Autor Wątek: Czy Gacek da radę?  (Przeczytany 78078 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kaxi

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 303
  • Reputacja: 0
Czy Gacek da radę?
« Odpowiedź #160 dnia: Listopada 14, 2004, 20:38:33 pm »
Zakładam ze mówimy o Europie. No więc z hitów wyszedł Pikmin 2, Day of Reckoning a wyjdzie Metroid 2, Tales of Symphonia, Paper Mario 2. Toz tego co jets kreowane na hity i stalo sie nimi w innych czesciach globu. Pół roczna przerwa mówisz? No więc do połowy roku u nas lub/i w USA wyjdzie RE4 (mimo wszystko time exclusive), Killer 7 (tez time a byc moze nawet region exclusive), Zelda 4Swords (gra gra, tytul tytulem 8) ), DK Jungle Beat, DOnkey Konga 2, Mario power Tennis, Mario Party 6, Fire Emblem, Geist, Star Fox Assault, Baten Kaitos a do tego dojdzie Mortal Kombat 6 bez online ale noweymi postaciami i trybami, SPlinter Cell 3 (potwierdzony), Virtua Quest od Segi,  NBA Street 3 (lece teraz multiplatformami jakby co) i inne, a zapewne cos do tego dojdzie, zwlaszcza z 3rd party multiplatforms. Ja powtarzam: gier na GCN jest mniej, ale nie jest ich mało. A N ma jeszcze czas by wzmocnic line up do czasu Zeldy.

Greg

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 30-11-2003
  • Wiadomości: 335
  • Reputacja: 1
Czy Gacek da radę?
« Odpowiedź #161 dnia: Listopada 14, 2004, 20:52:55 pm »
piotrze, ja rozumiem jak najbardziej ze nastapil skok w notowaniach gieldowych Nintendo, skoro mowisz ze spowodowaly go preordery na DS to po prostu tak jest, ale przytoczony przez ciebie spadek akcji sony nie musi wynikac z "malego" zainteresowania PSP czy slabych wynikow SCE, a juz napewno notowania gieldowe nie odzwierciedlaja marketingowych dzialan Nintendo, osobiscie bardzo zycze zwyciestwa (i to bezapelacyjnego) Ninny na polu handheldow ale do ogloszenia zwyciezcy tej wojny jest IMO za wczesnie... nie zapominaj ze rozmawiamy tutaj o polityce Nintendo wobec konsol stacjonarnych a tutaj jest dokladnie odwrotnie niz w wypadku konsol przenosnych... mam nadzieje ze nintendo odpusci sobie rynek konsol stacjonarnych bo na tym polu wyraznie sobie nie radzi i skupi sie na robieniu gier i handheldow, gcn mimo swojej niewatpliwej "niszowosci" zaczyna nie spelniac oczekiwac nawet fanow nintendo (np. moich)...

masz racje GCN jest sprzetem lepszym TECHNICZNIE od PS2, tylko co z tego...

Greg

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 30-11-2003
  • Wiadomości: 335
  • Reputacja: 1
Czy Gacek da radę?
« Odpowiedź #162 dnia: Listopada 14, 2004, 21:03:01 pm »
kax :
Day of Reckoning - 80%
Pikmin 2 - 89,6%
ToS - 85,6%

Zelda4Swords - gra ktora wyglada jak na SNES...
Mario Power Tenis - ilez mozna
Mario Party 6 - patrz wyzej
Baten Kaitos - w Famitsu za wysokich ocen to on nie dostal... (32/40 bodajze)

o reszcie gier niewiele wiadomo oprocz tego ze sa zapowiadane jako hity (a ktore gry nie sa...)

z calym szacunkiem, sa ta zacne pozycje ale nie rewelacyjne i nie system sellery... pozycji 8 czy 8,5 na konkurencyjnych konsolach jest zatrzesienie...

Cube

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 07-04-2004
  • Wiadomości: 59
  • Reputacja: 0
Czy Gacek da radę?
« Odpowiedź #163 dnia: Listopada 14, 2004, 21:59:17 pm »
Greg:
Day of the Reckoning - nie jest super hitem, ale 80% to gre bardzo dobra, odpowiednik szkolnej piątki.
Pikmin 2 - prawie 90%! Ci co grali w Pikmina, wiedzą, że gra jest warta świeczki, gdyż jest bardzo nowatorska i niezależnie od ocen jest hitem.
ToS - 85% - piątka plus! Czy bardzo dobrze, może nie wnosi nic nowego, ale jest DOBRYM RPGiem.

Zelda 4 Swords - przypatrz się screenom i efektom graficznym, to zobaczysz czy wygląda jak na Snesie!
Mario Power Tennis - można długo! Po oglądnieciu ostatnich filmików zachwyciłem się tą grą. Nie oceniaj jej po tym, czy ma "Mario" w tytule, czy nie.
Mario Party 6 - co prawda tasiemiec, ale sądzę, że pomysł z mikrofonem może być przedni!
Baiten Kaitos - z doświadczenia wiem, że niektóre gry, które w Famitsu dostawały niemal maksymalną notę, w Europie i USA dostawały po 5,6/10 i vice versa.

admin Świata Nintendo

  • Gość
Czy Gacek da radę?
« Odpowiedź #164 dnia: Listopada 14, 2004, 22:11:13 pm »
Greg oczywiście, że spadek akcji Sony był odpowiedzią na wieści o DSie - potwierdzają to analitycy. Akurat tym razem tak było. Oczywiście akcje Sony mogą wskoczyć w górę po opracowaniu nowego modelu kamery... Ale faktem jest, że spadły na wieść o rewelacyjnej ilości pre - orderów DSa i śladowych (w porównaniu do konkurenta) wynikach PSP.

Notowania giełdowe odzwierciedlają każde działania firmy, a zwłaszcza marketingowe. Marketing Ninny nie jest zły. Naprawdę. Narzekać mogą Klienci (konsol stacjonarnych i to raczej Ci, którzy nie znają tej samej od lat polityki firmy), ale z zewnątrz wygląda to inaczej.

Co zaś tyczy się GCN to napisałem, że jest on lepszy pod względem gier. IMO - podkreślam. Tak naprawdę to brakuje mi tylko 2 pozycji z innych konsol - Burnouta i PESa. Ale naprawdę to co ma Cube nie ma żadna inna konsola. Oczywiście tak jak napisałem - dla mnie.

Anonymous

  • Gość
Czy Gacek da radę?
« Odpowiedź #165 dnia: Listopada 14, 2004, 22:16:09 pm »
Cytuj
Ale naprawdę to co ma Cube nie ma żadna inna konsola. Oczywiście tak jak napisałem - dla mnie.


I chyba wszyscy szanują Twoje zdanie. No ale popatrzmy, może rzeczywiście jest tam jakiś zastrzyk tutułów na GC. I co? N64 przegrało. GC przegrał. Revolution przegra? Polityka polityką, zyski zyskami, nieprawdaż?

Miazga

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 3 839
  • Reputacja: 0
  • lol pozdro rasta power
Czy Gacek da radę?
« Odpowiedź #166 dnia: Listopada 14, 2004, 22:19:24 pm »
Cytat: "Cube"
Greg:
Day of the Reckoning - nie jest super hitem, ale 80% to gre bardzo dobra, odpowiednik szkolnej piątki.


a nie przypadkiem 4? :? :| :roll:

Cytuj
Pikmin 2 - prawie 90%! Ci co grali w Pikmina, wiedzą, że gra jest warta świeczki, gdyż jest bardzo nowatorska i niezależnie od ocen jest hitem.


tak, a dla mnie symulator prowadzenia jednego z punktów japońskiej sieci restauracji jest hitem i nie patrzmmy na oceny- ta gra jest cholernie nowatorska i zapewniam was że to hit!! :shock:

Cytuj
ToS - 85% - piątka plus! Czy bardzo dobrze, może nie wnosi nic nowego, ale jest DOBRYM RPGiem.


... jakich na konkurencyjnmych konsolach jest ok. 56238475623894756 (sorry, jeśli pomyliłem się o pare sztuk, ale przy tak dużysz liczbach człowiek traci rachubę).

Cytuj
Mario Power Tennis - można długo! Po oglądnieciu ostatnich filmików zachwyciłem się tą grą. Nie oceniaj jej po tym, czy ma "Mario" w tytule, czy nie.


super. Mario w samochodzie, mario w kanalizacji, mario leje 2 piętrowego smoka, mario gra w gre planszową, a teraz jeszcze jakiś tenis. BOŻE!!!!!!

zresztą, mówcie co chcecie, ale tenis na konsole to chybiony pomysł. Nawet "rewelacyjny" top spin po godzinie mi się znudzil.
A jeszcze jak znani sportowcy zostaną zastąpieni jakimiś mariankami, a kort przemieni się w chmurke z piernika, to... chryste...  :shock:

Cytuj
Mario Party 6 - co prawda tasiemiec, ale sądzę, że pomysł z mikrofonem może być przedni!


oh taaak, oczywiście że przedni, jak każda gra na GC, prawda? :roll:

Cytuj
Baiten Kaitos - z doświadczenia wiem, że niektóre gry, które w Famitsu dostawały niemal maksymalną notę, w Europie i USA dostawały po 5,6/10 i vice versa.


sratatata za wielką wodą też jakoś nie tzbiera pozytywnych not

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Czy Gacek da radę?
« Odpowiedź #167 dnia: Listopada 14, 2004, 22:39:35 pm »
BK ma na razie średnią ocen 8.3 - szczegóły tutaj.

Raven_2

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 01-09-2004
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Czy Gacek da radę?
« Odpowiedź #168 dnia: Listopada 14, 2004, 22:40:15 pm »
Prawda jest taka że IMO Admin Swiata Nintendo ma rację w większości tego co mówi. Osoby które są związane z firmą i obserwują jej poczynania oda dawien dawna dostrzegą, że polityka, jeśli chodzi o konsole stacjonarne jest taka sama od czasów N64. Jednak coś drgnęło. Napływ gier na GC jest i to jeśli się przypatrzeć dokładniej to całkiem niezły zwłaszca jeśli by go porównać z rokiem ubiegłym. Fakt że na tą konsolę gier jest mało (w porównaniu z PS2 i X`em) ale to jest tylko wina tego że brakuje 3-third party developerów, którz nie wspierają GC, nie wszyscy co prawda. Ale ogółem sam doznałem na własnej skórze że zaczyna się coś dziać i aby tak dalej bo ta droga jest jak najbardziej słuszna. Mi też tak jak Adminowi brakuję tylko paru tytułów może jakieś trzy których nie mogę sobie nawet przypomnieć. O.... mam Burnout 3 dla przykładu.
hmm....

Kaxi

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 303
  • Reputacja: 0
Czy Gacek da radę?
« Odpowiedź #169 dnia: Listopada 14, 2004, 22:41:54 pm »
8.8 na iGN dla Baten Kaitos to bardzo dobra, niemal świetna ocena.

Miazga

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 3 839
  • Reputacja: 0
  • lol pozdro rasta power
Czy Gacek da radę?
« Odpowiedź #170 dnia: Listopada 14, 2004, 22:52:30 pm »
fakt, z tym baten kaitos mi się pomyliło. Wydawało mi się, że dostaje oceny, oscylujące w granicy 7. No ale nie zmienia to faktu, że ósemki też nie czynią gry hitem. Ani trochę.

Greg

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 30-11-2003
  • Wiadomości: 335
  • Reputacja: 1
Czy Gacek da radę?
« Odpowiedź #171 dnia: Listopada 14, 2004, 23:01:37 pm »
cokolwiek bym nie napisal i cokolwiek nie powiedzial i tak nie przekonam zatwardzialych fanow Nintendo, ze ich firma daje dupy na polu konsol stacjonarnych... malo tego, pare miesiecy temu tez bym sie nie dal przekonac, ale pare miesiecy temu nie bylo burnouta3, pesa4, wiesci o RE4... sorry, ale magia Nintendo skonczyla sie dla mnie razem z N64... przestalem sie dobrze bawic przy GCN gdy przeszedlem te 10 (zawyzam) megahitow ktore na niego wyszlo... przestalo mnie bawic czekanie na gry na 8

IMO Gacek nie dal rady :(

jaik

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 02-12-2003
  • Wiadomości: 200
  • Reputacja: 0
Czy Gacek da radę?
« Odpowiedź #172 dnia: Listopada 15, 2004, 00:25:59 am »
jestem posiadaczem gacka, i stwierdzam że wystarczyło by żeby nintendo ruszyło dupy io załatwiło chociaż te tytuły które wychodzą na pozostałe konsole.

Nba 2k4, Burnout 3, pes, no sorry ale jest ogormna ilośc hitów które pojawiły się jednocześnie na X'a i ps2 a nie na gc... o co tu chodzi!?

Cube

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 07-04-2004
  • Wiadomości: 59
  • Reputacja: 0
Czy Gacek da radę?
« Odpowiedź #173 dnia: Listopada 15, 2004, 17:12:56 pm »
Admin ma zawsze rację... Tak jest i w tym przypadku! Ale podkreślę jego słowa... "Dla mnie!"

gruby

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2003
  • Wiadomości: 386
  • Reputacja: 0
Czy Gacek da radę?
« Odpowiedź #174 dnia: Listopada 15, 2004, 22:46:32 pm »
Cytat: "Miazga"
fakt, z tym baten kaitos mi się pomyliło. Wydawało mi się, że dostaje oceny, oscylujące w granicy 7. No ale nie zmienia to faktu, że ósemki też nie czynią gry hitem. Ani trochę.

To proponuję obczaić jakie oceny dostawały Silent Hille 1-2 :D
Wszystko o next-genach- www.gamepub.org
www.valhalla.pl - wkrótce
http://havana.mp3.wp.pl - już

mrpiki

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 895
  • Reputacja: 0
Czy Gacek da radę?
« Odpowiedź #175 dnia: Listopada 16, 2004, 11:34:59 am »
Ej, sorry miazga, że ci to mówię, ale od początku mi się zdaje, że jesteś negatywnie nastawiony do wszystkich nowatorskich pozycji i preferujesz stare wytarte klimaty! Np. Donkey Konga, Np. Pikmin 2. Pogadajmy jak zagramy, a nie oceniajmy wg zachodnich serwisów!

Listen you fuckers, you screwheads, here's a man who would not take it anymore.

Miazga

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 3 839
  • Reputacja: 0
  • lol pozdro rasta power
Czy Gacek da radę?
« Odpowiedź #176 dnia: Listopada 16, 2004, 12:01:56 pm »
po pierwsze, dla mnie DK nie jest nowatorska. To kolejna gra, wykorzystująa instrument zamiast pada. A takie pozycje powstają już od lat. I nie wmówicie mi, że jest DK jest oryginalna, bo są bębny. Dla mnie to nie większego znaczenia czy napieram na perkusji,  marakasami, czy męczę gitare. To wszystko to samo... :?

Co do Pikimina 2, to owszem, jest oryginalny, ale co już chyba Piki powinieneś wiedzieć, niedobrze mi się robi jak widzę te wszystkie marianki, luidżie, yoshi, pokemony czy inne pikiminy. Knockout.

Gruby, przyznam się szczerze, że nigdy nie patrzylem na oceny Silent Hillów na zagranicznych sajtach :shock: wiem tylko, że czwórkę zjechali (i to dość mocno), ale nie mam pojęcia jak było z SH 1 i 2.

Edit: czekłem, średnia nota to ok. 85 dla obydwu części. Fakt, nie jest to ocena jak dla hitu. Milczę więc :D

dobra, lece na chemie, pozdro

gruby

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2003
  • Wiadomości: 386
  • Reputacja: 0
Czy Gacek da radę?
« Odpowiedź #177 dnia: Listopada 16, 2004, 19:48:29 pm »
Po to jest tyle konsol, żeby każdy grał w co mu się tylko chce. ja akurat lubie kliamaty Nintendo. Jeśli Miazga, czy ktokolwiek inny ich nie lubi- jego sprawa. Mnie znudziło na maksa Vice-City (a GTA3 było IMO superhiper), także wszystko jest kwestią gustu i trudno się o to rzucać. nie podoba mi się tylko to całe roztrząsanie zarobków. Może niektórych to zdziwi, ale ja na przykład nie gram na zyskach. Ani na polityce firmy. Ja gram w gry. Owszem, nie ma ich tyle co bym chciał, ale decydując się na konsolę Nintendo wiedziałem jak wygląda ich śwoiatopogląd na branże gier video. Co do revolution, to możemy tylko spekulować. Jednak póki co widac że nowa polityka Nintendo i odwazniejsze wkroczenie w świat video się opłaca, co widzmy chociażby w sprzedaży NDS. nie podoba mi się tylko, że na starcie zobaczę starych, i zramolałych znajomych. Ale ten sam problem ma PSP ze swoim lineupem- gry całkowicie nowe mozna policzyć na jednej ręce pijanego drwala. Tak czy siak: Go Ninny! I dawać mi tu nową Zeldę! I Golden Suna na premierę revolution! :D
Wszystko o next-genach- www.gamepub.org
www.valhalla.pl - wkrótce
http://havana.mp3.wp.pl - już

jaik

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 02-12-2003
  • Wiadomości: 200
  • Reputacja: 0
Czy Gacek da radę?
« Odpowiedź #178 dnia: Listopada 16, 2004, 20:44:07 pm »
Jeśli miałbym wybrać revolutiona w next genach to musiałby spełnic następujące warunki:

-oprócz marianow zeld i metroidow na starcie
-NETA (wtedy nie zostanie olany przez 3rd party i nie ominie go Burnout 4 i Nba 2K5)
-kompatybilnośc wstecz
-jakiegoś zajebistego racera najlepiej exclusive w stylu pgr2 czy gt3
-coś co nas wszystkich zaskoczy :)

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Czy Gacek da radę?
« Odpowiedź #179 dnia: Listopada 17, 2004, 13:40:03 pm »
osobiście - Ninny mnie zawiodło (trochę) ich markowe tytuły są po prostu dla mnie nie grywalne - kurka jakieś takie staroświecko-nowoczesne (wiemwiem) - vide Metroid ...

jaik

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 02-12-2003
  • Wiadomości: 200
  • Reputacja: 0
Czy Gacek da radę?
« Odpowiedź #180 dnia: Listopada 19, 2004, 12:12:12 pm »
Kiedy wyjdzie  Baten Kaitos w polsce?? NIe ma go w żadnych preorderach... Po przeczytaniu recki na gamespocie stwierdziłem że muszę zagrać w tą grę:) (im wierzę)

admin Świata Nintendo

  • Gość
Czy Gacek da radę?
« Odpowiedź #181 dnia: Stycznia 04, 2005, 16:08:45 pm »
Tutaj macie oficjalną listę zapowiedzi Nintendo na pierwszy kwartał 2005.

Ganon

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 29-12-2004
  • Wiadomości: 323
  • Reputacja: 0
Czy Gacek da radę?
« Odpowiedź #182 dnia: Stycznia 04, 2005, 16:33:36 pm »
A ja mam inne pytanie, a nie znalazłem na nie odpowiedzi na
Roma Roma Roma
core de' sta citta
unico grande amore...

Alundra

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 27-07-2004
  • Wiadomości: 177
  • Reputacja: 1
Czy Gacek da radę?
« Odpowiedź #183 dnia: Stycznia 04, 2005, 16:39:34 pm »

Ganon

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 29-12-2004
  • Wiadomości: 323
  • Reputacja: 0
Czy Gacek da radę?
« Odpowiedź #184 dnia: Stycznia 04, 2005, 16:56:14 pm »
A ja mam inne pytanie, a nie znalazłem na nie odpowiedzi na ŚN.Kiedy ukaże się DK:Hit song parade?
Roma Roma Roma
core de' sta citta
unico grande amore...

admin Świata Nintendo

  • Gość
Czy Gacek da radę?
« Odpowiedź #185 dnia: Stycznia 04, 2005, 16:59:23 pm »
Cytat: "Ganon"
A ja mam inne pytanie, a nie znalazłem na nie odpowiedzi na ŚN.Kiedy ukaże się DK:Hit song parade?

Niestety data nie zostala jeszcze potwierdzona przez europejski oddział Nintendo

Tarniak

  • Gość
Czy Gacek da radę?
« Odpowiedź #186 dnia: Stycznia 04, 2005, 18:38:36 pm »
Cytat: "Alundra"
Czy to koniec GameCube??

Przeczytacie
http://www.gry.imro.pl/?exec=news,1,2237&page=news/Czy-to-koniec-GameCubeZ.html

OŁ FAK :shock:  :shock:  :shock:  :shock:  :shock:  :shock: Za atką kasę to nawet ja bym kupił :shock:  :shock:  :shock:  :?:  :?:  :!:  :!: What the f...?

Wudi

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2004
  • Wiadomości: 524
  • Reputacja: 0
Czy Gacek da radę?
« Odpowiedź #187 dnia: Stycznia 04, 2005, 19:30:25 pm »
Co wiecej- nawet Ja :lol: .
Sprzedaz to nie wszystko prawda chlopaki? Wazny jest klimat i gry :lol: .
Przeczytalem ten temat od poczatku do konca i zauwazylem ze zdanie wielu z was sie zmienilo w ciagu 6 miesiecy.
You're asking: how? My answer is : long and hard :wink: .

Geba

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 05-02-2004
  • Wiadomości: 189
  • Reputacja: 0
Czy Gacek da radę?
« Odpowiedź #188 dnia: Stycznia 04, 2005, 23:20:44 pm »
O jaj, jak Wudi kupilby GC`a, to już jest nieźle ;P

A co do tematu, to w ogóle to pytanie retoryczne jest ? No bo to jest oczywiste, że GC da sobie radę. O ile mi wiadomo nadal wychodza na tę konsole świetne gry,  hity, i GaCek ma się dobrze. Także, nie wiem o co chodzi z bezsensnym pytaniem :P