Autor Wątek: SuperCar Challenge  (Przeczytany 21997 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: SuperCar Challenge
« Odpowiedź #80 dnia: Maja 18, 2010, 18:13:47 pm »
Przemyślę sprawę. Dużo czytam pozytywów o tej grze. A za ile można teraz kupić SCC?

pawel_k

  • Gość

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: SuperCar Challenge
« Odpowiedź #82 dnia: Maja 18, 2010, 18:23:55 pm »
No to faktycznie nie tak strasznie drogo. Nawet używkę bym łyknął gdyby ktoś sprzedawał. Musze poszperać, może znajdę jakąś okazję.

Unlimited

  • Gość
Odp: SuperCar Challenge
« Odpowiedź #83 dnia: Maja 18, 2010, 21:12:10 pm »
Ja kupiłem swoją kopię gry za 50zł :D CO do modelu jazdy macie rację, ale GT5P na PRO nie ma tak fantastycznie oddanej pracy zawieszenia i opon jak w SCC, tu czuję że hamuję, budą telepie nawet na prostej, co jest bliższe SIM niż niewzruszona buda w Gt5P czy GT5A. ;) Obie gry mają trochę inne sterowanie, lub inaczej, mają odmiennie rozłożone akcenty.

Ps. Sorry Paweł że ostatnio nie pograliśmy, ale miałem parę spraw do załatwienia.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: SuperCar Challenge
« Odpowiedź #84 dnia: Maja 18, 2010, 22:08:33 pm »
Unlimited Ty chyba niedokładnie przeczytałeś moją i Pawła wypowiedzieć. Właśnie o to chodzi, że SCC ma spore braki w modelu jazdy. Przeczytaj raz jeszcze co napisałem i co potem potwierdził Paweł.

pawel_k

  • Gość
Odp: SuperCar Challenge
« Odpowiedź #85 dnia: Maja 18, 2010, 22:31:18 pm »
myślę że Unlimited ma na myśli tylko te wozy które prowadzą się rewelacyjnie ;) jak będziesz tylko je brał pod uwagę to SC na prawdę wymiata modelem jazdy :) my już się jakby przyzwyczailiśmy że o takim Aston Martinie czy innych niedopracowanych samochodach można zapomnieć bo jeździć się nim nie da, skupiamy się na perełkach pokroju FXX :)
« Ostatnia zmiana: Maja 18, 2010, 22:39:08 pm wysłana przez pawel_k »

sipap

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 22-12-2005
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: 1
Odp: SuperCar Challenge
« Odpowiedź #86 dnia: Sierpnia 05, 2010, 17:08:24 pm »
Koledzy wiem.że część z Was gra na kierownicy DFGT. Jak zmienic w tej kierze zakres obrotu z 900 stopnii na mniejszy? Czy to sie robi z poziomu gry(gram w GT Prolog) czy też w jakis ustawieniach kierownicy?

MrArt-PL

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2010
  • Wiadomości: 567
  • Reputacja: 4
Odp: SuperCar Challenge
« Odpowiedź #87 dnia: Sierpnia 05, 2010, 19:21:27 pm »
Koledzy wiem.że część z Was gra na kierownicy DFGT. Jak zmienic w tej kierze zakres obrotu z 900 stopnii na mniejszy? Czy to sie robi z poziomu gry(gram w GT Prolog) czy też w jakis ustawieniach kierownicy?

Kolego nie zmienisz zakresu obrotu kółka w GT5 Prolog,ani w ustawieniach gry ani w ustawieniach kierownicy,wczesniej miałem DF GT teraz mam G27 i jedyna gra która pozwala na zmiane zakresu obrotu kierownicy to NFS-Shift :(

Mrocz

  • Gość
Odp: SuperCar Challenge
« Odpowiedź #88 dnia: Sierpnia 05, 2010, 19:25:31 pm »
Koledzy wiem.że część z Was gra na kierownicy DFGT. Jak zmienic w tej kierze zakres obrotu z 900 stopnii na mniejszy? Czy to sie robi z poziomu gry(gram w GT Prolog) czy też w jakis ustawieniach kierownicy?

A po co miałbyś to robić, skoro ruch kierownicy w GT5 Prolouge oddany jest jeden do jednego? :) Łatwiej jest zawracać po bączkach ;)

sipap

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 22-12-2005
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: 1
Odp: SuperCar Challenge
« Odpowiedź #89 dnia: Sierpnia 05, 2010, 19:29:31 pm »
Hm, to dziwne bo pare razy czytałem na różnych forach,że jest to możliwe.Tylko nikt nie pisał jak :lol:.Raz tylko wyczytałem,że podobno należy wcisnąć na kierze kombinacje R1,R3 i Select.
Miało to działac na kierownicy DFP i powinno na DFGT.Dowiedziałem się o tym po południu i jeszcze nie miałem okazji wypróbować.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: SuperCar Challenge
« Odpowiedź #90 dnia: Sierpnia 06, 2010, 09:06:16 am »
Na DFP zakres obrotu zmienia się kombinacją 3 klawiszy. Z tego co wiem w G27 i G25 nie mają takiej opcji. Nie wiem jak to jest z DFGT.

pawel_k

  • Gość
Odp: SuperCar Challenge
« Odpowiedź #91 dnia: Sierpnia 06, 2010, 09:08:45 am »
Nie wiem jak to jest z DFGT.
nie ma takiej opcji

sipap

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 22-12-2005
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: 1
Odp: SuperCar Challenge
« Odpowiedź #92 dnia: Października 19, 2010, 10:48:19 am »
Pytanie do Kolegów, którzy mieli do czynienia z tymi tytułami. Która grę  opłaca się kupic: Supercar  Challenge, Ferrari Challenge czy Ferrari The Race Experience ?

pawel_k

  • Gość
Odp: SuperCar Challenge
« Odpowiedź #93 dnia: Października 19, 2010, 11:29:24 am »
Na pewno nie warto kupować dwóch części z Ferrari w tytule bo to dokładnie te same gry różniące się kilkoma samochodami i drobną kosmetyką którą nawet ciężko wyłapać...

co do Supercar Challenge to wprowadza ona następujące różnice:
- minimalnie lepszą grafiką, co nie znaczy że dobrą. i tak jak w Ferrari nie potrafię jeździć bez linii jazdy tak w SC mogłem ograniczyć się do miejsc hamowania. do tego kolorystyka jest bardziej kolorowa (FC bardziej stonowana). ale ogólnie obie gry prezentują się poniżej przeciętnej,
- trochę lepsze AI po ściągnięciu patch'a, poprawiono parę szczegółów w torach (np. nie można już ciąć szykan na Monza), wprowadzono większe restrykcje co do jazdy właściwą linią (łatwiej można dostać karę lub nie mieć zaliczonego czasu okrążenia),
- nowe tory które pojawiły się w SC są dostępne za pomocą DLC w FC lub od początku (FRE),
- wprowadzono sporo nowych samochodów innej marki niż Ferrari, ale 80% z nich nie da się prowadzić więc i tak jeździ się praktycznie tylko Ferrari,
- model jazdy i wszystkie rzeczy z niego wynikające, łącznie z obsługą kierownicy są praktycznie takie same,
- całkowicie zmieniono karierę, niestety na znacznie gorszą,
- niesamowicie uproszczono trofea, w FC do platyny trzeba zaliczyć praktycznie wszystko (w FRE jest baaaaardzo minimalnie łatwiej bo nie trzeba zdobywać 100% kart za jakieś dziwne rzeczy), trwa to moim zdaniem ok. 20-25h + ok. 10h na naukę gry, w SC 98% trofeów miałem po 5h po czym trzeba jeszcze w kółko jeździć zwykłe wyścigi przez ok. 10h żeby zdobyć milion kasy, co nie jest w żaden sposób rajcujące i nie motywuje tak jak puchary w FC.

ogólnie polecam to co najtańsze, bo do premiery GT5 jest już blisko (chyba ;) ), a po niej te gry nie będą istniały...

sipap

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 22-12-2005
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: 1
Odp: SuperCar Challenge
« Odpowiedź #94 dnia: Października 19, 2010, 16:31:56 pm »
Wielkie dzięki za szczegółową odpowiedź ! Trzeba czymś się pocieszyc, do czasu wyjscia tego nieszczęsnego GT5.

Unlimited

  • Gość

sipap

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 22-12-2005
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: 1
Odp: SuperCar Challenge
« Odpowiedź #96 dnia: Października 19, 2010, 22:55:55 pm »
Właśnie z tego pierwszego źródła zamówiłem.