Autor Wątek: Słuchawki  (Przeczytany 30495 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Słuchawki
« Odpowiedź #80 dnia: Września 14, 2016, 21:36:26 pm »
http://allegro.pl/jabees-bsport-bluetooth-sluchawki-sportowe-samsung-i5656132162.html#thumb/4

Eksperci, czy to są podróby?

Ale podróby czego? Przecież to jest jakiś chiński no name. Poruszasz się w obrębie takiej półki cenowej, że możesz iść do Saturna i kupić byle co.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 683
  • Reputacja: 194
Odp: Słuchawki
« Odpowiedź #81 dnia: Września 15, 2016, 00:00:21 am »
To biorę te i będzie cacy.

Murzyn polecał:



600zł na słuchawki na siłkę nie będę wydawał.
« Ostatnia zmiana: Września 15, 2016, 01:03:05 am wysłana przez Master_666 »

Lem++

  • Global Moderator
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 07-11-2008
  • Wiadomości: 10 698
  • Reputacja: 209
  • 07.11.2008 - 16.08.2010 †
Odp: Słuchawki
« Odpowiedź #82 dnia: Października 19, 2016, 19:11:15 pm »
Dobre, douszne sluchawki w cenie do 500zl? Wazny jest bas oraz dobre tlumienie halasu z zewnatrz. Ktos, cos? :P

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Słuchawki
« Odpowiedź #83 dnia: Października 19, 2016, 19:16:08 pm »
Soundmagic E10/S/M. Na droższe raczej szkoda kasy.

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Słuchawki
« Odpowiedź #84 dnia: Października 20, 2016, 18:50:15 pm »
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Słuchawki
« Odpowiedź #85 dnia: Stycznia 02, 2018, 21:03:35 pm »
Od tygodnia posiadam nowe słuchawki sony platinum i szczerze wam powiem, że tylu pieniędzy warte raczej nie są, więc dobrze, że dostałem je w prezencie.

Chciałem kupić Turtle Beach 800p, ponoć kozackie słuchawki bezprzewodowe, a i cena mocno spadła, no ale dziewczyna mnie uprzedziła.

Obecnie posiadam jeszcze pulse elite ( już mocno zniszczone) od sony i platyny działają bardzo podobnie, więc dalej skupię się na porównaniu obu słuchawek.

Na plus sony platinum
- dźwięk 3D, to naprawdę robi różnicę, w uncharted faktycznie słuchać kiedy ktoś do nas strzela z góry czy z dołu, kompletna nowość, ale niestety liczba gier to wspierających jest uboga.
- pałąk jest wygodniejszy i nie boli mnie od niego głowa, gdzie w pulsach było z tym różnie.
- wsparcie, pulsy zostały już porzucone.
- nie powinny pękać jak Goldy, ale to czas pokaże.
- możliwość wgrania motywów bezprzewodowo


A teraz w czym są lepsze pulsy:

- możliwość wgrania aż 6 motywów ( 2 w goldach i platynach)
- przy zmianie motywy mamy komunikat na jaki przełączyliśmy ( w platynach nie ma takiej informacji, na dobrą sprawę jak długo ich nie używamy, to nawet nie wiadomo jakie są zainstalowane)
- bass impact, osobiście lubiłem to mocno, choć nie zawsze używałem.
- pulse elite posiada suwaki do zmiany głośności, mixu czatu i gry czy siły bass impact. To lepsze rozwiązanie i bardziej wygodne od przycisków, które są w platynach.
- kombinacyjnie, ale pulsy można było podłączyć bezprzewodowo do dowolnej konsoli bądź sprzętu, nadajnik usb posiada wejście na mini jack.
- po prostu lepiej wyglądają.




Podsumowując, jak jest gdzieś możliwość, to polecam kupić pulsy, są to moim zdaniem najlepsze słuchawki od sony do PlayStation, bardziej bym wolał otrzymać pulse elite v2, niż platyny, które niczym szczególnym się nie wyróżniają, no może dźwięk 3D, ale liczba gier, które to używają, to może 2-3.

Do tego cena jest trochę wysoka moim zdaniem i lepiej chyba zainwestować w wspomniane wcześniej TB800p, które pewnie grają lepiej, fajnie się prezentują i mają fajną stacje dokującą. Nie wiem do końca czy działają tak samo jak słuchawki od sony, bo cenię sobie to, że uruchamiam i od razu dźwięk mi się odcina z głośników i przełącza na słuchawki.

PS. Nie kumam ciągle, dlaczego słuchawki od sony, do konsoli sony, nie mogą łączyć się z konsolą bez tych nadajników usb :lol: słuchawki sony, konsola sony i nadajnik :lol:





« Ostatnia zmiana: Stycznia 02, 2018, 21:07:20 pm wysłana przez Moldar »

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 683
  • Reputacja: 194
Odp: Słuchawki
« Odpowiedź #86 dnia: Stycznia 03, 2018, 11:21:19 am »
Bieda ten nadajnik. Serio Bluetooth jest tak dużo droższy? Chińskie słuchawki BT kosztują 20 zł z baterią i ze wszystkim to dam nadajnik to koszt 5 zł pewnie. No chyba to robią tylko po to by ich słuchawki nie do konsoli się sprzedawały za chore pieniądze.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Słuchawki
« Odpowiedź #87 dnia: Stycznia 03, 2018, 11:52:57 am »
Słuchawki BT od lat gonią RF pod względem jakości dźwięku, opóźnień czy zasięgu. Można się zastanawiać czy już dogoniły, czy jeszcze im brakuje, ale do tej pory RF było tańszym, lepszym i bezpieczniejszym wyborem.

Swoją drogą widzę, że świetnie się trzyma ekoskóra na tych słuchawkach :lol:

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Słuchawki
« Odpowiedź #88 dnia: Stycznia 03, 2018, 13:26:00 pm »
Bluetooth ugruntowany od kilku lat na rynku, Chińczycy potrafią zrobić moduły bt do słuchawek za dziesięć złotych na promocjach i bez lagów, które działają przez wynalazki typu dongle bt podłączane do ps4, więc nie powinno być żadnego problemu technicznego, tym bardziej, że wiele osób używa słuchawek i headsetów przewodowych z wejściem 3,5 mm i bezprzewodowym przesyłem sygnału przez DS4, także jak dla mnie sprawa z udostępnieniem obsługi większości dostępnych na rynku słuchawek/headsetów bt po prostu przez moduł bt konsoli, a nie dongle jest czysto licencyjna i po stronie formalnej czy tam polityki marketingowej Sony.

Podobnie, jak ograniczenie możliwości odtwarzania plików muzycznych z dysku konsoli (dość mocno zauważalne przy Wipeout Omega Collection, gdzie możliwości własnego soundtracku zostały zubożone, jeśli ktoś nie korzysta z gotowych playlist spotify, pozostaje podłączenie dysku przenośnego usb, ale wtedy zauważalny jest brak synchronizacji z akcją na ekranie, przeciwnie do wersji gry na ps3), przypominające o czasach, gdy Sony kilka/kilkanaście lat temu w swych odtwarzaczach mp3 robiło dziwne akcje z brakiem możliwości odtwarzania kilku ugruntowanych formatów, albo stosowania konwersji plików przez specjalny programik przed wrzuceniem na urządzenie, słowem, tak jak z dongle - "nie na czasie", właśnie przez dziwne rozwiązania techniczne wymuszone prawdopodobnie przez ww. wątki licencyjne, zapobieganie piractwu i ogólnie przyjętą politykę firmy. Nie rozpatrywałbym więc tego, jako kwestii technicznej, skoro przykładowo smartfony od kilku lat nie mają problemu z parowaniem większości urządzeń bt, bo to nie powinno stanowić jakichkolwiek komplikacji dla możliwości prostego parowania headsetów/słuchawek prosto z modułem bt konsoli.

Tak około tematu, mam odbiornik bt za stówkę do głośników stereo i wiadomo, melomani na złotych kablach i lampowych wzmacniaczach wyczują subtelności, ale przy codziennym użytkowaniu nie odczuwam żadnej różnicy w dźwięku, nie ma żadnego laga, albo jest na tyle niezauważalny, że spokojnie można oglądać filmy bez opóźnień w liniach dialogowych i synchronizacji dźwięku z obrazem.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 03, 2018, 13:28:02 pm wysłana przez Kert »

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Słuchawki
« Odpowiedź #89 dnia: Stycznia 03, 2018, 13:41:46 pm »
a jak wygląda kwestia jakości przez bt, da radę przesłać dts czy inny dolby?
nie wiem jak w sony, ale na moich siberia p800 zasięg jest kozacki (na całą chatę), a przy bt możliwe, że byłoby po zawodach przy oddaleniu się od konsoli. niby do grania nie przeszkadza, ale przy odkurzaniu czy innych pracach z muzyczką na słuchawkach w tle, już tak.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Słuchawki
« Odpowiedź #90 dnia: Stycznia 03, 2018, 13:59:33 pm »
Bluetooth ugruntowany od kilku lat na rynku, Chińczycy potrafią...

Chińczycy potrafią, a np. Sennheiser pisze tak:

Cytuj
NOTE: We do NOT recommend Bluetooth headsets for applications like TV watching as the latency (time it takes for a Bluetooth signal to be transmitted) that is inherent to all Bluetooth devices causes the audio to be out of sync with the video.

https://sennheiserusa.happyfox.com/kb/article/84-what-are-the-basic-differences-between-the-different-wireless-headphone-models

Komu wierzyć?

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Słuchawki
« Odpowiedź #91 dnia: Stycznia 03, 2018, 14:16:14 pm »
Chyba własnemu doświadczeniu, dlatego jest powyżej "brak rekomendacji", a nie "zakazane", bo przy używaniu kilku słuchawek bt przy oglądaniu filmów, większość wykazywała zero laga, a np. Bluedio musiało wypuścić nowe słuchawki, żeby problem laga zniwelować. Oczywiście jestem świadomy, że transmisja dźwięku przez bt ma swoje wady, jak każda technologia, ale ogólnie brak możliwości bezpośredniego parowania konsoli z headsetami BT uznaję za archaizm, który z podanych wcześniej przypuszczalnych powodów nie został dotychczas zniwelowany.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Słuchawki
« Odpowiedź #92 dnia: Stycznia 03, 2018, 15:18:32 pm »
jakoś apple w swoich urządzeniach nie ma problemu z obsługą audio przez bt, także kwestia chęci/umiejętności.

btw. dalej nie wiem co z zasięgiem i jakością.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Słuchawki
« Odpowiedź #93 dnia: Stycznia 04, 2018, 09:33:53 am »
Oczywiście zależy od danego urządzenia (część słuchawek łapie z kilku metrów, a da się słyszeć opinie, że niektóre przykładowo potrafią gubić sygnał ze smartfonem w kieszeni metr niżej), ale w kwestii zasięgu w przypadku słuchawek, z którymi miałem do czynienia, w obrębie pomieszczenia ze sprzętem rtv nie było żadnych problemów, ale nie jest to duże pomieszczenie, bo jakieś 12 m2, bez problemów także w pomieszczeniu przyległym oddzielonym ścianą z bloczków gipsowych. Podobnie do ww. odbiornika bt, w zależności od pozycji źródła nadajnika sygnału bt brak w ww. obrębie przekłamań, lagów, zakłóceń. Oczywiście na tym się raczej kończy, do kuchni czy do łazienki już średnio, sygnał przerywany i/lub zanikający. Nie ma się co oszukiwać, przesył po RF ma większy zasięg.

Może ktoś inny się jeszcze wypowie, bo w kwestii kompresji dźwięku i obsługi standardów z racji sprzętu, na którym działam, tj. głównie stereo oparte na dwóch monitorach czy symulowane dolby pro logic II, słuchawki niektóre na pewno jeśli nie bezpośrednio, to na pewno miały emulację dźwięku przestrzennego.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 04, 2018, 09:36:42 am wysłana przez Kert »

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Słuchawki
« Odpowiedź #94 dnia: Stycznia 04, 2018, 10:44:41 am »
Jeśli słuchawki działają w technologii BT aptx. Nie ma wyczuwalnego opóźnienia w dostarczaniu bitów. Judder jest na tyle mały że niesłyszalny przy skompresowanym materiale np. Muzyka na Spotify czy nawet podczas osłuchiwania w jakości hifi przez Tidal. Sam chce sobie kupić B&W P5 wireless (bo mój tel nie ma już gniazda Jack). Testowałem te na kablu i te bezprzewodowe. Zero różnicy w dźwięku.

Co do KD, to i tak sygnał zamieniany jest na PCM. Więc opóźnienia tu także nie powinno być.

« Ostatnia zmiana: Stycznia 04, 2018, 10:46:51 am wysłana przez Klosz »
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Słuchawki
« Odpowiedź #95 dnia: Stycznia 04, 2018, 11:52:33 am »
ale aptx to jest do słuchania muzyki bardziej (w specyfikacji sami piszą o "cd like quality"), a nie przesłania dolby 7.1 surround.

doczytałem też, że apple stosuje w swoich urządzeniach kodek aac poprzez bt, co mnie trochę zaskoczyło, bo przesyłają tym raptem 250 kbps, trochę słabo.

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Słuchawki
« Odpowiedź #96 dnia: Stycznia 04, 2018, 12:06:28 pm »
AAC 256kbps to jest jakość MP3 320kbps. Mniej więcej. ;)
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Słuchawki
« Odpowiedź #97 dnia: Stycznia 04, 2018, 12:18:17 pm »
no to przyznasz, że do dzwięku przestrzennego chyba dużo to to nie jest, a właśnie w tym kontekście była rozmowa o słuchawkach bt ("dlaczego sony nie robi słuchawek bt, tylko na dongla?").

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Słuchawki
« Odpowiedź #98 dnia: Stycznia 04, 2018, 12:21:59 pm »
Tak, przyznaje tu racje. BT A2DP nie obsługuje dźwięki przestrzennego, tylko może go symulować.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 04, 2018, 12:25:32 pm wysłana przez Klosz »
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Słuchawki
« Odpowiedź #99 dnia: Stycznia 04, 2018, 12:44:24 pm »
a właśnie w tym kontekście była rozmowa o słuchawkach bt "dlaczego sony nie robi słuchawek bt, tylko na dongla?"
Oczywiście zasadne, równocześnie z mojej perspektywy odniosłem się bardziej do tego, dlaczego blokuje się inne słuchawki czy headsety, skoro można to w sposób teoretycznie prosty udostępnić przez tech konsoli, nawet z symulacją dźwięku przestrzennego, a nie jakieś dongle wynalazki z odbiornikiem bt, przy tym słuchawek stereo, z których duża część osób korzysta, a z którym przesył po bt sobie spokojnie radzi.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 683
  • Reputacja: 194
Odp: Słuchawki
« Odpowiedź #100 dnia: Stycznia 04, 2018, 13:29:12 pm »
Oczywiście na tym się raczej kończy, do kuchni czy do łazienki już średnio, sygnał przerywany i/lub zanikający. Nie ma się co oszukiwać, przesył po RF ma większy zasięg.

W słuchawkach gejmingowych zasięg jest bardzo ważny. Każdy gra w BF'a będąc na sraczu, a TV mając w salonie.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Słuchawki
« Odpowiedź #101 dnia: Stycznia 04, 2018, 13:35:33 pm »
Wszystko się zgadza, ale s00s pisał m.in.
na moich siberia p800 zasięg jest kozacki (na całą chatę), a przy bt możliwe, że byłoby po zawodach przy oddaleniu się od konsoli. niby do grania nie przeszkadza, ale przy odkurzaniu czy innych pracach z muzyczką na słuchawkach w tle, już tak.
i pytał o zasięg, więc się odniosłem.

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: Słuchawki
« Odpowiedź #102 dnia: Lutego 12, 2018, 10:20:57 am »
Chlopaki zajebista jakosc dzwieku w bezprzewodowych sluchawkach do 500pln grajac powiedzmy w gears of war na xbox one? (Propozycje z psx extreme jakos mnie nie przekonuja)
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Słuchawki
« Odpowiedź #103 dnia: Lutego 12, 2018, 15:15:49 pm »
Dopłać do turtle beach 800x. Wiem, że słaba odpowiedź, ale słuchawki ponoć fajnie grają, wygodnie leżą i mają super stację dokującą.

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: Słuchawki
« Odpowiedź #104 dnia: Lutego 20, 2018, 06:36:46 am »
Obys sie nie mylil z tymi sluchawkami Moldar.
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Słuchawki
« Odpowiedź #105 dnia: Lutego 21, 2018, 10:47:31 am »
Ostatnio zawitały:



Bluedio T4s.

Chciałem sprawdzić, o co ten szum i promki na Ali schodzące w kilka minut w ilościach setek sztuk. Jest to poniekąd zrozumiałe z powodów czysto zarobkowych, bo jak się bardzo dobrze trafi, można je dostać za ok. 80 zł, jak tylko dobrze, to w przedziale 110 - 140 zł z wliczoną przesyłką od Chińczyka (oficjalny sklep na Ali), a w Polsce na portalach sprzedażowych i aukcyjnych rodacy kręcą biznesy puszczając je średnio za 250 - 300 zł.

Po miesiącu oczekiwania i pierwszym otwarciu pudełka entuzjazm z sieci wydaje się uzasadniony. Opakowanie, akcesoria i wykonanie materiałowe, spasowanie słuchawek to klasa, jakiej nie spodziewałbym się w sprzęcie za kilkadziesiąt złotych. Śmiem twierdzić, że bardziej uznani producenci niejednokrotnie oferują to samo w zestawach kosztujących zwykle 400, 500 złotych. Oprócz samych słuchawek z zabezpieczeniem folią w miejscu błyszczącej obudowy nausznic otrzymujemy płaski kabel usb - micro usb do ładowania, kabel z przejściówką micro-usb na jacka 3,5 mm, etui ochronne welurowe (niewysokiej klasy należy dodać), papierki w stylu podręcznej instrukcji obsługi, wszystko estetycznie i zgrabnie umieszczone w pudełku.




Z praktycznego punktu widzenia po kilkudniowym użytkowaniu przez łącznie kilka godzin, uwagi:

- słuchawki wyglądają solidnie, są dość duże i ciężkie, błyszczące, dobrze odlane i spasowane plastiki, prawdopodobnie eko skóra na padach i nasadzie, fakturowe obicie zewnętrzne małżowin sprawia dobre wrażenie, choć na pewno jest podatne na rysowanie; ogólnie do czego można by się doczepić, to w zależności od typu głowy mogą po czasie uciskać na małżowinę uszną i powodować ból, muszę nadmienić, że dla mnie są w pełni komfortowe, posiadają regulację pałąków z obu stron, jednak u znajomego niemalże od razu po założeniu powodowały dyskomfort, problem może dotyczyć także okularników przez ucisk na zauszniki; dodatkowo, jeśli obręb małżowiny usznej oprze się w całości na padach mogą też mocno rozgrzewać uszy, co nie każdemu pasuje, wszystko to oczywiście kwestia czysto subiektywna, trzeba przymierzyć; za to niezależnie od spasowania, nadają się raczej do warunków domowych, biurowych i na czas podróży, bo do użytku sportowego są za ciężkie i nie ustabilizowane na tyle, żeby używać ich bez obawy o zsuwanie się i spadanie z obrysu głowy,



- kwestia dźwięku, jestem pozytywnie zaskoczony, bo za tę cenę i wiedząc, że to sygnał bt grają naprawdę fajnie, oczywiście nie jestem jakimś rzetelnym, obiektywnym melomanem kierując się zwykle własnymi upodobaniami (lubię np. gdy bas nie dominuje, uwydatnione są wysokie tony, bez mocnego gubienia przy tym szczegółów i z dość szeroką sceną), ale po krótkim czasie uważam, że nadadzą się do szerokiego spektrum gatunków muzycznych, jak i oglądania filmów, choć i tak nadal CALe, których cały czas używam i tak bardziej mi pasują całościowo, choć grają ciemniej, bardziej basowo i z gorszą górą, niż w bluedio T4s; ogólnie należy podkreślić, że cudów na kiju nie ma i nie jest to klasa odsłuchu tuzów od tysiąca w górę, jak to niektórzy podjarani słuchawkami piszą na sieci; co jednak najbardziej mnie zaskoczyło, z perspektywy narzekań części użytkowników na mocne zubożenie dźwięku przy włączonej funkcji ANC, to chociaż brzmi on rzeczywiście inaczej, w moim odczuciu dźwięk w tym trybie może się podobać, bas nie miażdży, inna prezencja tonów, jest dość ciekawie, choć wiadomo, znowu kwestia subiektywna, nie miałem jeszcze okazji słuchać ich po kablu, więc się nie odniosę, ale z opinii na sieci wyczytałem, że ten typ połączenia nie odbija się zasadniczo na różnicy w odsłuchu, pozostaje jeszcze kwestia ewentualnego "wygrzania" i czy dotyczy on także tych słuchawek wpływając dodatkowo na poprawę jakości dźwięku,

- działanie bluetooth, T4s wykrywane jest natychmiastowo, słuchawki łączą się bez problemu z laptopem i smartfonem na andku, można również sparować jednocześnie dwa urządzenia, zasięg jest solidny, trzymając smartfona przy oknie i chodząc w słuchawkach po dwóch pomieszczeniach oddzielonych dodatkowo 3 m korytarza i ścianami bez bezpośredniej przegrody nie gubiły sygnału, podobnie sprawa wygląda podczas rozmowy telefonicznej,

- po próbie podłączenia słuchawek do PS4 są one początkowo wykrywane przez konsolę, jako headset, co spowodowało mój mały, nieskrywany entuzjazm, ale na etapie ich rejestracji wymaganej przez konsolę wyskakuje komunikat w deseń: PlayStation 4 nie obsługuje urządzeń audio bluetooth, cóż, trudno, może wynalazki typu dongle BT mogłyby pomóc, na razie wsparcie T4s dla PS4 można wykluczyć,

- mikrofon działa całkiem sprawnie, nie zauważyłem żadnego problemu z komunikacją podczas rozmowy telefonicznej, ale słuchawki sprawdzałem w warunkach domowych, więc w terenie ciężko powiedzieć, czytałem, że mikrofon ma problem ze zbieraniem dźwięku przy wietrznej pogodzie, choć T4s nie kupowałem z myślą o użytku zewnętrznym,

- literka "s" i szumny napis na opakowaniu "superior version" oznacza głównie update modułu bt w słuchawkach, z naprawioną wadą laga sygnałowego powodującego w starszych T4 opóźnienie dźwięku o ok. sekundę w stosunku do źródła, przez co oglądanie filmów było bardzo irytujące, wręcz niemożliwe; sprawdziłem na filmikach na tubie, netflixie z poziomu kompa oraz smartfona i laga nie ma, także jak ktoś byłby zainteresowany, to zdecydowanie lepiej iść w tę wersję, jeśli byłby problem z identyfikacją słuchawek (w końcu wyglądają niemalże identycznie, jak T4), to głównym wyróżnikiem, oprócz oczywiście literki "s" i hasła na opakowaniu, jest napis "Turbine" na widelcu małżowiny,

- przyciski na obudowie nausznic działają poprawnie, odpowiadają za zmienianie głośności, przeskakiwanie, włączanie i pauzowanie utworów, odbieranie, kończenie, zawieszanie rozmów, w końcu parowanie, włączanie i wyłączanie słuchawek, czyli ogólnie funkcje znane z większości zestawów BT, przy tym ich rozkład wymaga przyzwyczajenia, nie posiadają opisów, ponadto jeden z przycisków odpowiada za szereg funkcji, dlatego jego obsługa wymaga przywyknięcia; dodatkowo zadziałanie głównych funkcji przycisków opisywane jest przez kobiecy głos w słuchawkach (można ustawić 4 języki, domyślnie ustawiony jest angielski),

- producent obiecuje zaskakujące długie czasy działania: ok 16 h rozmów i odsłuchu, poniżej 16 h w trybie ANC, czas czuwania ok 260 h, co przy pełnym cyklu ładowania określanym na 1,5 h jest przyjemnym wynikiem, co ciekawe, nie miałem jeszcze okazji tego sprawdzić, bo chociaż słuchawki szły z Chin miesiąc, od razu były gotowe do włączenia, działania i jeszcze się nie rozładowały, więc podchodzę optymistycznie do tych deklaracji; jeszcze nie sprawdzałem, czy słuchawki po podłączeniu do lapka celem ładowania są wykrywane i można ich jednocześnie słuchać, jednak z lektury na sieci wynika, że nie,

- w instrukcji przeczytałem, że słuchawki mogą służyć, jako przekaźnik dźwięku po BT np. do głośników przez załączoną przejściówkę micro usb - jack 3,5 mm, ale ze względu na "siermiężność" takiego zastosowania uważam to bardziej za mało praktyczną ciekawostkę.

Bluedio T4s mają swoje wady, zwykle czysto subiektywne, część pewnie jeszcze odkryję, ale przy cenie zakupu z dostawą w granicy dwóch cyferek w polskiej walucie i całym wachlarzu zalet minusy ulegają zatarciu, pozostawiając ogólne wrażenie wysokiego ratio jakość/cena.
« Ostatnia zmiana: Lutego 21, 2018, 11:33:26 am wysłana przez Kert »

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Słuchawki
« Odpowiedź #106 dnia: Lutego 21, 2018, 12:21:06 pm »
Ja z swojej stronę polecam słuchawki marki Jays. Wyśmienite słuchawki, za bardzo dobra cenę. Grają na poziomie wyższym niż ich cena. Skandynawowie wiedzą jak robić porządne audio, do tego świetnie wykonane. Praktyczne. :)
« Ostatnia zmiana: Lutego 21, 2018, 13:18:31 pm wysłana przez Klosz »
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: Słuchawki
« Odpowiedź #107 dnia: Maja 14, 2019, 09:40:13 am »
zamowilem ostatnio bezprzewodowe sluchawki JBL bo jestem na ogromnym glodzie sluchania muzy od bodajze roku czasu. Dobry wybor?
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 841
  • Reputacja: 16
Odp: Słuchawki
« Odpowiedź #108 dnia: Maja 16, 2019, 05:38:58 am »
Jbl zagra raczej przeciętnie z nastawieniem na bass i wysokie, ostatnio miałem okazje przetestować kilka głośników bezprzewodowych. Głupi Dockin d fine + zagrał równiej i lepiej niż przereklamowany Extreme2.  :P

Druchal

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 08-07-2005
  • Wiadomości: 1 523
  • Reputacja: 21
Odp: Słuchawki
« Odpowiedź #109 dnia: Lutego 08, 2021, 13:48:57 pm »
Steel Series Arctic P czy Pulsie 3D? Help

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Odp: Słuchawki
« Odpowiedź #110 dnia: Lutego 08, 2021, 14:50:26 pm »
Ale jakie, 1, 3, 7?

Choć w sumie co nie wybierzesz, to ponoć grają tak samo. Różnica polega na chatmixie i wygodzie. No i jak brać, to lepiej Arctis 1 for xbox, albo Arctis 7x, te słuchawki działają z każdą konsolą na rynku. No chyba, że xbox nigdy nie wejdzie w grę, to w tedy spokojnie wersję P.
« Ostatnia zmiana: Lutego 08, 2021, 15:07:23 pm wysłana przez Moldar »

Druchal

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 08-07-2005
  • Wiadomości: 1 523
  • Reputacja: 21
Odp: Słuchawki
« Odpowiedź #111 dnia: Lutego 08, 2021, 16:50:40 pm »
https://pl.steelseries.com/gaming-headsets/arctis-7x chodzi o te, wiem że mają więcej możliwości niż 7P. Jednak nie wiem czy 7x obsłużą ten silnik Tempest 3d od Sony na PS5.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Słuchawki
« Odpowiedź #112 dnia: Lutego 08, 2021, 17:42:38 pm »
Sony już pisało z tego co kojarzę, że każde słuchawki obsługują 3d audio, cała technologia siedzi w konsoli po prostu.

7x mogę polecić, słuchawki są wygodne, baterię ładuje raz na tydzień, jedyne minusy to kombinacje z nadajnikiem, oraz nie działa czatmix gra/czat na ps5. Słuchawki są konkret i jak dla mnie, warto dopłacić.

Z kodem mrhappy12 są tańsze o 100 zł mniej więcej.
« Ostatnia zmiana: Lutego 08, 2021, 17:44:21 pm wysłana przez Moldar »

Druchal

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 08-07-2005
  • Wiadomości: 1 523
  • Reputacja: 21

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Odp: Słuchawki
« Odpowiedź #114 dnia: Lutego 09, 2021, 14:26:44 pm »
Nie będą kompatybilne z ps5. Na steelseries słuchawki pojawiają się co jakiś czas.