Autor Wątek: Wii U - Wątek główny  (Przeczytany 400385 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

lupinator

  • Gość
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #680 dnia: Września 14, 2012, 17:51:49 pm »
Dobrą zagrywką ze strony M$ i Sony byłoby zaprezentowanie next-genów na TGS. Pokazać wypasioną grafikę, nawet jakieś rendery i rzucić hasło, ze premiera w 2013 roku i skutecznie by odwrócili uwagę i zniechęcili do kupna teraz next-gena.

Teraz WiiU jako najmocniejszy sprzęt na rynku na niektórych osobach może robić wrażenie, ale jakby zestawić gry na konsolę N z grami na PS4 i XBOX3 to WiiU wyglądałoby jak przestarzały sprzęt (BTW czym właściwie jest).
Również ta mi się wydaje i zapewne Wii U załapie sporą falę dzięki ludziom wygłodniałym nowej generacji. Swoją drogą zapowiedź nowej konsoli Microsoftu na TGSie jest ostatnią rzeczą jakiej bym się spodziewał od rynku gier wideo.

monio4

  • Nintendofanboj
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 2 948
  • Reputacja: 25
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #681 dnia: Września 14, 2012, 18:43:08 pm »
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
Pipeline produkcji gameartu jest taki sam niezależnie czy robisz go w blenderze, lw, maxie, majce, modo czy czymkolwiek innym. To cięcie które piszesz to nie optymalizacja tylko Retopologia o której wcześniej mówiłem. Jesteś tak bardzo nie w temacie grafy że musiałbym ci pisać strony jak teraz wygląda branża i jej narzędzia. Tylko nie widzę potrzeby. Skanery 3d... ja pierdole, skąd ty to żeś wytrzasnął. :D

nie twierdzę, że jestem specem bo nim nie jestem ale czuję, że mam znacznie większą wiedzę w tym temacie niż Ty
Critical hit. :lol: Tydzień temu skończyłem robić zlecenie dla Alverni - największego studia postprodukcji filmowej w polsce, właśnie proces retopologii modelu + malowanie tekstury. Zaryzykuje stwierdzenie że chyba jednak troszeczkę znam temat. :lol: Ty kurwa nie wiesz do kogo piszesz panie specjalisto. Jak tak wymiatasz 3d to może jakaś mała rywalizacja na modelowanie?  :roll: No i propsy za personalną dojebkę w temacie kabla do wii. Wymiatasz.
« Ostatnia zmiana: Września 14, 2012, 18:46:56 pm wysłana przez monio4 »

bandi

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 08-10-2005
  • Wiadomości: 487
  • Reputacja: 0
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #682 dnia: Września 14, 2012, 19:32:48 pm »
Monio naucz sie w koncu czytac ze zrozum8eniem - jaka ja ci krzywde znowu wyrzadzilem w temacie wiiu - napisalem o comp9n3ncie ktory da sie latwo prz3jsciowka podpiac pod np zlacze vga ale jak masz tylko hdmi to mozesz miec problem

Co do grafiki 3d wyraznie ci napisalem ze specem nie jestem ale i ty widze ze tez nie - costam moze potrafisz ale nie robi to z ciebie boga
« Ostatnia zmiana: Września 14, 2012, 19:47:27 pm wysłana przez bandi »

Maciomaniak

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 01-08-2005
  • Wiadomości: 1 253
  • Reputacja: 6
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #683 dnia: Września 14, 2012, 20:10:44 pm »
ZombiU będzie w 1080p. Podobnie jak Black Ops II, Assassin's Creed 3 i Mass Effect 3. Rayman Legends, NSMBU też 1080p - mnoży się tych gierek w takiej rozdzielczości, ale absolutnie mnie to nie dziwi - gorzej, gdyby one nie powstawały.

Zakładając, że pierwsza generacja na Wii U wygląda tak samo/lepiej, jak ostatnia na X360 i PS3, to liczę na to, że Zelda od Nintendo, razem z Metroidem pokażą prawdziwe pazurki :)

monio4

  • Nintendofanboj
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 2 948
  • Reputacja: 25
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #684 dnia: Września 14, 2012, 21:05:55 pm »
Bani- Taka różnica że ty ciągle pieprzysz bzdury a ja je poprawiam żeby dezinformacja nie leciała w eter. Na jakich podstawach próbujesz się porównywać do mojego doświadczenia w temacie. lol
Jest sporo ludzi w życiu werteksa nie przesunęli a wiedzą tak ogółem jak się robi taką grafikę, ty do tych osób nie należysz co udowadniasz każdym kolejnym postem. Nie ogarniasz po co jest hi-poly, jakieś skanery wymyślasz, nie kumasz co to optymalizacja a co to retopologia, jak tego nie wiesz to co ty niby wiesz? Ogólnodostępna wiedza którą można przyswoić w tydzień na poziomie podstawowej teorii, jeśli tylko ktoś zainteresuje się tematem.
Taka radykalna różnica jesteś laikiem a ja jestem profesjonalistą któremu za to płacą. Może lepiej posłuchać kogoś kto siedzi w branży 3d, niewiele bo rok roboty + 3 nauki ale to więcej niż twoje zero + zero, rajt? Przy tobie jestem specjalistą. Jak zamierzasz dalej mnie dyskredytować to najpierw pokaż swoje prace, chce zobaczyć jak prowadzisz siatkę, porównamy. :lol:

Nie tylko do bandiego- Ciekawostka edukacyjna w temacie skanerów 3d i ludzi.
Skanowanie 3d to technologia możliwa od dosyć dawna. Skanery o wyśmienitej jakości i cenach akceptowanych dla średnich studiów deweloperskich są na rynku od ponad pół dekady. Nowe technologie przetwarzania obrazu i chociażby kinekt niedługo dadzą szerokim masom dostęp do skanowania 3d w znośnej jakości. Jednak wbrew rozwojowi technologii skanowanie ludzi i umieszczanie ich w grach czy filmach nie stało się standardem i nie zapowiada się żeby w najbliższych latach coś się zmieniło bo tu już nie chodzi o dokładność skanerów.
Skany które da się przechwycić tymi urządzeniami zawsze wymagają poprawek wykonanych przez człowieka a następnie konwersji na model taki który może być animowany w grze czy filmie. Ciekawa sprawa że bardzo często przy modelach kobiet niektóre cechy są uwydatniane bo zwykłe skany wyglądają dużo mniej kobieco niż w skanowana osoba w rzeczywistości, psikus.
Robota przy takich skanach jest na tyle trudna że wymaga od osoby obrabiającej model doskonałej znajomości anatomii i ogromnego wyczucia. Ktoś kiedyś policzył że wyrobienie sobie wiedzy o anatomi i wyczulenie w sobie takiej wrażliwości na formę to średnio 5 lat nauki w trybie akademickim. Tutaj dochodzimy do sedna sprawy. Osoby które mają umiejętności wystarczające żeby przerabiać takie skany na odpowiednim popziomie równie dobrze potrafią wyrzeźbić te same postaci tylko w oparciu o zdjęcia oraz o swoją wiedzę i wyczucie. :D Dla mistrza w swoim fachu często praca od zera ze zdjęciami to szybsza technika niż przerabianie skanu. Oczywiście trudniej uzyskać perfekcyjną dokładność z modelem ale i tak przy konwersji na model do gry muszą powstać jakieś minimalne różnice z powodu uproszczenia modelu. W topowych grach większość postaci które są wzorowane na żywych ludziach jest robiona właśnie w taki sposób. Przykładowo MassEffect czy gierki z piłkażami. Skany częściej są wykorzystywane w filmach gdzie siatki postaci mogą być dużo dokładniejsze i oczywiście wymagany jest możliwie największy realizm. Tu też wymaga się od grafika największych umiejętności. W takim Avatarze główne postaci były modelowane w oparciu o skany przez Scotta Pattona który swoją robotę w branży zaczął na początku lat 90 jako charakteryzator. Prawie 20 lat doświadczenia zanim zaczął robotę przy Avatarze. Robotę o tyle trudną że musiał dokładnie zachować cechy aktorów wpasowując się w zmyśloną anatomię. To jest skill, tego nie da się wyczytać z netu. :)
To tyle. Żeby potem jeden z drugim nie rozsiewał bzdur jak to sie teraz wszystko skanuje w 3d i wrzuca do gierek.

Maciomaniak- Mass Effect 3 przypadkiem nie będzie w tylko 720p? Jakieś źródło? Nawet jak będzie to raczej nie wina konsoli tylko lenistwa deweloperów. Pewnie prosta konwersja z XO.
« Ostatnia zmiana: Września 14, 2012, 21:07:58 pm wysłana przez monio4 »

Figaro

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 13-11-2008
  • Wiadomości: 66
  • Reputacja: 1
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #685 dnia: Września 15, 2012, 12:44:47 pm »
Dobrą zagrywką ze strony M$ i Sony byłoby zaprezentowanie next-genów na TGS. Pokazać wypasioną grafikę, nawet jakieś rendery i rzucić hasło, ze premiera w 2013 roku i skutecznie by odwrócili uwagę i zniechęcili do kupna teraz next-gena.

Teraz WiiU jako najmocniejszy sprzęt na rynku na niektórych osobach może robić wrażenie, ale jakby zestawić gry na konsolę N z grami na PS4 i XBOX3 to WiiU wyglądałoby jak przestarzały sprzęt (BTW czym właściwie jest).
Również ta mi się wydaje i zapewne Wii U załapie sporą falę dzięki ludziom wygłodniałym nowej generacji. Swoją drogą zapowiedź nowej konsoli Microsoftu na TGSie jest ostatnią rzeczą jakiej bym się spodziewał od rynku gier wideo.

Tym bardziej, że MS nie pojawi się na TGS.

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #686 dnia: Września 15, 2012, 13:52:22 pm »
Meatboy, Limbo, Flower, Minecraft, Jurney, pierdolisz, fanboisz. ;)
Wobec gierek z psn są dużo mniejsze wymagania jeśli chodzi o grafę niż wobec ,,dużych" tytułów. Nikt nie chce od nich, aby wyglądały jak GoW czy Crysis 2.

Przykłady potwierdzające moją teorię: Yakuza 3,4, Binary Domain, Nier czy Bayonetta (w wersji na ps3). Tak na szybko. Wszystkie te gry sa niesamowicie grywalne, kuleją jednak graficznie, co odbija się na ich ocenach i sprzedaży. Taki Nier to najlepszy jrpg na ps3 (przynajmniej fabularnie), a został totalnie zignorowany przez przeciętnego gracza, bo wygląda jak gra z ps2. 

 No i nie jestem fanbojem NN. W domu mam tylko konsole od Sony :)

Podle danych z dupy VGChartz:

Japońskie gierki bez grafiki na konsole gdzie sprzedają się tylko gierki z grafiką:

NIER                                          (PS3)----0.49   (X360)----0.24  // 0.73
DARK SOULS                              (PS3)----1.15   (X360)----0.50  // 1.89
DEMON' SOULS                          (PS3)----1.64                            //  1.07
STAR OCEAN TLH/I                     (PS3)----0.58   (X360)----0.71  // 1.29
VALKYRIA CHRONICLES              (PS3)----1.07                            //  1.07
WHITE KNIGHT CHRONICLES      (PS3)----0.84                            //  0.84
WHITE KNIGHT CHRONICLES 2   (PS3)----0.52                            //   0.52
TALES OF VESPERIA                    (PS3)----0.37    (X360)----0.62  //  1.00
TALES OF XILLIA   (JP)                 (PS3)----0.66                            //  0.66
TALES OF GRACES F                      (PS3)----0.65  (JP)---0.39         //  0.65
RESONANCE OF FATE                   (PS3)----0.62  (X360)----0.29   //  0.91
DISGAEA 3                                    (PS3)----0.40                            //  0.40
DISGAEA 4                                     (PS3)----0.41                           //  0.41
BLUE DRAGON                                                       (X360)----0.85   //  0.85
ETERNAL SONATA                           (PS3)----0.35  (X360)----0.26   //   0.60



vs japońskie gierki bez grafiki, gdzie niektóre z nich mają lepszą grafikę od tych powyżej, na konsolę gdzie grafika się nie liczy:

TALES OF SYMPHONIA: DOTNW       WII----0.47
TALES OF GRACES   (JP)                   WII----0.22
XENOBLADE                                     WII----0.72
THE LAST STORY                               WII----0.39
ARC RISE FANTASIA                          WII----0.18

VALKYRIA CHRONICLES II                 PSP----0.47


Także fanzol dalej.




bandi

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 08-10-2005
  • Wiadomości: 487
  • Reputacja: 0
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #687 dnia: Września 15, 2012, 15:21:09 pm »
Bayoneta i slaba graficznie LOL. Nawet na ps3 mimo ze nie platinum games robilo konwersje to daje rady. Co do nier musze sie zgodzic - brzydka grafa ale sama gra bardzo dobra

Kolejna sprawa to wyskoczenie z nowa generacja - takie ogloszenie nie zaszkodzi Wii U - konsola sie sprzeda coby nie pokazala konkurencja. Malo tego - jesli np sony chce odebrac klientele nintendo go powinni sie wstrzymac z wypuszczaniem dodatku pozwalajacego uzywac vity jako cross controler do ps3 i lbp.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 982
  • Reputacja: 132
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #688 dnia: Września 15, 2012, 18:29:19 pm »
Tylko że takie dodatki niewiele i tak dadzą, na WiiU trzeba wykorzystać tablet, nawet do pokazania mapki, ale trzeba. Na PS3 będzie pewnie nijako, Sony jakoś nie potrafi rozwijać swoich pomysłów, tak samo jak było z remote play w psp. Pewnie tylko gry od Sony będa miały taką możliwość zabawy, a i tak nie wszystkie.

Dlatego uważam, że obniżka ceny może dużo pomóc, a jeśli zapowiedzą jeszcze konsolę z przecieków, gdzie jedna z wersji będzie miała pamięć flash z 16GB, to może być strzał w dziesiątkę. WiiU nie jest nową generacją i dla przeciętnego użytkownika różnic wielkich między konsolami to nie będzie. Pomijam fakt, ze kupno PS3 z 16GB to żart, ponieważ część gier wymaga instalacji.

bandi

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 08-10-2005
  • Wiadomości: 487
  • Reputacja: 0
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #689 dnia: Września 15, 2012, 19:30:33 pm »
Mnie 16GB model PS3 nie interesuje, jeśli to prawda, że dostaniemy rozsuwany napęd to  jest to moim zdaniem największy fail. Tak samo jakby Nintendo zrezygnowało ze slot-in'a. Wiadomo - taki napęd więcej kosztuje ale czegoś takiego się nie tnie kosztami.

Co do ceny - owszem niższa cena Ps3 i X360 sprawiłaby, że na święta dzieciaki dostałyby własnie taką konsolę nawet jakby piszczały dzień w dzień o Wii U. Ale patrząc już na to, że X360 + marny Kinect i Ps3 w zestawie z Movami kosztuje prawie tyle co Wii U to nie ma szans - konkurencja leży na łopatkach.

Oczywiście nie do końca mówię o naszym rynku, gdzie jest mniejsza świadomość marki Nintendo. U nas może się okazać, że ktoś wybrałby znacznie słabsze PS3 bo to przecież Playstation a "Nintendo to pewnie jakaś podróbka" :D

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 982
  • Reputacja: 132
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #690 dnia: Września 15, 2012, 19:49:56 pm »
Ee tam, w PStwo też była badziewna klapka, a jakoś konsola się sprzedawała, to już jest powoli koniec tej generacji, więc taka konsola po kosztach jest jak znalazł. Zresztą zobaczymy, może znów okaże się, że to tylko plotki.

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #691 dnia: Września 15, 2012, 21:03:29 pm »
Oczywiście nie do końca mówię o naszym rynku, gdzie jest mniejsza świadomość marki Nintendo. U nas może się okazać, że ktoś wybrałby znacznie słabsze PS3 bo to przecież Playstation a "Nintendo to pewnie jakaś podróbka" :D
A co powiesz mniejszej świadomości marki Nintendo na temat odtwarzacza DVD/BD i cyfrowego wyjścia optycznego w Wii U?

bandi

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 08-10-2005
  • Wiadomości: 487
  • Reputacja: 0
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #692 dnia: Września 15, 2012, 21:30:02 pm »
Osoba, która się nie zna czesto kupuje najpierw TV z odtwarzaczem a dopiero potem dokupuje konsole. Czasami występuje ten zbieg okoliczności, że ktoś kupuje TV myśli o filmach i o graniu i wtedy albo wcześniej się dowie o odtwarzaczu bluray w PS3 albo od sprzedawcy - wiem coś o tym - pracowałem w tej branży swego czasu, jakiś czas temu byłem w sklepie i widziałem sytuacje jak "dres" pytał kierownika czy może oddać bluray bo okazało się, że w ps3 jest

Generalnie powyższe zagadnienie można przekreślić, bo to nie jest na temat - ktoś kto kupuje konsole jako prezent nie myśli o tym co ona ma tylko czy zadowoli odbiorcę pod względem rozrywkowym, czyli do czego ten sprzęt został stworzony. Nintendo w innych krajach ma na tyle rozwiniętą świadomość marki - i to nie tylko dzięki masakrycznej sprzedaży Wii ale już za czasów SNESa i N64 sobie wyrobiły markę. Do tego dodać pokemony, mario itd i mamy prezent w postaci Nintendo gwarantowany

Cytat żony mojego kolegi, który zamierzał sobie kupić x360 - "czy jest na to mario" - i wszystko na temat ;D

dante0

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 22-07-2008
  • Wiadomości: 1 323
  • Reputacja: 26
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #693 dnia: Września 15, 2012, 22:20:17 pm »
Także fanzol dalej.
Wii była konsolą dla casuali czyli matek, żon, babć, dziadków, nastolatek, wszystkich, tylko nie dla graczy. Jak ktoś chciał sobie poćwiczyć czy pomachać pilotem przy jakiejś popierdółce to kupował właśnie tę konsolkę. Tych jrpgów które wymieniłeś nie miał za bardzo kto kupić i w nie grać. Sprawa z Wiiu może wyglądać inaczej, bo chyba Nintendo zauważyło, że popełniło błąd waląc zbytnio w casualowy target i  na starcie sypie multiplatformami oraz grami na wyłączność typu Bayo 2 czy ZombieU. Tak jakby starało się od razu pokazać, że na WiiU hardcorowy gracz też coś dla siebie znajdzie. Poczekajmy, niech WiiU zaistnieje na rynku, wtedy porównamy sobie słupki sprzedaży.

@bandi
Nie ja twierdzę, że Bayo wygląda do dupy. Dla mnie ta gra jest graficznie piękna. Chodziło mi o przeciętnych użytkowników ps3. Poczytaj fora i wątki z Bayo to zobaczysz jak ludzie narzekają na grafę.  Najlepsze są teksty, że Bayonetta jest do dupy, bo wygląda gorzej niż na iXie  :roll:
« Ostatnia zmiana: Września 15, 2012, 22:23:23 pm wysłana przez dante0 »

bandi

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 08-10-2005
  • Wiadomości: 487
  • Reputacja: 0
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #694 dnia: Września 16, 2012, 17:53:03 pm »
Dante0 i tu jest pies pogrzebany i dlatevo nie biore sobie do serca wypowiedzi innych - mialem bayo na x360 przeszedl3m sprzedalem i po jakims czasie kupilem wersje na ps3 - roznica nie jest na tyle duza aby narzekac - wrecz niezauwazalna. 2 tej konwersji glownie kulal czas ladowan8a ale zostal poprawiony patchem

Co do wymagan graficznych - ja mam wymagania porownywalne co do estetyki itd ale rozumiem, ze nie w kazdej grze jest to najwazniejsze i wtedy sprawdzam czy ukonczenie gry cos mi wniesie. Nawet niehce wymieniac jakie crapy ukonczylem a ktore sam ocenilbym na przynajmniej 8/10

Takie tez jest Wii - to bardzo dobra platforma do eksperymentowania, wiec nid dostawalismy samych sl8cznych klonow tej samej mechaniki znanej z pierwszej gry ktora osiagnela sukces - np z gearsow

monio4

  • Nintendofanboj
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 2 948
  • Reputacja: 25
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #695 dnia: Września 16, 2012, 22:25:52 pm »
Za czarną wersje niecałe 1100pln w stanach i 1600pln w polsce. Jeszcze nic pewnego na bank ale...

bandi

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 08-10-2005
  • Wiadomości: 487
  • Reputacja: 0
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #696 dnia: Września 16, 2012, 23:33:01 pm »
Za czarną wersje niecałe 1100pln w stanach i 1600pln w polsce. Jeszcze nic pewnego na bank ale...

Preorder np w Muve mówi o 1499 zł - "znafffco" ;P

lupinator

  • Gość
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #697 dnia: Września 17, 2012, 12:56:30 pm »
Za czarną wersje niecałe 1100pln w stanach i 1600pln w polsce. Jeszcze nic pewnego na bank ale...
Ziomek od kliku dni są preordery w polskich sklepach.

monio4

  • Nintendofanboj
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 2 948
  • Reputacja: 25
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #698 dnia: Września 17, 2012, 20:03:41 pm »
no właśnie mówiłem o cenie ultimy

lupinator

  • Gość
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #699 dnia: Września 17, 2012, 20:05:25 pm »
no właśnie mówiłem o cenie ultimy
Czyli masz jakieś przecieki? Kto zamówi teraz, stówka taniej  8)

monio4

  • Nintendofanboj
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 2 948
  • Reputacja: 25
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #700 dnia: Września 17, 2012, 20:16:02 pm »
Pierwsza jaką pokazali była 1599.

bandi

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 08-10-2005
  • Wiadomości: 487
  • Reputacja: 0
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #701 dnia: Września 18, 2012, 11:08:26 am »
Mam zla nowine - wszedzie sie wyczerpaly limity preorderow na czarna wersje. Pewnie cos doprodukuja ale moze byc ciezko. Swoja droga samo nintendo jest dosyc zaskoczone tym

lupinator

  • Gość
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #702 dnia: Września 18, 2012, 13:59:04 pm »
Mam zla nowine - wszedzie sie wyczerpaly limity preorderow na czarna wersje. Pewnie cos doprodukuja ale moze byc ciezko. Swoja droga samo nintendo jest dosyc zaskoczone tym
Do premiery jeszcze 70 dni, także sądzę, że i teraz i później nie będzie problemu z nabyciem czarnuli. No i to by był jakiś komsos, jakby Wii U po raz kolejny dojebało wynikami sprzedaży Sony i Microsoftowi. Gdzie się podział zdrowy rozsądek?

monio4

  • Nintendofanboj
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 2 948
  • Reputacja: 25
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #703 dnia: Września 18, 2012, 14:05:54 pm »
A był kiedykolwiek? Patrz apple. lol

lupinator

  • Gość
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #704 dnia: Września 18, 2012, 14:07:53 pm »
A był kiedykolwiek? Patrz apple. lol
Fakt :(

Lem++

  • Global Moderator
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 07-11-2008
  • Wiadomości: 10 698
  • Reputacja: 209
  • 07.11.2008 - 16.08.2010 †
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #705 dnia: Września 18, 2012, 15:01:16 pm »
Mnie tez zaczyna hype brac : ((((
Ale to bardziej ze wzgledu na tytuly z Wii w ktore nie gralem :mad:

svonston

  • Gość
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #706 dnia: Września 18, 2012, 15:13:26 pm »
To ekonomiczniej bedzie kupic Wii.

Lem++

  • Global Moderator
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 07-11-2008
  • Wiadomości: 10 698
  • Reputacja: 209
  • 07.11.2008 - 16.08.2010 †
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #707 dnia: Września 18, 2012, 15:17:53 pm »
No, ale po co teraz kupowac Wii skoro Wii U ze wsteczna kompatybilnoscia jest na horyzoncie? IMO lepiej brac next gena.

svonston

  • Gość
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #708 dnia: Września 18, 2012, 15:19:17 pm »
WiiU to koszt co najmniej 2,5 raza wiecej niz Wii, a jak na razie chyba nie ma killerow na ta konsole. Wziac Wii, pograc w tytuly, w ktore sie chce zagrac, za rok sprzedac Wii tracac 100 zl i kupic tansze o 100 zl WiiU to chyba lepszy biznes, niz kupic od razu WiiU za 1200-1600 zl i grac w gierki z poprzedniej generacji.

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #709 dnia: Września 18, 2012, 15:20:56 pm »
Ja mam inny pomysł. Olać Nintendo bo i tak ch**owe gierki mają  :angel:

Lem++

  • Global Moderator
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 07-11-2008
  • Wiadomości: 10 698
  • Reputacja: 209
  • 07.11.2008 - 16.08.2010 †
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #710 dnia: Września 18, 2012, 15:21:24 pm »
Tylko, ze ja nie sprzedaje gierek/sprzetu. Jakbym teraz kupil Wii to byloby u mnie juz na zawsze.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 263
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #711 dnia: Września 18, 2012, 15:22:03 pm »
Ja mam inny pomysł. Olać Nintendo bo i tak ch**owe gierki mają  :angel:
Ten to czasem coś mądrego powie.

monio4

  • Nintendofanboj
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 2 948
  • Reputacja: 25
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #712 dnia: Września 18, 2012, 15:24:44 pm »
svon- Ale przez rok nie będzie miał możliwości pogrania w te pare spoko gier z wiiu więc z czegoś rezygnuje jednak.

Ja też sie hajpuje ale po 3dsie nie mam zamiaru kupować żadnego sprzętu wcześniej niż pół roku po premierze. Na psvita też się hajpowałem i miałem wtedy kasę żeby je kupić i na szczęście tego nie zrobiłem.

svonston

  • Gość
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #713 dnia: Września 18, 2012, 15:29:33 pm »
Tylko, ze ja nie sprzedaje gierek/sprzetu.
Nie rozumiem tej zasady, ale jezeli sobie tak ustaliles, to faktycznie lepiej brac WiiU.

bandi

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 08-10-2005
  • Wiadomości: 487
  • Reputacja: 0
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #714 dnia: Września 18, 2012, 16:51:55 pm »
Nintendo to nie apple nie zarabiaja na kazdym egzemplarzu 1/2 lub nawet 2/3 z wartosci sprzetu

Ja tez mam nadzieje ze doprodukuja czarne wii u do czasu premiery. Co prawda mam w co pograc zarowno na ps3 x360 i pc ale wii u to wii u - nowy sprzet kusi tak kusil mnie 3ds i vita - mam od premiery i n8e przeszkadza mi co sie dzieje choc z vita to jest juz totalne przegiecie - z 3ds na poczatku tak kiepsk9 nie bylo moim zdan8em

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #715 dnia: Września 18, 2012, 16:54:05 pm »
WiiU to koszt co najmniej 2,5 raza wiecej niz Wii, a jak na razie chyba nie ma killerow na ta konsole. Wziac Wii, pograc w tytuly, w ktore sie chce zagrac, za rok sprzedac Wii tracac 100 zl i kupic tansze o 100 zl WiiU to chyba lepszy biznes, niz kupic od razu WiiU za 1200-1600 zl i grac w gierki z poprzedniej generacji.

no przecież sam piszesz, że biznes jest taki sam: tracisz 100 zł na wii i kupujesz o 100 zł tańsze wiiu. TO NIE LEPIEJ OD RAZU BRAĆ WIIU I NIE SRAĆ SIĘ Z KUPOWANIEM/SPRZEDAWANIEM? do tego cod w 1080p, połowa forumka powinna się jarać.

svonston

  • Gość
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #716 dnia: Września 18, 2012, 17:26:39 pm »
Nintendo to nie apple nie zarabiaja na kazdym egzemplarzu 1/2 lub nawet 2/3 z wartosci sprzetu
IKS DE

monio4

  • Nintendofanboj
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 2 948
  • Reputacja: 25
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #717 dnia: Września 18, 2012, 17:29:57 pm »
iks de 2
Bakowo na wii i jego zajebistych bebechach nie mieli takich przebitek. W końcu to aż 88 mega ramu i procek o 5 letniej (wtedy) architekturze. Chyba że mówisz o kosmicznej technologii która była w wiilocie czyli podczerwona kamerka cmos za 50 centów w hurcie oraz akcelerometry również w podobnych cenach.

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #718 dnia: Września 18, 2012, 20:38:55 pm »
Ja zlozylem preordera na dwie (na wszelki wypadek), jedna czarna i druga standardowa biala :D

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #719 dnia: Września 18, 2012, 20:40:33 pm »
Jedna do sypialni, druga do salonu?