Autor Wątek: Skoki napięcia w chacie (?)  (Przeczytany 12723 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Skoki napięcia w chacie (?)
« dnia: Marca 04, 2012, 21:48:41 pm »
Joł, mam pytanie do forumowych elektryków. Ostatnio zauważyłem, że czasami mam mignięcia na TV w poziomie, jak włączam jedną albo drugą lampkę w pokoju, na przeciwnej ścianie. Czasem też jak mam włączone głośniki w kompie to potrafią 'pierdnąć' (często jak się lodówka włączy albo coś). Wczoraj była kulminacja, bo grałem na konsoli mając obie lampki włączone, beka w BF3 z ryśkami, że mi zaraz TV wybuchnie i nagle je*. Reset konsoli i kompa, TV i lampki bez zmian. Zauważyłem też tę prawidłowość na TV (mignięcia obrazu w poziomie), jak wgrywają mi się stoki w SSX i mapy w BF3 (nie wiem kur**, konsola więcej mocy pobiera uruchamiając laser do odczytu?).

Domyślam się, że chodzi o jakieś skoki napięcia. Nie wiem jednak jak się za to zabrać i ustalić dokładnie co i jak.

Czy ogólnie takie myki mogą negatywnie wpłynąć na sprzęt? Czy kupno UPS'a z wyrównywaniem napięcia załatwiłoby sprawę?

el becetol

  • Gość
Odp: Skoki napięcia w chacie (?)
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 04, 2012, 22:51:29 pm »
Najlepiej jednak jakbyś po prostu wezwał elektryka na kontrole, obleci dom z miernikami i powie co jest grane. Możliwe że wystarczy podłączyć tv i konsole do drugiego gniazdka w pokoju, a możliwe że trzeba wymienić instalacje. Nie wiem jaki jest koszt takiej wizyty, ale na pewno mniejszy niż ewentualnej straty sprzętu.

W ogóle jak chcesz odpowiedź przez internet, to spytaj na forum elektroda.pl

szafa

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-01-2004
  • Wiadomości: 4 286
  • Reputacja: 64
Odp: Skoki napięcia w chacie (?)
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 04, 2012, 22:55:20 pm »
A sprzęt masz prawidłowo uziemiony?
Fryty tyty dotknij pyty

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Skoki napięcia w chacie (?)
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 04, 2012, 23:41:25 pm »
A sprzęt masz prawidłowo uziemiony?
Wtyczki wpięte są w przedłużacz z uziemieniem. Może to też wina jego, bo już stary jest. Tak czy siak planuję jutro zakup listwy z bezpiecznikiem, co już dawno miałem zrobić.

Możliwe że wystarczy podłączyć tv i konsole do drugiego gniazdka w pokoju
Próbowałem i bez zmian. Niestety mogłem spróbować tylko z tym przedłużaczem co mam, więc to może jego wina.

W ogóle jak chcesz odpowiedź przez internet, to spytaj na forum elektroda.pl
Lookałem właśnie na to forum. W razie czego będę pytał tam.

Sprawdzę jutro listwę, jak to samo to zadzwonię po jakiego Pana Ryśka, niech przyjdzie i obada gniazdka.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Skoki napięcia w chacie (?)
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 05, 2012, 01:11:19 am »
zrób jak mówi becet. małe szanse, że samemu dojdziesz do przyczyny problemu, jeszcze mniejsze, że sam je rozwiążesz.
« Ostatnia zmiana: Marca 05, 2012, 01:15:14 am wysłana przez s00s »

szafa

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-01-2004
  • Wiadomości: 4 286
  • Reputacja: 64
Odp: Skoki napięcia w chacie (?)
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 05, 2012, 06:27:18 am »
A wcale nie - czasami problem wydaje się poważny, a przyczyną może być wlaśnie tak banalna rzecz jak przedłużacz. Oczywiście jeśli problem leży w przestarzałej instalacji to samemu nic nie zdziała, ale warto najpierw samemu pokombinować przy podstawowych rzeczach.
Fryty tyty dotknij pyty