Autor Wątek: Telewizory  (Przeczytany 784191 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

iko

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2880 dnia: Grudnia 03, 2010, 15:09:49 pm »
Panowie, a co powiecie o takim czymś!?? :grin:
http://neogo.pl/newsy/sony-bravia-z-wbudowanym-playstation-2/

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2881 dnia: Grudnia 03, 2010, 15:54:15 pm »

Unlimited

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2882 dnia: Grudnia 03, 2010, 17:53:18 pm »
Proszę o radę:)
http://www.ceneo.pl/;0155617557-10.htm

Znajdę coś lepszego lub tańszego, ale o podobnych parametrach niż model powyżej ? Chce kupić teraz na święta i kompletnie nie mogę zdecydować się co kupić. Tv jest dla rodziców pod N-kę, dobrze byłoby jakby obsługiwał Div-x przez USB.

http://www.ceneo.pl/5798913s

 :)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2883 dnia: Grudnia 03, 2010, 18:08:20 pm »
A gdzie ten Panaś ma USB z Divix'ami i czemu jest 42", a nie 37" jak szuka Druchal? Lobby zwolenników plazm czasem mnie rozwala. Nie ważne jakie ktoś ma wymagania, zawsze najlepszym wyborem tv jest plazma i najlepiej Panasonic'a. Druchal mam dla Ciebie radę. Bierz to Sony, bo to zajebisty TV i nie zawracaj sobie głowy plazmami.

Druchal

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 08-07-2005
  • Wiadomości: 1 523
  • Reputacja: 21
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2884 dnia: Grudnia 03, 2010, 18:18:08 pm »
Panie Dawidzie zamieszałeś mi w głowie. Kurde nie miałem kontaktu nigdy z firmą Panasonic. Jak wygląda awaryjność ich telewizorów. A co do plazm czy problem wypalania się np loga stacji dalej istnieje?

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2885 dnia: Grudnia 03, 2010, 18:21:02 pm »
Nie istnieje.

Unlimited

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2886 dnia: Grudnia 03, 2010, 18:22:31 pm »
Jak ktoś ma PS3 to po co mu USB w Tv?! No chyba że ten TV ma służyć jedynie do oglądania i nie będzie przy nim PS3, ma być tylko LCD, w takim razie polecił bym tu tego Soniacza lub tego Philipsa:

http://www.ceneo.pl/2390944s

W innym wypadku rozważył bym wybór tej Plazmy.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2887 dnia: Grudnia 03, 2010, 18:43:24 pm »
Napisał przecież, że to TV dla rodziców pod N'kę. :)

Unlimited

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2888 dnia: Grudnia 03, 2010, 19:00:34 pm »
W zależności jakie mają oczekiwania do obrazu..jak jasny obraz i tzw. żyleta to LCD, jak wyważony obraz z głęboką czernią plus będą głównie oglądać w porach wieczornych i robić dłuższe posiedzenia to Plazma. Ja sam chętnie kupił bym Plazmę, ale niestety mam za małą ścianę by móc ją tam powiesić. :)

Druchal

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 08-07-2005
  • Wiadomości: 1 523
  • Reputacja: 21
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2889 dnia: Grudnia 03, 2010, 19:36:21 pm »
Nawet wziąłbym tą plazmę, ale jak już mówiłem jest to tv-ik dla rodziców. Plazmy podobno są bardzo prądożerne, a u nich tv-k chodzi praktycznie cały dzień więc mogliby nie wyrobić z rachunkami ;).

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2890 dnia: Grudnia 04, 2010, 11:18:13 am »
orientuje się ktoś czy telewizory samsunga z serii ue to jest full led czy tylko podświetlenie krawędziowe? ostatnio natrafiłem na taki tv w markecie i nie dość, że wygląda zajebiście to jeszcze zapuszczone demko robiło niezłe wrażenie, super czerń itp.
pytam bo może niedługo będę musiał kupić i przymierzam się do jakiś 40" w rozsądnej cenie.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2891 dnia: Grudnia 04, 2010, 11:36:40 am »
Wszystkie LED'y Samsunga to krawiędziówki. Co do czerni to owszem jest bardzo ładna, ale tylko jak patrzysz na wprost. A tak ogólnie to dużo grałem na LED'zie Samsunga i tv robi wrażenie. Świeci naprawdę bardzo fajnie, ale ponoć ma problemy z doświetleniem środka, czego ja osobiście nie doświadczyłem. Tylko do gier wyłącz sobie 100Hz, bo Cię szlag trafi przez rwanie obrazu. Samsungi mają jedne z najgorszych systemów poprawy płynności obrazu. W momencie jak tv nie dostaje płynnych klatek (np. masz dropy w grach), to 100Hz zaczyna się okrutnie gubić i obraz zaczyna tragicznie rwać. Osobiście byłem w dużym szoku jak podczas gry tv zaczął mi takie akcje wyprawiać. 

Unlimited

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2892 dnia: Grudnia 04, 2010, 11:37:46 am »
Prawda, oraz to że ten tryb prezentacji obrazu który widziałeś nie będzie miał miejsca w domu, bo Ci spojówki wypali. :P

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2893 dnia: Grudnia 04, 2010, 11:38:38 am »
e tam, jak nie jest full led to mam wyje**ne:P

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2894 dnia: Grudnia 04, 2010, 11:41:44 am »
Nie wiem czy teraz ktoś robi Full LED'y. Sharp robił, ale nowa seria to też Edge Led. Bodajże tylko Orion ma Full LED i LG wypuszcza (albo już wypuściło) Full LED gotowego do oglądania w 3D.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 04, 2010, 11:43:23 am wysłana przez BoBaN »

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194

1man1jar

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2896 dnia: Grudnia 04, 2010, 22:40:08 pm »
Trzeci raz już. Dajecie dalej.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 570
  • Reputacja: 252
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2897 dnia: Grudnia 07, 2010, 18:57:43 pm »
Wszystko zależy od konkretnego modelu.

Typowe LCD zostają wypierane powoli przez tv LED. Samo LED się rozwija, a LCD osiągnęło już swoją szczytową formę. Należy o tym pamiętać.

Ja przykładowo planuję kupić w grudniu nowy TV. Będzie to albo Sony Bravia 500 EX, albo Sharp Aqos 810.

Bravia to typowe CCFL, ale zważywszy na fakt ile lat dopracowywano ową technologię, mamy pewność, iż otrzymamy produkt z wyższej półki.
Dodatkowo powala stosunek: jakość - cena. Za 40" (a taki chcę nabyć) życzą sobie ok 2.7k jedynie.

810 Aqos to edge led natomiast. Matryca dziesiątej generacji (czyli dwa rzędy wyższa niż w EX od Sony). Wykorzystanie dodatkowego sub piksela, nie jest rewolucją, a ewolucją i to w dobrą stronę. RGB+Y sprawdza się. Paleta barw, jak i sam obraz w tym tv zachwyca. No i ten nowoczesny design.

Ktoś kto planuje zakup tego TV nie powinien się zbyt długo zastanawiać. Cena - ok 3.4k.

Dodatkowym atutem jest fakt, że bardzo mało pożera prądu ów TV (ponad 4ro krotnie niż plazmy Panasonic, także mniej niż odpowiednik LCD w tych wymiarach), a tym też kupujący powinien się kierować.

Mam jeszcze na oku jego młodszy odpowiednik, 705 LX mianowicie. Jest nieco droższy, to full LED i także zachwyca jakością obrazu.

Na krawędziowe podświetlenie nią ma co psioczyć. Jasne, to klasa sama w sobie, niemniej pełne okazało się zbyt drogie i poszczególne firmy od niego odchodzą - dobrze to widać na przykładzie wspomnianych Sharpów.

Unlimited

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2898 dnia: Grudnia 11, 2010, 15:15:22 pm »
Ale przecież LED to także technologia LCD, tylko że zamiast podświetlenia CCFL masz podświetlenie LED(krawędziowe, pełne). Nowa technologia to OLED, ale te prędko nie zastaną światła dziennego, jak chcesz już sobie kupić Tv na lata(do czasów kiedy OLED będzie w sprzedaży w stosunkowo dobrej cenie-wg. mnie to będzie okres jakiś 4-6 lat), to kup sobie TX-P42VT20(najlepszy obraz 2D w swojej cenie + także świetne 3D), jeśli chcesz zobaczyć jak dobrze świeci, najlepiej przetestuj go gdzieś w niezbyt oświetlonym miejscy w sklepie(czasem duże sklepy pokroju RTV-AGD, MM, Saturn mają taką osobną sale do sprzetu Hi-Fi i włącz mu ustawienia THX). 8)

iko

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2899 dnia: Grudnia 11, 2010, 15:35:45 pm »
Ja kupiłem dzięki radzie Wielkiego Sylvana Toshibe Regze i do dziś jestem z niej bardzo zadowolony. Do PS3 idealna i zupełnie nie droga jak na taką jakość obrazu.

Unlimited

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2900 dnia: Grudnia 11, 2010, 15:37:54 pm »
Pewnie bo do gier, czy tv cyfrowej to spokojnie kupi się Tv do 2000zł do 37cali. :) Jeśli ktoś jednak często ogląda filmy na BR czy DVD i ceni sobie wysoką jakość to wtedy jednak trzeba dać trochę więcej, jeśli Tv ma służyć latami. 8)

Spidey^

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2901 dnia: Grudnia 11, 2010, 19:18:54 pm »
Proszę o radę:)
http://www.ceneo.pl/;0155617557-10.htm

Znajdę coś lepszego lub tańszego, ale o podobnych parametrach niż model powyżej ? Chce kupić teraz na święta i kompletnie nie mogę zdecydować się co kupić. Tv jest dla rodziców pod N-kę, dobrze byłoby jakby obsługiwał Div-x przez USB.

http://www.ceneo.pl/5798913s

 :)

a jak w tych plazmach panasonica (s20, g20) wygląda sprawa z green ghosting? zauważalny?
« Ostatnia zmiana: Grudnia 11, 2010, 19:20:26 pm wysłana przez Spidey^ »

Unlimited

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2902 dnia: Grudnia 11, 2010, 19:50:59 pm »
Nie, te zjawisko należy do prehistorii Plazm, nie ma się czego obawiać. 8)

Spidey^

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2903 dnia: Grudnia 11, 2010, 19:55:23 pm »
no to super bo na dniach kupuje s20 :)

wini

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 12-09-2006
  • Wiadomości: 951
  • Reputacja: 2
  • GTA V
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2904 dnia: Grudnia 14, 2010, 15:15:37 pm »
Ma ktoś może doświadczenie z wielogodzinnego grania na 42" z odległości 1,5 m?
Do tej pory służył mi 32" lcd, teraz chce zapodać plazme 3d, ale boje sie, że odległość do tv za mała na dłuższe sesje:/

Ohtar

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2905 dnia: Grudnia 14, 2010, 23:08:23 pm »
Ma ktoś może doświadczenie z wielogodzinnego grania na 42" z odległości 1,5 m?
Do tej pory służył mi 32" lcd, teraz chce zapodać plazme 3d, ale boje sie, że odległość do tv za mała na dłuższe sesje:/

Ja siedzę około metra. Nie mam z tym problemów. W zasadzie to nie wyobrażam sobie gry w fps online z dalszej odległości.

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2906 dnia: Grudnia 15, 2010, 18:36:12 pm »
Ja też siedzę od 42" ok. 1,5 do 2 metrów, zero problemu.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2907 dnia: Grudnia 15, 2010, 18:46:46 pm »
Gram w odległości ok. 0,7 m od 22" lcd. Siądę przed większym i nie ogarniam, co się dzieje na ekranie :).

Na początku wini będziesz lekko podekscytowany wielkością, potem Ci spowszednieje, aż zaczniesz się zastanawiać nad większym. Rozumiem chęć wymiany na szerszą przekątną, bo jak tak patrzę na opinię co poniektórych moich kolegów, to może dopiero 60" zaspokoiłoby ich apetyty.

wini

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 12-09-2006
  • Wiadomości: 951
  • Reputacja: 2
  • GTA V
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2908 dnia: Grudnia 16, 2010, 13:47:45 pm »
Dobra dzięki za odzew, klamka zapadła, biore tą "krowe" :)

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 570
  • Reputacja: 252
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2909 dnia: Grudnia 16, 2010, 18:12:59 pm »
Ale przecież LED to także technologia LCD, tylko że zamiast podświetlenia CCFL masz podświetlenie LED(krawędziowe, pełne). Nowa technologia to OLED, ale te prędko nie zastaną światła dziennego, jak chcesz już sobie kupić Tv na lata(do czasów kiedy OLED będzie w sprzedaży w stosunkowo dobrej cenie-wg. mnie to będzie okres jakiś 4-6 lat), to kup sobie TX-P42VT20(najlepszy obraz 2D w swojej cenie + także świetne 3D), jeśli chcesz zobaczyć jak dobrze świeci, najlepiej przetestuj go gdzieś w niezbyt oświetlonym miejscy w sklepie(czasem duże sklepy pokroju RTV-AGD, MM, Saturn mają taką osobną sale do sprzetu Hi-Fi i włącz mu ustawienia THX). 8)
Tak, wiem. W zasadzie grubość i tak nie przeszkadza, a nie ma się co tłumaczyć mniejszym zużyciem prądu - jakaż to wartość - 40W, przy tym co pożera PS3, lub moja karta do PC.
Idę sobie z "Avatar" i GT5 obadać jutro versus EX 500, a 810 LX w sklepie.

Ja kupiłem dzięki radzie Wielkiego Sylvana Toshibe Regze i do dziś jestem z niej bardzo zadowolony. Do PS3 idealna i zupełnie nie droga jak na taką jakość obrazu.
Cieszy mnie to niezmiernie.  :grin:

Unlimited

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2910 dnia: Grudnia 19, 2010, 10:16:48 am »
Wklejam ciekawy artykuł odnośnie 3D, warto przeczytać i się z Nim zapoznać, ja się z Nim zgadzam:

"


Zbliżają się Święta i na pewno wielu z Was drodzy czytelnicy stanie przed wyborem zakupu nowego telewizora do swojego domu. Utarło się, że co roku w święta sprzedaje się najwięcej płaskich ekranów. W końcu każdy marzy o tym by zimowe wieczory spędzić także przed telewizorem oglądając np. swoje ulubione filmy, seriale, programy HD w topowej jakości.

Zeszły rok należał do tzw. LEDów a raczej do LCD z podświetleniem LED. Miało być ładnie i smukło i też tak było. Często niestety nie szło to w parze z jakością obrazu (było też często cienko :lol:)  jednak dla dużej ilości osób to właśnie wygląd ekranu miał/ma największe znaczenie podczas wyboru w sklepie (pozdrawiam żeńską część kupujących). Kolejną rzeczą była możliwość podłączenia telewizora do internetu. Czy to drogą kablową czy bezprzewodową. Otwierało to drogę np. do wielu serwisów internetowych dostępnych wprost na ekranie naszego telewizora – także polskojęzycznych jak np. ipla, YouTube itp. W tym roku tematy te są nadal kontynuowane i ulepszane (szczególnie usieciowienie ekranów w polskie serwisy) ale doszedł jeden, znaczący przełom czyli technologia 3D.

W tym momencie zaczęły pojawiać się pytania wśród potencjalnych kupujących i zainteresowanych tematem. Dużo pytań. Czy warto kupować telewizor 3D? Czy telewizor 3D to jakiś specjalny telewizor i działa na nim też normalnie standardowy obraz 2D? Czy te okulary to zawsze są potrzebne? Itd. itd. itd. Czas w końcu wyjaśnić sobie po co tak naprawdę i czemu warto kupić telewizor, który będzie miał wbudowaną obsługę 3D. No właśnie…

Wbudowaną obsługę obrazu 3D a nie telewizor 3D. Wolę tak to nazywać. Wielu potencjalnych kupujących nie decyduje się na jedne z najlepszych ekranów na rynku od konkretnych producentów gdyż myślą: „Po co mi telewizor 3D? Wystarczy dobry 2D”. Tak naprawdę nie da się w tej chwili kupić topowego ekranu, który nie byłby 3D. Ta dodatkowa funkcja jest implementowana praktycznie zawsze, nawet do wielu telewizorów średniej klasy a na wiosnę 2011 będzie pojawiać się w coraz większej ilości nowych produktów aż w pewnym momencie każdy ekran będzie oprócz 2D także ekranem zdolnym wyświetlić obraz 3D. Przecież to bardzo podobna sytuacja do tej gdy na rynku były dostępne prawie tylko ekrany HD Ready a tylko najlepsze posiadały pełną rozdzielczość czyli Full HD. Czy dzisiaj na to zwraca się uwagę? Nie. Praktycznie każdy jest Full HD a przecież tyle się o tym jeszcze nie tak dawno pisało. Analogicznie jest teraz z 3D.

Oczywiście okulary są i będą potrzebne przez dłuższy czas. Fakt, że coś tam gdzieś tam zostało pokazane jako telewizor zdolny wyświetlić obraz 3D bez okularów (np. przez firmę Toshiba ale bardzo mała przekątna) jednak to dość odległa przyszłość. Bardzo odległa. Przecież nikt nagle nie przestawi producentów do zmiany standardu Blu-ray itd. skoro dopiero co pojawiła się nowa stereoskopowa technologia. Okulary będą i trzeba to zaakceptować bądź dać sobie spokój z 3D na najbliższe kilka lat. A może być ciężko...


Od razu odpowiem też na zadane pytanie (i to nie po raz ostatni w tym tekście): czy warto? . Tak, warto a wręcz należy brać mocno pod uwagę kupienie w tej chwili ekranu przynajmniej 3D Ready by za pół czy za rok nie być w przysłowiowym… tyle :P . Druga połowa tego roku pokazuje, że materiału 3D przybywa i będzie przybywać wręcz lawinowo a już w tej chwili nawet w Polsce sporo się dzieje i jest co oglądać w 3D a raczej jest tego na tyle dużo by od czasu do czasu wykorzystać funkcję nowego ekranu. Podobnie jak funkcje sieciowe czy inne. Nikt przecież chyba nie spodziewa się, że w 3D będzie cała telewizja? Cała telewizja może i będzie kiedyś ale w HD bo to to jest główny kierunek rozwoju jakości telewizji. 3D to ma być miły dodatek, przerywnik od codziennego rutynowego oglądania zwykłej telewizji, która w dzisiejszych czasach nawet w HD nie robi już tak wielkiego wrażenia na wielu użytkownikach gdyż... się przyzwyczaili. 3D to atrakcja sobotniego wieczoru gdy zaprosimy znajomych na projekcję najnowszego kinowego filmu. Tak właśnie należało by postrzegać 3D. Super atrakcję dodatkową niedostępną w tej formie nigdy wcześniej w warunkach domowych.

Przykład zestawu do ekranów 3D Ready firmy Sony. Dopiero kupując transmiter i okulary telewizor 3D Ready stanie się pełnoprawnym ekranem 3D. Oczywiście w ofercie znajdują się także telewizory z wbudowanym transmiterem i okularami w zestawie.


Podobne rozwiązanie posiada Philips jednak czy jest ktoś kto widział to na własne oczy? :D


Firma Samsung, Panasonic, Toshiba, Sharp czy LG posiada w swojej ofercie telewizory z wbudowanymi transmiterami 3D. Nie ma możliwości kupna odbiornika 3D Ready


Historia 3D w Polsce czyli co już było i co będzie w 3D:
Nadawanie telewizyjne:

Kto jeszcze nie miał styczności z oglądaniem telewizji 3D np. z Telewizji n czy Cyfry+ czy w ogóle z satelity może za pierwszym razem być zaskoczony czemu po przełączeniu na kanał 3D zobaczy taki obraz:



Czemu widzimy dwa mniejsze ściśnięte obrazy koło siebie (side by side) albo czasami jeden nad drugim? Wynika to z tego, że nadawcy póki co nie są gotowi do nadawania 3D znanego z nośników Blu-ray (koszty) i zapewne przez długi czas własnie tak będzie wyglądać ta sytuacja. To coś w stylu 1080i przez satelitę zamiast 1080p znanego z Blu-ray. Stąd pomysł na nadawanie w takim formacie 3D przy czym użytkownik sam musi za pomocą ustawień menu 3D wybrać jaki format dociera do jego ekranu. Wtedy obraz zostanie scalony w jeden i użytkownik zobaczy obraz w 3D. Czemu więc napisałem, że to nie będzie najwyższa jakość? W konsekwencji takiego nadawania, rozdzielczość obrazu zostaje zdegradowana o połowę (dwa obrazy 960x1080, a nie "dwa" 1920x1080). Może aż tak bardzo tego nie widać gołym okiem ale obraz ma sporo mniej szczegółów niż w normalnym satelitarnym HD. Ale dzięki temu nadawcy mogą tanio i bez zmiany sprzętu (w tym też dekoderów satelitarnych) nadawać do domów sygnał 3D. Jednak moim prywatnym zdaniem jakość jest bardzo dobra i naprawdę dużo więcej do przeżywania np. emocji sportowych w 3D nie potrzeba.

Obraz po złożeniu dwóch ekranów (side by side)

Maj / Czerwiec 2010

Od tego momentu w Polsce pojawiło się 3D w telewizji. Fakt, że na papierze 3D telewizyjne jest trochę uboższe jakościowo od tego co możemy zobaczyć na Blu-ray 3D jednak w praktyce okazuje się, że efekt wart jest grzechu a zabawa jest naprawdę przednia!


Cyfra+: Pierwsza w Polsce transmisja live w technologii 3D HD Wisła Kraków - Odra Wodzisław.
Cyfra+: Film Koralina i tajemnicze drzwi w 3D HD

Telewizja n: Finał Ligi Mistrzów w 3D
FTA czyli darmowy kanał dostępny wtedy np. na listach platformy N: Kanał Orange Sport i transmisja z rozgrywek tenisowych Rolanda Garrosa w 3D

Naziemna telewizja cyfrowa (DVB-T):

Canal+ 3D test – mecz Wisła Kraków - Odra Wodzisław w technologii 3D. Emisja jest prowadzona w 3D HD 1080i (1920x1080) z debitem wideo na poziomie 12 Mbit/s (VBR) i dźwiękiem AC3 (2.0), 384 kbit/s.

Grudzień 2010:

Cyfra+: Barcelona – Real Madryt w 3D HD na CANAL+ Gol
Cyfra+: Zapowiedź, że niebawem będzie także gala bokserska w 3D HD
Cyfra+: Zapowiedź filmu Avatar 3D na Canal+ na styczeń
Telewizja n i TNK HD: Odpalenie pierwszej usługi/kanału 3D: nShow3D a w niej m.in.:



- Nowa usługa 3D zadebiutuje w sobotę 4 grudnia br. transmisją na żywo wielce oczekiwanego pojedynku organizowanego w ramach Europejskiej Unii Boskerskiej (EBU),  pomiędzy reprezentantem  Polski Albertem „Dragonem” Sosnowskim i Alexandrem Dimitrenko, broniącym tytułu mistrza Europy.
- Każdy dekoder platformy n jest przystosowany do odbioru 3D.  Korzystając z telewizorów dostosowanych do odbioru obrazu 3D oraz specjalnych okularów, wszyscy abonenci platformy n uzyskają ekskluzywny dostęp do „trzeciego wymiaru rozrywki”, regularnej dawki koncertów, filmów, dokumentów i najważniejszych wydarzeń sportowych w 3D.

- Po wielkiej walce, nShow 3D planuje nadać dwie dodatkowe walki bokserskie w grudniu, koncert wszechstronnie utalentowanego i powszechne uznanego muzyka Jeana Michelle Jarre’a oraz transmisję na żywo meczy Ligi Mistrzów w 3D.  Ponadto platforma n przygotowała świąteczną niespodziankę w 3D dla swoich abonentów na 24 grudnia br., na godz. 19:00.

Telewizja n, Cyfra+, TNK HD: TVP HD:

" 25 grudnia br. o godz. 17.30 zaprezentowany zostanie materiał w technologii 3D. Będzie to kilkuminutowy zwiastun filmu „Bitwa Warszawska 1920”, pierwszej polskiej produkcji fabularnej powstającej w technologii stereoskopowej, w reżyserii Jerzego Hoffmana i ze zdjęciami Sławomira Idziaka."

Podsumowując Rok 2011 to na pewno wysyp materiału w 3D w telewizji. Bo tylko telewizja masowa jest w stanie rozkręcić ten biznes na dobre podobnie jak było w przypadku HD!

Blu-ray 3D:

Najwyższą jakość 3D czyli Full HD 1080p dla jednego i drugiego oka uzyskamy puszczając film z dysku Blu-ray 3D posiadając oczywiście odtwarzacz Blu-ray z obsługą 3D.


Polskie wydania Blu-ray 3D (oficjalna dystrybucja):

Alicja w Krainie Czarów [Blu-Ray 3D + Blu-Ray]
Klopsiki i inne zjawiska pogodowe [Blu-ray 3D]
Opowieść wigilijna [Blu-Ray 3D + Blu-Ray]
Piorun [Blu-Ray 3D + Blu-Ray]
Pirania [Blu-Ray 3D] (styczeń 2011)
Resident Evil: Afterlife [Blu-Ray 3D] (styczeń 2011)
Sezon na misia [Blu-Ray 3D]
Straszny dom [Blu-Ray 3D]

Wydania 3D ale dołączane na wyłączność do konkretnych odtwarzaczy Blu-ray sprzedawanych w Polsce:

Avatar 3D
Epoka Lodowcowa 3 3D
Koralina i tajemnicze drzwi 3D
Potwory kontra obcy 3D

Polskie sklepy internetowe mają m.in. dodatkowo:

Delfiny i wieloryby [Blu-Ray 3D + Blu-Ray]
Dinosaurs Alive! [Blu-Ray 3D]
Grand Canyon Adventure: River at Risk [Blu-Ray 3D]
Perła oceanów [Blu-Ray 3D + Blu-Ray]
Rekiny [Blu-Ray 3D + Blu-Ray]
Wild Ocean [Blu-Ray 3D]

Wydania zagraniczne:

Jeżeli jednak ktoś zna język angielski i potrafi robić zakupy za granicami naszego kraju w sklepach internetowych np. jak Amazon (w UK jest np. darmowa przesyłka do Polski) to będzie w dużo lepszej sytuacji. Filmów jest naprawdę dużo a co chwilę wychodzi jakiś nowy tytuł. Niżej praktycznie pełna lista filmów dostępnych aktualnie albo mających wkrótce premierę w 3D:




Co jeszcze oprócz telewizji i filmów Blu-ray 3D?

Konsole: Playstation 3 / X360

Tutaj prym wiedzie PS3 a X360 jest tylko z okazji dwóch gier w 3D: Avatara i Call of Duty: Black Ops. Już od dłuższego czasu na PS3 dostępne są pierwsze gry w 3D. Nie dawno pojawił się także update gdzie konsola uzyskała możliwość odtwarzania filmów 3D na Blu-ray. Blu-ray'a już opisałem, sprawdźmy zatem jak wyglądają gry. Na prawdziwy wysyp porządnych tytułów trzeba jeszcze poczekać. Zapowiedziano przecież m.in Killzone 3 czy Uncharted 3: Drake's Deception a o wielu zapewne jeszcze nie wiemy. Na razie możemy zakupić kilka prostych pozycji ale też kilka poważniejszych w sklepie PlayStation Store oraz kilka tytułów sklepowych z najwyższej półki jak Gran Turismo 5 czy Call of Duty: Black Ops. Co ciekawe gry są w 3D i nie musimy już ręcznie składać obrazu side by side jak to bywa w przypadku gier na PC. Jednak zdarza się, że w menu mamy sporą ingerencję w efekt jak np. w GT5 jednak nie jest to plus: aby uzyskać porządny efekt 3D trzeba się sporo namęczyć. Lepiej gdy użytkownik ma tylko opcję: ON/OFF.  

Jednak sam efekt stereoskopii jest super i to w grach widzę największą przyszłość dla 3D. Wrażenie głębi jest ogromne a każdy typ gry dostarcza odmiennych wrażeń. Czy to wyścig czy strzelanina - odczucia są diametralnie różne. Polecam zagrać sobie też np. w Wipeout'a HD 3D albo w MotorStorm 3D Rift.

Menu Gran Turismo 5

Gran Turismo 5 3D


Komputer stacjonarny (najlepiej mocny!)

Skoro jesteśmy w temacie gier to jeszcze parę zdań na temat PC. Napisałem mocny gdyż to na komputerze w tej chwili możemy uzyskać najlepszą grafikę w 3D w najwyższych rozdzielczościach co raczej dla konsol tej generacji nie będzie osiągalne. Szczególnie, że sporo gier jest multiplatformowych w tej chwili, więc jest w co pograć.
Pierwszą oficjalną grą dedykowaną pod 3D, którą można kupić jest Avatar (szkoda, że średniak). Bez żadnych kombinacji w menu dostajemy możliwość odpalenia gry w 3D w dodatku z dużą możliwością regulacji głębi (ile nasze oczy wytrzymają tyle jedziemy z suwakiem). Efekt jest fantastyczny ale wszystko zależy jak długo damy radę tak grać.




Kolejny sposób to Nvidia i sterownik 3DTV Play, okulary itd. Jest tylko jeden, drobny problem: dostępność tych sterowników. O ile do Blu-ray 3D wszystko jest dostępne o tyle póki co jeszcze nie wypuszczono do sprzedaży sterowników pod gry. Można je nabyć tylko drogą kupna całego zestawu 3d Vision (okulary, PC itd). Miałobyć w listopadzie ale nie ma.


Jeszcze inna droga to np. kupienie specjalnych sterowników chociażby IZ3D, które przerabiają każdą grę na sibe by side. Efekt? Dla mnie bomba. Need fot Speed Shift z kabiny wygląda tak realnie jakbyśmy siedzieli w kabinie :D Więc info tutaj: Sterowniki IZ3D

Konfiguracja IZ3D

Street Fighter 4 3D

Konwersja 2D > 3D

A jeżeli kupując telewizor z obsługą 3D, nadal użytkownikowi będzie mało materiałów 3D to można skorzystać w konwersji 2D do 3D. O co chodzi?

Takie firmy jak np. Sony, Samsung czy od nie dawna Panasonic (najnowsze modele plazm) oferują w swoich produktach funkcję przetwarzania obrazu 2D do 3D. Procesor w telewizorze jest na tyle mocny, że przy pomocy kilku algorytmów (różne sztuczki ;) ) jest w stanie spowodować by nasze oczy odniosły wrażenie, że widzą obraz, który posiada głębię. Najlepiej efekt ten jest widoczny na bardzo dobrym materiale HD, ba najlepiej nadają się do tego najróżniejsze dema na Blu-ray. Im lepsza jakość obrazu tym efekt będzie lepszy. Odpalając jakiś program w 2D musimy wejść w menu 3D a tam znajdziemy kilka ustawień symulowanego trybu 3D.

Przykładowe menu z modelu HX900 marki Sony


Jak widać po zdjęciu obraz może być bardziej lub mniej rozjechany. Im bardziej tym efekt 3D będzie lepszy ale i nasze oczy mogą się nieco szybciej męczyć. Na filmach Blu-ray czy demach efekt głębi jest naprawdę widoczny i nie jest to żadna bajka. Najmniej nadaje się to do zwykłej telewizji SD. Tutaj w sumie szkoda czasu na zabawę. Podobnie jak przy prawdziwym 3D tak i tutaj trzeba dostarczyć najwyższej jakości źródło by obraz i efekt zrobił na nas wrażenie. Fajnie, że firmy zdecydowały się na taką funkcję gdyż nawet zwykłe materiały mogą nabrać większej głębi i przestrzenności w stosunku do prawdziwego materiału.

Podsumowanie:


Spodziewaliście się drodzy użytkownicy kolejnego poradnika dotyczącego kupna telewizora na Święta? O nie. Całe forum HDTVPolska to jeden wielki poradnik gdzie można znaleźć setki subiektywnych opinii co jest lepsze a co gorsze. Ale jeżeli spodziewaliście się odpowiedzi czy warto kupić telewizor LCD lub Plazma ale z obsługą 3D to zdecydowanie muszę odpowiedzieć: TAK wręcz trzeba kupić telewizor z taką funkcją gdyż bardzo szybko odczujecie, że można było to mieć a wy daliście przysłowiowego "ciała" gdyż myśleliście, że przecież nie będzie wam potrzebne to całe 3D. Rok 2011 będzie rokiem 3D, także w Polsce. Więc decydując się teraz na wydanie większych pieniędzy na płaski telewizor (z wyższej półki), nie można popełnić błędu i na dzień dobry być do tyłu z technologią. Jak kupować coś dobrego to musi być z 3D.

A czy warto wymienić obecny TV HD, który nie tak dawno w końcu kupiliśmy?.... to już inna sprawa i inna dyskusja ;) chociaż stwierdzenie, że nie, będzie całkiem dobrą odpowiedzią. W końcu to póki co dodatek (ale jaki :) ) na nudne wieczory albo dodatkowa atrakcja.

Gmeru"

Materiał zaczerpnięty z http://hdtvpolska.com/topic/23472-poradnik-kupowac-telewizor-3d-czy-jeszcze-za-wczesnie/page__p__229060#entry229060
« Ostatnia zmiana: Grudnia 19, 2010, 10:50:46 am wysłana przez Unlimited »

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2911 dnia: Grudnia 19, 2010, 10:31:06 am »
thx unlimited. jakoś po świętach (najprawdopodobniej) będę się zabierał za kupno nowego tv. właśnie zastanawiałem się czy 3d czy nie.
teraz już wiem, że będzie tiwik 3d. po świętach/w nowym roku zacznę się rozglądać za konkretnymi modelami.

Spidey^

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2912 dnia: Grudnia 22, 2010, 13:31:24 pm »
Kupiłem tego Panasonica TX-P42S20 i jeszcze nigdy tak beznadziejnego TV nie widziałem. Green ghosting masakrycznie zauważalny, w trzech miejscach jakieś zielone plamy/paski widziane na szarym i niebieskim kolorze (tak jakby w tamtych miejscach za dużo zielonych pikseli było wyświetlanych), do tego jak się podejdzie blisko ekranu to mocno widoczna ziarnistość. Aż mi się grać odechciało.  Naturalne kolorki... taa ciekawe w którym momencie jeśli przy najmniejszym ruchu kamery każdy element zostawia zielone smugi. Ekrany w plazmach z naturalnością nie mają nic wspólnego! Dlaczego byłem tak głupi i dałem się nabrać lobby zwolenników plazm (które musi być ślepe, innego wytłumaczenia nie widzę) na kupno tej technologi? Trzeba było jakiś monitor lcd za 900zł kupić, obraz byłby dużo lepszy. Czuje się oszukany naczytawszy się tych wszystkich ochów i achów na temat plazm z serii S20 i G20. Tyle kasy zmarnowanej :cry: :wall_bash:
« Ostatnia zmiana: Grudnia 22, 2010, 13:33:32 pm wysłana przez Spidey^ »

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2913 dnia: Grudnia 22, 2010, 13:39:15 pm »
widzę, że przed świętami same zajebiste porady. nie dość, że unli rozwiał moje wątpliwości do do 3d, to teraz już wiem, że plazmy nie kupię na bank :D

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2914 dnia: Grudnia 22, 2010, 13:42:08 pm »
Mówiłem Ci żebyś brał LCD. :troll:

Plazmy są tak dobrze oceniane ponieważ maja sporą przewagę nad LCD podczas oglądania sygnału SD. W HD jak dla mnie LCD>>>Plazma. Chociaż powiem szczerze, że z tymi zielonymi plamkami się nie spotkałem. Jednak ziarnistość o której wspominasz też mnie strasznie denerwuje w obrazie plazmy. Spróbuj zmniejszyć ostrość. Może to nieco zlikwiduje efekt tej nieszczęsnej ziarnistości.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2915 dnia: Grudnia 22, 2010, 13:55:36 pm »
Warto jeszcze dodać, żeby nie pakować się w Edge LED. Albo stare i sprawdzone CCFL, albo drogie Full LED.

Na HDTVPolska jest test świetnego Full LED 3D Ready Sony HX900, ale cena dochodzi do 10k za 46 cali...

Spidey^

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2916 dnia: Grudnia 22, 2010, 14:01:39 pm »
Najgorzej mnie denerwuje ten green ghosting, wszyscy pisali, że zostało to wyeliminowane w najnowszych modelach co nie ma nic wspólnego z prawdą. Podobno nie każdy widzi ten efekt tak samo, zależy to od budowy oka i zakresu w jakim się widzi, jednak ja widzę go niesamowicie wyraźnie. Obraz statyczny igła, w filmach też nie za bardzo tego widać (trzeba się dopatrzyć) ale gry PS3 to tragedia, jak dla mnie psuje to całą przyjemność z grania. Jest jeszcze nadzieja zwrotu tego TV bo kupowałem go przez internet, ale niestety nie mam dobrych wspomnień z tego typu rzeczami (kiedyś zwracałem słuchawki to ani kasy nie dostałem ani towaru (!)).

edit: zwolennicy plazm, to jest ten wasz super naturalny obraz:

u mnie może nie jest to aż tak bardzo zauważalne, ale gdzieś tak w połowie jak na tym filmiku.
naturalność że aż miło!
« Ostatnia zmiana: Grudnia 22, 2010, 14:08:14 pm wysłana przez Spidey^ »

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2917 dnia: Grudnia 22, 2010, 14:17:24 pm »
Warto jeszcze dodać, żeby nie pakować się w Edge LED. Albo stare i sprawdzone CCFL, albo drogie Full LED.

Na HDTVPolska jest test świetnego Full LED 3D Ready Sony HX900, ale cena dochodzi do 10k za 46 cali...

dzięks. ostatnio już pisałem, że jak byłem w markecie, to mało się nie nabrałem na ten cały chwyt z ledami.
niestety 10k to dla mnie zdecydowanie za dużo za tv. niby celuję w 40" ale nie wydaje mi się, żeby cena była dużo niższa. ogólnie nie chcę wydać więcej niż 3-4 klocki. no i dobrze jakby miał te 3d, chociaż bez okularów. jakieś propozycje?

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2918 dnia: Grudnia 22, 2010, 14:21:24 pm »
Spidey jak kupowałeś to w necie to masz pełne prawo w ciągu 10 dni oddać sprzęt. Oddaj w pizdu i kup dobrego LCD'ka. Ja miałem ten komfort, że poszedłem sobie u siebie w pracy na dział RTV, podpiąłem PS3 pod różne TV'ki (w tym topowe plazmy Panasia) i wybrałem Sony W5500. Jedynie clouding mnie wkurzał (teraz już prawie nie zwracam na to uwagi). Do gier idealny TV.

Spidey^

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2919 dnia: Grudnia 22, 2010, 14:28:07 pm »
jeszcze co do tej s20 to oprocz irytujacego green ghostingu to caly obraz jest jakby zbyt bardzo przesiakniety zielonym kolorem, widac to szczegolnie gdy pusci sie jakies biale litery na czarnym tle to obramowania tych liter maja jakby taka zieloną poświatę. żenada.