Autor Wątek: Tekken 6  (Przeczytany 169782 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Tekken 6
« Odpowiedź #880 dnia: Czerwca 26, 2009, 14:50:19 pm »
Tak, oczywiscie ;) Tylko z ktorej strony? lol Nowy Tekken nie podskoczy ani SFIV ani tez KOFXII, nie wspominajac juz o wysluzonym juz Virta Fighter. Mozecie wielbic ta serie ile chcecie ale taka niestey jest prawda. Tekken wypala sie z kazda czescia coraz bardziej i miejmy nadzieje ze przy najnowszej odslonie nie wypali sie calkiem. To wlasnie Tekken stal sie/staje sie pseudo fighterem.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 26, 2009, 14:52:52 pm wysłana przez _ReD_ »

mateo

  • Gość
Odp: Tekken 6
« Odpowiedź #881 dnia: Czerwca 26, 2009, 14:52:11 pm »
haha wypala.. toż to BĘDZIE kolejny solidny Tekken i nic tego nie zmieni Panie Red.

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Tekken 6
« Odpowiedź #882 dnia: Czerwca 26, 2009, 14:58:50 pm »
Dla kogo solidny dla tego solidny. Sorry panowie ale nigdy nie bylem fanem serii ale i tak kupie zeby sprawdzic. Na pewno sie nie zawiode bo nadzieje mam zerowe ;) BlazBlue, SFIV, KoFXII, Garou, MvsC2 ii co ja niby mialbym robic z Tekkenem? ;)

mateo

  • Gość
Odp: Tekken 6
« Odpowiedź #883 dnia: Czerwca 26, 2009, 15:04:07 pm »
Dla mnie solidny i to mocno.. spróbuj pograć, ale nie mniej niż 10 min. ;)

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Tekken 6
« Odpowiedź #884 dnia: Czerwca 26, 2009, 15:05:33 pm »
RED nie kłóć się z wyznawcami Tekkena. Jakby kolejna część miała grafikę jak na Wii, czorodziejki z księrzyca i power rangers były by nowymi postaciami, a walczyłoby się w szambie pośród gównojadów, na marsie z dopingiem kosmitów - to i tak fanom gra by sie podaobała i uważaliby nowego tekkena za arcydzieło.

Tekken 6 to jedna wielka kupa, dno na jakie stoczyła się seria. Gówniana grafika, beznadziejne areny, jeszcze gorsze postacie i ich design, laserki, karabiny i inne udziwniacze, brak fizyki i innych next-genowych atrybotów.

mateo

  • Gość
Odp: Tekken 6
« Odpowiedź #885 dnia: Czerwca 26, 2009, 15:10:15 pm »
Widzę, że wszystko u Ciebie rozchodzi sie o grafikę. :lol: zejdź na ziemię i ochłoń. Szanuje twoje zdanie, ale dla niektórych ta seria jest po prostu wyjebsitą bijatyką i kawałkiem życia. Imo nadchodzi solidny Tekken, a czy grywalnościowo będzie ogień!? Ani odrobinkę nie wątpie!

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Tekken 6
« Odpowiedź #886 dnia: Czerwca 26, 2009, 15:13:27 pm »
Dla mnie solidny i to mocno.. spróbuj pograć, ale nie mniej niż 10 min. ;)

W pierwsze trzy czesci gralem bardzo duzo i mimo ze seria juz wtedy nie specjalnie mnie urzekala to jeszcze przynajmniej jakos te postacie wygladaly. Teraz to z Tekkena cyrk sie zrobil a nie topowy fighter.

mateo

  • Gość
Odp: Tekken 6
« Odpowiedź #887 dnia: Czerwca 26, 2009, 15:17:01 pm »
ja uważam zgoła odmiennie, czyli co? zapaleniec, fanboy Tekkena!? nic z tych rzeczy.

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Tekken 6
« Odpowiedź #888 dnia: Czerwca 26, 2009, 15:20:31 pm »
Oczywiscie ze nie, ale wiesz kazdy ma swoje ulubione serie/bijatyki i kazdy bedzie bronil swojego. Od zawsze wolalem fightery 2D i tak juz zostanie.

mateo

  • Gość
Odp: Tekken 6
« Odpowiedź #889 dnia: Czerwca 26, 2009, 15:23:34 pm »
Nie wyobrażam sobie Tekkena w 2D. Fani gry dostaliby imo białej gorączki..

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Tekken 6
« Odpowiedź #890 dnia: Czerwca 26, 2009, 15:32:48 pm »
Widzę, że wszystko u Ciebie rozchodzi sie o grafikę. :lol: zejdź na ziemię i ochłoń. Szanuje twoje zdanie, ale dla niektórych ta seria jest po prostu wyjebsitą bijatyką i kawałkiem życia. Imo nadchodzi solidny Tekken, a czy grywalnościowo będzie ogień!? Ani odrobinkę nie wątpie!
Mnie interesuje przyjemność grania. Jedynie w T3 grałem bardzij maniakalnie.

Grafika jest beznadziejna, areny sa beznadziejne, nowe postacie są beznadziejne, design starych zmieniony na japońskie kolfony, brak fizyki ubrań, animacja i detekcja kolizji nic się nie zmieniła od Tekkena 3.

Od gry wieje archaizem. Dla mnie liczy się całokształt. Rozumiem, że system walki jest świtny, ale to jest tylko jeden z elementów na które składa sie każda bijatyka. Gra się w ogóle nie rozwija, a wszystkie zmiany jakie następują są tylko zmianami na gorsze.

mateo

  • Gość
Odp: Tekken 6
« Odpowiedź #891 dnia: Czerwca 26, 2009, 15:39:30 pm »
Widzę, że wszystko u Ciebie rozchodzi sie o grafikę. :lol: zejdź na ziemię i ochłoń. Szanuje twoje zdanie, ale dla niektórych ta seria jest po prostu wyjebsitą bijatyką i kawałkiem życia. Imo nadchodzi solidny Tekken, a czy grywalnościowo będzie ogień!? Ani odrobinkę nie wątpie!
Mnie interesuje przyjemność grania. Jedynie w T3 grałem bardzij maniakalnie.

Otrzymasz tą przyjemnośc. ;] Tekken zawsze będzie wybitnie grywalny.


grami

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 08-11-2007
  • Wiadomości: 972
  • Reputacja: 0
Odp: Tekken 6
« Odpowiedź #892 dnia: Czerwca 26, 2009, 15:50:03 pm »
Z tego co sie orientuje i pamietam to Tekken nawet nie zostal wyrozniony przez zaden serwis po E3, wiekszosc pochwal zebral KOFXII na przemian z TvsC. Co raczej dobrze nie swiadczy o nowym Tekkenie.
No nie został wyróżniony, bo tak naprawdę w swojej koncepcji nie jest niczym więcej niż usprawnioną piątką, ale mimo wszystko, to wciąż jest Tekken i niższych ocen od KOF'a nie przytuli zapewne. Ja tam się jaram i z chęcią przerzucę się na niego z SC IV bo ten znudził mnie już niemiłosiernie.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: Tekken 6
« Odpowiedź #893 dnia: Czerwca 26, 2009, 16:48:56 pm »
Nie wyobrażam sobie Tekkena w 2D. Fani gry dostaliby imo białej gorączki..

Przecież w Tekkena gra się jak w 2d właśnie :] 3d naprawdę poważnie jest wykorzystane jedynie w soulu właśnie, dlatego tą serię lubię.

Niestety, Namco szmaci się strasznie jeśli chodzi o design- nowy tekken może miec słabszą grafę, to mało ważne, ale wygląd postaci odrzuca na kilometr. W czwartym SC tak pojechali po bandzie, że też nie daję rady w to grac, dwa razy kupowałem tą gierkę, dwa razy sprzedałem po miesiącu. Po prostu bieda. Kiedyś nawet w żartach nie pomyślałbym o takim Bobie w bijatykach, czy murzynie z kosą, w dodatku ze złotym okiem. Ponury żart.

Tekken też się zepsuł- w dwójeczkę pamiętam ciąłem ostro na automatach, w trójkę też pykałem. Całościowo wyglądało to lepiej niż T5 i 6 (spójnośc, design), mam nadzieję na jakieś przebudzenie panów z namco, by przestali nam serwowac takie rzeczy i wrócili do korzeni- pierwszych soulów i pierwszych tekkenów.

Aizen

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 27-10-2006
  • Wiadomości: 167
  • Reputacja: 0
Odp: Tekken 6
« Odpowiedź #894 dnia: Czerwca 26, 2009, 19:34:57 pm »
W czwartym SC tak pojechali po bandzie, że też nie daję rady w to grac, dwa razy kupowałem tą gierkę, dwa razy sprzedałem po miesiącu. Po prostu bieda. Kiedyś nawet w żartach nie pomyślałbym o takim Bobie w bijatykach, czy murzynie z kosą, w dodatku ze złotym okiem. Ponury żart.
Zasalamel jest ok.
Ponurym żartem było wrzucenie postaci z SW oraz to w wersji na PSP:
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
.

Mi się podoba design nowej postaci z SC na PSP, myślę że będzie to zabawna postać :). Co do postaci, które wymieniliście, to uważam że nie są takie złe w porównaniu z taką Kumą/Pandą, czy Rogerem .

arqueek

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 02-01-2009
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
Odp: Tekken 6
« Odpowiedź #895 dnia: Czerwca 26, 2009, 19:56:54 pm »
@Music
Zasamael wzorowany byl na derwiszu z Guild Warsa. Z reszta akurat ta postac ma najlepszy design ze wszystkich postaci w SC. No i jeszcze Hilde.

@Topic
Zabawne rzeczy tutaj wypisujecie. Jak Wam sie nowy Tekken nie podoba to ok, ale pisanie o tym, ze seria sie wypalila to juz przesada. Piatka jest tak dobra, ze wlasciwie nie ma bata by wymyslic cos lepszego. A T6 jest po prostu nieco bardziej dopracowana wersja piateczki. Co do designu gry - tu nie o design chodzi. W Tekkenie liczy sie grywalnosc ktora powala na kolana wszystkie inne bijatyki razem wziete.
Cytuj
RED nie kłóć się z wyznawcami Tekkena. Jakby kolejna część miała grafikę jak na Wii, czorodziejki z księrzyca i power rangers były by nowymi postaciami, a walczyłoby się w szambie pośród gównojadów, na marsie z dopingiem kosmitów - to i tak fanom gra by sie podaobała i uważaliby nowego tekkena za arcydzieło
Tak, podobalaby sie, bo silnik jest tym arcydzielem. A grafika tylko otoczka do prawdziwej gry. To tak samo jak z Pokemonami - gdy sie na to patrzysz to widzisz smieszne stworki, ale gdy w to grasz to nie widzisz pokemonow tylko cyfry. Mam nadzieje, ze grales kiedys w Poksy i wiesz o co mi chodzi :)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 26, 2009, 20:03:15 pm wysłana przez arqueek »

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 570
  • Reputacja: 252
Odp: Tekken 6
« Odpowiedź #896 dnia: Czerwca 26, 2009, 20:44:34 pm »
Zależy od postaci.
Nie, nie zależy od postaci. Defensywny gracz zabierze się za Lee, Pawła, a uchowaj Boże Fenga. Non stop GS, żadnego ataku, i będzie czekał, -13 na bloku (czyli ponad 3/4 ataków) i ten pierwszy leci z juggles , jak są areny ze ścianami, (nawet ze środka planszy spokojnie dojdzie do ich krańców) , zwykłymi 1~2,1~2.... z CD zwieńczonymi szrederami i setupem,. U pozostałej dwójki, barek oczywiście.

Oczywiście dużo zależy od poziomu grających. Ja przykładowo w DR bawiąc się Hwo napierałem poprzez :

1~2,3 (FL), 1, d+_1, FC, D?T+3, WS+4,4, 2~3 , lub zabawa z 1~2,4(FL), 2, 2~3, d+1, FC,  D/F+3, FC+1,.... 1~2, 4 (FL) 2, 3, 4, 2, RFF, 3, 4 _ juggles_podcinka_kontynuacja

Kto był ograny na Hwo, dawał sobie rady, ale nawet całkiem niezłe gro graczy, którzy jednak nie znali dobrze Hwo (błąd0 łykali kolejne customy, nie wiedząc, gdzie i jak się wciąć.

Gdy zabrałem się za Stevensona, nie było zmiłuj, rush panczami i większość graczy miała olbrzymie problemy, jednak i tak, jak już trafiłem na równego sobie, nie odbyło się bez kręcenia kółek, czy też GS, tak z kilka dobrych metrów od przeciwnika - jak wiadomo w Tekken , jeden błąd to jakieś 1/2 energii w plecy.

Stąd nie warto szarżować nikim. Na potwierdzenie mych słów zapraszam do zapoznania się z walkami najlepszych. Jedynie co, to MDJ wybija się ze swoim nader ofensywnym Koreańczykiem, ale i tak tylko w odpowiednich sytuacjach, to raz, dwa Hwoarang, jest o tyle wspaniała postacią, że przez balans zagrań, raczej ciężko nim grać z kontry.

Cytuj
Music
Przecież w Tekkena gra się jak w 2d właśnie :] 3d naprawdę poważnie jest wykorzystane jedynie w soulu właśnie, dlatego tą serię lubię.
No cóż, jak ktoś w Tekken wykorzystuje tylko dwa wymiary, jak w SF IV, to powodzenia w grze ze średnio zaawansowanym graczem.


Ktoś tam wspominał o wyznawcach Tekken i grafice rodem z Wii. Nie prawda. Raczej nie będzie to boom na miarę TTT, jednak nazywanie jej nijakiej, czy - o zgrozo - brzydkiej, to bzdura.
Tym bardziej, że jakby nie było, mało która osoba tu, miała przyjemność obcować z nią.


grami

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 08-11-2007
  • Wiadomości: 972
  • Reputacja: 0
Odp: Tekken 6
« Odpowiedź #897 dnia: Czerwca 29, 2009, 16:59:36 pm »
Prezentacja postaci, cd:

Ganryu

mateo

  • Gość
Odp: Tekken 6
« Odpowiedź #898 dnia: Czerwca 29, 2009, 18:23:58 pm »
Małym offem wspomne, że jak zobaczyłem TTT (w okolicach launchu konsoli) na PS2 to oniemiałem z wrażenia. Imo największy graficzny kopniak w twarz jaki ujrzały moje oczy. fin/

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: Tekken 6
« Odpowiedź #899 dnia: Czerwca 29, 2009, 20:24:45 pm »
Boom graficzny w bijatykach to byl w Soul Caliburze, ktoremu TTT moze podeszwy najwyzej wylizac.

Ps. Sylvan - z calym szacunkiem dla Ciebie: daruj sobie ten tekkenowy belkot, bo: a) wiekszosc wogole nie kuma o co chodzi, b)reszta ma to w dupie...
« Ostatnia zmiana: Czerwca 29, 2009, 20:27:57 pm wysłana przez kun »

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 570
  • Reputacja: 252
Odp: Tekken 6
« Odpowiedź #900 dnia: Czerwca 30, 2009, 12:38:52 pm »
kun, a to jakąś ankietę wprowadziłeś? Zresztą , ci pierwsi nie wiedzą, może będą mieli chęć się nauczyć, drudzy mają do tego prawo, choć tego typu opinię mogą dla siebie zostawić.

A wracając do głównej osi tematu, śledząc tym samym historię ewolucji graficznej w Tekken.

Tekken - zachwycał, szczególnie kolosalne wrażenie robiła animacja, jednak ostatecznie BAT wyglądała lepiej (wszelakie efekty, prezentacja walki, półprzezroczyste elementy, areny, et cetera).

Tekken 2 - typowy sequel. Postaci nieco bardziej kanciaste, ale ogólnie lepiej się prezentujące. Wciąż bardzo ładna gra.

Tekken 3 - najwyżej oceniana gra na PSX w momencie premiery jak na PSX prezentowała się pierwszorzędnie. Stąd takie a nie inne oceny. Z drugiej strony na targach namco nawet nie przedstawiło tej gry widząc co prezentuje VF3.

TTT - przełom w dziedzinie serii. Ludzie przyrównywali filmiki z FF8 do oprawy FF X, pojazdy z GT 3 do tych z poprzednich odsłon i każdy twierdził, że grafika w TTT (na PS2, ponieważ na automatach wygląda niczym T3 z PSX), prezentuje poziom wstawek z T3. Faktycznie coś niebywałego.

Tekken 4 - to były już czasy, gdzie panoszyła się VF4 oraz DoA3, stąd coś na zbliżonym poziomie, nie robiło już aż tak wielkiego wrażenia. Tz gra miała znakomitą i tak oprawę, jednak ludzie podzielili się na kilka obozów, ten który twierdzi, że najładniejsza jest VF4, ten wielbiący T4, i ten wychwalający oprawę DoA3. Tak czy siak, T4 nie mógł się nie podobać.

Tekken 5 - rewolucji brak, ale skok w stosunku do T4 nader widoczny, do czasów SC III, najładniejsze morobicie poprzedniej generacji.

T DR - grafika rodem z T5.

Stąd wychodzi, że Tekken 6 chcąc nie chcąc będzie miał bardzo wysoki poziom oprawy wizualnej. Do tego nas przyzwyczaiła seria.  Może nie będzie to poziom, jak ongiś w T3, lub TTT, ale na pewno będzie to górna półka i raczej T6 > SC IV. Ale na werdykt jeszcze poczekamy.

Zgadzam się z kunem co do boomu graficznego. Choć dodałbym tutaj jeszcze VF2 (zdecydowanie), oraz VF3, która przyniosła przełom w tym segmencie. Nie należy zapominać również o Soul Blade.

Natomiast stwierdzenie SC > TTT graficznie , to bzdura. Oczywiście każdy ma prawo do swojego zdania. Jeśli taka osoba powie, że Bioshock jest daremny, albo budyń śmietankowy to fatalny deser, jego sprawa, ale jak już napisze "grafika w Bioshock sux", to coś nie tak z oczami.

Mój dawny znajomy bardzo trafnie podsumował wojnę SC vs TTT (kun nie traktuj tego personalnie) :

"małe dziecko bardziej zachwyca sie paciorkami u ruskich, niz prawdziwym diamentem".

SC jest bardziej efektowny, efektowny nie znaczy lepiej wykonany (choć to równoznaczne nie jest). Pokażcie swoim kobietom SC na DC i Tekken DR na PS# i niech powiedzą, która jest ładniejsza.

SC raczej druzgocąco wygra. Dlaczego? Tutaj niemal każde naciścięcie 1, 2 , lub mashowanie ich (by nie było durnych zarzutów o bełkot i obrażania innych , że z ciemnogrodu i nie wiedzą o co chodzi - piszę o atakach horyzontalnych i wertykalnych), powoduje, że  feria barw i wszelakich rozbłysków zalewa wręcz ekran. W TTT tak nie jest. Tym tropem Stradus HD dla laika wygląda lepiej niż Killzone 2.

Ale wystarczy przyrównać muskulaturę (czyli poniekąd wygląd postaci), by stwierdzić , że TTT prezentuje się wyraźnie lepiej ( takie mięśnie brzucha u Jina, to zbitek polygonów, u Maxiego natomiast płaska tekstura). Chyba nikt nie myśli też, że ta sama firma na mocniejszy o wiele sprzęt, w znacznie późniejszym terminie wydaje swój flagowy tytuł gorzej wykonany od poprzedniej produkcji. Koniec kropka.
 
Tym samym wracając do tematu rzeczonego, jestem pewny, że pojawia się osoby, które stwierdzą, że T6 jest klasę niżej jeśli o grafikę chodzi, niż SC IV.

hanza

  • Gość
Odp: Tekken 6
« Odpowiedź #901 dnia: Czerwca 30, 2009, 13:01:34 pm »
Nie wiem o co ta cala napinka SCIV vs Tekken 6. nowy Soul to gra o rok nowsza od T6 a roznica wiekowa nie bije na jej korzysc

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: Tekken 6
« Odpowiedź #902 dnia: Czerwca 30, 2009, 13:04:01 pm »
kun, a to jakąś ankietę wprowadziłeś?

Nie, ale wierz mi, ze tak wlasnie jest (i nie chce Cie tutaj wcale obrazac). Naturalnie jesli taka Twa wola smaruj ile chcesz!

Zgadzam się z kunem co do boomu graficznego. Choć dodałbym tutaj jeszcze VF2 (zdecydowanie), oraz VF3, która przyniosła przełom w tym segmencie. Nie należy zapominać również o Soul Blade. Natomiast stwierdzenie SC > TTT graficznie , to bzdura. Oczywiście każdy ma prawo do swojego zdania. Jeśli taka osoba powie, że Bioshock jest daremny, albo budyń śmietankowy to fatalny deser, jego sprawa, ale jak już napisze "grafika w Bioshock sux", to coś nie tak z oczami.

I wlasnie o ten szok graficzny mi chodzilo, o nic wiecej.

Mój dawny znajomy bardzo trafnie podsumował wojnę SC vs TTT (kun nie traktuj tego personalnie) :

"małe dziecko bardziej zachwyca sie paciorkami u ruskich, niz prawdziwym diamentem".

No, zbyt wyrafinowane to nie bylo, ale madrosci ludowe zawsze w cenie sa.

Ale wystarczy przyrównać muskulaturę (czyli poniekąd wygląd postaci), by stwierdzić , że TTT prezentuje się wyraźnie lepiej ( takie mięśnie brzucha u Jina, to zbitek polygonów, u Maxiego natomiast płaska tekstura). Chyba nikt nie myśli też, że ta sama firma na mocniejszy o wiele sprzęt, w znacznie późniejszym terminie wydaje swój flagowy tytuł gorzej wykonany od poprzedniej produkcji. Koniec kropka.

Taaaa, tylko, ze te gry dzieli trzy lata - innymi slowy niemal wieki cale.

-------

Na koniec dodam, ze sam wole TK niz jakiekgokolwiek innego beatemup'a i basta..

aphelion

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-09-2006
  • Wiadomości: 4 977
  • Reputacja: 25
  • PSN ID: aph
Odp: Tekken 6
« Odpowiedź #903 dnia: Czerwca 30, 2009, 13:12:45 pm »


Już nie mogę się doczekać. To co zrobili z moim zawodnikiem to po prostu mistrzostwo świata. Btw nadal nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że tekken jest gra nastawioną na rozgrywkę defensywna. Dla przykładu DJin jest zawodnikiem stricte ofensywnym, jego sweepy i inne mixy dają szerokie pole do popisu. Dla kontrastu natomiast taki Jin to zawodnik, którym trzeba grać zachowawczo i ostrożnie.
Thou know'st 'tis common: all that lives must die, Passing through nature to eternity.

czokapik

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 21-12-2008
  • Wiadomości: 504
  • Reputacja: 0
Odp: Tekken 6
« Odpowiedź #904 dnia: Czerwca 30, 2009, 13:17:16 pm »


czemu zawsze lecą jakieś vixy prosto z remizy podczas walk :X?

aphelion

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-09-2006
  • Wiadomości: 4 977
  • Reputacja: 25
  • PSN ID: aph
Odp: Tekken 6
« Odpowiedź #905 dnia: Czerwca 30, 2009, 13:23:44 pm »
Mnie taka muzyka pasuje, najwyraźniej mam "vixiarski" gust. Ogólnie arena też mi się bardzo podoba, podobnie jak te:





A podobno w T6 nie ma porządnych stages.

« Ostatnia zmiana: Czerwca 30, 2009, 13:42:54 pm wysłana przez aphelion »
Thou know'st 'tis common: all that lives must die, Passing through nature to eternity.

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Tekken 6
« Odpowiedź #906 dnia: Czerwca 30, 2009, 20:19:16 pm »

aphelion

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-09-2006
  • Wiadomości: 4 977
  • Reputacja: 25
  • PSN ID: aph
Odp: Tekken 6
« Odpowiedź #907 dnia: Czerwca 30, 2009, 23:02:03 pm »
Nie wygląda cudownie ale też nie jest tragicznie. W czasie walki grafika wygląda znacznie lepiej.
Thou know'st 'tis common: all that lives must die, Passing through nature to eternity.

Tango

  • Gość
Odp: Tekken 6
« Odpowiedź #908 dnia: Czerwca 30, 2009, 23:13:34 pm »
dwie postacie na ekaranie a tekstury z ps2  :-D

Tarniak

  • Gość
Odp: Tekken 6
« Odpowiedź #909 dnia: Czerwca 30, 2009, 23:15:17 pm »

Fotorealistyczny murek i podłoże z PS2. Developing ist krieg. :evil:

Krauser

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 13-08-2007
  • Wiadomości: 497
  • Reputacja: 0
Odp: Tekken 6
« Odpowiedź #910 dnia: Czerwca 30, 2009, 23:22:12 pm »
NO BRAIN - NO GAIN


Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 570
  • Reputacja: 252
Odp: Tekken 6
« Odpowiedź #911 dnia: Lipca 01, 2009, 07:17:42 am »


Już nie mogę się doczekać. To co zrobili z moim zawodnikiem to po prostu mistrzostwo świata. Btw nadal nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że tekken jest gra nastawioną na rozgrywkę defensywna. Dla przykładu DJin jest zawodnikiem stricte ofensywnym, jego sweepy i inne mixy dają szerokie pole do popisu. Dla kontrastu natomiast taki Jin to zawodnik, którym trzeba grać zachowawczo i ostrożnie.

Oczywiście , że możesz się nie zgodzić. Ale prawda jest taka, a nie inna. Oczywiście każdym da się przeć do przodu i nieraz przynosi to oczekiwane skutki - zanim przeciwnik zorientuje się co i jak , już nie ma krechy - to normalne, że Hwo MadDoga zacustomuje średniej klasy defensywnego gracza, ale jak już powiedzmy czołowy gracz z USA zacznie defensywnie grać ....

Podałeś przykład DJ. Dobry przykład, można nim wavedashować (ciągłe przerywanie podjazdu i buferowanie kolejnego) i wymieniać HS właśnie z iWS+2 (dla laików - podcinka idąca nisko z wybiciem na mid).
Problem jest z tym, że wystarczy się schylić i blokujemy podcinkę, unikająć EWGF przy tym, zostaje więc wspomniane WS+2. Tylko, że po HS DJ robi 1+4,d/p+1,2 HS, czyli srednio mocny jugges, natomiast jak mu ktoś to zablokuje, to Kazama jest 1/2 w plecy. Ryzykowne?

Ale tak jak wspomniałem, od SF IV, poprzez MK, do Tekken. W tego typu grach gra się z kontry, to znaczy można nastawić się na ofensywę, ale to raczej przy grze z kolegą tylko o punkty.
Nawet w SC2 grając Nightem, niewskazane było uciekanie się non stop do d/p+B oraz p,p+B , ot tak, tylko dla raszu ofensywnego.

Dlaczego? Tak jak wspomniałem, znaczna większość ciosów ma opóźnienie rzędu 14 fps na bloku. A każdy top  tier (choć nie tylko) ma wybicia, które wbuferowane pozwalają ukarać jugglem bład przeciwnika. Ofensywa (nie liczę setupów) 40 dmg , kara jugglem - co najmniej 69dmg (bez CH, z tym wiecej, a pasek wyjściowo ma nieco więcej jak 144punkty, czyli dwa błędy = runda w plecy).

Oczywiście można powiedzieć "ale przeciez ofensywa to też juggle startery, więc i dla nas 1/2", tak, ale my ryzykujemy (a nuż się nie uda) a defensywny przeciwnik zawsze ukarze.

Notabene , nowe stroje Hwoaranga są fatalne.

