Autor Wątek: Grand Theft Auto VI  (Przeczytany 2404 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

lupinator

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 14-06-2023
  • Wiadomości: 191
  • Reputacja: 2
Grand Theft Auto VI
« dnia: Listopada 13, 2023, 08:56:35 am »




Po ponad 10 latach od wyjścia ostatniej części zobaczymy trailer nowego GTA.

Miejsce akcji to prawdopodobnie Vice City, będzie dwóch bohaterów w tym pierwszy raz kobieta. Nie wiem, czy leak był tu omawiany: https://streamable.com/zn6iud

Ja osobiście liczę na szczegółowość, interaktywność świata i tempo akcji chociaż zbliżone do Red Deada 2, ale spodziewam sie, że mogą być to złudne nadzieje. Gorąco liczę też, że dostaniemy kompletną grę w singlu, a nie jakąś rozwijaną platformę, gdzie multi przecina się z singlem. Tak czy siak, powiem szczerze, że po takim czasie zapowiedź tego trailera wydaje mi się nierealna xd 10 lat, masaka.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 05, 2023, 00:28:42 am wysłana przez lupinator »

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: Grand Theft Auto VI
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 18, 2023, 15:16:08 pm »
online, online i kupa gównalgbt. takie przeczucia.

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 825
  • Reputacja: 81
Odp: Grand Theft Auto VI
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 18, 2023, 18:27:56 pm »
Po dwóch remasterach/czy nazywajcie to jak chcecie na PS4 i PS5 uznali widocznie, że do PS6 jeszcze trochę czasu, więc trzeba przygotować nową część. :lol:
Obawiam się, że w dobie tego co obserwujemy obecnie na świecie, będzie to najgorsza fabularnie odsłona od przejścia w 3d, ale liczę chociaż na pięknie wykreowany świat, który pozamiata wszystko co otrzymaliśmy do tej pory.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: Grand Theft Auto VI
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 30, 2023, 12:32:48 pm »
Biorę w ciemno nawet jak będzie po 600zł  :P :P

lupinator

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 14-06-2023
  • Wiadomości: 191
  • Reputacja: 2
Odp: Grand Theft Auto VI
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 30, 2023, 21:46:59 pm »
To już niedługo, od jutra zaczynamy grudzień, czyli maks 2 tygodnie do trailera.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Grand Theft Auto VI
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 01, 2023, 18:53:57 pm »
5 grudnia będzie pierwszy trailer. Informacja wskazuje, że trailerów będzie więcej. The hype train is coming!!! 8)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 01, 2023, 18:59:55 pm wysłana przez BoBaN »

lupinator

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 14-06-2023
  • Wiadomości: 191
  • Reputacja: 2
Odp: Grand Theft Auto VI
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 01, 2023, 18:56:34 pm »
Będzie się działo o 15:00. Ja obstawiam premiera święta 2024, dwie obsuwy i wyjście rok później.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Grand Theft Auto VI
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 01, 2023, 18:58:59 pm »
Fajnie jakby do tego czasu ukazało się PS5 Pro żeby ta gierka hulała jak należy w 4k i 60fps.

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: Grand Theft Auto VI
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 04, 2023, 07:53:56 am »
Fajnie jakby do tego czasu ukazało się PS5 Pro żeby ta gierka hulała jak należy w 4k i 60fps.
Dokładnie to samo pomyślałem, taki zestawik prosiak plus gta pod choinkę to będzie sztosik 8)

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16

lupinator

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 14-06-2023
  • Wiadomości: 191
  • Reputacja: 2
Odp: Grand Theft Auto VI
« Odpowiedź #10 dnia: Grudnia 05, 2023, 00:28:26 am »
MAMY TRAILER


windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Grand Theft Auto VI
« Odpowiedź #11 dnia: Grudnia 05, 2023, 01:23:51 am »
Hah, dobry shadowdrop

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka


BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Grand Theft Auto VI
« Odpowiedź #12 dnia: Grudnia 05, 2023, 07:42:04 am »
Szkoda, że dopiero 2025. :cry:
« Ostatnia zmiana: Grudnia 05, 2023, 08:39:44 am wysłana przez BoBaN »

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: Grand Theft Auto VI
« Odpowiedź #13 dnia: Grudnia 05, 2023, 09:30:50 am »
Szkoda, że dopiero 2025. :cry:

Zleci. Ja mam masę zaległości więc się tym wcale nie przejmuje. Daj Bóg żeby żadnych obsuw nie było i bueno. Trailer robi robotę tylko patrzeć za kolejnymi  :P

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Grand Theft Auto VI
« Odpowiedź #14 dnia: Grudnia 05, 2023, 09:38:26 am »
Rockstar raczej nie są znani z przekładania premier, więc chociaż o to możemy być spokojni.

Tak na szybko, to co sądzicie o stronie technicznej GTA 6? Rzuca się w oczy gęstość ruchu ulicznego, ale czy oprócz tego widać tu moc obecnej generacji? Wiadomo, że gra i tak będzie killerem, ale chyba o jakimś dużym skoku jakości nie możemy mówić. Ja mam tylko nadzieję na 60fps i 4k. Zapewne będzie do tego potrzebna nowa wersja konsoli PS5, ale do 2025 myślę, że taka już będzie na rynku.

lupinator

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 14-06-2023
  • Wiadomości: 191
  • Reputacja: 2
Odp: Grand Theft Auto VI
« Odpowiedź #15 dnia: Grudnia 05, 2023, 10:15:39 am »
Mi skok jakości wydaje mi się niesamowity. Poziom szczegółów, naturalność, skala - wow, wow, wow. Zastanawiam się, jak to pójdzie na Series S?

Rockstar raczej nie są znani z przekładania premier, więc chociaż o to możemy być spokojni.

Coś Ci się myli - RDR2, GTA V i GTA IV - wszystkie zaliczały obsówy premier.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 05, 2023, 10:18:38 am wysłana przez lupinator »

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Grand Theft Auto VI
« Odpowiedź #16 dnia: Grudnia 05, 2023, 10:26:36 am »
Jeśli chodzi o technikalia, to chyba mają jaki nowy dojebany tech od włosów. Zobaczcie te łaskę na tarasie jak się odwraca, albo to jak się zachowują włosy tej dupy co twerkuje na dachu auta albo murzyna co jedzie na drzwiach.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka


BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Grand Theft Auto VI
« Odpowiedź #17 dnia: Grudnia 05, 2023, 10:49:34 am »
Mi skok jakości wydaje mi się niesamowity. Poziom szczegółów, naturalność, skala - wow, wow, wow. Zastanawiam się, jak to pójdzie na Series S?

Rockstar raczej nie są znani z przekładania premier, więc chociaż o to możemy być spokojni.

Coś Ci się myli - RDR2, GTA V i GTA IV - wszystkie zaliczały obsówy premier.

To widocznie coś mi się pomyliło, bo nie kojarzyłem R* z jakiś dużych obsunięć. W tej kwestii najbardziej w pamięć wryło mi się Polyphony. ;)

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 674
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Grand Theft Auto VI
« Odpowiedź #18 dnia: Grudnia 05, 2023, 10:52:12 am »
Jestem zaskoczony, że to dopiero 2025, choć chyba były takie przecieki w tym lub zeszłym roku. Może poczekamy trochę dłużej niż rok, a może nawet dwa lata. Pod tym względem trochę dziwi mnie, że tak wcześnie zaprezentowali trailer. Pewnie wyciek kodu oraz różne ploteczki przyspieszyły ich plany. Rockstar lubi zapowiadać gry z dużym wyprzedzeniem, ale i tak wydaje się jakoś wcześnie.

Trailer niezły, pierwsze ujęcia zrobiły na mnie piorunujące wrażenie, bo oto GTA wskakuje na wyższy poziom cut-scene, znany z innego rodzaju gier. Ujęcia kamery, oświetlenie, kompozycja - zaczyna to wyglądać świetnie. Im dalej jednak widać, że to GTA (co nie jest złe). Wiadomo, jest skok jakości wszystkiego, oświetlenia, post procesów, modeli, shaderów. Najbardziej podoba mi się skala szczegółów, ilości obiektów na ekranie, gęstości postaci. Wypada to bardzo naturalnie, a nawet miejscami jest tłoczno ;). Artystycznie bardzo dobrze dobrali kolory, przelot nad wodą i plażą właśnie dzięki temu tak skutecznie działa. Chyba zaimplementowali jakąś formę GI bo miejscami między budynkami widać ładne rozświetlenie cieplejszym kolorem. Modele postaci są dobre, choć właśnie tutaj zauważam najbardziej, że to wciąż GTA. Główni bohaterowie przypominają mi jakość z Red Dead Redemption 2, co nie jest minusem. Pytanie, czy dałoby się trochę podciągnąć jakość w cut-scenach, np. w kwestii oczu, które trochę się odcinają (brakuje stosownych modeli do okluzji i "łezki"). W pierwszej scenie kobieta, która rozmawia z bohaterką ma trochę za mało polygonów, co widać przez "kanciaste" zmarszczki ubrania na rękawach.

Fajnie, że Rockstar nie przejmuje się poprawnością polityczną (no dobra, przejmują się, ale mimo wszystko pozwalają sobie na wiele) i pokazuje dość odważne sceny. W obecnych czasach to się trochę nawet dziwnie ogląda :D. Może inni producenci zrobią się trochę bardziej odważni ;).

Trochę mi szkoda, że będzie to powrót do współczesnego Vice City, lata 80. miały swój urok. Tutaj klimat będzie trochę inny.

Faktycznie, sporo ludzi zastanawia się, jak XSS sobie z tym poradzi. Jeśli jakość trailera będzie utrzymana, zwłaszcza w rozgrywce, może to być gra ze sporymi cięciami na mniejszym Xboxie. Choć jest szansa, że Rockstar sprytnie zarządza pamięcią, może lepiej wykorzystuje SSD, więc kto wie.

to chyba mają jaki nowy dojebany tech od włosów.

Hymm, czy odjebany to nie wiem, strasznie widać dithering na końcówkach, przez co nie widać wyraźnego kształtu włosów. Oznacza to, że rozdzielczość jest bardzo niska. Sam shader wygląda na typowym obecnie poziomie. To co faktycznie jest fajne, to tak jak piszesz, ruch włosów. Tutaj od razu myślę o systemie strandów jak z Spider Mana lub Resident Evil 4, tylko to bardzo kosztowne rozwiązanie. Albo Rockstar znalazł na to świetny sposób (w co wątpię, bo to jednak opiera się na fizyce), albo to jednak włosy na kartach z niezłą fizyką (ale taką mniej kosztowną), co jest chyba bardziej prawdopodobne. Jest też trzecia opcja - zostało to przygotowane pod trailer (scena na tarasie to chyba właśnie takie ujęcie), więc dopieścili ręcznie.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 05, 2023, 11:17:14 am wysłana przez Zielarz »

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: Grand Theft Auto VI
« Odpowiedź #19 dnia: Grudnia 05, 2023, 11:39:45 am »
czarno to widze :roll:'

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 05, 2023, 16:04:57 pm wysłana przez Leszke »

marcingt

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-08-2007
  • Wiadomości: 4 970
  • Reputacja: 58
Odp: Grand Theft Auto VI
« Odpowiedź #20 dnia: Grudnia 05, 2023, 13:53:54 pm »
Mnie kupili tym trailerem. Początek żywcem wyjęty z intro CSI:Miami (te ujęcia poduszkowca na bagnach Everglades, widok na miasto z lotu ptaka czy jachty na wodzie + oczywiście dość podobny utwór w tle). Widać też, że Vice City bardzo mocno będzie bazować na faktycznej mapie Miami - na porównaniach widać, że panorama miasta wygląda identycznie i pełna jest charakterystycznych budynków. Jaram się niesamowicie, a premierę pewnie będą przekładać, ale mam nadzieję, że na końcówkę 2025 gra wyjdzie już.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Grand Theft Auto VI
« Odpowiedź #21 dnia: Grudnia 05, 2023, 17:37:24 pm »
Jestem zaskoczony, że to dopiero 2025, choć chyba były takie przecieki w tym lub zeszłym roku. Może poczekamy trochę dłużej niż rok, a może nawet dwa lata. Pod tym względem trochę dziwi mnie, że tak wcześnie zaprezentowali trailer. Pewnie wyciek kodu oraz różne ploteczki przyspieszyły ich plany. Rockstar lubi zapowiadać gry z dużym wyprzedzeniem, ale i tak wydaje się jakoś wcześnie.

Trailer niezły, pierwsze ujęcia zrobiły na mnie piorunujące wrażenie, bo oto GTA wskakuje na wyższy poziom cut-scene, znany z innego rodzaju gier. Ujęcia kamery, oświetlenie, kompozycja - zaczyna to wyglądać świetnie. Im dalej jednak widać, że to GTA (co nie jest złe). Wiadomo, jest skok jakości wszystkiego, oświetlenia, post procesów, modeli, shaderów. Najbardziej podoba mi się skala szczegółów, ilości obiektów na ekranie, gęstości postaci. Wypada to bardzo naturalnie, a nawet miejscami jest tłoczno ;). Artystycznie bardzo dobrze dobrali kolory, przelot nad wodą i plażą właśnie dzięki temu tak skutecznie działa. Chyba zaimplementowali jakąś formę GI bo miejscami między budynkami widać ładne rozświetlenie cieplejszym kolorem. Modele postaci są dobre, choć właśnie tutaj zauważam najbardziej, że to wciąż GTA. Główni bohaterowie przypominają mi jakość z Red Dead Redemption 2, co nie jest minusem. Pytanie, czy dałoby się trochę podciągnąć jakość w cut-scenach, np. w kwestii oczu, które trochę się odcinają (brakuje stosownych modeli do okluzji i "łezki"). W pierwszej scenie kobieta, która rozmawia z bohaterką ma trochę za mało polygonów, co widać przez "kanciaste" zmarszczki ubrania na rękawach.

Fajnie, że Rockstar nie przejmuje się poprawnością polityczną (no dobra, przejmują się, ale mimo wszystko pozwalają sobie na wiele) i pokazuje dość odważne sceny. W obecnych czasach to się trochę nawet dziwnie ogląda :D. Może inni producenci zrobią się trochę bardziej odważni ;).

Trochę mi szkoda, że będzie to powrót do współczesnego Vice City, lata 80. miały swój urok. Tutaj klimat będzie trochę inny.

Faktycznie, sporo ludzi zastanawia się, jak XSS sobie z tym poradzi. Jeśli jakość trailera będzie utrzymana, zwłaszcza w rozgrywce, może to być gra ze sporymi cięciami na mniejszym Xboxie. Choć jest szansa, że Rockstar sprytnie zarządza pamięcią, może lepiej wykorzystuje SSD, więc kto wie.

to chyba mają jaki nowy dojebany tech od włosów.

Hymm, czy odjebany to nie wiem, strasznie widać dithering na końcówkach, przez co nie widać wyraźnego kształtu włosów. Oznacza to, że rozdzielczość jest bardzo niska. Sam shader wygląda na typowym obecnie poziomie. To co faktycznie jest fajne, to tak jak piszesz, ruch włosów. Tutaj od razu myślę o systemie strandów jak z Spider Mana lub Resident Evil 4, tylko to bardzo kosztowne rozwiązanie. Albo Rockstar znalazł na to świetny sposób (w co wątpię, bo to jednak opiera się na fizyce), albo to jednak włosy na kartach z niezłą fizyką (ale taką mniej kosztowną), co jest chyba bardziej prawdopodobne. Jest też trzecia opcja - zostało to przygotowane pod trailer (scena na tarasie to chyba właśnie takie ujęcie), więc dopieścili ręcznie.
No ja miałem na myśli właśnie głównie to jak to się rusza, i to robi duże wrażenie.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka


gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: Grand Theft Auto VI
« Odpowiedź #22 dnia: Grudnia 05, 2023, 23:33:06 pm »
Czy 2025 = pro wersje konsol?

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: Grand Theft Auto VI
« Odpowiedź #23 dnia: Grudnia 06, 2023, 08:01:00 am »
czarno to widze :roll:'

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

No cóż nie da się nie zauważyć ale w końcu to współczesna Chameryka, można tylko pomarzyć o godnym następcy VC z akcją osadzoną w latach 80  :roll: Na trailerze względem rzeczywistości zabrakło mi tylko ćpunów zastygniętych na ulicach w dziwnych pozycjach  ;)
 Moim zdaniem żeby pokazać w 4k 60kl taką różnorodność i ilość obiektów plus fizykę której bliżej będzie do gta4 wymagane będzie posiadanie PROsiaczka.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 674
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Grand Theft Auto VI
« Odpowiedź #24 dnia: Grudnia 06, 2023, 09:50:14 am »
Czy 2025 = pro wersje konsol?

Znaczy PS5 Pro, bo mocniejszy Xbox będzie ponoć dopiero na nowej generacji (która dla MS może zacząć się wcześniej, co znowu niesie pewne wyzwania). Według ploteczek Pro to Q4 2024, więc trochę czasu przed GTA. Dev kity ponoć dopiero teraz trafiają do dev'ów, więc Rockstar będzie miało ponad rok na implementację, która jednak nie musi nastąpić. Natomiast Pro może skorzystać na stabilniejszym i płynniejszym obrazie, jeśli Szóstka będzie miała dynamiczną rozdzielczość i spadki animacji poniżej 30 i 60 klatek.

O natywne 4K i 60 klatek raczej będzie trudno. Są gry, które przy 4K osiągają fps pomiędzy 30-60 ale są zablokowane na 30 w trybie Quality, a 60 mają już przy redukcji rozdzielczości. Wiele tytułów jednak już w trybie jakości nie ma natywnego 4K przy 30 klatkach. Według plotek CPU się nie zmieni, a jedynie dostanie mały boost taktowania (jak w przypadku PS4Pro). GPU będzie wydajniejsze, ale znowu nie aż tak bardzo (choć raczej wystarczająco w tego typu sprzęcie, do tego przy założeniu, że celują w 4K a nie 8K ;) ). Lepszy Ray Tracing będzie możliwy, pewnie nawet łatwiej będzie uzyskać przy tym 60 klatek. Tak czy inaczej sytuacja będzie jak z PS4Pro i XOX, a nawet gorsza - sprzęt będzie wykorzystywany w minimalny sposób, bo ważniejsze będą bazowe platformy. Gorzej może być dlatego, że jeśli faktycznie nie pojawi się XSXL (dokumenty MS i brak plotek w tym zakresie właśnie na to wskazują) to PS5Pro będzie jedyną konsolą z większą wydajnością. Dla devów jest to mało atrakcyjne, bo już i tak mają o jedną platformę więcej (ułomniejszy z rodziny Xboxów). Najlepsza opcja to jeśli gry będą mocno korzystały z dynamicznej rozdzielczości i odblokowanego frame rate'u, wtedy z automatu Pro dostanie więcej.