Autor Wątek: Exy konsolowe PS5 vs XSX  (Przeczytany 4026 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Exy konsolowe PS5 vs XSX
« dnia: Lipca 26, 2020, 10:41:58 am »
Postanowiłem zrobić bardziej kompletne zestawienie:

Exy konsolowe:

PS5:
- Astro's Playroom
- Demon's Souls
- Destruction All stars
- Gran Turismo 7
- Horizon 2: Forbidden West
- Spiderman Miles Morales
- Ratchet & Clank: Rift Apart
- Sackboy Big Adventure
- Returnal
- Heavenly Bodies
- God of War Ragnarok
- Final Fantasy XVI

Xbox Series X:
- Halo Infinite
- Grounded
- Microsoft Flight Simulator
- Gears Tactics
- Scorn
- The Ascent (może czasowy)
- Hellblade II
- Avowed
- State of Decay 3
- The Medium (może czasowy)
- Fable
- Forza Motorsport
- Everwild
- Project Mara
- The Gunk (może czasowy)
- CrossFireX (może czasowy)
- As Dusk Falls


Czasowe exy konsolowe:

PS5:
- Bugsnax
- Godfall
- Goodbye Volcano High
- Jett: The Far Shore
- Kena
- Project Athia
- Oddworld: Soulstorm
- Little Devil Inside
- GhostWire: Tokyo
- Deathloop
- Stray

Xbox Series X:
- Call of the Sea
- Phantasy Star Online 2: New Genesis
- S.T.A.L.K.E.R. 2
- Tetris Effect: Connected
- Warhammer 40,000: Darktide
- Echo Generation
- ExoMecha
- Second Extinction: Reclaim Earth
- Hello Neighbor 2
- 12 Minutes
- Dead Static Drive
- Lake
- Last Stop
- Mad Streets
- Sable
- Shredders
- Song of Iron
- The Artful Escape
- The Big Con
- The Falconeer
- Tunic
- Unexplored 2: The Wayfarer’s Legacy


Proponuję podzielić interesujące nas gry na kategorie:

Muszę zagrać:
i
Chętnie zagram:

Temat postaram się aktualizować przynajmniej do premiery obu konsol.
« Ostatnia zmiana: Maja 22, 2021, 19:13:31 pm wysłana przez POK »

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Exy konsolowe PS5 vs SX
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 26, 2020, 13:38:58 pm »
Ps5.


Musze zagrać.
1. Demon
2. Horizon 2
3. GT7
4. Ratchet

Chętnie zagram.
1. Spiderman MM


XSX

Musze zagrać.
Na obecmą chwile tam nie ma nic.

Chętnie zagram.
1. Halo Infinite, ale jak zrobią grafike.
2. FM 8
3. HB 2



Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Exy konsolowe PS5 vs SX
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 26, 2020, 15:02:40 pm »
Plus za temat, POK.

Na premierę z niekłamaną przyjemnością wydam pieniądze na rimejk Raczeta i Klanka oraz Demony, natomiast u konkurencji tradycyjnie Forza, jak i Everwild. Zatem remis z przewagą sprzętu Sony - bo DS to jedna z moich ulubionych gier minionej generacji, a serię Raczet i Klank uwielbiam od lat.

Natomiast jeżeli chodzi o aspekt w co chętnie zagram, to .... kupię, bądź ogram w Xbox Game Pass większość tych gier.

Z przyjemnością też ogram kilka starszych gier już po usprawnieniu - vide Godrizon 4 w 4k i 60 k/s.  8)

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Exy konsolowe PS5 vs SX
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 26, 2020, 19:33:32 pm »
PS5:
Muszę zagrać:
- Horizon 2: Forbidden West

Chętnie zagram:
- Returnal
- Gran Turismo 7
- Spiderman Miles Morales
- Ratchet & Clank: Rift Apart
- Kena
- Project Athia
- Little Devil Inside
- Deathloop

Xbox SX

Muszę zagrać:
- Avowed
- Fable

Chętnie zagram:
- Halo Infinite
- Grounded
- Gears Tactics
- Scorn
- The Ascent
- Hellblade II
- Forza Motorsport
- State of Decay 3
- Everwild
- CrossFireX
- The Medium
- Call of the Sea
- S.T.A.L.K.E.R. 2

Problem z tytułami na SXa jest taki, że ciężko stwierdzić po wielu, czego się spodziewać. Obsidian jeszcze mnie nie zawiódł, więc o Avowed jestem spokojny. Fable to już jednak duża niewiadoma, choć na razie Playground cieszy się znakomitym dorobkiem, zatem teoretycznie powinni stanąć na wysokości zadania, tylko gra RPG to dla nich nowość (na szczęście potwierdzono, że to nie będzie MMO). Everwild ma super trailery, tylko wciąż nie wiadomo, czym właściwie gra będzie. Z kolei Halo graficznie rozczarowuje, mimo to zapowiada się na solidną produkcję. No i MS zapowiedział dużo ciekawych gier, ale na większość z nich sobie sporo poczekamy, więc porównanie nie jest do końca miarodajne.

Sony natomiast postawiło obecnie na sprawdzone marki. Można zatem spodziewać się dobrych kontynuacji, tylko w ładniejszej oprawie. Dla mnie jedynym must have'm jest Horizon 2, bo jedynka mi się strasznie podobała. Z pozostałych tytułów najbardziej interesujące wydają się Returnal i Kena. Ratchet jest już oklepany na maksa, ale i tak bym zagrał, chociażby dla samej grafy. I najładniejszym tytułem startowym nowej generacji będzie pewnie Spiderman.

Dla mnie wygrywa SX, lecz głównie za sprawą Gamepassa i wstecznej kompatybilności (jako że One mnie ominął), bo jeśli chodzi o exy to starcie jest bardzo wyrównane.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Exy konsolowe PS5 vs SX
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 26, 2020, 23:52:08 pm »
Jeżeli kogoś dobro - a było tego od groma - z One(XS) ominęło, to tylko przy SX pozazdrościć, bo jednak wizja takiej Godrizon 4 w 4k i 60 k/s....  :roll:

Mnie bawi trochę to, że często na forach spotykam się z krytyką M$, że skupiają się na danych markach, podczas gdy jedną z najbardziej wyczekiwanych gier na PSV jest God of War II, który tak naprawdę jest bodaj dziewiątą odsłoną serii, a wśród najbardziej wyczekiwanych gier są głównie kontynuację.

Nie twierdzę, ze to źle. To bezpieczna opcja i ją rozumiem. Sam czekam na Raczeta i Klanka, a najbardziej wyczekiwaną przeze mną grą na PS V jest Demon's Souls. Kontynuacje znanych, szanowanych marek mają uznanie. Niemniej pluć na kogoś bo czeka na KOLEJNA Forzę, ale już nie mieć pretensji, że nowe GT powstaje, to marna potrawa.

Oczywiście Sony, jak to Sony zapewne dostarczy wiele cudownych, nowych IP. Teraz zachwycamy się Ghost of Tsushima i jestem pewny, że w przyszłym roku otrzymamy przynajmniej jedną znakomitą nową grę (oby). Liczę też, że M$ też da coś od siebie, bo jeżeli będzie to na zasadzie - "u nas nowe Gearsy i GTA VI w lepszej jakości", to będzie jak z odchodzącą generacją. No chyba, że Fortnite będzie tytułem na wyłączność, ale sadzę, że to nikogo z nas tu obecnych nie interesuje.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Exy konsolowe PS5 vs SX
« Odpowiedź #5 dnia: Września 14, 2020, 15:59:55 pm »
Przesunięto trochę premier, więc w tym roku powinniśmy dostać:

PS5:
- Astro's Playroom
- Spiderman Miles Morales
- Bugsnax
- Godfall

XSX|S:
- Gears Tactics
- The Ascent
- The Medium
- The Falconeer
+ jakieś indyki z czasową wyłącznością

Na pewno jeszcze coś z pierwszego posta dojdzie, ale nawet bym się nie zdziwił, gdyby taki Godfall czy Medium zaliczyły obsuwę.

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: Exy konsolowe PS5 vs SX
« Odpowiedź #6 dnia: Września 14, 2020, 22:17:37 pm »
Na tej ubogiej liście mimo wszystko PS5 wygląda lepiej... trzeba czekać na ostateczne oficjalne listy, mam nadzieję, że jeszcze czeka jakaś bomba (np. GT7).

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Exy konsolowe PS5 vs SX
« Odpowiedź #7 dnia: Września 15, 2020, 18:09:17 pm »
Sprawdziłem dokładniej, co powinno wyjść jeszcze (oficjalnie) do końca 2020 z zapowiedzianych exów next-genowych:

PS5:
- Astro's Playroom
- Spiderman Miles Morales
- Bugsnax
- Godfall
- Jett: The Far Shore
- Heavenly Bodies
- Oddworld: Soulstorm

Sony może dowalić jeszcze Demon's Souls i/lub Gran Turismo 7 (chociaż nie liczyłbym na to). Konsol i tak pewnie zabraknie dla wszystkich chętnych, więc lepiej umocnić 2021 rok niż wydawać na szybko gry.


XSX|S:
- CrossFireX
- Gears Tactics
- The Ascent
- The Medium
- The Falconeer
- Call of the Sea
- Tetris Effect: Connected
- Second Extinction
- 12 Minutes
- Dead Static Drive
- Lake
- The Artful Escape
- Tunic

Do tego dochodzi Scorn, który ma datę premiery ustawioną na 2020, ale nie sądzę by wyrobili się z grą. Wersję konsolową Microsoft Flight Simulator raczej też przełożą na 2021.
« Ostatnia zmiana: Września 15, 2020, 19:12:14 pm wysłana przez POK »

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Exy konsolowe PS5 vs SX
« Odpowiedź #8 dnia: Września 15, 2020, 18:38:13 pm »
CrossfireX nie wychodzi na premierę Xboxa?

Ogólnie jest bieda :)

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 718
  • Reputacja: 74
Odp: Exy konsolowe PS5 vs SX
« Odpowiedź #9 dnia: Września 15, 2020, 18:50:47 pm »
Ja mam do skończenia BotW, Sekiro (ostatni boss do ubicia), GoT, RDR2, Death Stranding. Zanim to przemielę to będzie marzec 2021 i jakieś exy się pojawią. No chyba że młody mi wykręci rękę, to kupię PS5 na premierę ze Spidermanem.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Exy konsolowe PS5 vs SX
« Odpowiedź #10 dnia: Września 15, 2020, 19:15:53 pm »
CrossfireX nie wychodzi na premierę Xboxa?
Zapomniałem dodać, faktycznie. Jeden z ważniejszych exów premierowych na Xboxy w sumie. Szkoda że kampanii chyba nie ma być w Gamepassie.


Jutro jest pokaz Sony, więc trochę rzeczy powinniśmy się dowiedzieć. MS pewnie też pod koniec września lub w październiku zrobi jakiś pokaz.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Exy konsolowe PS5 vs SX
« Odpowiedź #11 dnia: Września 16, 2020, 05:13:52 am »
Mam nadzieje, że dzisiaj Ps5 załata biede premierową, ponieważ na oby sprzętach nic ciekawego nie ma ;)
Może ten Spider, no ale to ponoć jak jakieś dlc.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Exy konsolowe PS5 vs SX
« Odpowiedź #12 dnia: Września 16, 2020, 23:52:40 pm »


 :>

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Exy konsolowe PS5 vs SX
« Odpowiedź #13 dnia: Września 16, 2020, 23:56:40 pm »
PC ostatnio stał się w oczach wielu uniwersalnym sprzętem do grania i widać, że opłaca się na niego wydawać gry. Mimo to jakoś i tak wolę konsole.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Exy konsolowe PS5 vs SX
« Odpowiedź #14 dnia: Września 17, 2020, 15:40:31 pm »
Po ostatnim pokazie Sony można obiektywnie stwierdzić, że PS5 ma dużo lepsze zaplecze gier ekskluzywnych na start konsoli i przyszły rok od XSX|S. Z drugiej strony Sony się strasznie ceni (szczególnie w Europie, gdzie Xbox jest słabą konkurencją), a MS oferuje Gamepass. Widać coś za coś.



Edit: Dodałem do listy exów konsolowych PS5 God of War Ragnarok oraz Final Fantasy XVI.
« Ostatnia zmiana: Września 17, 2020, 15:42:37 pm wysłana przez POK »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Exy konsolowe PS5 vs SX
« Odpowiedź #15 dnia: Września 20, 2020, 01:09:43 am »
Spróbujmy porównać i przewidzieć, co obie firmy szykują na 2021 i mniej więcej kiedy:

PS5:
- Heavenly Bodies (styczeń)
- Ratchet & Clank: Rift Apart (luty/marzec)
- Returnal (wczesna wiosna)
- Kena (wiosna)
- Deathloop (wiosna/lato)
- Gran Turismo 7 (druga połowa roku)
- Horizon 2: Forbidden West (koniec roku)
- God of War Ragnarok (pewnie wiosna 2022 najszybciej)

Xbox Series X:
- Scorn (jeśli nie wyjdzie w tym roku, to powinien na początku następnego)
- Microsoft Flight Simulator (wiosna)
- Warhammer 40,000: Darktide (wiosna/lato)
- The Gunk (wiosna/lato)
- Grounded pełna gra (lato)
- Project Mara (lato)
- Halo Infinite (wrzesień)
- As Dusk Falls (druga połowa roku)
- Everwild (druga połowa roku)
- Forza Motorsport (końcówka roku)
- S.T.A.L.K.E.R. 2 (premiera przesunięta na 2022)
« Ostatnia zmiana: Września 22, 2020, 15:40:52 pm wysłana przez POK »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Exy konsolowe PS5 vs SX
« Odpowiedź #16 dnia: Września 22, 2020, 05:28:00 am »
Quantum Error Coming to Xbox Series X and S
https://www.vgchartz.com/article/445453/quantum-error-coming-to-xbox-series-x-and-s/

Czyli jak rozumiem gra przestaje być czasowym exem Sony.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Exy konsolowe PS5 vs SX
« Odpowiedź #17 dnia: Września 22, 2020, 15:53:06 pm »
Jeśli chodzi o exy na 2021 to bez wątpienia wygrywa Sony - po prostu będzie mieć do zaoferowania więcej silnych marek (Ratchet + GT7 + Horizon 2 to już naprawdę dużo). MS z kolei powinien zacząć się rozkręcać od 2022 (no może od drugiej połowy 2021, zobaczymy), tymczasem Sony w 2022 może mieć problem z powtórzeniem tak dobrego lineupu. Pewnie GoW Ragnarok przejdzie na 2022, można też spodziewać się czegoś od Japan Studio oraz może od San Mateo Studio (które miało się usamodzielnić). Pod koniec 2022 jest też szansa na zobaczenie Days Gone 2 lub czegoś od teamu odpowiedzialnego za serię Uncharted (z drugiej strony i jedni i drudzy mogą się nie wyrobić i gry wskoczą na 2023). Według plotek Sony ma jednak nadal mocno inwestować w czasowe exy, więc na pewno już coś planują. Myślę jednak, że 2022 ma duże szanse należeć do MS.

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: Exy konsolowe PS5 vs SX
« Odpowiedź #18 dnia: Września 22, 2020, 16:15:31 pm »
Czy multi do Last of Us 2 zaliczamy jako exa ? :D To chyba (o ile wyjdzie) miało być osobną produkcją.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 660
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Exy konsolowe PS5 vs SX
« Odpowiedź #19 dnia: Września 22, 2020, 17:02:57 pm »
Jeśli chodzi o exy na 2021 to bez wątpienia wygrywa Sony - po prostu będzie mieć do zaoferowania więcej silnych marek (Ratchet + GT7 + Horizon 2 to już naprawdę dużo). MS z kolei powinien zacząć się rozkręcać od 2022 (no może od drugiej połowy 2021, zobaczymy), tymczasem Sony w 2022 może mieć problem z powtórzeniem tak dobrego lineupu. Pewnie GoW Ragnarok przejdzie na 2022, można też spodziewać się czegoś od Japan Studio oraz może od San Mateo Studio (które miało się usamodzielnić). Pod koniec 2022 jest też szansa na zobaczenie Days Gone 2 lub czegoś od teamu odpowiedzialnego za serię Uncharted (z drugiej strony i jedni i drudzy mogą się nie wyrobić i gry wskoczą na 2023). Według plotek Sony ma jednak nadal mocno inwestować w czasowe exy, więc na pewno już coś planują. Myślę jednak, że 2022 ma duże szanse należeć do MS.

Gdzieś w tym wszystkim jest jeszcze FFXVI i może Project Athia (choć to może być następne FF Versus XIII ;) ), do tego możliwe, że współpraca z Kojimą dalej będzie trwała. Guerrilla Games robi więcej niż jedną grę, Naughty Dog także. Sony inwestuje w zwiększenie "przepustowości" swoich obecnych studiów, więc ja bym się tak nie rozpędzał. Wiem, że MS dużo teraz zyskał w kwestii IP i zespołów, ale zobaczymy jak to dalej będzie wyglądało. Na pewno może zmobilizować Sony do większych starań. Samo Sony jednak także zapowiadało już kilka razy, że będzie dalej powiększać swoje zaplecze o nowe studia, jak i umowy 3rd party. Te ponoć już obowiązują, ale nie wiemy o wszystkich.

Próbuje tylko pokazać, że nic nie jest jeszcze pewne, tak samo jak efekt strategi MS. W końcu GP to nie tylko Xbox-konsola, ale także Xbox-PC. Może być tak, że sprzedaż Xbox Series będzie podobna do tej z obecnej generacji za to z większym GP. To będzie miało inny wpływ na Sony niż gdyby Xbox sprzedawał się na podobnym poziomie.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Exy konsolowe PS5 vs SX
« Odpowiedź #20 dnia: Września 22, 2020, 18:33:55 pm »
Oczywiście nie da się obecnie przewidzieć, jak będzie, ale zakładając, że z tego roku tylko GoW się obsunie, to bardzo ciężko będzie przebić ten lineup, bo jest po prostu znakomity. Dlatego zakładam, że 2022 będzie też niezły w wydaniu Sony, jednak nieco słabszy. Tymczasem studia MS powinny być już wtedy na pełnych obrotach.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Exy konsolowe PS5 vs SX
« Odpowiedź #21 dnia: Września 22, 2020, 19:39:41 pm »
Czy multi do Last of Us 2 zaliczamy jako exa ? :D To chyba (o ile wyjdzie) miało być osobną produkcją.
Jeśli będzie wydawane jako osobna gra lub samodzielny dodatek w stylu Spider-Man Miles Morales, to jak najbardziej. Jeśli będzie tylko dużą aktualizacją, to nie.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Exy konsolowe PS5 vs SX
« Odpowiedź #22 dnia: Września 22, 2020, 20:14:55 pm »
Ciekawe kiedy wspomną coś o TLOU 3 i tym nowym IP w kosmosie. Może grudzień?
Do tego z Uncharted 5 też niebawem coś powinno się dziać.

Days Gone 2 na bank się robi. Pewnie 2022.
GG oprócz Horizon 2 pewnie nowy KZ.
Wczesniej coś było słychać o innym IP oprócz GOW 2 od gości z SMS.
Jeszcze Sucker skończył Ghosta.
W plotach Bloodborne 2, Silent Hill, nowy horror od Hideo.
Ma arsenał Sony konkretny ale Ms też widze ze ogarnia i w koncu cos kupil konkretnego no ale jest jeszcze Sega moze w koncu ktos zrobi Virtua Fighter 6 i Konami a tam np. MGS. Kasa na stól i jazda a nie zbieranie odpadów typu typy od wiedźmy z lasu :D

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: Exy konsolowe PS5 vs SX
« Odpowiedź #23 dnia: Września 23, 2020, 16:07:26 pm »
Days Gone 2 może być lepszym The Last of Us 2 niż TLoU2 przez kontrowersje było :P Zwłaszcza, że bez pilnowania dziecka to jednak sporo klimatu uleciało. Mimo wszystko to może być dobry ex, więc fajnie, gdyby powstawał.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Exy konsolowe PS5 vs SX
« Odpowiedź #24 dnia: Października 05, 2020, 14:38:31 pm »
Zdecydowanie. Mnie Dejs Gon podobało się bardziej niż przereklamowane TLoU II. Rozwiązania fabularne (choć ta wybitna nie jest, trzeba uczciwie to przyznać), czy nawet samo zakończenie jest ciekawsze, lepiej rozwiązane w przygodach charyzmatycznego motocyklisty.
Ogólnie bardzo pozytywnie mnie ta gra zaskoczyła i kontynuację kupuję na premierę - albo jak się uda, to przed  :P

Jest tam nieco do poprawy, ale i tak z czystym sumieniem mocne 8/10 bym wystawił.

Szalenie też jestem ciekaw, czy kiedyś Bloodborne II powstanie. Sporo mówi się o remasterze - zakładam, że kombo 4k + 60 k/s plus DLC i minimum 40$  :big-grin-sweat:

Sony ma jednak czym walczyć, ale na chwilę obecną trcohę sobie z graczami pogrywają - ramastery, rimejki, albo gry, które będą działać na obu generacjach. Jestem jednak przekonany, że za rok-dwa będzie już konkretnie. A gdzie tam kolejne lata.....

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Exy konsolowe PS5 vs SX
« Odpowiedź #25 dnia: Listopada 08, 2020, 12:56:43 pm »
Jako że znamy już tytuły startowe, to można zrobić zestawienie porównujące exy na obie konsole (mowa tu o exach konsolowych, także czasowych, które ukażą się wyłącznie na sprzętach Sony lub MS). Zatem oto gry, którymi obie firmy chcą się wyróżnić na premierę:

PS5
Godfall
Marvel's Spider-Man: Miles Morales
Sackboy: A Big Adventure
Astro's Playroom
Bugsnax
Demon's Souls
The Pathless
Worms Rumble (premiera 1 grudnia)

XSX|S
Gears Tactics
Tetris Effect: Connected
The Falconeer
Bright Memory
Enlisted

Za jakiś czas wzbogacę wpis o średnią ocen dla poszczególnych gier.
« Ostatnia zmiana: Listopada 23, 2020, 06:53:04 am wysłana przez POK »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Exy konsolowe PS5 vs SX
« Odpowiedź #26 dnia: Listopada 23, 2020, 07:00:59 am »
Na razie wygląda to tak:

PS5
Demon's Souls - 91%
Marvel's Spider-Man: Miles Morales - 85%
Astro's Playroom - 83%
Sackboy: A Big Adventure - 80%
The Pathless - 80%
Bugsnax - 74%
Godfall - 62%
Worms Rumble (premiera 1 grudnia)

XSX|S
Tetris Effect: Connected - 88%
Gears Tactics - 79%
The Falconeer - 65%
Bright Memory - 55%
Enlisted - brak ocen

Można zatem powiedzieć, że PS5 zaliczyło jeden z najlepszych startów w historii, zaś XSX|S jeden z najgorszych, przynajmniej jeśli chodzi o exy.

bojawiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 29-11-2013
  • Wiadomości: 3 321
  • Reputacja: 86
Odp: Exy konsolowe PS5 vs SX
« Odpowiedź #27 dnia: Listopada 23, 2020, 07:56:57 am »
Nawet się cieszę że nie udało mi się kupić na premierę. Ograłbym Demony i by się kurzyła :-).


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 823
  • Reputacja: 81
Odp: Exy konsolowe PS5 vs SX
« Odpowiedź #28 dnia: Listopada 23, 2020, 19:38:09 pm »
Godfall to taka petarda, jakiej się spodziewałem po pierwszych pokazach.  :lol:

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Exy konsolowe PS5 vs SX
« Odpowiedź #29 dnia: Listopada 23, 2020, 23:27:38 pm »
Demon ma 92% także POK nie zaniżaj :lol:
A te exy na XSX są także na XO to samo Spider na PS5. Także, żaden to ex na nową generacje bo równie dobrze można tam wsadzić co innego z poprzedniej ;)
Chyba, że mówimy od momentu premiery konsol to co innego.
Godfall to na bank przyjemny slasher. Ja bym tej gry nie skreslał jak większość typów w recenzjach.
« Ostatnia zmiana: Listopada 23, 2020, 23:32:55 pm wysłana przez Kyokushinman »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Exy konsolowe PS5 vs XSX
« Odpowiedź #30 dnia: Maja 22, 2021, 21:40:33 pm »
Po E3 planuję wrócić do tematu. Zobaczymy, czym obie firmy się jeszcze pochwalą na ten rok. Chociaż patrząc na zapowiedzi z zeszłego, można spokojnie założyć, że i w tym część tytułów zaliczy obsuwę. Opóźnienie premiery o przynajmniej pół roku to obecnie standard. Jestem ciekaw czy uda się Sony wyrobić na święta z drugą częścią Horizona.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Exy konsolowe PS5 vs XSX
« Odpowiedź #31 dnia: Maja 23, 2021, 09:51:12 am »
Na obecną chwile PS5 deklasuje XSX.
XSX to taki past gen i tak też konsole traktuję.
Co z tego, że ma moc, jak praktycznie nie pokazał i nie pokaże w najbliższym czasie oprawy next gen.


Horizon 2 nie wyjdzie w tym roku i jestem tego niemal pewien.


POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Exy konsolowe PS5 vs XSX
« Odpowiedź #32 dnia: Maja 23, 2021, 10:36:42 am »
Wersja konsolowa Flight Simulator powinna oferować już next genowe wrażenia, przynajmniej częściowo. Ale to bardzo specyficzna gra.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Exy konsolowe PS5 vs XSX
« Odpowiedź #33 dnia: Maja 23, 2021, 14:05:19 pm »
Czyli jak mamy graficznie wybrać coś w miarę next gen to:

PS5

Demon Souls
Spiderman Miles Morales (cross gen, ale jest wyraźna różnica w oprawie)
Returnal
Ratchet i Clank Rift Apart (już niebawem, ale może pokonać Demona)

XSX
The Medium


Przyszłość nie zapowiada się też kolorowo.
Na PS5 będą obsuwy Horizon 2, GOW2 a na XSX, Halo Infinite raczej nie dostarczy wizualiów, FH5 pewnie koniec 2022 a Girsy 6 hmm? Z tego co czytałem przeszli na Unreal Engine 5 to premiera pewnie w 2025, no może przy dobrych wiatrach 2024 :lol:

Także cała nadzieje w tytułach multi, które i tak będą blokowane przez past geny oraz po części przez XSS.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Exy konsolowe PS5 vs XSX
« Odpowiedź #34 dnia: Maja 23, 2021, 14:22:30 pm »
Medium nie zaliczałbym do next genowej grafy nawet. Przy dobrej optymalizacji gra by spokojnie poszła na starszych konsolach.

Po ostatnich plotach sądzę, że nowa Forza Horizon wyjdzie w tym roku (jako crossgen), a na Motorsport zaczekamy do 2022. Grafa na pewno będzie bardzo ładna, trudno jednak powiedzieć, czy next genowa. Z kolei Halo Infinite gracznie nie będzie wielkim osiągnięciem, ale miejscami powinno robić.

W 2022 jednak nowa generacja powinna rozkręcić się na dobre. MS ma obecnie dużo studiów pod sobą i takie gry jak Wolfenstein 3, Forza Motorsport, Hellblade 2, Fable powinny wypadać bardzo dobrze z technicznego punktu widzenia.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 660
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Exy konsolowe PS5 vs XSX
« Odpowiedź #35 dnia: Maja 23, 2021, 21:08:05 pm »
Jest pewna różnica między Sony i MS. Japończycy wciąż robią gry z myślą o swojej konsoli (porty na PC powstają później i przynajmniej na razie tak zostaje). MS nie. Poza XSX jest jeszcze XSS i PC. Pytanie, która platforma jest wiodąca. Skoro nawet Halo prezentowane jest nadal na PC, śmiem twierdzić, że XSX nigdy nie doczeka się gry na pełnie swoich możliwości. Nie jest to nowość, tak to działa od lat ze względu na system, API, itd.

Inna kwestia to talent i nastawienie samych deweloperów. Sony od lata inwestowało w strukturę, kulturę - w tworzenie swojego DNA. Studia MS jeszcze tego nie mają, a biorąc pod uwagę sytuację z 343, nie wiadomo, czy będą miały. W końcu w dość szybkim czasie przybyło dużo różnych studiów, a tym samym projektów do ogarnięcia. Nie bez powodu Bethesda ma zachować swoje struktury i odrębność.

Trzecia kwestia to Game Pass. Wciąż uważam, że usługa MS będzie wymagała innego rodzaju gier. Na razie wszystko jest jeszcze mniej więcej bez zmian (z tym, że brakuje gier 1st party), ale sprawa może się zmienić, gdy obecne produkcje zaczną schodzić z taśmy. MS inwestuje obecnie dużo w podnoszenie popularności GP, jednak w końcu przyjdzie czas na zbiory. Zobaczymy co MS będzie zapowiadał za 2-3 lata.

Kopersztyk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-05-2007
  • Wiadomości: 1 836
  • Reputacja: 39
  • Why so serious?
Odp: Exy konsolowe PS5 vs XSX
« Odpowiedź #36 dnia: Maja 24, 2021, 00:07:11 am »
MS kusi mnie osobiście niektórymi markami - szczególnie teraz po przejęciu Bethesdy. Samo kupienie Ninja Theory już mnie zabolało ponieważ zawsze ceniłem ich gry. Przejęli takie Arkane Studios, które dla mnie jest samo w sobie wyznacznikiem jakości. Tyle, że jeszcze żadne studio, które kupili nie pokazało niczego, na co bym czekał z wywieszonym jęzorem i miał ochotę kupić ich maszynkę do grania - czas pokaże.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Exy konsolowe PS5 vs XSX
« Odpowiedź #37 dnia: Maja 29, 2021, 21:31:18 pm »
Sprawdziłem sobie, co na razie wiemy i co powinno wyjść w tym roku na każdą z konsol (znaki zapytania stawiam przy mocno niepewnych premierach):

PS5:
- Final Fantasy 7 Remake Intergrade (10 czerwca)
- Ratchet & Clank: Rift Apart (11czerwca)
- Little Devil Inside (lipiec)
- Kena (21 sierpnia)
- Deathloop (14 września)
- Stray (październik)
- Ghostwire: Tokyo (październik?)
- Horizon 2: Forbidden West (koniec roku?)

Xbox Series X:
- The Ascent (29 lipca)
- Microsoft Flight Simulator (27 lipca)
- Twelve Minutes (12 sierpnia)
- Sable (23 września)
- The Gunk (?)
- The Anacrusis (jesień)
- Scorn (jesień)
- Forza Horizon 5 (9 listopada)
- Halo Infinite (prawdopodobnie listopad)
- Shredders (grudzień)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 16, 2021, 01:18:04 am wysłana przez POK »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Exy konsolowe PS5 vs XSX
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwca 16, 2021, 01:20:34 am »
Zrobiłem aktualizację ostatniego posta. Lista xboxowa jest już prawie kompletna. Sony niedługo powinno odsłonić karty, chociaż największą niewiadomą pozostaje Horizon 2 (osobiście obstawiam premierę na początku 2022).

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Exy konsolowe PS5 vs XSX
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwca 16, 2021, 02:48:08 am »
Generyczny akcyjniak tpp, a fuj:


Porządnie wyglądająca gra z różnej dziedziny: