Autor Wątek: ...i co teraz, panowie?  (Przeczytany 4917 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Picartio

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 30-12-2004
  • Wiadomości: 262
  • Reputacja: 0
...i co teraz, panowie?
« dnia: Stycznia 10, 2005, 14:35:13 pm »
No właśnie. Zewsząd bombardują nas coraz to lepszymi handheldami, stacjonarne konsole zamieniają w domowe centra rozrywki, a komputery coraz lepiej radzą sobie ze skomplikowanymi grafikami. Rodzi się więc pytanie, jak będzie wyglądał następny przełom w dziedzinie gier? Jaka nowa technologia podbije nasze serca? Nie chodzi mi tu o pralkę, konsolę, mp3 player i doradcę handlowego w jednym, ale o coś, co odkryje przed nami zupełnie nowe możliwości w dziedzinie rozrywki.

Myślałem tak i myślałem, aż w końcu wpadły mi do głowy... hologramy, czyli zapis obrazu o nośniku mniejszym o jeden wymiar. Czy sądzicie, że w przyszłości zatrze się różnica pomiędzy rzeczywistością a wirtualną zabawą? Liczę na gorącą jak plazma kwarkowa dyskusję :D :D :D

joshimitsu

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 13-12-2004
  • Wiadomości: 234
  • Reputacja: 0
...i co teraz, panowie?
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 10, 2005, 16:43:12 pm »
Następny przełom?? Dobra, powiem Ci o tym. Jacyś technicy pracują nad tym by komputery i konsole wydzielały zapach.

Bo jak nie to naślę na Was swojego kota. Już on się Wami zajmie!!!;PPPPP

Ako

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-07-2004
  • Wiadomości: 2 652
  • Reputacja: 1
...i co teraz, panowie?
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 10, 2005, 17:22:09 pm »
Cytat: "Joshimitsu"
Następny przełom?? Dobra, powiem Ci o tym. Jacyś technicy pracują nad tym by komputery i konsole wydzielały zapach.


Wtedy by sie przydała gra "Gówno-atak" :roll:

A na seryjko to po co zapach, zebym beutał przed konsolą, lub kompem?

Renshu Clan

Renshu Clan Ako, UFO, Gawlisz, Zgieru, Gutek, Filo, Mysza, Tsubasa, Sheva, Luki_k

McJohn

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2004
  • Wiadomości: 840
  • Reputacja: 1
  • Gdzie jest Dickinson?!
...i co teraz, panowie?
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 10, 2005, 17:53:57 pm »
Włączam konsolę, odpalam Baldur's Gate: Alliance 3 i czuję smród ogra....O to ci chodzi? Mamusiu...Nie chcę...

 Ja tam myślę, że przełom pójdzie w stronę bardziej urządzeń około-growych. Kontrolery znaczy się. Co powiecie na sterowanie bohaterem za pomocą umysłu?   [/code]
War, war never changes. Waiting for Fallout 3.

Picartio

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 30-12-2004
  • Wiadomości: 262
  • Reputacja: 0
...i co teraz, panowie?
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 10, 2005, 18:06:28 pm »
Aromaty już idą w Japonii, ale niestety, nie ma mowy o kreatywności - takie urządzenie musiałoby mieć zaprogramowane multum zapachów, żeby dostosować się do wszystkich gier. Dobór olejków i tak dalej... Na razie to może pachnieć kilkoma rodzajami perfun, ale nic więcej nie pokaże. Sterowanie umysłem i kontrolerami to już osobna kwestia...

...ale ciągle nie wiemy, co będzie po perfekcyjnie dopracowanym 3D :wink:

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
...i co teraz, panowie?
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 10, 2005, 18:19:33 pm »
Perfekcyjnie dopracowane 3D? Jasne, jak zbudujesz komorę wielkości mieszkania, nafaszerowaną elektroniką.

VR made by Matrix? Ok, jest tylko problem - jak oszukasz błędnik? Komora wgrywa np.: pole. Jak sprawisz, że po przebiegnięciu 5 metrów nie trafisz w ścianę?

Osobiście uważam, że to właśnie pełne VR będzie przełomem, nie tylko w grach. Wyobraźcie sobie wojskowych ćwiczących w czymś takim. Albo lekarzy, policjantów, architektów, itd. Ten kto to wynajdzie będzie miał zysk liczony w BILIONACH $$$.

Wudi

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2004
  • Wiadomości: 524
  • Reputacja: 0
...i co teraz, panowie?
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 10, 2005, 18:27:13 pm »
Po perfekcyjnie dopracowanym 3D nastanie era przekazywania obrazu "na powietrzu" .
Pozniej kontrolery "mozgowe" i nakladki na cialo, zebysmy mogli odczuwac to samo co bohater.
I na koncu wojna atomowa, ktora zmiecie wszystko to z powierzchni.
You're asking: how? My answer is : long and hard :wink: .

Picartio

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 30-12-2004
  • Wiadomości: 262
  • Reputacja: 0
...i co teraz, panowie?
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 10, 2005, 18:32:35 pm »
Tak wyglądał dużo słabszy od mojego komputer... 50 lat temu. Pomyśl o roku 2055. Co wtedy będzie? Wg mnie to, o czym dzisiaj tak tu medytujemy.

A ja sie obawiam, ze ktos moze posluzyc sie tym do manipulacji... i ze film ten, mimo tego iz za nim nie przepadam, ma w sobie cos z prawdy...

joshimitsu

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 13-12-2004
  • Wiadomości: 234
  • Reputacja: 0
...i co teraz, panowie?
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 12, 2005, 16:23:48 pm »
Cytat: "Ako"
Cytat: "Joshimitsu"
Następny przełom?? Dobra, powiem Ci o tym. Jacyś technicy pracują nad tym by komputery i konsole wydzielały zapach.


Wtedy by sie przydała gra "Gówno-atak" :roll:

A na seryjko to po co zapach, zebym beutał przed konsolą, lub kompem?

Mnie nie pytaj, tak w Teleexpresie mówili. Może się to przydać w internetowych perfumeriach choć jak już wyzej zauważyłem ci sami wynalazcy chcą to wykorzystać także w grach.

Bo jak nie to naślę na Was swojego kota. Już on się Wami zajmie!!!;PPPPP

Picartio

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 30-12-2004
  • Wiadomości: 262
  • Reputacja: 0
...i co teraz, panowie?
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 12, 2005, 20:03:51 pm »
Ciekaw tylko jestem, z czego zrobiliby taki gadżet, który może tworzyć nowe zapachy  :idea:

jelop

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 11-11-2003
  • Wiadomości: 482
  • Reputacja: 0
...i co teraz, panowie?
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 12, 2005, 20:17:45 pm »
proste - obraz w telewizji jest złożony z trzech barw pikseli, czerwony, zielony, niebieski. a w zapachach byłyby "lotne piksele zapachowe", zapach kupy, zapach LaCoste, zapach górskiego powietrza z nad morza.  CZY TO TAKIE SKOMPLIKOWANE BYŁO??  :lol:

Picartio

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 30-12-2004
  • Wiadomości: 262
  • Reputacja: 0
...i co teraz, panowie?
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 13, 2005, 14:12:53 pm »
Jesli panowie in da łajt wynajda czastki podstawowe zapachu, to bedzie. Ale tego sie tak zlozyc nie da, jak kolorów :|

jelop

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 11-11-2003
  • Wiadomości: 482
  • Reputacja: 0
...i co teraz, panowie?
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 13, 2005, 16:02:17 pm »
POWAŻNIE??????? NIE ZALEWASZ???? KURDE CAŁA MOJA MISTERNIE UKNUTA TEZA LEGŁA W GRUZACH!!!!!! :roll:

Picartio

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 30-12-2004
  • Wiadomości: 262
  • Reputacja: 0
...i co teraz, panowie?
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 14, 2005, 15:15:25 pm »
No ty popatrz, jestem z konkurencji :wink: Nie wiem, jak będzie to wyglądało, ale na pewno nie rozbudują tego tak, aby wydzialało zapach, jaki tylko chcecie...