Autor Wątek: Ultra/Super i ch*j wie co jeszcze Street Fighter IV  (Przeczytany 128756 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Super Street Fighter IV
« Odpowiedź #280 dnia: Maja 29, 2010, 13:45:55 pm »
Nie spotkałem nigdy masher'a, który używając techniki "napier**lać!!!" ograłby mnie w Tekken'a.

Patosław

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 18-01-2008
  • Wiadomości: 5 929
  • Reputacja: 147
  • Demons Souls <3
Odp: Super Street Fighter IV
« Odpowiedź #281 dnia: Maja 29, 2010, 13:46:11 pm »
Dzięki, będe musiał poćwiczyć w takim razie.
I Trial Challenges naprawdę dużo dają jeżeli chodzi o nauczenie się rytmu. Na razie masteruję Kena i Ryu (którymi gra się chyba najprościej :P) i nawet do głowy mi nie przychodziły niektóre kombinacje ciosów, które właśnie bez wciśnięcia guzików w odpowiednim momencie robią kompletnie coś innego lub po prostu "nie wchodzą".

Granie Ryu/Kenem na wysokim poziomie nie jest takie proste uwież mi w SFIV Ryu był moim mainem i wiem co mówię.
Jego główny minus jest taki, że każdy wie jak na niego grać i trzeba się sporo nakombinować żeby dobrego przeciwnika w jakiś sposób zaskoczyć.

A co do Kena to raczej nie polecam inwestować w niego czasu.

Wiadomość scalona: [time]Maj 29, 2010, 13:47:21 pm[/time]
Nie spotkałem nigdy masher'a, który używając techniki "napier**lać!!!" ograłby mnie w Tekken'a.

Nie powiedziałem, że maszer jedzie do Koreii i demoluje tamtejszych wymiataczy, napisałem tylko, że ta gra jest dla maszerów przyjazna.
« Ostatnia zmiana: Maja 29, 2010, 14:02:31 pm wysłana przez Patosław »

aphelion

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-09-2006
  • Wiadomości: 4 977
  • Reputacja: 25
  • PSN ID: aph
Odp: Super Street Fighter IV
« Odpowiedź #282 dnia: Maja 29, 2010, 16:43:31 pm »
Tek..n to gra tak przyjazna dla maszerów
Głupoty piszesz.
Thou know'st 'tis common: all that lives must die, Passing through nature to eternity.

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Super Street Fighter IV
« Odpowiedź #283 dnia: Maja 29, 2010, 16:55:41 pm »
Tek..n to gra tak przyjazna dla maszerów
Głupoty piszesz.

Oczywiscie ze Tekken jest maszer friendly i to w bardzo duzym stopniu. Wez dwie gry Tekkena i Virtua Fighter i teraz kaz zagrac w obie gry osobie, ktora nie gra czesto w bijatyki i nie bardzo wie co z czym sie je. Po zagraniu w obie gry zgadnij ktora bardziej bedzie sie takiej osobie podobala?....?....Tekken oczywiscie bo tam mu cos wychodzilo,nie bardzo wiedzial co robi i co naciska ale jakos szedl do przodu i nawet spoko wygladalo :)

Patosław

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 18-01-2008
  • Wiadomości: 5 929
  • Reputacja: 147
  • Demons Souls <3
Odp: Super Street Fighter IV
« Odpowiedź #284 dnia: Maja 29, 2010, 17:39:17 pm »
Cytuj
Oczywiscie ze Tekken jest maszer friendly i to w bardzo duzym stopniu. Wez dwie gry Tekkena i Virtua Fighter i teraz kaz zagrac w obie gry osobie, ktora nie gra czesto w bijatyki i nie bardzo wie co z czym sie je. Po zagraniu w obie gry zgadnij ktora bardziej bedzie sie takiej osobie podobala?....?....Tekken oczywiscie bo tam mu cos wychodzilo,nie bardzo wiedzial co robi i co naciska ale jakos szedl do przodu i nawet spoko wygladalo

Nic dodać nic ująć.

aphelion

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-09-2006
  • Wiadomości: 4 977
  • Reputacja: 25
  • PSN ID: aph
Odp: Super Street Fighter IV
« Odpowiedź #285 dnia: Maja 30, 2010, 06:31:48 am »
Powiedzmy ale ile tych kombinacji wyklepiesz, kilka i koniec. Może i w T6 łatwiej jest grać odświętnym graczom ale jeżeli chodzi o wymasterowanie to jest to jeden z trudniejszych fajterów. 
Thou know'st 'tis common: all that lives must die, Passing through nature to eternity.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Super Street Fighter IV
« Odpowiedź #286 dnia: Maja 30, 2010, 12:39:13 pm »
New Challengers May Appear? Downloadable Characters Hinted at for Super Street Fighter IV
http://www.original-gamer.com/index.php?action=article&id=1324

Cytuj
Rumors have been running around the net about new characters for Super Street Fighter IV being offered as DLC. While this has been mostly wishful thinking, there is now some tidbits that will back up the claims.

Ryan "Gootecks" Gutierrez, a well known member of the fighting game community posted on his Twitter account that he heard from a "strong source" that downloadable characters will be added to Super Street Fighter 4.

The game’s producer, Yoshinori Ono has expressed his desire for a few characters that didn’t make the cut for Super Street Fighter IV’s console release, such as R. Mika and Rolento from the Alpha series. He has also hinted at the possibility of downloadable characters, specifically mentioning Hugo from Street Fighter III.

Capcom is currently developing the arcade version, and while not confirming new content, they did not deny it either. A recent post on the Nakky blog on the Japanese SSF4 site talks about the status of the arcade release of Super Street Fighter 4. A quote reads:

    Now that Super SFIV's arcade conversion has been set, development can at last start. Will there be tuning? Will there be additional characters? When will it hit arcades? Nothing has been decided yet.

A solid release date has not been confirmed. However, CoinOpExpress.com, a site that sells arcade cabinets, has listed October 20, 2010 as Super Street Fighter 4's arcade release date. Capcom has not given official word on this, so it may only be speculation on the site’s part. Hopefully Capcom will confirm this at E3.

Popa

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 11-05-2005
  • Wiadomości: 237
  • Reputacja: 7
Odp: Super Street Fighter IV
« Odpowiedź #287 dnia: Maja 30, 2010, 12:49:59 pm »
Jeśli to prawda to... Czy ich popierdoliło!? Internet miał miał być + dla konsol, ale coraz bardziej mam wrażenie że jest zagrożeniem. Ktoś napisze: "Nie podoba się, nie kupuj, nikt na siłę Ciebie nie zmusza". O ile nie było problemu pojawienia się 99 wersji SFII w wersji arcade, to już w wersji konsolowej problem jest (mam na myśli SFIV). Niestety takie czasy...

Patosław

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 18-01-2008
  • Wiadomości: 5 929
  • Reputacja: 147
  • Demons Souls <3
Odp: Super Street Fighter IV
« Odpowiedź #288 dnia: Maja 30, 2010, 12:51:56 pm »
Już jakiś czas temu czytałem coś podobnego, ale co się dziwicie przecież to Capcom  :lol:

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: Super Street Fighter IV
« Odpowiedź #289 dnia: Maja 30, 2010, 14:33:44 pm »
Już jakiś czas temu czytałem coś podobnego, ale co się dziwicie przecież to Capcom  :lol:
Za rok pojawi się przecież SSF4 Turbo, gdzie postaci z DLC będą od razu na płycie  ;)

Patosław

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 18-01-2008
  • Wiadomości: 5 929
  • Reputacja: 147
  • Demons Souls <3
Odp: Super Street Fighter IV
« Odpowiedź #290 dnia: Maja 30, 2010, 15:30:01 pm »
Jasna sprawa, ale po miesiącu do wersji Turbo też puszczą DLC z dwoma/trzema postaciami.

Popa

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 11-05-2005
  • Wiadomości: 237
  • Reputacja: 7
Odp: Super Street Fighter IV
« Odpowiedź #291 dnia: Maja 30, 2010, 15:42:39 pm »
Aż w końcu wyjdzie Hyper Street Fighter 4 i wszyscy będą szczęśliwi, a Capcom hyper bogaty  :lol:

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Super Street Fighter IV
« Odpowiedź #292 dnia: Czerwca 08, 2010, 11:37:20 am »
Super Street Fighter IV Challenger’s Pack 2 DLC Available This Week
http://www.justpushstart.com/2010/06/07/super-street-fighter-iv-challengers-pack-2-dlc-available-this-week/

Cytuj
The second downloadable content for the Challenger’s Pack will be landing on the PlayStation Store and Xbox Live Marketplace this week for Super Street Fighter IV.

Challenger’s Pack 2 will include costumes for Juri, Cody, Ibuki, Adon, and T.Hawk. As always, the costume pack will cost 320 Microsoft Points or $3.99.

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 570
  • Reputacja: 252
Odp: Super Street Fighter IV
« Odpowiedź #293 dnia: Czerwca 14, 2010, 15:09:10 pm »
Tek..n to gra tak przyjazna dla maszerów
Głupoty piszesz.
Nie spotkałem nigdy masher'a, który używając techniki "napier**lać!!!" ograłby mnie w Tekken'a.
Cytuj
Oczywiscie ze Tekken jest maszer friendly i to w bardzo duzym stopniu. Wez dwie gry Tekkena i Virtua Fighter i teraz kaz zagrac w obie gry osobie, ktora nie gra czesto w bijatyki i nie bardzo wie co z czym sie je. Po zagraniu w obie gry zgadnij ktora bardziej bedzie sie takiej osobie podobala?....?....Tekken oczywiscie bo tam mu cos wychodzilo,nie bardzo wiedzial co robi i co naciska ale jakos szedl do przodu i nawet spoko wygladalo

Nic dodać nic ująć.

Weźmy kilka walk. Nie ma opcji by dobry gracz przegrał z masherem. Rundę może, ale przy ostrożnej, zachowawczej grze z kontry, raczej i to wątpliwe to jest.

Musicie tylko chłopaki przyrównać postaci dane. Eddym/Krystyną, taki masher może coś tam zdziałać. Wiadomo jak w tego typu grach jest. Jedna akcja, i 40% w plecy.
Jeszcze wyłapie się CH i już całkiem bajka.

A dajcie takiemu testerowy Stevena, czy DJ. To co on nawymodzi.... Nic praktycznie.

W VF jest podobnie, ale to tylko z racji systemu.

Ogólnie pierwsze walki mogą być nieciekawie. Czasami zdarzyło mi się, rzadko, ale zawsze,  nieco łupniaków zebrać, od słabszego gracza w pierwszej walce, a później, po szybkim rozgryzieniu jego strategii, bić go okrutnie w kolejnych. Zawsze ktoś wszak customem może jakimś zaskoczyć.

Zupełnie inaczej sprawa wygląda w SF IV. Tu ciosy zabierają tyle, a tyle. Bez customów ani rusz. Wątpliwe by masher coś tam w rogu ekranu, czy na środku ciekawego spłodził.

Patosław

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 18-01-2008
  • Wiadomości: 5 929
  • Reputacja: 147
  • Demons Souls <3
Odp: Super Street Fighter IV
« Odpowiedź #294 dnia: Czerwca 15, 2010, 12:55:35 pm »
No ludzie kochani przecież nie powiedzieliśmy, że Tekken to gra dla maszerów więc nie próbujcie nam tego wmówić.

Tekken jest dla maszerów przyjazny co w żadnym wypadku nie oznacza, że człowiek pierwszy raz w niego grający pojedzie na turniej do Koreii i zmasakruje tamtejszych wymiataczy siadając na padzie i kręcąc na nim pośladkami  :-?

Tekken jest przyjazny poprzez łatwość wykonywania prostrzych kombinacji i ich efektywność, człowiek weźmie pada wciśnie sobie kilka guziczków i momentalnie micha mu cieszy bo podbił przeciwnika i nawet kopnął go powietrzu.

Wiadomo, że bycie dobrym w każdej bijatyce wymaga dużo treningu po prostu moim zdaniem granie w Tekkena na poziomie wymaga mniej pracy niż granie w Guilty Gear/Blazblue/Melty Blood/Garou/Street Fightera.

Ale jest to moje zdanie więc każdy ma prawo się z nim nie zgodzić.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 15, 2010, 12:59:36 pm wysłana przez Patosław »

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 570
  • Reputacja: 252
Odp: Super Street Fighter IV
« Odpowiedź #295 dnia: Czerwca 15, 2010, 15:40:44 pm »
Ależ Patosławie, ja się z tym zgadzam.

Choć może nie do końca z tą łatwością opanowania.

Mejs

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 12-04-2007
  • Wiadomości: 1 882
  • Reputacja: 49
Odp: Super Street Fighter IV
« Odpowiedź #296 dnia: Czerwca 16, 2010, 23:29:24 pm »
Ależ Patosławie, ja się z tym zgadzam.

Choć może nie do końca z tą łatwością opanowania.

Sylvan chociażby patrząc na triale zawarte w grze. Zrobienie wszystkich triali w grze dla Hworaranga w Tekken 5 zabrało mi jakieś 30-45 minut a z grą miałem styczność czysto masherską, combosy w tych trialach są całkiem syte, 60 % paska. W SF4 triale dla Chun Li robiłem 2 tygodnie, dla Ryu w końcu nigdy nie zrobiłem, prędzej bym zwariował niż zrobił dla wszystkich postacii.

Kto jest waszym mainem w SSF4 ? Ja się przerzuciłem z Ryu na Chun Li i jestem bardzo zadowolony, zwłaszcza z jej nowej Ultry. Patosława nawet kilkukrotnie pokonałem (oczywiście na setki walk).

aphelion

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-09-2006
  • Wiadomości: 4 977
  • Reputacja: 25
  • PSN ID: aph
Odp: Super Street Fighter IV
« Odpowiedź #297 dnia: Czerwca 17, 2010, 18:21:46 pm »
W Tekkenie nie ma triali, podane są tylko mozliwe, podstawowe kombinacje, 10 hit kombo oraz multipartsy i rzuty. W T6 dodano kilka prostych juggli, głównie z boundem i wsio.
Thou know'st 'tis common: all that lives must die, Passing through nature to eternity.

Patosław

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 18-01-2008
  • Wiadomości: 5 929
  • Reputacja: 147
  • Demons Souls <3
Odp: Super Street Fighter IV
« Odpowiedź #298 dnia: Czerwca 18, 2010, 01:39:29 am »
Cytuj
Kto jest waszym mainem w SSF4 ? Ja się przerzuciłem z Ryu na Chun Li i jestem bardzo zadowolony, zwłaszcza z jej nowej Ultry. Patosława nawet kilkukrotnie pokonałem (oczywiście na setki walk).

Jako prawdziwy mężczyzna powinieneś grać Danem.

Patohary nikt trzeźwego nie pokona  :lol:

Mejs

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 12-04-2007
  • Wiadomości: 1 882
  • Reputacja: 49
Odp: Super Street Fighter IV
« Odpowiedź #299 dnia: Czerwca 18, 2010, 01:42:17 am »
W Tekkenie nie ma triali, podane są tylko mozliwe, podstawowe kombinacje, 10 hit kombo oraz multipartsy i rzuty. W T6 dodano kilka prostych juggli, głównie z boundem i wsio.

Podstawowe kombinacje, 10 hit combo oraz multipartsy i rzuty, to miałem na myśli.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 570
  • Reputacja: 252
Odp: Super Street Fighter IV
« Odpowiedź #300 dnia: Czerwca 20, 2010, 14:45:48 pm »
Mejs, mylisz pojęcia. aphelion ma rację przy tym. Poza tym przypominam, iż różnice systemowe są ogromne. Nie przyrównujmy 1,d+2 z Tekken, do MP,d+LK z SF. To pierwsze każdy zrobi, z tym drugim jakieś 96% graczy, którzy walą head shoty niczym Plissken, czy A-n, lub buszują w zbożu Subaru na modłę BoBaN'a, sobie nie poradzi.

Jeśłi chodzi o podstawowe zagrania, to też każdy wykona takie ciosy jak SRK, czy proste combo w SF. Nie przesadzaj.

Pisałem swego czasu jak z VF było. Z kilkoma czołowymi graczami w Tekken sobie na nocce u mojego dobrego kolegi graliśmy w Tekkeńca. W zasadzie w VF pykałem sobie ja i Gon nico. Inni drwili z gry, że P,K,G i, że banał sytemowy, jak i pod względem kombinacji. Uwież, że nikt tam później DLC< czy knee nie zrobił. A skilla im nie brakuje, to czołówka polskich graczy w Tekken.
Aż pokazywałem im owe kombinację raz za razem, że jednak da się wykonać. Czyli też ktoś może powiedzieć "triale z VF nie są do wykonania". Włąściwie to nawet nie triale, tylko zwykła lista ciosów.
A gdyby poczęstować czymś takim jak :

m-ShRm,P,m-ShRm (w) knee, knee, czy coś, co swego czasu zrobiłem i dumnie nosiłem w sigu (bo rzekomo się nie da) - pięć kolanek w juggles

To popłakali by się, a nie zrobili.

A i w Tekken dałoby się kilka trialii takich zrobić, że mało kto by je wykonał - np pięć panczy postaciami z 10fps 1 w juggles, czy kilka SKY just frameowych Hwo.

Spróbuj wykonać choć jeden jfSKY, to przekonasz się o czym piszę.


Co do dania głównego, czyli SSF4, wczoraj nieco dłużej przysiedziałem. Wspaniała gra. Plansza w Afryce (z hipciami), to obok Moonlit Wildernessz Tekken 5 jest jedną z najlepszych jakie w mordobiciach widziałem. Z nowych przypadł mi do gustu gentelman Dudley.

Seth coś jakby nie swój - słaby jest. Nowe UC zachwycają, szczególnie te, w których jawi nam się białe tło, a i muzyka jest wyciszona przy tym - Ryu, Guy.



Droga woda ognista dla Johhnego, z którym bite dwie godziny sprawdzaliśmy wytrzymałość naszych AS. Ponad 40ci walk przy jednym posiedzeniu to nie w kij dmuchał.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 20, 2010, 15:42:14 pm wysłana przez Sylvan Wielki »

johnny23

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2007
  • Wiadomości: 558
  • Reputacja: 4
Odp: Super Street Fighter IV
« Odpowiedź #301 dnia: Czerwca 20, 2010, 15:06:01 pm »
Wczoraj dało ostrą szkołę, ale nie zrażam się. Ba, takie nauczki tylko mnie mobilizują ;).

Fakt, plansza w Afryce jest świetna (inne również) aż momentami myślałem "wow jaka ta gra jest śliczna"

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 570
  • Reputacja: 252
Odp: Super Street Fighter IV
« Odpowiedź #302 dnia: Czerwca 20, 2010, 15:10:30 pm »
Przy kolejnych walkach wybierać będziemy "?". Ale wiesz, ja ją wybierał dlatego, że absolutnie mnie zachwyca. Podziw te hipcie wzbudzają. Podziw i lekkie przerażenie, gdy już wyjdą ze swego basenu.
Znakomicie są wykonane. Zabawne przy tym są.

Johnny, nie zrażaj się i walcz wytrwale. Jesteś dzielnym wojownikiem, który całkiem nieźle opanował AS - szczególnie, że grasz od niedawna na nim.

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Super Street Fighter IV
« Odpowiedź #303 dnia: Czerwca 20, 2010, 15:50:45 pm »
Pewnie oglądałeś hipcie jak wychodziły z basenu swego, a jakże i w ogóle nie przejmowałeś się grą z Johnnym, a i tak wygrywałeś! Wow!

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 570
  • Reputacja: 252
Odp: Super Street Fighter IV
« Odpowiedź #304 dnia: Czerwca 20, 2010, 16:05:31 pm »
Pewnie oglądałeś hipcie jak wychodziły z basenu swego Twojego, a jakże i w ogóle nie przejmowałeś się grą z Johnnym, a i tak wygrywałeś! Wow!
Fixed.

Nie wykrywa mi ciuchów z DLC zakupionych przy okazji SF4. Cartman.... ( >< )


johnny23

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2007
  • Wiadomości: 558
  • Reputacja: 4
Odp: Super Street Fighter IV
« Odpowiedź #305 dnia: Czerwca 20, 2010, 16:05:55 pm »
Sylvan nie miał czasu patrzeć na hipcie bo wtedy kopałem mu zad. :P

Wooyek, dołącz kiedyś na endless battle.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 570
  • Reputacja: 252
Odp: Super Street Fighter IV
« Odpowiedź #306 dnia: Czerwca 20, 2010, 18:01:42 pm »
Ubol'a +4 do skilla Johnny'ego własne.

Jaki na gracza ma wpływ FF.... Ano - magiczny. Podobnie jak scalenie rodem Goku i Vegeta.

40-4 może wydawać się przytłaczającym wynikiem, ale tak po prawdzie, to sporo walk było całkiem wyrównanych.
Mniejsza z tym. Gram sobie z Johnnym dzisiaj, jest wyraźnie lepszy niż wczoraj. Niemniej 14-0 prowadzę. Dołączył do binarnego mordobicia Ubol ze swym, całkiem niezłym notabene, Adon'em.
Nasz Techno Viking nagle dostał niesłychanej dopałki i wygrał 4 walki, z czego trzy pod rząd. Co ciekawe.... Gdy Ubol się pożegnał i poszedł siną dal Ozmę mordować, Johnny dostał sześć walk z rzędu.

Wychodzi na to w owym prostym rozrachunku, że trójkąty są dobre, ale nie w SF  :grin:

Johnny, gratulację wyraźnych postępów, które dokonałeś w ciągu 16tu godzin.

Tylko dlaczego na równe 69 walk ze mną, zawsze brałeś Ryu, a z Ubole'em walczyłeś Adonem i Codym także  :puppy-eyes:

johnny23

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2007
  • Wiadomości: 558
  • Reputacja: 4
Odp: Super Street Fighter IV
« Odpowiedź #307 dnia: Czerwca 20, 2010, 18:50:39 pm »
Na Ciebie tylko najcięższe działa są skuteczne. :P

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Super Street Fighter IV
« Odpowiedź #308 dnia: Czerwca 20, 2010, 18:52:20 pm »
Powiedzcie panowie jak wygląda sprawa z Trophy, rozumiem, że gra ma swoje, nic nie przechodzi ze SFIV a niektóre w porównaniu do poprzedniej wersji gry się dublują?

johnny23

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2007
  • Wiadomości: 558
  • Reputacja: 4
Odp: Super Street Fighter IV
« Odpowiedź #309 dnia: Czerwca 20, 2010, 18:57:05 pm »
Nie pomogę bo nie miałem SF4.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 570
  • Reputacja: 252
Odp: Super Street Fighter IV
« Odpowiedź #310 dnia: Czerwca 20, 2010, 19:02:02 pm »
Na Ciebie tylko najcięższe działa są skuteczne. :P
Takie buty :shifty:
Jak zauważyłeś, jeszcze wczoraj grałem większością. Dzisiaj ograniczałem się jedynie do Ryu, Blanki, Victora, Sakury, Vegi, Goukiego.
Jeszcze trochę i będę grał tylko mymi topami. Twe przyrosty mocy są tak wielkie z walki na walkę, jak dzika masa u Jay'a Cultera.


Powiedzcie panowie jak wygląda sprawa z Trophy, rozumiem, że gra ma swoje, nic nie przechodzi ze SFIV a niektóre w porównaniu do poprzedniej wersji gry się dublują?
Tak kolego. Nic nie przechodzi. Ogromna część się natomiast powtarza. Ot choćby ubicie Goukena, zaliczenie gry bez użycia kontynuacji na medium co najmniej, dana ilość walk on line, ilość wygranych pod rząd.... Et cetera.

Oczywiście są i nowe. Kilka ma zmieniona wagę. Przykładem może być wspomniane pokonanie Gouken'a. Teraz to tylko brąz.

Mejs

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 12-04-2007
  • Wiadomości: 1 882
  • Reputacja: 49
Odp: Super Street Fighter IV
« Odpowiedź #311 dnia: Czerwca 20, 2010, 19:12:09 pm »
Sylvan ja oczywiście nie neguję tego że są trudne combosy, że da się grać w Tekkena dobrze i skillowo. Ale kurde nie powiesz mi że trudniej jest wygrywać w Tekkena lamusom niż w SFa. Naprawdę kilka prostych combosów potrafi pozamiatać w Tekkenie i lwią część z nich można wykręcić napierdalając pada jak dziki. A nie widziałem nikogo kto by zrobił Shoryuken FADC Ultre Ryu na przysłowiową pałę, tak samo chyba nikt kto nie miał kontaktu z grą nie dał rady od razu charge'ować. Dużo więcej trzeba ogarnąć grając w Syfa, używa się "trochę" więcej samej gałki. Z chęcią zobaczyłbym jakieś Twoje walki w SFie, sam chętnie pokazałbym co potrafię. Niestety dzielą nas konsole i możliwe że nigdy nie dowiemy się kto jest większy kozak.

Patosław

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 18-01-2008
  • Wiadomości: 5 929
  • Reputacja: 147
  • Demons Souls <3
Odp: Super Street Fighter IV
« Odpowiedź #312 dnia: Czerwca 20, 2010, 19:15:30 pm »
Cytuj
A nie widziałem nikogo kto by zrobił Shoryuken FADC Ultre Ryu

To jest akurat banał.  

Ale prawda na pałke nie wejdzie <ok>


Mejs

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 12-04-2007
  • Wiadomości: 1 882
  • Reputacja: 49
Odp: Super Street Fighter IV
« Odpowiedź #313 dnia: Czerwca 20, 2010, 19:16:40 pm »
Cytuj
A nie widziałem nikogo kto by zrobił Shoryuken FADC Ultre Ryu

To jest akurat banał.  

Ale prawda na pałke nie wejdzie <ok>



Jestem ciekaw czy nasi uliczni wojownicy z PS3 potrafią tą banalną sztukę  ;)

Patosław

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 18-01-2008
  • Wiadomości: 5 929
  • Reputacja: 147
  • Demons Souls <3
Odp: Super Street Fighter IV
« Odpowiedź #314 dnia: Czerwca 20, 2010, 19:17:39 pm »
Jeżeli nie potrafią to polecam sprzedać tą grę.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 570
  • Reputacja: 252
Odp: Super Street Fighter IV
« Odpowiedź #315 dnia: Czerwca 20, 2010, 19:39:44 pm »
Sylvan ja oczywiście nie neguję tego że są trudne combosy, że da się grać w Tekkena dobrze i skillowo. Ale kurde nie powiesz mi że trudniej jest wygrywać w Tekkena lamusom niż w SFa. Naprawdę kilka prostych combosów potrafi pozamiatać w Tekkenie i lwią część z nich można wykręcić napierdalając pada jak dziki. A nie widziałem nikogo kto by zrobił Shoryuken FADC Ultre Ryu na przysłowiową pałę, tak samo chyba nikt kto nie miał kontaktu z grą nie dał rady od razu charge'ować. Dużo więcej trzeba ogarnąć grając w Syfa, używa się "trochę" więcej samej gałki. Z chęcią zobaczyłbym jakieś Twoje walki w SFie, sam chętnie pokazałbym co potrafię. Niestety dzielą nas konsole i możliwe że nigdy nie dowiemy się kto jest większy kozak.
Błędnie Mejs założyłeś, że nie mam x0.  8) Niemniej nie gram na nim od dłuższego czasu, stąd faktycznie, coś w tym jest. Ale nie mów, że PS3 nie sprawisz sobie.

Co do reszty, bowiem jakoś niespecjalnie chce mi się w temacie o SSF4 pisać o technikach rodem z VF, et cetera.
http://gameonly.pl/forum/index.php/topic,11324.0.html

Jeszcze tylko w sprawie filmików. Coś tam można wywnioskować, ale pooglądasz co wyprawia Daigo, czy MDJ, powiesz "no, nieżle, ale może dałbym rady" i wiesz jak to by się skończyło.

Patosław

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 18-01-2008
  • Wiadomości: 5 929
  • Reputacja: 147
  • Demons Souls <3
Odp: Super Street Fighter IV
« Odpowiedź #316 dnia: Czerwca 20, 2010, 19:43:14 pm »
Cytuj
Błędnie Mejs założyłeś, że nie mam x0.   Niemniej nie gram na nim od dłuższego czasu, stąd faktycznie, coś w tym jest. Ale nie mów, że PS3 nie sprawisz sobie.

Podłącz kiedyś zagramy sobie  ;)

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 570
  • Reputacja: 252
Odp: Super Street Fighter IV
« Odpowiedź #317 dnia: Czerwca 20, 2010, 19:47:56 pm »
Nie kuś.  :grin:  Poza tym będzie trzeba wydać kilkaset zł na stosowne gry (SSF4, a jak on to i T6, bo ktoś tam też chce pograć, tyle, że nie na PS3), które już mam, tyle, że na innym sprzęcie.
Koniec dyskusji. Był niegrzeczny, wylądował w szafie.

Mejs

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 12-04-2007
  • Wiadomości: 1 882
  • Reputacja: 49
Odp: Super Street Fighter IV
« Odpowiedź #318 dnia: Czerwca 20, 2010, 19:52:15 pm »
Sylvan tak się składa że mam tu na livie takiego pana co bez problemu odwzorowywuje każdą technikę Daigo. Nazywa się Patosław. Widziałem dziesiątki walk Daigo, stoczyłem setki z Patosławem i powiem Ci że jego obecny poziom, który utrzymuje się od czwórki w stu procentach jest taki sam jak Umehary. Nie ma techniki której on nie wykręca, zaczynając od wspomnianego ShoryuFADCUltra Ryu (który notabene też potrafię), tych samych technik presingowych, czy nawet bardziej zaawansowanych combosów z cancelami. Istne Polskie zwierze z którym muszę się napier**lać w dzień w dzień ale też wiele dzięki niemu się nauczyłem i jako tako teraz gram.

Więc jak widzę walkę Daigo to wiem że to się da zrobić bo facet z Wrocławia robi te cuda co walkę. Wiem że prawdopodobnie mi nie wierzysz, ja sam bym nie wierzył na Twoim miejscu no ale taka jest rzeczywistość i nic nie poradzę. Co do PS3 to kupie ale no tak samo jak Ty nie mam zamiaru po raz drugi kupować tych gier, chociaż w Twoim wypadku aby zawalczyć z Polskim Umeharą warto byłoby kupić zwłaszcza że z Kazimierzami nie masz problemu a na PSN nie masz za bardzo przeciwników ;)


Patosław

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 18-01-2008
  • Wiadomości: 5 929
  • Reputacja: 147
  • Demons Souls <3
Odp: Super Street Fighter IV
« Odpowiedź #319 dnia: Czerwca 20, 2010, 20:05:34 pm »
Szczerze samo powtarzanie technik Daigo nie czyni ze mnie gracza na jego poziomie ani nawet zbliżonym do niego.
Śmieje się, że jestem Polskim Umeharą, ale wiadomo żarty żartami.

Ten facet jest dla mnie niedoścignionym wzorem i nigdy nie będe tak dobry jak on, ale tak czy owak dziękuje za odrobinkę wazeliny :*

Twoja Chun-Li to też twarda sztuka i potrafi mnie solidnie wkur**ć.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 20, 2010, 20:12:46 pm wysłana przez Patosław »