Autor Wątek: Telewizory  (Przeczytany 784244 razy)

0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5160 dnia: Września 24, 2015, 19:49:08 pm »
Funkcja umożliwiająca strumieniowanie sygnału telewizyjnego z serwera (telewizor pracujący jako serwer) na inne urządzenia w domu, pełniące funkcję klienta (tablet, telewizor, smartphone). Dziala to w oparciu o DVB IP. Nie mam pojecia jak to dziala w praktyce, gdyz nie testowalem.
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Madman

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 20-06-2007
  • Wiadomości: 2 317
  • Reputacja: 36
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5161 dnia: Października 12, 2015, 15:13:22 pm »
Jaki projektor polecacie do maks 3k zł? Warto za taką kwotę w ogóle brać rzutnik? Do gier głównie będzie mi służył tv, projektor raczej ma sprawdzać się do oglądania filmów i gierek na move/wii.
Zdaje się, że ktoś tutaj na forum ma projektor, ale oczywiście nie pamiętam kto i gdzie o tym wspominał.. Także liczę na opinię przy okazji, jak sprawdza się np w jaśniejszych pomieszczeniach, za dnia :)

To jedna rzecz, a druga:
Jaki sprzęt audio polecacie. Dwa zestawy mnie interesują, pierwszy-  5:1 (albo 7:1) z subwooferem, a drugi to 3 głośniki + subwoofer.

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5162 dnia: Października 12, 2015, 15:52:39 pm »
W pierwszej opcji rozwaz BenQ W1100 do 3K zl, ciezko o cos lepszego. Z czasem sprzedaj TV i zainwestuj w Magic Screen, jesli idziesz juz w Projektor. Kolejne 3000zl. Bedziesz miec uniwesalny zestaw do wszystkiego ktory jakoscia spokojnie da sobie rade z OLED'ami.

Co do audio, jaki masz budzet? Jak wielki pokoj i miejsce na ustawienie? Jakie beda propocje muzyka/filmy?

'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Madman

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 20-06-2007
  • Wiadomości: 2 317
  • Reputacja: 36
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5163 dnia: Października 13, 2015, 08:27:43 am »
Projektor ma mieć zastosowanie w salonie, także głównie posłuży do oglądania filmów w rodzinnym gronie i właśnie bardziej imprezowych gierek na move i wii. Magic screen gwarantuje super jakość, ale nie będzie mi ona potrzebna. Od gier mam zwykły tv w gabinecie :)

Do zestawu 7:1 mały pokój (to do gier, muzyki i filmów), a zestaw 3 głośników- do projektora, duży salon.
Nie wiem jakie są ceny za dobry zestaw audio.. Ale chciałbym się zmieścić w 2k za oba zestawy. Jak jest coś tańszego w dobrej jakości to byłoby bardzo miło  :P

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5164 dnia: Października 13, 2015, 11:25:05 am »
Do grania używany Logitech Z-5500 i zostaje jakieś 1200 na audio do salonu.

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5165 dnia: Października 13, 2015, 14:08:51 pm »
Odpusc propozycje Irasa bo to wyrzucanie pieniedzy w bloto, Logitech jest przereklamowany i za drogi na dzwiek jaki oferuje. Za polowe jego ceny, mozesz pomyslec, czyli uzywka. Wtedy Iras ma racje.

Moja propozycja:

Do glownego salonu ten projektor co polecilem, z czasem zobaczysz czy bedziesz chcial pojsc w magicscreen czy nie, plus Audiopro Addon z tego linka(jesli salon nie ma wiecej niz 20-22m2):

http://m.ebay.co.uk/itm/Audio-Pro-Addon-3-was-350-/131603558935?nav=SEARCH

Jesli beda problemy z wysylka do PL, moge Ci pomoc. Jednak to juz na PW. Nie zapomnij zapytac sieqa lub Beceta o farby na sciane. ;)

Zas tu typowy zestaw do gier do malego pokoju:

http://allegro.pl/glosniki-edifier-5-1-c6xd-czarne-po-testach-i5710659263.html

Oczywiscie nie musze mowic ze ten pierwszy zestaw dzwiekowo jest wyraznie lepszy od tego Edifiera. Z kolei Edifiery wyraznie lepsze niz proponowane Logitechy.
« Ostatnia zmiana: Października 13, 2015, 14:14:37 pm wysłana przez Klosz »
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Mrocz

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5166 dnia: Października 13, 2015, 14:49:32 pm »
Odpusc propozycje Irasa bo to wyrzucanie pieniedzy w bloto, Logitech jest przereklamowany i za drogi na dzwiek jaki oferuje. Za polowe jego ceny, mozesz pomyslec, czyli uzywka. Wtedy Iras ma racje.

jak dla mnie te głośniki co Iras polecił są naprawdę zajebiste. Mam od wielu lat i w życiu ich bym nie wymienił.

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5167 dnia: Października 13, 2015, 15:20:37 pm »
yyyy..gdzie?! :lol: Tak jak mowilem wczesniej, brzmia na polowe swojej ceny, nic ponad to.
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Mrocz

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5168 dnia: Października 13, 2015, 15:55:44 pm »
yyyy..gdzie?! :lol: Tak jak mowilem wczesniej, brzmia na polowe swojej ceny, nic ponad to.

Zależy kto ma jakie wymagania. Do gier w pełni się nadają. Nie każdy musi mieć jakiś audiofilski sprzęt z kosmosu ;) A cenę mają dobrą.

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5169 dnia: Października 13, 2015, 16:07:01 pm »
Ja nie neguje wymagan. Do gier sa w sam raz, ale brzmia za polowe swojej ceny. Nie zaklamujmy rzeczywistosci, ze w ich cenie nie kupimy niczego lepszego, bo kupimy i to bez problemu.

Ja podalem takie propozycje, ze Madman zmiesci sie w swoim budzecie. Wybierze co bedzie chcial, poza tym dalem tylko jedna propozycje, byc moze ma wiekszy pokoj, albo nie chce kupic przez ebay, wtedy trzeba bedzie ja zmodyfikowac, wybierajac w tym co jest dostepne w tym budzecie.

Z jednym sie zgodze, do gier nie ma sensu wydawac wiecej niz 800-900zl za kolumny. Najlepiej kupic z drugiej reki, jesli sa one zadbane, i sprzedajacy ma pelne papiery czy orginalne opakowanie.
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Madman

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 20-06-2007
  • Wiadomości: 2 317
  • Reputacja: 36
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5170 dnia: Października 14, 2015, 08:29:27 am »
Dzięki chłopaki, na pewno coś wybiorę z zaproponowanych sprzętów  :)

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5171 dnia: Października 14, 2015, 08:50:34 am »
Spoko, jakbys jeszcze potrzebowal porady odnosnie audio do duzego salonu, smialo pytaj. Propozycji moze byc wiecej. Wszystko zalezy od preferencji. Te Audiopro to swietna propozycja, Szwedzka marka, fajne muzykalne, lekko cieplawe brzmienie, idealne do muzyki czy seansow filmowych.
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5172 dnia: Października 18, 2015, 13:02:19 pm »
Kojarzycie, czy w okresie Black Friday można w naszych marketach wyrywać sprzęty po jakiś wielkich obniżkach?
Chcę kupić telewizor i nie wiem, czy czekać jeszcze miesiąc, czy brać już (co najchętniej bym zrobił).
PSN ID: WojtqGO

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5173 dnia: Października 18, 2015, 13:08:53 pm »
Black Friday? W Polsce? A święto dziękczynienia obchodzisz?  :lol:

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5174 dnia: Października 18, 2015, 13:15:37 pm »
Black Friday? W Polsce? A święto dziękczynienia obchodzisz?  :lol:
HAHAHAHAHA...nie.

Z tego co czytam w Internetach, już w poprzednich latach było trochę promocji we wspomnianym okresie, więc nie rozumiem zdziwienia (zwłaszcza w dobie amerykanizacji świata).
PSN ID: WojtqGO

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5175 dnia: Października 18, 2015, 13:33:37 pm »
Nie licz na nic więcej niż pojedyncze, symboliczne przeceny w sklepach, które już i tak wywindowały ceny z okazji nadchodzących świąt.

