Autor Wątek: Fordza Motorsport 7  (Przeczytany 29408 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Forza Motosport 7: The Best Looking Video Game Ever Made
« Odpowiedź #80 dnia: Października 02, 2017, 19:27:30 pm »
Lubisz klasykę, więc bierz czwórkę - zdecydowanie najlepsza część serii. Piątka to wydany na szybko kastrat, a szóstka poza groteskowymi kałużami nic ciekawego nie wnosi.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 683
  • Reputacja: 194
Odp: Forza Motosport 7: The Best Looking Video Game Ever Made
« Odpowiedź #81 dnia: Października 02, 2017, 21:53:05 pm »
A 7 to kastrat graficzny względem 5 nawet i płatne skrzynki z losowymi rzeczami z nich (w tym samochody i masa gówna pokroju miliona skórek w różnych kolorach na "kierowce" ), które ułatwiają grę na tyle, żę nie trzeba grindować 600h te same rajdy. No ale niektórzy pseudogracze będą gadać, że spędzili z grą 600h :lol: Chociaż tak naprawdę to będzie gówniany grind bez krzty zabawy.

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Forza Motosport 7: The Best Looking Video Game Ever Made
« Odpowiedź #82 dnia: Października 03, 2017, 00:31:22 am »
A 7 to kastrat graficzny względem 5 nawet i ...
Polecam się przyjrzeć drzewostanowi na filmie z czwartą częścią.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Forza Motosport 7: The Best Looking Video Game Ever Made
« Odpowiedź #83 dnia: Października 03, 2017, 22:51:50 pm »
Z cyklu Sylvan wam tego nie powie:

1. W grze nie ma zmiany opon na deszczowe - "to nie symulator F1" napisał jeden bot na fpe.

2. Zmiana pogody i pory dnia to skrypty - pierwsze dzieje się w wyznaczonych momentach wyścigu, a drugie wraz z postępem. Powyższe bajery tylko na niektórych torach.

Cytuj
It might not have the feature set of something like Project Cars 2 (that weather, while improved from what was featured in Forza 6, doesn't allow for truly dynamic around the clock races, unfortunately). It might not have the hard edges of more sim-based material like Assetto Corsa and iRacing on the PC market of which it's now a part. But, as ever, this is the driving game for everyone, and when it comes to approachability, consistency and polish, nothing else comes close

Cytuj
TOD is not manually selectable (so it doesn't look like there is a way to start the race at a precise time such as 3pm for example), nor can you dictate time progression speed manually from what I've seen. Night racing is not available on all tracks either.

The weather/night stuff is not available on a lot of tracks where it would make sense as well. Time progresses to night time on every race track in the world so I don't know what their excuse there is. Wet weather racing also happens on a lot of tracks that it's omitted from - did you see the recent Monza F1 Gran Prix? The whole "no two races will be the same" stuff looks to be marketing BS.

It's a series of prebaked scenarios for the tracks it's available on and it would have been a lot of work/testing (and data) for them to extend that across all tracks. I would much rather they were honest about that fact rather than coming in hot with the whole "everything is fully dynamic this time" bullshit.

Cytuj
The weather/time of day doesn't seem to be dynamic at all. If it was you'd be able to define conditions yourself.

Pre-sets change when players are active. It's not the only game to do this. I've noticed it in other racing games and open-world games too. I don't recall Turn 10 saying it's completely dynamic anyway, even if they do say time and weather changes during a race.

Cytuj
The weather / time of day selection stuff is an absolute mess. Nighttime and if applicable, day-to-night or night-to-day transitions are strictly bound to specific track layouts. And the rain settings always requires a full track reload (and the loading time is not shortened) if you change a setting and want to check out how the starting conditions feel.

And I think they didn't make all the weather options available in free race. For example, there was this beautiful weather setting in one of the career races (first race of "Spooner cup", I think-- the one where you can choose any car class), Hockheimring Full Circuit, track was already wet at the start but it wasn't raining yet, time of day appeared to be morning with a rising, bright orange sun breaking through the morning mist and reflecting on the wet track. So basically, it was "early morning just after it had rained, with light fog".

I just can't replicate this exact setting in free race at Hockenheim (I chose the same track and layout from the career race). This fails right off the bat with not being able to select a wet track condition without it raining and there's no option to select time of day (e.g. morning/midday/afternoon). There's a whole lot of weather starting conditions, but the overcast / cloudy ones have a dry track, the rainy ones have no mist, and none of them have a rising sun breaking through mist.

So either this isn't possible to set up or I'm blind. But then again, the UI is a mess.

Cytuj
So weather adjusts depending on how much of a race YOU have completed. I put a 4 lap race on but decided to not race and let the A.I go around. The weather didn't change while I was immobile until 15 minutes later when I went for lap 2.

Is weather available online races? Wondered how it will work, will it sync to the person in 1st or dependant on where everyone is on the track/lap.

Cytuj
Ah right, then yeah - I don't think Forza 7 does have dynamic weather in that regard. The weather changes I've seen so far have all happened at predetermined times, I'm pretty sure (e.g. if I restart a race, which I'll often do, it'll start raining at roughly the same time). This is on PC.

Cytuj
ToD and weather options are extremely limited.

3. Turn 10 nie umie nawet w menusy:

Cytuj
In past Forzas, when you were tuning, you hit a single button to bring up a track to test on. It was quick, easy to get to, and you could test/tune to your hearts content, going back to the upgrade/tune menu when you were done...
 
But, NOW, in order to test/tune your car.... you have to back out to the main menu, setup a RACE (which takes a while), wait for the track to load, select the Test Drive option, and THEN you can test/tune the car on the track. Then, when you're done, you have to end the race, go back to the main menu, and re-enter the upgrade/tune menu.
 
Why were all these extra hoops added in just to tune the car? It once took about 5-10 seconds to get on the track to tune your car... now, it takes nearly a full minute. As much as I like to tweak my setups, and tune hands-on while on a circuit, this nonsensical design choice is nearly a dealbreaker for me and has REALLY got me bumfuzzled...

4. Bonus - oceny graczy na meta to aktualnie 4,4 na PC i 6,6 na xb1.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Odp: Forza Motosport 7: The Best Looking Video Game Ever Made
« Odpowiedź #84 dnia: Października 03, 2017, 23:24:00 pm »
Ściągam na laptopa demko, zobaczymy jak będzie hulać :)

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 683
  • Reputacja: 194
Odp: Forza Motosport 7: The Best Looking Video Game Ever Made
« Odpowiedź #85 dnia: Października 04, 2017, 08:46:16 am »
Ciekawe czy recenzenci dostali jakąś inną wersję FM7 np. Z odblokowanymi wszystkimi autami, bez skrzynek płatnych loot itp.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Forza Motosport 7: The Best Looking Video Game Ever Made
« Odpowiedź #86 dnia: Października 04, 2017, 12:36:51 pm »
Przynajmniej 4 razy w tygodniu mam w zwyczaju wykonywać na czczo kardio, które trwa ponad 40 minut. Całość zwieńczam serią brzuszków po, której wypijam szejka białkowego składającego się z odtłuszczonego mleka Łaciate 0% 469ml, 16 gr. migdałów, banana, oraz 44 gr. odżywki białkowej (aktualnie solony karmel). Czasami dodaję cynamon. Zapewne niektórzy zastanawiają się dlaczego o tym wspomniałem  :shifty:
Otóż właśnie piję taki napój, aż tu nagle słyszę ogromny huk. Sądziłem, że to ten pyzaty psychopata z Korei wcisnął guzik, bądź znowu w jakiejś kopalni nastąpiło tąpnięcie, ale nie....

To tylko trzask połamanych kości Irasa, który wszedł na GameRankings.



Uśmiechnąłem się odsłaniając szereg zadbanych zębów. W FF XV Ryo biega w kółko po polanie nabijając poziom przetrwania, przełączam na Xbox by rozpocząć owy wyścig w FM7, a tu znowu BACH (ale nie Jan Sebastian  :happy: Myślę "no nie, teraz to już z całą pewnością Kim coś nabroił". Ale nie. Tym razem to Juras wszedł na metakrytyka licząc na średnia Driveclub. :P



Trzeci rok z rzędu. :o To już trzecia Motorsport na Xbox One i piata Forza, a oni dalej dostarczają produkt najwyższej klasy.

Ja tam lepiej włoskim operuje, ale z tego co ogarniam j. angielski, jest chyba dobrze. Czytamy:

Cytuj
Forza Motorsport 7 addresses every issue of its predecessor, turns the visual flair up to 11 and handles like a dream. An essential purchase.

- Gamesradar 10/10

Cytuj
Forza Motorsport 7 is a great addition to the franchise and with dynamic weather and couple of tweaks implemented in this version, this could be the best Forza ever. The campaign mode is fun and solid with tons and tons of hours to play with. Other great feature is that Forza Motorsport 7 can be played by everyone with the different difficulty settings, so it's not only for racing sim enthusiasts.

- LevelUp 9/10

Cytuj
Forza Motorsport 7 is the best in the series to date as it brings us fantastic visual fidelity and rich content.

- TrueGaming 9/10

Cytuj
Forza Motorsport 7 is the culmination of Turn 10's work in a beautiful game like few in the racing genre, with a completely scalable gameplay curve ideal for all types of players and experiences.

- 3D Jugeos 8.5/10

Cytuj
Turn 10 once again sets the bar for visual performance on the Xbox platform. Forza Motorsport 7 is a drop-dead-gorgeous game that brings sim racing to players of all skill levels.

- Trusted Rewievs 8/10


Cytuj
Na tę chwilę to chyba najładniejsza gra wyścigowa, z teksturami ostrymi jak żyleta i efektami nieosiągalnymi u konkurencji. W akompaniamencie rewelacyjnych dźwięków każdego pojazdu obie warstwy oddają niesamowite wrażenie, wpływając oczywiście na samą frajdę płynącą z jazdy. Rozpłynąłem się. Ale też prosiłem o zrozumienie - recenzowane wyścigi to naprawdę niemal doskonałe doświadczenie dla kogoś, kto nigdy nie był fanem serii.

- GZ 9/10

Cytuj
Forza 7 wygląda po prostu fenomenalnie zarówno na Xboksie, jak i PC. To idealna gra wyścigowa.

- GRYOnline.pl 9/10

Pięknie rozpoczęty dzień.


Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Forza Motosport 7: The Best Looking Video Game Ever Made
« Odpowiedź #87 dnia: Października 04, 2017, 12:55:49 pm »
Sylvan jak zwykle merytorycznie.


Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Forza Motosport 7: The Best Looking Video Game Ever Made
« Odpowiedź #88 dnia: Października 04, 2017, 16:08:35 pm »
Miałem na stoliku dwa złote trzydzieści groszy i byłem oddać stolec, drugi raz tego dnia. Nagle coś cieknie, u mnie zdrowa kupa więc to nie moja dupa, kot śpi, krany szczelne, wiadro nówka, pogoda słoneczka, w lodówce chłód i parówki. Co zatem? Wpadam do pokoju, a tam bilon odpływa. Ratuję bilon, zerkam na ekran, a tak, Sylvan dodał nowe wpisy na forum. No nic, przynajmniej dupa czysta a z rolki nie ubyło, papieru. Miłego dnia.


« Ostatnia zmiana: Października 04, 2017, 16:13:30 pm wysłana przez Juras »

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 823
  • Reputacja: 81
Odp: Forza Motosport 7: The Best Looking Video Game Ever Made
« Odpowiedź #89 dnia: Października 04, 2017, 18:26:38 pm »

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Forza Motosport 7: The Best Looking Video Game Ever Made
« Odpowiedź #90 dnia: Października 04, 2017, 18:28:46 pm »
Cytuj
To właśnie tutaj pojawiają się również szeroko komentowane „skrzynki”, które przynajmniej w aktualnej formie nie są niczym złym. Ba! Nawet śmiem twierdzić, że w dobry sposób pasują do Pucharu Kierowców i ubarwiają rozgrywkę – w trakcie nie jest większym problemem zbieranie kredytów, które nie musimy teraz przeznaczać na jeden samochód (ta opcja oczywiście nadal istnieje!), ale przez systematyczną rozgrywkę gromadzimy walutę, za którą kupujemy „kota w worku”. Czasami zgarniemy nowy strój dla naszego awatara (totalnie niepotrzebny dodatek), innym razem oznaki do trybu sieciowego, często wpadają specjalne modyfikatory oraz oczywiście otrzymujemy nowe wozy.

Boskie :lol: Ile m$ płaci za te recenzje?

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Forza Motosport 7: The Best Looking Video Game Ever Made
« Odpowiedź #91 dnia: Października 04, 2017, 18:48:38 pm »
Niestety nie wiem z jakiej platformy, ale Sylvan cytował że wszędzie wygląda fenomenalnie, więc bez różnicy.



Oczywiście PhotoMode, żeby nie było że niesłuszne ujęcia.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 683
  • Reputacja: 194
Odp: Forza Motosport 7: The Best Looking Video Game Ever Made
« Odpowiedź #92 dnia: Października 04, 2017, 19:03:29 pm »
Cytuj
To właśnie tutaj pojawiają się również szeroko komentowane „skrzynki”, które przynajmniej w aktualnej formie nie są niczym złym. Ba! Nawet śmiem twierdzić, że w dobry sposób pasują do Pucharu Kierowców i ubarwiają rozgrywkę – w trakcie nie jest większym problemem zbieranie kredytów, które nie musimy teraz przeznaczać na jeden samochód (ta opcja oczywiście nadal istnieje!), ale przez systematyczną rozgrywkę gromadzimy walutę, za którą kupujemy „kota w worku”. Czasami zgarniemy nowy strój dla naszego awatara (totalnie niepotrzebny dodatek), innym razem oznaki do trybu sieciowego, często wpadają specjalne modyfikatory oraz oczywiście otrzymujemy nowe wozy.

Boskie :lol: Ile m$ płaci za te recenzje?

Ms nie robi żadnych exów oprócz tego jednego to cały budżet przeznacza na płacenie recenzentom. Taki tekst zachwalający skrzynki mogli napisać tylko opłaceni "dziennikarze".

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Forza Motosport 7: The Best Looking Video Game Ever Made
« Odpowiedź #93 dnia: Października 04, 2017, 19:16:56 pm »
Te branżowe recenzje to jest jeden wielki śmiech, pierwszy lepszy przykład z brzegu, polski eurogamer. Bloodborne dostaje srebro, ktoś tam zarzucił, czemu nie złoto, recenzent odpowiedział, że mimo wszytsko to klon souslów i nie może bo to już było, ok. Soulsy 3 i Assain's Creed Unity dostały złoto.

bojawiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 29-11-2013
  • Wiadomości: 3 321
  • Reputacja: 86
Forza Motosport 7: The Best Looking Video Game Ever Made
« Odpowiedź #94 dnia: Października 04, 2017, 19:29:44 pm »
Na poligamii jakiś redaktor mocno jechał skrzynki i pisał że na pewno wpłynie to na ocenę końcowa.

Ale i tak mocniej polecieli w kule w nba2k18 w tym temacie w tym roku.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Odp: Forza Motosport 7: The Best Looking Video Game Ever Made
« Odpowiedź #95 dnia: Października 04, 2017, 20:19:47 pm »
Pograłem w demko, grało się całkiem fajnie. Grafika jest ładna i spoko to w ruchu wygląda, do tego na padzie gra się bardzo bardzo dobrze, więc coś dla mnie, ale xboxa już nie mam, więc może kiedyś.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 683
  • Reputacja: 194
Odp: Forza Motosport 7: The Best Looking Video Game Ever Made
« Odpowiedź #96 dnia: Października 04, 2017, 22:31:14 pm »
Te branżowe recenzje to jest jeden wielki śmiech, pierwszy lepszy przykład z brzegu, polski eurogamer. Bloodborne dostaje srebro, ktoś tam zarzucił, czemu nie złoto, recenzent odpowiedział, że mimo wszytsko to klon souslów i nie może bo to już było, ok. Soulsy 3 i Assain's Creed Unity dostały złoto.


No zabawne, że taka Forza 7, która jest kopiuj-wklej to samo od forzy 4, nie dostaje obniżonej oceny za "to samo". A tutaj przynajmniej taki argument miałby sens, a nie to co w BB.

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Forza Motosport 7: The Best Looking Video Game Ever Made
« Odpowiedź #97 dnia: Października 04, 2017, 22:38:51 pm »
Jakby było kopiuj-wklej, to by drzewa były, przynajmniej tak wyglądają na filmie, 3d.


« Ostatnia zmiana: Października 04, 2017, 22:41:31 pm wysłana przez Juras »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Forza Motosport 7: The Best Looking Video Game Ever Made
« Odpowiedź #98 dnia: Października 04, 2017, 23:37:06 pm »
No niezły kotlet :lol:

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 823
  • Reputacja: 81
Odp: Forza Motorsport 7
« Odpowiedź #99 dnia: Października 05, 2017, 08:56:36 am »
Cytuj
To właśnie tutaj pojawiają się również szeroko komentowane „skrzynki”, które przynajmniej w aktualnej formie nie są niczym złym. Ba! Nawet śmiem twierdzić, że w dobry sposób pasują do Pucharu Kierowców i ubarwiają rozgrywkę – w trakcie nie jest większym problemem zbieranie kredytów, które nie musimy teraz przeznaczać na jeden samochód (ta opcja oczywiście nadal istnieje!), ale przez systematyczną rozgrywkę gromadzimy walutę, za którą kupujemy „kota w worku”. Czasami zgarniemy nowy strój dla naszego awatara (totalnie niepotrzebny dodatek), innym razem oznaki do trybu sieciowego, często wpadają specjalne modyfikatory oraz oczywiście otrzymujemy nowe wozy.

Boskie :lol: Ile m$ płaci za te recenzje?
Akurat od czasu kiedy padło NEO+ prawie nie czytuję recenzji. Czasami staram się przejść przez te z psxe. Co do recenzji na www, to kompletnie je omijam i - przyznaję to - patrzę tylko na końcową ocenę. Z reguły zaglądam na metacritic - oceny i HLTB - czas gry. Chociaż i tutaj często nasze opinie się rozmijają, ale jako taki podgląd mam.

Co do tego cytatu, że skrzynki są fajne, itd. To jak ktoś wciska taką ciemnotę to się nie dziwię samemu sobie, że nie czytam tych www pierdół. Natomiast jeśli jakiś "mędrzec" internetowy to chwali, to później twórcy coraz śmielej poczynają sobie z nami-graczami, aby wydoić ile wlezie. Season passy, dlc, zapowiedziane dlc przed premierą gry, po premierze, w trakcie, vip passy i cholera wie co jeszcze, bo gubię się w tym. Nie kupuje tego, nie popieram, nie wspieram i dobrze mi z tym. Jedyny SP, który kupiłem to ten do Driveclub - ale cena do jakości była wspaniała (chyba 30 zł dałem) oraz DLC do ostatniego TR - Baba Yaga ok. 35 zł.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Forza Motorsport 7
« Odpowiedź #100 dnia: Października 05, 2017, 11:02:07 am »
Cytuj
In addition, many cars are locked behind Tiers, meaning you need to own a certain number of vehicles before you even get the option to purchase them. So folks race to gain CR, to buy prize crates, to get consumable mods, to gain CR, to buy other vehicles, to raise their Tier level, to eventually buy the vehicles they want. Worse, some cars are only available within crates.

http://www.usgamer.net/articles/forza-motorsport-7-community-divided-over-loot-boxes

Teraz czekam już tylko na listę samochodów dostępnych wyłącznie w skrzynkach i ten moment, kiedy Turn10 wychodząc na przeciw fanom zmęczonym farmieniem kredytów wprowadzi zapowiedziane mikropłatności :lol:

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 823
  • Reputacja: 81
Odp: Forza Motorsport 7
« Odpowiedź #101 dnia: Października 05, 2017, 11:47:01 am »
Znalazłem na gafie ciekawe porównanie, więc wrzucam:


3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 683
  • Reputacja: 194
Odp: Forza Motorsport 7
« Odpowiedź #102 dnia: Października 05, 2017, 12:50:34 pm »
Co do tego cytatu, że skrzynki są fajne, itd. To jak ktoś wciska taką ciemnotę to się nie dziwię samemu sobie, że nie czytam tych www pierdół. Natomiast jeśli jakiś "mędrzec" internetowy to chwali, to później twórcy coraz śmielej poczynają sobie z nami-graczami, aby wydoić ile wlezie.

Przecież te wypociny pseudodziennikarza są opłacane przez m$.

Soul hunter 16

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2007
  • Wiadomości: 5 787
  • Reputacja: 60
  • Two different souls in one body.Which one is mine?
Odp: Forza Motosport 7: The Best Looking Video Game Ever Made
« Odpowiedź #103 dnia: Października 05, 2017, 13:54:21 pm »
No niezły kotlet :lol:



Poniżej(i powyżej w sumie) przykład z GT6.

Cytuj
Ale te fotki wyżej naprawdę pokazują, że GT5 wygląda lepiej od GT6. Spreparowanie?

A czytałeś artykuł? Wiele elementów zmieniono, sporo dodano, ale coś musieli ujebać, bo PS3 z gumy nie jest. Poprawiono cieniowanie, efekty cząsteczkowe, podniesiono rozdzielczość i pewnym jest, że ogólny obraz gry jest lepszy, a takie fotki jak wyżej każdy dekiel może znaleźć wpisując w googlach obok GT6 magiczne słowo downgrade.

Eksperci tacy jak Ty.

Uznaję to za komplement, dziękuję.

Powyżej ekspert wypowiada się na temat wrzucania zdjęć do tematów gier. Czyli wniosek jest jeden, trzeba zagrać aby śmiać się z gry. Było coś o czytaniu artykułu, ale to raczej nieaktualne, gdyż wszystkie serwisy są przekupione przez Microsoft na co zapewne są dowody.

Cytuj
Gran Turismo 6 still delivers the best GT experience to date with more content, features, and details than any instalment before it. There are still weak spots, including somewhat spotty AI and less than remarkable engine sound reproduction (we can't help but think that the RAM requirement alone rules out the mooted audio patch, but let's hope that this is coming) - but the driving model is refined to near-perfection, held back only by the inconsistent performance. Despite falling short of the original goals, the end result is still remarkable - this is the most complete Gran Turismo package released to date.

http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2014-vs-gran-turismo-6

Ale dwójka dekli twierdzi inaczej i na pewno mają rację.

Powyżej widzimy natomiast posłużenie się najprawdziwszym z prawdziwych źródeł. Artykuł jest ze stycznia 2014. Obawiam się, że rzetelność strony utrzymała się tylko 15.09.2015 czyli do czasu premiery Forzy 6. Nie wiem czy doczekamy się jedynej rzetelnej i niezależnej recenzji z portalu niezależna.pl.

A tutaj jak wierzę, artykuł od tych samych autorów tylko, że przetłumaczony na polski

http://www.eurogamer.pl/articles/2017-09-23-digital-foundry-jak-xbox-one-x-usprawnia-forze-motorsport-7

Cytuj
Xbox One X stawia więc na maksymalny poziom wrażeń, bez kompromisów. Rezultaty są świetne, zarówno pod względem oprawy, jak i rozgrywki. Prawdziwe 4K60 z maksymalnymi ustawieniami z PC - aż miło popatrzeć.

Co ze standardowym modelem? Dobra wieści są takie, że pomimo cięć w oprawie gra nadal wygląda dobrze, z ostrą grafiką i stałą wydajnością. Otrzymujemy natywne 1080p oraz 60 klatek na sekundę, bez żadnych spadków nawet przy nagromadzeniu aut na starcie czy w intensywnym deszczu. Wrażenia są stałe i spójne, a w niektórych przypadkach odstają niewiele od PC czy Xbox One X.

Patrząc na temat można odnieść wrażenie, że

Cytuj
Ale dwójka dekli twierdzi inaczej i na pewno mają rację.
« Ostatnia zmiana: Października 05, 2017, 13:56:14 pm wysłana przez Soul hunter 16 »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Forza Motorsport 7
« Odpowiedź #104 dnia: Października 05, 2017, 14:27:04 pm »
Ależ pęknięcie :lol:

Naprawdę, żeby ratować ten paździerz, trzeba sięgać aż po wrażenia z nowej, ponad czterokrotnie mocniejszej od xb1 konsoli, która dopiero za miesiąc wejdzie na rynek w cenie grubo powyżej 2000?

I jakimś bugiem z kwadratowym słońcem chcesz kontrować TO?







#TeamLeśny w wybornej formie :lol:

Soul hunter 16

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2007
  • Wiadomości: 5 787
  • Reputacja: 60
  • Two different souls in one body.Which one is mine?
Odp: Forza Motorsport 7
« Odpowiedź #105 dnia: Października 05, 2017, 14:37:52 pm »
Ależ pęknięcie :lol:

Naprawdę, żeby ratować ten paździerz, trzeba sięgać aż po wrażenia z nowej, ponad czterokrotnie mocniejszej od xb1 konsoli, która dopiero za miesiąc wejdzie na rynek w cenie grubo powyżej 2000?

I jakimś bugiem z kwadratowym słońcem chcesz kontrować TO?

#TeamLeśny w wybornej formie :lol:

Dlatego dałem też wrażenia ze zwykłej edycji.

Cytuj
Co ze standardowym modelem? Dobra wieści są takie, że pomimo cięć w oprawie gra nadal wygląda dobrze, z ostrą grafiką i stałą wydajnością. Otrzymujemy natywne 1080p oraz 60 klatek na sekundę, bez żadnych spadków nawet przy nagromadzeniu aut na starcie czy w intensywnym deszczu. Wrażenia są stałe i spójne, a w niektórych przypadkach odstają niewiele od PC czy Xbox One X.

No co, przy GT6 DF dało radę, a tutaj jest niemiarodajne ? Poza tym nie wiem gdzie to pęknięcie, bo mi na tym kompletnie nie zależy. Lubię czasem wpaść i wytknąć ci hipokryzję bo myślisz, że tylko twoje zdanie jest najważniejsze. A tu proszę, przy GT6 jakoś nie szczekałeś, że downgrade, że kalka, że ch** wie co. Wszystko ładnie pięknie. Po wrzutkach z GT6 jak nawet złego słowa nie powiedziałeś widać, że #TeamIras reprezentuje obiektywizm i jest w piekielnie wybitnej formie.

Poza tym jakie słońce, bardziej mi chodziło o to czy nie uważasz po tym filmiku, że GT6 to też był kotlet ? Pytam i od razu uzasadnij dlaczego nie uważasz i dlaczego forza jest kotletem 1:1.

Mnichu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-03-2006
  • Wiadomości: 4 265
  • Reputacja: 53
Odp: Forza Motorsport 7
« Odpowiedź #106 dnia: Października 05, 2017, 14:40:37 pm »
wejdzie na rynek w cenie grubo powyżej 2000?

Oj tam oj tam, tylko stówę powyżej :P

3DS friendcode: 1478-6316-9345
Nintendo Network ID: Mnichu

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Forza Motorsport 7
« Odpowiedź #107 dnia: Października 05, 2017, 14:42:10 pm »
Co tu za bydło z pe przychodzi burdel robić? Banować to.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Forza Motorsport 7
« Odpowiedź #108 dnia: Października 05, 2017, 14:49:16 pm »
Filmiku z Gran Turismo lepiej wybrać nie mogłeś - upgrade widoczny na każdym zakręcie. Stopy sobie przypadkiem takim strzałem w nią nie urwałeś?









Wrażenia ze zwykłej edycji: gra działa w 1080p i ma 60 klatek. Co prawda ma ujebaną grafikę względem poprzedniczek, ale jest ok.

Oj tam oj tam, tylko stówę powyżej :P

Chyba dwie.

Mnichu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-03-2006
  • Wiadomości: 4 265
  • Reputacja: 53
Odp: Forza Motorsport 7
« Odpowiedź #109 dnia: Października 05, 2017, 14:54:52 pm »
Za 2099 też są do zamówienia.

3DS friendcode: 1478-6316-9345
Nintendo Network ID: Mnichu

Soul hunter 16

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2007
  • Wiadomości: 5 787
  • Reputacja: 60
  • Two different souls in one body.Which one is mine?
Odp: Forza Motorsport 7
« Odpowiedź #110 dnia: Października 05, 2017, 14:57:37 pm »
Ej bo wy tak lubicie. A zrób screen z 0:29 i 0:30. Ciekawe rzeczy dzieją się z trybuną. Chyba jakiś bug. + nie wiem czy to AA czy filmik, ale coś na zakrętach linia dziwnie wygląda w GT6.

No, a Forza np dodała pogodę. Nie wystarczy ? + wyższa rozdzielczość chyba(chociaż nie wiem bo w ogóle nie zagłębiałem się w temacie). Tak samo jak Sylvan wrzucał filmik z DF, napisał, że zachwalają więc pewnie coś więcej mówią o grafice.

Można tutaj ciebie zacytować i twój argument w obronie GT6:

Cytuj
Wiele elementów zmieniono, sporo dodano, ale coś musieli ujebać, bo PS3 xbox z gumy nie jest

Nie wiem co zmienili, ale wiem, że dodali pogodę i że wychodzi na to że gra robi graficznie.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Forza Motorsport 7
« Odpowiedź #111 dnia: Października 05, 2017, 15:24:18 pm »
Gówno dodała. Poskryptowany deszczyk i kałuże na ułamku torów były już w szóstce. Tak samo szóstka chodziła w 1080p i trzymała 60 fps. Jak nie zagłębiałeś się w temacie, to idź stąd i się nie kompromituj, bo jeden Sylvan nam wystarczy.

Jakbyś trochę pograł w Gran Turismo, to byś wiedział, że zależnie od trybu otoczenie toru może wyglądać nawet tak:



albo kibiców może nie być w ogóle.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Forza Motorsport 7
« Odpowiedź #112 dnia: Października 05, 2017, 15:56:50 pm »
Forza 7 feels like a free-to-play game you paid $60 to play

Forza 7 is a $60 game with monetisation systems that have no business being in a full-price game.

Forza 7 came out this week for players who could only afford the $60 version. If you opted for the $100 Ultimate Edition, you may have already been playing since as early as Friday. I say may, because after over 150GB of combined failed downloads, I used a third-party download manager to get around the Windows Store’s incomprehensible inadequacy and finally install the game I bought later on Saturday.

It was already off to a messy start, but unfortunately for Forza 7, failed downloads are the least of its problems – and that’s saying a lot if you’ve ever dealt with the steaming pile that is the Windows Store.

With every new Forza release, the stench of immoral monetisation schemes rises ever so slightly to the top, slowly suffocating an exceptional racing game. This year, it’s gotten too close to souring me on what is otherwise an excellent game. Turn 10 made two major changes in Forza 7 that I can only imagine exist for no reason other than pushing the business of microtransactions one step further without offering anything in return.

The battle against micropayments in AAA games is a lost one, this much is clear, but we’re getting dangerously close to a nightmare scenario where games cost money upfront so you can have the privilege of spending more money later.

The past few Forza games used an ingenious system that rewarded players more in-game credits the more handling assists they turned off. The system took into account the number of rewinds you used in a race, and the AI difficulty you set. Because all of those settings could always be changed prior to the start of every race, myself and many others played around with them to maximise profits.

The idea was to reward players who opt for the more challenging route – even if they’re only doing it for a race they know they can win – without sacrificing the accessibility that makes the game enjoyable in the first place. Credits were plentiful, and the game offered you an option to earn even more if you’re willing to get better. It’s a win-win, and it was loved by Forza fans.

Because everything in Forza games is bought with credits, you always had a clear progression path towards getting your favourite cars. Later iterations such as Forza 6 even threw in a mod system that added another layer to an already rewarding system.

In every one of these games, Microsoft introduced tokens – bought with real-world money – shortly after launch. I never felt the need to buy them, simply because there were many ways to earn credits by playing. Owners of the VIP DLC would have even more to play with, thanks to the pass granting 100% more credits after every race.

This year, things were not as Forza fans expected. Forza 7 has done away with the credit rewards system. No longer are you earning more for choosing a harder AI difficulty [Edit: readers pointed out that you do in fact earn more CR for higher difficulty settings.] or less assists. Playing with all assists engaged against the easiest AI nets you the same amount of credits as the player who chose no assists. Though higher difficulties do reward more, the rest do not.

The game never explains why this happened, and Turn 10 has – to my knowledge – not communicated this major change prior to launch. The issue is that the system wasn’t replaced by an equally-rewarding one, or even a different one. Turn 10 just took away a big source of income for all players.

Sure, you can find mod cards that award extra credits by turning off certain assists – you know, the thing you used to toggle in the menu – but even these are consumables with limited uses that depend on their rarities. Naturally, you need to spend credits to get these mods, and it’s not a guarantee either, since they’re only found in blind loot boxes.

The VIP membership, something only the most avid fans bought (it’s also part of the Ultimate Edition), has lost its unlimited 100% credit reward bonus. Instead, what VIP owners got was five mod cards for a 100% credit bonus, but each card only has five uses. So, instead of a flat increase for the life of the game, you basically get the bonus for your first 25 races.

In one move, Turn 10 hit its both casual and most dedicated audiences, cutting their income by a significant factor. The developer has already confirmed to Ars Technica that you’ll soon be able to spend real money on tokens, which can then be turned into in-game credits

Both changes have effectively made Forza 7 less rewarding for all players. In a game that flaunts a roster of 700+ cars, you’re not really being incentivised to collect as many as you can. You’ll barely have enough to buy the cars you actually want. And if all of that wasn’t depressing enough, cars in Forza 7 are arranged in tiers, creating another terrible situation.

If your profile level is only up to the second tier, you won’t be able to buy a tier 4 car even if you can afford it! You have to buy more cars – that you likely don’t want – to bump your car level up so you can get through this arbitrary system and actually buy the car you want. Of course, by the time you get there, you’ll have spent most of what you had saved up on trash. This is free-to-play-like design of artificial inflation and arbitrary money sinks that all get in the way of fun.

It makes me worry a lot about the future of the series, and Microsoft games in general. If it wasn’t clear before, the cards and blind loot boxes schemes have been in every first-party game in the last few years, and it’s no doubt mandated at a corporate level.

Introducing new systems that cleverly work microtransactions into games without affecting the core gameplay is something myself and many others have and continue to tolerate, but this is not what Forza 7 is doing. Turn 10 is literally taking away sources of in-game credits that existed before and replacing them with microtransactions.

https://www.vg247.com/2017/10/04/forza-7-feels-like-a-free-to-play-game-you-paid-60-to-play/

Brońcie, brońcie. Nikt inny was tak dobrze nie wyrucha jak Microsoft.

Legrad

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2007
  • Wiadomości: 1 012
  • Reputacja: 25
Odp: Forza Motorsport 7
« Odpowiedź #113 dnia: Października 05, 2017, 16:07:11 pm »
Ja pier**le, ty iras masz jakas misje zyciowa zeby je**c wszystko co nie zwiazane z ps. Czytac sie tego nie da. Pogralem jakies 2h, gra wyglada bardzo dobrze, model jazdy na padzie swietny jak na cos pomiedzy arcade-symulacja. Tona zawartosci. Brakuje mi takiego tytulu na ps, kiedys jeszcze bylo gt. No ale forza to za malo zeby przekonac mnie do zakupu xboxa.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Forza Motorsport 7
« Odpowiedź #114 dnia: Października 05, 2017, 16:24:04 pm »
Na PS4 jest co najmniej kilka dobrych gier wyścigowych, które przy okazji nie są przesiąknięte szambem jak to opisane wyżej.

Bez kitu, żeby w 2017 być fanem czegokolwiek, co oferuje Microsoft, trzeba mieć w sobie coś z geja-masochisty :?

Soul hunter 16

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2007
  • Wiadomości: 5 787
  • Reputacja: 60
  • Two different souls in one body.Which one is mine?
Odp: Forza Motorsport 7
« Odpowiedź #115 dnia: Października 05, 2017, 16:56:13 pm »
Gówno dodała. Poskryptowany deszczyk i kałuże na ułamku torów były już w szóstce. Tak samo szóstka chodziła w 1080p i trzymała 60 fps. Jak nie zagłębiałeś się w temacie, to idź stąd i się nie kompromituj, bo jeden Sylvan nam wystarczy.

Jakbyś trochę pograł w Gran Turismo, to byś wiedział, że zależnie od trybu otoczenie toru może wyglądać nawet tak:

albo kibiców może nie być w ogóle.

Cóż, jak coś nie wychodzi to nagle "Jakbyś pograł"(słychać połamanie). Szkoda, że sam nie praktykujesz przed krytykowaniem, bo przecież nie będziesz sprawdzał nawet gry która od pierwszej zapowiedzi według Ciebie jest gównem.

Może jakbyś pograł to byś zobaczył co faktycznie się zmieniło, jak to potrafiłeś wymienić w Gran Turismo które cię interesowało.

W Forzie nawet zjebiesz mały szczegół, a nie dostrzegasz doczytywania się trybun bo według ciebie to zależy od toru. Ta jasne. Co mnie interesuje jak w innych trybach wygląda tor. Jest filmik, można sprawdzić różnice. Tutaj nie jest to zależne od toru. W GT5 widać kibiców z daleka, w GT6 się doczytują.

Przecież ja nawet nie posiadam Xboxa i nie zamierzam go kupować. Śmieszy mnie tylko to oczernianie wszystkiego co MS, bo to trochę podchodzi pod gimbaze. A jeszcze jak ktoś się uważa za najbardziej obiektywną alfe i omegę to już w ogóle.

Soul hunter 16

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2007
  • Wiadomości: 5 787
  • Reputacja: 60
  • Two different souls in one body.Which one is mine?
Odp: Forza Motorsport 7
« Odpowiedź #116 dnia: Października 05, 2017, 17:02:41 pm »
Poza tym jest różnica między byciem fanem firmy, a po prostu byciem fanem gier. Raczej tego nigdy nie zrozumiesz, bo na gry patrzysz przez pryzmat wydawców i firm za nimi stojących. Mikropłatności chujnia wielka, ale to można podziękować innym że to wprowadzili i tym co na to wykładają kasę. Nie ujmuje to jednak, że widać po wpisach, że grając w Forze jest frajda.

Legrad

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2007
  • Wiadomości: 1 012
  • Reputacja: 25
Odp: Forza Motorsport 7
« Odpowiedź #117 dnia: Października 05, 2017, 17:07:39 pm »
Na PS4 jest co najmniej kilka dobrych gier wyścigowych, które przy okazji nie są przesiąknięte szambem jak to opisane wyżej.


Jakie np



Bez kitu, żeby w 2017 być fanem czegokolwiek, co oferuje Microsoft, trzeba mieć w sobie coś z geja-masochisty :?

Szkoda wogole komentowac. Przypomnialo mi sie jak bylem szczylem, mialem sege mega drive, reszta kumpli amigi itp. Prowadzilismy wojenki typu, ty pedale to jest lepsze. Pozniej przyszlo dorosle zycie, imprezy, browarki, praca, sex, kolejnosc przypadkowa  ;) i mam to w dupie czy sony, ms czy nina. Polecam mocno

Sorry za offtop

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Forza Motorsport 7
« Odpowiedź #118 dnia: Października 05, 2017, 17:39:34 pm »


Pozniej przyszlo dorosle zycie...

do niektórych przychodzi wcześniej, innych później, nawet grubo po trzydziestce ;)

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Forza Motorsport 7
« Odpowiedź #119 dnia: Października 05, 2017, 18:20:45 pm »
Cóż, jak coś nie wychodzi to nagle "Jakbyś pograł"(słychać połamanie). Szkoda, że sam nie praktykujesz przed krytykowaniem, bo przecież nie będziesz sprawdzał nawet gry która od pierwszej zapowiedzi według Ciebie jest gównem.

Nie muszę wysmarować sobie twarzy kupą, żeby wiedzieć, że brzydko pachnie.

Może jakbyś pograł to byś zobaczył co faktycznie się zmieniło, jak to potrafiłeś wymienić w Gran Turismo które cię interesowało.

Gdyby gra faktycznie szła w dobrym kierunku, to Sylvan albo inny zealot dawno wkleiłby stosowne porównania i wyprowadził mnie z błędu. Sęk w tym, że porównania i dostępne materiały pokazują kierunek odwrotny, a wy zapewne doskonale zdajecie sobie sprawę, że merytorycznie racja jest po mojej stronie i stąd ten jazgot zamiast argumentów.

W Forzie nawet zjebiesz mały szczegół, a nie dostrzegasz doczytywania się trybun bo według ciebie to zależy od toru. Ta jasne. Co mnie interesuje jak w innych trybach wygląda tor. Jest filmik, można sprawdzić różnice. Tutaj nie jest to zależne od toru. W GT5 widać kibiców z daleka, w GT6 się doczytują.

Niewielki pop-up na 11-letnim sprzęcie to jest mały szczegół. Monetyzacja na poziomie najbardziej zraczałych gówien free2play w grze AAA za 250 złotych czy obcięcie grafiki do poziomu poniżej tej samej serii sprzed dwóch edycji (zapewne żeby się później chwalić "lepszą" grafą na xb1x) to nie są małe szczegóły.

Śmieszy mnie tylko to oczernianie wszystkiego co MS, bo to trochę podchodzi pod gimbaze. A jeszcze jak ktoś się uważa za najbardziej obiektywną alfe i omegę to już w ogóle.

Kompletnie mnie nie obchodzi, co ciebie śmieszy. Microsoft to absolutnie najbardziej zła, zjebana korporacja z którą mam jakąkolwiek styczność i będę po nich jechał zawsze, kiedy mam taką ochotę. Jedna z niewielu firm, która nawet nie próbuje udawać, że dobro użytkowników stanowi dla nich jakąkolwiek wartość. Forza to doskonały przykład ich polityki - sprzedać ściemę i wycisnąć palantów klientów jak cytrynę. Fake-trailery, fake-screeny, fake-obietnice, a wychodzi wybrakowany półprodukt w którym największą nowością są mechanizmy rodem z gier na telefony komórkowe.

----------------------------------------------

I wracamy do tematu gry. Dostępne tory wraz z wariantami - zaznaczone, co doszło w siódemce:

Bathurst - Day
Bernese Alps - Day
Brands Hatch - Day, Weather
Catalunya - Day
COTA - Day, Night
Daytona - Day, Night
Dubai - Day
Hockenheimring - Day, Weather
Homestead Miami - Day, Weather
Indianapolis - Day
Le Mans - Day, Night, Weather
Lime Rock - Day
Long Beach - Day
Maple Valley - Day, Weather
Laguna Seca - Day
Monza - Day
Mugello - Day
Nurburgring - Day, Night, Weather
Prague - Day
Rio - Day
Road America - Day
Road Atlanta - Day
Sebring - Day, Night, Weather
Silverstone - Day, Night, Weather
Sonoma - Day
Spa - Day, Night, Weather
Suzuka - Day, Weather
Test Track - Day
Top Gear - Day, Weather
Virginia - Day, Night, Weather
Watkins Glen - Day
Yas Marina - Day, Night

Dwa nowe tory bez nocy i bez deszczu, dwa nowe tory z deszczem ale bez nocy, na dwóch starych torach dołożona noc i deszcz na jednym - 250 złotych się należy piękny kawalerze :lol: