Autor Wątek: Odszkodowania  (Przeczytany 52734 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 569
  • Reputacja: 251
Odszkodowania
« dnia: Kwietnia 17, 2010, 18:51:42 pm »
Optymizmem napawa mnie odszkodowanie za pekniety palec w wysokosci 180zl  :grin:
Zabrakło ci zera, czy robisz sobie żarty .... Ja za lekko skręcanego palca dostałem ok 1640 zł (ZUS) i drugie tyle z PZU.
Niby jakim cudem wypłacili ci takie marne grosze....  o_O Nawet przy jednym % i jeśli byłby to mały palec u lewej nogi powinieneś dostać kilka razy więcej.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 18, 2010, 11:50:33 am wysłana przez tytacz »

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Odszkodowania
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 17, 2010, 19:01:32 pm »
Ale ty pewnie masz składkę milion złotych a on 30. :???:

Lem++

  • Global Moderator
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 07-11-2008
  • Wiadomości: 10 698
  • Reputacja: 209
  • 07.11.2008 - 16.08.2010 †
Odp: Odszkodowania
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 17, 2010, 19:04:38 pm »
Jak sie jest w szkole ubezpieczonym na marne 9000zl to nic dziwnego, ze dostalem tylko (dla mnie az!) 180zl  :-?

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
Odp: Odszkodowania
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 17, 2010, 19:29:50 pm »
Sorry Sylvan, nie wszystkich stać na takie ubezpieczenie i na rolexy.


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

Ciapkas

  • Gość
Odp: Odszkodowania
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 17, 2010, 19:38:40 pm »
Proszę was, on znów się chciał pochwalić a wy go karmicie. ;(

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Odszkodowania
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 17, 2010, 19:53:20 pm »
Jestem ciekaw czy za złamanie paznokcia też coś dostaje  :roll:


_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: Odszkodowania
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 17, 2010, 19:59:59 pm »
Już się nie orientuję w sumie o warunkach przyznania tego odszkodowania, ale liczyłby się uszkodzony palec u dłoni w wyniku lutnięcia komuś np. na ulicy?

Patosław

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 18-01-2008
  • Wiadomości: 5 929
  • Reputacja: 147
  • Demons Souls <3
Odp: Odszkodowania
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 17, 2010, 20:04:09 pm »
Ja za połamaną rękę dostałem swojego czasu 250  :oops:

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 569
  • Reputacja: 251
Odp: Odszkodowania
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 17, 2010, 20:09:51 pm »
Nie musisz mówić, że połamałeś ją na szczęce kogoś. Inna sprawa, że ZUS, jak i PZU wypłacają lekko ponad pięćset zł za każdy przyznany jeden procent uszczerbku na zdrowiu. A to interpretuje sobie specjalistka. Stąd, jeżeli ktoś zwichnie kciuk w prawej dłoni, a jest praworęczny, to może 4% dostać. Czyli z tytułu odszkodowania zostanie mu wypłacone ponad 4k zł.
O ile w PZU jest ubezpieczony i pracuje.
Oczywiście i tak tego typu kwoty nie rekompensują uszczerbku na zdrowiu, a kwota za szkodę jaką Patosław podał ....  :wtf:

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Odszkodowania
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 17, 2010, 20:12:29 pm »
4% za palec aby dostał to chyba musiałby sobie go odgryźć

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 569
  • Reputacja: 251
Odp: Odszkodowania
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 17, 2010, 20:18:05 pm »
4% za palec aby dostał to chyba musiałby sobie go odgryźć
Ja za skręconego lewego kciuka trzy procent dostałem. Jestem praworęczny. Gdyby zatem to była prawa dłoń, % byłby nieco wyższy. Samo skręcenie lekkie było. Dużo też zależy jak rozegrasz potyczkę ze specjalistą - najlepiej tak oczywiście by przyznany procent był najwyższy. Ale faktycznie, tabelka jest niewymierna. Ponieważ kolega za złamaną nogę dostał tylko pięć % przykładowo.

Faktycznie, napawać optymizmem dwieście zł za złamaną rękę nie może.
Ale przy odpowiednim zabezpieczeniu swego zdrowia kwota rzędu kilku tys. zł za zwichnięcie, już przyjemniejsza jest.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 17, 2010, 20:21:22 pm wysłana przez Sylvan Wielki »

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Odszkodowania
« Odpowiedź #11 dnia: Kwietnia 17, 2010, 20:21:34 pm »
Ja za prawie utratę oka dostałem jakieś grosze  :dance: Dawno to było, ale pamiętam, że nawet na lekarstwa nie starczyło  :lol:

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 569
  • Reputacja: 251
Odp: Odszkodowania
« Odpowiedź #12 dnia: Kwietnia 17, 2010, 20:27:20 pm »
Ja za prawie utratę oka dostałem jakieś grosze  :dance: Dawno to było, ale pamiętam, że nawet na lekarstwa nie starczyło  :lol:
Jak byłeś ubezpieczony w ZUS (gdy pracowałeś dla mundurowych, to musiałeś), i w PZU (opcja dodatkowa), i odpowiednio się u specjalisty zachowałeś, to za takie coś musiałeś kilka tysięcy dostać.
Ale dla niektórych to grosze.... tytacz ty burżuju, jesteś bratem testoviron'a, przyznaj się  8)

Ciapkas

  • Gość
Odp: Odszkodowania
« Odpowiedź #13 dnia: Kwietnia 17, 2010, 20:33:21 pm »
Ja za zwichnięcie ręki w nadgarstku(lewej), co jest dużo poważniejsze od złamania ze względu na powolny metabolizm(gips miałem chyba 3 miesiące) dostałem u znajomego specjalisty 5%. Dawało to jakieś 400 zł. I nie nie uważam tego za grosze, Sylwan. Nie każdy kupuje waciki po 500 zł a.k.a. 5 kazimierzy.

W ogóle to otworzył bym temat Co Cię wkur**a w Sylwanie?  :D
Bo może on tego nie widzi albo myśli, że jest jechany bo po prostu ma pieniądze.

Zapamiętaj raz na zawsze:
- nie mam nic do ludzi bogatych, różnice majątkowe w społeczeństwie są normalne
- nie wkurza mnie jak ktoś podjeżdża pod szkołę Bentlejem- ma kasę to niech sobie kupi
- wkurza mnie jak ktoś chwali się tym
- wkurza mnie jak ktoś uważa to za podstawę życia i powiększa sobie penis, dodatkowo myśląc, że dla innych jest to równie ważne
- wkurza mnie jak ktoś szydzi ze stanu posiadania innych

A więc O WIELKI SYLWANIE(czyżby ksywka świadczyła o czymś małym :roll:) przeczytaj trzy ostatnie punkty, dodaj do tego swój spam(gejem możesz być nadal, staję się coraz bardziej tolerancyjny) i staniesz się normalnym, nie trędowatym-like użytkownikiem.

I najważniejsze- nie lecz kompleksów w internecie! Ahoj! ;)
 Nic się nie nauczyłeś po ostatnim ostrzeżeniu. 7 dni ban, 14 dni ost [svonston]

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Odszkodowania
« Odpowiedź #14 dnia: Kwietnia 17, 2010, 20:36:02 pm »
Sylvan, a ile $$$ dostaniesz, gdyby ci tak szczękę złamać?  :lol:

Przede wszystkim ponad 500 złotych dostaje się za 1% trwałego uszczerbku na zdrowiu, a zwykłe złamanie czy tym bardziej skręcenie się do takich nie zalicza. Przykładowa tabela oceny uszczerbku na zdrowiu. 3% możesz dostać - za wybity ząb, a i to za siekacz lub kieł.

Skończ to walenie ściemy.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 569
  • Reputacja: 251
Odp: Odszkodowania
« Odpowiedź #15 dnia: Kwietnia 18, 2010, 11:45:24 am »
Iras'a teksty nt. odszkodowań. A prawda wygląda tak....

Sylvan, a ile $$$ dostaniesz, gdyby ci tak szczękę złamać?  :lol:

Przede wszystkim ponad 500 złotych dostaje się za 1% trwałego uszczerbku na zdrowiu, a zwykłe złamanie czy tym bardziej skręcenie się do takich nie zalicza. Przykładowa tabela oceny uszczerbku na zdrowiu. 3% możesz dostać - za wybity ząb, a i to za siekacz lub kieł.

Skończ to walenie ściemy.
Tylko za trwała i góra trzy %....  :hihi:
Proponuję się douczyć z prawa nieco zanim bzdury nieprawdziwe zaczniesz pisać. Ale masz jak nie wierzysz.... Drugie tyle (więcej z PZU).


Znajoma pielęgniarka jakoś wybitnie wysoko nie jest ubezpieczona (podstawa), skręciła prawy kciuk. Jako, iż jest w jej zawodzie niezbędny, jest też przy tym praworęczna, dostała z tego tytułu pięć %.
ZUS + PZU = odszkodowanie blisko sześć tys.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Odszkodowania
« Odpowiedź #16 dnia: Kwietnia 18, 2010, 11:52:54 am »
Nie wiem jaką masz składke że dostajesz tyle kasy. Ja za złamany obojczyk dostałem 140 zł. :|

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Odszkodowania
« Odpowiedź #17 dnia: Kwietnia 18, 2010, 12:04:50 pm »
Ja złamałem lewą rękę w łokciu, druty mam łapie, ręki nie prostuję do końca, na początku dostałem 350zł, napisałem odwołanie to dali mi jeszcze 300.Jak łatwo policzyć w sumie dostałem 6 Władysławów, jednego Kazimierza i jako gratis rękę nie sprawna w 100% co prawda lewa, ale lewą wale konia i jest niezbędna, częściej z niej korzystam jak z prawej a jestem praworęczny.Nie wiem skąd ty bierzesz takie kwoty, 6 tyś za skręcony kciuk o_O Dodam tylko jeszcze że całe 2 półrocze 8 klasy przeleżałem w sanatorium bo po wyciągnięciu ręki z gipsu w ogóle nią nie ruszałem :angel: Mi przyznali bodajże 5% tylko chyba wtedy 1% to nie było 1000 a 100zł
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 18, 2010, 12:17:10 pm wysłana przez Wooyek »

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 569
  • Reputacja: 251
Odp: Odszkodowania
« Odpowiedź #18 dnia: Kwietnia 18, 2010, 12:13:44 pm »
No widzisz Wooyek, zrobili cię na szaro. Kolega za złamaną rękę dostał 6%. 6 x 538 i drugie tyle z PZU.... Wychodzi trochę więcej jak sześć błękitnych.
Może trzeba było odwołać się jeszcze z dziesięć razy, to miałbyś na nowy TV.

Sam miałem taki temat założyć.

Sprawa wygląda następująco. Ktoś tu za dużo naoglądał się testoviron'a. Post Lem'a nadawał się jak dla mnie do "szokuje". No taka suma za coś takiego ....  o_O
Stąd grzecznie napisałem jak to było w moim, czy mojej znajomej wypadku. Ale oczywiście kolega Ciapkas zinterpretował to jako

"aaa kuhwa polaczki , jak u was z ubezpieczeniem, bo jak ja mam 1434 par botów i zegarków, to i mam rzęsy na 300 patyków ubezpieczone a wy za złamania dostajecie mniej niż ja za kuhwa moją szczoteczkę do zębów ja pie****"

A tak nie było. Iras przyszedł i widać , że coś tam się orientuje, ale to wiedza na dwóję i tak. Napisał nieprawdę, zarzucił koloryzowanie, więc mu wysłałem zdjęcie, w którym udowodniłem, że nie musi być to trwały uszczerbek na zdrowiu, jak sam twierdzi, i że za lekko skręcony kciuk można dostać blisko 4k.

Tyle w sprawie ubezpieczenia. ZUS daje 538 zł za jeden %. Niemożliwe by za złamany obojczyk dostać mniej niż kilka %. Dodatkowo ubezpieczenie w PZU (opcjonalne) jest podobne. Czyli niejako mamy mnożnik x2.

Oczywiści mój kolega zgrywał twardziela przed komisją , stwierdził , że zwichnięty nadgarstek go nie boli, "specjalista" zawyrokował, że nie rzutuje to zbytnio na jego stanowisko w pracy (taaa, zupełnie nie rzutuje) i dał mu cały 1%.

Nie był w PZU ubezpieczony, więc wyszedł na tym 538zł. Gdyby pojęczał tam, przekonał jaki wpływ na jego prace to ma, mógłby dostać nawet 4%. Gdyby był ubezpieczony w PZU, to zgarnałby (w zależności od stawki) między 5-7 tys.

Jest różnica 538zł a 4.4k.

A Iras jak nie zna się na ubezpieczeniu, to niech spyta bardziej doświadczonych, lub nie zabiera głosu, bowiem ktoś przeczyta jego post, stwierdzi, że zwichnięty palec to nic takiego i żaden trwały uszczerbek i przez takie głupoty niczym nie poparte, może stracić kilka tys.

« Ostatnia zmiana: Kwietnia 18, 2010, 12:15:25 pm wysłana przez Sylvan Wielki »

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Odszkodowania
« Odpowiedź #19 dnia: Kwietnia 18, 2010, 12:20:37 pm »
To jakim kur** cudem ja za 2 czy 3 % dostałem 140 zł? hmmmm?

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Odszkodowania
« Odpowiedź #20 dnia: Kwietnia 18, 2010, 12:21:49 pm »
Ok Sylvan, a co zrobiłeś lekarzowi pod biurkiem, żeby za zwichnięty palec policzył ci 3% długotrwałego?  :lol:

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Odszkodowania
« Odpowiedź #21 dnia: Kwietnia 18, 2010, 12:23:00 pm »
Ale od kiedy w ogóle jest tak że 1% to jest jakaś tam z góry ustalona suma i choćby ch** na chuju stawał tak musi być i należy mi się za moją rękę 6 mln zł :evil: Wydawało mi się że tak nie jest, tak tylko pytam, nie czytałem wcześniejszych postów bo mi się nie chciało a być może ktoś to tam wyjaśniał.

Mrocz

  • Gość
Odp: Odszkodowania
« Odpowiedź #22 dnia: Kwietnia 18, 2010, 12:23:42 pm »
Ok Sylvan, a co zrobiłeś lekarzowi pod biurkiem, żeby za zwichnięty palec policzył ci 3% długotrwałego?  :lol:

Zapewne dostał za to kolejne "odszkodowanie"... :lol:

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Odszkodowania
« Odpowiedź #23 dnia: Kwietnia 18, 2010, 12:51:14 pm »
Ja kilka razy miałem skręcona kostke, mój brat to już z 10 razy i maksymalnie dostaliśmy 300-400zł, a byliśmy ubezpieczeni dodatkowo na sekcji karate.

Miałem też wybity palec ale też dostałem góra 200zł.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 569
  • Reputacja: 251
Odp: Odszkodowania
« Odpowiedź #24 dnia: Kwietnia 18, 2010, 12:57:33 pm »
Ale od kiedy w ogóle jest tak że 1% to jest jakaś tam z góry ustalona suma i choćby ch** na chuju stawał tak musi być i należy mi się za moją rękę 6 mln zł :evil: Wydawało mi się że tak nie jest, tak tylko pytam, nie czytałem wcześniejszych postów bo mi się nie chciało a być może ktoś to tam wyjaśniał.

Za 1% masz równo 538zł w ZUS. W PZU (zależy od tego ile płacisz) nieco mniej, lub więcej. Stąd jak za złamanie ktoś dostaje mniej niż wynos cena nowej gry na PS3, to zalecam zrezygnować z takiego ubezpieczenia.

Lem++

  • Global Moderator
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 07-11-2008
  • Wiadomości: 10 698
  • Reputacja: 209
  • 07.11.2008 - 16.08.2010 †
Odp: Odszkodowania
« Odpowiedź #25 dnia: Kwietnia 18, 2010, 12:58:24 pm »
Kompletnie sie nie znam na ubezpieczeniach, ale IMO to wszystko zalezy od kwoty na jaka jestes ubezpieczony (ja jestem na 9000zl). Z tego wynika, ze Sylvan jest ubezpieczony na 50000zł i mysli, ze kazdy jest ubezpieczony na taka sume totez uwaza iz kazdy dostaje te 500zl za 1%. Dziekuje.

el becetol

  • Gość
Odp: Odszkodowania
« Odpowiedź #26 dnia: Kwietnia 18, 2010, 13:20:24 pm »
Sylvan ma rację w kwestii tych 500 zł w ZUSie.

http://www.zus.pl/default.asp?p=1&id=52

Cytuj
Kwoty jednorazowych odszkodowań z tytułu uszczerbku na zdrowiu spowodowanego wypadkiem przy pracy lub chorobą zawodową

W okresie od 1 kwietnia 2009 r. do 31 marca 2010 r. kwoty jednorazowych odszkodowań z tytułu wypadku przy pracy lub choroby zawodowej wynoszą:

    * 589 zł za każdy procent stałego lub długotrwałego uszczerbku na zdrowiu

Dodajmy natomiast że żeby dostać odszkodowanie z ZUS trzeba się rozbić w konkretnych warunkach (np. w pracy), a większość z was się pewnie poobijała 'na podwórku'. Do tego ZUS wypłaca odszkodowania tylko za stałe lub długotrwałe (których skutki uniemożliwiają prawidłowe funkcjonowanie organizmu na stałe/powyżej 6 miesięcy) uszkodzenie ciała.

A tak w ogóle Sylvan ze swoimi 3% dostał najniższe odszkodowanie z ZUS, bo za złamanego kciuka można dostać i 20%.

http://www.bhp.iq.pl/przepw12.htm

Oczywiście jakby Sylvan napisał wprost że zwichnął się tak niefortunnie, że nie mógł przez ponad pół roku korzystać z kciuka, to sprawa była by jasna i nie byłoby kłótni. Za "lekkie" zwichnięcia odszkodowania nie dają, tylko za takie urazy, które uniemożliwiają prawidłowe funkcjonowanie na co najmniej 6 miesięcy.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 569
  • Reputacja: 251
Odp: Odszkodowania
« Odpowiedź #27 dnia: Kwietnia 18, 2010, 13:21:48 pm »
Kompletnie sie nie znam na ubezpieczeniach, ale IMO to wszystko zalezy od kwoty na jaka jestes ubezpieczony (ja jestem na 9000zl). Z tego wynika, ze Sylvan jest ubezpieczony na 50000zł i mysli, ze kazdy jest ubezpieczony na taka sume totez uwaza iz kazdy dostaje te 500zl za 1%. Dziekuje.
W PZU możesz sobie wybrać wysokość ubezpieczenia. Może to być czterdzieści kilka zł, a może być to wyższa kwota. Możesz oczywiście w ogóle się w PZU nie ubezpieczyć - ale później w razie czego, dostaniesz dwukrotnie mniejszą sumę.

W ZUS za 1% przyznawane jest , jak już wspominałem 538 zł. To stawka stała. I tyle dostaje zarówno robotnik na taśmie w zakładzie, jak i prezes tego zakładu.


Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Odszkodowania
« Odpowiedź #28 dnia: Kwietnia 18, 2010, 13:39:01 pm »
Oczywiście jakby Sylvan napisał wprost że zwichnął się tak niefortunnie, że nie mógł przez ponad pół roku korzystać z kciuka, to sprawa była by jasna i nie byłoby kłótni. Za "lekkie" zwichnięcia odszkodowania nie dają, tylko za takie urazy, które uniemożliwiają prawidłowe funkcjonowanie na co najmniej 6 miesięcy.

Podobno trzy tygodnie  :lol:

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 569
  • Reputacja: 251
Odp: Odszkodowania
« Odpowiedź #29 dnia: Kwietnia 18, 2010, 13:59:49 pm »
Już ci udowodniłem, że nie masz racji. Nie mam zamiaru kolejnego zdjęcia robić z okresem mojego l4. Jak piszę, że były to trzy tygodnie, to tak było.
I za lekkie zwichnięcia dają odszkodowania. Muszą dać, bowiem jesteś ubezpieczony, a dodatkowo skoro idziesz na chorobowe, to coś na rzeczy było.
Inaczej w co drugim przypadku (nawet przy złamaniach) orzekano by całe 0%, gdyż okres byłby niewystarczający.
A prezes ZUS dzięki temu miał gabinet 400 m kw.

el becetol

  • Gość
Odp: Odszkodowania
« Odpowiedź #30 dnia: Kwietnia 18, 2010, 14:32:44 pm »
Nie mam zamiaru kolejnego zdjęcia robić z okresem mojego l4. Jak piszę, że były to trzy tygodnie, to tak było.
I za lekkie zwichnięcia dają odszkodowania. Muszą dać, bowiem jesteś ubezpieczony, a dodatkowo skoro idziesz na chorobowe, to coś na rzeczy było.

Jak idziesz na chorobowe to wygląda to tak, że jakby ZUS płaci ci pensje za ten okres, nie pracodawca (w skrócie) oraz ZUS płaci za leczenie, nie dostajesz z marszu do ręki dodatkowych pieniędzy.
Natomiast dodatkowe odszkodowanie dostać można zgodnie z przepisami tylko w przypadku gdy:

Cytat: ZUS
Ubezpieczonemu, który wskutek wypadku przy pracy  lub choroby zawodowej doznał stałego lub długotrwałego  uszczerbku na zdrowiu, przysługuje jednorazowe odszkodowanie.

Za stały uszczerbek na zdrowiu uważa się takie naruszenie sprawności organizmu, które powoduje upośledzenie czynności organizmu nierokujące poprawy.

Za długotrwały uszczerbek na zdrowiu uważa się takie naruszenie sprawności organizmu, które powoduje upośledzenie czynności organizmu na okres przekraczający 6 miesięcy, mogące ulec poprawie.

http://www.zus.pl/default.asp?p=4&id=402

Zgodnie z przepisami odszkodowanie nie przysługuje za zwichnięcie którego objawy odczuwalne były tylko przez 3 tygodnie. 6 miesięcy to minimalna granica. Aczkolwiek to wcale nie oznacza że Sylvan kłamie. Wiadomo jak to jest ze służbą zdrowia, i że wiele rzeczy można sobie "załatwić" aka "odpowiednio porozmawiać" więc wszystko zależy od tego czy
Cytat: Sylvan Wielki
odpowiednio się u specjalisty zachowałeś

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Odszkodowania
« Odpowiedź #31 dnia: Kwietnia 18, 2010, 14:42:59 pm »
Czyli chłopak rypie ZUS, bierze pieniądze, które mu nie przysługują, a na forum wciska, że każdy powinien dostawać takie odszkodowanie.

Temat do zamknięcia.

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Odszkodowania
« Odpowiedź #32 dnia: Kwietnia 18, 2010, 14:52:30 pm »
Sylvan ma rację w kwestii tych 500 zł w ZUSie.

http://www.zus.pl/default.asp?p=1&id=52

Cytuj
Kwoty jednorazowych odszkodowań z tytułu uszczerbku na zdrowiu spowodowanego wypadkiem przy pracy lub chorobą zawodową

W okresie od 1 kwietnia 2009 r. do 31 marca 2010 r. kwoty jednorazowych odszkodowań z tytułu wypadku przy pracy lub choroby zawodowej wynoszą:

    * 589 zł za każdy procent stałego lub długotrwałego uszczerbku na zdrowiu
To tak jest od roku 2009, a jak było 12 lat temu, bo wtedy złamałem rękę?

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 569
  • Reputacja: 251
Odp: Odszkodowania
« Odpowiedź #33 dnia: Kwietnia 18, 2010, 14:55:28 pm »
Wtedy Wooyku było niemal tak samo, tyle, że za 1% dostawało się 538zł. Jest jeszcze jedna sprawa. Gdzie rękę złamałeś....

el becetol
Tak, odszkodowanie wypłacone jest dopiero po L4.

Należy też pamiętać o tych wszystkich "*', które się pojawiają to tu, to tam. Jest ich sporo. Cześć można obejść bez problemu i pamiętać o jednym , jak to słusznie el becetol zacytował

Cytuj
odpowiednio się u specjalisty zachowałeś

Gdy ktoś będzie zgrywał twardziela jak mój kolega, to dostanie tyle na ile zadbał sobie. Ale, jeśli ktoś przykładowo ma pracę biurową i coś mu się z małym palcem u lewej dłoni stanie - niekoniecznie piszę tu o złamaniu poważnym - to jak powie, że nie będzie mógł pisać na klawiaturze, wykonywać prac innych, dodatkowo musi (choć to niekoniecznie prawda), co jakiś czas coś tam ciężkiego przenieść i jest mańkutem, to musi dostać wyższy %. Oczywiście jak powie "ależ ja mogę pisać prawą ręką, w sumie lewą niekoniecznie mi do pracy  potrzebna", to może dostać najniższą wartość.

I nikt nigdzie nie napisał, że każdy musi takie dostać. Z ZUS (przy odpowiednim podejściu) każdy tyle samo za 4% dostanie. W PZU (jak ubezpieczony jest), to już zależy od wysokości ubezpieczenia.

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Odszkodowania
« Odpowiedź #34 dnia: Kwietnia 18, 2010, 15:07:34 pm »
Na basenie rękę złamałem, podczas skoku do wody na dyńke.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 18, 2010, 15:21:57 pm wysłana przez Wooyek »

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 569
  • Reputacja: 251
Odp: Odszkodowania
« Odpowiedź #35 dnia: Kwietnia 18, 2010, 15:23:45 pm »
Czyli jako, że ratownikiem nie jesteś. Też nie była to droga od/do pracy, to odszkodowania z ZUS (z tytułu wypadku w pracy) nie dostaniesz. Jeśli w PZU też nie jesteś ubezpieczony, to też nic nie dostaniesz. Ale jako, że składki odprowadzasz, to coś tam zawsze dostaniesz. Jeśli na komisji stwierdziłeś też , że czujesz się zdolny do pracy i w kolejnych skokach na dyńkę ci nie przeszkadza uraz, to stąd to sześćset zł. Zależy więc, co, gdzie, jak i kiedy.
Poza tym osobą orzekającą zapewne  BoBaN był i za te head shoty wydał taki , a nie inny % uszczerbku na zdrowiu.

ubol

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 1 537
  • Reputacja: 16
  • PSN: urytuPL
Odp: Odszkodowania
« Odpowiedź #36 dnia: Kwietnia 18, 2010, 18:11:59 pm »
A nie jest jeszcze tak, że osoba niepełnoletnia jest z tymi procentami liczona inaczej niż osoba pełnoletnia? To by w sumie tłumaczyło tą dysproporcję pieniężną...

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 721
  • Reputacja: 74
Odp: Odszkodowania
« Odpowiedź #37 dnia: Kwietnia 18, 2010, 18:15:51 pm »
Sprawa jest prosta - jak ZUS to kasa za wypadek, który zdarzył się tylko w pracy, w drodze do/z pracy i choroby zawodowe.

Jeżeli polisę wystawia towarzystwo ubezpieczeniowe (PZU, HESTIA, Allianz etc) wszystko zależy od treści polisy. Nie ma tu jakiś ogólnych reguł - masz to za co zapłaciłeś. Czyli jak polisa obejmuje zwichnięcie ręki przy fapowaniu to dostaniesz odszkodowanie.. Jak nie obejmuje wypadku w danych okolicznościach to niestety... Im droższa polisa tym więcej sytuacji obejmuje, dodatkowo gwarantując np. zwrot kosztów leczenia, pobytu w szpitalu i rehabilitacji. Osobna kwestią jest suma ubezpieczenia - im wyższa tym oczywiście lepiej, bo ubezpieczyciele wypłacają (o ile dobrze pamiętam) zazwyczaj 4% sumy ubezpieczenia za każdy procent uszczerbku na zdrowiu. Jeszcze jedna sprawa - zawsze warto się odwoływać, a jak wypadek poważniejszy - chodzić do sądu. towarzystwa ubezpieczeniowe zawsze starają się zaniżyć odszkodowanie

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: Odszkodowania
« Odpowiedź #38 dnia: Kwietnia 19, 2010, 08:26:05 am »
Mój ojciec ostatnio miał wypadek samochodowy w drodze na woszk (żołnierz). Za pęknięcie mostka w 2 miejscach dostał około 5k  8)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Odszkodowania
« Odpowiedź #39 dnia: Kwietnia 19, 2010, 10:02:42 am »
Złamana noga (kości śródstopia), dostałem około 1000zł.