Autor Wątek: Wiedźmin 3: Dziki Gon  (Przeczytany 548044 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #1160 dnia: Stycznia 26, 2015, 21:34:15 pm »
Tym bardziej, że ponoć gra wcale nie wygląda dużo lepiej na mocarnym PC. Pomijamy fakt, że ogólnie wypada blado przy najładniejszych grach z PS4. Troche mi szkoda frajerów, którzy dali się nabrać na potężne moce PC i wywalili fure kasy na kompa żeby ostatecznie i tak grać w brzydsze gry.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #1161 dnia: Stycznia 26, 2015, 21:38:10 pm »
Kompa będzie się opłacało brać za jakieś 4 lata, kiedy grafika, co każdą gierkę pociągnie na ultra w fullhd, będzie za 800~zł. Teraz to tylko frajerzy kupują grafę za bajońskie sumy, bo i tak nie uświadczą dużo lepszej jakości w grach multiplatformowych, a w exy i tak nie pogra (no, chyba, że te "exy" od m$ :lol: ).

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 557
  • Reputacja: 251
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #1162 dnia: Stycznia 26, 2015, 22:11:43 pm »
Kompa będzie się opłacało brać za jakieś 4 lata, kiedy grafika, co każdą gierkę pociągnie na ultra w fullhd, będzie za 800~zł. Teraz to tylko frajerzy kupują grafę za bajońskie sumy, bo i tak nie uświadczą dużo lepszej jakości w grach multiplatformowych, a w exy i tak nie pogra (no, chyba, że te "exy" od m$ :lol: ).
Liczyłem na wyższy poziom obycia w słowie pisanym u przyszłego lekarza. Kilkaset osób kupiło Veyrona i może kilku(nastu) wykorzysta jego potencjał w pełni. Jeżeli ktoś ma na takie to, stać go, to mu nie ubliżaj tylko z tytułu możliwości.


Rok po premierze nowych konsol i PC ma mieć wyraźnie lepszą grafikę. batman to przypieczętuje tylko....Meh.

Fakt. Gra wygląda lepiej na karcie graficznej za 2500zł (0,27% posiadaczy wg Steama) i procesorze za 1300zł. A to i tak pozwala na granie w 30fps co najwyżej :lol:


Być może. Ja ma znacznie lepszy sprzęt i - tak szczerze - mało mnie interesuje jak u innych będzie to hulać.

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #1163 dnia: Stycznia 26, 2015, 22:26:27 pm »
Pochwal sie nim, a jak tam Audio w tym sprzecie? Bedzie slychac na miare Sylwana czy tylko brzdeki, brzdeki..

Generalnie ta seria mnie nie jara od poczatku..ziew.
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #1164 dnia: Stycznia 26, 2015, 22:38:09 pm »
Kilkaset osób kupiło Veyrona i może kilku(nastu) wykorzysta jego potencjał w pełni.


Tak, tylko potencjał Bugatti można sobie wykorzystać w pełni jak się tylko chce. Myślę, że tych co stać na bugatti stać na przetransportowanie go na jakiś tor wyścigowy, żeby sobie pośmigać w wolnym czasie. A mocy PC nigdy nie wykorzystasz o ile nie renderujesz nowego filmu pixara. Po prostu nie ma gry/nie będzie. Od biedy GTA5 w 4K, ale co z tego, jak efekty będą te same co na konsoli. O ile kiedyś na PC były godrejsy, hdry czy inne duperele, których na konsolach po prostu nie było mowy odpalić, teraz jedyną różnicą jest rozdzielczość + aliasing (+ ficzery by nvidia co płącze, że nie ma jej w konsolach, tylko jak masz radka w kompie to też nici z tyh efektów by physX). Rozdzielczość może i robi, w sumie nie widziałem żadnej gry w 4k, ale jeśli to tak samo ma robić wrażenie jak 4k w komórkach w stosunku do fullHD w komórkach to słabo (monitory zazwyczaj są niezbyt duże. Sam mam monitor 4k 27 cali, więc czy na nim zobaczyłbym wielką różnicę to nie wiem - po prostu jest zbyt mały). Więć Sylvanie - przepłaciłeś niczym Rainalien i serio - miska na owoce byłaby znacznie lepszym zakupem.

PS. Pisząc, ze frajer by kupił teraz mocarnego kompa nie miałem Ciebie na myśli.

Xell

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-02-2010
  • Wiadomości: 1 944
  • Reputacja: 40
  • Easy Rider
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #1165 dnia: Stycznia 26, 2015, 22:44:57 pm »
Kilkaset osób kupiło Veyrona i może kilku(nastu) wykorzysta jego potencjał w pełni.


Tak, tylko potencjał Bugatti można sobie wykorzystać w pełni jak się tylko chce. Myślę, że tych co stać na bugatti stać na przetransportowanie go na jakiś tor wyścigowy, żeby sobie pośmigać w wolnym czasie. A mocy PC nigdy nie wykorzystasz o ile nie renderujesz nowego filmu pixara. Po prostu nie ma gry/nie będzie. Od biedy GTA5 w 4K, ale co z tego, jak efekty będą te same co na konsoli. O ile kiedyś na PC były godrejsy, hdry czy inne duperele, których na konsolach po prostu nie było mowy odpalić, teraz jedyną różnicą jest rozdzielczość + aliasing (+ ficzery by nvidia co płącze, że nie ma jej w konsolach, tylko jak masz radka w kompie to też nici z tyh efektów by physX). Rozdzielczość może i robi, w sumie nie widziałem żadnej gry w 4k, ale jeśli to tak samo ma robić wrażenie jak 4k w komórkach w stosunku do fullHD w komórkach to słabo (monitory zazwyczaj są niezbyt duże. Sam mam monitor 4k 27 cali, więc czy na nim zobaczyłbym wielką różnicę to nie wiem - po prostu jest zbyt mały). Więć Sylvanie - przepłaciłeś niczym Rainalien i serio - miska na owoce byłaby znacznie lepszym zakupem.

PS. Pisząc, ze frajer by kupił teraz mocarnego kompa nie miałem Ciebie na myśli.
Plus za kilka dobrych uwag.
Lepiej mieć spokój czy jaja? Współczesne dylematy.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 557
  • Reputacja: 251
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #1166 dnia: Stycznia 26, 2015, 22:59:24 pm »
Ale ja o tym wspominałem wielokrotnie. Mam tego świadomość. Nie licząc czasów PSX (gdzie konsole były mocniejsze niż komputery na początki), PC zawsze nie mógł wykorzystać potencjału (na ogół).
Zawsze staram się dbać o jego formę kupując mocarne podzespoły, i tak jak w SW napisałem, cóż z tego, skoro wychodzi Uncharted, później jego kontynuacja, Killzone II, God of War i miażdżą system. Teraz podobnie będzie z The Order. PC'owcy się zapłaczą, wymyślając niestworzone banialuki, a tak jak tytacz napisał, 0.4% ma sprzęt na miarę.
 
Moja karta jest droższa niż XO i PS4 razem wzięte, niebawem otrzyma takiego samego Bro i mam tyle z tego, że taki FC4 jest nieco ostrzejszy i hula w sześćdziesięciu k/s. Postaci mają tyle samo poligonów. To nie jest skok jakościowy na miarę Kryzysa Trzeciego (poprzednia generacja, a PC). Zgadzam się, ale skoro klient ma możliwość i pieniądze, to może sobie nowego Radeona kupić i mu wystarczy na lata. Moc będzie w większym stopniu czerpana, a konsole po jakimś czasie zaczną się krztusić, choć juz GTA V i TLoU pięknie ukoronowało poprzednią generację.



Pochwal sie nim, a jak tam Audio w tym sprzecie? Bedzie slychac na miare Sylwana czy tylko brzdeki, brzdeki..

Na miarę.  8)

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #1167 dnia: Stycznia 26, 2015, 23:07:40 pm »
Rok po premierze nowych konsol i PC ma mieć wyraźnie lepszą grafikę. batman to przypieczętuje tylko....Meh.

Fakt. Gra wygląda lepiej na karcie graficznej za 2500zł (0,27% posiadaczy wg Steama) i procesorze za 1300zł. A to i tak pozwala na granie w 30fps co najwyżej :lol:

Myślę, że można to ponownie wstawić:


:D
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 26, 2015, 23:21:15 pm wysłana przez Wulfen »

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 557
  • Reputacja: 251
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #1168 dnia: Stycznia 26, 2015, 23:09:03 pm »
Najgorsze jest to, że podobno to kolejna gra na tę generację, która nie trzyma stałych trzydziestu.... :evil:

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #1169 dnia: Stycznia 26, 2015, 23:14:57 pm »
dlaczego jak chce wrzucic film yt wyskakuje mi"link niepoprawny"?
Musisz wywalić "s" z https.

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #1170 dnia: Stycznia 26, 2015, 23:20:43 pm »
Najgorsze jest to, że podobno to kolejna gra na tę generację, która nie trzyma stałych trzydziestu.... :evil:

Co z tego, skoro i tak masz wyje**ne?

mało mnie interesuje jak u innych będzie to hulać.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #1171 dnia: Stycznia 26, 2015, 23:36:13 pm »
Moja karta jest droższa niż XO i PS4 razem wzięte,

Na miarę.  8)

Co Ty masz za kartę? Drożej niż 3400 to można kupić chyba tylko titana + jakieś tam stacje graficzne. Zamiast drugiej karty to kup sobie tv4k +55cali, bo to coś co jest tylko dwa ray większe od skrzyni do peceta to słabiutko...

Lem++

  • Global Moderator
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 07-11-2008
  • Wiadomości: 10 698
  • Reputacja: 209
  • 07.11.2008 - 16.08.2010 †
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #1172 dnia: Stycznia 27, 2015, 00:00:38 am »
Cytuj
Nasz wysłannik, Dawid, postanowił spróbować odpowiedzieć na nurtujące wielu graczy pytanie dotyczące wymagań sprzętowych Wiedźmina 3. Teoria teorią, a praktyka praktyką: okazało się, że pecet wyposażony w procesor Intel Core i7-4790, 8 GB RAM-u oraz kartę graficzną GeForce GTX 980 z 4 GB pamięci pozwolił cieszyć się rozgrywką z ustawieniami na poziomie wysokim, wyłączonym SSAO oraz, cytując, „skromnym wygładzaniem krawędzi i filtrowaniem anizotropowym”. Ten komputer nie zapewnił przez cały czas płynnej rozgrywki, zdarzały się spadki wydajności , a do tego liczba klatek na sekundę raczej nie przekraczała 35, chociaż nie było możliwości tego zmierzyć.
http://pclab.pl/news61640.html

PC MASTER RACE :lol: :lol:

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #1173 dnia: Stycznia 27, 2015, 00:05:59 am »
Dodajmy do tego, ze to karta za 2600zł i już jest beki co niemiara :lol:

Byłoby mi w ch** smutno, jakbym kupił taką grafikę, a potem gra chodziłaby tak samo albo i gorzej niż na konsoli za 1600 :(

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #1174 dnia: Stycznia 27, 2015, 00:07:31 am »
Mam rozumieć, że na tym etapie komp za 5-6 tysięcy ciągnie grę na poziomie zbliżonym do konsoli za 1,5?  :lol:

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 557
  • Reputacja: 251
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #1175 dnia: Stycznia 27, 2015, 00:15:36 am »
Moja karta jest droższa niż XO i PS4 razem wzięte,

Na miarę.  8)

Co Ty masz za kartę? Drożej niż 3400 to można kupić chyba tylko titana + jakieś tam stacje graficzne. Zamiast drugiej karty to kup sobie tv4k +55cali, bo to coś co jest tylko dwa ray większe od skrzyni do peceta to słabiutko...

Tyś chyba nauki mierzenia u Lema pobierał.  :shifty: To czterdzieści osiem cali. Uważam, iż to wystarczająca przekątna jak na monitor. I ma 4k. Kupiony specjalnie pod PC. Karta była w zakupowych przestawiana. Nie śledzisz, nieładnie. Kupię drugą dla zapasu mocy. Nowy tv nie jest mi potrzebny, ponieważ mam kilka, a taka karta pod granie na PC się przyda - nowy Batman w 4k+ultra+59.9-60k/s będzie zjawiskowy.

Poza tym (wracając do bohatera tematu) wątpię by na najmocniejszych kartach całość działała tak jak sobie tego życzę. Scalenie dwóch taki efekt zapewni, choć Iras ma w swojej drwinie nieco racji, ale przecież sam o tym wspominałem, że różnice nie są aż tak spore, by tyle przepłacać. Niemniej, jeżeli ktoś sobie chce taki sprzęt kupić, nic nie stoi na przeszkodzie, a zawsze to będzie płynniej, ostrzej, i tak dalej.

Pytanie tylko czy to jest potrzebne do pełni cyfrowego szczęścia....

Przynajmniej nie będziecie musieli na DF czekać z porównaniami  :roll:

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #1176 dnia: Stycznia 27, 2015, 00:27:38 am »
Mam rozumieć, że na tym etapie komp za 5-6 tysięcy ciągnie grę na poziomie zbliżonym do konsoli za 1,5?  :lol:
blacharnia mowi ze mają jeszcze dużo czasu  :lol:

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 557
  • Reputacja: 251
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #1177 dnia: Stycznia 27, 2015, 00:40:06 am »
Blacharzy nie ma co słuchać. Najzabawniejsze są komentarze, że konsolowe to beta testerzy, a prawdziwy produkt tylko na master race się ukazuje, bo ultra+4k+60, bla, bla.
Już w CDA drwią z Bloodborne, że trzydzieści k/s to się slo motion nazywa. Gimbazie, którzy nie mają na smartfon za 4cyfry się nie dziwie - dzieciaki, ale, że dorośli ludzie, którym się płaci, takie brednie wypisują....

Przecież tam ani w redakcji, ani nikt w domu nie ma sprzętu z kartą droższą niż dwa 400powiedzmy, a wielkie poruszenie przy W III będzie/jest.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 084
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #1178 dnia: Stycznia 27, 2015, 07:26:38 am »
Kupiony specjalnie pod PC. Karta była w zakupowych przestawiana. Nie śledzisz, nieładnie. Kupię drugą dla zapasu mocy. Nowy tv nie jest mi potrzebny, ponieważ mam kilka, a taka karta pod granie na PC się przyda - nowy Batman w 4k+ultra+59.9-60k/s będzie zjawiskowy.

Moich ustawień sobie niestety nie kupisz.
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #1179 dnia: Stycznia 27, 2015, 07:29:35 am »
Racja. I tak byłaby to strata pieniędzy.

Xell

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-02-2010
  • Wiadomości: 1 944
  • Reputacja: 40
  • Easy Rider
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #1180 dnia: Stycznia 27, 2015, 08:09:55 am »
Blacharze to, blacharze tamto... Gdzie Wy macie tych blacharzy? Ktos tu ma chyba syndrom oblezonej twierdzy :lol:
Lepiej mieć spokój czy jaja? Współczesne dylematy.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 084
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #1181 dnia: Stycznia 27, 2015, 08:28:40 am »


Grafa poza rozdzielczością i efektami Nvidia bez większych różnic PC a konsole.

Od 9:15.

Blacharze mogą już płakać.

« Ostatnia zmiana: Stycznia 27, 2015, 08:31:22 am wysłana przez Kyokushinman »

Milford_Cubicle

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2007
  • Wiadomości: 856
  • Reputacja: 2
  • IT could swallow all of us before IT even CHEWED!
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #1182 dnia: Stycznia 27, 2015, 08:36:20 am »


grafiiikaaa buuuhuhuhu
I'm happy to pull my veins out and braid a rope
I don't need hope to know that you'd die slow
I'm happy to pull my veins out and braid a rope
I don't need hope to know that you'd die slow

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #1183 dnia: Stycznia 27, 2015, 08:48:02 am »
Również uważam, że większość ostatnich postów powinno zostać przerzuconych do System Wars.

Mrocz

  • Gość
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #1184 dnia: Stycznia 27, 2015, 09:39:46 am »
Blacharze to, blacharze tamto... Gdzie Wy macie tych blacharzy? Ktos tu ma chyba syndrom oblezonej twierdzy :lol:



grafiiikaaa buuuhuhuhu

Również uważam, że większość ostatnich postów powinno zostać przerzuconych do System Wars.

Jak dla mnie jest to naturalna reakcja Beki jaką ludzie tutaj mają spowodowana typowymi argumentami "PC Master Race". Jakby tak przejrzeć fora i komentarze to regularnie widać "lol konsole nie domagają na PC mam fullHD i 60FPS" albo "na PC możemy grać w 4k i lepsza grafa!" i to właśnie blacharnia zapomina o grywalności na rzecz grafiki. Tutaj jest zwyczajna beka z przeciętnego fanboya PC.

Żeby nie było ja tam cieszę się z 1080p i stabilnych 30FPS, ale najważniejsze by gra trzymała klimat Wiedźmina :) Jeśli to będzie spełnione to nawet przy krótkich spadkach fpsów będę się dobrze bawić.

Xell

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-02-2010
  • Wiadomości: 1 944
  • Reputacja: 40
  • Easy Rider
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #1185 dnia: Stycznia 27, 2015, 09:53:01 am »
Blacharze to, blacharze tamto... Gdzie Wy macie tych blacharzy? Ktos tu ma chyba syndrom oblezonej twierdzy :lol:



grafiiikaaa buuuhuhuhu

Również uważam, że większość ostatnich postów powinno zostać przerzuconych do System Wars.

Jak dla mnie jest to naturalna reakcja Beki jaką ludzie tutaj mają spowodowana typowymi argumentami "PC Master Race". Jakby tak przejrzeć fora i komentarze to regularnie widać "lol konsole nie domagają na PC mam fullHD i 60FPS" albo "na PC możemy grać w 4k i lepsza grafa!" i to właśnie blacharnia zapomina o grywalności na rzecz grafiki. Tutaj jest zwyczajna beka z przeciętnego fanboya PC.

Żeby nie było ja tam cieszę się z 1080p i stabilnych 30FPS, ale najważniejsze by gra trzymała klimat Wiedźmina :) Jeśli to będzie spełnione to nawet przy krótkich spadkach fpsów będę się dobrze bawić.
Ale gdzie są ci blacharze? Wyselekcjonujemy, Windom zbanuje i spokój.  :angel:
Lepiej mieć spokój czy jaja? Współczesne dylematy.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #1186 dnia: Stycznia 27, 2015, 10:01:22 am »
na innych forach. Tutaj mamy tylko dziwnego blacharza, co mimo możliwości grania w multiplatformy w fullhd + 60fps i tak kupuje te same gry na ps4.

Milford_Cubicle

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2007
  • Wiadomości: 856
  • Reputacja: 2
  • IT could swallow all of us before IT even CHEWED!
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #1187 dnia: Stycznia 27, 2015, 10:06:44 am »
to właśnie blacharnia zapomina o grywalności na rzecz grafiki

Jak się czyta to forum i tematy o grach to można się kłócić ; )
I'm happy to pull my veins out and braid a rope
I don't need hope to know that you'd die slow
I'm happy to pull my veins out and braid a rope
I don't need hope to know that you'd die slow

dante0

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 22-07-2008
  • Wiadomości: 1 323
  • Reputacja: 26
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #1188 dnia: Stycznia 27, 2015, 10:08:46 am »
to właśnie blacharnia zapomina o grywalności na rzecz grafiki

Jak się czyta to forum i tematy o grach to można się kłócić ; )
True.

Xell

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-02-2010
  • Wiadomości: 1 944
  • Reputacja: 40
  • Easy Rider
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #1189 dnia: Stycznia 27, 2015, 10:09:06 am »
na innych forach.
Masakra, 10 chłopa walczy z blacharzem z innego forum na tym. Wygląda mi to jednak na urojony problem.
Lepiej mieć spokój czy jaja? Współczesne dylematy.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #1190 dnia: Stycznia 27, 2015, 10:10:05 am »
Blacharze to, blacharze tamto... Gdzie Wy macie tych blacharzy? Ktos tu ma chyba syndrom oblezonej twierdzy :lol:



grafiiikaaa buuuhuhuhu

Również uważam, że większość ostatnich postów powinno zostać przerzuconych do System Wars.

Jak dla mnie jest to naturalna reakcja Beki jaką ludzie tutaj mają spowodowana typowymi argumentami "PC Master Race". Jakby tak przejrzeć fora i komentarze to regularnie widać "lol konsole nie domagają na PC mam fullHD i 60FPS" albo "na PC możemy grać w 4k i lepsza grafa!" i to właśnie blacharnia zapomina o grywalności na rzecz grafiki. Tutaj jest zwyczajna beka z przeciętnego fanboya PC.

Żeby nie było ja tam cieszę się z 1080p i stabilnych 30FPS, ale najważniejsze by gra trzymała klimat Wiedźmina :) Jeśli to będzie spełnione to nawet przy krótkich spadkach fpsów będę się dobrze bawić.
Ale gdzie są ci blacharze? Wyselekcjonujemy, Windom zbanuje i spokój.  :angel:
Ja już pisałem, że od banowania kogokolwiek się odcinam.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #1191 dnia: Stycznia 27, 2015, 10:12:56 am »
Nie wiem kto tutaj walczy. Ludzie po prostu wklejają tutaj screeny wypowiedzi blacharzy kiedy ukazano im wymagania i tyle. Jedynie Sylvanowi trochę smutno i się obrusza, bo wydał na samą grafikę tyle co koszt PS4 i połowa xboxa, a i tak nie będzie miał 4k, a z tekstu okazuje się, że nawet w fullhd stabilnych fpsów może nie mieć.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 674
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #1192 dnia: Stycznia 27, 2015, 10:30:08 am »
Poza tym (wracając do bohatera tematu) wątpię by na najmocniejszych kartach całość działała tak jak sobie tego życzę. Scalenie dwóch taki efekt zapewni, choć Iras ma w swojej drwinie nieco racji, ale przecież sam o tym wspominałem, że różnice nie są aż tak spore, by tyle przepłacać. Niemniej, jeżeli ktoś sobie chce taki sprzęt kupić, nic nie stoi na przeszkodzie, a zawsze to będzie płynniej, ostrzej, i tak dalej.

Pal licho kupowanie drogiej karty, sam co 4-5 lat tak robię. Kupowanie drugiego takiego GPU jednak mija się już z celem. Na ogół różnice między nowszymi modelami nie są duże (no chyba, że zmienia się co kilka lat, wtedy czuć przeskok), ale powiedźmy, że płacisz za nowy sprzęt i jest ok. W przypadku SLI/Cross Fire płacisz drugie tyle za lekki skok wydajności. Już kiedyś pisałem, że jedna krata jest lepsza/bardziej opłacalna niż dwie. Po pierwsze -  jak masz dwie karty, to powinno być dwa razy szybciej, a tak niestety nie jest i nie będzie. Po drugie, różnie bywa z obsługą takiej konfiguracji (Crysis 2 i czekanie kilka miesięcy na patcha, który wyeliminuje artefakty). Najczęściej są olewane.

W zasadzie to jest tak - jedna karta nie jest wykorzystywana na maksa swoich możliwości (i stąd kasa idzie po części w błoto, jeśli kupuje się drogi sprzęt). Druga karta jest już wykorzystywana tylko w małym procencie, więc w zasadzie większość jej ceny graczowi się nie zwraca.

Bogatemu oczywiście nikt nie zabroni, a dla entuzjastów takie zakupy mają sens. Fajnie gdyby branża jeszcze faktycznie takich ludzi doceniała i dawała w ich ręce coś ekstra. Niestety jest na odwrót.

EDIT:

Obejrzałem sobie filmik z Gamersyde i choć generalnie jest ok, to rzuciło mi się kilka rzeczy - wciąż Redzi stosują SSAO co wygląda źle, Geralt biega w mrocznej poświacie, która na dodatek odcina się od postaci przezroczystym obrysem. Włosy czasem bardzo przenikają przez geometrię (w zależności od wdzianka), a widać to głównie przez kontrast miedzy kolorami włosów i ubrania. Animacja otwierania drzwi, jest strasznie niespójna - drzwi otwierają się jakby dostały z kopa, a ruch ręki Geralta sugeruje coś innego. Woda wygląda słabo, szczególnie te "niby" kałuże na brzegu, które są tą samą wodą co na morzu. I tak można wymieniać i wymieniać, rzeczy mniejsze i większe. Generalnie wygląda ok, mi najbardziej podobają się postacie. w większości są bardzo fajnie wykonane. Otocznie robi znacznie mniej, przypomina mi trochę Dragon Age. Dlatego jestem zaskoczony, że gra nie chodzi dobrze na mocnej konfiguracji, tym bardziej, że słyszałem coś innego. Widać jednak jednoczesny development na konsole nie zmienił wiele w poziomie optymalizacji CDP. Szkoda, tym bardziej, że będzie masakra pewnie przy włączeniu featurek Nvidii, nie wspominając o ubersamplingu ;P.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 27, 2015, 10:56:22 am wysłana przez Zielarz »

Lem++

  • Global Moderator
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 07-11-2008
  • Wiadomości: 10 698
  • Reputacja: 209
  • 07.11.2008 - 16.08.2010 †
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #1193 dnia: Stycznia 27, 2015, 12:22:05 pm »
Animacja otwierania drzwi, jest strasznie niespójna - drzwi otwierają się jakby dostały z kopa, a ruch ręki Geralta sugeruje coś innego.
Jupp.

Woda wygląda słabo, szczególnie te "niby" kałuże na brzegu, które są tą samą wodą co na morzu
Jupp.

Magiq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-12-2005
  • Wiadomości: 2 814
  • Reputacja: 66
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #1194 dnia: Stycznia 27, 2015, 13:00:07 pm »
Chociaż Zielarz mądrze prawi ;) Ogólnie kapa jeśli rzeczywiście będzie lipa z optymalizacją, ale jestem dobrej myśli.
Natomiast wiedźminem 3 i tak się jaram chociażby dla genialnego dubbingu i dialogów jakie to miały miejsce w 2jce. No i ten nasz kilmat  :)

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #1196 dnia: Stycznia 27, 2015, 14:25:08 pm »
Takie opinie bez materiałów graficznych można sobie w rzić wsadzić. Ostatnimi filmikami też na razie nie ma się co sugerować  :/

wsciekly_blondyn

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2004
  • Wiadomości: 4 054
  • Reputacja: 25
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #1197 dnia: Stycznia 27, 2015, 15:26:41 pm »
Takie opinie bez materiałów graficznych można sobie w rzić wsadzić. Ostatnimi filmikami też na razie nie ma się co sugerować  :/
:yes_anim:


linki
http://bit.ly/15LNjQT

http://www.gamersyde.com/download_the_witcher_3_wild_hunt_january_2015_gameplay-33950_en.html


Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 674
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #1198 dnia: Stycznia 27, 2015, 16:33:04 pm »
Z tą optymalizacją to szaleją, bo przeczytałem właśnie, że nawet na PC celują w 30 fps'ów. Zakładam, że chodzi o to, aby na rekomendowanej konfiguracji miało to chodzić w tych 30 fps'ach, czyli pewnie da radę wycisnąć więcej (choć może do 60 się nie dojdzie). Czy tylko mnie wydaje się to dziwne jak na rynek PC?

Czyli obecnie nie ma za bardzo sprzętu pod Wieśka, tak bardzo wyprzedza swoją epokę :P (albo ustanawia standardy, według zachodnich mediów). CDP'owa specyfika tworzenia gier trochę im bokiem wychodzi. Znowu.

lupinator

  • Gość
Odp: Wiedźmin 3: Dziki Gon
« Odpowiedź #1199 dnia: Stycznia 27, 2015, 17:04:13 pm »
Profil PS nie próżnuje: