Autor Wątek: Etos pracy recenzenta gier  (Przeczytany 8617 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Etos pracy recenzenta gier
« dnia: Grudnia 08, 2018, 12:03:35 pm »
Kazdy z nas wychowal sie na Reckach gier z SS, PE czy N+, ale czy kazdy mial stycznosc z krytykiem, ktory wydawal naprawde etyczne sady przy ocenianiu gier?

Dzujo i Zax to w tej chwili najbardziej odpowiedni ludzie w tej branzy. Reszta w ogole nie powinna miec stycznosci ani z pisaniem, ani z graniem bo nie zna sie ani na jednym ani na drugim. 

Jakie portale internetowe, nazwiska sa warte uwagi?
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Kopersztyk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-05-2007
  • Wiadomości: 1 836
  • Reputacja: 39
  • Why so serious?
Odp: Etos pracy recenzenta gier
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 08, 2018, 13:16:15 pm »
Moim zdaniem Quaz chociaż mnie wkurzył ostatnio spoilerem w recenzji Red Dead Redemption 2. Na szczęście obejrzałem po ograniu fabuły, ale takich rzeczy bardziej bym się spodziewał po NrGeeku. Ten drugi zaś ma dość często spoilery w recenzjach i staram się omijać recenzje gier z rozbudowaną fabuła w jego wykonaniu. Dawno temu lubiłem czytać opinie Gulasha z Neo Plus ponieważ był rzeczowy i prawie zawsze zgadzałem się z jego opinią. W ogóle to ciężko o dobre recenzje printu skoro mamy tylko jedne czysto konsolowe pismo na naszym rynku.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 08, 2018, 13:19:50 pm wysłana przez Kopersztyk »

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: Etos pracy recenzenta gier
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 08, 2018, 15:52:19 pm »
A edge magazine nikt tu nie czyta?
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Kopersztyk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-05-2007
  • Wiadomości: 1 836
  • Reputacja: 39
  • Why so serious?
Odp: Etos pracy recenzenta gier
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 08, 2018, 15:57:00 pm »
Z tego co napisałeś w pierwszym poście myślałem, że Ci chodzi tylko o rodzimą prasę bądź internet. Tak czy inaczej na pytanie odpowiadam: nie miałem jakoś styczności.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Etos pracy recenzenta gier
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 28, 2019, 15:21:41 pm »
Mając lat kilkanaście czytałem i zachwycałem się Secret Service (miałem napisać w skrócie SS, ale zabrzmiałoby bo co najmniej niestosownie).
Był tak taki kącik, bodaj Kombat Korner to się nazywało i prowadził go niejaki Marcin Kamil Górecki alias Gulash.
Co prawda mialem mu za złe, że na kilka zrzutów przy recenzji VF Drugiego w kilku umieścił swojego ulubieńca Liona, ale co tam  :grin:
No i konsolowy, skromny, bo skromny, ale jednak dający frajdę kacik.

Później było Neo Plus, które wg mnie miało najlepsza oceniaczkę jaka widziałem - rzetelna, przejrzysta. No i PE, które kupuje bodaj od 4tego numeru.

Z rzetelnością wiadomo jak to jest. Redaktor swoje, naczelny swoje, przez co wychodziły mało profesjonalne akcje typu Star ocenia bodaj FF X, ale w recenzji napisał, że gry jeszcze .... nie przeszedł.  :-x

Niemniej to było lata temu.

Teraz w dobie YouTube lubię obejrzeć materiały na Zagrajnik tv. Jędrzej ma wadę wymowy, ale (co istotne) publikuje ciekawe materiały. Na tyle ciekawe, że sensownie wybronić skrzynie potrafi (lootbox). Gorąco polecam. Świetny był też jego materiał o Skyrim.

Lubie również arhn.eu. Arhon to bardzo rzetelny facet. To jak bezceremonialnie obił (aż mi szkoda było) PSX Classic i jak wygrał potyczkę z Chmielarzem .... klasa. No i jako jeden z nielicznych napisał o tekturach 4k na One X. Profesjonalista.

Ekipa TVGry, tez ma ciekawe materiały. Z zagranicznych MxR Mods. Chłopak publikuje zabawne materiały o modach do kultowego Skyrim zarabiając na tym krocie. No i chyba mój ulubiony recenzent Karak z ACG. Na rodzimym poletku NRGeek i quaz tez są bardzo w porządku.
Choć nie podoba mi się to, ze niemal wszyscy odpuścili sobie klasyczne ocenianie gier, bo nagle okazało się (taka durna moda), że ludzie nie widzą co to 10/10.  :-?