Autor Wątek: Nasze telefony.  (Przeczytany 257189 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1160 dnia: Września 19, 2008, 07:02:03 am »
Otwiera Ci się często ta klapka od aparatu?
Tak. Wtedy kiedy zaczynam robić zdjęcia. 8-)
No i czasami jak mam ciasne kieszenie. :-P

Marciin

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 24-08-2005
  • Wiadomości: 442
  • Reputacja: 10
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1161 dnia: Września 19, 2008, 08:31:08 am »
Kurde, Wojtek narzeka na K800i, a mi się w sumie podoba (prócz tego tyłu i joya). Dobre toto? Miał być iPhone, miał być K850, ale ostatecznie szukam tel do 500 zł. W miarę mały, do dzwonienia, smsowania, słuchania troszkę muzyki i robienia nieco zdjęć.

Polecam nokie 6120 classic. Oczywiście z symbianem 8) ,używaną spokojnie zmieścisz się w 500 zł, za nówkę zapłacisz około 600. Dodam jeszcze że ten telefonik ma procesor 369MHz, więc żadnego mulenia nie doświadczysz. Możesz wgrać do fona masę aplikacji w tym emulatory np. GBA(z dźwiękiem, bez przycinek). Telefonik ma małe rozmiary, takie jak 6300.Dodaj do tego HSDPA i 2 kamerki, w tej cenie bezkonkurencyjny. K800i to zwykły telefonik który znudzi ci się po tygodniu.
« Ostatnia zmiana: Września 19, 2008, 08:34:39 am wysłana przez Marciin »

svonston

  • Gość
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1162 dnia: Września 19, 2008, 08:47:26 am »
Gram na konsolach, nie na komórkach. Interesował mnie w miarę tani telefon, najlepiej bez Symbiana, na którym posłucham muzyki i zrobię 2-3 zdjęcia jakiejś notatce w miesiącu, ale chyba wezmę najtańszą Nokię, bo w sumie nie opłaca mi się płacić 500 zł, by poużywać kilku funkcji naście razy podczas "życia" telefonu. Trudno, dzięki za pomoc. : ]

Marciin

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 24-08-2005
  • Wiadomości: 442
  • Reputacja: 10
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1163 dnia: Września 19, 2008, 09:01:28 am »
Hehe zmieniłeś zdanie z iPhone na najtańszą nokie :D

svonston

  • Gość
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1164 dnia: Września 19, 2008, 09:12:49 am »
iPhone'a i tak kiedyś zdobędę, bo muszę się nim pobawić. :>

Po prostu zamiast kupować tel z odtwarzaczem, to będę nosił dwa - najtańszą Nokię + W950i, którego teraz mam, z lewą kartą sim jako odtwarzacz mp3. :lol:
« Ostatnia zmiana: Września 19, 2008, 09:15:56 am wysłana przez svonston »

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1165 dnia: Września 19, 2008, 10:41:02 am »
dobra powtorze pytanie bo wczesniej zostalo zignorowane :)

mial ktos z was kontakt z samsungiem omnia ?!? jest to podobno odpowiedz samsunga na iphona - windows mobie 6.1, touch screen itp. nie wiem czy nie opchnac swojego Tocco dolozyc 200 gbp i brac Omnie... choc chyba jak i iPhone - Omnia jest duza - dla mnie za duza...

oscyp

  • Gość
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1166 dnia: Września 19, 2008, 10:48:21 am »
Mimo szacunku do Samsunga (od zera do bohatera) omnia to bezczelna podróba jabkofona. Kup lepiej iPhone.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1167 dnia: Września 19, 2008, 10:58:08 am »
Mimo szacunku do Samsunga (od zera do bohatera) omnia to bezczelna podróba jabkofona. Kup lepiej iPhone.

ale Iphone to apple'a za ta firma nie przepadam (nie wiem czemu), dlatego zamiast Ipoda kupilem sobie inny odtwarzacz najpierw Creative potem Panasonic, a to dlatego ze wszyscy maja iPod'y, Mac'i napawaja mnie wstretem a to z tego wzgledu ze uwielbiam zabawe z hardware ( kompa w domu mam w samej "ramie" bez obudowy a za wlacznik sluzy mi jebitny czerwony przycisk przytwierdzony do biurka :) - tak jak w tych starych filmach co takim duuuzym czerwonym przyciskiem rakiety odpalali - jak dla mnie urzadzenia od Appla stawiaja zbyt duze ograniczenia) Omnia ma Windows Mobile, ktory sobie bardzo cenie, a stycznosc z tym OeSem sprawia mi wiele radosci...teraz uzywam normalnego tel, bez zadnego specjalnie rozbudowanego OeSu, ale najwazniejsze dla mnie jest dzwonienie - b.duzo dzwonie duzo tel odbieram i esemesuje wiec bateria musi byc "twarda" :) w Tocco wytrzymuje srednio 2-3 dni w porywach 4 :) - w sumie bardziej mi potrzebny smarthphone z outlookiem pakietem office itp. wiec Omnia wydaje mi sie odpowiedniejsza...

oscyp

  • Gość
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1168 dnia: Września 19, 2008, 11:03:14 am »
Ok, to są sensowne argumenty, masz u mnie zielone światło.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1169 dnia: Września 19, 2008, 11:23:17 am »
Ok, to są sensowne argumenty, masz u mnie zielone światło.

dzieki szefie :D

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1170 dnia: Września 19, 2008, 11:40:23 am »
Mimo szacunku do Samsunga (od zera do bohatera) omnia to bezczelna podróba jabkofona. Kup lepiej iPhone.

ale Iphone to apple'a za ta firma nie przepadam (nie wiem czemu), dlatego zamiast Ipoda kupilem sobie inny odtwarzacz najpierw Creative potem Panasonic, a to dlatego ze wszyscy maja iPod'y, Mac'i napawaja mnie wstretem a to z tego wzgledu ze uwielbiam zabawe z hardware ( kompa w domu mam w samej "ramie" bez obudowy a za wlacznik sluzy mi jebitny czerwony przycisk przytwierdzony do biurka :) - tak jak w tych starych filmach co takim duuuzym czerwonym przyciskiem rakiety odpalali - jak dla mnie urzadzenia od Appla stawiaja zbyt duze ograniczenia) Omnia ma Windows Mobile, ktory sobie bardzo cenie, a stycznosc z tym OeSem sprawia mi wiele radosci...teraz uzywam normalnego tel, bez zadnego specjalnie rozbudowanego OeSu, ale najwazniejsze dla mnie jest dzwonienie - b.duzo dzwonie duzo tel odbieram i esemesuje wiec bateria musi byc "twarda" :) w Tocco wytrzymuje srednio 2-3 dni w porywach 4 :) - w sumie bardziej mi potrzebny smarthphone z outlookiem pakietem office itp. wiec Omnia wydaje mi sie odpowiedniejsza...
Radzę więc zapoznać się z Mac OS X. Właśnie kupiłem matce iMac'a do biura i już nie spojrzy na Windowsy. Może lubisz grzebać w hardware, ja lubię jak mi się system ładuje w 20 sec. Wadą może iPhone'a jest to że jednak jak jesteś osobą multimedialną - newsy, maile - to bateria trzyma 2 dni. Natomiast nawigacja i wygoda w użytkowaniu wynagradzają to wszystko.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1171 dnia: Września 19, 2008, 12:19:10 pm »
jesli masz dobrze skonfigurowany windows to tez ci sie bedzie ladowal 20s do tego na Mac'a nie ma masy softu ktorego ja potrzebuje, nie zajmuje sie ani muzyka ani grafika, pakiet biurowy to tez tylko przydatny dodatek, kompa prawie nie wylaczam, formata nie pamietam kiedy robilem (ale w ten weekend chyba zrobie, dodaje drugi dysk - bedzie juz 1TB - do kompa i bede musial poprzenoscic dane i chce 2 - 3 OeSy zainstalowac :) ) - uwielbiam zabawe z overclockingiem, kombinacje z kabelkami itd. czesto tez upgrade'uje kompa wiec Mac porpostu mi nie pasuje ... nie przecze jest to dobry hardware do okreslonych zadan, jednak nie dla mnie...

btw. u mnie w firmie mamy blisko 500 komputerow, wszystkie to PeCety z Windowsem XP

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1172 dnia: Września 19, 2008, 13:24:20 pm »
Wszystko bez Windowsa jest lepsze niż z Windowsem, a jeszcze lepsze, kiedy ma w środku Mac OS.

Kupiłem sobie białego macbooka w najbiedniejszej opcji. Za jego cenę miałbym wypasioną Toshibę z mocniejszym prockiem, większą ilością ramu i zajebistym, zewn. układem graficznym nVidii. I wiecie co? Ani przez chwilę nie żałowałem wyboru. Bezdyskusyjnie osiągnąłem wyższy poziom przyjemności z użytkowania komputera.

Devilek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2005
  • Wiadomości: 8 220
  • Reputacja: 73
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1173 dnia: Września 19, 2008, 13:25:48 pm »
Czy przed sprzedażą opłaca się wymienic w komie obudowe i klawisze? Są w miare dobrym stanie rys, zdarty lakier z tyłu (K510i).
Yeahh, me and hate that's an odd couple

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1174 dnia: Września 19, 2008, 13:41:12 pm »
Wszystko bez Windowsa jest lepsze niż z Windowsem, a jeszcze lepsze, kiedy ma w środku Mac OS.

Kupiłem sobie białego macbooka w najbiedniejszej opcji. Za jego cenę miałbym wypasioną Toshibę z mocniejszym prockiem, większą ilością ramu i zajebistym, zewn. układem graficznym nVidii. I wiecie co? Ani przez chwilę nie żałowałem wyboru. Bezdyskusyjnie osiągnąłem wyższy poziom przyjemności z użytkowania komputera.

I tak samo jest z iPhone - nowy level przyjemności...


LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1175 dnia: Września 19, 2008, 13:46:11 pm »
Wszystko bez Windowsa jest lepsze niż z Windowsem, a jeszcze lepsze, kiedy ma w środku Mac OS.

Kupiłem sobie białego macbooka w najbiedniejszej opcji. Za jego cenę miałbym wypasioną Toshibę z mocniejszym prockiem, większą ilością ramu i zajebistym, zewn. układem graficznym nVidii. I wiecie co? Ani przez chwilę nie żałowałem wyboru. Bezdyskusyjnie osiągnąłem wyższy poziom przyjemności z użytkowania komputera.

I tak samo jest z iPhone - nowy level przyjemności...


zalezy komu co sprawia radosc, je nie mam problemu z obsulga PC z Windowsem na pokladzie/sprawia mi to przyjemnosc, ale jesli komus to sprawia trudnosci to w sumie smutne ;), kolejna kwestia to to dlaczego jesli MacOS jest taki "cacy" to MS jest liderem rynku ?!?!?

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1176 dnia: Września 19, 2008, 13:55:39 pm »
Tu nie chodzi o to, czy win jest trudny w obsłudze czy nie. Chodzi o to, że MacOS jest po prostu łatwiejszy, bardziej intuicyjny, itd...
Ale to trzeba sprawdzić samemu i dopiero wtedy wziąć się za porównania. Jeśli nie bawiłeś się iPhone czy innymi produktami Apple to nie zrozumiesz ocb.
PRZYKŁAD: co z tego, że w nokii e61 pisze się wygodnie SMS-y jeśli pisanie ich na iP sprawia autentyczną radość?
co z tego, że posiada on opcję wybierania głosowego - jeśli i tak 90& użytkowników z niej nie korzysta i dlatego nie ma jej w iP?
kolejna kwestia to to dlaczego jesli MacOS jest taki "cacy" to MS jest liderem rynku ?!?!?

życie...

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1177 dnia: Września 19, 2008, 14:29:32 pm »
Chcę zrobić notatkę - zapisać fragment tekstu ze strony w pliku tekstowym. Na PC zaznaczam tekst, kopiuję [ctrl+c], otwieram notatnik [start > programy > akcesoria > notatnik], wklejam [ctrl+v], zapisuje [plik > zapisz jako... > wybranie lokalizacji, nazwa > zapisz] - trochę się trzeba naklikać, prawda? Na macu zaznaczam tekst i przeciągam na biurko. Taka jest różnica między OS X a Windows. Użytkownicy PC w ogóle nie zdają sobie sprawy, jak można uprościć pewne operacje. Nie spróbujesz - nie zrozumiesz.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1178 dnia: Września 19, 2008, 15:47:16 pm »
no z ta notatkami fajny motyw na Mac'u rzeczywiscie, zastanawiam sie czy nie ma zadnej wtyczki podobnej do Windowsa :) ja jednak i tak nie klikam tyle co napisales kiedy chce zrobic notatke, wogole myszkie nie uzywam zbyt wiele, idzie tak : CTRL+C -> znaczek Windows + R ->wpisuje "notepad"-> ENTER -> CTRL + V -> CTRL+S nazwa pliku -> ENTER ...

ale wiem o co wam chodzi...


ale tak jak napisalem ja wole czegos innego, uwielbiam stare dobre wklepywanie komend itp. czesto korzystam z konsoli DOS'a w domku dosc dlugo jako glownego systemu uzywalem Windows Server'a

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1179 dnia: Września 19, 2008, 15:56:43 pm »
Co do Omni i iPhona--może i Omnia to kopia iPhone'a, ale założę się że z ceny zejdzie o wiele szybciej niż iPhone, dlatego pewnie większość osób będzie biegało z Samsungiem.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1180 dnia: Września 19, 2008, 16:33:15 pm »
Co do Omni i iPhona--może i Omnia to kopia iPhone'a, ale założę się że z ceny zejdzie o wiele szybciej niż iPhone, dlatego pewnie większość osób będzie biegało z Samsungiem.

poki co na ebay'u Omnia jest drozszy niz IP

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1181 dnia: Września 19, 2008, 16:37:10 pm »
Omnia nigdy nawet nie zbliży się do sprzedaży iPhone'a.

Omnia to telefon jeden z wielu, a iPhone jest jedyny, modny i niepowtarzalny.

Biegać z nim będą tłumy, jak swego czasu z iPodem.

svonston

  • Gość
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1182 dnia: Września 19, 2008, 17:22:02 pm »
iPhone jest jedyny, modny i niepowtarzalny.
:?

Cytuj
Biegać z nim będą tłumy, jak swego czasu z iPodem.
Niestety.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1183 dnia: Września 19, 2008, 17:23:09 pm »
Omnia nigdy nawet nie zbliży się do sprzedaży iPhone'a.

Omnia to telefon jeden z wielu, a iPhone jest jedyny, modny i niepowtarzalny.

Biegać z nim będą tłumy, jak swego czasu z iPodem.

wlasnie bawi mnie ten "kult" wokol iPhona, nie zaprzecze ze ma fajne funkcje itp. bawilem sie nim w salonie O2 nie jest tak zle, ale to tylko taka Nexia wsrod telefonow,  co 4-5 osoba jaka widze bawi sie IP albo iPod Touch'em - ciezko je odroznic wiec nie wiem... nigdy nie staralem sie byc jakis "trendy" na sile, oni to maja to ja tez musze to miec, nie jestem tego typu osoba, wiec mi iP wisi ;) ...

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1184 dnia: Września 19, 2008, 17:26:23 pm »
Co do Omni i iPhona--może i Omnia to kopia iPhone'a, ale założę się że z ceny zejdzie o wiele szybciej niż iPhone, dlatego pewnie większość osób będzie biegało z Samsungiem.

poki co na ebay'u Omnia jest drozszy niz IP
"puki co"

A ty co Iras w fanboya się bawisz? :P ;)
Jeżeli coś ma takie same funkcje, nie odbiega jakością a za rok albo i mniej będzie o wiele tańsze to ja bym brał Omnie, choć przyznam że bawiłem się iPodem Touchem (wiem wiem, to nie iPhone, ale wygląda i obsługuje się nim jak iPhonem) i muszę przyznać że taki dotykowy ekran jest zajebisty + do tego przeglądanie neta, choć brakuje obsługi flashplayera. Wszystko w nim nie wyskakuje z du*y jak w innych telefonach tylko tak ładnie rozszerza się z boku czy tam z rogu (do końca nie pamiętam). Takie detale cieszą.

dark\

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-05-2006
  • Wiadomości: 4 529
  • Reputacja: 20
  • Play hard go pro !
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1185 dnia: Września 19, 2008, 17:44:17 pm »
Co do Omni i iPhona--może i Omnia to kopia iPhone'a, ale założę się że z ceny zejdzie o wiele szybciej niż iPhone, dlatego pewnie większość osób będzie biegało z Samsungiem.

poki co na ebay'u Omnia jest drozszy niz IP
"puki co"

póki co
Jedna awaria PS3 to tragedia, milion awarii x0 to statystyka.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1186 dnia: Września 19, 2008, 18:21:27 pm »
Co do Omni i iPhona--może i Omnia to kopia iPhone'a, ale założę się że z ceny zejdzie o wiele szybciej niż iPhone, dlatego pewnie większość osób będzie biegało z Samsungiem.

poki co na ebay'u Omnia jest drozszy niz IP
"puki co"

A ty co Iras w fanboya się bawisz? :P ;)
Jeżeli coś ma takie same funkcje, nie odbiega jakością a za rok albo i mniej będzie o wiele tańsze to ja bym brał Omnie, choć przyznam że bawiłem się iPodem Touchem (wiem wiem, to nie iPhone, ale wygląda i obsługuje się nim jak iPhonem) i muszę przyznać że taki dotykowy ekran jest zajebisty + do tego przeglądanie neta, choć brakuje obsługi flashplayera. Wszystko w nim nie wyskakuje z du*y jak w innych telefonach tylko tak ładnie rozszerza się z boku czy tam z rogu (do końca nie pamiętam). Takie detale cieszą.

ale Google mi sugeruje ze wersja : "poki co" jest odpowiednia... :)


co do Omni'i, sam czuje sie troche oszukany, bo nie wiedzac ze maja zamiar wypuscic cos takiego jak Omnia zwiazalem sie kontraktem z siecia i wzialem sobie Tocco, ktory ma sporo wspolnego z Omnia, oba maja dotykowe ekrany - na poczatku bylem dosc sceptycznie do tego nastawiony, ale szybko sie do tego przekonalem, naprawde swietny patent i Samsung sie w tym elemencie spisal doskonale, oba tel i Omnia i Tocco obsuguja drag&drop'a - przeciaganie elementow, pisanie sms'ow pestka - mimo ze tocco jest dosc maly, odtwarzanie multimediow, kamera i aparat(5MP z auto focus'em i rozpoznawaniem twarzy) w obu tel. takie samo , i tu sie zaczynaja roznice ... Omnia ma Windows Mobile, ktory sam w sobie daje juz mase mozliwosci, a liczba aplikacji jest spora na ta platforme, Omnia posiada tez GPS, jest sprzedawana w 2 wersjach 8 GB i 16 GB, pakiet biurowy itp. ogolnie kompletny tel. biznesowy jak i doskonaly gadzet do zabawy, jedyna wada tak u Omni jak i u iP gdzies trzeba bylo to zmiescic i jest imo. dosc duzy, wiekszy od tocco...ogolnie imo. Omnia daje wiecej mozliwosci niz iP wlasnie dzieki temu ze jest oparta o Windows Mobile...
« Ostatnia zmiana: Września 19, 2008, 18:35:55 pm wysłana przez LoNdEk »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1187 dnia: Września 19, 2008, 18:39:05 pm »
Nie chodzi o moje sprzętowe preferencje. Po prostu Omnia ma zasadniczy problem - jest jednym z wielu telefonów Samsunga, podczas gdy iPhone jest jeden i ma za sobą genialny marketing Apple. Pojedynczy produkt Samsunga, Nokii czy Sony nie ma możliwości z tym konkurować. Sprzęt Apple ma jeszcze jedną zaletę - starzeje się o wiele wolniej od innych. O Omnii wszyscy zapomną, Samsung wprowadzi dziesięć kolejnych modeli, a iPhone będzie nadal.

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1188 dnia: Września 20, 2008, 08:07:46 am »
Obejrzałem review tego Samsunga i oto ''drobnych'' różnic w porównaniu z iP:

1) wydaje się strasznie gruby - jak typowy telefon(iP w kieszeni praktycznie nie widać)
2) potrzebny jest stylus bo 'dokładność' palcem jest o wiele gorsza od iP
3) wygląd menu i ikon - nawet nie ma co porównywać z iP
4) masa aplikacji w standardzie - których i tak większość nie używa(w iP masz tylko podstawowe a reszte ściągasz wg. uznania w AppStore)
5) skomplikowany w obsłudze - jak reszta 'smart-fonów'

Tekst jest fanboyski i sponsorowany przez Apple...




LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1189 dnia: Września 20, 2008, 08:54:34 am »
Obejrzałem review tego Samsunga i oto ''drobnych'' różnic w porównaniu z iP:

1) wydaje się strasznie gruby - jak typowy telefon(iP w kieszeni praktycznie nie widać)
2) potrzebny jest stylus bo 'dokładność' palcem jest o wiele gorsza od iP
3) wygląd menu i ikon - nawet nie ma co porównywać z iP
4) masa aplikacji w standardzie - których i tak większość nie używa(w iP masz tylko podstawowe a reszte ściągasz wg. uznania w AppStore)
5) skomplikowany w obsłudze - jak reszta 'smart-fonów'

Tekst jest fanboyski i sponsorowany przez Apple...






1) iPhone 16 mm grubosci, Omnia 12.5 mm - oficjalne dane
2)mam Tocco model nizej od Omni, tocco jest mniejszy, tez z ta sama technologia jesli chodzi o ekran dotykowy i naprawde nie jest, zle nie mam problemu z pisaniem wiadomosci czy obsuga tego tel.
3)o gustach sie nie dyskutuje, ale wyglad menu jak i ikon w tocco jest calkowicie zalezna od uzytkownika, w Omni podobnie, tylko ze w Omni dzieki WM masz wiecej mozliwosci kustomizacji
4)Windows Mobile = masa aplikacji, a zarzadzanie nimi wyglada podobnie jak w normalnym windowsie - tzn. moze odinstalowac co chcesz...
5)Windows Mobile na poczatku wydaje sie skomplikowany


btw. ale czy iPhone ma takie zaje*iste pudelko ??   :) :) :) :)
Opublikowane: Wrzesień 20, 2008, 08:52:31
rozwala mnie w Omni optyczna myszka  :shock:


krotki review Omni

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1190 dnia: Września 20, 2008, 09:08:00 am »
iPhone 3g - 12,3 mm, co do Omni to nie miałem w ręce więc jest pewnie jak piszesz
btw. ale czy iPhone ma takie zaje*iste pudelko ??   :) :) :) :)


Pudełko może Omnia ma lepsze :D ale czy ma takie zaje***te funkcje??


LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1191 dnia: Września 20, 2008, 09:42:03 am »
iPhone 3g - 12,3 mm, co do Omni to nie miałem w ręce więc jest pewnie jak piszesz
btw. ale czy iPhone ma takie zaje*iste pudelko ??   :) :) :) :)


Pudełko może Omnia ma lepsze :D ale czy ma takie zaje***te funkcje??



no bardzo przydatne aplikacje ;) ;) golarka w telefonie to jest cos ...:D
btw. jak mam tel w reku to mi ciezko powiedziec ile mam mm grubosci, podalem dane "wy-googlowane" ... :D

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1192 dnia: Września 20, 2008, 14:57:02 pm »
To co powiedział Iras jest wielka zaletą iPhone'a, będzie to pewnie najbardziej popularny phone na świecie (6-8mln osów używa tego samego telefonu). A to już się przełoży na fajne serwisy i inne fanty od operatorów czy programistów aplikacji. Mój ojciec ma MDA z Symbianem i muszę przyznać że też bardzo porządny telefon, jednak nawigacja w iPhone nie ma sobie równych.

P.S. Po co Omni optyczna myszka skoro masz ekran dotykowy?

Tarniak

  • Gość
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1193 dnia: Września 20, 2008, 16:45:57 pm »
Cytuj
podczas gdy iPhone jest jeden i ma za sobą genialny marketing Apple
Fakt, marketingowy bełkot i bazowanie na niewyobrażalnej sile, wyłącznie, marki to niebywała zaleta ;) (tak, uprzedzając pytania, było mi dane testować Macbooka, iPoda oraz iPhone).

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1194 dnia: Września 20, 2008, 17:12:26 pm »
Nie chodzi o moje sprzętowe preferencje. Po prostu Omnia ma zasadniczy problem - jest jednym z wielu telefonów Samsunga, podczas gdy iPhone jest jeden i ma za sobą genialny marketing Apple. Pojedynczy produkt Samsunga, Nokii czy Sony nie ma możliwości z tym konkurować. Sprzęt Apple ma jeszcze jedną zaletę - starzeje się o wiele wolniej od innych. O Omnii wszyscy zapomną, Samsung wprowadzi dziesięć kolejnych modeli, a iPhone będzie nadal.
Niech ktoś poszuka sobie w sieci ile było już wersji iPoda. Tym mnie Apple podkurwia - nie zdążysz kupić jednego iPoda, a już wypuszczają sto tysięcy innych nowych wersji. I przy każdej jest ten sam marketingowy bełkot. Ale oczywiście każdy iGeek musi mieć każdy nowy produkt Apple'a, nieważne czy to odtwarzacz muzyczny, wibrator, czy bidet do postawienia obok kibla.


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1195 dnia: Września 20, 2008, 18:04:46 pm »
Cytuj
podczas gdy iPhone jest jeden i ma za sobą genialny marketing Apple
Fakt, marketingowy bełkot i bazowanie na niewyobrażalnej sile, wyłącznie, marki to niebywała zaleta ;) (tak, uprzedzając pytania, było mi dane testować Macbooka, iPoda oraz iPhone).
Fan Windowsa? Chyba coś nie testowaliśmy tego samego sprzętu. Mam Macbook'a, iMaca w biurze a w domu też wszystko będzie niedługo z jabłkiem. Z użytkowania frajda niesamowita.

Tarniak

  • Gość
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1196 dnia: Września 20, 2008, 18:08:46 pm »
Nie, korzystam z Debiana. Windows jest po prostu słaby, a nie przehype'owany jak Macbook, który dla mnie jest jak Wii, wygodne, ładne, casualowe. Zero ingerencji w kluczowe procesy. Może warto zauważyć, że nie każdy konsument, ma potrzeby odpowiadające waszemu patternowi.
« Ostatnia zmiana: Września 20, 2008, 18:13:35 pm wysłana przez tarniak »

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1197 dnia: Września 20, 2008, 19:27:08 pm »

Cytuj
Biegać z nim będą tłumy, jak swego czasu z iPodem.
Niestety.
Niestety? Czemu?

iPod ssie, c drugi odtwarzacz mp3 oferuje lepszą jakośc dźwięku niz on ale akurat iPhone jesli chodzi o telefony komórkowe rządzi i dzieli i jak na razie poza Omnią nie ma nic co chociaz troche sie do niego zblizyło wiec co jest złego w tym, ze masa ludzi będzie go uzywac?


svonston

  • Gość
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1198 dnia: Września 20, 2008, 22:34:31 pm »
Rozumiem, że pod pewnymi względami jest świetny, ale pod niektórymi jest w dupie za telefonami sprzed 5 lat. Wiem, spoko telefon, chciałbym go mieć, ale... Proszę, zwróćcie uwagę również na jego wady.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1199 dnia: Września 21, 2008, 11:14:18 am »
Zwracamy, ale to nic nie zmienia.