Autor Wątek: Co Was ostatnio zniesmaczyło?  (Przeczytany 5012 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

maly_pinki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 21-06-2008
  • Wiadomości: 4 089
  • Reputacja: 44
Co Was ostatnio zniesmaczyło?
« dnia: Czerwca 26, 2012, 17:19:53 pm »
  :roll:
Wszystko od nowa, od początku...

svonston

  • Gość
Odp: Co Was ostatnio zniesmaczyło?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 26, 2012, 18:07:07 pm »
Dlaczego cie to zniesmaczylo?

maly_pinki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 21-06-2008
  • Wiadomości: 4 089
  • Reputacja: 44
Odp: Co Was ostatnio zniesmaczyło?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 26, 2012, 18:14:59 pm »
Zawsze podczas jedzenia chciałem zobaczyć jakie gacie nosi starsza dyndająca kobieta.
Widzę, że na wykopie nawet filmik sie pojawił.
http://www.wykop.pl/link/1184193/chciala-nakrzyczec-na-ulicznych-muzykow-a-wypadla-z-balkonu/
Wszystko od nowa, od początku...

svonston

  • Gość
Odp: Co Was ostatnio zniesmaczyło?
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 26, 2012, 18:34:31 pm »
Zawsze podczas jedzenia chciałem zobaczyć jakie gacie nosi starsza dyndająca kobieta.
Mientki jak baba jestes. : >

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Co Was ostatnio zniesmaczyło?
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 22, 2012, 01:41:39 am »
Nie wiem gdzie zadać to pytanie, to walnę tutaj, żeby szybko nie zaginęło.

Miał ktoś z Was robiony rezonans magnetyczny głowy (mózgu i kanałów mózgowych)? Pytam, bo na początku lekarz powiedział mi, że jak nie trzeba będzie podawać kontrastu, to mi nie poda, po czym po kilkunastu minutach badania powiadomił mnie, że jednak trzeba podać kontrast. Szukałem w necie czemu nagle trzeba było podawać ten kontrast, ale nic nie znalazłem. Może jeśli ktoś z Was miał takie badanie, to wie dlaczego jednym pacjentom można przeprowadzić je bez kontrastu, a innym jednak trzeba go podać (koleś przede mną nie musiał dostawać kontrastu). Przyznam, że trochę jestem zaniepokojony, bo nie wiem co to oznacza.

Lem++

  • Global Moderator
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 07-11-2008
  • Wiadomości: 10 698
  • Reputacja: 209
  • 07.11.2008 - 16.08.2010 †
Odp: Co Was ostatnio zniesmaczyło?
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 22, 2012, 01:46:32 am »
/summon Master_666

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Co Was ostatnio zniesmaczyło?
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 22, 2012, 07:38:44 am »
Nie wiem gdzie zadać to pytanie, to walnę tutaj, żeby szybko nie zaginęło.

Miał ktoś z Was robiony rezonans magnetyczny głowy (mózgu i kanałów mózgowych)? Pytam, bo na początku lekarz powiedział mi, że jak nie trzeba będzie podawać kontrastu, to mi nie poda, po czym po kilkunastu minutach badania powiadomił mnie, że jednak trzeba podać kontrast. Szukałem w necie czemu nagle trzeba było podawać ten kontrast, ale nic nie znalazłem. Może jeśli ktoś z Was miał takie badanie, to wie dlaczego jednym pacjentom można przeprowadzić je bez kontrastu, a innym jednak trzeba go podać (koleś przede mną nie musiał dostawać kontrastu). Przyznam, że trochę jestem zaniepokojony, bo nie wiem co to oznacza.
IMO bez obaw. Kontrast podaje się dla lepszego uwidocznienia narządów poddawanych badaniu. Na chłopski rozum, to co było "na widoku" u typa przed tobą, u Ciebie należy wzmocnić wprowadzając płyn. Najgorsze z tego wszystkiego jest chyba wbijanie wenflonu dla wprowadzenia czynnika ;) Tyle.
Tutaj masz aż nadto informacji o kontraście w przypadku badania MRI, na które się wybierasz:
http://en.wikipedia.org/wiki/MRI_contrast_agent
« Ostatnia zmiana: Listopada 22, 2012, 07:54:06 am wysłana przez Kert »

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Co Was ostatnio zniesmaczyło?
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 22, 2012, 08:57:41 am »
Miał ktoś z Was robiony rezonans magnetyczny głowy (mózgu i kanałów mózgowych)? Pytam, bo na początku lekarz powiedział mi, że jak nie trzeba będzie podawać kontrastu, to mi nie poda, po czym po kilkunastu minutach badania powiadomił mnie, że jednak trzeba podać kontrast. Szukałem w necie czemu nagle trzeba było podawać ten kontrast, ale nic nie znalazłem. Może jeśli ktoś z Was miał takie badanie, to wie dlaczego jednym pacjentom można przeprowadzić je bez kontrastu, a innym jednak trzeba go podać (koleś przede mną nie musiał dostawać kontrastu). Przyznam, że trochę jestem zaniepokojony, bo nie wiem co to oznacza.

W sumie Kert napisał już po co ten cały kontrast. Dzięki niemu można uwidocznić naczynia i zatoki w mózgu w lepszym stopniu. Raczej jakbyś miał wielkiego krwiaka/guza to by wyszło w badaniu bez kontrastu, więc chyba nie umrzesz. A jeżeli obawiasz się podania kontrastu, to akurat w rezonansie używa się mało szkodliwe środki to najwyżej mogą być jakieś lekkie zawroty głowy czy wymioty. Nerki są najbardziej obciążone, bo potem musza ten kontrast "odcedzić", ale chyba masz sprawne ;) .

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Co Was ostatnio zniesmaczyło?
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 22, 2012, 09:15:41 am »
to akurat w rezonansie używa się mało szkodliwe środki
Właśnie. Kiedyś stanąłem przed perspektywą badania tomografem, w którym także używa się kontrastu. Czytałem, że w tym przypadku kontrast jest o wiele bardziej szkodliwy dla zdrowia. Ciekawe, skoro trzeba za samo jego użycie płacić przy prywatnej wizycie ekstra ok. 100 zyla. Jak to jest?

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Co Was ostatnio zniesmaczyło?
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 22, 2012, 09:49:57 am »
Ciekawe, skoro trzeba za samo jego użycie płacić przy prywatnej wizycie ekstra ok. 100 zyla. Jak to jest?

Do kontrastu w tomografii używa się substancje pochłaniające promieniowanie-X, do tego używa się specjalnych izotopów, które (chyba) tanie w produkcji nie są, przy okazji podczas podawania kontrastu trzeba zatrudnić dodatkowy personel, jakbyś dostał jakiejś alergii to żebyś nie umarł ;p A tomograf i tak jest dużo tańszy od MRi, bo kosztuje tak z 370zł z kontrastem, a MRI ponad 700zł.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Co Was ostatnio zniesmaczyło?
« Odpowiedź #10 dnia: Listopada 22, 2012, 10:01:14 am »
bo kosztuje tak z 370zł z kontrastem,
O te kur**! Chcieli na mnie ekstra zarobić, bo co dzwoniłem do szpitali i przychodni, to cena nie schodziła poniżej 450 - 500 zł z kontrastem, a i tak czekania z miesiąc, dwa minimum. Chyba, że masz "znajomości", to byłoby taniej i szybciej. FRAJERNIA

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Co Was ostatnio zniesmaczyło?
« Odpowiedź #11 dnia: Listopada 22, 2012, 10:03:57 am »
Cene w sumie dałem poglądową, nie wiem do końca ile. Możliwe, że jednak 450 zł kosztuje ;) Po znajomości to jest za darmo.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Co Was ostatnio zniesmaczyło?
« Odpowiedź #12 dnia: Listopada 22, 2012, 10:25:50 am »
Dzięki panowie za info. Badanie miałem wczoraj i faktycznie po podaniu kontrastu lekko mnie zamroczyło i trochę niedobrze na żołądku mi się zrobiło. Ale to tylko przez chwilę. Potem było już ok. Dźwięki jakie wydaje ta cała maszyna są masakryczne. Gdyby nie to, że na co dzień słucham Techno, to mógłbym tam nie wytrzymać. ;)

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Co Was ostatnio zniesmaczyło?
« Odpowiedź #13 dnia: Listopada 22, 2012, 11:06:39 am »
Ja przy rezonansie brzucha musiałem trzymać cały czas ręce za głową. Myślałem, że mi odpadną  :lol:

Chujki też mi narobili stracha, bo gościu mi parę dni wcześniej przy USG brzucha zapytał czy wiem, że mam tam guzy jakieś w okolicy nerek  :-? Okazało się, że to jakieś dodatkowe śledziony lol