Ankieta

Czy idziesz na referendum?

Tak
5 (35.7%)
Nie
9 (64.3%)

Głosów w sumie: 11

Głosowanie skończone: Września 07, 2015, 22:10:56 pm

Autor Wątek: Referendum - 6 września 2015  (Przeczytany 14891 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Referendum - 6 września 2015
« dnia: Sierpnia 20, 2015, 22:10:56 pm »
Cytuj
Prezydent zdecydował, że zniesienie obowiązku szkolnego sześciolatków, obniżenie wieku emerytalnego, ochrona Lasów Państwowych to zagadnienia ważne dla obywateli, dlatego powinni się na ten temat wypowiedzieć w referendum.

(...)

Poinformował również, że nie odwoła referendum zarządzonego na 6 września. Jak podkreślił, zdecydował się uszanować wolę poprzedniego prezydenta Bronisława Komorowskiego popartą decyzją Senatu.

"Zdecydowałem, by uszanować wolę mojego poprzednika (...) i nie ingerować w tamtą decyzję. Wierzę w to, że to naród jest najwyższym suwerenem, a głos społeczeństwa, głos Polaków musi być wysłuchany" - powiedział.

(...)

Zgodnie z inicjatywą poprzedniego prezydenta Bronisława Komorowskiego Polacy 6 września odpowiedzą na trzy pytania: czy są "za wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu", czy są "za utrzymaniem dotychczasowego sposobu finansowania partii politycznych z budżetu państwa" i czy są "za wprowadzeniem zasady ogólnej rozstrzygania wątpliwości, co do wykładni przepisów prawa podatkowego na korzyść podatnika".
http://fakty.interia.pl/raporty/raport-referendum-ws-jow/aktualnosci/news-oredzie-prezydenta-andrzej-duda-oglosil-decyzje-ws-referendu,nId,1871860

Na referendum prawie na pewno pójdę, ale jeszcze nie jestem przekonany np. co do JOWów. Chętnie poczytam, na którą opcję wy drodzy forumowicze będziecie głosować, i dlaczego :angel:

lupinator

  • Gość
Odp: Referendum - 6 września 2015
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 20, 2015, 22:22:43 pm »
Nie widzę dobrego wyjścia. Chyba, że zrobienie pre-referendum - "czy uważasz nadchodzące referenda za zasadne?". :lol:

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: Referendum - 6 września 2015
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 20, 2015, 22:24:20 pm »
Oba referenda są niepotrzebne, pytania o wiek emerytalny, lasy itd. są głupie, mam na myśli, że wiekszość z nas może przewidzieć jak zaglosuje społeczeństwo. Referendum powinno być tylko w sprawach najważniejszych.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Referendum - 6 września 2015
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 20, 2015, 22:28:35 pm »
Referendum jest tak głupie, jak głupi był komorowski. Wszystko się zgadza.

Xell

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-02-2010
  • Wiadomości: 1 944
  • Reputacja: 40
  • Easy Rider
Odp: Referendum - 6 września 2015
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 20, 2015, 22:43:12 pm »
Referendum jest tak głupie, jak głupi był komorowski. Wszystko się zgadza.
To może jeszcze coś o niewysłowionym geniuszu drugiego referendum?  :angel:
Lepiej mieć spokój czy jaja? Współczesne dylematy.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: Referendum - 6 września 2015
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 20, 2015, 22:59:37 pm »
Referendum jest tak głupie, jak głupi był komorowski. Wszystko się zgadza.
To może jeszcze coś o niewysłowionym geniuszu drugiego referendum?  :angel:





... KOLEJNE REFERENDUM :D 8)

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Referendum - 6 września 2015
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 20, 2015, 23:56:07 pm »
Myślałem, że te wszystkie 6 pytań będzie w jednym referendum. Po uj robić dwa?

lupinator

  • Gość
Odp: Referendum - 6 września 2015
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpnia 21, 2015, 00:01:06 am »
Myślałem, że te wszystkie 6 pytań będzie w jednym referendum. Po uj robić dwa?
Drugie, jak się wszystko uda ma być połączone z wyborami do sejmu. Wcale nieprzypadkowo 2/3 dotyczą podważania wcześniejszych decyzji platformy.  :lol:

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Referendum - 6 września 2015
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpnia 21, 2015, 00:10:34 am »
Sprytnie to sobie wykombinował j*baniutki :lol:


Ale i tak już wolę takie rozwiązanie, niż mieliby znowu trwonić pieniądze państwowe na organizację drugiego, osobnego referendum.

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: Referendum - 6 września 2015
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpnia 21, 2015, 00:16:56 am »
Myślałem, że te wszystkie 6 pytań będzie w jednym referendum. Po uj robić dwa?
Drugie, jak się wszystko uda ma być połączone z wyborami do sejmu. Wcale nieprzypadkowo 2/3 dotyczą podważania wcześniejszych decyzji platformy.  :lol:
czyli czym wieksza frekwencja tym wieksze zwyciestwo pisiorów?
 :lol:
Platforma to jak zdjeta z krzyża teraz, bidulki  :lol: :lol: :lol:

Braveheart1989

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-04-2013
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 14
Odp: Referendum - 6 września 2015
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpnia 21, 2015, 06:25:05 am »
Nie mam zamiaru iść na referendum zarządzone przez zdrajce narodu, do tego podobno jedno z pytań jest już nieaktualne

Braveheart1989

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-04-2013
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 14
Odp: Referendum - 6 września 2015
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpnia 21, 2015, 06:38:04 am »
Hahahaha ale popłoch w TVN na siłę usiłują wciskać ludziom kit ze referendum jest niekonstytucyjne, bo pytania nie są ważne dla narodu, japierdole, dla tych debili z TVNu te pytania z 6 wrzesnia są bardziej ważne?  :lol: :lol: kur** co za czasów sie doczekalismy, telewizja sieje propagande lepiej niż w Rosji RosjiaTooday

Braveheart1989

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-04-2013
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 14
Odp: Referendum - 6 września 2015
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpnia 21, 2015, 06:40:58 am »
Referendum jest tak głupie, jak głupi był komorowski. Wszystko się zgadza.
To może jeszcze coś o niewysłowionym geniuszu drugiego referendum?  :angel:





... KOLEJNE REFERENDUM :D 8)
Ale masz uraz do kościoła, jebnięty jesteś czy Ksiądz Cie zgwałcił?

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Referendum - 6 września 2015
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpnia 21, 2015, 07:14:21 am »
żeby się tylko duda na tej "przewrotnej" decyzji nie przejechał. senat dopisze mu pytania od lewicy i obok kwestii lasów państwowych znajdzie się pytanie o finansowanie lekcji religii i fundusz kościelny.

Braveheart1989

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-04-2013
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 14
Odp: Referendum - 6 września 2015
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpnia 21, 2015, 07:47:10 am »
żeby się tylko duda na tej "przewrotnej" decyzji nie przejechał. senat dopisze mu pytania od lewicy i obok kwestii lasów państwowych znajdzie się pytanie o finansowanie lekcji religii i fundusz kościelny.
Z tego co mi wiadomo, to prezydent może tylko

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Referendum - 6 września 2015
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpnia 21, 2015, 08:21:55 am »
niekoniecznie:

Cytuj
Ten rodzaj referendum, ma prawo zarządzić[6]:

    1. Sejm, uchwałą podjętą bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów, działając:
        1. z własnej inicjatywy wyrażonej w uchwale, której projekt mogą złożyć[7]:
            Prezydium Sejmu
            komisja sejmowa
            grupa co najmniej 69 posłów
        2. na wniosek Senatu, wyrażony w trybie tzw. uchwały okolicznościowej[8], której projekt mogą złożyć[9]:
            komisja senacka
            grupa senatorów
            senator
        3. na wniosek Rady Ministrów
        4. na wniosek grupy co najmniej 500 000 obywateli mających prawo udziału w referendum
    2. Prezydent, za zgodą Senatu wyrażoną bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby senatorów.

teraz mamy do czynienia z referendum zarządzonym przez prezydenta. jest możliwa sytuacja, że senat mu je odrzuci (jest w końcu cały obsadzony przez po), w tym samym czasie ten sam senat przygotuje wniosek do sejmu zawierający pytania prezydenta oraz lewicy. sejm klepnie, bo nie wyobrażam sobie sytuacji w której pis głosuje przeciw swoim pytaniom, to samo z lewicą, no i mamy opisaną przeze mnie sytuację.
w każdym razie, ja bym tak zrobił, fank uderwood też. nie wiem czy po jest dość ogarnięte na taki myk.   

Lem++

  • Global Moderator
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 07-11-2008
  • Wiadomości: 10 698
  • Reputacja: 209
  • 07.11.2008 - 16.08.2010 †
Odp: Referendum - 6 września 2015
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpnia 21, 2015, 08:34:50 am »
niekoniecznie:

Cytuj
Ten rodzaj referendum, ma prawo zarządzić[6]:

    1. Sejm, uchwałą podjętą bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów, działając:
        1. z własnej inicjatywy wyrażonej w uchwale, której projekt mogą złożyć[7]:
            Prezydium Sejmu
            komisja sejmowa
            grupa co najmniej 69 posłów
        2. na wniosek Senatu, wyrażony w trybie tzw. uchwały okolicznościowej[8], której projekt mogą złożyć[9]:
            komisja senacka
            grupa senatorów
            senator
        3. na wniosek Rady Ministrów
        4. na wniosek grupy co najmniej 500 000 obywateli mających prawo udziału w referendum
    2. Prezydent, za zgodą Senatu wyrażoną bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby senatorów.

teraz mamy do czynienia z referendum zarządzonym przez prezydenta. jest możliwa sytuacja, że senat mu je odrzuci (jest w końcu cały obsadzony przez po), w tym samym czasie ten sam senat przygotuje wniosek do sejmu zawierający pytania prezydenta oraz lewicy. sejm klepnie, bo nie wyobrażam sobie sytuacji w której pis głosuje przeciw swoim pytaniom, to samo z lewicą, no i mamy opisaną przeze mnie sytuację.
w każdym razie, ja bym tak zrobił, fank uderwood też. nie wiem czy po jest dość ogarnięte na taki myk.

PRZYPADEK? :shifty:

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 263
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Referendum - 6 września 2015
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpnia 21, 2015, 09:39:03 am »
Referendum jest tak głupie, jak głupi był komorowski. Wszystko się zgadza.
To może jeszcze coś o niewysłowionym geniuszu drugiego referendum?  :angel:





... KOLEJNE REFERENDUM :D 8)
LOL... Leszke najwiecej obrazkow wkleja, ja prawie wogole memow nie daje.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: Referendum - 6 września 2015
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpnia 21, 2015, 09:54:34 am »
Referendum jest tak głupie, jak głupi był komorowski. Wszystko się zgadza.
To może jeszcze coś o niewysłowionym geniuszu drugiego referendum?  :angel:





... KOLEJNE REFERENDUM :D 8)
LOL... Leszke najwiecej obrazkow wkleja, ja prawie wogole memow nie daje.

4-5 memów w ciągu ostatniych 8 tygodni....LOL...się puknij kolego.

btw. jak zwykle nie na temat piszesz.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 263
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Referendum - 6 września 2015
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpnia 21, 2015, 10:07:51 am »
A jak mam na temat odpisac na durne memy?

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: Referendum - 6 września 2015
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpnia 21, 2015, 10:12:45 am »
A jak mam na temat odpisac na durne memy?


LOL...nie wiem, załóż sobie nowy, admin jesteś, a już ktoryś raz nie na temat piszesz, dojeb*jąc sie do mnie, jak Iras mnie od k*rw wyzywa, grozi to nic nie piszesz. ŻAL, k*rwa.

Do tego, moje memy są zazwyczaj na temat lub są czescią wypowiedzi, układają się w sensowną wypowiedź/reakcje , specjalnie sie na obrazki powoli przerzucam co by łatwiej niektórzy mniej rozgarnięci na tym forum pojęli.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: Referendum - 6 września 2015
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpnia 21, 2015, 10:19:26 am »
Hahahaha ale popłoch w TVN na siłę usiłują wciskać ludziom kit ze referendum jest niekonstytucyjne, bo pytania nie są ważne dla narodu, japierdole, dla tych debili z TVNu te pytania z 6 wrzesnia są bardziej ważne?  :lol: :lol: kur** co za czasów sie doczekalismy, telewizja sieje propagande lepiej niż w Rosji RosjiaTooday


Mówisz o tym?

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/profesor-andrzej-zoll-referendum-niezgodne-z-konstytucja,570348.html


Wygląda na to, że ten Zoll jest całkiem wykfaliwikowanym ekspertem:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Andrzej_Zoll


Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 263
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Referendum - 6 września 2015
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpnia 21, 2015, 10:30:16 am »
LOL...nie wiem, załóż sobie nowy, admin jesteś, a już ktoryś raz nie na temat piszesz, dojeb*jąc sie do mnie, jak Iras mnie od k*rw wyzywa, grozi to nic nie piszesz. ŻAL, k*rwa.
Nie wiem co do tego ma to, ze jestem adminem. Chyba po prostu nie rozumiesz specyfiki tego forum. Co tam miedzy Toba a Irasem sie dzieje to mnie nie obchodzi, jak zreszta to jak sie inni wyzywaja i sobie groza (ba, Twoj kolega tez mi kiedys grozil a teraz jest to tylko pretekstem do zartow :lol:). Swoja droga z Irasem tez nie zawsze mam po drodze i jakos nie placze po forumku z tego powodu non stop. Ot dojebka jakich na forum wiele, nie czuj sie wyjatkowy.

A jak poczuje, ze mam ochote sie wypowiedziec na temat, to sie wypowiem. Ale raczej nie do Ciebie, bo nie mamy o czym gadac specjalnie.

układają się w sensowną wypowiedź/reakcje

To juz tylko Twoje zdanie. Ja tam we wklejaniu Dudy w sutannie sensu nie widze.


specjalnie sie na obrazki powoli przerzucam co by łatwiej niektórzy mniej rozgarnięci na tym forum pojęli.

A sorki, zapomnialem, ze pan wyksztalcony, w inglandzie pracuje i do plebsu bedzie mowil prosto, zeby plebs zrozumial...

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: Referendum - 6 września 2015
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpnia 21, 2015, 10:52:49 am »
LOL...nie wiem, załóż sobie nowy, admin jesteś, a już ktoryś raz nie na temat piszesz, dojeb*jąc sie do mnie, jak Iras mnie od k*rw wyzywa, grozi to nic nie piszesz. ŻAL, k*rwa.
Nie wiem co do tego ma to, ze jestem adminem. Chyba po prostu nie rozumiesz specyfiki tego forum. Co tam miedzy Toba a Irasem sie dzieje to mnie nie obchodzi, jak zreszta to jak sie inni wyzywaja i sobie groza (ba, Twoj kolega tez mi kiedys grozil a teraz jest to tylko pretekstem do zartow :lol:). Swoja droga z Irasem tez nie zawsze mam po drodze i jakos nie placze po forumku z tego powodu non stop. Ot dojebka jakich na forum wiele, nie czuj sie wyjatkowy.

A jak poczuje, ze mam ochote sie wypowiedziec na temat, to sie wypowiem. Ale raczej nie do Ciebie, bo nie mamy o czym gadac specjalnie.

układają się w sensowną wypowiedź/reakcje

To juz tylko Twoje zdanie. Ja tam we wklejaniu Dudy w sutannie sensu nie widze.


specjalnie sie na obrazki powoli przerzucam co by łatwiej niektórzy mniej rozgarnięci na tym forum pojęli.

A sorki, zapomnialem, ze pan wyksztalcony, w inglandzie pracuje i do plebsu bedzie mowil prosto, zeby plebs zrozumial...

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Ad.1. Ja w odróznieniu, od kato-terrorystów na tym forum nie zabraniam nikomu wypowiedzi, zwyczajnie pytam, dlaczego tylko niektóre rzeczy ci przeszkadzają, a na inne przymykasz oko.
btw. nie płacze po calym forum, uważam poprostu, że nawet w sieci, na forum, powinny być pewne granice, no cóż, przyznam, że to jest subiektywne i się sprowadza do poziomu kultury użytkowników. Robicie beke z "gimbazy" czy studencików, a poziom niektórych wypowiedzi jest "podwórkowy", a retoryka warta "cegówki".

A twoim, obowiązkiem jako admina, jest niejako gwarantowanie poziomu forum.

Ad.2.
Cytuj
To juz tylko Twoje zdanie. Ja tam we wklejaniu Dudy w sutannie sensu nie widze.
.... no właśnie, to jest Twoje zdanie i twoja subiektywna ocena. Ja mam inne.
Ad.3. Tu nie chodzi o plebsy, wykształciuchy itd. jak to się mówi, "Jeden obraz wart tysiąca słów". Pisząc dłuższe wywody i widząc reakcje, odpowiedzi wielu na forum wywnioskowałem, że najłatwiej bedzie mi odbić piłeczke własnie, obrazkami :):)


KONIEC OFF TOPA! Checesz dalej ciągnąć tą rozmowe (mi za bardzo sie nie chce), pisz na priv albo załóż osobny wątek.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 263
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Referendum - 6 września 2015
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpnia 21, 2015, 10:55:34 am »
Ad.1. Ja w odróznieniu, od kato-terrorystów na tym forum nie zabraniam nikomu wypowiedzi, zwyczajnie pytam, dlaczego tylko niektóre rzeczy ci przeszkadzają, a na inne przymykasz oko.
Nie wiem po co to wtracenie, chyba masz jakas fobie.

A twoim, obowiązkiem jako admina, jest niejako gwarantowanie poziomu forum.
Ziomek, to jest GO, tu od wiekow nic nie jest moderowane.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: Referendum - 6 września 2015
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpnia 21, 2015, 11:01:57 am »
Ad.1. Ja w odróznieniu, od kato-terrorystów na tym forum nie zabraniam nikomu wypowiedzi, zwyczajnie pytam, dlaczego tylko niektóre rzeczy ci przeszkadzają, a na inne przymykasz oko.
Nie wiem po co to wtracenie, chyba masz jakas fobie.

A twoim, obowiązkiem jako admina, jest niejako gwarantowanie poziomu forum.
Ziomek, to jest GO, tu od wiekow nic nie jest moderowane.


Ad.1. Jest to celowe wtrącenie, wszyscy o choć troche odmiennych poglądach są wrzucani do worka - leming/lewak/idiota/zdrajca (niepotrzebne skreślić, zazwyczaj sie uzupełniają), więc ja robie to samo, wszystkich,  popierających ZP, wrzuam do wora - kato terrorysta. Uwierz mi, ja mam uśmiech na twarzy, za każdym razem kiedy to pisze, nie piane :)

Ad.2. Ja zdaję sobie z tego sprawę, ale jest narzekanie, że nowych użytkowników nie ma itd. Pewien, nawet niski poziom trzeba imo. trzymać.

Braveheart1989

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-04-2013
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 14
Odp: Referendum - 6 września 2015
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpnia 21, 2015, 11:39:52 am »
Hahahaha ale popłoch w TVN na siłę usiłują wciskać ludziom kit ze referendum jest niekonstytucyjne, bo pytania nie są ważne dla narodu, japierdole, dla tych debili z TVNu te pytania z 6 wrzesnia są bardziej ważne?  :lol: :lol: kur** co za czasów sie doczekalismy, telewizja sieje propagande lepiej niż w Rosji RosjiaTooday


Mówisz o tym?

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/profesor-andrzej-zoll-referendum-niezgodne-z-konstytucja,570348.html


Wygląda na to, że ten Zoll jest całkiem wykfaliwikowanym ekspertem:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Andrzej_Zoll


Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
Masz logikę durnia? Czy tylko patrzysz co ma wpisane w papierach, jak pytanie o finansowanie partii czy jowy może być ważniejsze od decydowania obywateli kiedy ich dzieci mają iść do szkoły. Chłopie jak cie czytam to się Zastanwiam cy ty serio masz mózg czy ta propaganda tvnu wyjebala ci myślenie calkowicie

Devilek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2005
  • Wiadomości: 8 220
  • Reputacja: 73
Odp: Referendum - 6 września 2015
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpnia 21, 2015, 11:44:42 am »
Referendum dotyczy spraw państwa a nie obywateli, czaisz ten mały szczegół ?
Yeahh, me and hate that's an odd couple

Braveheart1989

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-04-2013
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 14
Odp: Referendum - 6 września 2015
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpnia 21, 2015, 11:46:18 am »
Referendum dotyczy spraw państwa a nie obywateli, czaisz ten mały szczegół ?
A obywatele to nie panstwo? Zresztą mistrzu ciężej riposty, jest Tam też pytanie o prywatyzację lasów, a to jak najbardziej można podpiąć pod panstwo
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 21, 2015, 11:50:14 am wysłana przez Braveheart1989 »

svonston

  • Gość
Odp: Referendum - 6 września 2015
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpnia 21, 2015, 11:55:39 am »
Ziomek, to jest GO, tu od wiekow nic nie jest moderowane.
A Tomasz za co dostawał bany? :>

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 263
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Referendum - 6 września 2015
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpnia 21, 2015, 11:59:36 am »
Ale juz nie ma prawda?

Devilek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2005
  • Wiadomości: 8 220
  • Reputacja: 73
Odp: Referendum - 6 września 2015
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpnia 21, 2015, 12:01:12 pm »
Taa róbmy w każdej nawet indywidualnej sprawie referendum. Sprawy państwa do takie które mają wpływ na funkcjonowanie państwa a sześciolatkowie w przedszkolu nie mają, emerytury to też sprawa obywateli, a bez lasów państwo sobie da radę ;)
Yeahh, me and hate that's an odd couple

svonston

  • Gość
Odp: Referendum - 6 września 2015
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpnia 21, 2015, 12:13:56 pm »
Ale juz nie ma prawda?
No ale miał, prawda? Z jakiego powodu? :>

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: Referendum - 6 września 2015
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpnia 21, 2015, 12:35:33 pm »
Taa róbmy w każdej nawet indywidualnej sprawie referendum. Sprawy państwa do takie które mają wpływ na funkcjonowanie państwa a sześciolatkowie w przedszkolu nie mają, emerytury to też sprawa obywateli, a bez lasów państwo sobie da radę ;)


Z każdej sprawy, poza ŚWIATOPOGLĄDOWYMI, tak jak prezydent wszystkich Polaków zapowiedział. Tak, co by równowaga była. Bo nie daj boże co by naród przeciw kościołowi się opowiedział, za invitro, aborcją czy związkami partnerskimi. Obluda Pana Dudy nie zna granic.

EDIT:

http://deser.gazeta.pl/deser/1,111858,18604458,spicie-czy-jestes-za-tym-by-niscy-mezczyzni-byli-wyzsi.html

''Śpicie?'',''Czy jesteś za tym, by niscy mężczyźni byli wyżsi?'' - internauci mają swoje propozycje pytań, które trzeba zadać w referendum
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 21, 2015, 14:42:58 pm wysłana przez LoNdEk »

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 263
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Referendum - 6 września 2015
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpnia 21, 2015, 14:47:16 pm »
Ale juz nie ma prawda?
No ale miał, prawda? Z jakiego powodu? :>
Nigdy nie napisalem, ze GO tak wygladalo od zawsze.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: Referendum - 6 września 2015
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpnia 21, 2015, 15:03:19 pm »
Wracając do tematu, ciekawe podsumownie:
Wykłada budżet czy kupują lobbyści? Jak świat finansuje partie polityczne? [MAPA]
http://swiat.newsweek.pl/finansowanie-partii-politycznych-na-swiecie-warunki-i-prawo,artykuly,368972,1.html

Ja osobiście jestem za finansowaniem mieszanym, zmniejszenie publicznego finansowania i zezwolenie na "sponsoring" 8) - politycy to przecież dziwki :D :D .

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Referendum - 6 września 2015
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpnia 21, 2015, 15:59:43 pm »
...(ba, Twoj kolega tez mi kiedys grozil a teraz jest to tylko pretekstem do zartow :lol:).

Nie bój żaby. Ja to pamiętam i pamiętam co wtedy napisałeś. Jak mi nerwy puszczą na zlocie to nie będzie żadnych żartów. :P
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 21, 2015, 16:01:22 pm wysłana przez BoBaN »

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 263
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Referendum - 6 września 2015
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpnia 21, 2015, 16:00:55 pm »
Ja ni cholery nie pamietam nawet o co poszlo a tym bardziej tego co pisalem :lol:

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Referendum - 6 września 2015
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpnia 21, 2015, 16:07:22 pm »
Mniejsza o to. To już legendarna ustawka i taką musi pozostać. ;)

Braveheart1989

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-04-2013
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 14
Odp: Referendum - 6 września 2015
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpnia 21, 2015, 16:13:04 pm »
uj
Taa róbmy w każdej nawet indywidualnej sprawie referendum. Sprawy państwa do takie które mają wpływ na funkcjonowanie państwa a sześciolatkowie w przedszkolu nie mają,
No tak, wcześniej idzisz do szkoły, szybciej wchodzisz na rynek pracy, rzeczywiście żaden wpływ na państwo  :lol: :lol: