Autor Wątek: Co was w życiu napawa optymizmem?  (Przeczytany 1140043 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Diuk

  • Gość
Odp: Co was w życiu napawa optymizmem?
« Odpowiedź #4680 dnia: Czerwca 30, 2009, 12:37:00 pm »
HAHAHA kropka

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: Co was w życiu napawa optymizmem?
« Odpowiedź #4681 dnia: Czerwca 30, 2009, 13:30:49 pm »
Ja też od dzis nie pije :P
ja też  8)
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
hehe mi chodzilo o to ze nie pije bez potrzeby i sam :lol:   

bebbop

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2004
  • Wiadomości: 1 595
  • Reputacja: 10
  • Memento Mori...
Odp: Co was w życiu napawa optymizmem?
« Odpowiedź #4682 dnia: Czerwca 30, 2009, 13:48:54 pm »
mgr obroniony na 4 i do roboty za 1200 zl  :lol:

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Co was w życiu napawa optymizmem?
« Odpowiedź #4683 dnia: Czerwca 30, 2009, 13:54:20 pm »
Gratsy!!!

bebbop

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2004
  • Wiadomości: 1 595
  • Reputacja: 10
  • Memento Mori...
Odp: Co was w życiu napawa optymizmem?
« Odpowiedź #4684 dnia: Czerwca 30, 2009, 13:55:59 pm »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Co was w życiu napawa optymizmem?
« Odpowiedź #4685 dnia: Czerwca 30, 2009, 14:06:08 pm »
Pozdro. Pięć lat z życia wzięte i praca za najniższą krajową  :lol:

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Co was w życiu napawa optymizmem?
« Odpowiedź #4686 dnia: Czerwca 30, 2009, 14:13:10 pm »
Aha, fajnie. 5 lat z życia wyjęte? Współczuję myślenia.


Diuk

  • Gość
Odp: Co was w życiu napawa optymizmem?
« Odpowiedź #4687 dnia: Czerwca 30, 2009, 14:16:33 pm »
Pozdro. Pięć lat z życia wzięte i praca za najniższą krajową  :lol:

Iras, Ty masz chyba kompleks "niespełnionego studenta" hmm?

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Co was w życiu napawa optymizmem?
« Odpowiedź #4688 dnia: Czerwca 30, 2009, 14:20:22 pm »
Życie zweryfikuje. Bebbop po odbyciu stażu i nabraniu praktyki będzie awansował znacznie szybciej niż pracownicy bez wykształcenia. Poza tym zawsze będzie pierwszy w kolejce na stanowiska kierownicze niż ten, któremu brakło w pewnym momencie życia ambicji.

Tarniak

  • Gość
Odp: Co was w życiu napawa optymizmem?
« Odpowiedź #4689 dnia: Czerwca 30, 2009, 14:23:23 pm »
Poza tym zawsze będzie pierwszy w kolejce na stanowiska kierownicze niż ten, któremu brakło w pewnym momencie życia ambicji.
Ta, a Iras założy sobie własne przedsiębiorstwo i też będzie na stanowisku kierowniczym. Ba!, będzie nawet prezesem zarządu, dyrektorem inwestycyjnym i specjalistą do spraw kadrowych.

Maugan Ra

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2009
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 0
Odp: Co was w życiu napawa optymizmem?
« Odpowiedź #4690 dnia: Czerwca 30, 2009, 14:23:48 pm »
Życie zweryfikuje. Bebbop po odbyciu stażu i nabraniu praktyki będzie awansował znacznie szybciej niż pracownicy bez wykształcenia. Poza tym zawsze będzie pierwszy w kolejce na stanowiska kierownicze niż ten, któremu brakło w pewnym momencie życia ambicji.

utopia... jak się nie podliżesz komu trzeba możesz sobie kończyć co chcesz... a będziesz za 1200 brutto tyrał  :x

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Co was w życiu napawa optymizmem?
« Odpowiedź #4691 dnia: Czerwca 30, 2009, 14:25:59 pm »
Życie zweryfikuje. Bebbop po odbyciu stażu i nabraniu praktyki będzie awansował znacznie szybciej niż pracownicy bez wykształcenia. Poza tym zawsze będzie pierwszy w kolejce na stanowiska kierownicze niż ten, któremu brakło w pewnym momencie życia ambicji.

utopia... jak się nie podliżesz komu trzeba możesz sobie kończyć co chcesz... a będziesz za 1200 brutto tyrał  :x

Mogę się nie zgodzić?
: Czerwiec 30, 2009, 13:25:16 pm
Poza tym zawsze będzie pierwszy w kolejce na stanowiska kierownicze niż ten, któremu brakło w pewnym momencie życia ambicji.
Ta, a Iras założy sobie własne przedsiębiorstwo i też będzie na stanowisku kierowniczym. Ba!, będzie nawet prezesem zarządu, dyrektorem inwestycyjnym i specjalistą do spraw kadrowych.

Nom a ja trafie w totka i będzie leżał jajami do góry nie robiąc nic.

Maugan Ra

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2009
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 0
Odp: Co was w życiu napawa optymizmem?
« Odpowiedź #4692 dnia: Czerwca 30, 2009, 14:27:19 pm »
oczywiścię że możesz :)

btw co was w życiu napawa optymizmem a my takie smuty smarujemy :)

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Co was w życiu napawa optymizmem?
« Odpowiedź #4693 dnia: Czerwca 30, 2009, 14:35:39 pm »
Życie zweryfikuje. Bebbop po odbyciu stażu i nabraniu praktyki będzie awansował znacznie szybciej niż pracownicy bez wykształcenia. Poza tym zawsze będzie pierwszy w kolejce na stanowiska kierownicze niż ten, któremu brakło w pewnym momencie życia ambicji.

Wyścig szczurów jak się patrzy. 20 lat nauki, a później zapier*alanie na kogoś do 65. roku życia, w stresie, że w każdej chwili na twoje miejsce może się pojawić ktoś młodszy i jeszcze bardziej ambitny. Dzięki Bogu świetnie sobie radzę nie wchodząc do tego szamba. Tak, to mnie napawa optymizmem.

Nom a ja trafie w totka i będzie leżał jajami do góry nie robiąc nic.

Patrz, qrwa, nie trafiłem, a mimo to leżę  8)

Maugan Ra

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2009
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 0
Odp: Co was w życiu napawa optymizmem?
« Odpowiedź #4694 dnia: Czerwca 30, 2009, 14:37:12 pm »
ja trafiam dziś i choooy...  :-x :-x

do 65 roku życia to nasi rodzice będą pracować my 70 :shock:

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: Co was w życiu napawa optymizmem?
« Odpowiedź #4695 dnia: Czerwca 30, 2009, 14:38:24 pm »
Zimne piwko marki LECH...oszronione prosto z lodóweczki :cool: :grin:

Maugan Ra

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2009
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 0
Odp: Co was w życiu napawa optymizmem?
« Odpowiedź #4696 dnia: Czerwca 30, 2009, 14:40:45 pm »
Zimne piwko marki LECH...oszronione prosto z lodóweczki :cool: :grin:

preferuję Perłe lub Okocim ale Lechem nie pogardzę :)

blancjaone

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2004
  • Wiadomości: 2 946
  • Reputacja: 1
Odp: Co was w życiu napawa optymizmem?
« Odpowiedź #4697 dnia: Czerwca 30, 2009, 14:57:38 pm »
Rozjebana matura z polskiego na 98% <ok>

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Co was w życiu napawa optymizmem?
« Odpowiedź #4698 dnia: Czerwca 30, 2009, 15:04:23 pm »
Życie zweryfikuje. Bebbop po odbyciu stażu i nabraniu praktyki będzie awansował znacznie szybciej niż pracownicy bez wykształcenia. Poza tym zawsze będzie pierwszy w kolejce na stanowiska kierownicze niż ten, któremu brakło w pewnym momencie życia ambicji.

Wyścig szczurów jak się patrzy. 20 lat nauki, a później zapier*alanie na kogoś do 65. roku życia, w stresie, że w każdej chwili na twoje miejsce może się pojawić ktoś młodszy i jeszcze bardziej ambitny. Dzięki Bogu świetnie sobie radzę nie wchodząc do tego szamba. Tak, to mnie napawa optymizmem.

Ty to łykasz tą medialną propagandę. Ktoś palnie że wszędzie wyścig szczurów a Ty od razu to podłapujesz. Ja tu dostrzegam po prostu normalny rozwój kariery a nie żaden wyścig szczurów. Widzisz nie każdy ma tak dobrze że mu tatuś czy mamusia wszystko kupują, albo siostra lub brat ma firmę gdzie można sobie zarobić. Mi od momentu osiągnięcia dorosłości nikt na nic nie dawał. Przed 18 też rzadko się zdarzało. Musiałem sam dojść do czegoś żeby zarobić na swoje potrzeby. Zaraz po zrobieniu matury łaziłem po wszelakich kursach dofinansowanych z EU, odbywałem praktyki tu i tam żeby wyrobić sobie papiery na start.

Nom a ja trafie w totka i będzie leżał jajami do góry nie robiąc nic.

Patrz, qrwa, nie trafiłem, a mimo to leżę  8)

Ja tam czuję potrzebę rozwijania się, poznawania nowych wyzwań i pokonywania trudności jakie napotykam. Leżenie jajami do góry zostawię na starość. Nigdy nie lubiłem być leniwy więc na razie nie zamierzam odbiegać od tego trybu życia, tym bardziej że to co mam osiągnąłem sam. Mam nadzieję że uda mi się obronić magistra i wtedy jeden bardzo ważny rozdział mojego życia będę mógł zamknąć. To daje ogromną satysfakcję. Dla mnie niewyobrażalne jest nicnierobienie, nie osiąganie jakiś ważnych dla siebie wyników i brak dążenia do wyznaczonych celów. Studia mimo swoich ciemnych stron dają ogromną satysfakcję i pisanie że to 5 lat wyjęte z życia to dla mnie co najmniej dziwne. Tak może napisać ktoś kto nigdy nie miał z tym styczności. Z obrony inżyniera byłem szczęśliwy jak z mało czego. Po zrobieniu mgr. mam poważniejsze plany co do pracy gdyż umożliwi mi to w firmie start na bardzo wysokie stanowiska. Czemu mam z tego rezygnować?

Tarniak

  • Gość
Odp: Co was w życiu napawa optymizmem?
« Odpowiedź #4699 dnia: Czerwca 30, 2009, 15:19:17 pm »
Lol, wyścig szczurów to propaganda? Brawo, pionierska teoria.

Cytuj
Mi od momentu osiągnięcia dorosłości nikt na nic nie dawał.
Od 18tego roku mieszkasz na swoim, sam płacisz rachunki i się żywisz? Nie? To jednak ktoś Ci coś dawał.

Cytuj
Ja tam czuję potrzebę rozwijania się, poznawania nowych wyzwań i pokonywania trudności jakie napotykam.
A nie będąc na studiach, można tak robić? Słyszałem, że jednak można.

Cytuj
Mam nadzieję że uda mi się obronić magistra i wtedy jeden bardzo ważny rozdział mojego życia będę mógł zamknąć. To daje ogromną satysfakcję. Dla mnie niewyobrażalne jest nicnierobienie, nie osiąganie jakiś ważnych dla siebie wyników i brak dążenia do wyznaczonych celów.
A jeśli celem Irasa jest dostatnie życie przy minimalnym udziału pracy? Co, to jest jakieś mniej szlachetne niż dążenie do zdobycia papierka?

Cytuj
Z obrony inżyniera byłem szczęśliwy jak z mało czego.
No właśnie, dla mnie np. to tylko papier, który sztucznie kreuje moją rynkową pozycję.

Cytuj
Po zrobieniu mgr. mam poważniejsze plany co do pracy gdyż umożliwi mi to w firmie start na bardzo wysokie stanowiska.
To jest dopiero łykanie propagandy.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 30, 2009, 15:23:45 pm wysłana przez tarniak »

Maugan Ra

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2009
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 0
Odp: Co was w życiu napawa optymizmem?
« Odpowiedź #4700 dnia: Czerwca 30, 2009, 15:22:29 pm »
Marcepan to poprostu yupi :) starszyzna to jeszcze generacja X  8)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Co was w życiu napawa optymizmem?
« Odpowiedź #4701 dnia: Czerwca 30, 2009, 15:31:07 pm »
Lol, wyścig szczurów to propaganda? Brawo, pionierska teoria.

Może trochę przesadziłem ale dosyć często słyszę/czytam w mediach (najczęściej różnego rodzaju artykuły) o wyścigu szczurów i o tym jak pracownicy "zabijają" się wzajemnie o stanowiska. Ja jak do tej pory tego nie doświadczyłem.
: Czerwiec 30, 2009, 14:28:15 pm
Marcepan to poprostu yupi :) starszyzna to jeszcze generacja X  8)

O co Ci znowu chodzi człeku?
: Czerwiec 30, 2009, 14:28:32 pm
Cytuj
Po zrobieniu mgr. mam poważniejsze plany co do pracy gdyż umożliwi mi to w firmie start na bardzo wysokie stanowiska.
To jest dopiero łykanie propagandy.

A to niby czemu skoro usłyszałem to od samego kierownika regionalnego???
: Czerwiec 30, 2009, 14:29:44 pm
Cytuj
Z obrony inżyniera byłem szczęśliwy jak z mało czego.
No właśnie, dla mnie np. to tylko papier, który sztucznie kreuje moją rynkową pozycję.

Ooo to jest dopiero łykanie propagandy.

Maugan Ra

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2009
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 0
Odp: Co was w życiu napawa optymizmem?
« Odpowiedź #4702 dnia: Czerwca 30, 2009, 15:31:35 pm »
Marcepanie przeca o nic strasznego, poprostu wystarczy się wysilić i poczytak kim jest yupi :) człowiek natawiony na karierę któremu nie przeszkadza wyścig szczurów itd. celem mym nie było obrażenie Cię... niech moc silna w Tobie będzie.... :-P

Tarniak

  • Gość
Odp: Co was w życiu napawa optymizmem?
« Odpowiedź #4703 dnia: Czerwca 30, 2009, 15:33:34 pm »
Jakiej propagandy? Przecież to moja opinia. Zresztą czy media propagują studia jako "zdobywanie papieru"? No chyba jednak nie. :lol:
Cytuj
Może trochę przesadziłem ale dosyć często słyszę/czytam w mediach (najczęściej różnego rodzaju artykuły) o wyścigu szczurów i o tym jak pracownicy "zabijają" się wzajemnie o stanowiska. Ja jak do tej pory tego nie doświadczyłem.
Ja nie doświadczyłem porażenia prądem, co nie znaczy, że coś takiego nie istnieje. W katastrofie samolotowej też nie brałem udziału, co nie znaczy, że katastrof nie ma. Simple as that.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 30, 2009, 15:35:27 pm wysłana przez tarniak »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Co was w życiu napawa optymizmem?
« Odpowiedź #4704 dnia: Czerwca 30, 2009, 15:38:08 pm »
Jakiej propagandy? Przecież to moja opinia. Zresztą czy media propagują studia jako "zdobywanie papieru"? No chyba jednak nie. :lol:



A czy propagandą jest to że przez wyższe wykształcenie można zdobyć lepsze stanowiska? Media propagują tak studia?
: Czerwiec 30, 2009, 14:35:36 pm
Zresztą Tarniaku chyba nie zaprzeczysz że ten kto ma wyższe wykształcenie ma więcej drzwi otwartych przed sobą.

Maugan Ra

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2009
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 0
Odp: Co was w życiu napawa optymizmem?
« Odpowiedź #4705 dnia: Czerwca 30, 2009, 15:41:28 pm »
Jakiej propagandy? Przecież to moja opinia. Zresztą czy media propagują studia jako "zdobywanie papieru"? No chyba jednak nie. :lol:



A czy propagandą jest to że przez wyższe wykształcenie można zdobyć lepsze stanowiska? Media propagują tak studia?
: Czerwiec 30, 2009, 14:35:36 pm
Zresztą Tarniaku chyba nie zaprzeczysz że ten kto ma wyższe wykształcenie ma więcej drzwi otwartych przed sobą.


atak masz racje, ale na prawde nie zawsze papier magistra będzie kluczm otwierającym droge do świetlanej przyszłości ... smutne ale prawdziwe...

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Co was w życiu napawa optymizmem?
« Odpowiedź #4706 dnia: Czerwca 30, 2009, 15:41:49 pm »
Marcepanie przeca o nic strasznego, poprostu wystarczy się wysilić i poczytak kim jest yupi :) człowiek natawiony na karierę któremu nie przeszkadza wyścig szczurów itd. celem mym nie było obrażenie Cię... niech moc silna w Tobie będzie.... :-P

Tylko kto powiedział że ja jestem nastawiony na jakąś karierę? Chce po prostu normalnie żyć i mieć na swoje potrzeby. W mojej sytuacji nie miałem innego wyjścia jak podjąć studia żeby zdobyć pracę aby funkcjonować tak jak sobie to w jakimś stopniu zaplanowałem.

Tarniak

  • Gość
Odp: Co was w życiu napawa optymizmem?
« Odpowiedź #4707 dnia: Czerwca 30, 2009, 15:42:31 pm »
Cytuj
A czy propagandą jest to że przez wyższe wykształcenie można zdobyć lepsze stanowiska? Media propagują tak studia?
Yup. Sztucznie kreowane ciśnienie i trend, który rok rocznie się zmienia. Rozdmuchuje się info, że jest zapotrzebowanie na zawód X i 32,5 osoby na jedno miejsce zapewnione. Do tego kierunki zamawiane i już masz propagandową sieć.

Cytuj
Zresztą Tarniaku chyba nie zaprzeczysz że ten kto ma wyższe wykształcenie ma więcej drzwi otwartych przed sobą.

Kto ma więcej kasy na starcie, ten ma jeszcze więcej perspektyw.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Co was w życiu napawa optymizmem?
« Odpowiedź #4708 dnia: Czerwca 30, 2009, 15:44:50 pm »
atak masz racje, ale na prawde nie zawsze papier magistra będzie kluczm otwierającym droge do świetlanej przyszłości ... smutne ale prawdziwe...

Też prawda. Najczęściej jest tak że nie otwierają drzwi do świetlanej przyszłości ale przyznać trzeba że to bardzo pomaga.
: Czerwiec 30, 2009, 14:43:40 pm
Kto ma więcej kasy na starcie, ten ma jeszcze więcej perspektyw.

Oki a skąd wziąć tą kasę? Z d**y za przeproszeniem?

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Co was w życiu napawa optymizmem?
« Odpowiedź #4709 dnia: Czerwca 30, 2009, 15:45:14 pm »
Od dawna nic nie dostaję od rodziców. W wieku 16 lat pierwszy raz przepracowałem całe wakacje i sam byłem wstanie zaspokoić większość swoich zachcianek. Kiedy pracowałem u siostry, pracowałem uczciwie - często po kilkanaście godzin dziennie przez siedem dni w tygodniu, za stawkę identyczną, jak reszta pracowników. To po pierwsze. Po drugie nie rozumiem, dlaczego uważasz, że nie pracując w normalnym tego słowa znaczeniu, nie można się realizować i stawiać sobie do realizacji ambitnych celów. Owszem, można. Mało tego, osiągnięcie czegoś bez większego wysiłku jest nawet lepsze niż wmawianie sobie satysfakcji z wykonywanej pracy i zdobywanych kwalifikacji.

PS: W tym sezonie do pracy w gastronomii już się nie wybieram, bo lepsze wyniki osiągam praktycznie nie robiąc nic.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Co was w życiu napawa optymizmem?
« Odpowiedź #4710 dnia: Czerwca 30, 2009, 15:47:13 pm »
Cytuj
A czy propagandą jest to że przez wyższe wykształcenie można zdobyć lepsze stanowiska? Media propagują tak studia?
Yup. Sztucznie kreowane ciśnienie i trend, który rok rocznie się zmienia. Rozdmuchuje się info, że jest zapotrzebowanie na zawód X i 32,5 osoby na jedno miejsce zapewnione. Do tego kierunki zamawiane i już masz propagandową sieć.

Szczerze to tym zdaniem przerastasz niektóre teorie spiskowe. Coś słabo znasz rynek pracy. Ja muszę się przyznać że inżynier ze mnie średni i nie tutaj szukam swojej przyszłości (bardziej zarządzanie produkcją) ale obecnie na dobrze wyszkolonych inżynierów jest ogromne zapotrzebowanie więc nie wiem skąd wysuwasz twierdzenie że to sztuczni kreowane ciśnienie.

Maugan Ra

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2009
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 0
Odp: Co was w życiu napawa optymizmem?
« Odpowiedź #4711 dnia: Czerwca 30, 2009, 15:48:17 pm »
Iras bardzo sobię cenie takie podejście + ląduje na Twoim koncie sam też od 15 roku życia pracowałem w wakacje i strasznie mnie wkurzali moi znajomi narzekający że nie maja kasy a nic nie robili w tym kierunku żeby ją mieć  :-x

Tarniak

  • Gość
Odp: Co was w życiu napawa optymizmem?
« Odpowiedź #4712 dnia: Czerwca 30, 2009, 15:48:43 pm »
E, czy ja mówiłem o konkretnych kierunkach. Zapotrzebowanie na inżynierów nie jest sztuczne, co nie zmienia faktu, że i tak sprawę podsycają media.

Maugan Ra

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2009
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 0
Odp: Co was w życiu napawa optymizmem?
« Odpowiedź #4713 dnia: Czerwca 30, 2009, 15:49:29 pm »
Cytuj
A czy propagandą jest to że przez wyższe wykształcenie można zdobyć lepsze stanowiska? Media propagują tak studia?
Yup. Sztucznie kreowane ciśnienie i trend, który rok rocznie się zmienia. Rozdmuchuje się info, że jest zapotrzebowanie na zawód X i 32,5 osoby na jedno miejsce zapewnione. Do tego kierunki zamawiane i już masz propagandową sieć.

Szczerze to tym zdaniem przerastasz niektóre teorie spiskowe. Coś słabo znasz rynek pracy. Ja muszę się przyznać że inżynier ze mnie średni i nie tutaj szukam swojej przyszłości (bardziej zarządzanie produkcją) ale obecnie na dobrze wyszkolonych inżynierów jest ogromne zapotrzebowanie więc nie wiem skąd wysuwasz twierdzenie że to sztuczni kreowane ciśnienie.

inżynier inżynierowi nie równy po geodezji wcale tak różowo nie ma...

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Co was w życiu napawa optymizmem?
« Odpowiedź #4714 dnia: Czerwca 30, 2009, 15:49:35 pm »
Mało tego, osiągnięcie czegoś bez większego wysiłku jest nawet lepsze niż wmawianie sobie satysfakcji z wykonywanej pracy i zdobywanych kwalifikacji.

Dlatego też zdobywam wykształcenie żeby siedząc za biurkiem, bez większego wysiłku zaspokajać swoje potrzeby i mieć z tego satysfakcję.

blancjaone

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2004
  • Wiadomości: 2 946
  • Reputacja: 1
Odp: Co was w życiu napawa optymizmem?
« Odpowiedź #4715 dnia: Czerwca 30, 2009, 15:50:22 pm »
Studia są zajebiste nie ze względu na perspektywy czy papierek, a dzięki ludziom i możliwością rozwoju w tych dziedzinach, które Cię jarają.

Jeżeli chodzi o perspektywy zarobku itd. to Iras może równie dobrze zarabiać najwięcej na forum.
Tylko czy to jest ważne?

Cytuj
Dlatego też zdobywam wykształcenie żeby siedząc za biurkiem, bez większego wysiłku zaspokajać swoje potrzeby i mieć z tego satysfakcję.
Fail. :/

Tarniak

  • Gość
Odp: Co was w życiu napawa optymizmem?
« Odpowiedź #4716 dnia: Czerwca 30, 2009, 15:51:50 pm »
Mało tego, osiągnięcie czegoś bez większego wysiłku jest nawet lepsze niż wmawianie sobie satysfakcji z wykonywanej pracy i zdobywanych kwalifikacji.

Dlatego też zdobywam wykształcenie żeby siedząc za biurkiem, bez większego wysiłku zaspokajać swoje potrzeby i mieć z tego satysfakcję.

Cytuj
Leżenie jajami do góry zostawię na starość. Nigdy nie lubiłem być leniwy więc na razie nie zamierzam odbiegać od tego trybu życia,

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Co was w życiu napawa optymizmem?
« Odpowiedź #4717 dnia: Czerwca 30, 2009, 15:55:49 pm »
Kiedy pracowałem u siostry, pracowałem uczciwie - często po kilkanaście godzin dziennie przez siedem dni w tygodniu, za stawkę identyczną, jak reszta pracowników.

Widzisz Iras nie każdy miał możliwość dostać pracę bo wszędzie albo mieli komplet albo rodzinę obsadzali w pracy. Ja bym był bardzo wdzięczny losowi gdybym w pewnym okresie życia mógł pracować w firmie u brata (teoretycznie gdyż brat nie ma firmy) i nawet mocno zapierniczając, zarabiać kasę. Niestety tak kolorowo nie było.
: Czerwiec 30, 2009, 14:53:06 pm
Mało tego, osiągnięcie czegoś bez większego wysiłku jest nawet lepsze niż wmawianie sobie satysfakcji z wykonywanej pracy i zdobywanych kwalifikacji.

Dlatego też zdobywam wykształcenie żeby siedząc za biurkiem, bez większego wysiłku zaspokajać swoje potrzeby i mieć z tego satysfakcję.

Cytuj
Leżenie jajami do góry zostawię na starość. Nigdy nie lubiłem być leniwy więc na razie nie zamierzam odbiegać od tego trybu życia,

No i co? Jaki tu związek widzisz? Czy leniwy = pracownik umysłowy??? o_0

Brak wysiłku fizycznego = leniwy? Strasznie dziwnie rozumujesz.


: Czerwiec 30, 2009, 14:54:45 pm
Studia są zajebiste nie ze względu na perspektywy czy papierek, a dzięki ludziom i możliwością rozwoju w tych dziedzinach, które Cię jarają.

Jeżeli chodzi o perspektywy zarobku itd. to Iras może równie dobrze zarabiać najwięcej na forum.
Tylko czy to jest ważne?

Cytuj
Dlatego też zdobywam wykształcenie żeby siedząc za biurkiem, bez większego wysiłku zaspokajać swoje potrzeby i mieć z tego satysfakcję.
Fail. :/

A Ty to nie jesteś dopiero po maturze???
: Czerwiec 30, 2009, 14:55:22 pm
PS: W tym sezonie do pracy w gastronomii już się nie wybieram, bo lepsze wyniki osiągam praktycznie nie robiąc nic.

A co ty na rencie jesteś czy co?

Maugan Ra

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2009
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 0
Odp: Co was w życiu napawa optymizmem?
« Odpowiedź #4718 dnia: Czerwca 30, 2009, 16:03:50 pm »
Marcepanie jakiś strasznie nerwowy jesteś :(
« Ostatnia zmiana: Czerwca 30, 2009, 16:22:32 pm wysłana przez Maugan Ra »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Co was w życiu napawa optymizmem?
« Odpowiedź #4719 dnia: Czerwca 30, 2009, 16:07:50 pm »
Cytuj
Mi od momentu osiągnięcia dorosłości nikt na nic nie dawał.
Od 18tego roku mieszkasz na swoim, sam płacisz rachunki i się żywisz? Nie? To jednak ktoś Ci coś dawał.

Zapomniałem się do tego odnieść. Nie mieszkam na swoim ale rachunki płacę za siebie a na żywność dajemy wspólnie. Jednakże już jestem bliski aby iść na swoje. Czekam tylko aż laska skończy studia i spadam żyć całkowicie na własny rachunek.