Autor Wątek: Shift 2: Unleashed  (Przeczytany 56813 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 570
  • Reputacja: 252
Odp: Shift 2: Unleashed
« Odpowiedź #280 dnia: Marca 31, 2011, 15:21:04 pm »
Piszesz bzdury, BoBaN. Czyli MK nie może być konkurencją dla Tekken, a Battlefield dla Bulletstorm, wg tej teorii - beka rolls.

W dwóch ramkach przy 720p działa większość gier i nie są uznawane za brzydkie. Nie masz się żywcem do czego doczepić, to plujesz na brak fHD....
I Shift 2 Unleashednie jest grą brzydką. Jeszcze żadna z osób ja recenzujących tak nie napisała.
Poza tym, jakikolwiek samochód z kontynuacji Shift wygląda lepiej (i to o kilka klas), niż jakież siedemset pojazdów z GT5  :P
O trasach można napisać podobnie.

Kupiłem wczoraj. Co prawda jeszcze nie zainstalowana, ale niebawem napiszę pełny raport z placu boju.

Chciałbym pokończyć to, co mam do ukończenia, inaczej - znając życie - nowy Shift 2 mnie wciągnie tak, że nie ukończę takich tuzów jak Dead Space 2, a przecież nowy Szogun nadciąga, a i należy pamiętać o MK.

Co warte zaznaczenia, gra otrzymuje wyższe noty niż konkurencja w postaci GT5.

86.12% (S2U) vs    84.27% (GT5).

Niby niewiele, ale warto zaznaczyć, że niemal wszyscy oceniający (którzy grali i w GT5, jak i nowego Shift) nieco wyżej cenią tego drugiego.
Zachwytów nie ma końca. Gra chwalona jest zarówno za model jazdy (tak, tak, tak, tak), jak i oprawę, widowiskowość, uniwersalność rozrywki.


Powiedzmy sobie szczerze, że oceny GT5 to jest największa pomyłka recenzji w historii rynku gier wideo.

Wyższe byłby niesprawiedliwe, a niższe krzywdzące.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Shift 2: Unleashed
« Odpowiedź #281 dnia: Marca 31, 2011, 15:24:55 pm »
Rozwiń zatem swą myśl, dlaczegóż to owa pozycja solą w twym oku, a wstępna twa ocena, jest tak nikczemnie niska przyrównując ją do światowych standardów.

Sylvan Ty chyba sobie sprawy nie zdajesz jak pełen sprzeczności jesteś. Oto Twój post sprzed kilku dni.

Nie interesuje mnie opinia innych...

Skoro Cię nie interesuje, to po chooy kogoś pytasz o opinie i sam przytaczasz oceny (czyli też opinie) jakiś serwisów? Otrząśnij się.

Wiadomość scalona: [time]Marzec 31, 2011, 15:35:58 pm[/time]
Piszesz bzdury, BoBaN. Czyli MK nie może być konkurencją dla Tekken, a Battlefield dla Bulletstorm, wg tej teorii - beka rolls.

No chłopie, jeśli na równi gatunku stawiasz obok siebie Battlefielda i Bullestorma, to faktycznie masz coś nie tak z głową. To już nawet zabawne nie jest. To przeraża, bo myślałem, że mam do czynienia z człowiekiem chociaż trochę obeznanym w temacie.

W dwóch ramkach przy 720p działa większość gier i nie są uznawane za brzydkie. Nie masz się żywcem do czego doczepić, to plujesz na brak fHD....
I Shift 2 Unleashednie jest grą brzydką. Jeszcze żadna z osób ja recenzujących tak nie napisała.
Poza tym, jakikolwiek samochód z kontynuacji Shift wygląda lepiej (i to o kilka klas), niż jakież siedemset pojazdów z GT5  :P
O trasach można napisać podobnie.

Kolejny fail. Absolutnie nie ma żadnej różnicy czy gra chodzi w 60fps'ach i FHD. :roll: Sylvan czy Ty nie widzisz jakie bzdury opowiadasz? Po pierwsze w sim'ach podstawą jest 60 klatek. Dlatego Forza chcąc konkurować z GT musiała postawić na animację płynniejszą niż 30 klatek. Shift 2 jest oceniany w swojej kategorii, czyli wesołego, odpustowego racera i w tym temacie nie odbiega od innych 30 klatkowych gier wyścigowych, więc nikt nie napisze, że ma grafę kiepską. Ty natomiast usilnie chcesz stawiać Shift 2 obok GT5 (które najwyraźniej Cię przerosło), więc jeśli już chcesz to robić, to pamiętaj o tym, że oprawa 30fps'ów i 720p w S2 nijak ma się do jakości 60fps'ów i 1080p w GT5.

A tak swoją drogą to czemu nagle zaczęły Cię interesować opinie innych, skoro jeszcze całkiem niedawno napisałeś:

Nie interesuje mnie opinia innych...

Wyższe byłby niesprawiedliwe, a niższe krzywdzące.

Co Ty możesz o tym wiedzieć? Nie widziałem Cię w sieci w GT5 (a gram praktycznie codziennie w ten tytuł). Liznąłeś tą grę i chcesz się o ocenie wypowiadać. Kozaczyłeś strasznie jak miałeś ze mną zagrać w Dirt 2, ale się wystraszyłeś, więc poczekałem na GT5 i tam też nie doczekałem się obiecanego pojedynku z Tobą. Co się dzieje? Znowu będziesz tłumaczył się brakiem czasu? Zauważyłem, że te gry w które Ci nie idzie, bardzo szybko odstawiasz i narzekasz na nie.
« Ostatnia zmiana: Marca 31, 2011, 15:37:41 pm wysłana przez BoBaN »

nakimushi

  • Gość
Odp: Shift 2: Unleashed
« Odpowiedź #282 dnia: Marca 31, 2011, 16:08:17 pm »
kiedy wy skonczycie te glupie porownania z innymi tytulami !
wczoraj pogralem troche dluzej i musze powiedziec ze gra sie naprawde swietnie...
narazie glownie jezdze podrasowanym seatem cordoba ale ostatnio wyscig przejechalem goscinnie jakas Alfa rome i roznica jest kosmiczna / to samo 1 wysci kiedy testuja nasze umiejetnosci i przejechalem sie Nissanem Gtr bez zadnych wspomagaczy/

grafika jest bardzo ok - nie jest jakas kapitalna ale jest rowna
kamera z kasku na poczatku wydawala mi sie nie grywalna ale co chwile proboje z niej grac i zaczynam sie przyzwyczajac i widziec jej plusy . glowa sie przechyla przed kazdym zakretem i mamy lepsza widocznosc etc...
dla mnie to swietna odskocznia od archainczego gt5 w poczekalni na dirta 3  8)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Shift 2: Unleashed
« Odpowiedź #283 dnia: Marca 31, 2011, 16:28:01 pm »
kiedy wy skonczycie te glupie porownania z innymi tytulami !

...

dla mnie to swietna odskocznia od archainczego gt5 w poczekalni na dirta 3  8)

:roll: :roll: :roll:

PS. Jeśli GT5 jest archaiczne względem poprzedniczek, to jak nazwiesz Shift'a 2, który od jedynki praktycznie się nie różni? Swoją drogą, to chciałbym żeby każda gra była tak archaiczna jak GT5 i miała tak ogromny skok względem swoich poprzednich części.

Unlimited

  • Gość
Odp: Shift 2: Unleashed
« Odpowiedź #284 dnia: Marca 31, 2011, 20:26:52 pm »
Gdzie jest GT5 archaiczne, co do wykonania samochodów, wystarczy że mamy 200 nokautujących konkurencję. :)


nakimushi

  • Gość
Odp: Shift 2: Unleashed
« Odpowiedź #285 dnia: Marca 31, 2011, 20:53:06 pm »
ja gram z kamery ze srodka wiec bardziej mnie trasy interesuja w grach niz to jak wygladaja samochody

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Shift 2: Unleashed
« Odpowiedź #286 dnia: Marca 31, 2011, 20:54:41 pm »
Chcesz nam powiedzieć, że podczas jazdy obserwujesz pobocza? Ja brzydotę/piękno tras w GT5 dostrzegam dopiero na powtórkach. Podczas samej gry kompletnie nie zwracam na to uwagi.

nakimushi

  • Gość
Odp: Shift 2: Unleashed
« Odpowiedź #287 dnia: Marca 31, 2011, 21:06:17 pm »

Magik

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2010
  • Wiadomości: 1 497
  • Reputacja: 33
Odp: Shift 2: Unleashed
« Odpowiedź #288 dnia: Marca 31, 2011, 21:09:31 pm »
Ja rowniez bardziej zwracam uwage na wykonanie tras niz samochodow...niemniej w przypadku Shift 2 to bez znaczenia bo i jedno i drugie jest brzydkie  :lol:

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Shift 2: Unleashed
« Odpowiedź #289 dnia: Marca 31, 2011, 21:09:39 pm »
a co widzisz przez 90% tego filmiku ?
http://www.gamersyde.com/stream_shift_2_unleashed_spa_lamborghini_360_-19988_en.html

Filmik =/= Granie w grę. :roll:

To tak jakbyś porównał jechanie autem za kierownicą do jechania autem jako pasażer. Ten drugi może sobie podziwiać widoczki, dupy na chodnikach itp. ale kierowca już robić tego nie może. Teraz kapujesz?

nakimushi

  • Gość
Odp: Shift 2: Unleashed
« Odpowiedź #290 dnia: Marca 31, 2011, 21:40:54 pm »
ale katem oka postrzegasz caly obraz telewizora - jak grasz w strzelanine to tez koncentrujesz sie na przeciwniku etc ale to nie znaczy ze cale otoczenie moze byc do bani/


BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Shift 2: Unleashed
« Odpowiedź #291 dnia: Marca 31, 2011, 21:46:50 pm »
Naki proszę Cię nie drąż tematu, bo dobrze wiesz o czym jest mowa. Podczas wyścigu kompletnie nie zwracasz uwagi na otoczenie, bo skupiasz się na zakrętach i ich szczytach, oraz na rywalach. W FPS'ach jak szukasz przeciwnika, to musisz spoglądać na budynki, przeszkody, zasłony itp. więc to co innego. Dopiero kiedy już jakiegoś znajdziesz i strzelasz do niego, to wtedy mało Cię obchodzi co jest dookoła. W wyścigach dopiero na powtórkach widać wszelakie plusy i minusy otoczenia. Jeśli chcesz temu przeczyć, to już nie mój problem.

PS. Kampania reklamowa równie tania, co i sama gra?


Mrocz

  • Gość
Odp: Shift 2: Unleashed
« Odpowiedź #292 dnia: Marca 31, 2011, 22:28:15 pm »
PS. Kampania reklamowa równie tania, co i sama gra?



Co w tym jest taniego? Możliwość wyzwania sławnych kierowców w Autolog to jak dla mnie zajebista opcja... Coś takiego zdecydowanie powinno być w GT 5....

Nie jestem też zwolennikiem nowego Shifta 2... kupie jak stanieje bo zbyt mało zmian do jedynki widzę, ale BoBaN przeginasz z tym hate'em... Praktycznie jesteś najbardziej aktywny tym temacie, a każdy twój post to jakiś srogi pocisk po nowym NFS'ie... już ci to wspominałem, ale naprawdę słabo się czyta ten temat widząc tylko jak starasz się ten tytuł na siłę zmieszać z błotem... :/ Nie dziwię, się, że ludzie wchodzą w tobą z dyskusje i GT 5... Bo to może naprawdę denerwować jak ktoś siedzi w danym temacie tylko by gnoić grę która wcale taka ZŁA nie jest...

el becetol

  • Gość
Odp: Shift 2: Unleashed
« Odpowiedź #293 dnia: Marca 31, 2011, 22:32:29 pm »
BoBaN przeginasz z tym hate'em... Praktycznie jesteś najbardziej aktywny tym temacie, a każdy twój post to jakiś srogi pocisk po nowym NFS'ie... już ci to wspominałem, ale naprawdę słabo się czyta ten temat widząc tylko jak starasz się ten tytuł na siłę zmieszać z błotem... :/ Nie dziwię, się, że ludzie wchodzą w tobą z dyskusje i GT 5...


Dokładnie, jakiś mod mógłby wreszcie zareagować na ten dziecinny trolling. Powoli się tu główna robi.

Soul hunter 16

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2007
  • Wiadomości: 5 787
  • Reputacja: 60
  • Two different souls in one body.Which one is mine?
Odp: Shift 2: Unleashed
« Odpowiedź #294 dnia: Marca 31, 2011, 22:40:01 pm »
Tak jak wspomniał becet i mrocz, skończyć hejting, bo polecą OST'y, a Boban grabisz sobie grabisz !  :mad:

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Shift 2: Unleashed
« Odpowiedź #295 dnia: Marca 31, 2011, 22:59:49 pm »
Lolwut? Może byście się zajęli chamem w temacie Crysis 2. Ja wiem, że becetolom i innym tamten koleś całkowicie nie przeszkadza, ale jeśli już dopieprzacie się do mnie o "hate" na Shift'a 2, to nie wypada być aż tak stronniczym.

Wiadomość scalona: [time]Marzec 31, 2011, 23:04:17 pm[/time]
Co w tym jest taniego? Możliwość wyzwania sławnych kierowców w Autolog to jak dla mnie zajebista opcja... Coś takiego zdecydowanie powinno być w GT 5....

Nie chodzi mi o sam autolog, bo ta opcja akurat zasługuje na uznanie. Chodzi mi o tych kierowców i o to co mówią podczas tego filmiku. Dla mnie jest to tanie i żałosne. Myślę, że dobrze o tym wiedziałeś Mrocz, ale jako zwolennik tej gry musiałeś mnie pocisnąć. Zabawnym jest, że nie tylko ja tutaj zauważam ułomności tej gry, ale jak zwykle to do mnie trzeba się dojebać. To samo zrobił becetuś w temacie GT5, ale tam już nie było mowy o trollingu pomimo, iż jego argumenty były po prostu na siłę z dupy i zostały obalone w 5 sekund. Naprawdę zacni z Was hipokryci.
« Ostatnia zmiana: Marca 31, 2011, 23:34:16 pm wysłana przez BoBaN »

Mrocz

  • Gość
Odp: Shift 2: Unleashed
« Odpowiedź #296 dnia: Marca 31, 2011, 23:14:22 pm »
ale jako zwolennik tej gry musiałeś mnie pocisnąć.

BoBaN... ja tej gry nie mam zamiaru kupować... przynajmniej nie za tą cenę... Taki ze mnie zwolennik? Może po prostu obiektywnie zobaczyłem jak podchodzisz do tematu tej gry...

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Shift 2: Unleashed
« Odpowiedź #297 dnia: Marca 31, 2011, 23:17:03 pm »
Nie rozumiesz, że ja odnoszę się do tych kolesi i tego co mówią w filmiku, a nie do autologu? No powiedz mi sam, czy to co oni tam wygadują nie jest tanie? To jest takie robienie z tej gry na siłę czegoś, czym nie jest (czyt. sim'a, którym nigdy ta gra nie było i nie będzie).

Mrocz

  • Gość
Odp: Shift 2: Unleashed
« Odpowiedź #298 dnia: Marca 31, 2011, 23:20:02 pm »
Nie rozumiesz, że ja odnoszę się do tych kolesi i tego co mówią w filmiku, a nie do autologu? No powiedz mi sam, czy to co oni tam wygadują nie jest tanie? To jest takie robienie z tej gry na siłę czegoś, czym nie jest (czyt. sim'a, którym nigdy ta gra nie było i nie będzie).

To w takim razie 100% gier na rynku ma tanią reklamę, bo zawszę widzę podobne teksty, nie tylko w gatunku samochodówek...
Przecież to kurna normalne -__-' Ale tylko w Shift 2 ci to przeszkadza...

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Shift 2: Unleashed
« Odpowiedź #299 dnia: Marca 31, 2011, 23:26:55 pm »
Normalne? Oki pokaż mi takie filmiki z innych gier wyścigowych, gdzie opłaceni kierowcy/aktorzy grają w dany tytuł i przekonują oglądających, że dana gra jest uber realistyczna. Kolo wybiera całkiem inne auto (w dodatku w barwach policyjnych), wjeżdża w szykanę kompletnie tracąc optymalny tor, leci w cholernie sztucznie wyglądającym poślizgu i mówi "ooo tak, o to mi chodziło", a poprzedni koleś wcześniej dodaje jaki to realizm bije od gry. Dla mnie to jest tanie, słabe i żałosne. Opłaca się takich ludzi, kręci tak durne filmiki z nimi, a potem rzesze dzieciaków nabierają się na ten szit. Może faktycznie bardziej zwraca to moją uwagę, bo kaleczą te aspekty gier wyścigowych, które ja cenię najbardziej.

PS. I nie tylko w Shift mi to przeszkadzało, bo miałem swoje zastrzeżenia do jednego z trailerów GT5. Aczkolwiek nie tak duże, bo tam kierowca nieco żartobliwie skomentował wypadnięcie na trawę.
« Ostatnia zmiana: Marca 31, 2011, 23:32:19 pm wysłana przez BoBaN »

nakimushi

  • Gość
Odp: Shift 2: Unleashed
« Odpowiedź #300 dnia: Marca 31, 2011, 23:38:53 pm »
chamow w temacie crysis2 ? mowisz o sobie bo tam tez sie udzielasz i wiekszosc postow to twoje z porownaniami do killzona  :-?

Mrocz

  • Gość
Odp: Shift 2: Unleashed
« Odpowiedź #301 dnia: Marca 31, 2011, 23:39:16 pm »
Forza 2, Forza 3, Shift, całe pierdu pierdu Yamaguchiego na temat znacznego "nie odbiegania" standard cars od premium... Jakby nie patrzeć Dirt 3 również reklamują, że ma poprawiony REALISTYCZNY model jazdy...

Z innych gatunków..

"Rewolucje" w każdym Call Of Duty, obiecanki cacanki, że Crysis 2 ma super ambitną i niesamowitą fabułę, Medal Of Honor pogromcą Call Of Duty...

wymieniać mógłbym długo... Ale cała branża gier zalewana jest BullShitem... Czasem nawet większym, niż zapodany przez ciebie trailer. Jako gracz powinieneś nauczyć się jednego... DYSTANSU.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Shift 2: Unleashed
« Odpowiedź #302 dnia: Marca 31, 2011, 23:42:53 pm »
chamow w temacie crysis2 ? mowisz o sobie bo tam tez sie udzielasz i wiekszosc postow to twoje z porownaniami do killzona  :-?


Jaja sobie robisz, czy aż tak bardzo jesteś wkurzony, że ktoś nie zgadza się z Twoim zdaniem? Nie widzisz kto tam stosuje chamskie odzywki? To zajrzyj do Księgi Zażaleń, może to Ci rozjaśni umysł. No chyba, że nie rozróżniasz wypowiedzi o samej grze od tych, które skupiają się na danym użytkowniku.

Wiadomość scalona: [time]Marzec 31, 2011, 23:54:52 pm[/time]
Forza 2, Forza 3, Shift, całe pierdu pierdu Yamaguchiego na temat znacznego "nie odbiegania" standard cars od premium... Jakby nie patrzeć Dirt 3 również reklamują, że ma poprawiony REALISTYCZNY model jazdy...

Cooo?!?!? O czym Ty gadasz? Ja tu o modelu jazdy i robieniu gry czegoś czym nie jest, a Ty mi z Yamauchim i standard cars wyskakujesz.

Jeśli chodzi o Dirt 3 i ten trailer:



To tego również nie pochwalam, ale nie komentuje (czy jak wolisz, nie hejtuję) tego tytułu bo raz, że w wywiadzie z ISR producent Dirt 3 sam wspomniał, że gra ma mieć elementy realizmu, ale sam ocenia ją na 6/10 jeśli miałby uznać, że 10 to najbardziej symulacyjna gra na rynku, a dwa mam w pamięci Dirt 2, który był genialny jeśli chodzi o model jazdy i obsługę kiery, czego nie można powiedzieć o Shift. Problem polega na tym, że w przypadku Shift'a 2 już przed premierą wmawiają nam, że to uber sim, że gra to najbardziej zbliżone doznanie względem realizmu jakie do tej pory było nam dane odkryć. Rozumiem, że to reklama, ale po prostu dla mnie jest ona słaba i tania. W dodatku kiedy sprawa dotyczy gier wyścigowych, to jestem na to jeszcze bardziej wyczulony.

Co do innych gatunków, to się nie odnoszę, bo nie interesuje się nimi aż tak bardzo. Pewnie masz dużo racji z tymi CoD'ami itp. ale przyznaj sam, czy nie zwraca to Twojej uwagi w negatywny sposób? Podejrzewam, że taki Othar, który interesuje się militariami, zapewne jak widzi jakieś babole w strzelankach, które maja być realistyczne, to też zwraca na to uwagę. Zresztą nie raz widzieliśmy, jak wytykał błędy grze lub jakiemuś filmowi, bo ktoś pokpił sprawę i odwalił fuszerkę.

« Ostatnia zmiana: Kwietnia 01, 2011, 00:26:31 am wysłana przez BoBaN »

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Shift 2: Unleashed
« Odpowiedź #303 dnia: Kwietnia 01, 2011, 08:24:08 am »
MotorStorm ma dobry arcade'owy model jazdy, który może być grany tylko pod padem. Są gry arcade, która można odpalać na kierownicy i czerpać z nich dużą frajdę (np. Dirt 2).
Ale wiesz, że MS:A obsługuje kierownice? Cały festiwal przejechałem na DFGT.

Co do Shifta to nie mam nic przeciwko jej arkadowości i uproszczeniom, takie gry też są potrzebne i rajcujące - ale daleki jestem od jej zakupu.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Shift 2: Unleashed
« Odpowiedź #304 dnia: Kwietnia 01, 2011, 11:14:06 am »
Wiem, że obsługuje, ale zapewne robi to bardzo podobnie jak Burnout:Paradise, co mi osobiście nie odpowiada. Dlatego też gram w to padem.

A co do Shift'a to przecież o tym pisałem stronę wcześniej.

Najważniejsze jest żeby dana gra, arcade czy sim była grywalna poprzez dopracowany model jazdy.

Dla mnie ta gra może być czystą arcade'ówką, ale niech przynajmniej grywalna będzie.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 01, 2011, 11:45:31 am wysłana przez BoBaN »

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Shift 2: Unleashed
« Odpowiedź #305 dnia: Kwietnia 01, 2011, 11:50:44 am »
Dla mnie ta gra może być czystą arcade'ówką, ale niech przynajmniej grywalna będzie.
Tak - i o ile model jazdy można oceniać po filmikach, tak grywalność dopiero po osobistym zagraniu. Każdy ma inny gust. Dlatego demo MUSI być, nie wiem na co czekają te głąby.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Shift 2: Unleashed
« Odpowiedź #306 dnia: Kwietnia 01, 2011, 12:04:27 pm »
W przypadku pierwszego Shift'a demko było po premierze gry, więc może tutaj będzie tak samo.

Michal102

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 14-05-2008
  • Wiadomości: 282
  • Reputacja: 1
Odp: Shift 2: Unleashed
« Odpowiedź #307 dnia: Kwietnia 01, 2011, 12:05:29 pm »
Po zastosowaniu ustawień kierownicy od ISR gra się całkiem przyjemnie - nie wkur**a już tak pływanie fury po całym torze. No i gra na kamerze z nad maski wg mnie sporo zmienia - efekt prowadzenia poduszkowca nie jest już tak wyczuwalny.
Bardzo podobają mi się kolizje z innymi samochodami... w GT5 czy FM3 można się na chama spychać bez większych konsekwencji, natomiast w Shift 2 wystarczy delikatny kontakt i już się robi bardzo groźnie - wyjście cało z takiej sytuacji wymaga nie lada koncentracji. Same wypadki też pozostawiają konkurencję daleko w tyle - w tym aspekcie twórcy Shifta pokazali klasę.

Jak widać po dłuższym ograniu można znaleźć w tej grze trochę miodu i całkiem przyjemnie się pobawić, jednak dalej uważam, że oceny w granicach 9 to spora przesada.

Mrocz

  • Gość
Odp: Shift 2: Unleashed
« Odpowiedź #308 dnia: Kwietnia 01, 2011, 16:37:17 pm »
Po zastosowaniu ustawień kierownicy od ISR gra się całkiem przyjemnie - nie wkur**a już tak pływanie fury po całym torze. No i gra na kamerze z nad maski wg mnie sporo zmienia - efekt prowadzenia poduszkowca nie jest już tak wyczuwalny.
Bardzo podobają mi się kolizje z innymi samochodami... w GT5 czy FM3 można się na chama spychać bez większych konsekwencji, natomiast w Shift 2 wystarczy delikatny kontakt i już się robi bardzo groźnie - wyjście cało z takiej sytuacji wymaga nie lada koncentracji. Same wypadki też pozostawiają konkurencję daleko w tyle - w tym aspekcie twórcy Shifta pokazali klasę.

Jak widać po dłuższym ograniu można znaleźć w tej grze trochę miodu i całkiem przyjemnie się pobawić, jednak dalej uważam, że oceny w granicach 9 to spora przesada.

Czyli model jazdy jest podobny do jedynki, ale nie ma tam takiej tragedii? :) Jeździłeś już w GT3 i GT1? Bardzo mi zależy na fajnym odwzorowaniu tych wyścigów (nie realistycznym, a epickim jak GRID) jak tamtymi wozami się kieruje? Jak sztuczna inteligencja? Oszukuje jak w Shift 1, czy jest tak dobra jak w Gridzie? :)

Michal102

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 14-05-2008
  • Wiadomości: 282
  • Reputacja: 1
Odp: Shift 2: Unleashed
« Odpowiedź #309 dnia: Kwietnia 01, 2011, 17:18:07 pm »
Póki co mam nędzne 12% kariery i autami klasy GT jeszcze nie śmigałem - najszybsze fury jakimi do tej pory jeździłem to: Nissan GTR, Porsche 911 GT3 RS, Alfa Romeo 8C, Aston Martin DB9 - wszystkie te auta prowadzą się znacznie lepiej niż w części pierwszej, szczególnie po prawidłowym ustawieniu opcji kontrolera (ponoć pada też da się ustawić tak, by grało się fajnie). Nie wiem co za błazen dobierał defaultowe ustawienia - ta gra wiele przez to cierpi.

Co do sztucznej inteligencji, to tutaj też mamy poprawę - SI nie jeździ już tak po chamsku starając się za wszelką cenę zepchnąć nas z toru, walka na torze jest, ale bez przesady. Sami tez popełniają błędy - raz jechałem przez jakieś 2 okrążenia za przeciwnikiem, miałem słabsze auto i nie mogłem go łatwo dojść, ale starałem się za nim utrzymywać. W pewnym momencie popełnił błąd i wypadł na zewnętrzna stronę zakrętu - postawiło go bokiem, po czym odwinął efektowne dachowanie :).

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Shift 2: Unleashed
« Odpowiedź #310 dnia: Kwietnia 01, 2011, 17:24:33 pm »
Michal możesz podesłać mi na PW ustawienia pod G27? Być może niedługo wpadnie mi w łapska ten tytuł i chciałem wycisnąć z niego jak najwięcej w kwestii modelu jazdy.

Michal102

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 14-05-2008
  • Wiadomości: 282
  • Reputacja: 1
Odp: Shift 2: Unleashed
« Odpowiedź #311 dnia: Kwietnia 01, 2011, 17:34:34 pm »
@Boban - ja zastosowałem ustawienia do Fanateca, które podali goście z ISR w tym filmiku:
http://www.insidesimracing.tv/videos/view/437/0/Inside-Sim-Racing-Episodes

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Shift 2: Unleashed
« Odpowiedź #312 dnia: Kwietnia 01, 2011, 17:51:27 pm »
Oki, dzięki.

Michal102

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 14-05-2008
  • Wiadomości: 282
  • Reputacja: 1
Odp: Shift 2: Unleashed
« Odpowiedź #313 dnia: Kwietnia 01, 2011, 18:03:58 pm »
Boban - tylko mam nadzieję, że tego Shifta 2 od kogoś sobie pożyczysz, bo podejrzewam, że po przesiadce z GT5 dostaniesz solidnego strzała i ciężko będzie Ci się podnieść :P. W przypadku tej gry kluczowe jest przetrwanie jakieś 10% kariery... może wtedy Ci się spodoba. No i unikaj kamer z kokpitu - dla mnie jedyna słuszna w tej grze to ta z nad maski (podobnie jak w Dirt 2).

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Shift 2: Unleashed
« Odpowiedź #314 dnia: Kwietnia 01, 2011, 18:10:31 pm »
Ziomek jest NSFreak i kupuje wszystko co ma w nazwie Need For Speed, więc podejrzewam, że i to łyknie. Pogra trochę, to sobie pożyczę i sprawdzę. Widziałem właśnie, że kamera ze zderzaka jest zbyt nisko i nie pozostaje nic innego jak używać tej z maski. Muszę przekonać się sam jaki jest model jazdy, bo oglądając nawet filmik ISR po ustawieniach kiery i tak widzę, że auto dziwacznie pływa. W bardzo dziwnych momentach traci i odzyskuje przyczepność. Jakby jakiś magnes na wewnętrznych stornach zakrętów przyciągał furę. Muszę obadać to sam.

Michal102

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 14-05-2008
  • Wiadomości: 282
  • Reputacja: 1
Odp: Shift 2: Unleashed
« Odpowiedź #315 dnia: Kwietnia 01, 2011, 18:15:03 pm »
No i od razu trzeba podejść do tej gry jak do arcade'ówki, bo w kwestii modelu jazdy ma ona tyle wspólnego z symulacją, co świnia z baletem  :P

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Shift 2: Unleashed
« Odpowiedź #316 dnia: Kwietnia 01, 2011, 18:16:25 pm »
Spoko, niech to będzie arcade, ja nie mam nic przeciwko. Nawet jestem skory zapomnieć o tych bredniach EA i robieniu z Shift'a uber symulacji. Oby tylko było to grywalne.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Shift 2: Unleashed
« Odpowiedź #317 dnia: Kwietnia 06, 2011, 14:09:00 pm »
A właśnie wiadomo coś odnosnie input lag w shift 2. W jedynce był bardzo duży i skutecznie odbierał przyjemnośc z jazdy.

IL w Shift 1:
http://w71.wrzuta.pl/film/2xJj5uUzr10/movie
http://w71.wrzuta.pl/film/2RJ1A8y1PI6/movie_0001

blach0r

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-06-2007
  • Wiadomości: 5 558
  • Reputacja: 26
  • PSN id: purePwnerer
Odp: Shift 2: Unleashed
« Odpowiedź #318 dnia: Kwietnia 06, 2011, 14:47:51 pm »
Na PC jest podobnie jak w jedynce. Ale nie daję sobie głowy uciąć, bo nie mam pełnych 60fps i grałem na razie tylko ten pierwszy przejazd testowy na padzie.

nakimushi

  • Gość
Odp: Shift 2: Unleashed
« Odpowiedź #319 dnia: Kwietnia 06, 2011, 15:29:26 pm »
A właśnie wiadomo coś odnosnie input lag w shift 2. W jedynce był bardzo duży i skutecznie odbierał przyjemnośc z jazdy.

IL w Shift 1:
http://w71.wrzuta.pl/film/2xJj5uUzr10/movie
http://w71.wrzuta.pl/film/2RJ1A8y1PI6/movie_0001


input lat jest ustawiony chyba na 20 w opcjach i mozna go sobie zmienic od 0 do 100 chyba  :roll:

Wiadomość scalona: Kwietnia 06, 2011, 16:26:07 pm
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 06, 2011, 16:26:07 pm wysłana przez nakimushi »