Autor Wątek: iPhone 4  (Przeczytany 59519 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: iPhone 4
« Odpowiedź #80 dnia: Czerwca 26, 2010, 12:17:29 pm »
hahah wlasnie tak sie zastanawiam jak rozmawiac przez ten telefon ? przeciez jak sie gada to sie sluchawke obejmuje dlonia ja tak przynajmniej robie... lol jak ch*j

sambady

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-05-2005
  • Wiadomości: 2 257
  • Reputacja: 0
Odp: iPhone 4
« Odpowiedź #81 dnia: Czerwca 26, 2010, 13:40:43 pm »
Chyba jedynie przez słuchawkę bluetooth. Apple widocznie specjalnie spierdolił iPhone'a 4, żeby sprzedać więcej wspomnianych wcześniej urządzeń.

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: iPhone 4
« Odpowiedź #82 dnia: Czerwca 26, 2010, 14:02:48 pm »
hahah wlasnie tak sie zastanawiam jak rozmawiac przez ten telefon ? przeciez jak sie gada to sie sluchawke obejmuje dlonia ja tak przynajmniej robie... lol jak ch*j

Nie róbmy już z tego aż takiej afery - inne telefony również mają taką przypadłość a Nokia w swoich instrukcjach pokazywała nawet jak nie należy trzymać telefonu, by nie tracić zasięgu.


Mój 3G również traci zasięg jak go chwycę pełną dłonią - jakoś przez te 2 lata ani razu nie miałem zerwanego przez to połączenia...


svonston

  • Gość
Odp: iPhone 4
« Odpowiedź #83 dnia: Czerwca 26, 2010, 15:18:09 pm »
hahah wlasnie tak sie zastanawiam jak rozmawiac przez ten telefon ? przeciez jak sie gada to sie sluchawke obejmuje dlonia ja tak przynajmniej robie... lol jak ch*j
Ja nie trzymam telefonu całą dłonią. Dość niewygodne musi być, gdy dotyka się kciukiem do szyi.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: iPhone 4
« Odpowiedź #84 dnia: Czerwca 26, 2010, 15:45:27 pm »
hahah wlasnie tak sie zastanawiam jak rozmawiac przez ten telefon ? przeciez jak sie gada to sie sluchawke obejmuje dlonia ja tak przynajmniej robie... lol jak ch*j
Ja nie trzymam telefonu całą dłonią. Dość niewygodne musi być, gdy dotyka się kciukiem do szyi.

Nie wiem jakie masz uszy ale moje szyij nie siegaja :) takze nie mam takich problemow ;)

svonston

  • Gość
Odp: iPhone 4
« Odpowiedź #85 dnia: Czerwca 26, 2010, 16:32:42 pm »
http://m.onet.pl/_m/f0acd50f4b144ce91a85bc1f9e2245de,0,1.jpg

Na policzku czy tam prawie szyja - bez różnicy. Trudno objąć całą ręką telefon, gdy trzyma się go przy uchu. Chyba, że trzymasz telefon jak pajdę chleba, ew. jak cegłe. A takie trzymanie jak ma facet na zdjęciu pewno nie przeszkadza. Nie wiem, w czym ten zajebisty problem. Bardziej taki temat dla krzykaczy, by przyczepić się na siłę.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 26, 2010, 16:34:15 pm wysłana przez svonston »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: iPhone 4
« Odpowiedź #86 dnia: Czerwca 26, 2010, 17:49:50 pm »
Facet akurat trzyma palec w newralgicznym dla nowego iPhone'a punkcie  :mrgreen:

Tak czy siak rozwiązanie problemu jest banalnie proste http://www.technoblogia.pl/2010-06-26,zrob_to_sam_iphone_4_dla_leworecznych

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: iPhone 4
« Odpowiedź #87 dnia: Lipca 01, 2010, 11:42:24 am »

sambady

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-05-2005
  • Wiadomości: 2 257
  • Reputacja: 0
Odp: iPhone 4
« Odpowiedź #88 dnia: Lipca 01, 2010, 13:07:12 pm »
Pięknie rozegrane! :D

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: iPhone 4
« Odpowiedź #89 dnia: Lipca 01, 2010, 14:10:35 pm »
Apple rozgrywa to lepiej  :P

1,7 milionów iPhone'ów 4 sprzedanych w 3 dni po premierze

http://myapple.pl/content/265-1-7-milionow-iphoneow-sprzedanych-w-3-dni-po-premierze.html

sambady

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-05-2005
  • Wiadomości: 2 257
  • Reputacja: 0
Odp: iPhone 4
« Odpowiedź #90 dnia: Lipca 01, 2010, 14:59:40 pm »
No, no. Ciekaw jestem, ile z tych iPhone'ów zostanie oddanych Apple'owi w najbliższych dniach lub tygodniach (jak widziałem, to bardzo podobnie myślą Ci, którzy skomentowali opublikowany przez Ciebie artykuł). Problem anteny, o ile dobrze się orientuje, nadal nie został rozwiązany przez Steve'a (poza oświadczeniem, żeby telefon w inny sposób trzymać podczas użytkowania - straszny blamaż, moim zdaniem). Ja osobiście jestem zażenowany postawą marki, która cieszy się wielkim zainteresowaniem na całym świecie, i której - wydawałoby się - zależy na tym, by nie stracić tego ogromnego poparcia. A obecnie Apple robi ze swoich klientów idiotów, sprzedając im sprzęt, który w gruncie rzeczy jest niezgodny z opisem, i którego tym samym w żaden sposób nie można łączyć z solidnością i niezawodnością.
« Ostatnia zmiana: Lipca 01, 2010, 15:01:27 pm wysłana przez sambady »

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: iPhone 4
« Odpowiedź #91 dnia: Lipca 02, 2010, 07:49:43 am »
Proponuje poczekać spokojnie na pierwszą aktualizację iOS 4.1, która prawdopodobnie rozwiąże ten problem.

Apple wraz ze wprowadzeniem iOS4 zmieniło sposób lokalizacji i wybierania sieci(nie pamiętam dokładnie jak to się nazywa) i prawdopodobnie to jest przyczyną problemu, nie tylko w iP4 ale i 3G oraz 3GS.

Cała "afera" z pewnością nie powinna mieć miejsca i zgadzam się - jest blamażem firmy, która od zawsze kojarzona jest z najwyższą jakością.
Mam nadzieję, że kolejne partie będą tworzone w mniejszym pośpiechu(chodzi o te żółte, znikające plamy).

Sam sprzedałem już swoje 3G i teraz czekam tylko na premierę urządzenia w Polsce - liczę po cichu na sierpień, bo kilka dni bez iPhona już przypomniało mi jak świetny i przydatny jest to sprzęt.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: iPhone 4
« Odpowiedź #92 dnia: Lipca 02, 2010, 08:56:14 am »
Możesz już kupić na allegro za 4,5k :lol: Ale to wersja 16GB. Za 6,3k masz wersje 32 GB :lol:

http://www.allegro.pl/item1093597479_apple_iphone_4g_32_gb_nowy_fv.html

A swoją drogą to ciekawi mnie jak problem z umiejscowieniem anteny rozwiąże update OS'u. Bo raczej nie mogą zrobić tego, że antena od Wifisię wyłącza w czasie rozmowy, gdyż podczas rozmów video iPhone sam się na wifi przełącza gdy jest dostępna sieć.

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: iPhone 4
« Odpowiedź #93 dnia: Lipca 02, 2010, 09:02:40 am »
Ma ktoś informację na ile godzin nagrywania wideo 720p wystarczy 16GB?

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: iPhone 4
« Odpowiedź #94 dnia: Lipca 02, 2010, 09:11:58 am »
podobno na około 1,3h godzin(y).

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: iPhone 4
« Odpowiedź #95 dnia: Lipca 02, 2010, 11:23:09 am »
Możesz już kupić na allegro za 4,5k :lol: Ale to wersja 16GB. Za 6,3k masz wersje 32 GB :lol:

http://www.allegro.pl/item1093597479_apple_iphone_4g_32_gb_nowy_fv.html

A swoją drogą to ciekawi mnie jak problem z umiejscowieniem anteny rozwiąże update OS'u. Bo raczej nie mogą zrobić tego, że antena od Wifisię wyłącza w czasie rozmowy, gdyż podczas rozmów video iPhone sam się na wifi przełącza gdy jest dostępna sieć.

32GB kosztuje na Allegro 3.5k, ten gość to jakiś zjeb.

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: iPhone 4
« Odpowiedź #96 dnia: Lipca 02, 2010, 16:39:54 pm »
Doczekaliśmy się OFICJALNEJ odpowiedzi Apple na problemy z iPhone 4. Te wcześniejsze były fake'ami.

http://www.apple.com/pr/library/2010/07/02appleletter.html?sr=hotnews.rss


W skrócie -  źle skalibrowali wyświetlanie kresek o sile sygnału i w ciągu kilku tygodni wypuszczą poprawiony iOS dla wszystkich iPhonów.


Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: iPhone 4
« Odpowiedź #97 dnia: Lipca 02, 2010, 17:22:30 pm »
Doczekaliśmy się OFICJALNEJ odpowiedzi Apple na problemy z iPhone 4. Te wcześniejsze były fake'ami.

http://www.apple.com/pr/library/2010/07/02appleletter.html?sr=hotnews.rss


W skrócie -  źle skalibrowali wyświetlanie kresek o sile sygnału i w ciągu kilku tygodni wypuszczą poprawiony iOS dla wszystkich iPhonów.

Huh? A jak się to ma do tego, że zwyczajnie zrywa połączenie? 2 paski czy 4 paski - dociśniesz z lewej strony = połączeie zerwane, siła sygnału nie powinna mieć tutaj znaczenia.
« Ostatnia zmiana: Lipca 02, 2010, 17:31:42 pm wysłana przez Castor Krieg »

monio4

  • Nintendofanboj
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 2 948
  • Reputacja: 25
Odp: iPhone 4
« Odpowiedź #98 dnia: Lipca 02, 2010, 17:27:11 pm »
To siła sygnału w iphone jest zależna od obrazka na ekranie a nie siły sygnału? Rewolucja!

Już wiem czemu nie lubię tej firmy. lol.

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: iPhone 4
« Odpowiedź #99 dnia: Lipca 02, 2010, 17:30:54 pm »
Z tego co wiem zrywanie połączenia jest rzadkie. Z reguły użytkownicy skarżyli się na spadek zasięgu do dwóch kresek.

Widzę, że hejtowanie Apple jest w modzie...

Mejs

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 12-04-2007
  • Wiadomości: 1 882
  • Reputacja: 49
Odp: iPhone 4
« Odpowiedź #100 dnia: Lipca 03, 2010, 00:46:09 am »
Specjalnie dzisiaj sprawdzałem na swoim 2G. Łapie go całą dłonią, obiema dłońmi i pod kolano. Nie tracił ani kreski, Apple się cofa i z Iphone 5 nie będzie można już w ogóle dzwonić.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: iPhone 4
« Odpowiedź #101 dnia: Lipca 03, 2010, 08:14:32 am »
Widzę, że hejtowanie Apple jest w modzie...

Tak sobie tlumacz, Apple wypuscilo wadliwy produkt i tyle, nie ma tu zadnego hejtowania, jedyne co wiedze to fanow Apple probojacych bronic marki i najnowszego dziecka Jobs'a, ale nie wszystkim sie podoba to co robi Apple:

Cytuj
Pozew zbiorowy w sprawie iPhone'a 4 już w sądzie
Zgodnie z zapowiedzią, sprawa defektów iPhone’a 4 trafiła do sądu. Apple i sieć AT&T mają postawionych dziewięć zarzutów, przed którymi będą musiały się obronić przed sądem Maryland.

Firmy prawnicze Ward & Ward i Charlses A. Gilman, reprezentujące Kevina McCaffrey’a. Lindę Wrinn jako powodów czynnych i wszystkich amerykańskich kupców biernych, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, uruchomiły postępowanie sądowe przeciwko Apple’owi i sieci komórkowej AT&T. Kershaw, Cutter & Raintoff szykują osobny pozew. Zarzuty, jakie przedstawiono w sądzie dystryktu Maryland przedstawiają się następująco:

    * Ogólne zaniedbania
    * Wady w projekcie, produkcji i złożeniu (tylko Apple)
    * Naruszenie umowy o błyskawicznej opiece gwarancyjnej (tylko Apple)
    * Naruszenie umowy gwarancyjnej handlowej
    * Naruszenie umowy gwarancyjnej przydatności do określonego celu
    * Nieuczciwe praktyki handlowe
    * Intencjonalne wprowadzenie w błąd
    * Wprowadzenie w błąd przez zaniedbanie
    * Oszustwo finansowe z powodu ukrywania wad produktu


Oczywiście, chodzi tu o problem z odbiorem sygnału telefonii komórkowej, a także inne mniejsze wady konstrukcyjne, jakie posiada iPhone 4.

http://wiadomosci.onet.pl/2192663,18,pozew_zbiorowy_w_sprawie_iphonea_4_juz_w_sadzie,item.html
« Ostatnia zmiana: Lipca 03, 2010, 08:19:39 am wysłana przez LoNdEk »

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: iPhone 4
« Odpowiedź #102 dnia: Lipca 03, 2010, 08:21:34 am »
Niesamowite - pozew zbiorowy, których Amerykanie składają setki tysięcy jak tylko zwietrzą możliwość wyciągnięcia kasy.

Apple napisało w liście wyraźnie - uważasz, że coś jest nie tak? Masz prawo w ciągu 30 dni oddać telefon.
Ja spokojnie czekam na rozwój sytuacji - w przeciągu najbliższych tygodni sprawa zostanie wyjaśniona. 


Specjalnie dzisiaj sprawdzałem na swoim 2G. Łapie go całą dłonią, obiema dłońmi i pod kolano. Nie tracił ani kreski, Apple się cofa i z Iphone 5 nie będzie można już w ogóle dzwonić.
2G ma aluminiowy tył, który robi za antenę - jest to zupełnie inna konstrukcja.
« Ostatnia zmiana: Lipca 03, 2010, 08:32:21 am wysłana przez adriano »

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: iPhone 4
« Odpowiedź #103 dnia: Lipca 03, 2010, 13:16:27 pm »
Sprytny Apple pewnie specjalnie to zrobił.

Nowa, innowacyjna konstrukcja anteny. Nie wiadomo jak się spisze w recenzjach, dlatego zastosowano myk, w postaci dodawania dwóch kresek. No a dzięki temu, można w jakiś testach napisać np. "Komórka X w miejscowości Zadupie miała tylko 3 kreski, a iPhone 4 w tym samym miejscu miał aż 5. To zasługa super anteny.".

1man1jar

  • Gość
Odp: iPhone 4
« Odpowiedź #104 dnia: Lipca 03, 2010, 13:26:39 pm »
Sprytny Apple pewnie specjalnie to zrobił.

Nowa, innowacyjna konstrukcja anteny.
Dobrze, ze nie stara, przestarzala konstrukcja.

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: iPhone 4
« Odpowiedź #105 dnia: Lipca 03, 2010, 13:30:40 pm »


Czyli co sprzedawca telefonów myśli o ludziach kupujących Iphony  ;)

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: iPhone 4
« Odpowiedź #106 dnia: Lipca 03, 2010, 13:54:40 pm »
Nowa misja społeczności internetowej: przekonać wszystkich, którzy kupują produkty Apple, że należą do sekty, mają nierówno pod sufitem, nie mają co robić z kasą, kupują crapy, nie dostrzegają, że inne firmy są daleko z przodu, dają się dymać wstrętnej firmie planującej przejąć kontrolę nad światem.

Coś pominąłem?

Jeżeli nie, to po ustaleniu tych oczywistych faktów może dacie już spokój?

Ja swojego zdania nie zmienię - Apple popełnia błędy, ale MacBook to DLA MNIE najlepszy laptop, Mac OSX to DLA MNIE najlepszy OS, a iPhone to DLA MNIE najlepszy telefon.

Nie macie zamiaru kupować produktów Apple - po co udzielacie się w tematach o ich produktach?

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: iPhone 4
« Odpowiedź #107 dnia: Lipca 03, 2010, 14:01:31 pm »
Nie macie zamiaru kupować produktów Apple - po co udzielacie się w tematach o ich produktach?

Nowa misja społeczności internetowej: przekonać wszystkich, którzy kupują produkty Apple, że należą do sekty, mają nierówno pod sufitem, nie mają co robić z kasą, kupują crapy, nie dostrzegają, że inne firmy są daleko z przodu, dają się dymać wstrętnej firmie planującej przejąć kontrolę nad światem.

sambady

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-05-2005
  • Wiadomości: 2 257
  • Reputacja: 0
Odp: iPhone 4
« Odpowiedź #108 dnia: Lipca 03, 2010, 23:02:13 pm »
adriano, tak jak już ktoś tutaj powiedział, nie mielibyśmy pretensji do Apple'a, gdyby ten wypuścił na rynek sprzęt, który działa. Pal sześć, gdyby to był telefon, który można dostać chociażby u nas za 1zł w najtańszym abonamencie, ale jest to aparat, który kosztuje obecnie kilka tysięcy złotych. Ja osobiście chciałbym - po wydaniu niemałego stosiku pieniędzy - otrzymać sprzęt, dzięki któremu będę mógł spokojnie pracować, a nie zastanawiać się, kiedy coś się schrzani. Apple albo się pośpieszył z premierą swojego nowego dziecka, albo projektanci popełnili niewybaczalny błąd. Niestety, nie chce mi się wierzyć w oświadczenie (tak, tak, pewnie niedługo będę musiał wypluć te słowa, bo Jobs odjebie znowu jakiś cud ;)), które mówi o tym, że iPhone źle wyświetla ilość kresek zasięgu - gdyby tak faktycznie było, to nie mielibyśmy doniesień o zrywanych połączeniach. No, i jeszcze jedno, mam wrażenie, że gdybyśmy mówili o Nokii, czy Samsungu, to miałbyś bardzo podobne podejście, co my obecnie w stosunku do wyżej wymienionego iPhone'a. Wybacz, ale w opiniach, nt. Apple'a jesteś nieobiektywny.

Cytuj

Czyli co sprzedawca telefonów myśli o ludziach kupujących Iphony
Rotfl. "I think I've to chop off my dick right now"
« Ostatnia zmiana: Lipca 03, 2010, 23:06:39 pm wysłana przez sambady »

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: iPhone 4
« Odpowiedź #109 dnia: Lipca 03, 2010, 23:11:06 pm »
Ale ja nie wykluczam możliwości, że Apple popełniło błąd i wada spadku zasięgu jest sprawą sprzętową, której nie da się naprawić aktualizacją softu.

Mało tego - jestem tym tematem bardzo zainteresowany, ponieważ od dawna planuję zakup iP4(3G już sprzedałem). Czekam jednak spokojnie na rozwiązanie sprawy.
Jeżeli mamy do czynienia z wpadką na poziomie projektowania anteny - Apple będzie zmuszone poprawić ten błąd i wymienić wadliwe aparaty - nie widzę tego inaczej.


sambady

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-05-2005
  • Wiadomości: 2 257
  • Reputacja: 0
Odp: iPhone 4
« Odpowiedź #110 dnia: Lipca 03, 2010, 23:40:48 pm »
Cytuj
Ale ja nie wykluczam możliwości, że Apple popełniło błąd (...)
To mnie cieszy. A jeszcze bardziej zadowolony będę w momencie, kiedy firma Jobsa tę usterkę naprawi i wreszcie przestanie robić ze swoich fanów idiotów. Najgorsze noty dostaje się właśnie wtedy, kiedy ktoś nie potrafi się przyznać do pomyłki. Uważam, że powinni przeprosić tych, którzy już iPhone'a 4 kupili.
« Ostatnia zmiana: Lipca 03, 2010, 23:43:55 pm wysłana przez sambady »

kilgort

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 12-11-2008
  • Wiadomości: 283
  • Reputacja: 0
Odp: iPhone 4
« Odpowiedź #111 dnia: Lipca 06, 2010, 20:56:50 pm »
Poproszę o podanie cen jak to nie problem. Teksty typu "google ci powie" ignoruję  :angel:
Forum coś mi się ostatnio rypało, a nie wiem czy ogarne cały temat.

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: iPhone 4
« Odpowiedź #112 dnia: Lipca 07, 2010, 11:14:11 am »
Nie ma nawet daty premiery w Polsce - a Ty chciałbyś znać cenę :P

AppleCare potwierdza: update nie rozwiąże problemu z odbiorem
Cytuj
Nowa wersja oprogramowania nie poprawi jakości sygnału iPhone'a 4. Serwis firmowy AppleCare oficjalnie podaje taką wiadomość. Wiemy zatem na pewno, że Apple nie ma na razie żadnego pomysłu na poprawienie zasięgu i rozwiązanie problemu "nie tak go trzymaj".

Od kilku tygodni opisujemy kłopoty z zasięgiem, jakich doświadczają użytkownicy najnowszego modelu iPhone'a. Jeśli ktoś sądził, że zaproponowane przez Apple rozwiązanie w postaci aktualizacji oprogramowania w jakiś magiczny sposób poprawi odbiór, może się ostatecznie pożegnać z nadzieją.

Redaktorzy amerykańskiego Gizmodo wykonali trzy telefony do AppleCare. Opisywali kłopoty z jakością połączenia i przerywaniem rozmowy. W trakcie każdej rozmowy otrzymywali tę samą odpowiedź:

• Antena telefonu nie może funkcjonować prawidłowo, gdy telefon trzymany jest w konkretny sposób. Chodzi o dolny lewy róg obwódki.

• Można trzymać telefon w taki sposób, by nie dotykać tego miejsca. Tak się składa, że modelki w materiałach promocyjnych Apple w widoczny sposób tego unikają.

• Inne rozwiązanie to dokupienie do telefonu etui.

• Oczekiwana aktualizacja oprogramowania nie naprawi tego problemy. Zmieni tylko sposób, w jaki telefon wyświetla kreski zasięgu, by widoczna była faktyczna jakość połączenia.

Skoro konsultanci AppleCare są szkoleni, by tak mówić, sprawa jest jasna. Apple powinien jednak jak najszybciej dopracować nie software, tylko budowę iPhone'a 4, ponieważ kłopoty z zasięgiem są powszechnie komentowane i wpływają na reputację firmy. Mimo tych kłopotów Apple wciąż sprzedaje miliony nowych iPhone'ów.
http://gizmodo.pl/gadgets/6635/applecare_potwierdza_update_nie_rozwiaze_problemu_z_odbiorem.html
 :-?

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: iPhone 4
« Odpowiedź #113 dnia: Lipca 07, 2010, 21:38:27 pm »
Wystarczy nie dotykać lewego dolnego rogu  :)

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: iPhone 4
« Odpowiedź #114 dnia: Lipca 07, 2010, 22:58:26 pm »
Wystarczy nie dotykać lewego dolnego rogu  :)

Z drugiej strony jak tak pomyśleć - kto trzyma tak telefon, że wewnętrzna strona twojej dłoni całkowicie blokuje lewy dolny róg telefonu? :-?

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: iPhone 4
« Odpowiedź #115 dnia: Lipca 07, 2010, 23:39:34 pm »
Nie wiem, ja jak miałem iToucha i przeglądałem choćby strony internetowe czy coś robiłem używając tylko prawej ręki to trzymałem właśnie w lewym dolnym rogu tak jak teraz nie wolno. Co prawda nie jest to podczas rozmowy, ale ja tam chętnie bym chciał wiedzieć, czy czasem ktoś do mnie w tej chwili co przeglądam stronki do mnie ktoś nie dzwoni.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: iPhone 4
« Odpowiedź #116 dnia: Lipca 14, 2010, 14:02:58 pm »
No i proszę, gatki Apple to wielka ściema. Gubienie zasięgu to wina konstrukcji. Porównywanie iPhona 4 do innych komórek, które tracą zasięg jak się je chwyci rękoma tak całkowicie to tylko nieudolne gadki fanatyków firmy z jabłuszkiem.

http://komorkomania.pl/2010/07/14/problemy-iphonea-4-z-zasiegiem-to-zdecydowanie-wina-konstrukcji/

A tutaj rozwiązanie

http://komorkomania.pl/2010/07/14/odwolanie-sprzedazy-iphonea-4-kosztowaloby-apple-ponad-1-5-miliarda-dolarow/

Bumper za dolara sprzedawany od Apple (no bo firmowy :lol: ) za 29 dolarów.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: iPhone 4
« Odpowiedź #117 dnia: Lipca 14, 2010, 14:42:31 pm »

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: iPhone 4
« Odpowiedź #118 dnia: Lipca 15, 2010, 08:19:11 am »
Apple to hold iPhone 4 press conference this Friday

Cytuj
Headline says it all folks. Obviously the company is going to be getting out in front of this antenna drama (finally). We've been invited and we'll be there, presumably reporting live! It all happens at 10AM PT, Friday the 16th

http://www.engadget.com/2010/07/14/apple-to-hold-press-conference-on-iphone-4-this-friday/


Czekam niecierpliwie na to, co ma do powiedzenie Apple swoim klientom.
Mam nadzieję, że nie będzie to żaden półśrodek i kolejna próba maskowania problemu, który niewątpliwie istnieje.
Ostatnio ConsumerReports - ocenił iP4 i Apple mocno oberwało za antenę
http://iphone-ipad.pl/index.php/2010/07/sprawozdania-konsumentow-mowi/

Wpadka może zdarzyć się każdej firmie - jeśli nie naprawią tej wady i dalej będą robić z ludzi idiotów i namawiać ich na trzymanie telefonu w inny sposób(!) podziękuje Apple i kupie inny telefon...

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: iPhone 4
« Odpowiedź #119 dnia: Lipca 16, 2010, 21:28:26 pm »