Autor Wątek: Smarkfony  (Przeczytany 567720 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4240 dnia: Sierpnia 23, 2016, 17:09:09 pm »
WYBRANE APK. Chciales dodac.

Zwalnia sie ram na inne jesli masz monolityczne jadro i np. jak wykorzystuje metode stosu, czyli buforu typu LIFO - tak ma Android. W multi-core robic tego nie musisz.

Zreszta tu masz wiecej.

https://developer.android.com/guide/topics/ui/multi-window.html

Milego.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 23, 2016, 17:12:32 pm wysłana przez Klosz »
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 263
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4241 dnia: Sierpnia 23, 2016, 17:16:25 pm »
Ale co Ty mi jakies multi window support wysylasz jak nie rozmawiamy o tym tylko o miltitaskingu a to dwie rozme rzeczy.

Ale widze ze zaczynasz juz o strukturach danych czytac na wiki, brawo. Jeszcze kilka klikow i znajdziesz pojecie multitasking.

Po co wyciagasz jadro monolitycxne i multi-core to nie wiem.

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4242 dnia: Sierpnia 23, 2016, 17:24:02 pm »
To wszystko polaczone jest z czym? Z multitaskingiem.

I tak nie dojdziemy do porozumienia, wiec kropa.
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 263
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Smarkfony
« Odpowiedź #4243 dnia: Sierpnia 23, 2016, 17:25:04 pm »
No nie dojdziemy bo nie wiesz o czym mowisz :D i wszyscy poza Toba to widza.

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4244 dnia: Sierpnia 23, 2016, 17:29:10 pm »
Powolywanie sie na grupe jest fajne, ale swiadczy o braku wlasnego zdania. :P

Filmu sie niedoczekalem. Grunt ze Android od wersji 7 bedzie juz mniej/wiecej na poziomie konkurencji. :grin:
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 263
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4245 dnia: Sierpnia 23, 2016, 17:37:04 pm »
No tak, nie mam wlasnego zdania dlatego probuje Ci to przetlumaczyc po raz chyba 4. Z logika na bakier, ale to zadna nowosc.

Filmiku nie dostaniesz, bo nie ma celu zamieszczania go. Zostalo juz udowodnione, ze dwie aplikacje moga dzialac w jednym czasie czyli system jest wiolozadaniowy. A ze Tobie sie wydaje, ze wielozadaniowosc to dzialanie dwoch apek na ekranie, to juz tylko mozna sie zasmiac z politowaniem i polecic mniej pewnosci w poprawianiu innych jak sie nie zna tematu. :)

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4246 dnia: Sierpnia 23, 2016, 17:39:13 pm »
Czy jeśli na windowsie nie jestem w stanie odpalić dwóch dowolnych aplikacji obok siebie na ekranie (bo nie jestem), to znaczy, że windows nie ma multitaskingu?  :lol:

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4247 dnia: Sierpnia 23, 2016, 17:39:52 pm »
To znaczy ze ma zjebany kod i nie ma pelnego multitaskingu. :lol:

Poza tym zamknij i odpal ta APK jeszcze raz, i juz lag, ale to kwestia ramu, architektury systemu, jadra ktore niby sie nie licza w multitaskingu, zarzadzania aplikacjami etc . :lol:

DLA MNIE to WSZYSTKO sklada w calosc. Zreszta nowych funkcji Android ma wiecej ktorych nie mial do tej pory (a ktore konkurencja miala..), a tu caly czas gownoburza o ta jedna. ;)
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 23, 2016, 17:44:26 pm wysłana przez Klosz »
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4248 dnia: Sierpnia 23, 2016, 17:43:53 pm »
WYBRANE APK. Chciales dodac.

Zwalnia sie ram na inne jesli masz monolityczne jadro i np. jak wykorzystuje metode stosu, czyli buforu typu LIFO - tak ma Android. W multi-core robic tego nie musisz.

Zreszta tu masz wiecej.

https://developer.android.com/guide/topics/ui/multi-window.html

Milego.

monolityczne jądro nie ma nic do rzeczy. tu masz screen z mojego systemu z monolitycznym jądrem:


do góry masz napisane: 42 zadania, 72 wątki. wszystko na monolitycznym jądrze. na samym screenie masz 4 użytkowników kilku różnych procesów. jak to nie jest multitasking, to ja jestem żyrafa.

a to, że whatsapp jest tak zbudowany, a nie inaczej, to do developera, a nie twórcy systemu. na androidzie jest pełno przykładów działania kilku aplikacji naraz, więc tylko debil może twierdzić, że ten system nie jest wielozadaniowy.

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4249 dnia: Sierpnia 23, 2016, 17:47:22 pm »
Cytuj
Jeśli już mowa o jądrze monolitycznym, zasada jego działania jest prosta. Cały system jest w większości ładowany przez bootloader na stałe do pamięci urządzenia i realizuje on podstawowe funkcję jądra. Plusem takiego rozwiązania jest wyższa wydajność niż w mikrojądrze, przeważnie w systemach opartych na jednym procesorze, które obciążane są tylko jednym procesem. Gorzej jest w przypadku awarii – błąd programistyczny w dowolnym miejscu jądra może powodować przerwę w działaniu systemu, dążąc do resetu urządzenia lub czasowego zawieszenia się telefonu.

Ilość włączonych aplikacji oczywiście ma duże znaczenie w Androidzie. Każda otwarta aplikacja zużywa pewien zasób pamięci operacyjnej (RAM), natomiast po jej zminimalizowaniu pamięć jest wykorzystywana w sposób umożliwiający szybkie przywrócenie jej działania, lecz jej stan sprzed wstrzymania często nie wraca.

Gdy uzyskamy połączenie miedzy smartfonem a komputerem niezależnie czy to komputer stacjonarny czy laptop, wymiana danych jest ograniczona. Mam na myśli, iż podczas trwającego procesu przesyłu plików nie ma możliwości dodać kolejnych plików w czasie trwania pierwszej komendy transferu danych. Jest to pewnego rodzaju blokada nakładana przez Androida. Z moich przemyśleń wynika, że Android nie potrafi wyliczyć ile sektorów w woluminie przeznaczyć na trwający proces kopiowania/przenoszenia plików do pamięci urządzenia nawet, gdy wgrywamy je do pamięci zewnętrznej.




===

Wpierw logika byla taka, musza byc dwie apk otwarte = multitasking. Bronimy Androida. Nawet jak to sa tylko wybrane APK.

Jak pokazalem ze moge miec ta apk otwarta w tle w real time (Android tego nie potrafi..) to juz to nie jest multitasking.

Teraz zas zawracanie dupy kota ogonem. :roll:
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 23, 2016, 17:49:51 pm wysłana przez Klosz »
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 263
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4250 dnia: Sierpnia 23, 2016, 17:47:33 pm »
WYBRANE APK. Chciales dodac.

Zwalnia sie ram na inne jesli masz monolityczne jadro i np. jak wykorzystuje metode stosu, czyli buforu typu LIFO - tak ma Android. W multi-core robic tego nie musisz.

Zreszta tu masz wiecej.

https://developer.android.com/guide/topics/ui/multi-window.html

Milego.

monolityczne jądro nie ma nic do rzeczy. tu masz screen z mojego systemu z monolitycznym jądrem:


do góry masz napisane: 42 zadania, 72 wątki. wszystko na monolitycznym jądrze. na samym screenie masz 4 użytkowników kilku różnych procesów. jak to nie jest multitasking, to ja jestem żyrafa.

a to, że whatsapp jest tak zbudowany, a nie inaczej, to do developera, a nie twórcy systemu. na androidzie jest pełno przykładów działania kilku aplikacji naraz, więc tylko debil może twierdzić, że ten system nie jest wielozadaniowy.
Przeciez juz mu wklejalem dawno temu output z ps'a i topa, do tego z ksiazek naukowych definicje i jak grochem o sciane. Gosc mysli, ze dwie apki na jednym pulpicie to multitasking, inaczej go nie ma :D Braki w podstawowej wiedzy o systemie operacyjnym, naczytał się fancy definicji i teraz wszystkich poucza :D

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 263
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4251 dnia: Sierpnia 23, 2016, 17:48:06 pm »
I tak przechodzimy z Androida na stacjonarki.
Wklejałem Ci to samo z tableta. Chcesz jeszcze raz? Aż specjalnie naładuję.

Zdążyłem :D

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4252 dnia: Sierpnia 23, 2016, 17:48:18 pm »
Czy jeśli na windowsie nie jestem w stanie odpalić dwóch dowolnych aplikacji obok siebie na ekranie (bo nie jestem), to znaczy, że windows nie ma multitaskingu?  :lol:

klosz nie rozumie, że są całe systemy bez okien (jak ten mój, bez zainstalowanych iksów), które mogą być wielozadaniowe  :lol: :lol: :lol:

@klosz
screen nie jest ze stacjonarki  :roll:

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 263
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4253 dnia: Sierpnia 23, 2016, 17:49:54 pm »
klosz nie rozumie, że są całe systemy bez okien (jak ten mój, bez zainstalowanych iksów), które mogą być wielozadaniowe    
Pół internetu nie ma multitaskingu xD

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4254 dnia: Sierpnia 23, 2016, 17:50:20 pm »
Wpierw logika byla taka, musza byc dwie apk otwarte = multitasking. Bronimy Androida. Nawet jak to sa tylko wybrane APK.

Jak pokazalem ze moge miec ta apk otwarta w tle w real time (Android tego nie potrafi..) to juz to nie jest multitasking.

Teraz zas zawracanie dupy kota ogonem. :roll:

Pokazalem ficzer w nowym Androidzie 7.0. To gownoburza ze to samo ma obecny. Ja mowie ze nie, pytam, dajcie mi booking i whatsapp jednoczesnie. Nie mozemy, (ale w nowym bedzie mozna - przypominam), ch** to, mamy racje. :lol:

Polecam piwko na ogarniecie.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 23, 2016, 17:54:38 pm wysłana przez Klosz »
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4255 dnia: Sierpnia 23, 2016, 17:54:25 pm »
Wpierw logika byla taka, musza byc dwie apk otwarte = multitasking.

to jest tylko i wyłącznie twoja logika. każdy, kto się odrobinę zna na systemach wie, że jest to bzdura nieprzeciętna. deal with it.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4256 dnia: Sierpnia 23, 2016, 17:56:49 pm »
klosz nie rozumie, że są całe systemy bez okien (jak ten mój, bez zainstalowanych iksów), które mogą być wielozadaniowe   
Pół internetu nie ma multitaskingu xD

no przez monolityczne jadro  :lol: :lol: :lol:

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4257 dnia: Sierpnia 23, 2016, 17:57:00 pm »
Android mrozi Ci procesy w tle. NIe kumasz. Po kiju masz ten multitasking.



« Ostatnia zmiana: Sierpnia 23, 2016, 17:59:07 pm wysłana przez Klosz »
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 263
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4258 dnia: Sierpnia 23, 2016, 17:57:56 pm »
Wpierw logika byla taka, musza byc dwie apk otwarte = multitasking.

to jest tylko i wyłącznie twoja logika. każdy, kto się odrobinę zna na systemach wie, że jest to bzdura nieprzeciętna. deal with it.
Otóż to. I najlepsze, ze taki nieogar poucza innych.

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4259 dnia: Sierpnia 23, 2016, 17:59:27 pm »
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 263
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4260 dnia: Sierpnia 23, 2016, 17:59:33 pm »
Android mrozi Ci procesy w tle.


Zaczynasz w końcu rozumieć? Oczywiście, że android mrozi procesy które są nieużywane, tylko nie ma to NIC WSPOLNEGO Z MULTITASKINGIEM!!!

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 263
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4261 dnia: Sierpnia 23, 2016, 18:01:14 pm »
Aj jak ja dzisiaj dobrze łapie przed edytą :D Już myślałem, że coś zaczynasz kumać ale nie. Zrzut z procesów nie ważny, ważnie że nie ma dwoch apek w dwóch okienkach.

To teraz mi powiedz, jak jest linux bez interfejsu graficznego, to też nie ma multitaskingu bo widać tylko białe literki na czarnym tle?

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4262 dnia: Sierpnia 23, 2016, 18:01:34 pm »
MA

Bo czekasz dluzej na otwarcie APK, nie mozesz zrobic pogladu w real time itd.

Dalem kolejny film ktory pokazuje jak Android jest w dupie. Ten zmodyfikowany od BB jest mniej w tylu, zas z nadejsciem wersji 7.0 bedzie juz troche lepiej.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 23, 2016, 18:04:06 pm wysłana przez Klosz »
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4263 dnia: Sierpnia 23, 2016, 18:03:58 pm »
windo, ja odpuszczam. głową betonu nie rozbijesz ;)

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4264 dnia: Sierpnia 23, 2016, 18:05:21 pm »
Przeciez ja kumam ze apk dzialaja w tle, ze sa procesy itd. To OCZYWISTE. NIemniej Android kuleje w zarzadzaniu pamiecia, oraz wlasnie w multitaskingu otwartych w tle aplikacji, wynika to tez po czesci z monolitycznego jadra. Gdyz wszystkie procesy ladowane sa jak jeden maz, przodem.
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 263
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4265 dnia: Sierpnia 23, 2016, 18:05:36 pm »
Nie rozmawiamy o tym jak android jest w dupie tylko czy ma multitasking. Filmiki pokazujace zarzadzanie aplikacjami nic tu nie pomoga. Masz zrzut z systemu który pokazuje ile procesow i taskow pracuje jednoczesnie w systemie. Miales definicje multitaskingu. Kurde, no prosciej sie tego nie da wyjasnic :lol:

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4266 dnia: Sierpnia 23, 2016, 18:06:40 pm »
Powyzej odpowiedzialem. Odpowiedzialem na to juz dawno. Ja sie czepiam wlasnie tego jak Android tym zarzadza, takze multitaskingiem, ale widze ze ciezko czytac z zrozumieniem.  :roll: :lol:
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 263
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4267 dnia: Sierpnia 23, 2016, 18:07:56 pm »
Przeciez ja kumam ze apk dzialaja w tle, ze sa procesy itd. To OCZYWISTE. NIemniej Android kuleje w zarzadzaniu pamiecia, oraz wlasnie w multitaskingu otwartych w tle aplikacji,
Zaprzeczasz sam zobie w dwóch zdaniach...
wynika to tez po czesci z monolitycznego jadra. Gdyz wszystkie procesy ladowane sa jak jeden maz, przodem.

A tu to juz plyniesz totalnie w wymysłach.

windo, ja odpuszczam. głową betonu nie rozbijesz ;)
To chyba dobre wyjscie.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 263
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4268 dnia: Sierpnia 23, 2016, 18:09:13 pm »
Powyzej odpowiedzialem. Odpowiedzialem na to juz dawno. Ja sie czepiam wlasnie tego jak Android tym zarzadza, takze multitaskingiem, ale widze ze ciezko czytac z zrozumieniem.  :roll: :lol:
No ciężko, widać po Tobie, bo masz wyłożone wprost, że to o czym gadasz sobie od dłuższego czasum to nie jest multitasking i zarządzanie nim a za cholere nie możesz tego ogarnąć...

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4269 dnia: Sierpnia 23, 2016, 18:12:40 pm »
Ogarniam bez popity. Mam w domu iOS/Android/BB10OS.
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 263
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4270 dnia: Sierpnia 23, 2016, 18:14:57 pm »
Możesz sobie mieć nawet jeszcze Windowsa, linuxa, biosa i co tam chesz ale to nie zmieni faktu, że nie wiesz co to jest multitasking.

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4271 dnia: Sierpnia 23, 2016, 18:22:26 pm »
Doskonale wiem. Np. Procesy dzialajace w tle. Ty zas nie mozesz pojac ze to jak sie nimi zarzadza, w tym otwartymi aplikacjami ma takze przelozenie na to jak definiujemy poszczegolny multitasking.
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 263
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4272 dnia: Sierpnia 23, 2016, 18:26:19 pm »
Doskonale wiem. Procesy dzialajace w tle.
Dzięki, że udowodniłeś, że nie wiesz.

Za wikipedią, bo lubisz:
Cytuj
In computing, multitasking is a concept of performing multiple tasks (also known as processes) over a certain period of time by executing them concurrently.

Reszty nie komentuje bo nawet nie wiem jak skomentowac "poszczegolny multitasking" :lol:

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4273 dnia: Sierpnia 23, 2016, 18:30:00 pm »
Ekhm.

Cytuj
Wielozadaniowość – cecha systemu operacyjnego umożliwiająca mu równoczesne wykonywanie więcej niż jednego procesu. Zwykle za poprawną realizację wielozadaniowości odpowiedzialne jest jądro systemu operacyjnego.

To co, kto nie wie. Patrz moj poprzedni post. Juz nie wspominajac o tym ze niby jadro nie ma tu nic do gadania, a tak mowiles.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 23, 2016, 18:34:02 pm wysłana przez Klosz »
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 263
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4274 dnia: Sierpnia 23, 2016, 18:34:19 pm »
No przeciez to jest praktycznie to samo co ja wkleiłem wyżej tylko po polsku i troszkę prościej :D I wg tej definicji android jest jak najbardziej wielozadaniowy (patrz screen od s00sa) :D:D:D
O nie nie nie drogi kolego, ja mówiłem, że jądra monolitycznego nie ma co mieszać do tego tematu. Że zarządzanie procesami to głównie robota jądra to się oczywiście zgadzam i jądro androida potrafi to robić bo jakby nie potrafiło to byś za cholerę tego spotify i slacka jednoczesnie nie odpalił.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 23, 2016, 18:38:22 pm wysłana przez windomearl »

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4275 dnia: Sierpnia 23, 2016, 18:43:46 pm »
Wiec nie wmawiaj mi ze procesy ktore sa w tle to nie multitasking, bo jest. Jadro odpowiedzialne jest nie tylko za same zarzadzanie, ale i tez mowiac w skrocie jak te procesy sa ladowane przy np. Uruchomieniu telefonu.
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 263
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4276 dnia: Sierpnia 23, 2016, 18:49:44 pm »
Wiec nie wmawiaj mi ze procesy ktore sa w tle to nie multitasking, bo jest.
Czyli przyznajesz, ze procesy na androidzie dzialajace w tle to multitasking, tak?

Jadro odpowiedzialne jest nie tylko za same zarzadzanie, ale i tez mowiac w skrocie jak te procesy sa ladowane przy np. Uruchomieniu telefonu.
Oczywiscie, ze tak. Jest jeszcze odpowiedzialne za wiele innych rzeczy.

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4277 dnia: Sierpnia 23, 2016, 18:59:13 pm »
Przeciez ja twierdze od poczatku. Czepiam sie tylko architektury Androida I to jak zarzadza, laduje te procesy, ze te otwarte APK, ktore sa w osobnym oknie dla end usera nie dzialaja w real time itd. To ze nazywam to niepelny multitasking to chyba kazdy ma na tyle rozumu o co chodzi jak wklejam cytat, daje zdjecia czy filmy.
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4278 dnia: Sierpnia 23, 2016, 19:05:01 pm »
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 263
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4279 dnia: Sierpnia 23, 2016, 19:06:15 pm »
Szkoda, że większość z tych rzeczy mam na samsungu, np. Multitasking pełny.
Master NIE MASZ. Poza ciezka nakladka co widzielismy na filmie u Irasa.
Przeciez ja twierdze od poczatku. Czepiam sie tylko architektury Androida I to jak zarzadza, laduje te procesy, ze te otwarte APK, ktore sa w osobnym oknie dla end usera nie dzialaja w real time itd. To ze nazywam to niepelny multitasking to chyba kazdy ma na tyle rozumu o co chodzi jak wklejam cytat, daje zdjecia czy filmy.
:lol: :lol: :lol:

Zeby tak juz ostatecznie zamknąć temat i już do niego nie wracać. Android jest wielozadaniowym systemem operacyjnym czy nie?