Autor Wątek: Telewizory  (Przeczytany 784259 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

el becetol

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2920 dnia: Grudnia 22, 2010, 14:29:45 pm »
Po pierwsze to jak wydajesz ciężko zarobione tysiaki na telewizor to się przejdź do sklepu i obejrzyj czy Ci odpowiada a nie słuchaj rad z netu i nie kupuj kota w worku przez neta.
Po drugie mam plazme panasonica (nie pamiętam teraz jaki kod modelu) 42 cale i żadnego green ghostingu nie zauważyłem.  8)

Spidey^

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2921 dnia: Grudnia 22, 2010, 14:43:39 pm »
oczywiście oglądałem ten tv w sklepie (mieli tylko w media) tylko ps3 nikt podlaczyc mi nie pozwolil bo jak to powiedzial koles "ludzie przychodza testuja, podlaczaja a potem i tak kupuja przez internet" :troll:

o, widze ze nie jestem sam - http://hdtvpolska.com/topic/23467-panasonic-tx-p50s20e-nowy-przebarwienia-serwis/
tylko ja zamiast rozowych przebarwien mam zielone, a co najlepsze w tych samych miejscach co opisal ten koles :surprised:

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2922 dnia: Grudnia 22, 2010, 15:46:21 pm »
dzięks. ostatnio już pisałem, że jak byłem w markecie, to mało się nie nabrałem na ten cały chwyt z ledami.
niestety 10k to dla mnie zdecydowanie za dużo za tv. niby celuję w 40" ale nie wydaje mi się, żeby cena była dużo niższa. ogólnie nie chcę wydać więcej niż 3-4 klocki. no i dobrze jakby miał te 3d, chociaż bez okularów. jakieś propozycje?

Przy tym budżecie kupiłbym sprawdzonego soniacza EX500 z podświetlaniem CCFL - 46 cali za ~3400. Wątpię, żebyś znalazł warte uwagi 3D.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2923 dnia: Grudnia 22, 2010, 16:05:56 pm »
46" za duża krowa. mieszkania jeszcze nie kupiłem, ale wątpię by było mnie stać na takie z salonem zdolnym pomieścić takie ustrojstwo. tam gdzie mieszkam teraz na bank się nie zmieści.

btw. co jest złego w podświetleniu krawędziowym led? wiem, że to zabieg marketingowy, ale jakby nie patrzeć, zużycie prądu mniejsze, żywotność "lampy" dłuższa no i disajn lepszy.
czy chodzi tylko o wygórowaną cenę czy jest coś o czym nie wiem?

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2924 dnia: Grudnia 22, 2010, 16:08:30 pm »
Spidey, to Ty masz coś zjebane a nie że plazmy są zjebane. :lol: Ja wsześniej jechałem na LCD-ach i więcej żaden taki pod moim dachem nie zagości. :angel:

Ohtar

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2925 dnia: Grudnia 22, 2010, 16:21:57 pm »
Moja G20 chodzi cacy i nie uświadczyłem żadnego z wymienionych przez Ciebie zjawisk.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2926 dnia: Grudnia 22, 2010, 16:44:13 pm »
Edge LED po prostu odbija się na jakości obrazu, chociaż jest technologia Deep Black Panel, która to poprawia...

Może po prostu wrzucę kilka cytatów z recenzji:

Sony 40EX700 (Edge LED, cena ~ 3500)

Cytuj
W tym przypadku mamy do czynienia z krawędziowym LED. Podświetlenie tylne zostało zarezerwowane dla wyżych modeli jak HX900 (podświetlenie całego ekranu białymi diodami a nie tylko krawędzi, coś w stylu serii X4500).

Cóż, moje podejście do takiego typu podświetlenia chyba wszyscy znają. Prawda jest taka, że zawsze była dla mnie najważniejsza jakość obrazu a nie jak telewizor wygląda. Może i smukłość jest fajna ale niestety odbija się to w mniejszym lub większym stopniu na obrazie. Zeszły rok pod względem Edge LED należał do Samsungów i chyba jasno dawałem do zrozumienia, że wolałem zwykle wersje tych modeli niż LED. A jak jest w przypadku Sony? EX700 miał pecha gdyż dostałem go razem z innym LEDem, mianowicie Sony NX800 i zobaczyłem, że da się wycisnąć więcej z Edge LED niż nam się wydaje (użycie technologii Deep Black Panel). EX700 można by określić mianem: LED dla mas i rzeczywiście chyba trochę tak jest. Do tego z boku patrzył na to wszystko mocny jak drwal W5500, który swoim "zwykłym" CCFL robił co chciał z najnowszym Edge LED. Przesada? Może trochę ( :D ) ale byłem zaskoczony jak dobry jest to telewizor mimo, że zawsze to wiedziałem ;) ;)

W przypadku oceny LED Edge od razu trzeba sobie jedno powiedzieć: oceniamy telewizor siedząc na wprost gdyż to co się dzieje pod kątami (ale dużymi!) należy oceniać z przymrużeniem oka. Patrząc na wprost oba ekrany (W5500 i EX700) idą prawie równo pod względem czerni mimo użycia odmiennego typu podświetlenia. Aczkolwiek prawie robi różnicę ;) Oczywiście jakbym EX700 nie ustawił i tak ustępuje on swojemu bratu. W modelu NX800 użyto jak już pisałem technologii Deep Black Panel i tutaj sprawa nie była tak oczywista. Ale o tym już w recenzji NX800.

Samo podświetlenie jest prawie równomierne gdyż jak się dobrze przypatrzeć można dostrzec, że źródła światła idą od krawędzi a i clouding można zaliczyć w losowych modelach. U mnie to zjawisko praktycznie nie występowało. Czyli taki typowy, prosty Edge LED. Ta technologia mimo wszystko jest bardzo młoda i dopiero jej bardziej zaawansowane odmiany pokazują więcej co niestety odbija się na cenie (coś w stylu dawnego HD Ready vs Full HD i ogromne ówczesne różnice cenowe).

Sony 40NX800 (Edge LED z Deep Black Panel, cena ~5000)

Cytuj
W tym przypadku mamy do czynienia z krawędziowym LED. Podświetlenie tylne zostało zarezerwowane dla wyższych modeli jak HX900 (podświetlenie całego ekranu białymi diodami a nie tylko krawędzi, coś w stylu serii X4500).

Czyli Edge LED. Edge który w zależności od firmy i modelu LCD często nie zachwyca jakością czerni, kątami czy podświetleniem matrycy. Jednak seria NX wyróżnia się tutaj jedną bardzo ważną cechą która obala przede wszystkim problem z jakością czerni. Mowa o zastosowaniu tzw. Deep Black Panel. M.in. dlatego od frontu ekran pokryty jest czymś w rodzaju szyby, która niektórym użytkownikom może się nie spodobać ze względu na odbicia ale z drugiej strony efekt końcowy jest bardzo dobry mimo, że użyto Edge LED. Jak to dokładnie działa?

Na zwykłym LCD odbicie zewnętrznego i refrakcja wewnętrznego światła zniekształca obraz , obniża kontrast oraz dokładną reprodukcję kolorów. Deep Black Panel redukuje odbicia światła zewnętrznego i obniża refrakcje czyli załamanie promieni świetlnych na granicy ośrodków o różnych gęstościach.

Korzyść jest prosta:– głębsza czerń, wyższy kontrast, więcej szczegółów w obrazie, żywsze kolory, rownież w jaśniejszych pomieszczeniach.

Sony 40EX500 (CCFL, cena ~3300)

Cytuj
W tym przypadku mamy do czynienia z tradycyjnym podświetleniem CCFL czyli lampy. Edge LED został zarezerwowany dla modelu EX700, którego recenzję możecie przeczytać na naszym forum.

Osobiście cieszę się, że tym razem mogłem testować zwykłą wersję gdyż w ciemno można było obstawiać, że będzie ona lepiej świecić od zwykłego Edge LED bez Deep Black Panel. Ale czy w tym momencie jest to naprawdę dobry panel LCD?

Model W5500 stawiałem zawsze dość wysoko. Wszystko ze względu na rewelacyjny wręcz stosunek ceny do jakości. Model EX500 także cenowo plasuje się naprawdę dobrze na czele z wersją 55". W teście mogłem bezpośrednio porównać oba modele:

Od lewej: EX500 vs W5500



Jak widać popracowano znowu nad czernią i kontrastem. Fakt faktem, że zdjęcia trochę przesadzają i w dodatku nie wyszła mi zbyt dobra jakość jednak dobrze pokazują, że różnica jest. Na żywo aż tak tego nie widać. Jednak bardzo dobry W5500 w tym momencie nie wydaje się już taki dobry...

Kąty także są dobre ale oczywiście pod większymi kątami obraz traci nieco na jakości. Ale jest o niebo lepiej niż w Edge LED.

Jedyne do czego muszę się przyczepić to obecność cloudingu. Jest widoczny, w moim modelu były ze 3 miejsca rozjaśnione. W Edge LED nie było tego widać. Tutaj jest. Dla osób czułych na ten element - radzę dobrze sprawdzić ekran przed kupnem. Jak wiemy każdy model ma inaczej... tak to już jest w technologii LCD. A już 55" cali naprawdę trzeba zweryfikować. To bardzo duży ekran jak na technologię LCD.

Wnioski z tych recenzji są proste - najlepiej wypada drogi Edge LED z Deep Black Panel, dalej plasuje się CCFL i zwykły Edge LED na samym końcu. Dwa ostatnie zostały zestawione z podstarzałym W5500 - pierwszy wypada wyraźnie lepiej, a drugi nieco mu ustępuje. EX500 ma najlepszą relację jakości obrazu do ceny.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2927 dnia: Grudnia 22, 2010, 16:59:13 pm »
ten ex500 wygląda naprawdę kusząco. jest jakaś jego wersja, trochę droższa, ale z 3d???

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2928 dnia: Grudnia 22, 2010, 17:09:58 pm »
Gdyby była, na pewno bym o niej wspomniał. Ba, mało tego - na pewno bym ją dawno kupił  ;)

Unlimited

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2929 dnia: Grudnia 22, 2010, 17:38:21 pm »
Odnośnie tej S20 widocznie masz zjebany model, albo jej nie wygrzałeś, tak Plazmy się wygrzewa..;)

Poza tym G20 to już inny panel niż w S20.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2930 dnia: Grudnia 22, 2010, 17:40:57 pm »
Odnośnie tej S20 widocznie masz zjebany model, albo jej nie wygrzałeś, tak Plazmy się wygrzewa..;)

Kocykiem, kołderką czy grzejniczkiem?

Druchal

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 08-07-2005
  • Wiadomości: 1 523
  • Reputacja: 21
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2931 dnia: Grudnia 22, 2010, 17:53:44 pm »
Ja już zdecydowałem się na Sony KDL-37EX500 około 2 300 zł. Widziałem w Saturnie ( cena 2 900 zł ;) ) go w akcji, pięknie świeci. Czekam jeszcze na czyszczenie magazynów w sklepach po nowym roku, może uda się gdzieś jeszcze zaoszczędzić parę złotówek.

Spidey^

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2932 dnia: Grudnia 22, 2010, 22:05:42 pm »
Odnośnie tej S20 widocznie masz zjebany model, albo jej nie wygrzałeś, tak Plazmy się wygrzewa..;)

Poza tym G20 to już inny panel niż w S20.

przeciez jedne plazmy tego samego modelu nie mają większego green ghostingu od drugich, fosfor w jednych jak i drugich jest taki sam. to wy po prostu go nie zauwazacie. na trzy osoby ktore sie pytalem jedna widzi go w tak samo mocnym stopniu jak ja, druga troche a trzecia wcale (sic!). Więc albo możecie się cieszyć że go nie widzicie albo płakać że macie zjebany wzrok. Najlepszy był tekst mojego kuzyna, który po zobaczeniu Fear 2, ktorego akcja dzieje sie glownie w nocy (ziarnistosc ekranu masakryczna) powiedzial ze "to wyglada jakbys odpalil jakiegos starego rosyjskiego lumpa" :lol:

przed chwila gralem w pesa i na bialych koszulkach poswiata green bardzo widoczna. az szkoda ze to tak w plazmach wyglada bo ekran statyczn jest duzo ladniejszy niz w lcd. wystarczy tylko troche ruszyc kamera i czar pryska.

Wiadomość scalona: [time]Grudzień 23, 2010, 01:52:53 am[/time]
http://img88.imageshack.us/f/dsc00110ipk.jpg/
http://img801.imageshack.us/f/dsc00111ek.jpg/

zdjecia sredniej jakosci wiec kolor zredukowalem do minimum zeby bylo lepiej widoczne. tez tak macie? (pytanie do posiadaczy s20 i g20)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 23, 2010, 00:53:24 am wysłana przez Spidey^ »

Ohtar

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2933 dnia: Grudnia 23, 2010, 08:23:51 am »
U mnie tak nie ma. Mam "zjebane" oczy. :troll:

Unlimited

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2934 dnia: Grudnia 23, 2010, 08:43:12 am »
Odnośnie tej S20 widocznie masz zjebany model, albo jej nie wygrzałeś, tak Plazmy się wygrzewa..;)

Kocykiem, kołderką czy grzejniczkiem?

Nie, materiałem testowym, lub po prostu "śniegiem" tv.

@ Sidney

Spróbuj z innym kablem HDMI(tanie mają widoczną ziarnistość), dwa zrób zdjęcie jakie masz ustawienia w menu PS3-wizja i jakie masz ustawienia w Tv jak grasz? Myślę że to gdzieś tam może leżeć przyczyna. Jeśli of course nie masz zjebanego panelu-tzn. jeśli to samo masz wszędzie indziej.

Wczoraj z ciekawości byłem u mojej Cioci która ma Plazmę Samsunga i w/w efektów nie było tak samo, u qumpla który ma X20 czyli model niższy niż Twój i też niczego takiego nie zauważyliśmy.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 23, 2010, 09:05:58 am wysłana przez Unlimited »

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2935 dnia: Grudnia 23, 2010, 08:58:25 am »
Spidey^ dzwon do sklepu i powiedz, ze masz uszkodzony TV i ze chcesz wymienic na inny :P albo, ze chcesz oddac, chyba masz do 7 dni, zeby zwrocic jakis towar nawet bez podania powodu...

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 721
  • Reputacja: 74
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2936 dnia: Grudnia 23, 2010, 09:05:20 am »

el becetol

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2937 dnia: Grudnia 23, 2010, 09:22:25 am »
http://img88.imageshack.us/f/dsc00110ipk.jpg/
http://img801.imageshack.us/f/dsc00111ek.jpg/

zdjecia sredniej jakosci wiec kolor zredukowalem do minimum zeby bylo lepiej widoczne. tez tak macie? (pytanie do posiadaczy s20 i g20)

To oczywiste że coś takiego bym zauważył, a jak mówiłem w moim Panasonicu czegoś takiego nie ma.
Jak kolega wyżej stawiam że twoja plazma jest uszkodzona.

Unlimited

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2938 dnia: Grudnia 23, 2010, 09:24:46 am »
http://img88.imageshack.us/f/dsc00110ipk.jpg/
http://img801.imageshack.us/f/dsc00111ek.jpg/

zdjecia sredniej jakosci wiec kolor zredukowalem do minimum zeby bylo lepiej widoczne. tez tak macie? (pytanie do posiadaczy s20 i g20)

To oczywiste że coś takiego bym zauważył, a jak mówiłem w moim Panasonicu czegoś takiego nie ma.
Jak kolega wyżej stawiam że twoja plazma jest uszkodzona.

Bardzo prawdopodobne że tak jest, ale niech jeszcze da ustawienia z menu PS3-wizja i ustawienia na jakich ogląda.

Spidey^

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2939 dnia: Grudnia 23, 2010, 12:34:07 pm »
Odnośnie tej S20 widocznie masz zjebany model, albo jej nie wygrzałeś, tak Plazmy się wygrzewa..;)

Kocykiem, kołderką czy grzejniczkiem?

Nie, materiałem testowym, lub po prostu "śniegiem" tv.

@ Sidney

Spróbuj z innym kablem HDMI(tanie mają widoczną ziarnistość), dwa zrób zdjęcie jakie masz ustawienia w menu PS3-wizja i jakie masz ustawienia w Tv jak grasz? Myślę że to gdzieś tam może leżeć przyczyna. Jeśli of course nie masz zjebanego panelu-tzn. jeśli to samo masz wszędzie indziej.

Wczoraj z ciekawości byłem u mojej Cioci która ma Plazmę Samsunga i w/w efektów nie było tak samo, u qumpla który ma X20 czyli model niższy niż Twój i też niczego takiego nie zauważyliśmy.

TV dogrzewałem przez jakieś pierwsze dwanaście godzin "śniegiem".

Ustawienia w TV mam "normalne" plus obniżony kontrast do 20 i wyłączone eco bo podobno przez pierwsze 100 godzin pracy powinno się tak zrobić.

Jeżeli chodzi o ustawienia w menu PS3 to kombinowałem niemal z wszystkim włączając lub wyłączając i bez efektu. Na pewno mam 1080p, full RGB, wzmocnienie bieli... potem wrzucę fotkę. Muszę się spieszyć bo czas ucieka a termin zwrotu mam bodajże do soboty.

Czyli bardzo prawdopodobne, że mam zjebany czas reakcji luminoforu w matrycy? Ciekawe czy mogło mieć na to wpływ to, że TV doszedł do mnie kurierem gdy na dworze było prawie -25 stopni?
« Ostatnia zmiana: Grudnia 23, 2010, 12:37:44 pm wysłana przez Spidey^ »

el becetol

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2940 dnia: Grudnia 23, 2010, 12:35:39 pm »
Cytat: Spidey
Ciekawe czy mogło mieć na to wpływ to, że TV doszedł do mnie kurierem gdy na dworze było prawie -25 stopni?


Nie mów że od razu podłączyłeś do prądu.

Spidey^

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2941 dnia: Grudnia 23, 2010, 12:38:55 pm »
Nie, TV stał jakieś 5-6 godzin w temp. pokojowej przed pierwszym uruchomieniem.

Mam jeszcze prośbę do kogoś kto ma jakąkolwiek plazmę - niech zredukuje kolor w ustawieniach TV do minimum, włączy np. Uncharted i zacznie szybko kręcić kamerą. Czy widzicie wtedy tą zieloną poświatę?

Ohtar

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2942 dnia: Grudnia 23, 2010, 13:28:35 pm »
Nie, TV stał jakieś 5-6 godzin w temp. pokojowej przed pierwszym uruchomieniem.

Mam jeszcze prośbę do kogoś kto ma jakąkolwiek plazmę - niech zredukuje kolor w ustawieniach TV do minimum, włączy np. Uncharted i zacznie szybko kręcić kamerą. Czy widzicie wtedy tą zieloną poświatę?

Sprawdzę w domu. AC1 będzie dobre do tego?

Spidey^

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2943 dnia: Grudnia 23, 2010, 15:10:53 pm »
Może być :)

Tylko udaj się do jakiejś miejscówki gdzie są kontrastujące odcienie (ciemny/jasny).

Ohtar

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2944 dnia: Grudnia 23, 2010, 17:38:57 pm »
Nie ma u mnie czegoś takiego / nie widzę tego.

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 721
  • Reputacja: 74
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2945 dnia: Grudnia 23, 2010, 18:49:16 pm »
Mówisz Spidey, że to tylko PS3 - może kabel HDMI zjebany... Albo port w telewizorze do którego podłączyłeś konsolę

Unlimited

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2946 dnia: Grudnia 23, 2010, 19:07:41 pm »
Ja proponuję kupić nowy kabel HDMI i wpiąć go do drugiego portu HDMI, a dla pewności przytargać jeszcze jedną konsolę do domu i sprawdzić jak dalej będzie to samo, to czym prędzej(póki jeszcze nie minęło 10 dni), wymienić go na nowy. 8)

Spidey^

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2947 dnia: Grudnia 30, 2010, 00:15:32 am »
Zostałem jednak przy tej plazmie. Okazało się, że była fatalnie skonfigurowana w menu serwisowym :o w tej chwili gg jest prawie niezauwazalne i faktycznie kazdy lcd przy tym obrazie siada.

apropo warto miec wlaczone deep colour w ustawieniach konsoli? wogole daje cos ta funkcja? bo mi sie wydaje ze kolory sa troche przyciemnione, ale za to ostrzejsze a gg minimalnie bardziej zauważalne :-? sam juz nie wiem :-?
« Ostatnia zmiana: Stycznia 01, 2011, 16:29:38 pm wysłana przez Spidey^ »

Unlimited

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2948 dnia: Grudnia 30, 2010, 09:04:19 am »
Wg. mnie w menu Ps3 powinieneś mieć tak skonfigurowane ustawienia:

-Pełen zakres sygnału RGB (Daj na ograniczony)

-Wzmocnienie bieli (wył.)

-Wyjście funkcji Deep Colour (Automatyczne)

I wszystko powinno bez problemu śmigać(tzn. resztę możesz potem sobie spokojnie już tylko w menu TV wyregulować). Sprawdź i zdaj relację. :)

Ps. Swoją drogą, ciekawy przypadek miałeś z tym źle skonfigurowanym menu serwisowym.

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2949 dnia: Grudnia 30, 2010, 09:51:30 am »
Cytuj
i faktycznie kazdy lcd przy tym obrazie siada.

- LUBIĘ TO  :)

Spidey^

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2950 dnia: Grudnia 30, 2010, 17:32:31 pm »
Wg. mnie w menu Ps3 powinieneś mieć tak skonfigurowane ustawienia:

-Pełen zakres sygnału RGB (Daj na ograniczony)

-Wzmocnienie bieli (wył.)

-Wyjście funkcji Deep Colour (Automatyczne)

I wszystko powinno bez problemu śmigać(tzn. resztę możesz potem sobie spokojnie już tylko w menu TV wyregulować). Sprawdź i zdaj relację. :)

Ps. Swoją drogą, ciekawy przypadek miałeś z tym źle skonfigurowanym menu serwisowym.

IMO już lepiej mieć włączony pełen zakres RGB niż deep colour bo przy wyłączonym tym pierwszym niektóre gry naprawdę tracą a przy tym drugim różnice są prawie niezauważalne przez ludzkie oko.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2951 dnia: Grudnia 30, 2010, 18:36:22 pm »
Pełen zakres RGB się włącza tylko wtedy gdy telewizor wyświetla wszystkie kolory od 0 do 256, jak tego nie obsługuje to się zostawia wyłączone

Unlimited

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2952 dnia: Grudnia 30, 2010, 20:23:56 pm »
Dokładnie tak, w innym wypadku w ciemnych miejscach otrzymujemy czarną papkę zamiast ukazywania detali.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 570
  • Reputacja: 252
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2953 dnia: Grudnia 31, 2010, 14:17:25 pm »
ten ex500 wygląda naprawdę kusząco. jest jakaś jego wersja, trochę droższa, ale z 3d???
Jakby nie było szczyty CF'ek. Porządny TV, a stosunek jakość/cena wręcz rewelacyjna. Można jednak dołożyć kilkaset zł i cieszyć się lepszym tv, jak Sharp Aqos 810/820, czy Samsung C650 (jeden i drugi to LED). Zanim kupiłem nowy tv posprawdzałem na kilku ustawieniach, dodatkowo m.in. "Avatar" etc. Który byś nie kupił, będziesz zadowolony. Jednak jeśli chodzi o soczystość barw, jak i całokształt, wygrał u mnie Sharp. Ale jak wspomniałem, wybierając czy to C650, czy tez EX wspomnianego będziesz zadowolony. Jeśli kupisz Bravię/Samsunga, zapłacisz blisko tysiąc zł mniej - w porównaniu do Aqosa.

Spidey^

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2954 dnia: Grudnia 31, 2010, 16:29:38 pm »
Pełen zakres RGB się włącza tylko wtedy gdy telewizor wyświetla wszystkie kolory od 0 do 256, jak tego nie obsługuje to się zostawia wyłączone
a te plazmy panasonica obslugują wszystkie kolory?

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 721
  • Reputacja: 74
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2955 dnia: Grudnia 31, 2010, 21:54:52 pm »
Ja używałem Full RGB w LCD gdzie właśnie była ograniczona paleta i bardzo poprawiało to obraz. W plaźmie nie ma takiej potrzeby - jak napisał Dawid- obraz robi się za ciemny i traci mnóstwo szczegółów

Spidey^

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2956 dnia: Stycznia 01, 2011, 16:38:23 pm »
Faktycznie, to już wiem dlaczego Heavy Rain w niektórych lokacjach było takie ciemne. "Ograniczony" zdecydowanie lepiej na plazmach się prezentuje.

Jeśli chodzi o "wzmocnienie bieli hdmi" to nie widzę żadnej różnicy czy jest wł. czy wył.

Co do "deep colour" to nadal twierdzę, że w plazmach lepiej mieć tę opcję wyłączoną bo gdy jest włączona kolory są zbyt nasycone przez co obraz jest strasznie oczojebny i bardziej zauważalne jest wtedy false contours/fosfor trails (jak zwał to zwał). W sumie to ma sens - piksele muszą świecić z większym natężeniem to i dłużej im zajmuje całkowite wygaśnięcie.

Unlimited

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2957 dnia: Stycznia 01, 2011, 16:39:57 pm »
Grunt że widzisz różnicę, i możesz teraz na nowo, spokojnie(już masz chyba wszystko dobrze poustawiane) odkrywać gry i filmy. :)

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2958 dnia: Stycznia 01, 2011, 17:00:44 pm »
Ja używałem Full RGB w LCD gdzie właśnie była ograniczona paleta i bardzo poprawiało to obraz. W plaźmie nie ma takiej potrzeby - jak napisał Dawid- obraz robi się za ciemny i traci mnóstwo szczegółów
Moja plazma G20 obsługuje pełną paletę odcieni, dlatego mam ustawione RGB Full. Nie wiem jak to wygląda w przypadku innych modeli, ale chyba G10 też obsługuje RGB Full.

nakimushi

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2959 dnia: Stycznia 15, 2011, 18:09:01 pm »
ja tez mam na plazmie wlaczane full RGB - sa duza lepsze kolory i duzo lepsza czern .... ale sa gry gdzie obraz jest za ciemny  :roll:
taki juz urok - kazda gra ma inny silnik i inne oswietlenie itd... i sa gry za jasne jak Assassin a sa gry tez za ciemne....
mimo wszystko po dlugim bawieniu sie uwazam ze fullRGB daje wieksza palete kolorow

co do LCD moj znajomy sobie kupil z media markt LCD philipsa 40 cali - full HD z pixel plus .....  obraz tragedia w porownaniu do mojej starej plazmy panasonica ze zwyklym hd 720
fifa miala takie piksele i poszarpane krawedzie ze w glowie to sie nie miesci - a ustawilem mu podobnie obraz na cinema mode z malym sharpness ...
naprawde ciesze sie ze 2 lata temu wybralem plazme panasa  8)