Autor Wątek: Smarkfony  (Przeczytany 567581 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Unlimited

  • Gość
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #640 dnia: Listopada 04, 2012, 19:37:41 pm »
Rewolucji obsługi na miarę Meego, aparatu w smartphonie na miarę Pure View etc. Ja bym poczekał do 21 listopada na Twoim miejscu. Po tym terminie będziemy wiedzieć więcej co wybrać.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #641 dnia: Listopada 04, 2012, 19:40:49 pm »
Kurwa, a bardziej realnie? Żadnej "rewolucji" na miarę Meego nie będzie, bo w Nexusach ląduje czysty Android, a jakieś PureView może tylko wywindować cenę. Do 21 listopada pewnie i tak Nexus 4 nie dostanę, ale wątpię, żeby ta data cokolwiek w moich planach zmieniła.

Unlimited

  • Gość
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #642 dnia: Listopada 04, 2012, 19:45:42 pm »
Chodzi o to że 21 listopada będzie mieć premiere następca N9 z Meego. Tylko tym razem dostaniemy rozbudowany market na miarę tego z Androida czy WP. Myślę że warto zaczekać do 21 listopada niż potem żałować decyzji kupna telefonu. Oczywiście telefon z Jolla Mobile pewnie w Polsce będzie u Nas tylko do importu tak samo jak tani smartphone Mi One który oferował już dawno możliwości SGS2 za niższą cene.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #643 dnia: Listopada 04, 2012, 19:51:57 pm »
O lol. Prezentacja nowego telefonu popłuczyn po Nokii z martwym systemem na pokładzie miałaby mnie powstrzymać od kupna najmocniejszego smartphona na rynku z najpopularniejszym systemem na rynku? Sorry, lubię Nokię, ale to już przesada  :lol:

Unlimited

  • Gość
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #644 dnia: Listopada 04, 2012, 20:41:34 pm »
O lol. Prezentacja nowego telefonu popłuczyn po Nokii z martwym systemem na pokładzie miałaby mnie powstrzymać od kupna najmocniejszego smartphona na rynku z najpopularniejszym systemem na rynku? Sorry, lubię Nokię, ale to już przesada  :lol:

Widzę że nie jesteś w temacie. Jolla Mobile to najlepsi pracownicy Nokii(oni stworzyli N9), którzy nie zgadzali się z obecną polityką Nokii, a raczej pozostałości po Nokii. Więc odeszli i razem z potężnym inwestorem zbudowali od nowa cały eko system, niedawno wprowadzili się do nowej siedziby której może pozazdrościć sam M$ czy Google. N9 to najbardziej innowacyjny smartphone od czasów Iphone 2G. Więc powinieneś wpierw się z nim zapoznać(bo nawet Twój najmocniejszy plastikofon nie będzie potrafił emulować Meego). Zresztą teraz nie mówimy o N9 tylko o nowych smartphone'ach jakie mają wyjść i na nowo zrewolucjonizować rynek(tak ma powstać system jeszcze lepszy od Meego). Nokie to lubiłeś, bo teraz masz popłuczyn po Nokii czy Lumie 710. ;)

Wpierw zapraszam na http://jollatides.com/ a potem możesz dalej robić  :lol:

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #645 dnia: Listopada 04, 2012, 21:00:59 pm »
Nowa firemka bez wyrobionej marki, bez zaplecza, bez rozbudowanej sieci dystrybucji rynku nie zawojuje - przynajmniej nie tak szybko, żeby warto było sobie nią zawracać głowę w najbliższym czasie. Nieważne jak bardzo rewolucyjny system stworzą i tak nie zbudują wystarczającej bazy użytkowników, żeby zapewnić mu wystarczające wsparcie.

Twoje spuszczanie się nad N9 dawno stało się nudne. W Symbianie Belle jest panel z obsługą połączeń i notyfikacji podobny w działaniu do Swipe, który wcale nie wymaga aktywnego obszaru poza ekranem. Android też zdaje się ma coś podobnego.

Aha, zabawne, że piszesz coś o "moim plastikofonie", kiedy wyraziłem chęć kupna telefonu w całości wykonanego ze szkła. lol

Unlimited

  • Gość
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #646 dnia: Listopada 04, 2012, 21:37:18 pm »
Nowa firemka bez wyrobionej marki, bez zaplecza, bez rozbudowanej sieci dystrybucji rynku nie zawojuje - przynajmniej nie tak szybko, żeby warto było sobie nią zawracać głowę w najbliższym czasie. Nieważne jak bardzo rewolucyjny system stworzą i tak nie zbudują wystarczającej bazy użytkowników, żeby zapewnić mu wystarczające wsparcie.

Twoje spuszczanie się nad N9 dawno stało się nudne. W Symbianie Belle jest panel z obsługą połączeń i notyfikacji podobny w działaniu do Swipe, który wcale nie wymaga aktywnego obszaru poza ekranem. Android też zdaje się ma coś podobnego.

Aha, zabawne, że piszesz coś o "moim plastikofonie", kiedy wyraziłem chęć kupna telefonu w całości wykonanego ze szkła. lol

Widzę że ciągle z wiedzą nie jesteś na bieżąco, pomimo że daję Ci nawet linki. Okej, jeszcze bardziej Cię wyręcze, masz tylko przeczytać.

Cytuj
Finowie, którzy dopiero kilka miesięcy temu wystąpili z Nokii, tworząc Jolla Mobile, radzą sobie coraz lepiej. W wywiadach Jussi Hurmola, CEO Jolla Mobile, podkreślał, że jego współpracownicy podróżują po świecie i próbują odświeżyć stare kontakty. To, co mieli do pokazania swoim przyszłym partnerom, musiało być naprawdę interesujące, skoro wydali aż 200 milionów euro na ekosystem dla MeeGo.

Cytuj
Nowo utworzony sojusz ma zrzeszać “najważniejszych graczy na rynku”, w tym producentów podzespołów i telefonów, operatorów oraz globalnych dystrybutorów. O zainteresowaniu nową platformą mogliśmy już usłyszeć, jednak w dalszym ciągu Finowie nie chcą ujawniać konkretnych firm. Wiadomo, że sojusz otrzymał nazwę Sailfish i prawdopodobnie przyszłe urządzenia z MeeGo będą brandowane tą marką.

Z 200 milionów euro, jakie mają zostać zainwestowane w ekosystem Sailfish, około 10 milionów pochodzi bezpośrednio od Jolla Mobile. Pokazuje to, jak dużym zaufaniem cieszy się projekt. Gigantyczna suma została przekazana na szybkie stworzenie zaplecza aplikacji i usług wokół nowej platformy.

Centrum ekosystemu będzie Cyberport Hong Kong – jedna z najlepiej usytuowanych placówek internetowych. Wybór Hongkongu ma umożliwić szybki i sprawny dostęp do zasobów ekosystemu zarówno z Chin, Europy, jak i Stanów Zjednoczonych. Według wstępnych informacji to właśnie tam mają znajdować się również usług chmurowe Sailfish.

Najważniejszym punktem sojuszu ma być system operacyjny Sailfish OS. Będzie bazował na otwartych projektach MeeGo oraz Mer Core, dodatkowo zostanie wzbogacony własnościowymi elementami członków sojuszu. System ma być gotowy do licencjonowaniu wiosną przyszłego roku. Prawdopodobnie licencjonowane będą elementy takie jak UI, a sam system pozostanie w strefie Open Source.

Możliwości systemu zostaną rozszerzone o ACL – Application Compatibility Layer. O projekcie rozwijanym przez firmę OpenMobile mogliście usłyszeć m.in. przy okazji Tizena. ACL pozwala na uruchamianie aplikacji napisanych dla Androida na innych systemach operacyjnych. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu środowiska i wirtualnej maszyny Dalvik. Twórcy tego rozwiązania zapewniają, że aplikacje uruchamiane w ten sposób nie tracą na wydajności.

Dalej masz jakieś pytania i wątpliwości.  :angel:

Powiadasz cały ze szkła, dobre sobie. :lol:

Ps. Nie rozumiesz co znaczy rewolucja z Swipe UI jaka była w Meego w 2011 roku. Jeśli przyrównujesz to do Belle, czy Androida.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 981
  • Reputacja: 132
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #647 dnia: Listopada 04, 2012, 22:22:14 pm »
Dla mnie brak jakiegokolwiek przycisku fizycznego to wielki minus. Nie można wszystkiego opierać na ekranie dotykowym.

Anyway, mam dosyć androida powoli. O ile xperia to fajny telefon, to system mnie codziennie morduje. Nie wiem czy nie przesiąść sie na lumie 800. Szkoda że Sony nie planuje nic na wp8

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #648 dnia: Listopada 04, 2012, 22:36:49 pm »
...

Fanboizm w czystej postaci. Ci najlepsi pracownicy Nokii, mając za sobą firmę wartą dziesiątki miliardów i najwyższą pozycję na rynku, nie przetrwali konkurencji Apple i Google, nie potrafili przekonać branży do całkiem udanego Symbiana i spadli prawie na samo dno. Głupotą jest wierzyć, że teraz, zaczynając od zera, zwojują cokolwiek. Z gówna bata nie ukręcisz i tyle, a ja się nie mam zamiaru w kolejny martwy system ładować.

Ps. Nie rozumiesz co znaczy rewolucja z Swipe UI jaka była w Meego w 2011 roku. Jeśli przyrównujesz to do Belle, czy Androida.

Może po prostu nie była to żadna rewolucja...
« Ostatnia zmiana: Listopada 04, 2012, 23:31:46 pm wysłana przez Iras »

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #649 dnia: Listopada 05, 2012, 01:15:51 am »
ile ma kosztować to jolla mobile??

niedługo na rynku będzie nexus 4, z mega mocnym hardwarem + gorilla glass 2 na CAŁYM telefonie za śmieszne pieniądze, dalej nowy iphone z mega bazą potencjalnych klientów oraz samsung, który jest w tej chwili liderem. do czołówki przebija się jeszcze nokia z ich wp8.

śmiem twierdzić, że jeżeli komóreczka będzie kosztowała ponad 600$, to umierze na starcie i "rewolucja" zakończy się szybciej niż na dobre się rozpocznie.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #650 dnia: Listopada 05, 2012, 02:02:57 am »
btw. na allegro już można zamawiać nowe nexusy:

16gb 1550 zł
http://allegro.pl/lg-nexus-4-nowy-16gb-i2767569960.html

8gb 1350 zł
http://allegro.pl/lg-nexus-4-nowy-8gb-i2767567416.html

trochę miazga dla:

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Unlimited

  • Gość
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #651 dnia: Listopada 05, 2012, 07:48:12 am »
Dla mnie brak jakiegokolwiek przycisku fizycznego to wielki minus. Nie można wszystkiego opierać na ekranie dotykowym.

Anyway, mam dosyć androida powoli. O ile xperia to fajny telefon, to system mnie codziennie morduje. Nie wiem czy nie przesiąść sie na lumie 800. Szkoda że Sony nie planuje nic na wp8

Właśnie że można i wychodzi to lepiej i bardziej intuicyjnie niż podczas przycisków fizycznych, poza tym nie musisz się martiwć, bo na 90% wyjdą dwie nowe wersje następcy N9 z fizyczną klawiaturą querty i bez.

Co do WP8 czy WP7.5. Na Twoim miejscu wpierw sprawdził bym ten system gdzieś na wystawie, bo możesz być poirytowany ograniczeniami jakie ma. Dziwne to bo WP6.5 był tu bardziej rozbudowany i nie miał tych wkurzających wad jakie mają jego następcy.

...

Fanboizm w czystej postaci. Ci najlepsi pracownicy Nokii, mając za sobą firmę wartą dziesiątki miliardów i najwyższą pozycję na rynku, nie przetrwali konkurencji Apple i Google, nie potrafili przekonać branży do całkiem udanego Symbiana i spadli prawie na samo dno. Głupotą jest wierzyć, że teraz, zaczynając od zera, zwojują cokolwiek. Z gówna bata nie ukręcisz i tyle, a ja się nie mam zamiaru w kolejny martwy system ładować.

Ps. Nie rozumiesz co znaczy rewolucja z Swipe UI jaka była w Meego w 2011 roku. Jeśli przyrównujesz to do Belle, czy Androida.

Może po prostu nie była to żadna rewolucja...


Widzę że nie rozumiesz historii firmy Nokia. Ci pracownicy tworzyli tylko na systemie Meego(nie mieli nic wspólnego z Symbianem). Pod koniec żywota w firmie Nokia stworzyli jeden z najpiękniejszych smartphone'ów jaki powstał, do tego oparty na genialnym interfejsie. Rewolucja była, tylko że M$ i Elop tak się jej bał że zabił ją w zarodku(miały powstać 3 smartphone'y na bazie Meego w 2011 roku, a ukazał się tylko jeden, do tego zablokowali promocje, oraz wprowadzili go na tylko określone rynki zamiast na globalny market), co i tak pozwoliło sprzedać się N9 więcej niż wszystkie Lumie z WP na pokładzie.

Jeśli myślisz że inwestorzy wykładają 200 milionów Euro, dostają wsparcie największej sieci w Azji(która przebija to co jest w Europie) , tylko po to by projekt upadł i nie pokazał nic innowacyjnego to rzeczywiście nie masz wyobraźni.

@ sOOs

Nie ma jeszcze określonych cen, pierwsza światowa konferencja 21 listopada. Co do nowego Nexusa, owszem fajny sprzęt, ale nie jarał bym się tak tym hardware'm, wyścig zbrojeń i nic więcej. Dla mnie smartphone który kosztuje powyżej 1000zł musi odpowiednio grać, mieć dobry ekran(czyli taki który swoje właściwości zachowuje także na świeżym powietrzu, oraz pewną innowacyjność jak np. nowy ekran Lumii 920), robić dobre zdjęcia i filmy(jakość dźwięku), mieć dobrą baterie, zachowaną dobrą jakość rozmów i przyjemną klawiaturę, NFC oraz płatności my wallet, wykonanie(a kysz z tanim plastikiem), oraz odpowiednie podzespoły(ale bez przesady nie daje się wkręcić w bebechy mocniejsze niż w niejednym notebooku, bo to jest zbędne), oraz oczywiście ekran nie więszy niż 4 cale(przymykam oko na 4,3 cala), bo potem to nieporęczna cegła a nie smartphone który ma być poręczny tak by móc go obsługiwać jedną ręką. Pokazowe telefony dla Januszy mnie nie jarają. I jeszcze odnośnie Nexusa, czyli znów możemy zapomnieć o tej cenie, chyba że się coś zmieni, bo przez sklep PLAY go w Polsce nie kupimy: http://www.gsmmaniak.pl/160603/google-nexus-4-mialo-tanio-wyjdzie/
« Ostatnia zmiana: Listopada 05, 2012, 08:06:36 am wysłana przez Unlimited »

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #652 dnia: Listopada 05, 2012, 10:39:44 am »
Ja myślałem, że takich wyznawców ma tylko Apple, a tutaj proszę - Nokia też ma swoich :lol:

Nexus swoją ceną za jakośc (bo wiadomo - hardware nie jest tak dobry jak np. w SGS3) miażdży wszystko, do tego jest pełne wsparcie google i aktualizacje natychmiastowe. Będzie tam wszystko śmigać płynnie, a ten następca meego ze swoim "genialnym", "rewolucyjnym" czy co tam jeszcze systemem, będzie pewnie mniej wspierany niż wp7.5 (który nawet aplikacji instagrama nie ma), a w najlepszym wypadku wyjdzie z tego coś jak Bada.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #653 dnia: Listopada 05, 2012, 10:52:38 am »
bo wiadomo - hardware nie jest tak dobry jak np. w SGS3

Sęk w tym, że S4Pro i 2GB ramu w Nexusie koszą równo z trawą nawet SGS3. Nie wiem czy jest w tej chwili na rynku równie mocny telefon, ale te popularne smoki - SGS3 i HOX na pewno zostają w tyle.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #654 dnia: Listopada 05, 2012, 10:54:41 am »
Różnie to piszą jak z tym hardwarem. Tak czy siak cena 1,5k na starcie to jest świetna sprawa i ciężko to przebić.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #655 dnia: Listopada 05, 2012, 11:02:01 am »
ja czekam do połowy grudnia, na pewno wyjdą wszystkie gówna, jeżeli są jakieś, do tego czasu i kupuję, tzn. ziomek z angli mi kupi i przywiezie pod choinkę :)

Unlimited

  • Gość
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #656 dnia: Listopada 05, 2012, 11:03:45 am »
Przecież macie u góry napisane że 1500zł to tylko poprzez sklep PLAY który w Polsce nie istnieje, więc zapomnijcie że kupicie Nexusa 4 w tej cenie oficjalnie w Polsce. Cena detaliczna to okolice 600 Euro(przynajmniej tak to urządzenie wyceniło LG na Europe).
« Ostatnia zmiana: Listopada 05, 2012, 11:05:22 am wysłana przez Unlimited »

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #657 dnia: Listopada 05, 2012, 11:08:16 am »
Przecież macie u góry napisane że 1500zł to tylko poprzez sklep PLAY który w Polsce nie istnieje, więc zapomnijcie że kupicie Nexusa 4 w tej cenie oficjalnie w Polsce. Cena detaliczna to okolice 600 Euro(przynajmniej tak to urządzenie wyceniło LG na Europe).

czy ty czytać umiesz?


tzn. ziomek z angli mi kupi i przywiezie pod choinkę :)
+ allego
więc WTF?

Unlimited

  • Gość
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #658 dnia: Listopada 05, 2012, 11:11:19 am »
To że tu tkwi haczyk, problemy z gwarancją u LG w Polsce itd. Spodziewam się jeszcze innych zabezpieczeń, ale to czas pokaże.

"Some troubling reports are starting to appear, warning us that the LG Nexus 4's price may differ greatly, depending on where you purchase it from.

It seems that Google's Play Store will be the only storefront offering the latest Nexus handset at the astonishing starting price of $300 (or EUR 300). Everywhere else, where LG is going to be the supplier of the device, it's going to cost much more than that. Spain's Phone House, for example, which is a counterpart of the UK's Carphone Warehouse, reports that LG has offered the device at a recommended price of EUR 599 - twice as expensive as what Google has announced! Similar information is coming from sources in Austria and Denmark, too, with reported prices ranging from EUR 549 to EUR 599.

Of course, if you live in a country where Google's online hardware store is accessible, this isn't that much of a problem, but if you don't, and you planned on buying the handset from elsewhere, we can imagine this is one piece of news that you won't like much. Right now, Google can sell the Nexus 4 through its Play Store in the following countries: Australia, France, Germany, Spain, Canada, United Kingdom, United States."

Ps. Ja czytać potrafię, a Ty
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
. Widzę że bardzo osobiście wszystko odbierasz, może rozładuj w jakiś sposób emocje. ;)
« Ostatnia zmiana: Listopada 05, 2012, 11:13:28 am wysłana przez Unlimited »

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #659 dnia: Listopada 05, 2012, 11:17:45 am »
Ile to to będzie trzymało na baterii? Takie bebechy, ekran >4 cali. Pojedzie z jeden dzień, jest gdzieś jakieś info?

Unlimited

  • Gość
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #660 dnia: Listopada 05, 2012, 11:19:16 am »
Ile to to będzie trzymało na baterii? Takie bebechy, ekran >4 cali. Pojedzie z jeden dzień, jest gdzieś jakieś info?

Bateria to mocarzem nie jest:

http://www.phonearena.com/news/Peak-behind-LG-Nexus-4-back-cover-shows-replaceable-battery_id36266

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #661 dnia: Listopada 05, 2012, 11:22:58 am »
Różnie to piszą jak z tym hardwarem. Tak czy siak cena 1,5k na starcie to jest świetna sprawa i ciężko to przebić.

SGS3 na rynek amerykański ma 2x1.5 GHz Krait zbliżony architekturą do ARM-Cortex A15, Adreno 225 i 2GB ram, a Nexus 4 4x1.5GHz Krait (to samo co w SGS3, ale cztery rdzenie), Adreno 320 i tyle samo ramu. SGS3 na międzynarodowy rynek ma jakiś procek Samsunga 4x1.4 GHz bazujący na ARM-Cortex A09 i tylko 1GB ramu. Teoretycznie więc nie ma tu o czym dyskutować. Czysty Android też pewnie zrobi swoje.

To że tu tkwi haczyk, problemy z gwarancją u LG w Polsce itd. Spodziewam się jeszcze innych zabezpieczeń, ale to czas pokaże.

Ciekawe gdzie pobiegniesz z gwarancją, jak ci się te popłuczyny po Nokii z importu zepsują.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #662 dnia: Listopada 05, 2012, 11:26:30 am »
Ile to to będzie trzymało na baterii? Takie bebechy, ekran >4 cali. Pojedzie z jeden dzień, jest gdzieś jakieś info?

Bateria to mocarzem nie jest:

http://www.phonearena.com/news/Peak-behind-LG-Nexus-4-back-cover-shows-replaceable-battery_id36266
Nie jest źle. Bateria wymienialna (choć konieczne odkręcenie kilku śrubek), pojemność 2100 mAh, gdzie w Soli mam niewymienialne ogniwo 1320 mAh i dzień (dwa, trzy bez zabawy) trzyma. Myślę, że spokojnie ze dwa dni przy względnie małej zabawie będzie śmigać.

Unlimited

  • Gość
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #663 dnia: Listopada 05, 2012, 11:27:51 am »
@ Iras

Zakładasz że od razu się zepsuje. Dobry z Ciebie wizjoner. Ja nie wtopiłem prawie 700zł za popłuczyn Nokia made ich china jak Ty obecnie. Na szczęście masz gdzie się jeszcze ewakuować. ;)

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #664 dnia: Listopada 05, 2012, 20:27:22 pm »
Zakładasz że od razu się zepsuje. Dobry z Ciebie wizjoner.

Ty za to zakładasz, że Nexus się zepsuje...

inż. Oscyp

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 20-01-2010
  • Wiadomości: 4 132
  • Reputacja: 63
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #665 dnia: Listopada 05, 2012, 20:56:09 pm »
Unlimited hehe.
SW-5606-3156-4802

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #666 dnia: Listopada 06, 2012, 06:15:05 am »
za aukcją na allegro:



Unlimited

  • Gość
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #667 dnia: Listopada 06, 2012, 07:34:05 am »
Zakładasz że od razu się zepsuje. Dobry z Ciebie wizjoner.

Ty za to zakładasz, że Nexus się zepsuje...

Tak bo to ciągle LG. Swego czasu jak pracowałem w Orange to miałem kilka szkoleń z LG i mogę się tylko zaśmiać. hah hah hah ;D

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #668 dnia: Listopada 06, 2012, 07:46:33 am »
Ja jebie :lol:

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #669 dnia: Listopada 06, 2012, 09:01:23 am »
Wiadomka, LG to niegdysiejszy GoldStar, a jak mi tatko mówił, to był straszny szrot, nawet polskie telewizory i radia Zenit były bardziej wytrzymałe. Do takiego Sanyo, GS nie miał nawet podbicia.

:troll:

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 981
  • Reputacja: 132
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #670 dnia: Listopada 06, 2012, 11:04:56 am »
Jak to jest z tym Windows Phone, a raczej z jego sklepem. Myślałem coś o Lumii 800 ( niestety Android mnie wykańcza powoli ), ale nie wiem jak z dostępnością programów, których na Androidzie jest zatrzęsienie i są bardzo przydatne. Codziennie używam bzwbk, play.pl, czy jak dojade.pl, szybciej działa i nie trzeba używać przeglądarki.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #671 dnia: Listopada 06, 2012, 11:10:05 am »
niestety Android mnie wykańcza powoli
A co Ci się konkretnie nie podoba w Andku, że psioczysz mocno?

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #672 dnia: Listopada 06, 2012, 11:12:05 am »
Jak to jest z tym Windows Phone, a raczej z jego sklepem. Myślałem coś o Lumii 800 ( niestety Android mnie wykańcza powoli ), ale nie wiem jak z dostępnością programów, których na Androidzie jest zatrzęsienie i są bardzo przydatne.

http://www.windowsphone.com/pl-pl/store

Codziennie używam bzwbk, play.pl, czy jak dojade.pl, szybciej działa i nie trzeba używać przeglądarki.

Zostań przy androidzie.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 981
  • Reputacja: 132
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #673 dnia: Listopada 06, 2012, 11:19:36 am »
niestety Android mnie wykańcza powoli
A co Ci się konkretnie nie podoba w Andku, że psioczysz mocno?

Po prostu się pierdoli, co jakis czas muszę wyłączać telefon bo coś z systemem się chyba je**e.

Wygląda to tak, włączam album ze zdjęciami i co chwila jakby mi się wszystkie zdjęcia odświeżały, ekran jakby mrugał, ciężko to wyjaśnić. Włączam przeglądarkę, wirtualna klawiatura mi notorycznie znika i nic nie da się wklepać. Włączam jakąś gierkę, przykładowo Angry Birds i gra ciągle się pauzuje. Pomaga tylko reset telefonu, inaczej będzie to ciągle denerwować.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 263
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #674 dnia: Listopada 06, 2012, 11:21:52 am »
Tak mialem na turbo-slabej xperii x10 mini pro. Na Soli nie zauważyłem takich rzeczy.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #675 dnia: Listopada 06, 2012, 11:35:14 am »
Na Soli nie zauważyłem takich rzeczy.

niestety Android mnie wykańcza powoli
To nie Android, a telefon Cię wykańcza. Punkt widzenia jak widać zależy od posiadanego urządzenia, na którym śmiga system ;)

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #676 dnia: Listopada 06, 2012, 11:36:48 am »
No to pewnie czas zainwestować w coś mocniejszego (np. Nexus 4). Ewentualnie możesz poczekać na telefon od Jolla Mobile, ale nie wiem jak tam z aplikacjami - tu by się musiał Unlimited wypowiedzieć  :troll:

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 981
  • Reputacja: 132
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #677 dnia: Listopada 06, 2012, 11:47:49 am »
Tyle, że Sola i Xperia U są identyczne. A problem występuje raz dziennie ot tak z dupy.  :roll:

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 976
  • Reputacja: 120
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #678 dnia: Listopada 06, 2012, 12:05:17 pm »
Na Soli nie zauważyłem takich rzeczy.

niestety Android mnie wykańcza powoli
To nie Android, a telefon Cię wykańcza. Punkt widzenia jak widać zależy od posiadanego urządzenia, na którym śmiga system ;)

Heh, ja mam ten sam telefon i u mnie zero problemów, więc jednak to nie wina urządzenia.

@Moldar, wgraj sobie inny, nie zbugowany ICS. Najwidoczniej ten z Plusa, czy Play ma jakieś problemy. Indyjski śmiga aż miło. Zero problemów.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #679 dnia: Listopada 06, 2012, 12:06:48 pm »
Aha, no tak. Ja w Soli nie mam Andka 4, który jak na razie do szczęścia nie jest mi potrzebny.