Tango

  • Gość
Odp: Tekken 6
« Odpowiedź #912 dnia: Lipca 02, 2009, 01:54:39 am »
Ja tak sie boje tego Tekkena jak nigdy, musze zagrac w demko by zdecydowac. Kazde Tekkeny bralem w ciemno zawsze( przejechalem sie na T4  :()

Ja dalbym sobie chu** odciac za remake T2 na jakims zajebistym silniku i usprawnienia zaczerpniete z T5:DR

Tekken 2 mial najlepszy klimat dla mnie  :-D
« Ostatnia zmiana: Lipca 02, 2009, 01:56:41 am wysłana przez Tango »

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: Tekken 6
« Odpowiedź #913 dnia: Lipca 02, 2009, 03:19:45 am »
Ja bym napisal, ze TK nastawia sie najbardziej na ofensywe plus gre z kontry niz na czysto defensywne granie. Chociaz, cholera czy kontrowanie i dobry blok to juz nie defensywa? Ot, dla nieobytych z Tekkenem (i nie tylko) kazda rozgrywka wyglada jak nieustanne parcie do przodu i kape plus okizeme po pierwszej wybitce.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Tekken 6
« Odpowiedź #914 dnia: Lipca 02, 2009, 17:26:34 pm »
Unlockables are outdated, says Tekken chief
http://www.videogamer.com/news/unlockables_are_outdated_says_tekken_chief.html

Cytuj
All 40 characters will all be available from the start of Tekken 6.

The age-old tradition of featuring unlockable characters in fighting games is ?outdated? and ?no longer useful,? according to Tekken series director Katsuhiro Harada.

Speaking to VideoGamer.com via translator at a Namco Bandai Europe event this week, Harada-san explained that the unlock process was originally intended to increase the longevity of coin-op arcade machines.

?Why we locked the characters originally was that in the arcades, it was kind of to extend the life of the game by gradually unlocking characters. And also with the home versions as well, because you can rent games or whatever, it was to protect us against that.

?That?s kind of outdated now though, especially with online play. If we were to have locked characters it would irritate a lot of people, to be playing against others online and to not have all the characters available. So I think it?s no longer useful.?

Street Fighter IV is among the more recent fighters that have used unlocking, requiring multiple completions to activate nine of its 25 playable characters.

The home console version of Tekken 6 will feature a whopping total of 40 fighters, all available from the get-go.

Niebieski

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 12-09-2006
  • Wiadomości: 2 182
  • Reputacja: 1
Odp: Tekken 6
« Odpowiedź #915 dnia: Lipca 02, 2009, 17:29:10 pm »
Żal :lol:

Mrocz

  • Gość
Odp: Tekken 6
« Odpowiedź #916 dnia: Lipca 02, 2009, 19:37:44 pm »
Żal :lol:

Szczerze? Nie jestem jakimś wyjadaczem bijatyk, i jak którąś kupię to tylko by grać przeciwko kumplom... Nigdy nie miałem dosyć samozaparcia by przejść bijatyke odblokowując wszystkie postacie :wink: Ale to w sumie jest zdanie kompletnego laika w tym gatunku :wink:

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Tekken 6
« Odpowiedź #917 dnia: Lipca 02, 2009, 22:28:09 pm »
Tez nie uwazam tego za 'zal', szczerze mi to nawet pasuje. Juz dawno odechcialo mi sie bawic w easy mode i przechodzenie wszystkimi postaciami 'single' by tylko moc sobie w roznych konfiguracjach pograc.

Krauser

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 13-08-2007
  • Wiadomości: 497
  • Reputacja: 0
Odp: Tekken 6
« Odpowiedź #918 dnia: Lipca 02, 2009, 22:49:55 pm »
A ja tam lubiłem przechodzić Arcade każdą postacią po kolei, ale teraz........ zbyt leniwy się zrobiłem :lol:
NO BRAIN - NO GAIN


mateo

  • Gość
Odp: Tekken 6
« Odpowiedź #919 dnia: Lipca 02, 2009, 22:54:29 pm »
Przyjdzie (T6) co do czego i będziesz na nowo wniebowzięty. ; )