Autor Wątek: SuperCar Challenge  (Przeczytany 21996 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Unlimited

  • Gość
Odp: SuperCar Challenge
« Odpowiedź #40 dnia: Kwietnia 18, 2010, 10:12:02 am »
Również dziękuję za grę panowie. Do następnego. :)

MrArt-PL

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2010
  • Wiadomości: 567
  • Reputacja: 4
Odp: SuperCar Challenge
« Odpowiedź #41 dnia: Kwietnia 18, 2010, 10:19:43 am »
witam,wczoraj faktycznie się fajnie jeżdziło w 3 osoby ale jeszcze lata praktyki przedemną żeby stawić czoła wam koledzy :grin:,potwierdzam to co napisał Pawel,ferrarki prowadzą się fajnie ale cała reszta jest jakaś dziwna,poza tym jazda na padzie jest o niebo łatwiejsza niż na kierownicy.Ale po to kupowałem kierownice żeby jej używać więc się uparłem i opanuje jazde na kierownicy,,gra po podłączeniu kiery zachowuje się tak jakby na siłe chciała cię zniechęcić do jazdy na kółku co bardzo mnie irytuje.Ustawiłem kierownice na max.czułość i faktycznie jest poprawa ale jeszcze daleko do poziomu gt5p-tam jazda na kierownicy dedykowanej to czysta przyjemność i zero stresu.
Druga sprawa to jazda w deszczu,to już naprawde jest loteria,czy uda się wejść w zakręt czy wylądujesz gębą w piachu,tu znowu rządzą auta z koniem na masce reszta poza zasięgiem jak dla mnie.
Pozdro dla Dawido i Pawła,zwracam się do osób które grają w tą gre,odezwijcie się bo fajnie by było pośmigać w 6-8 osób i może stworzyć sobie jakąś małą lige i poganiać razem :)


Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 557
  • Reputacja: 251
Odp: SuperCar Challenge
« Odpowiedź #42 dnia: Kwietnia 18, 2010, 14:06:18 pm »
Przypomina trochę szybsze, uboższe graficznie Ferrari Challenge .

Unlimited

  • Gość
Odp: SuperCar Challenge
« Odpowiedź #43 dnia: Kwietnia 18, 2010, 14:16:40 pm »
Graficznie jest wg. opinii osób które mają, miały obie gry, lepiej, no i podobno trochę się zmienił model jazdy, ale to raczej Paweł czy MR.ART odpowiedzą. :)

pawel_k

  • Gość
Odp: SuperCar Challenge
« Odpowiedź #44 dnia: Kwietnia 18, 2010, 19:08:09 pm »
Przypomina trochę szybsze, uboższe graficznie Ferrari Challenge .
graficznie jest lepiej niż w FC (przede wszystkim mniej dropów animacji, troszkę lepiej wykonane modele samochodów, więcej szczegółów na trasie itp.), aczkolwiek jedna i druga gra to w porywach poziom najwyżej dobrych graficznie gier z premiery ps3.
a co do tego która gra jest lepsza - dla mnie zdecydowanie FC, przede wszystkim ma swój klimat którego brakuje obecnym tytułom, bardzo jej pod tym względem blisko do serii Toca 1/2 z psx, SC niestety odeszło klimatem w stronę Grid/NFS: Shift, ale na szczęście model jazdy pozostał...

MrArt-PL

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2010
  • Wiadomości: 567
  • Reputacja: 4
Odp: SuperCar Challenge
« Odpowiedź #45 dnia: Kwietnia 18, 2010, 22:27:57 pm »
Fakt FC miało lepszy klimat i jazda była naprawde przyjemna w SC model jazdy pozostał zajebisty ale głównie dla wózków z koniem na masce,inne samochody jeżdzą róznie,najgorzej jak dla mnie prowadzi się slr mclaren i aston dbr9,reszta po kilku próbach jest do opanowania.
W tej grze żeby dobrze śmigać trzeba naprawde dużo ćwiczyć i poznawać samochody i tory co pochłania dużo czasu a w moim przypadku tego czasu nie mam za wiele więc postępy w grze idą wolno,bardzo wolno. :(

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: SuperCar Challenge
« Odpowiedź #46 dnia: Kwietnia 19, 2010, 08:59:29 am »
 Ile  kosztuje? FC sobie odpuściłem przez grafike i animacje.

Unlimited

  • Gość
Odp: SuperCar Challenge
« Odpowiedź #47 dnia: Kwietnia 19, 2010, 09:11:27 am »
Ja wyrwałem za 50zł, ale ceny oscylują w granicach 100zł. ;)

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: SuperCar Challenge
« Odpowiedź #48 dnia: Kwietnia 19, 2010, 09:15:54 am »
ale ale? Toto w pudełku jest? Czy na psn? :)

Unlimited

  • Gość
Odp: SuperCar Challenge
« Odpowiedź #49 dnia: Kwietnia 19, 2010, 09:21:24 am »
W pudełku, poszperaj na allegro(też w zakończonych aukcjach) ;)

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: SuperCar Challenge
« Odpowiedź #50 dnia: Kwietnia 19, 2010, 09:25:19 am »
Dzięki chyba kupię bo kierownica zakurzona od czasów wyłączenia GT5A :roll:

Unlimited

  • Gość
Odp: SuperCar Challenge
« Odpowiedź #51 dnia: Kwietnia 19, 2010, 09:28:23 am »
To może być ogromny szok i irytacja z początku :P Wiem że i ja na padzie ciągle uczę się niektórych torów i zachowania niektórych samochodów, a na padzie jednak gra się sporo łatwiej niż na kierze. Myślę że posłuchaj kolegów powyżej i ustaw sobie ją podobnie jak oni ;) Jednak fajnie że będzie Nas więcej :)

MrArt-PL

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2010
  • Wiadomości: 567
  • Reputacja: 4
Odp: SuperCar Challenge
« Odpowiedź #52 dnia: Kwietnia 19, 2010, 11:21:00 am »
Bedzie wielki szok :P Ale po treningach docenisz tą gre.Ja kupiłem na allegro za 67 zł z przesyłką-warto za tą cene ;)

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: SuperCar Challenge
« Odpowiedź #53 dnia: Kwietnia 19, 2010, 14:41:52 pm »
Poczytałem wcześniejsze opinie "pograłem" troszkę na YOUTUBE i chyba się napaliłem  :) Mam jeszcze takie pytanko czy sprzęgło ta gierka obsługuje? Dziwie się że nikt nie napisał nic o dźwięku. Mam starego lapa z chujowymi głośnikami obecnie ale dźwięk wydaje się być dużo  ciekawszy i bardziej realny niż w gt5p.

Unlimited

  • Gość
Odp: SuperCar Challenge
« Odpowiedź #54 dnia: Kwietnia 19, 2010, 21:27:28 pm »
Zgodzę się że dźwięki w tej grze powodują mrowienie , lepiej niż w Gt5P i lepiej niż w FM3. :)

MrArt-PL

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2010
  • Wiadomości: 567
  • Reputacja: 4
Odp: SuperCar Challenge
« Odpowiedź #55 dnia: Kwietnia 19, 2010, 23:58:06 pm »
Udzwiękowienie jest genialne,dzwięk działa w DTS i w połączeniu z kinem dobrej jakości daje po dupie niezle,co do sprzęgła to niewiem bo DF GT takiego nie posiada :P

pawel_k

  • Gość
Odp: SuperCar Challenge
« Odpowiedź #56 dnia: Kwietnia 21, 2010, 22:57:00 pm »
no to ktoś z forum kupuje tą grę?:) bo już powoli zaczynam być na kierownicy konkurencyjny dla Unlimited :P więc walka będzie jeszcze lepsza jak ktoś z czołówki forumowych ścigantów do nas dołączy ;)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 21, 2010, 22:59:30 pm wysłana przez pawel_k »

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: SuperCar Challenge
« Odpowiedź #57 dnia: Kwietnia 25, 2010, 19:08:02 pm »
czekam na pp. Może w następny weekend znajdę chwilę.

Unlimited

  • Gość
Odp: SuperCar Challenge
« Odpowiedź #58 dnia: Kwietnia 25, 2010, 20:40:47 pm »
OK, ja dziś koło 22 na pewno będę online więc jakby ktoś chciał to chętnie pogram :)

pawel_k

  • Gość
Odp: SuperCar Challenge
« Odpowiedź #59 dnia: Kwietnia 25, 2010, 20:45:38 pm »
OK, ja dziś koło 22 na pewno będę online więc jakby ktoś chciał to chętnie pogram :)
ja w sumie będę :)

ps. ostatnio zauważyłem fajny smaczek - otóż jadąc po betonowej ścianie (testowane na mugello) samochód zostawia tam ślady ;) nie jest to może niesamowicie wykonane, ale nie spodziewałem się tego w tej grze, ale w słynącym z przywiązania do detali GT5 raczej tego nie będzie ;) o śladach na asfalcie nie wspominając ;)

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 557
  • Reputacja: 251
Odp: SuperCar Challenge
« Odpowiedź #60 dnia: Kwietnia 26, 2010, 11:46:55 am »
A tak. Podobny motyw jest w pierwszej FM jeszcze na starego x'a. Niezły smaczek.

Unlimited

  • Gość
Odp: SuperCar Challenge
« Odpowiedź #61 dnia: Kwietnia 26, 2010, 11:51:39 am »
Tak, szkoda że FM od niego odeszła w kolejnych częściach, generalnie FM1 to najlepsza i najbardziej zróżnicowana FM.

MrArt-PL

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2010
  • Wiadomości: 567
  • Reputacja: 4
Odp: SuperCar Challenge
« Odpowiedź #62 dnia: Kwietnia 26, 2010, 12:35:54 pm »
Witajcie panowie,długo mnie nie było ale miałem remont na chacie więc nie grałem,teraz wróciłem i od dzisiaj moge trochę polatać z wami.
Mam takie pytanko,czy ktoś z was posiada lub grał w ten tytuł "SUPER STARS V8:NEXT CHALLENGE" bo zastanawiam się nad kupnem,nówki można wyrwać za 100 zeta,podobno poprawili parę rzeczy względem poprzedniej częsci - bardzo przypomina mi moją ulubiona Toce.
Sorki za offtop :P

Unlimited

  • Gość
Odp: SuperCar Challenge
« Odpowiedź #63 dnia: Kwietnia 26, 2010, 13:39:50 pm »
Mnie poprzednia część nie uwiodła, a po tym co zobaczyłem w tej to też jakoś tak bez większego podniecenia. Na X360 chyba nawet było demo tej gry. ;)

pawel_k

  • Gość
Odp: SuperCar Challenge
« Odpowiedź #64 dnia: Kwietnia 28, 2010, 12:00:19 pm »
jak ktoś jest chętny do wspólnego ścigania to ja dzisiaj będę jeździł wieczorem :)

ps. znalazłem taki cytat:
Cytuj
I absolutely guarantee that after spending a few hours with the cars in SuperCar Challenge you'll be shocked at how plastic, weightless and unresponsive GT feels if you go back to it.
100% prawdy :)

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: SuperCar Challenge
« Odpowiedź #65 dnia: Kwietnia 30, 2010, 11:51:48 am »
Ludzie jest sprzęgło czy niema? H szifter działa ale za chuźa nie moge ustawić sprzęgła  :roll:

edit

Sprzęgła raczej niema ściągnąłem update i nic. Co to gry to jestem w 100% zadowolony. Podobnie ja Unlimited uważam że jest to najlepsza symulacja na konsole. W końcu najważniejsza jest fizyka a ta tu jest zajefajna. Dźwięk w DTS na kinie domowym robi duże wrażenie. Sporo tu już zostało powiedziane. Rzeczywiście Astonem nie da się jeździć. Mogę jeszcze dodać że występuje taka mega przyjemność z brania zakrętów (coś jak w forza) której troszkę brakuje w gt5p. Ogólnie IMO sca > gt5p
« Ostatnia zmiana: Maja 02, 2010, 07:40:48 am wysłana przez sieq »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: SuperCar Challenge
« Odpowiedź #66 dnia: Maja 02, 2010, 10:55:26 am »
jak ktoś jest chętny do wspólnego ścigania to ja dzisiaj będę jeździł wieczorem :)

ps. znalazłem taki cytat:
Cytuj
I absolutely guarantee that after spending a few hours with the cars in SuperCar Challenge you'll be shocked at how plastic, weightless and unresponsive GT feels if you go back to it.
100% prawdy :)

Ja się nie do końca zgadzam. Chyba że cytat odnosi się do gry padem to jeszcze jestem skory się zgodzić. Natomiast na kierownicy GT wypada bardzo dobrze. Mowa o GT5:P, gdyż autor tego cytatu nie zaznaczył o które GT chodzi, a jak wiemy różnica między GT4 a GT5:P w prowadzeniu aut jest kolosalna.

pawel_k

  • Gość
Odp: SuperCar Challenge
« Odpowiedź #67 dnia: Maja 02, 2010, 11:45:24 am »
dla mnie kluczowe w jego wypowiedzi jest "after spending a few hours" ;) na początku po przetestowaniu jednej i drugiej gry byłem zdania że SC owszem jest lepszą symulacją ale GT5p ma znaczeni przyjemniejszy model jazdy, i większość wieczoru spędziłem w GT5p... teraz moje zdanie jest takie że GT5p jest po prostu taki trochę zabawkowy - model jazdy ma spoko, bardzo przyjemnie się jeździ, dobrze oddaje to co dzieje się z samochodem. tyle że poziom ogólnej sytuacji jest na niskim poziomie w porównaniu do SC - przede wszystkim nie czuć że jedziemy 400-konnym wozem, nie musimy szanować wozu, nie ma dobrej reakcji na zmianę obciążenie, margines błędu jest ogromny itd. sam fakt że w GT5p po dwóch kółkach możemy jeździć Ferrari jak seicetnto mamy już powinien o czymś świadczyć ;) w SC trzeba najpierw się nauczyć jeździć, stopniowo zdobywać doświadczenie, ale właśnie po paru godzinach przyjemność z czystego i szybkiego kółka jest znacznie większa niż obcowanie z GT5p. potwierdzić to może Unlimited który obserwował moje postępy z kierownicą ;)

ps1. od razu zaznaczam że to co piszę nie koniecznie każdy potwierdzi - ja mam inne oczekiwania od wyścigów niż większość społeczeństwa, np. koledzy z pracy co jeżdżą na kierownicach wolą GT5p czy NFS: Shift, bo nie chcą się przy SC frustrować, wolą przyjemnie pojeździć bez zbytniego wczuwania się... nie każdy lubi walczyć przede wszystkim z własnym sobą i umiejętnościami... nie wiem BoBan ile czasu spędziłeś przy SC ale jeśli było to parę wyścigów to daj jej szansę :)

ps2. to wszystko co piszę odnosi się oczywiście tylko do chwili obecnej - czyli możemy porównać ze sobą GT5p i SC. pełnej wersji Gran Turismo nie ma, GT5: Academy nie działa. ale po tym co piszecie to pełne GT5 nie pozostawi złudzeń kto rządzi na rynku...

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: SuperCar Challenge
« Odpowiedź #68 dnia: Maja 02, 2010, 12:20:12 pm »
hmm ja bym powiedział że w SCC jest trochę bardziej utrudnione hamowanie względem GT5A. Z drugiej strony niektóre samochody za bardzo przy tym łódeczkują i idzie się  naprawdę wkur**ć (DBR9). Ogólnie gdyby właśnie w gt5a było tak utrudnione hamowanie to nie widać jakiś większych różnic. Na plus gt5a można zaliczyć lepsze odwzorowanie jazdy po trawie i piasku. Jedzie się bardzo wolno a w scc takim zglebowanym maseratti można sobie szybciutko i bez problemu wyjechać oczywiście dozują odpowiednio moc przenoszoną na koła. W gt5a super szybko stawało się bokiem kiedy koło na gazie znajdowało się na trawie. W scc już nie tak szybko i IMO łatwiej jest wyjść z poślizgu niż w gt5a.

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: SuperCar Challenge
« Odpowiedź #69 dnia: Maja 02, 2010, 12:38:37 pm »
Cytuj
Ogólnie gdyby właśnie w gt5a było tak utrudnione hamowanie to nie widać jakiś większych różnic.
Oj jest, do tego stopnia, ze ciezko grac padem, bo ciezko nim na pol gwizdka wciskac hamulec.

pawel_k

  • Gość
Odp: SuperCar Challenge
« Odpowiedź #70 dnia: Maja 02, 2010, 12:50:41 pm »
hmm ja bym powiedział że w SCC jest trochę bardziej utrudnione hamowanie względem GT5A. Z drugiej strony niektóre samochody za bardzo przy tym łódeczkują i idzie się  naprawdę wkur**ć (DBR9). Ogólnie gdyby właśnie w gt5a było tak utrudnione hamowanie to nie widać jakiś większych różnic. Na plus gt5a można zaliczyć lepsze odwzorowanie jazdy po trawie i piasku. Jedzie się bardzo wolno a w scc takim zglebowanym maseratti można sobie szybciutko i bez problemu wyjechać oczywiście dozują odpowiednio moc przenoszoną na koła. W gt5a super szybko stawało się bokiem kiedy koło na gazie znajdowało się na trawie. W scc już nie tak szybko i IMO łatwiej jest wyjść z poślizgu niż w gt5a.
a ja mam zdecydowanie inne odczucia ;) w SC z poślizgu wyjść się praktycznie na kierownicy nie da - czasu na reakcję jest niewiele, jak nie zareagujemy od razu to poślizg jest już za głęboki i można się już tylko ratować zmniejszając straty niż próbować wyprowadzać samochód z poślizgu. do tego każdy poślizg to minimalna strata czasu... w GT5p mam mnóstwo czasu na reakcję, samochód z głębokiego poślizgu wyprowadzić można w miarę prosto, ale już reakcja na zmianę kierunku po wychodzeniu z poślizgu nie raz była wyśmiewana przez fanów Forzy ;) na trawie jest zdecydowanie lepiej i tak jak powinno być, nie mamy za dużo kontroli ale wyjechać z trawy można w miarę szybko, co jest zdecydowanie lepsze niż jazda po zielonym lodzie w GT5p. hamowanie też jest spoko w SC, w końcu doczekałem się na konsole gry gdzie podczas hamowania muszę myśleć i uważać na samochód a nie tylko cisnąć hamulec do końca ;)

nie chcę pisać że model jazdy w GT5p jest zły bo nie jest, szczególnie jak na realia konsolowe poziom symulacji jest bardzo wysoki, tyle że SC w praktycznie każdym elemencie idzie kawałek dalej i robi to odrobinę lepiej... oczywiście poza modelem jazdy (i np niektórymi torami, samochodami i dźwiękiem), SC w praktycznie każdym elemencie jest gorsze niż GT5p, szczególnie w kwestii grafiki...
« Ostatnia zmiana: Maja 02, 2010, 12:52:50 pm wysłana przez pawel_k »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: SuperCar Challenge
« Odpowiedź #71 dnia: Maja 02, 2010, 16:05:32 pm »
hmm ja bym powiedział że w SCC jest trochę bardziej utrudnione hamowanie względem GT5A. Z drugiej strony niektóre samochody za bardzo przy tym łódeczkują i idzie się  naprawdę wkur**ć (DBR9). Ogólnie gdyby właśnie w gt5a było tak utrudnione hamowanie to nie widać jakiś większych różnic. Na plus gt5a można zaliczyć lepsze odwzorowanie jazdy po trawie i piasku. Jedzie się bardzo wolno a w scc takim zglebowanym maseratti można sobie szybciutko i bez problemu wyjechać oczywiście dozują odpowiednio moc przenoszoną na koła. W gt5a super szybko stawało się bokiem kiedy koło na gazie znajdowało się na trawie. W scc już nie tak szybko i IMO łatwiej jest wyjść z poślizgu niż w gt5a.
a ja mam zdecydowanie inne odczucia ;) w SC z poślizgu wyjść się praktycznie na kierownicy nie da - czasu na reakcję jest niewiele, jak nie zareagujemy od razu to poślizg jest już za głęboki i można się już tylko ratować zmniejszając straty niż próbować wyprowadzać samochód z poślizgu. do tego każdy poślizg to minimalna strata czasu... w GT5p mam mnóstwo czasu na reakcję, samochód z głębokiego poślizgu wyprowadzić można w miarę prosto, ale już reakcja na zmianę kierunku po wychodzeniu z poślizgu nie raz była wyśmiewana przez fanów Forzy ;)

Wut? Dla mnie wyprowadzenie auta z głębokiego poślizgu przy większej prędkości w GT5:P (że nie wspomnę o GT:Academy) na kierownicy jest bardzo trudne. No chyba, że jestem po prostu cienki i dlatego.

pawel_k

  • Gość
Odp: SuperCar Challenge
« Odpowiedź #72 dnia: Maja 02, 2010, 19:29:20 pm »
Wut? Dla mnie wyprowadzenie auta z głębokiego poślizgu przy większej prędkości w GT5:P (że nie wspomnę o GT:Academy) na kierownicy jest bardzo trudne. No chyba, że jestem po prostu cienki i dlatego.
jest o tyle łatwo że masz masę czasu na reakcję, jak się spóźnisz to wiadomo że jest trudno...

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: SuperCar Challenge
« Odpowiedź #73 dnia: Maja 02, 2010, 22:21:48 pm »
Właśnie ja mam odczucie, że czasu na reakcję jest mało. Mowa o grze przy ustawieniach na 900 stopni. Być może przy 200 stopni jest łatwiej. Nie wiem czy pamiętasz filmik, który wrzucałem do tematu o GT5 gdzie jadę BNR34 Mine's i widac parę razy jak szybko muszę kontrować żeby nie obrócić auta.

pawel_k

  • Gość
Odp: SuperCar Challenge
« Odpowiedź #74 dnia: Maja 03, 2010, 11:07:36 am »
filmik pamiętam ;) wiadomo że czasu jest mało, ale jak piszę że czasu na reakcję jest dużo to nie mam na myśli 2 sekund ;) tyle że tego czasu jest w miarę sporo w stosunku do tego co się dzieje w rzeczywistości, gdzie reakcje na poślizg muszą być zdecydowane i błyskawiczne... dlatego dla mnie lepiej ten element oddaje SC...

a co do 200 stopni to faktycznie jazda na takim obrocie to bajka. sam dawno temu przechodziłem GT5p na starym Driving Force od Logitecha który miał chyba tylko 180 stopni, i opanowanie poślizgów było aż za łatwe.

pawel_k

  • Gość
Odp: SuperCar Challenge
« Odpowiedź #75 dnia: Maja 15, 2010, 12:42:21 pm »
wpadła platyna ;)

może jutro w godzinach 10-13 pośmigamy online ?

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: SuperCar Challenge
« Odpowiedź #76 dnia: Maja 18, 2010, 16:35:12 pm »
Pograłem w to trochę i ta gra ma jeden poważny problem. Otóż poczucie prędkości na wszystkich kamerach oprócz tej ze zderzaka jest totalnie źle oddane. Pomijam ból 30fps'ów co dla mnie skreśla tytuł jako symulator. To nie jest błahostka z tym poczuciem pędu, bo za tym idzie odpowiednie wyczucie momentu hamowania. Po prostu mam wrażenie, że jadę dosyć wolno i opóźniam hamowanie co potem okazuje się błędem. Jedynie w widoku ze zderzaka dobrze czuć prędkość, ale ta kamera jest zdecydowanie za nisko. Idealną kamerę ze zderzaka (tak naprawdę to jest trochę wyżej) ma właśnie seria GT. W SCC dochodzi jeszcze to nieszczęsne prowadzenie aut. Niektórych modeli nie da się prowadzić. Reagują z ogromnym opóźnieniem na poczynania kierowcy i potrafią zachowywać się idiotycznie. Np. moment zerwania przyczepności jest strasznie durnie oddany. To samo z hamowanie. Jest niepłynne i nie wiem zupełnie co dzieje się z autem w momencie kiedy hamuję. Brak jest płynności w zachowaniu auta przy próbie płynnego hamowania przed zakrętem. Jedyny poważny plus z modelu prowadzenia aut to genialny Force Feedback. Trzeba przyznać, że to jest oddane nieziemsko. Takie coś chciałbym widzieć w serii GT. Ogólnie grę stawiam niżej pod względem modelu jazdy od tego znanego z trybu PRO w GT5:P. Tamten w GT5 jest naturalny, doskonale pozwala wyczuć auto i o to chodzi. Owszem ma też swoje mankamenty, ale jednak według mnie jest bliższy realizmowi niż to co prezentuje SCC. Zaznaczam, że w SCC grałem na wyłączonych wszystkich wspomagaczach, a jedynie ABS był ustawiony na najniższym poziomie.

pawel_k

  • Gość
Odp: SuperCar Challenge
« Odpowiedź #77 dnia: Maja 18, 2010, 16:43:33 pm »
100% racji z kamerą i brakiem poczucia prędkości, dodatkowo marne wyczucie toru powoduje że jednak bez linii hamowania można zapomnieć o dobrej jeździe... to mi tak samo bardzo przeszkadza jak Tobie...

co do modelu jazdy to masz rację - niestety większość samochodów ma problemy o których piszesz, wałkowaliśmy to w tym temacie parokrotnie więc nie będę się powtarzał... z czasem (jeśli dasz grze szansę) odsiejesz dobre samochody od złych, a niestety też te dostępne od początku są kiepskie (szczególnie Aston)... ale myślę że jak spróbujesz Ferrari FXX czy F50 GT to zmienisz zdanie o modelu jazdy ;)

ps. może jakaś mała ustawka wieczorem? jak mi dom albo net nie odpłynie z krakowską powodzią to chętnie bym zagrał i pogadał ;) masz HS?
« Ostatnia zmiana: Maja 18, 2010, 16:49:06 pm wysłana przez pawel_k »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: SuperCar Challenge
« Odpowiedź #78 dnia: Maja 18, 2010, 17:51:55 pm »
Pawel jak uda mi się pożyczyć od kumpla SCC to chętnie zagram. U niego to testowałem na swojej kierownicy (specjalnie zabrałem). On niechętnie pożycza gry. Kupiłbym kopię dla siebie, ale trochę mnie odstraszają te elementy o których napisałem wyżej.


pawel_k

  • Gość
Odp: SuperCar Challenge
« Odpowiedź #79 dnia: Maja 18, 2010, 18:02:53 pm »
Pawel jak uda mi się pożyczyć od kumpla SCC to chętnie zagram. U niego to testowałem na swojej kierownicy (specjalnie zabrałem). On niechętnie pożycza gry. Kupiłbym kopię dla siebie, ale trochę mnie odstraszają te elementy o których napisałem wyżej.
przy tej cenie co teraz chodzi ta gra to nie powinieneś się zastanawiać - jak masz ograne GT5p to jako zapychacz do pełnego GT5 będzie jak znalazł :)

jestem przekonany że jak dasz tej grze szansę i kupisz porządne samochody (lub pojeździsz z nami online - tam można wybrać dowolny samochód), wczujesz się w model jazdy, to uznasz zakup za bardzo trafny... ta gra w przeciwieństwie do GT5 wymaga jednak pewnego poświęcenia czasu, pierwsze godziny są trudne, szczególnie że mamy kiepskie samochody, tym bardziej jak jesteś przyzwyczajony do modelu jazdy z GT5... sam na początku po przesiadce się na kierownicę wolałem GT5p, ale jazda online z Unlimited i Mr-Art zmobilizowała mnie do nauki, i teraz to szczerze ciężko mi jest wrócić do GT5p ;)