25, 2009, 16:27:00 pm »
A gdyby nie usunęła ciąży, ale była... CZARNA?!

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1472 dnia: Października 25, 2009, 16:28:03 pm »
Cytuj
Że abortowane są płody, które mogłyby przeżyć poza brzuchem matki?

No to już jest patologia, ale chyba wszyscy tu jesteśmy przeciwko patologii?

Cytuj
Że najmłodszy, uratowany wcześniak miał 22 tygodnie, a w Wielkiej Brytanii można wykonać legalną aborcję na życzenie do 24 tygodnia?

No to imo jest przesada (dlatego osobiscie optuję za 8, czy tam 11 tyg. ciąży max) jak już wielokrotnie mówiłem, głównie dlatego że po tym czasie dziecko już czuje i faktycznie cierpi.

Cytuj
Że aborcję wykonuje się przez sztuczne wywołanie porodu i rodzą się żywe dzieci, które są pozostawiane na śmierć w wiadrach i koszach na odpady?

Tu już się mylisz, gdyż używasz sformułowania "dzieci", do tego okresu o którym piszę wcześniej jest to wciąż zlepek komórek, czy zygota.

Cytuj
Że legalizacja aborcji prowadzi do gigantycznych nadużyć, bo znacznie łatwiej przesunąć granicę o dwa, trzy albo pięć miesięcy, niż prowadzić nielegalną klinikę aborcyjną?

Jak pamiętam z danych statystycznych, co roku w Polsce przeprowadza się ok. 200-300 tys nielegalnych aborcji.
Teraz wróc na ziemię i przyjmij do wiadomości, że aborcja była, jest i będzie, a udawanie że problemu nie zostawiając przepisy takie jakie są dzisiaj, szlachetne imo nie jest.
Lepiej więc imo by tych aborcji było 150tys. rocznie, w ludzkich warunkach, tak by pacjentki nie zarażały się czymś i nie umierały po komplikacjach, niż udawanie że "u nas jest po chrześcijańsku" i 300tys. aborcji rocznie.

Jak na razie optujesz cały czas za tą drugą opcją.




Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1473 dnia: Października 25, 2009, 16:59:01 pm »
No to już jest patologia, ale chyba wszyscy tu jesteśmy przeciwko patologii?

Nie, ja jestem przeciwko patologii, ty jesteś za aborcją nie zważając na patologie, które są jej następstwem.

Tu już się mylisz, gdyż używasz sformułowania "dzieci", do tego okresu o którym piszę wcześniej jest to wciąż zlepek komórek, czy zygota.

Mówię o dzieciach. Mówię o dzieciach, które rodzą się żywe, wykazują normalne oznaki życia, a mimo to są pozostawiane na śmierć i utylizowane jak pozostałe odpady szpitalne. Gdybyś raczył obejrzeć podany przez el becetola film, zobaczyłbyś wywiad z pielęgniarką, która pracowała w legalnej klinice aborcyjnej i opisuje, jak w praktyce wygląda wasze "pro-choice".

Jak na razie optujesz cały czas za tą drugą opcją.

Ja optuję za udzielaniem niezdecydowanym matkom wszelkiej potrzebnej pomocy, żeby mogły urodzić i wtedy podjąć decyzję, czy chcą zatrzymać dziecko. Optuję za propagowaniem adopcji i uproszczeniem procedury adopcyjnej. Optuję za życiem. Optuję za bezwzględną walką z podziemiem aborcyjnym, bo nie możemy legalizować każdego problemu, którego nie potrafimy wyeliminować.

Poza tym nie rozumiem, jak legalizacja miałaby zmniejszyć liczbę aborcji. O połowę.

el becetol

  • Gość
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1474 dnia: Października 25, 2009, 17:54:01 pm »
Music mistrz uciekania od odpowiedzi.
Napisałem:

Tu są fakty ktore przedstawilem, na ktore boisz sie odpowiedzieć, zasłaniając jakimiś "obrzydliwymi obrazkami" rzekomo w nich zawartymi:

1.
Cytat: el becetol
Cytat: Music
Niech jednak te płody będą już ludźmi by mówic o dzieciach, do 2, 3 miesiąca jest to zygota
<facepalm>

Zygota to jest do góra 24 godzin po zapłodnieniu, a nie do 3 miesięcy. Podstawowa wiedza z biologii sie kłania.

2.
Cytat: el becetol
- film opowiada o tym jak w praktyce wygląda aborcja. Nie mówimy o embrionach, ale o dzieciach, które żyją poza organizmem matki, są wyrzucane do śmietników gdzie umierają w cierpieniach tak jak umierałby każdy inny żywy człowiek.

3.
Cytat: el becetol
Cytat: Music
Cytat: el becetol
W klinikach aborcyjnych w Hiszpanii usuwa się dzieci do 9 miesiąca ciąży.
Że jak? Link poproszę.

http://www.dziennik.pl/swiat/article107448/W_Hiszpanii_morduja_dzieci_za_tysiac_zlotych.html

W 2007 r. w Hiszpanii dokonano 101 592 aborcji - blisko 300 dziennie, jedną na 6 minut, znacznie więcej niż w Polsce w ostatnim roku, gdy przerywanie ciąży było legalne, i tyle co w 1988 r. - przedostatnim roku PRL.

A to tylko wierzchołek góry lodowej - pod nią kwitnie znakomicie prosperujący przemysł aborcyjny - ciążę usunąć można nawet w jej ostatnich tygodniach. Niektóre hiszpańskie miasta, jak Barcelona, stały się miejscem prawdziwej turystyki aborcyjnej.

Dziennikarka Sally Hamilton dowiedziała się, że w Barcelonie jest klinika, gdzie można usunąć ciążę choćby na parę tygodni przed datą porodu.
"Dr Aborto" był powszechnie znany, miał całą sieć współpracowników w Europie. Legalne centra aborcyjne w paru krajach za udział w zyskach odsyłały mu pacjentki w 7. czy 8. miesiącu - oferując "travel packages", czyli aborcję + zwiedzanie Barcelony.

3 argumenty, ponumerowane, abyś nie zdołał przykryć ich sprytnymi unikami. Może znów nakłamiesz że to są "obrzydliwe obrazki" i nie będziesz na nie patrzeć?  :lol:


Na co post niżej udając że tego nie widzi, na pełnym bezczelu pisze:
Cytat: Music
A przed jakimi to faktami toż uciekam?

I oczywiście nie odpowiadasz na żaden z punktów :lol: Nawet Turbodynomen by cie nie zawstydził w uciekaniu od odpowiedzi na niewygodnie pytania. Sam sobie wstydu przyniosłeś nie do pobicia. :lol:

Cytat: Music
Pytanie- gdyby jakaś Twoja koleżanka miała aborcję, przestałbyś się z nią widywac i zaczął oskarżac o zabójstwo?

Odpowiem pytaniem na pytanie - gdyby twój kolega zabił sąsiada, przestałbyś się z nim widywać i zaczął oskarżać o zabójstwo?

Ciapkas

  • Gość
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1475 dnia: Października 25, 2009, 20:23:31 pm »
Dupa, dupa, dupa. Przytaczanie patologii związanych z aborcją to dobry argument, ale nie sam w sobie. Chciałbym się spotkać z babką, która wpadła(uwaga, sama się ruchała, chłopaczek nie miał gumki, a ona nie czuła :roll: ...) a teraz chce usunąc ciąże. Przeprowadza nielegalnie aborcję. Zaraża się naprawdę ciężkim gównem. I ja się pytam czy to jest niesprawiedliwe? Czy przypadkiem ktoś nie spuścił w klopie 'zlepka komórek', który potencjalnie mógłby byc wspaniałym człowiekiem. Ba, co ja chrzanie, po prostu by żył, czuł, byłby jednym z nas.

Ale nie, przecież to jest jej ciało! Jej brzuch!

Chociażby za to, że jest nieodpwiedzialna mogłaby te 9 miesięcy "pocierpieć"(no bo powszechnie wiadomo, że ciaża to prawie zgon) a potem oddać dziecko, i najlepiej wypierdalać jeśli tylko pomyślała o jego uśmierceniu.


Btw 300 tyś. aborcji? Masz jakieś źródło Music? Ja bym powiedział, że rocznie to tyle w Polsce w ciąże.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1476 dnia: Października 25, 2009, 22:08:26 pm »
Cytuj
Nie, ja jestem przeciwko patologii, ty jesteś za aborcją nie zważając na patologie, które są jej następstwem

Ja jestem za aborcją, zważając na patologie (dlatego potrzebne jest dobre prawo, bez hipokryzji i zgniłych kompromisów), Ty nie jesteś za aborcją, zważając na patologie.
Tylko to było jasne wcześniej, więc nie rozumiem po co to powtarzac.

Cytuj
Gdybyś raczył obejrzeć podany przez el becetola film, zobaczyłbyś wywiad z pielęgniarką, która pracowała w legalnej klinice aborcyjnej i opisuje, jak w praktyce wygląda wasze "pro-choice".

Ok, czego więc byś chciał? Najlepiej, by całkowicie zabronic aborcji? Wtedy zamiast 300tys, byłoby jeszcze więcej zabiegów w podziemiu, tego chcesz? Zachowac jak jest teraz? Znaczy w takim razie że teraz sytuacja jest dobra i warta utrzymania.

Cytuj
Ja optuję za udzielaniem niezdecydowanym matkom wszelkiej potrzebnej pomocy, żeby mogły urodzić i wtedy podjąć decyzję, czy chcą zatrzymać dziecko. Optuję za propagowaniem adopcji i uproszczeniem procedury adopcyjnej. Optuję za życiem. Optuję za bezwzględną walką z podziemiem aborcyjnym, bo nie możemy legalizować każdego problemu, którego nie potrafimy wyeliminować.

Ja też jestem za tym by udzielic matkom wszelkiej pomocy jeśli chciałby by zatrzymac dziecko.
Także jestem za propagowaniem adopcji i uproszczeniem tej procedury (która aktualnie wygląda jak najgorszy horror).
Chcesz walczyc z podziemiem aborcyjnym- jaki byłby tego efekt? A taki że wtedy zabieg nie kosztowałby 2000zł, tylko 5000zł, więcej też byśmy jeździli za granicę przeprowadzac zabiegi.

Cytuj
Poza tym nie rozumiem, jak legalizacja miałaby zmniejszyć liczbę aborcji. O połowę.

A jednak- przede wszystkim brak strachu. Bez kombinacji, obawy że coś się stanie pacjentce, że lekarza złapią itd- to wszystko przekłada się na mniej trzeźwe decyzje. Jeśli do tego dołożymy solidną informację, psychologa, rozbudujemy edukację seksualną i będziemy propagowac antykoncepcję, to taki najpewniej będzie efekt- spadek liczby aborcji.


: Październik 25, 2009, 22:52:57 pm
Btw- także jesteście za brakiem propagowania używania antykoncepcji, jak to robi kościół? Bo jakby nie patrzec, każdy stosunek to potencjalny człowiek, więc w pewnym sensie też morderstwo.
: Październik 25, 2009, 22:55:01 pm
Cytuj
Chciałbym się spotkać z babką, która wpadła(uwaga, sama się ruchała, chłopaczek nie miał gumki, a ona nie czuła  ...) a teraz chce usunąc ciąże. Przeprowadza nielegalnie aborcję. Zaraża się naprawdę ciężkim gównem. I ja się pytam czy to jest niesprawiedliwe? Czy przypadkiem ktoś nie spuścił w klopie 'zlepka komórek', który potencjalnie mógłby byc wspaniałym człowiekiem

Wasze posty mają do siebie jedną wspólną- niechaj żywi cierpią i umierają bydlaki, nienarodzenie niech mają większe prawa. Gdyby logika tak wyglądała, to rodzaj ludzki nigdy by nie przetrwał nawet etapu jaskiniowców.

Np. tu:
Cytuj
Chociażby za to, że jest nieodpwiedzialna mogłaby te 9 miesięcy "pocierpieć"
A el bec daje jakieś filmy z pokazaną aborcją- jesteście trochę psychiczni panowie, jacyś sadyści, rozkoszujący się w cierpieniu innych (najlepiej kobiet), bądź buszujący po jakiś stronach z martwymi płodami i innymi siekami; brak słów :-?
I Wy mówicie o byciu pro-life?
: Październik 25, 2009, 23:00:31 pm
Cytuj
Btw 300 tyś. aborcji? Masz jakieś źródło Music? Ja bym powiedział, że rocznie to tyle w Polsce w ciąże.

Dane statystyczne, publikowane co roku (nieoficjalne naturalnie).

el becetol

  • Gość
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1477 dnia: Października 25, 2009, 23:05:20 pm »
A el bec daje jakieś filmy z pokazaną aborcją- jesteście trochę psychiczni panowie, jacyś sadyści, rozkoszujący się w cierpieniu innych (najlepiej kobiet), bądź buszujący po jakiś stronach z martwymi płodami i innymi siekami; brak słów :-?

Kolejne kłamstwo. Nigdzie nie dałem filmiku z pokazaną aborcją. Dałem film z youtube (to jest ta strona dla sadystów z martwymi plodami i innymi siekami o której piszesz?), na którym jest wywiad, nie ma pokazanej żadnej aborcji. Grunt wymyka ci się spod nóg skoro kolejnym kłamstwem i wyzwiskami musisz zasłaniać swój brak podstawowej wiedzy. Aha Music - znowu udajesz że nie widzisz pytań które w pył rozsypały twoje teorie? Mam wklejać do skutku?

Cytuj
Cytuj
Btw 300 tyś. aborcji? Masz jakieś źródło Music? Ja bym powiedział, że rocznie to tyle w Polsce w ciąże.

Dane statystyczne, publikowane co roku (nieoficjalne naturalnie).

Oczywiście, jest to kolejne kłamstwo Musica, na które nie potrafi znaleźć dowodu. Dane statystyczne dotyczące nielegalnych aborcji podają, że aborcji w Polsce przeprowadza się od 6 to 13 tysięcy. Nawet nie podparta badaniami naukowców feministyczna propaganda nie zapędza się do 300 tysięcy.

   
Cytat: Rzeczpospolita
Istnieją jednak pewne opracowane, m.in. przez demografów, wskaźniki, które pozwalają szacunkowo ocenić rozmiar zjawiska. Są one wynikiem przeprowadzonych w wielu krajach badań porównawczych, mających na celu ustalenie częstotliwości dokonywania aborcji w warunkach z jednej strony jej zakazu, z drugiej zaś dopuszczalności. Według tych wskaźników stosunek liczby aborcji legalnych do nielegalnych w warunkach dopuszczalności przerywania ciąży może wynosić od 1:2 do 1:4.
    W Polsce badanie takie było szczególnie ułatwione, gdyż przez cały 1997 rok aborcja była legalna. Stało się to po tym, jak w październiku 1996 roku Sejm znowelizował ustawę o ochronie życia, a miesiąc później podpisał ją prezydent Kwaśniewski. Zanim rok później Trybunał Konstytucyjny uznał ją za niezgodną z konstytucją, aborcji można było dokonywać w Polsce legalnie, na życzenie (z tzw. przyczyn społecznych) i w dobrych warunkach sanitarnych. W takiej sytuacji przez cały rok 1997 na aborcję zdecydowało się 3047 kobiet.
    Jeśli zastosujemy do liczby wspomniane wyżej wskaźniki demografów, to okazuje się, że nielegalnych aborcji może być w naszym kraju co roku od 6 - 7 tysięcy do 12 - 13 tysięcy.
 

To samo potwierdził ostatnio nawet mocno lewicujący "Przekrój", stwierdzając w artykule o aborcji: Nie cichną za to armaty w wojnie na statystyki ? te rządowe mówią o kilkudziesięciu nielegalnych aborcjach rocznie, niektóre pozarządowe ? o kilkunastu tysiącach.
http://www.przekroj.pl/wydarzenia_swiat_artykul,4922.html?print=1

Kilkadziesiąt aborcji to dolna, a kilkanaście tysięcy to górna granica przyjmowana przez nawet lewicowe źródła, poważne lewicowe źródła. Kilkaset tysięcy podane przez Musica to bujda na resorach, a potwierdza to tylko fakt że nie potrafił podać źródła swoich rewelacji. A ja podałem dwa - jedno prawicowe, drugie lewicowe. Tyle w temacie.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1478 dnia: Października 25, 2009, 23:27:26 pm »
Ok, czego więc byś chciał? Najlepiej, by całkowicie zabronic aborcji? Wtedy zamiast 300tys, byłoby jeszcze więcej zabiegów w podziemiu, tego chcesz? Zachowac jak jest teraz? Znaczy w takim razie że teraz sytuacja jest dobra i warta utrzymania.

Obecna sytuacja prawna jest dobra - aborcja w przypadku gwałtu lub zagrożenia życia matki. Jest ok i można to utrzymać. Jeśli problemem jest podziemie aborcyjne, walczyć należy z podziemiem aborcyjnym - na pewno nie przy pomocy legalizacji.

A jednak- przede wszystkim brak strachu. Bez kombinacji, obawy że coś się stanie pacjentce, że lekarza złapią itd- to wszystko przekłada się na mniej trzeźwe decyzje. Jeśli do tego dołożymy solidną informację, psychologa, rozbudujemy edukację seksualną i będziemy propagowac antykoncepcję, to taki najpewniej będzie efekt- spadek liczby aborcji.

Mhm, a obniżenie podatków sprawi, że ci, którzy do tej pory migają się od ich płacenia, zaczną sumiennie rozliczać się z fiskusem. Nie wiem czy oszukujesz mnie, czy siebie. Jeśli ktoś jest gotowy skorzystać z nielegalnej aborcji, skorzysta z niej tym bardziej w legalnej klinice. Dodatkowo legalna i łatwo dostępna aborcja przyciągnie wiele kobiet, które nigdy nie zdecydowałyby się na zabieg w podziemiu.

Btw- także jesteście za brakiem propagowania używania antykoncepcji, jak to robi kościół? Bo jakby nie patrzec, każdy stosunek to potencjalny człowiek, więc w pewnym sensie też morderstwo.

Każdy (właściwie nie każdy, ale mniejsza...) stosunek to , potencjalny człowiek, a zygota, zarodek, zlepek komórek - nazywaj jak chcesz, to już człowiek i jeśli nic nie przerwie ciąży, w naturalny sposób się urodzi. Poza tym trzeba mieć spory tupet, żeby antykoncepcję porównać do skrobanki, bo pierwsze zapobiega, a drugie w barbarzyński, nieludzki, niegodny sposób usuwa "problem".

Nigdy nie powoływałem się na nauki Kościoła.

Wasze posty mają do siebie jedną wspólną- niechaj żywi cierpią i umierają bydlaki, nienarodzenie niech mają większe prawa. Gdyby logika tak wyglądała, to rodzaj ludzki nigdy by nie przetrwał nawet etapu jaskiniowców.

Nikomu nie życzę śmierci, ale masz rację, nienarodzone dziecko ma dla mnie większą wartość niż matka, która jest gotowa swoje dziecko zabić.

A el bec daje jakieś filmy z pokazaną aborcją- jesteście trochę psychiczni panowie, jacyś sadyści, rozkoszujący się w cierpieniu innych (najlepiej kobiet), bądź buszujący po jakiś stronach z martwymi płodami i innymi siekami; brak słów

Film przedstawia jedynie wywiad z pielęgniarką, ale ty - zwolennik aborcji, nie miałeś odwagi nawet go włączyć - tak bardzo boisz, że przypadkiem zobaczysz w praktyce zabieg, który gorąco popierasz?

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1479 dnia: Października 26, 2009, 00:44:25 am »
Cytuj
Jeśli problemem jest podziemie aborcyjne, walczyć należy z podziemiem aborcyjnym - na pewno nie przy pomocy legalizacji.

Ale konkrety- jak walczyc? Jakie będą tego skutki? Nie takie jak opisałem (wzrost cen w podziemiu i turystyka aborcyjna)? Bo chyba nie sadzisz, że nagle potencjalna kobieta pomyśli sobie "och, to jest zabronione więc złe- nie zrobię tej aborcji".

Cytuj
Jeśli ktoś jest gotowy skorzystać z nielegalnej aborcji, skorzysta z niej tym bardziej w legalnej klinice.

I to jeden z plusów. Może wtedy niczym się nie zarazi i nie będziemy płacic później za leczenie jej. 

Cytuj
Mhm, a obniżenie podatków sprawi, że ci, którzy do tej pory migają się od ich płacenia, zaczną sumiennie rozliczać się z fiskusem.

Kompletnie nietrafiony przykład- ja mówię o stronie psychicznej zdesperowanej kobiety, Ty o zysku z podatków. 
Zupełnie nie ta bajka.

Cytuj
Poza tym trzeba mieć spory tupet, żeby antykoncepcję porównać do skrobanki, bo pierwsze zapobiega, a drugie w barbarzyński, nieludzki, niegodny sposób usuwa "problem".

Ja ją porównałem do morderstwa, próbując wejśc w ten skrajny tok myślenia.

Cytuj
Film przedstawia jedynie wywiad z pielęgniarką, ale ty - zwolennik aborcji, nie miałeś odwagi nawet go włączyć - tak bardzo boisz, że przypadkiem zobaczysz w praktyce zabieg, który gorąco popierasz?

Nie oglądam nawet amerykańskich horrorów (slasherów od kilku długich lat), bo nienawidzę patrzec na bezmyślną przemoc. Ci którzy to uwielbiają mają nierówno pod sufitem imo, jakaś chora ekscytacja.
I tak- nie oglądnąłem bo domyślam się o czym był, a że trafiłbym jeszcze na jakies zdjęcia czy urywki wideo znając el bec'a, to zdecydowanie nie zamierzam na to patrzec.

Popieram też eutanazję jak pamiętasz, ale nie miałbym ochoty oglądac takowej na necie, ani wysłuchiwac pielęgniarki która go przeprowadzała, opowiadając o tym ze szczegółami.