Żeby naprawdę zaoszczędzić, musiałbyś zaczekać jakieś pół roku - wejdą nowe modele, a ten upatrzony stanieje o dobre kilka stówek.

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5176 dnia: Października 18, 2015, 14:05:17 pm »
Kto zabrobil uzywac Amazon'a czy Ebay. W UK sa zawsze duze promocje w tym okresie. Najwieksze w boxing day. W tym roku wypada w pn, ale pewnie tez beda promocje na weekendzie.

Internetowe oferty dzialaja na zasadzie promocyjnej ceny w wyznaczonym czasie, z reguly wyprzedaje sie wszystko w moment, jak tylko czasomierz ruszy. ;)
« Ostatnia zmiana: Października 18, 2015, 14:23:14 pm wysłana przez Klosz »
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

lupinator

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5177 dnia: Października 21, 2015, 14:34:56 pm »
Black Friday? W Polsce? A święto dziękczynienia obchodzisz?  :lol:
Pewnie jak idziesz do Lidla na przełomie października/listopada to zastanawiasz się skąd te wszystkie straszne ozdoby, co?

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 110
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5178 dnia: Października 23, 2015, 13:58:46 pm »
:o :roll:

To teraz odpal tryb "gra", i pobaw sie tymi suwakami. Podpowiedz z kluczem. Dla nie majacych Bravie, te suwaki sa tam odlaczone.

http://hdtvpolska.com/topic/35068-czym-jest-profesjonalna-kalibracja-telewizora-projektora-monitora/


Jako, że kupiłeś Bravie podaj swoje ustawienia :naughty:.

Zobaczymy czy byłbym w stanie na nich grać.

Ex4act wstydził się cokolwiek podać to tutaj daje jego znalezione na innym forum. Myślałem, że obaj jedziecie na kinowym a jak widać nie.

Cytuj

Wchodzimy w ustawienia systemowe telewizora --> Eco - oszczędzanie energii i czujnik światła muszą być wyłączone.
Opcje -> Wybór Sceny - > Gra
Wyjścia docelowe - Bieżący
Tryb Obrazu - Gra - Standard
Podświetlenie - 6 (to zależy czy gracie wieczorami przy zgaszonym świetle (3-4) czy w dzień (8-9), ja ustawiłem stale na 6.
Kontrast - 85
Jasność - 50
Nasycenie - 55
Odcień - 0
Temperatura Barw - Ciepłe 1(w ten sposób staramy się unikać zimnej barwy która jest w odcieniu Naturalnym)
Ostrość - 55
Redukcja zakłóceń - Wył
Redukcja Zakłóceń MPEG - Wył
Redukcja Zakłóceń - Wył
Tworzenie Realizmu - Wył
Wykrywanie strefy wideo - Wył
Rozdzielczość - Domyślna
Filtrow.zakłóceń - Min.
Łagodna gradacja - Wył.
Motionflow - Wył
 
Ustawienia zawansowane
Korekcja czerni - Mała
Zaaw.zwieksz.kontrastu - Średnie
Gamma - -1
Automat.ograniczenie jasności - Wył.
Czystość bieli - Mała
Żywy kolor - Wył
 
Balans Bieli
WR - -6
WG - -9
WB - 0
PR - -2
PG - -2
PB - -2
Uwydatnianie szczegółów - Małe
Uwydatnianie krawędzi - Małe
Naturalny kolor skóry. -Wył
Priorytet szybkości wyświetlania - Wł.

Poniżej jakiegoś Extrimera, który coś tam czai, ale nie do końca.

Cytuj
USTAWIENIA OBRAZU W KONSOLACH:

PS4 > RGB PELNY, DEEP COLOUR - AUTO
Xbox 360 > ZAKRES KOLOROW HDMI - RGB  , KALIBRACJA CZERNI - ROZSZERZONE
PS3 >WCZESNIEJ DAJEMY USTAWIENIA WYJSCIA WIDEO - HDMI I AUTOMATYCZNIE (CO POZWOLI NAM WYKRYC NASZ TV) RGB - PEŁNY , DEEP COLOUR - AUTO, FILTR REDUKUJACY PRZENIKANIE KOLOROW - WL, WZMOCNIENIE BIELI DLA SYGNALU Y PB/CB PR/CR (HDMI) - WL,


Co jest MEGA WAŻNE:
1. W telewizorze musi byc ustawiony rowniez RGB PEŁNY  - wchodzimy wiec w zakladke USTAWIENIA  > EKRAN > USTAWIENIA WEJSCIA WIDEO > ZAKRES DYNAMICZNY HDMI

i odpowiednio tam do uzywanych urzadzen , jezeli konsole mamy pod HDMI 1 to ustawiamy "PEŁNY" pod HDMI 2 "PEŁNY" itd.

2. Musi byc pelny pixel jezeli uzywany zrodel sygnalu 1080p - wchodzimy wiec w zakladke USTAWIENIA  > EKRAN > USTAWIENIA EKRANU > i dajemy POLE WYSWIETLANIA : Wszystkie piksele
Format ekranu : pełny
Autoformatowanie - wyl

---------------

Teraz zaczynamy z ustawieniami obrazu

Pierwsze co najwazniejsze do gier:
WYBÓR SCENY:  tu wybieramy GRA , co zniweluje laga i da nam mozliwe najlepszy efekt obrazu wlasnie do gier.
OBRAZ:
TRYB OBRAZU - GRA-STANDARD
PODSWIETLENIE - MAX
KONTRAST - MAX

JASNOSC - 50
NASYCENIE - 60
ODCIEN - 0
TEMPERATURA BARW - NEUTRALNE
OSTROSC - MAX

ZAAWANSOWANE USTAWIENIA:
KOREKCJA CZERNI - WYL
ZAAWANSOWANIE ZWIEKSZENIE KONTRASTU - WYL
GAMMA - DOMYSLNA
AUTOMATYCZNE OGRANICZENIE SWIATLA - WYL
CZYSTOSC BIELI - WYL
ZYWY KOLOR- WYL
BALANS BIELI - DOMYSLNE
UWYDATNIANIE SZCZEGOLOW - WYL
UWYDATNIANIE KRAWEDZI - WYL

KONWERSJA I/P - PRĘDKOŚĆ

-------
Następnie by wyciagnac najlepsza mozliwa jakosc obrazu potrzeba wejsc w zakladke USTAWIENIA > USTAWIENIA SYSTEMOWE > ECO - i wylaczyc wszystko co tam jest.
-----

CO JEST MEGA WAZNE, KAZDE OBRAZY TESTOWE W GRACH, POZIOM ICH SKALI JASNOSCI, GAMMY ITP , DAJEMY NA DOMYSLNE, BO PRZY TYCH USTAWIENIACH W ZADNYCH GRACH NIE TRZEBA JUZ NIC SCIEMNIAC CZY ROZJASNIAC, KAZDE OBRAZY TESTOWE PRZECHODZĄ PRAWIDLOWO.

Zaraz będę wrzucał swoje na gorsze forum. Ciekawe jaka będzie reakcja hehe.
« Ostatnia zmiana: Października 23, 2015, 14:04:51 pm wysłana przez Kyokushinman »

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5179 dnia: Października 23, 2015, 14:55:38 pm »
Moj ekran dopiero bedzie kalibrowany, poczatkiem stycznia. Troche sobie za ta przyjemnosc zycza.

Jednak i tak na domyslnych wartosciach jest calkiem niezle, wystarczy tylko minimalnie pozmieniac.

PS4: RGB - AUTO , DEEP COLOUR - AUTO, rozdzielczosc 1080P. Oczywiscie ustawiam szerokosc i wysokosc obrazu tak by wykorzystac cala powierzchni TV.

TV: Eco - oszczędzanie energii i czujnik światłla musza byc wylaczone. Ustawienia skalowania na FULL. Pixel Perfect.

Moje wartosci jak gram w gry:

Cytuj
Opcje -> Wybor Sceny - > Gra
Wyjścia docelowe - Current
Tryb Obrazu - Gra - Original 1
backlight - 5 (chyba ze grasz w kompletnej ciemnosci, bez zadnego nawet delikatnego swiatla w tle, to polecam przestawic na 2)
contrast - 90
brightness - 50
Colour - 50
Hue - 0
Color Temperature - Warm 2 (na Warm 1 czerwien i zielien dostaje mocno po dupie..a bez porzadnej kalibracji nie bede sie bawil kolorami)
sharpness - 55
Dot Noise Reduction - off
Reality Creation - off
Smooth Gradation - off
Film mode - off
Black Corrector - off
Adv. Contrast Enhancer - off
Gamma - -1
Auto Light Limiter - off
Clear White - off
Live Colour - off
White Balance - domyslny
Detail Enhancer - off
Edge Enhancer - off
Display Speed Preference - on
LED Motion mode - off

Jak patrze na filmy w jakosci HD - glownie na BD, korzystam z apk jak YT czy patrze na programy w telewizji.

Cytuj
Opcje -> Wybor Sceny - > Cinema
Wyjścia docelowe - Current
Tryb Obrazu - Cinema - Original 1
backlight - 5 (tak samo jak powyzej, plus jesli patrze w 3D to na max. To oczywiste ze wzgledu na okulary ktore dosc mocno przyciemniaja, moj 42 cale ma pasywne 3d ktore jest lepsze niz aktywne w 50 calach w tym Soniaczu, gdyz tam i tak rozdzielczosc nie ulega zmianie, a tylko oczy sie bardziej mecza, choc z drugiej strony mniej widac tam te brakujace linie.)
contrast - 90
brightness - 55
Colour - 50
Hue - 0
Color Temperature - Warm 2 (na Warm 1 czerwien i zielien dostaje mocno po dupie..a bez porzadnej kalibracji nie bede sie bawil kolorami)
sharpness - 50
Dot Noise Reduction - off
Reality Creation - manual
Resolution - 5
Noise Filtering - min
Smooth Gradation - low
Film Mode - Auto
Black Corrector - off
Adv. Contrast Enhancer - low
Gamma - -2
Auto Light Limiter - off
Clear White - off
Live Colour - off
White Balance - domyslny
Detail Enhancer - off
Edge Enhancer - off
Display Speed Preference - on
LED Motion mode - off

Do TV mam 2 metry. Wiec ogladam obraz z tej odleglosci. ;)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 07, 2015, 16:25:28 pm wysłana przez Klosz »
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 110
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5180 dnia: Października 23, 2015, 15:03:59 pm »
Ok dzięki.

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5181 dnia: Listopada 05, 2015, 22:47:09 pm »
Sprawiłem sobie LG 42LF5610 i jestem całkiem zadowolony, z jednym ale...przy ciemnych obrazach ekran w zauważalny sposób jeszcze bardziej się przyciemnia. Przykładowo, gdy nacisnę PS Button, to przez chwilę widzę napisy w domyślnej jasności, a po dwóch sekundach cały ekran staje się trochę ciemniejszy. Dowiedziałem się, że taka opcja nazywa się Lokalnym Przyciemnianiem LED. Byłoby fanstastycznie, gdybym mógł to dziadostwo wyłączyć w opcjach, ale nic takiego nie widzę (na internetach też nie ma nic takiego odnośnie mojego modelu). Ktoś może spotkał się z podobnym problemem?
PSN ID: WojtqGO

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5182 dnia: Listopada 05, 2015, 22:53:39 pm »
Myślę, że już to sprawdziłeś, ale na wszelki wypadek zapytam: kontrast dynamiczny wyłączony?

el becetol

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5183 dnia: Listopada 05, 2015, 23:47:38 pm »
Dokładnie, wyłącz wszystko co sugeruje jakąkolwiek automatyzację czy dostosowywanie parametrów do aktualnie wyświetlanego obrazu.

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5184 dnia: Listopada 06, 2015, 06:09:51 am »
Mi to wyglada na czujnik oswietlenia plus tryb eco. Wylacz to jesli masz cos podobnego u siebie.
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 110
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5185 dnia: Listopada 09, 2015, 07:10:41 am »
Ja widzę zmiany z 122 do 128 a ty ostatnio widziałeś tylko 127 na 128 także to też o czymś świadczy .


Zrób z tego średnią i wyjdzie 127-128.

Każdy na forum, miałby masę detali w tej scenie.
Przecież w cieniu, w nocy i to przy deszczu gdzie niebo jest zachmurzone w rzeczywistości też nie widać detali :naughty:
Przykro mi kyo ale twój telewizor ma najgorszą wadę jaką może mieć telewizor - ucinanie detali w ciemnych scenach. Mówię ci zagraj sobie na jakimś dobrze ustawionym pansie a może wyleczysz się z brawizji  :naughty:
Ten stary owszem, ale ten nowy w żadnym wypadku. Jemu jak dam nawet jasność na 25/100 i to przy moich ustawieniach to nadal w ciemnych scenach wiele widać.

Chętnie bym sprawdził tego panasa, ale to plazma a plazma jednak nie świeci i obraz nie jest tak ostry jak na LEDach czy LCD i to też ją dyskredytuje.
Na dodatek granie w dzień mija się z celem.


Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5186 dnia: Listopada 09, 2015, 07:28:06 am »
to nadal w ciemnych scenach wiele widać.


Jakieś gówno ten Twój nowy w takim razie. Jak jest noc to w cieniu nic nie widać, poza ciemną plamą.

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5187 dnia: Listopada 09, 2015, 10:51:16 am »
Raczej tylko TEN KONKRETNY model tak ma. :lol: :troll:

Obiektywnie mozna samemu sobie zobaczyc czy przeczytac: http://www.hdtvtest.co.uk/news/kdl50w829b-201403023650.htm

Nie jest to co prawda jakosc jak w W9, ale i tak jest bardzo dobrze.
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 110
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5188 dnia: Listopada 14, 2015, 11:07:20 am »
Jak tam klosz szafa smuży wam tivik? Czy jeszcze tego nie zobaczyliście? :lol:



Co prawda do W5500 daleko temu modelowi w tym elemencie, no ale na szczęście wiem jak się tego tutaj w miarę pozbyć :).

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5189 dnia: Listopada 14, 2015, 11:10:57 am »
Nie smuzy, nie gramy na trybie "zywy". :lol:
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 110
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5190 dnia: Listopada 14, 2015, 11:12:10 am »
To jest w każdym trybie  :lol:
Tutaj akurat z  trybu gra.



Także super podświetlanie i mega ostry obraz to jednak nie wszystko.


W5500>W829

Na chwile obecną wole starego ale jarego.

Gość z filmiku tez mnie rozp**rdala ze swojej bezradności :lol:
« Ostatnia zmiana: Listopada 14, 2015, 11:18:00 am wysłana przez Kyokushinman »

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5191 dnia: Listopada 14, 2015, 11:18:47 am »
Ja nic takiego nie uswiadczylem.  :lol:

Wiec ewidentnie wadliwe matryce lub zle przeprowadzona aktualizacja softu. Wiesz, Ty tez przykladem nie swiecisz jesli chodzi o ustawienia, wiec moze przestan trolowac. :troll:
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5192 dnia: Listopada 14, 2015, 13:09:56 pm »
Te, kukuryku, ale zdajesz sobie sprawę, że to tylko z najnowszym softem?

Soul hunter 16

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2007
  • Wiadomości: 5 787
  • Reputacja: 60
  • Two different souls in one body.Which one is mine?
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5193 dnia: Listopada 14, 2015, 13:17:12 pm »
A ogólnie co teraz jest na czasie tak >40 cali, mam 32 calowego samsunga HD READY który już trochę mi posłużył i pomimo, że z nim wszystko OK to rozmyślam nad zmianą telewizora. Nie na dniach, ale może w styczniu coś bym sobie zafundował. Polecacie coś ? W ogóle czy tylko ja mam takie zdanie, że nie opłaca się brać 4K ? Telewizor do gierek i filmów ze streamingu.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 110
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5194 dnia: Listopada 14, 2015, 14:25:57 pm »
A ogólnie co teraz jest na czasie tak >40 cali, mam 32 calowego samsunga HD READY który już trochę mi posłużył i pomimo, że z nim wszystko OK to rozmyślam nad zmianą telewizora. Nie na dniach, ale może w styczniu coś bym sobie zafundował. Polecacie coś ? W ogóle czy tylko ja mam takie zdanie, że nie opłaca się brać 4K ? Telewizor do gierek i filmów ze streamingu.
Nie opłaca się 4k w tej chwili a dopiero gdzieś blisko premiery nowej generacji konsol.

Polecam na chwile obecną takie coś:
Bravia W829, W905, W5500, Z5500, X5500
Ten pierwszy jeszcze można dostać, reszta to już raczej w używkach

lub Panasonica, ale nie wiem jaki model, bo nie siedzę w tych tivikach. Ta marka jednak też daje radę.

Te, kukuryku, ale zdajesz sobie sprawę, że to tylko z najnowszym softem?
W starszym sofcie, który ja mam czy kumpel też smuży, ale dopiero przy szybszych ruchach.
Na szczęście wiem jak to zlikwidować.

Ja nic takiego nie uswiadczylem.  :lol:

Wiec ewidentnie wadliwe matryce lub zle przeprowadzona aktualizacja softu.
Taa już.

Dopiero teraz doczytałem twoje ustawienia i mam śmiechu na cały dzień :lol:
A mianowicie przez to:
Cytuj
Reality Creation - off
:o

Chcesz mi powiedzieć, że grasz na defaultowej dla trybu gra Resolution 20?
 :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: xD :rotfl: :hihi: :hihi: xD

Gdzie to chłopie przy tym np. jakość tekstur zobaczysz :lol:
Rzeczywiście gadanie o grafie miedzy nami mija się z celem :lol:

Masakra i kupa śmiechu.
 xD





« Ostatnia zmiana: Listopada 14, 2015, 14:44:56 pm wysłana przez Kyokushinman »

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 266
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5195 dnia: Listopada 14, 2015, 14:32:33 pm »
Masakra i kupa śmiechu.
Prawda, jestes dobry w fundowaniu smieszkow.

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5196 dnia: Listopada 14, 2015, 16:17:37 pm »
Raczej ja mam kupe smiechu gdyz reality creation jest wyl, czyli nie masz wgladu w ustawienia tej funkcji. A Ty mi z jakims 20 wylatujesz. :troll:

Tak sie znasz na TV jak nikt. :lol: Polecasz cos nawet nie znajac swojego TV. :lol:

@ Soul Hunter

Podaj budzet i to z jakiej odleglosci bedziesz siedzial od TV. W 4K nie ma co inwestowac, to raczej funkcja na kolejne lata, ale tu waznym kryterium jest odleglosc od TV, poza tym poczekal bym na OLED 4K, jesli chcesz inwestowac wieksza sume, ew. projektor + magicscreen. 8)

Ja mam Soniacza 42W829 i jetset zadowolony, do 2200zl warto wziac. Choc Panasonic czy Philips to rowniez opcje do rozwazenia, mam tu na mysli srednia i wyzsza polke, szczegolnie oferta z poprzedniego roku.
« Ostatnia zmiana: Listopada 14, 2015, 16:32:24 pm wysłana przez Klosz »
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 110
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5197 dnia: Listopada 14, 2015, 16:41:33 pm »
 :lol:
Mam.
Wystarczy sobie odpalić tryb gra jest jak byk 20 na rozdzielczości xD
Co prawda jest troche przyciemnione no ale chyba da się zobaczyć hehe.

Zresztą ty nawet chyba tego nie potrafisz dostrzec.
Myślę że pora wyjść na powierzchnie ;).

Znawca kur** :lol:
« Ostatnia zmiana: Listopada 14, 2015, 16:45:44 pm wysłana przez Kyokushinman »

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5198 dnia: Listopada 14, 2015, 16:48:34 pm »
 :lol:

Mam Ci zrobic zdjecie? Nie chce Cie juz upokarzac. :angel:
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 110
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5199 dnia: Listopada 14, 2015, 16:51:50 pm »
Przecież normalnie w trybie gra masz automatycznie ustawione na 20 po jego wyłączeniu na off wiesz chyba co to znaczy? Zostaje jak byk 20 :naughty:

Ja pier**le co za gość :rotfl: