Autor Wątek: "FIFA czy PES? Wybieraj!"  (Przeczytany 86057 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #80 dnia: Października 01, 2008, 00:09:50 am »
Rozgrywka w Pro Evo na pewno mocno się nie zmieni i z góry mogę założyć, że jest tym, co mnie odpowiada. Jeśli nie spieprzą strony technicznej, kupię na pewno. Jeśli dalej nie potrafią zrobić dobrej gry na next-gena, kolejny rok przesiedzę z PES'em na PS2. Porównania do FIFY dla mnie nie mają sensu - nie grałbym w nią nawet, gdyby piłka od Konami nie istniała. Gameplay mnie nie bawi i tyle.

tjeRy

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 07-04-2008
  • Wiadomości: 147
  • Reputacja: 0
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #81 dnia: Października 01, 2008, 00:16:36 am »
heh, Iras rozumiem Cie, ale wiesz, wydaje mi sie, ze Ty po prostu nie chcesz dac szansy Fifie bo tak, bo zagrałeś pare meczów w demo i Ci nie leżała, ale ja miałem dokładnie tak samo, po parunastu meczach chciałem odinstalowac demo bo cięzko sie bylo przestawic z Pesa, ale cos mnie tchnęło, i dałem szanse Fifie i sie okazało, ze jest o WIELE lepsza od PEsa(podkreślam-dla mnie), ale oczywiscie nie kaze Ci dawac na sile szansy Fifie skoro uwazasz, ze to nie ma sensu
ja po prostu uwazam, ze kto nie widzi, ze nowa Fifa jest lepsza pod wzgledem gameplau od Pesa to nie ma pojecia o pilce noznej, ale podkreslam, to jest moje subiektywne zdanie

Unlimited

  • Gość
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #82 dnia: Października 01, 2008, 11:52:30 am »
Iras, jeśli dla Ciebie pes 2008 leżał tylko warstwą techniczną to ja nie wiem gdzie TY masz oczy i gdzie czerpałeś fun z gry w tą odsłonę. Wiesz ja wymagam od pesa trochę więcej, szczególnie w kwestii animacji zawodników i FIZYKI, bo graficznie wystarczy mi to co jest teraz. Oczekuję next gena w tym elemencie, a nie kopiowanie i drobne retusze z current genów. Dlatego tak chwalę Fife, bo się rozwija, Elektronicy chcą coś zrobić i co najlepsze, wychodzi im. Natomiast KCET stoi w miejscu, ba cofa się..kiedyś robili gry które łączyły wszystkich(do pes 2) fanów futbolu. Potem zaczęli coś wymyślać i wymyślili że raz wydadzą grę dla mas(pes4, pes 6 itd), a raz dla swoich starych dawnych fanów(pes3,5). Myślę że powinni obrać jeden kierunek i skupić się na tym w czym są najlepsi a nie kombinować, bo wtedy wychodzi im z tego coś strasznie niedobrego. Tyle..peace <czekam na demo pes 2009>

Bobi

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 757
  • Reputacja: 0
  • PSN ID | Gamertag: Fifi1101
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #83 dnia: Października 01, 2008, 16:16:18 pm »
Iras mam nadzieje ze zdajesz sobie sprawe, ze przez takie swoje wypowiedzi w stylu "no i Ci od fify" sprawiasz, ze ludzie ktorzy chca naprawde dyskutowac na poziomie traca chec do rozmowy z Tobą

a Bobi ujął to idealnie..każdy kto kocha piłke nożną od razu zauważy ze Fifa po prostu niszczy w tym roku Pesa, a Ci z klapkami(i Ci ktorzy chca byc dżezi i love pro evo..) beda w kolko powtarzali ze Pes jest lepszy bo tak, bo tyle lat w niego grali i w ogole ze jest lepszy, no bo ..tak zajebisty argument :), i dokladnie tak jak Bobi napsial, daliby wam kosza z napisem Pes to byscie mowili ze to najlepsza piłka nozna...bo...TAK oczywiście, a jakby inaczej...


heheh o fifce możemy cos powiedzieć bo jest demko, no ale nie rozumiem dlaczego mówicie ze Pes jest pozamiatany jak pojutrze dopiero zagramy w demko grrrr wróżycie ku****rwa z fusów nostradamusy. Bobi świetnie to ujął bo pewnie dostał od Konami jak pierwszy na świecie z graczy full wersje next wróżbita :mad: :mad:
:lol:
Ja nie pisnąłem słowa o pesie 2009.
Swoje porównanie oparłem na FIFIE 08 i i PES 2008 i doświadczeniu z demem FIFY 09. Sorry, że nie wyraziłem się jasno.

Aha, żeby było jasne - nie jestem fanem FIFY! A teraz popatrzcie na siebie: pes był zawsze świetny (wszyscy się zgodzą) na PS2, bo na poprzedniej generacji nie dało zrobić się bardziej zaawansowanej fizyki, większej ilości animacji et cetera. Teraz na PS3, FIFA skupiając się na powyższym (fizyce, animacjach) osiągnęła wyższy poziom realizmu. Dużo rzeczy upodobnili do pro evo . A sytuacja PESa 2009 kształtuje się tak (i sami to mówicie): gamepley gdzieś tak między 3 i piątą częścią. Tu niechodzi o to żeby wracać do dobrych starych części w nowej grafice. Trzeba iśc na przód. Tak więc, moim zdaniem obecnie pod względem gameplayu FIFA 08 i 09 przewyższają konkurencję (PES 2008 i zakładam, podkreślam zakładam, PESa 2009).

Iras: Skoro podkreślasz że nie grasz w FIFĘ skąd możesz wiedzieć o zmianach w gameplayu między 08 a 09? Przecież jako wielki PESowy wyjadacz, powinieneś wiedzieć, że potrzeba czasem i dziesiątek meczów, aby nauczyć się grać w pełnym tego słowa znaczeniu. A potem można powiedzieć co jest lepsze a co gorsze względem części poprzedniej.
Ale jak nie widzisz różnicy to spoko. Graj w PESa, przecież od tego jest konkurencja. Każdy ma to co chce. Pozdro.

paprot

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 11-08-2005
  • Wiadomości: 1 372
  • Reputacja: 0
  • PSN ID: paprotPL
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #84 dnia: Października 01, 2008, 16:22:41 pm »
dla mnie sentymentu nie ma jak Fifa będzie lepsza to zakupie właśnie ją no ale procentowo to daje 70 do 30 na korzyść PESa aczkolwiek zaślepionym fanem nie jestem ale fanem.

MGS

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 23-03-2006
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 10
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #85 dnia: Października 01, 2008, 17:46:10 pm »
MGS chcesz to podyskutujmy o tych błędach z Pes 2008 :P
tu jeszcze raz przykładowe linki :D cóż ja tam widzę..aaa problemy prawie w każdym aspekcie gry ;)
tu kilka "kwiatków" pesa 2008:







Jak to sie ma do tego?!

http://www.wrzuta.pl/film/pkpQd46QVl/8

I nie dawaj linkow do filmikow ver PC z grafika ustawiona na LOW!
W PESie sa bledy techniczne, a fifa jest poprostu tak stworzona ze mozna takie akcje odwalac.

Cytuj
to takie pierwsze z brzegu, jednak pokazujące jak daleko pes jest w kwestii detekcji kolizji(zresztą tak na marginesie dodam że w żadnym pesie zawodnicy nie kopią czysto w piłkę tylko w powietrze przed piłką)
Ty chyba zartujesz! A co to jest!?
http://www.wrzuta.pl/film/AsAA8QrJ6u/9


Klikasz na to w ogole? To fifa jest w tym temacie 100 lat za murzynami.
« Ostatnia zmiana: Października 01, 2008, 17:51:10 pm wysłana przez MGS »
Xbox  One + PS4 = two reasons to buy a PC

tjeRy

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 07-04-2008
  • Wiadomości: 147
  • Reputacja: 0
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #86 dnia: Października 01, 2008, 19:39:39 pm »
MGS daruj sobie znajdowanie błędów, które zdarzają się w jednym na 100 przypadków, bo to już sie robi naprawdę bardzo żałosne...mam ja zacząc nagrywać Tobie tysiąc sytuacji, w których będzie pokazane, że wszystko jest idealnie? że znajdziesz jakis bląd, co zdarzy się raz na jeden z kilkudziesięciu meczów, i to do tego nic nie znaczący błąd to nie znaczy, ze gra jest zła..jeny w ogole ile Ty masz lat ze nie mozesz tak prostych rzeczy pojąć ? sorry, ale robisz sie juz drazniacy, nie potrafisz nic konkretnego napisac, to nie pisz w ogole. człowieku, zrozum, że to jest DEMO i że jeśli znajdziesz w demie jakiś błąd, który zdarza sie raz na 1000 to nie znaczy, ze gra jest zła.

PS.co mnie dzis zamurowało jak grałem to inteligencja naszych piłkarzy, zobaczcie na zachowanie Ruuda, widzi ze piłka zmierza do Sneidera, to blokuje ciałem obrońce, żeby do niej nie doszedł :) boskie :)
http://www.wrzuta.pl/film/wVomTt1LVH/
« Ostatnia zmiana: Października 01, 2008, 19:46:55 pm wysłana przez tjeRy »

Ciapkas

  • Gość
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #87 dnia: Października 01, 2008, 19:53:41 pm »
Ale słuchajcie nad fifą mogą sobie pracować, ale i tak mają jakiś dziwny schemat samej gry od nie wiem ilu lat. Dla mnie to musieliby zmienić cały szkielet fify aby była grywalna. Serio myślałem, że jest progress, zassałem demko, zagrałem mecz i szybko wyrzuciłem.

Sorka to jest nudne i sztampowe. Wciąż brak funu w tej grze.

tjeRy

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 07-04-2008
  • Wiadomości: 147
  • Reputacja: 0
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #88 dnia: Października 01, 2008, 20:04:36 pm »
Cytuj
zagrałem mecz i szybko wyrzuciłem

no i wszystko w tym temacie..mogłeś zagrac połowe, bo po co aż cały mecz ? albo po samej ikonce w XMB ocenić całą grę.

Spidey^

  • Gość
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #89 dnia: Października 01, 2008, 20:05:52 pm »
że znajdziesz jakis bląd, co zdarzy się raz na jeden z kilkudziesięciu meczów, i to do tego nic nie znaczący błąd to nie znaczy, ze gra jest zła..
jaki nic nie znaczacy, gdybym ja przegral mecz przez taka bramke to bym chyba pada na scianie rozjebal

a to mnie po prostu zabiło:
http://www.wrzuta.pl/film/AsAA8QrJ6u/9
nie dość że nadal w fifce da się strzelać bramki z środka boiska to do tego detekcja kolizji jest 100 lat za murzynami i nijak się ma do tej w PESie
« Ostatnia zmiana: Października 01, 2008, 20:07:56 pm wysłana przez Spidey^ »

Ciapkas

  • Gość
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #90 dnia: Października 01, 2008, 20:13:24 pm »
Rozumiem, że Fifa się rozwija, ale cóż...może za parę lat...

wsciekly_blondyn

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2004
  • Wiadomości: 4 054
  • Reputacja: 25
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #91 dnia: Października 01, 2008, 20:25:32 pm »

Porownanie wykonania zawodnikow.

tjeRy

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 07-04-2008
  • Wiadomości: 147
  • Reputacja: 0
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #92 dnia: Października 01, 2008, 20:32:44 pm »
Spidey mam Ci nagrac 10000 filmików jak zawodnicy przyjmują piłke, strzelają, przepychają się, w którach detekcja kolizji jest idealna i zostawia tą Pesową daleko, dalekoooo w tyle ? kurcze, po jednym błedzie i to do tego jeszcze z DEMA, mówić ze w grze jest zła detekcja kolizji(kiedy tak naprawde jest bliska ideałowi). umiecie podawać jakies inne argumenty poza: "fifa jest sto lat za murzynami, bo widziałem JEDEN błąd z DEMA" ? zreszta widze, ze dyskusja z czescia z was jest w sumie bezcelowa(ahh te klapki na oczach :) ). lepiej obejrzyjcie ten filmik co ja dałem i zobaczcie jak swietnie zachowuja sie piłkarze w Fifie, zamiast skupiać sie na wyszukiwaniu najmniejszych bledów w DEMIE.
jeny, jak ja uwielbiam "kłocić się" z fanbojami..a na temat argumentacji fanboja to powinna powstac jakaś większa rozprawka :D 

Unlimited

  • Gość
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #93 dnia: Października 01, 2008, 20:36:46 pm »

Porownanie wykonania zawodnikow.

tu się zgadzam że gracze w Pesie byli zawsze lepiej zrobieni. 8)

MGS

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 23-03-2006
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 10
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #94 dnia: Października 01, 2008, 20:41:13 pm »
MGS daruj sobie znajdowanie błędów, które zdarzają się w jednym na 100 przypadków, bo to już sie robi naprawdę bardzo żałosne...
Myslisz ze by mi sie chcialo grac 100 meczy w tego bubla? Zeby nagrac ten cyrk zagralem tylko 3.

Cytuj
mam ja zacząc nagrywać Tobie tysiąc sytuacji, w których będzie pokazane, że wszystko jest idealnie? że znajdziesz jakis bląd, co zdarzy się raz na jeden z kilkudziesięciu meczów, i to do tego nic nie znaczący błąd to nie znaczy, ze gra jest zła..jeny
Widze ze za malo tego bylo... ok, spokojnie znajde Ci tyle przykladow ze nie bedziesz mial juz co pisac. I porownam to z jutrzejszym demem PEs 09.

Cytuj
w ogole ile Ty masz lat ze nie mozesz tak prostych rzeczy pojąć ?
Co ma moj wiek do calej sprawy. Ja swoja opinie wyrazilem, poparlem to filmikami. Dla mnie to jest oczywista oczywistosc. Ale widac kazdy fakty interpretuje inaczej. Mam 23 lata :]
Cytuj
PS.co mnie dzis zamurowało jak grałem to inteligencja naszych piłkarzy, zobaczcie na zachowanie Ruuda, widzi ze piłka zmierza do Sneidera, to blokuje ciałem obrońce, żeby do niej nie doszedł :) boskie :)
http://www.wrzuta.pl/film/wVomTt1LVH/
"Boskie" jest to jak sie Sneider zabier sie do tej pilki w sposob jakby byl uposledzony :lol:
Xbox  One + PS4 = two reasons to buy a PC

Unlimited

  • Gość
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #95 dnia: Października 01, 2008, 21:06:23 pm »
MGS żałosny jesteś :D pracujesz może jako doradca finansowy, bo Twój tok przekonywania można określić np. że chcesz przekonać osobę która nie ma parasolu bo świeci słońce i nie zanosi się na deszcz, by i tak ten parasol ze sobą wzięła. Każda gra ma bugi, co pokazałem przy Pesie (i co ma niski poziom detali do gry, poza tym dałem też linki do gameplaya z wersji konsolowych :P ) Ja już swój tok rozumowania przedstawiłem wyżej, to jest moje zdanie
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
i nie zmienię go. Po prostu za długo już gram i wymagam trochę więcej od gier, szczególnie od tych ulubionych.
Pozdrawiam

MGS

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 23-03-2006
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 10
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #96 dnia: Października 01, 2008, 21:44:06 pm »
MGS żałosny jesteś :D
Pffff.
Cytuj
i co ma niski poziom detali do gry
A widzisz Panie kolego znowu wychodzi twoja niewiedza  :lol:
Xbox  One + PS4 = two reasons to buy a PC

Unlimited

  • Gość
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #97 dnia: Października 01, 2008, 22:17:58 pm »
@ MGS
tak tylko że takie same błędy jak nie gorsze są w wersji na konsole, tu też sobie wybierzesz z opcji low lub high ;> hmhmhmh, jak widzisz jesteś w błędzie :P





Co do pffff...dodam ziew. Nie stać Cię na konstruktywną krytykę, ani na pokazanie swojego filmu o który Cie prosiłem, może boisz się że przegrasz z konsolą ;)

MGS

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 23-03-2006
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 10
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #98 dnia: Października 01, 2008, 22:50:12 pm »
Ale ty mi pokazaujesz bledy czysto techniczne. Gra jest programem. W kazdym programie sa wieksze lub mniejsze bledy. Wiem cos o tym bo studiuje informatyke. Wiec podchodze do tematu jak inzynier ;).
Fifa ma bledy na poziomie samych zalozen jak gra ma dzialac. Pozwala na absurdalne zagrania i nagradza je jeszcze :-?. Bramkarze w sytuacjach sam na sam sprawuja sie wzorowu. Ale juz przy strzalach z polowy boiska sami wbijaj sobie pilke do bramki. Jest to ewidetnie zamierzone przez programistow bo na moim filmiku widac jak bramkarz nawet nie dotyka pilki. Jest to zenujace i skresla dla mnie ta gre zwlaszcza pod katem gry online. Ja moge tak nie grac. Ale przeciwnicy juz tacy wyrozumiali nie beda.
Xbox  One + PS4 = two reasons to buy a PC

paprot

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 11-08-2005
  • Wiadomości: 1 372
  • Reputacja: 0
  • PSN ID: paprotPL
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #99 dnia: Października 01, 2008, 22:51:37 pm »
spokojnie panowie za pare godz pojawi sie demko PESa i będzie wiadomo juz czy PES to kupa czy stary nowy krol

mateo

  • Gość
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #100 dnia: Października 01, 2008, 22:55:47 pm »
'' omawiane Pro Evo 2009 nie zawiedzie ''

paprot

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 11-08-2005
  • Wiadomości: 1 372
  • Reputacja: 0
  • PSN ID: paprotPL
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #101 dnia: Października 02, 2008, 00:48:05 am »
kuwa czekam jak qupi na to demko chodź pewnie sie pojawi kolo 14 lub 15 a ja juz po co na co grrrrrr dajcie juz demo i nie trzymajcie ludzi w napięciu co lepsze :mad:

tjeRy

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 07-04-2008
  • Wiadomości: 147
  • Reputacja: 0
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #102 dnia: Października 02, 2008, 01:18:35 am »
MGS dotarło w końcu do Ciebie, że to jest demo ? naprawdę, powoli zaczynam Cię traktować jako troche "nie spełna rozumu", raz Ci sie takie coś udało w demie i za przeproszeniem PIER..LISZ głupoty, że to dla Ciebie skresla gre...ile Ty masz lat ? 12 ? w sumie nie bo jak studiujesz to musisz miec troche wiecej, ale Twoj tok rozumowania jest bliski 12. latka znalazłeś jeden błąd w DEMIE i przeżywasz jakby nie wiem co sie stało..ale wiem boli to, że jako zaślepiony fan Pesa widzisz, że Pes nie ma żadnych szans z nową Fifą, a wtedy każdy argument jest godny wywyzszania..pozdro dla prawdziwych jak to rymuje ostr ;] prawdziwych fanów piłki, a nie niedzielnych graczy, którzy sobie upodobali Pesa, a z prawdziwa piłką nie mają żadnej styczności...to samo z wyścigami ktoś kocha samochody to ubóstiwa GT, R. Burns Rally albo Forze, kto lubi zwykły arcade lubi Burnouta, tak samo z piłką, kto lubi arcade lubi Pesa(od 2 ostatnich lat), kto kocha piłke lubi nowa Fife
mgs idz nagraj nowe filmy z błędami z Fify, bo juz mi tego brakuje...ej na serio, czy Pes robi wam za dziewczynę ? że nie chcecie go zdradzić ? bo niektórzy przejawiaja tu takie zaślepienie Pesem, jakby to był dla nich cały świat, co by sie nie działo i tak Cię kocham, ej ludzie to tylko gra...jak raz juz to pisałem..kto kocha piłkę nożną od razu zauważy, że nowa Fifa MIAŻDZY Pesa(tak, grałem juz w demo na PC), kto kocha serię gier, będzie nadal zaślepiony, bo jak on to powie kolegom, że Fifa jest lepsza, i w ogole przeciez grał w Pesa tyle lat i nie może go zdradzić(ej, litości, to jest gra, nie kobieta...)
niech kazdy gra w co chce, mnie juz wystarczy odpowiadania na typowo fanbojowskie teksty, wystarczą mi oceny Fify oscylujące w granicach 9(i to za gameplay, nie za grafike) i moja własna ocena, jako człowieka dla którego piłka nożna jest 2. najważniejszą sferą w życiu, zaraz po kobiecie. (zreszta, co jest w tym wszystkim najzabawniejsze, nie wiem ile wy macie lat, a akurat kłocenie sie z 15-latkiem mnie nie kręci, nie zebym kogos dyskryminował, ale mam juz swoje lata, i wiem jak sie mysli w tym wieku-za Residenta oddałbym wtedy rekę :D )

PS.kolejna recenzja Fify http://www.gamerankings.com/itemrankings/launchreview.asp?reviewid=968525 (9/10 bez online)

PS2. chociaż nienawidzę Czelsi, to strasznie żal Didiera...jest niesamowitym napastnikiem, jednym z lepszych w ostanich latach
« Ostatnia zmiana: Października 02, 2008, 02:33:54 am wysłana przez tjeRy »

Unlimited

  • Gość
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #103 dnia: Października 02, 2008, 15:28:02 pm »
ściągam demo nowego pesa, myślę że koło 16 podzielę się na świeżo wrażeniami i tego jak ja odbieram nową produkcję KCET.
Opublikowane: Październik 02, 2008, 10:11:22
Ok jak mówiłem też tak zrobię. Bezpośrednio porównam obie wersje demo, bo z takimi większość ma do czynienia. Zacznę może od małego wstępu. Tak jak ktoś powiedział wcześniej szału nie ma, bo wprowadzeniu dema pesa na "market wersji demonstracyjnych". Przychylę się też po części do słów Mgs że to poprawiona(doprowadzona do porządku) wersja 2008 z paroma zmianami i całą masą cech które stoją w miejscu. Tyle wstępem, czas na konkrety czyli bezpośrednia analiza pewnych czynników tego co składa się na gameplay i nie tylko.

Zacznę może od warstwy graficznej, jeśli chodzi o zawodników to tu otwarcie mogę powiedzieć że wyższy poziom wykonania jest w grze od Konami, podczas gdy cała reszta spektaklu(stadion i to co go wypełnia i otacza) jest lepsze w grze od EA. Nie wiem natomiast jak sprawują się warunki atmosferyczne, więc tu pewnie dodam coś w czasie późniejszym. Dalej warstwa "muzyczna", to co wybrzmiewa podczas spotkania, jest na poziomie dobrym w Pesie z symbolem 2009, natomiast w Fifie jest na bardzo dobrym, do tego dochodzi polski komentarz(który z nieoficjalnych źródeł wiem że w 100% spełnia swoją rolę umilacza). Jeśli chodzi o animacje, to po rozegraniu 9 spotkań w Pesie i wielu więcej w Fifie stwierdzam że to jest największa wada Pesa w wydaniu next genowym, ta animacja jest tak nierealna i psuję fun z gry że aż w to nie mogę uwierzyć, że wersje current genowe pod tym względem wydają mi się lepsze. Najbardziej irytuję, zatrzymanie zawodnika w ułamku sekundy, i walka o górną piłkę(a raczej jej brak w grze KCETu). Mówiąc krótko tu tegoroczna Fifa pokazuję Pesowi jak powinno się robić ten element gry i że Pes w tym elemencie powinien odrobić lekcję i zrobić ją od nowa, co już mówiłem wcześniej. Natomiast animacja piłki i strzały sporo lepiej mają się w Pesie i tu Fifa ma lekcje do odrobienia z dziedziny fizyki. Czas na gameplay. Tu pes, jest bardzo podobny do czegoś pomiędzy pes 5 a pes 6 z zachowaniem motoryki rozgrywki 2008. Mówiąc krótko jest niezły, ale co z tego skoro animacja piłkarzy psuję wszystko. Jeśli ktoś by pomieszał cechy tegorocznej fify i pesa to wyszedł by futbol idealny a tak to pes cały czas się odnajduję w next genowym światku. Fifa natomiast robi konsekwentnie swoje i chwałą jej za to. Na koniec jeszcze kwestia menusów i czytelności menu, tu Pes pozytywnie mnie zaskoczył i wszystko prezentuję się tak piłkarsko i z smaczkiem, plus dla pesa. Mówiąc krótko jeśli w tym roku miałbym wybierać między fifą a pesem, wybrałbym fifę, za lepszą animacje zawodników, lepszy gameplay, licencje i warstwę "muzyczną". Pes dostaje note słabe 8- a fifa mocne 8+. Czekam na nowego, next genowego pesa z na nowo napisaną animacją, większymi licencjami, gameplayem który bardziej będzie nawiązywał do części 5 i odrzuci motorykę pesa 2008 a także być może polskim komentarzem(jeśli brać pod uwagę historię dziejów, taki pes powinien nastąpić za rok-powinien wyjść odpowiednik części 3). Póki co cieszmy się Fifą. :cool:

edit: zapomniałem dodać że podoba mi się real time'owe rozgrywanie wolnych itd. po faulu, a także pokazywanie kartonika, sporo lepiej to wygląda niż przygotowane scenki w fifie.
« Ostatnia zmiana: Października 02, 2008, 18:39:38 pm wysłana przez Unlimited »

paprot

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 11-08-2005
  • Wiadomości: 1 372
  • Reputacja: 0
  • PSN ID: paprotPL
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #104 dnia: Października 02, 2008, 17:45:04 pm »
pograłem trochę w nowego PESa i uważam ze mimo moich najszczerszych chęci do nowej fifki to nie umywa sie ona jednak do PESa nie jest to jeszcze ten poziom. Ja jednak zakupie PESa.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #105 dnia: Października 02, 2008, 17:50:19 pm »
Napiszcie jak ma się sprawa prędkości animacji. W 2008 był to problem bo gra potrafiła zarwać mocno. Kibice nadal wyglądają jak zbitek pikseli? Jest online w demie?

wsciekly_blondyn

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2004
  • Wiadomości: 4 054
  • Reputacja: 25
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #106 dnia: Października 02, 2008, 17:51:28 pm »
Co ja moge wiecej dodac only PeS  :cool:
PS.tski pes to powinien byc rok temu,ale i tak jest miodnie.

paprot

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 11-08-2005
  • Wiadomości: 1 372
  • Reputacja: 0
  • PSN ID: paprotPL
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #107 dnia: Października 02, 2008, 17:54:09 pm »
w tej grze na pierwszym miejscu pyta sie o gameplay bo ten jest najważniejszy aczkolwiek jak pytasz to zgłaszam ze do onlinu dostępu nie ma a animacja jest ok zero dropów tak w trakcie meczu jak i na powtórkach. Co do widowni to żenada zlepki jakieś kiszka mi sie nie podoba.

potwierdzam słowa wściekłego blondyna to powinniśmy dostać rok temu ale lepiej późno niz wcale.
« Ostatnia zmiana: Października 02, 2008, 17:55:57 pm wysłana przez paprot »

Unlimited

  • Gość
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #108 dnia: Października 02, 2008, 18:12:50 pm »
Dla mnie to jeszcze nie ten poziom Pesa do którego jestem przyzwyczajony. Swoje zdanie podtrzymuję ;)

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #109 dnia: Października 02, 2008, 18:15:20 pm »
Napiszcie jak ma się sprawa prędkości animacji. W 2008 był to problem bo gra potrafiła zarwać mocno. Kibice nadal wyglądają jak zbitek pikseli? Jest online w demie?

Animacja bardzo płynna, online nie ma, a kibice wyglądają tak:


BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #110 dnia: Października 02, 2008, 18:26:03 pm »
Ładni kibice. Jaka zlepka? Spoko jest, zaraz ściągam bo BS już prawie cały się pobrał.

b.szym

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 15-06-2007
  • Wiadomości: 1 264
  • Reputacja: 1
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #111 dnia: Października 02, 2008, 22:23:45 pm »
Właśnie rozegrałem pierwszy mecz w PES 2009 DEMO, tylko że w wersji na PC. Powiem tyle: na razie jest bardzo dobrze. Ostateczny werdykt wydam jutro po dłuższej sesji z bratem. :)

MGS

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 23-03-2006
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 10
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #112 dnia: Października 02, 2008, 23:18:33 pm »
Fragment zapowiedzi PEsa z N+

"Rok temu z żalem musieliśmy przyznać, że Konami nie poradziło sobie z przeniesieniem kultowej gry piłkarskiej na konsole nowej generacji. Japończycy przeprosili graczy i obiecali zmiany. Marcellus sprawdził nowego PESa w akcji i wygląda na to, że jest znacznie lepiej niż przed rokiem.
Dobra wiadomość – powrócił dawny feeling, PESowie wyjadacze od razu poczują się niemal jak w domu. Będą musieli się jednak przyzwyczaić do kilku zmian, które sprawiają, że PES stał się bardziej realistyczną grą. Bo wbrew pozorom dotychczas był raczej zręcznościówką. Największa zmiana dotyczy podań – zaskakująco dużo jest niecelnych, wciśnięcie przycisku nie gwarantuje już, że piłka zostanie celnie posłana w kierunku najbliższego zawodnika. Zwłaszcza, gdy przeciwnicy zastosują pressing lub są po prostu dobrze ustawieni. Bo na wyższych poziomach trudności bronią jak zwykle szatańsko, ale tym razem wydaje się, że nieco bardziej uczciwie. "
Xbox  One + PS4 = two reasons to buy a PC

Gość Anonimowy

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2006
  • Wiadomości: 2 626
  • Reputacja: 0
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #113 dnia: Października 03, 2008, 00:06:16 am »
Napiszcie jak ma się sprawa prędkości animacji. W 2008 był to problem bo gra potrafiła zarwać mocno. Kibice nadal wyglądają jak zbitek pikseli? Jest online w demie?

Animacja bardzo płynna, online nie ma, a kibice wyglądają tak:



Zrzucik z X360. :P
Grafika OK, animacja OK.

A na PS3? Napewno lepiej niż ostatnio, nie trzeba pół konsoli wyłączać i ustawiać pustych trybun aby móc pograć bez rwania.
I tak długo jak nie będzie takich jaj jak z kibicami w NBA live 2008 bądź trawą w FIFA'ą 2008 to będzie spoko ;)

« Ostatnia zmiana: Października 03, 2008, 00:10:28 am wysłana przez Gość Anonimowy »
"Na forum nie ma żadnych ludzi, tylko porno boty z podciągniętym AI."
(by tarniak, all rights and lefts reserved)
---
Lies. Deceit. Cake.
---

13 Porównanie Gier (X360 vs PS3)
http://www.gameonly.pl/forum/index.php?topic=2178.msg349879#msg349879

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #114 dnia: Października 03, 2008, 00:31:01 am »
Koledze się chyba temat z Wystem Sars pomylił  :?

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #115 dnia: Października 03, 2008, 00:37:39 am »
Pograłem w demko. Jest spoko. Murawa nieco kuleje wykonaniem bo jest identycznie zrobiona jak w poprzedniczce ale tak to spoko. Najważniejsze że gameplay świetny i animacja płynniutka jak masełko bo ani na chwilkę nie przycięła jak grałem. Jeśli online dopracują to wreszcie doczekam się na next-genach konkretnej piłki.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #116 dnia: Października 03, 2008, 00:45:22 am »
Murawa nieco kuleje wykonaniem bo jest identycznie zrobiona jak w poprzedniczce ale tak to spoko.

A więc kolega Anonimowy wywoła przysłowiową burzę w szklance wody i okrzyknie wersję na PS3 niegrywalną, bo murawa na klocku wygląda świetnie - znacznie lepiej, niż w poprzedniej wersji  :lol:

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #117 dnia: Października 03, 2008, 00:48:07 am »
Po tym screenie wyżej (o ile do z X0) widzę że murawa wygląda identycznie jak na PS3. Z bliska to po prostu takie igiełki imitujące trawę.
Opublikowane: Październik 03, 2008, 00:46:45
Zdjęcie zrobione telefonem więc proszę przymknąć oko.



Kadr nie obejmuje całego ekranu. Po prostu chciałem pokazać bliżej zawodnika i piłkę. Graficznie jest dla mnie bardzo w porządku ten nowy PES i zapewne murawy w obu wersjach są identyczne, więc darujmy sobie.
« Ostatnia zmiana: Października 03, 2008, 00:50:16 am wysłana przez MarcePan »

Spidey^

  • Gość
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #118 dnia: Października 03, 2008, 01:22:57 am »
Świetny ten nowy PES :D

co mi się podoba:
- zwrotniejsi zawodnicy, przez co lepiej prowadzi sie gre
- lepszy feeling dryblingow, jak ktos potrafi naprawde dryblowac to na pewno w tej czesci wykorzysta to efektywniej, ja jako drybling whore jestem rozradowany :D
- jest plynniutko jak w PESach na PS2
- celniejsze podania (koniec z niedokladnoscia ala PES2008)
- realniejsze strzaly (pilka jest mniej balonowata)
- poprawione animacje - w niektorych momentach mistrzostwo, gdy np. zawodnik strzela z glowki szczupakiem albo podaje wslizgiem
- lepszy balans, gra cialem
- roznorodniejsze przyspiewki kibicow

Konami jednak nie byłoby sobą gdyby czegoś nie spieprzyło...

- nie mozna juz sie przelaczac na reczne sterowanie bramkarzem. skandal!
- samo przelaczanie tez jest troche udziwnione (nie mamy juz tylu mozliwosci a dawny manual to teraz semi-auto)
- jest zbyt latwo, zreszta jak zawsze
- sklady jak zwykle zal (Saha w Manu, Robinho w Realu itd.)

ciekawe jeszcze jak wersja na PS2.

reasumujac kolejny raz PES wypunktowuje FIFE - przede wszystkim ma lepszy feleling, czuc tu wieksza przyjemnosc z gry.

Największa zmiana dotyczy podań – zaskakująco dużo jest niecelnych, wciśnięcie przycisku nie gwarantuje już, że piłka zostanie celnie posłana w kierunku najbliższego zawodnika. Zwłaszcza, gdy przeciwnicy zastosują pressing lub są po prostu dobrze ustawieni. Bo na wyższych poziomach trudności bronią jak zwykle szatańsko, ale tym razem wydaje się, że nieco bardziej uczciwie. "
Bujda po prostu. Podania są dużo celniejsze, zwłaszcza w porównaniu do PESa2008 na PS2. Marcellus chyba napisał to tylko po to żeby czymś kartkę zapełnić.
« Ostatnia zmiana: Października 03, 2008, 01:40:38 am wysłana przez Spidey^ »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #119 dnia: Października 03, 2008, 01:59:50 am »
Po tym screenie wyżej (o ile do z X0) widzę że murawa wygląda identycznie jak na PS3. Z bliska to po prostu takie igiełki imitujące trawę.

Murawa w czasie gry i murawa w replayu to dwa różne tematy. W czasie gry w poprzedniej edycji była koszmarna ciapa, a teraz wygląda ładnie.

Płaska tekstura imitująca trawę, ale w znacznie wyższej rozdzielczości.