Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Xbox Series X / Odp: Senua's Saga: Hellblade II
« Ostatnia wiadomość wysłana przez windomearl dnia Wczoraj o 21:12:54 »
JA jedynke traktuje jak każdą inną grę i daje jej spokojnie 9. Nie każda gra musi mieć świetny gameplay. Taki Firewatch nie ma praktycznie wcale gameplayu a jest świetną i niesamowitą grą.

Niby tak, ale z drugiej strony, jak widzę, że gra jest krytykowana za rozgrywkę, a mimo to ma wysoką ocenę, to jednak dla mnie to dziwnie wygląda. Równie dobrze, mogłaby być tylko symulatorem chodzenia z całą resztą tego co już jest. Poza tym, czasem są gry z podobnymi wadami i zaletami, a oceny są znacznie rozstrzelone. Niby Hellblade może robić coś świetnie, co podnosi doświadczenie z całego tytułu, lepiej niż ten inny tytuł. Niemniej wciąż mam z tym trudność. Ameryki nie odkryłem, raczej głośno myślałem, może niepotrzebnie ;).
No ale jak ktoś na coś narzeka bardzo mocno a później daje numerek taki a nie inny, to już nie do końca jest może wina samej gry a oceniającego? Dla mnie każda gra, film, serial to jest całość i tak powinno być oceniane. Czy w grze na 10 wszystko musi być idealne? IMO nie, bo nic nigdy nie jest idealne. Ale nawet mimo jednego kulejącego elementu całość może być tak unikatowa, dopracowana w innych elementach, robiącego coś dobrze, że po prostu ta wada nie ma znaczenia. Czy taki Death stranding jest dla mnie bez wad? Nie, absolutnie, mogę z rękawa sypnac przykładami. Ale jak ktoś mnie spyta o moje gierki na dyszkę to będzie w pierwszym rzędzie, bo jest kilka gier które mi zaserwowały emocje na takim poziomie. I jak ktoś mi powie, że dla niego to jest grafomański symulator kuriera 5/10 maks, to też mu przyznam rację, bo to nie jest grą dla wszystkich. I z senua myślę, że jest trochę podobnie. Jak ktoś sobie ceni głównie gameplay w grach, to będzie narzekal i słusznie. A ja lubię jak gierka jest czymś troszkę więcej, nawet kosztem tego, że przez 8h muszę głównie wciskać gałkę do przodu i czasem na zmianę x z kwadratem.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

2
Xbox Series X / Odp: Senua's Saga: Hellblade II
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Zielarz dnia Wczoraj o 17:43:01 »
JA jedynke traktuje jak każdą inną grę i daje jej spokojnie 9. Nie każda gra musi mieć świetny gameplay. Taki Firewatch nie ma praktycznie wcale gameplayu a jest świetną i niesamowitą grą.

Niby tak, ale z drugiej strony, jak widzę, że gra jest krytykowana za rozgrywkę, a mimo to ma wysoką ocenę, to jednak dla mnie to dziwnie wygląda. Równie dobrze, mogłaby być tylko symulatorem chodzenia z całą resztą tego co już jest. Poza tym, czasem są gry z podobnymi wadami i zaletami, a oceny są znacznie rozstrzelone. Niby Hellblade może robić coś świetnie, co podnosi doświadczenie z całego tytułu, lepiej niż ten inny tytuł. Niemniej wciąż mam z tym trudność. Ameryki nie odkryłem, raczej głośno myślałem, może niepotrzebnie ;).
3
Multiplatformowe Current Gen / Odp: Elden Ring
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kyokushinman dnia Wczoraj o 17:20:46 »
4
Xbox Series X / Odp: Senua's Saga: Hellblade II
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kyokushinman dnia Wczoraj o 16:17:17 »
Jest to inny gatunek gier.
Until Dawn i reszta podobnie.
To są gry na raz, miodnej rozgrywki nie ma co w nich szukać.
Ocenić można wysoko, bo czemu nie? Może się komuś podobać.

Jestem gdzieś w połowie.
Na plus to zagadki, nie irytują, stonowano je bardzo.
Walki są lepiej zrealizowane a historia wydaje się ciekawsza.
Na minus jak na razie skopany obraz, ale też są momenty bez filtrów, w niektórych miejscach gra wygląda wręcz fotorealistycznie.

5
Xbox Series X / Odp: Senua's Saga: Hellblade II
« Ostatnia wiadomość wysłana przez windomearl dnia Wczoraj o 14:24:39 »
Zastanawiam się, czy tego typu produkcje powinny być traktowane podobnie jak reszta gier.

Tak, a czemu nie?
Jeśli nie, to pewnie można by wystawić coś ok 9.
JA jedynke traktuje jak każdą inną grę i daje jej spokojnie 9. Nie każda gra musi mieć świetny gameplay. Taki Firewatch nie ma praktycznie wcale gameplayu a jest świetną i niesamowitą grą.
6
Xbox Series X / Odp: Senua's Saga: Hellblade II
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kyokushinman dnia Wczoraj o 10:36:49 »
Jakość obrazu w tej grze to 1/10.
Ziarno, paćka, blur, winiety, pasy, aberracja.
Wszystko to podkręcone do maximum.
Nie można absolutnie w opcjach nic wyłączyć.
Szkoda bo graficznie daje radę.

Sama gra po 30min to kopia jedynki.
Zagadki typy szukanie znaków znów obecne.



https://youtu.be/UNwO6WZD0cg?si=EzC8vWBtuJ95aBV1

XSX dynamiczne 1070p, przeważnie 693p.
XSS dynamiczne 803p, zazwyczaj 615p.


7
Xbox Series X / Odp: Senua's Saga: Hellblade II
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Zielarz dnia Wczoraj o 10:22:49 »
Tak, ale o dziwo wielu osobom to wystarcza. Zastanawiam się, czy tego typu produkcje powinny być traktowane podobnie jak reszta gier. Jeśli tak, to oceny powinny być niższe. Jeśli nie, to pewnie można by wystawić coś ok 9.

Jak tak patrzę na skróty opinii to przypomina mi się The Order, tylko tam jednak media nie były tak łaskawe. Naturalnie Hellblade ma coś więcej, bo jednak nastawiony jest mocniej na historię i emocje. Trochę jednak kuje, zwłaszcza, że rozgrywki tutaj mniej.
8
Xbox Series X / Odp: Senua's Saga: Hellblade II
« Ostatnia wiadomość wysłana przez lupinator dnia Wczoraj o 10:08:40 »
81 meta, 84 open

https://www.metacritic.com/game/senuas-saga-hellblade-ii/critic-reviews/?platform=xbox-series-x

https://opencritic.com/game/16475/senuas-saga-hellblade-ii

Na pewno dowiozła grafika xd

Cytat: Metro
A joyless slog of barely interactive entertainment and a muddled portrayal of mental illness… that just so happens to have the best graphics ever on a video game console.
9
Różne / Odp: W co teraz gracie?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kyokushinman dnia Wczoraj o 09:35:25 »
Tak jak w przypadku Demons Souls oryginał RE4 jest lepszy.
Za dużo wycięto, dlc w pewien sposób to łata, ale Ada to nie Leon.

Obecnie druga część przygód barbarzyńcy pod tytułem Rise of the Kasai.
Wydana zostało tylko w USA z uwagi na zbyt niską sprzedaż pierwszej części.
Ogrywane oczywiści na XSX, ale jest też chyba na ps store.
Jestem gdzieś w połowie.

Udało mi się także odpalić Burnout 3 bez zwiechy z hd texturami w 4k, 16:9, bez przesadzonego bluru. Wygląda świetnie, taki nieoficjalny remaster na XSX.




10
Xbox Series X / Odp: Senua's Saga: Hellblade II
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kyokushinman dnia Wczoraj o 09:20:45 »
Pobrałem.
Ponoć o godzinie 10 będzie można to odpalić.
Jedynki nie dałem rady ukończyć.
Tutaj mam lekki graficzny hype.
Strony: [1] 2 3 ... 10