Autor Wątek: Polska samowola  (Przeczytany 3948 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tymciulek

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 16-12-2015
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
Polska samowola
« dnia: Marca 15, 2016, 12:37:14 pm »
witam! rozumiem, ze padaja tutaj raczej pytania o gry komputerowe , ale czy ktos z was mial sytuacje, w ktorej funkcjonariusze policji skonfiskowali domowy komputer? dodam ze wszelkie gry/programy, ktore sie na nim znajdowaly pochodzily z legalnych zrodel, bo o to dbam. czy policja miala prawo do takiej konfiskaty? i czy ja mam prawo do jakiegokolwiek zadoscuczynienia, skoro jestem przekonany, ze uzywalem programow zgodnie z prawem? Myśle o przekazaniu sprawy fachowcom z https://www.tuodszkodowania.pl/. Prosze o pomoc
« Ostatnia zmiana: Marca 29, 2016, 10:47:22 am wysłana przez tymciulek »

Lem++

  • Global Moderator
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 07-11-2008
  • Wiadomości: 10 698
  • Reputacja: 209
  • 07.11.2008 - 16.08.2010 †
Odp: Polska samowola
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 15, 2016, 12:40:23 pm »
Tak.

Devilek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2005
  • Wiadomości: 8 220
  • Reputacja: 73
Odp: Polska samowola
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 15, 2016, 12:45:48 pm »
Pewnie musiałbyś wykazać że rzeczywiście poniosłeś stratę z tego powodu.
Yeahh, me and hate that's an odd couple

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Polska samowola
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 15, 2016, 12:48:06 pm »
Czyli musial bys pracowac z domu i uzywasz tego komputera z zainstalowanym tam oprogramowaniem, inaczej to nic nie zrobisz w swietle prawa.
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

el becetol

  • Gość
Odp: Polska samowola
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 15, 2016, 13:22:40 pm »
A dlaczego właściwie skonfiskowali ci komputer? Mieli jakiś konkretny powód?


Pewnie musiałbyś wykazać że rzeczywiście poniosłeś stratę z tego powodu.

To jest właśnie paranoja, skoro masz komputer do rozrywki to jego odebranie jest stratą. To nie są stare opony stojące za garażem które do niczego mi się nie przydają, tylko coś czego używam.



windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Polska samowola
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 15, 2016, 13:24:03 pm »
Czekajcie czekajcie. Chcecie mi powiedziec, ze psy moga wpasc do mnie, zabrac mi kompa i nawet jak sie okaze, ze wszystko ok to nie jest strata i sie moge w dupe pocalowac?

el becetol

  • Gość
Odp: Polska samowola
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 15, 2016, 13:30:39 pm »
Czekajcie czekajcie. Chcecie mi powiedziec, ze psy moga wpasc do mnie, zabrac mi kompa i nawet jak sie okaze, ze wszystko ok to nie jest strata i sie moge w dupe pocalowac?

Tak jest. Nie raz już o to gównoburza była. Mogą wpaść np. bo sąsiad doniósł że palisz trawę, a jak nic nie znajdą to przy okazji sprzątną ci kompa i mogą trzymać nawet z rok. A jak znajdą na nim jakiegoś pirata to masz problem, wyrok, nasrane w papierach a wszystko to po grzywnę za marne 100 zł czy ile tam biegły sobie z dupy ustali wartość braku licencji. A jak nic nie znajdą, to ci po prostu oddadzą i każą podziękować  (oczywiście oddadzą bez dysku i jak tam miałeś ostatnie zdjęcia swojej zmarłej matki to nigdy ich nie odzyskasz, dlatego przynajmniej dwa backupy w różnych adresach plus jeden wirtualny to minimum w tym spierdolonym policyjnym systemie).

Do tego nie tylko kompa, ale wszystko co ma dysk twardy, laptopy, telefony, konsole, dyski zewnętrzne, aparaty, kamere i ch** wie ile sobie oglądać twoje prywatne nagrania jak się migdalisz z dziewczyną, które potem znajdziesz na redtubie bo jak cała komenda obejrzy to jakiś śmieszek sobie wyśle do znajomych.
« Ostatnia zmiana: Marca 15, 2016, 13:40:52 pm wysłana przez el becetol »

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: Polska samowola
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 15, 2016, 13:38:55 pm »
Czekajcie czekajcie. Chcecie mi powiedziec, ze psy moga wpasc do mnie, zabrac mi kompa i nawet jak sie okaze, ze wszystko ok to nie jest strata i sie moge w dupe pocalowac?

Tak jest. Nie raz już o to gównoburza była. Mogą wpaść np. bo sąsiad doniósł że palisz trawę, a przy okazji sprzątną ci kompa i mogą trzymać nawet z rok. A jak znajdą na nim jakiegoś pirata to masz problem, wyrok, nasrane w papierach a wszystko to po grzywnę za marne 100 zł czy ile tam biegły sobie z dupy ustali wartość braku licencji. A jak nic nie znajdą, to ci po prostu oddadzą i każą podziękować.

Do tego nie tylko kompa, ale wszystko co ma dysk twardy, laptopy, telefony, konsole, dyski zewnętrzne, aparaty, kamere i ch** wie ile sobie oglądać twoje prywatne nagrania jak się migdalisz z dziewczyną, które potem znajdziesz na redtubie bo jak cała komenda obejrzy to jakiś śmieszek sobie wyśle do znajomych.
wina pisu, szymek mówił ze beda inwigilować..

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Polska samowola
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 15, 2016, 13:40:49 pm »
Boże błogosław człowieka, który wymyślił szyfrowanie danych!

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Polska samowola
« Odpowiedź #9 dnia: Marca 15, 2016, 13:43:07 pm »
Co z poj**ane prawo...

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Polska samowola
« Odpowiedź #10 dnia: Marca 15, 2016, 13:43:35 pm »
Boże błogosław człowieka, który wymyślił szyfrowanie danych!
A nie ma obowiazku odszyfrowania wszystkiego?

el becetol

  • Gość
Odp: Polska samowola
« Odpowiedź #11 dnia: Marca 15, 2016, 13:45:33 pm »
Boże błogosław człowieka, który wymyślił szyfrowanie danych!

Bądą cie nękać aż nie odszyfrujesz, co ty myslisz zę będzie "Nie znamy hasła, zostawmy tę sprawę, oddajmy kompa"?  :lol:

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Polska samowola
« Odpowiedź #12 dnia: Marca 15, 2016, 13:47:22 pm »
Nie ma w Polsce prawa, które mogłoby mnie zmusić do przypomnienia sobie hasła.

el becetol

  • Gość
Odp: Polska samowola
« Odpowiedź #13 dnia: Marca 15, 2016, 13:55:21 pm »
Nie ma w Polsce prawa, które mogłoby mnie zmusić do przypomnienia sobie hasła.

Więc nie odzyskasz kompa.

el becetol

  • Gość
Odp: Polska samowola
« Odpowiedź #14 dnia: Marca 15, 2016, 13:58:21 pm »
Mogą wpaść np. bo sąsiad doniósł że palisz trawę, a jak nic nie znajdą to przy okazji sprzątną ci kompa i mogą trzymać nawet z rok.

Muszę się poprawić:

http://forumprawne.org/prawo-autorskie/292245-zarekwirowany-komputer-konsekwencje.html

Cytuj
Witam, ponad 4 lata temu, policja na wniosek prokuratury zatrzymała mój komputer. Komputer zatrzymano w sprawie w której jestem świadkiem

http://forumprawne.org/prawo-autorskie/328362-zarekwirowanie-komputera.html

Cytuj
Powiem ci tyle, mi wpadli na chate i oprócz mojego lapcia zabrali kompa kumpla, i co? Kolega jest bez komputera od 2 lat albo dłużej.

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Polska samowola
« Odpowiedź #15 dnia: Marca 15, 2016, 17:19:00 pm »
Bez zgody prokuratora nie wezmą. Wniosek musi być też uzasadniony.
Podejrzewam troll-post, bo bez wiedzy o stanie faktycznym możecie sobie gdybać.;)

svonston

  • Gość
Odp: Polska samowola
« Odpowiedź #16 dnia: Marca 15, 2016, 17:39:09 pm »
No właśnie nie wiem czy zauważyliśmy, ale ostatnio dość sporo u nas tego typu postów, które z gierkami mają niewiele wspólnego. Jak ci ludzie nas znaleźli? Policja zabrała mi kompa, to znajdę niszowe forum o gierkach.

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Polska samowola
« Odpowiedź #17 dnia: Marca 15, 2016, 17:44:01 pm »
Widocznie to forum musi byc fantastycznie pozycjonowane w wyszukiwarkach. :grin:
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: Polska samowola
« Odpowiedź #18 dnia: Marca 15, 2016, 17:46:08 pm »
Bez zgody prokuratora nie wezmą. Wniosek musi być też uzasadniony.
Może podpadł Ziobrze :)

el becetol

  • Gość
Odp: Polska samowola
« Odpowiedź #19 dnia: Marca 15, 2016, 17:53:37 pm »
No właśnie nie wiem czy zauważyliśmy, ale ostatnio dość sporo u nas tego typu postów, które z gierkami mają niewiele wspólnego. Jak ci ludzie nas znaleźli? Policja zabrała mi kompa, to znajdę niszowe forum o gierkach.

Tylu rzeczowych ekspertów prawa, ekonomii i polityki się tu wypowiada, że nasze forum uchodzi za internetowe gremium ekspertów, którego rady każdy chętnie wysłucha.

Devilek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2005
  • Wiadomości: 8 220
  • Reputacja: 73
Odp: Polska samowola
« Odpowiedź #20 dnia: Marca 15, 2016, 18:28:37 pm »
Może jakiś stary użytkownik ?
Yeahh, me and hate that's an odd couple