Autor Wątek: MGS:TTS  (Przeczytany 29774 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kul

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 19-11-2003
  • Wiadomości: 36
  • Reputacja: 0
MGS:TTS
« dnia: Listopada 22, 2003, 18:31:44 pm »
Co sadzicie o remake'u najlepszej gry wszechczasow ( IMO ) na NGC ?
Zwyczajny skok na kase czy moze cos wiecej ?
Czy nowa grafika, mozliwosci Solida, nowe filmiki i sciezki dialogowe wystarcza zeby przekonac graczy do zakupu tej gry ?
Tylko nie odpowiadajcie na 2 ostatnie pytania :)
Only a few more steps to Outer Heaven...
www.oh.glt.pl

gruby

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2003
  • Wiadomości: 386
  • Reputacja: 0
MGS:TTS
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 22, 2003, 18:43:51 pm »
ja nie grałem w tego MGS, wiec na pewno zainwestuje. Myśle że to nie zwykły skok na kase, chociaż bankowo K, N i SK nie robili by remake, gdyby nie zwietrzyli koniunktury...
Wszystko o next-genach- www.gamepub.org
www.valhalla.pl - wkrótce
http://havana.mp3.wp.pl - już

Mielu

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 01-11-2003
  • Wiadomości: 742
  • Reputacja: 0
Czy ja wim ...
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 22, 2003, 18:51:36 pm »
Heh, tak jak w naszej rozmowie, nie podobają mi się te nowe scenki za bardzo. Przesadzone odbijanie się od rakiety czy bajery jak spowalnianie czasu przy scence pierwszego spotkania z ninją. Może się czepiam, ale jak już pisałem gdzieś na tym forum nie pasi mi, że kwestie mówione brzmią inaczej niż w oryginale. No i fakt, że to jednak coś więcej niż zwykły MGS może być bolesny dla fanów maszynek Sony. To co mi się podoba to przepiękna grafika. Świetnie wygląda Mantis, Snake nie ma debilnej fryzury jak w dwójce, no i jest strzelanie w trybie FPP, nie znikają ciała zabitych, po prostu mix najlepszych cech obu gier. I to jest super. Czyli ogólnie nie mówię nic nowego. Najlepsza gra życia w cudnej oprawie graficznej musi dać piorunujący efekt. Tylko czy to wciąż będzie mój MGS, w którego obecnie tnę??

JJJ

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 148
  • Reputacja: 2
MGS:TTS
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 22, 2003, 23:13:37 pm »
Mielu poprostu za sztywny jestes na nowe koncepcje...czy nie jestm faktem ze solid snake jest stworzony genetycznie i ma cechy o jakich sie zwyklemu smierletnikowi nie snilo nawet?
Wracajac do trailler'a zrobil na mnie ogormne wrazenie,az dostaje gesiej skorki tak jak przy pierwszym(11 minutowym filmiku z mgs3)
moj "must have" nuber one na gacka
bajlando trwa!

kul

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 19-11-2003
  • Wiadomości: 36
  • Reputacja: 0
MGS:TTS
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 23, 2003, 09:11:27 am »
Cytat: "JJJ"
Mielu poprostu za sztywny jestes na nowe koncepcje...czy nie jestm faktem ze solid snake jest stworzony genetycznie i ma cechy o jakich sie zwyklemu smierletnikowi nie snilo nawet?


Pytanie nie do mnie wiec sorry ze sie wtracam. Wlasciwie SS jest klonem Big Bossa i nikt nawet nie pomyslal zeby modyfikowac go w jakikolwiek sposob, po prostu tak im wyszedl :) Mysleli ze Solidus wyszedl lepiej ale byli w bledzie.
Only a few more steps to Outer Heaven...
www.oh.glt.pl

JJJ

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 148
  • Reputacja: 2
MGS:TTS
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 23, 2003, 10:10:36 am »
masz racje byli w duzym bledzie...tee solidus nie byl sztucznie stworzony...on bl chyba naturalny? albo liquid
bajlando trwa!

Conker

  • Global Moderator
  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 01-11-2003
  • Wiadomości: 1 680
  • Reputacja: 7
MGS:TTS
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 23, 2003, 11:36:34 am »
Przyznam sie, ze bedzie to moj pierwszy kontakt z Snakem. Na poprzednie czesci zaledwie rzucilem okiem, gdyz w moim domu zawsze goscily konsole Nintendo. Mam nadzieje, ze sie nie zawiode, bo juz nie moge sie doczekac.

JJJ

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 148
  • Reputacja: 2
MGS:TTS
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 23, 2003, 12:51:19 pm »
Conker wiez mi ,ze sie nie zawiedziesz ,wg mnie seria mgs to najleprza seria gier ever. i Mowie to bo wiem ze tak jest ,ten kto pierwszy wystapi dostanie kamolem po glowie ;p
Ale jednak radze wpierw zagrac w mgs1 (dlatego poczekaj sobie Conki na wersje gcn) pozniej w mgs2...jak bede mial ps2 to ci pozycze :P
bajlando trwa!

Conker

  • Global Moderator
  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 01-11-2003
  • Wiadomości: 1 680
  • Reputacja: 7
MGS:TTS
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 23, 2003, 13:02:20 pm »
Jeee, to mi sie podoba. Czasem warto jednak poczekac, w nuz sie dostanie jakas ulepszona wersje:) Tak bylo z Residentem (w ktorego tez nie gralem wczesniej), a teraz MGS.

gruby

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2003
  • Wiadomości: 386
  • Reputacja: 0
MGS:TTS
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 23, 2003, 16:06:43 pm »
Grałem w MGS2 i był prześwietny. Jednak parę rzeczy było denerwujących... Po pierwsze, beznadziejny pistolet na strzałki usypiające. Po drugie, fakt że ciała jednak znikały! I schowane w jakieś szafce potem znowu pociesznie trychtały starymi ścieżkami. Jednak pierwsza scena z Fortune... Łał... Gites... Marzy mi się MGS4 jako exkluzif na N5 :)
Wszystko o next-genach- www.gamepub.org
www.valhalla.pl - wkrótce
http://havana.mp3.wp.pl - już

Mielu

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 01-11-2003
  • Wiadomości: 742
  • Reputacja: 0
No nie
« Odpowiedź #10 dnia: Listopada 23, 2003, 17:57:29 pm »
N5? Bez takich mi tu :twisted: Nie uważam, żebym był sztywny. Chodzi mi o to, że chociaż doskonale zdaję sobię sprawę z ponadnaturalnych zdolności wielu ludzisków pojawiających się w MGS nie uważam by do przełknięcia dla prawdziwego fana przygód Snake'a było odbijanie się od rakiet. Może nie każdego przekonuje to, że koleś wychodzi zwycięsko z walki z czołgiem, helikopterem czy mechem, ale już takie matrixowe akcje jak ta rakieta to przesada. JJJ nie każ fanowi łykać takiej kaszany ... Zastanawia mnie jak będzie mi się grało na padzie do GCN. Zawsze grałem na Dual Shocku ... Pistolet na strzałki sucks, ale nie zapominajmy, że MGS2 to "gra z przesłaniem" i ten pistolecik się tu idealnie wpasowuje, przy okazji bezczelnie ułatwiając zabawę :evil:

damian

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 15-11-2003
  • Wiadomości: 154
  • Reputacja: 0
MGS:TTS
« Odpowiedź #11 dnia: Listopada 24, 2003, 11:45:45 am »
U mnie w domku też raczej dominowały konsolki Nintendo więc za bardzo nie grałe w pierwsze MGS-a nie wspominają o drugim... Skonczyłem tylko kilka razy demko jedynki:) Ale dobrze wiem, że gra jest genialna i bardzo sie cieszę, że gra ta zmierza na Gacka w innej formie (garafa, dźwięk itp.). Jest na co czekać - z pewnością...
Life's a game
Gaming 24:7

kul

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 19-11-2003
  • Wiadomości: 36
  • Reputacja: 0
MGS:TTS
« Odpowiedź #12 dnia: Listopada 24, 2003, 15:30:44 pm »
Cytat: "JJJ"
masz racje byli w duzym bledzie...tee solidus nie byl sztucznie stworzony...on bl chyba naturalny? albo liquid

Tak wlasciwie to sa dwie wersje tego jak zostali stworzeni.
1
Bylo 8 dzieci ktore miala urodzic kobieta zaplodniona sperma Big Bossa, nastepnie 5 z tych dzieci usunieto i zostal Solid, Liquid i Solidus.
2
Byly 4 partie klonow po 2 dzieci w kazdej partii.
Liquid i Solid pochodzili z tej samej partii, a Solidus z jakiejs pozniejszej.
Only a few more steps to Outer Heaven...
www.oh.glt.pl

szczurek

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 09-11-2003
  • Wiadomości: 328
  • Reputacja: 0
MGS:TTS
« Odpowiedź #13 dnia: Listopada 24, 2003, 15:44:54 pm »
zapowiada się nie lada gratka, w MGS'a na PSX'a grałem dość mało ( jakieś 2 godzinki ) i było słusznie, zobaczymy, jak będę mial kasę to napewno kupię :]

damian

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 15-11-2003
  • Wiadomości: 154
  • Reputacja: 0
MGS:TTS
« Odpowiedź #14 dnia: Listopada 24, 2003, 20:04:06 pm »
MGS po RE to chyba najlepsze co mogłoby się zdarzyć tej konsolce. Smucić moze jedynie fakt, że tak mało "dorosłych" gier wychodzi na te konsolę. Mam tutaj na myśli gry typu GTA i tym podobne. Jednak MGS to jest to!
Life's a game
Gaming 24:7

Mielu

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 01-11-2003
  • Wiadomości: 742
  • Reputacja: 0
Jest super
« Odpowiedź #15 dnia: Listopada 24, 2003, 20:13:04 pm »
Yo, Kul. Wracając do Twojego pytania przyznam, że na początku myślałem, że to skok na kaskę. Zupełnie jak przy pierwszym newsie o przeniesieniu starych REsidentów na Gacka. Jest jednak coś w MGS co każe mi uwierzyć, że nie tylko o to chodzi panu Kojimie i spółce. Zastanawiam się nawet czy nie napisać jakiejś pracy psychologicznej o MGS, przesłaniom i roli w życiu gracza nałogowego :D Piszemy ???

kul

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 19-11-2003
  • Wiadomości: 36
  • Reputacja: 0
MGS:TTS
« Odpowiedź #16 dnia: Listopada 24, 2003, 21:29:08 pm »
Na psychologii sie nie znam, ale na MGS i jego roli w zyciu gracza nalogowego tak, wiec po sesji moge posluzyc jako eksponat numer 1 :)
Only a few more steps to Outer Heaven...
www.oh.glt.pl

Mielu

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 01-11-2003
  • Wiadomości: 742
  • Reputacja: 0
Dwie rzeczy
« Odpowiedź #17 dnia: Listopada 26, 2003, 19:32:13 pm »
Zajebicho jest śnieg, zapomniałem o nim zupełnie. W dwójce na oczka padały kropelki deszczu tutaj płatki śniegu zostają nam na "kamerce". Świetna sprawa. Klimatyczna. Kul czy to prawda, że Mantis ma być teraz do końca zły? Chyba na OH przeczytałem, ale nie dam sobie palca uciąć.

kul

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 19-11-2003
  • Wiadomości: 36
  • Reputacja: 0
MGS:TTS
« Odpowiedź #18 dnia: Listopada 27, 2003, 19:48:30 pm »
Na OH raczej nie, ale mowiac szczerze coraz mniej mi sie ten TTS podoba :/
Odbijanie od rakiet, zakonczenia ujawniajace wiecej niz w oryginale i jeszcze mowisz ze jakies zmiany z Mantisem, za bardzo wymuszaja na graczach kupno :/
A nowe filmiki dopiero sa fajne - http://www.linuxpl.com/~srt/jp/download.php?id=003001
pre playe z numerkami 3,4,5,6 i 7 sa nowe :)
Only a few more steps to Outer Heaven...
www.oh.glt.pl

Mielu

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 01-11-2003
  • Wiadomości: 742
  • Reputacja: 0
No
« Odpowiedź #19 dnia: Grudnia 04, 2003, 00:15:13 am »
No mi też się dużo rzeczy w tym nie podoba, ale wierzę w to, że gra mnie zmiażdży jak tylko się pokaże. Ten motyw z walki ze Sniper Wolf z podzielonym ekranem strasznie mnie rajcuje. Będzie dobrze

jaik

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 02-12-2003
  • Wiadomości: 200
  • Reputacja: 0
MGS:TTS
« Odpowiedź #20 dnia: Grudnia 04, 2003, 15:35:55 pm »
Ja z MGS zetknalem sie tylko raz i bylo to demko na peceta, dosyc fajne ale jak to na blaszaku sterowanie klawiatura w tego typu grze bylo fatalne.

Zobaczymy co to bedzie na gacku, mam tylko nadzieje ze remake na GC bedzie w stosunku do wersji z psx tym czym jest Resident1 na GC w porownaniu do psx... (ale sie zamotalem) ;)

Inaczej nie warto wyrzucac dwoch stow.

Chousu

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 49
  • Reputacja: 0
MGS:TTS
« Odpowiedź #21 dnia: Grudnia 06, 2003, 20:42:55 pm »
Ja MGS'a kupuje na bank. Grałem na PSX i gra jest full wypas. Te skradanie, to wszystko jest poprosty wypasione.

otto

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 29-11-2003
  • Wiadomości: 275
  • Reputacja: 1
MGS:TTS
« Odpowiedź #22 dnia: Grudnia 07, 2003, 00:11:18 am »
Ja w Mgs nigdy nie grałem, ale ostatnio mam ochote na takie gry. Na pewno kupie.

gruby

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2003
  • Wiadomości: 386
  • Reputacja: 0
MGS:TTS
« Odpowiedź #23 dnia: Grudnia 07, 2003, 12:35:52 pm »
MGS na bank zasili moją biblioteczkę gierek. Sons of Liberty była gites, a w tą nigdy nie grałem, więc tym chętniej ją kupie (dobrze że nie dostajemy dwójeczki... tzn dla mnie dobrze:))
Wszystko o next-genach- www.gamepub.org
www.valhalla.pl - wkrótce
http://havana.mp3.wp.pl - już

damian

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 15-11-2003
  • Wiadomości: 154
  • Reputacja: 0
MGS:TTS
« Odpowiedź #24 dnia: Grudnia 07, 2003, 19:43:44 pm »
No to wszyscy czekamy na gierkę .....
Life's a game
Gaming 24:7

Mielu

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 01-11-2003
  • Wiadomości: 742
  • Reputacja: 0
Ql
« Odpowiedź #25 dnia: Grudnia 07, 2003, 19:46:34 pm »
No to świetnie się składa, będę miał z kim gadać o mojej ukochanej szpili :D Na naszej stronce pojawił się mały buttonik do stronki Kula właśnie o MGS. I już koniec tych reklam, bo mnie szefostwo wywali :D

kul

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 19-11-2003
  • Wiadomości: 36
  • Reputacja: 0
MGS:TTS
« Odpowiedź #26 dnia: Grudnia 07, 2003, 20:29:53 pm »
No to uwazaj :)
Zreszta ja tez za niedlugo kupie NGC co by se w TTS pograc :)
Only a few more steps to Outer Heaven...
www.oh.glt.pl

damian

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 15-11-2003
  • Wiadomości: 154
  • Reputacja: 0
MGS:TTS
« Odpowiedź #27 dnia: Grudnia 08, 2003, 14:21:56 pm »
Ciekawe czy do Metala na Gacka będą jakieś bonusiki. Mam tutaj na myśli dodatkową płytkę na przykład z demkami, akbo coś na wzór VR Missions (czy jakos tam). A może dorzuca coś na tej jednej płytce... ?
Life's a game
Gaming 24:7

  • Gość
MGS:TTS
« Odpowiedź #28 dnia: Grudnia 08, 2003, 23:51:14 pm »
Mielu to jak piszemy coś w duecie na temat MGSa?:D ja bym sie pisał, w gruncie rzeczy to moja ulubiona seria....

Mielu

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 01-11-2003
  • Wiadomości: 742
  • Reputacja: 0
Jasne
« Odpowiedź #29 dnia: Grudnia 09, 2003, 14:16:41 pm »
No pewnie, że możemy pisać. Uderz do mnie na gadacza to pogadamy co i jak. Najlepiej wieczorkiem 8) Kurcze, aż by się chciało trochę pospoilerować. Ale dam Wam ludzie szansę pogrania :D

gamecubek

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
MGS:TTS
« Odpowiedź #30 dnia: Grudnia 27, 2003, 20:40:30 pm »
Cytat: "otto"
Ja w Mgs nigdy nie grałem, ale ostatnio mam ochote na takie gry. Na pewno kupie.



to tak jak ja nigdy niegrałem a na Twin Snake tak śie najarałem że juz preodera złożyłem  gra  wymiećie wszystko
Niny Fan

Mielu

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 01-11-2003
  • Wiadomości: 742
  • Reputacja: 0
MGS:TTS
« Odpowiedź #31 dnia: Grudnia 27, 2003, 22:04:53 pm »
MGS to przede wszystkim fabuła. I boję się strasznie przyjęcia TTS przez fanów Ninny. Czy będą w stanie pokochać tę cudowną grę? Czy docenią geniusz Kojimy? Nie zawiedźcie mnie :D

gruby

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2003
  • Wiadomości: 386
  • Reputacja: 0
MGS:TTS
« Odpowiedź #32 dnia: Grudnia 27, 2003, 22:58:35 pm »
A czym niby różńią się gracze NIntendo od innych???
Wszystko o next-genach- www.gamepub.org
www.valhalla.pl - wkrótce
http://havana.mp3.wp.pl - już

Mielu

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 01-11-2003
  • Wiadomości: 742
  • Reputacja: 0
MGS:TTS
« Odpowiedź #33 dnia: Grudnia 27, 2003, 23:48:28 pm »
Preferencjami się różnią chociażby. Nie każdy fan PS2 czy Xboxa rozumie jak można zagrać w Mariana na przykład. Miałem na myśli chociażby Kaxiego, któremu klimat MGS'a w ogóle nie podszedł. Cieszy mnie, że RE tak bardzo się spodobał. Oby z Metalem było podobnie (jeśli doszukujesz się jakichś rasistowskich podtekstów w tym co mówię to od razu mówię - tu nic nie ma)

gruby

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2003
  • Wiadomości: 386
  • Reputacja: 0
MGS:TTS
« Odpowiedź #34 dnia: Grudnia 28, 2003, 12:56:43 pm »
LOL... NIekażdy NIntendowiec gra w Mariana... I nie każdy może sobie wyobrazić jak można latać przerośniętą myszą z robocikiem w plecaczku... :)
Wszystko o next-genach- www.gamepub.org
www.valhalla.pl - wkrótce
http://havana.mp3.wp.pl - już

Mielu

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 01-11-2003
  • Wiadomości: 742
  • Reputacja: 0
MGS:TTS
« Odpowiedź #35 dnia: Grudnia 30, 2003, 01:31:06 am »
Oglądałem kilka filmików z gry i tak naprawdę (żeby nie posądzano mnie o czepialstwo) do bani jest pistolet na strzałki. Po co to komu? Przecież i bez niego MGS był łatwy. Czyżby ... hardcore?

gruby

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2003
  • Wiadomości: 386
  • Reputacja: 0
MGS:TTS
« Odpowiedź #36 dnia: Grudnia 30, 2003, 10:14:13 am »
NIestety nie grałem w MGS, także wierzę na słowo że jest łatwy (zdaje się że nawet recencje o tym wspominały), a co do pistoletu na strzałki zgadzam się Mielu w 110%. Miałem okazję ukończyć MGS2 i owy pistolecik trochę zepsuł zabawę. Jednak i tak Metal urzekł mnie do tego stopnia, że czekam z rumieńcami na TTS'a.
Wszystko o next-genach- www.gamepub.org
www.valhalla.pl - wkrótce
http://havana.mp3.wp.pl - już

Ryo-San

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 12-12-2003
  • Wiadomości: 132
  • Reputacja: 1
MGS:TTS
« Odpowiedź #37 dnia: Grudnia 30, 2003, 11:10:18 am »
MAM JUŻ DOSYĆ TYCH REMAKÓW!!! RE to dla mnie totalna pomyłka :evil: Zamiast klepać te Remaki, powinni wziąśc sie za coś nowego :twisted:

gruby

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2003
  • Wiadomości: 386
  • Reputacja: 0
MGS:TTS
« Odpowiedź #38 dnia: Grudnia 30, 2003, 12:06:12 pm »
Akurat REmake był jedna z lepszych gier w jakie miałem przyjemność grać. A Capcom robi dużo oryginalnych gier na GCN: VJ, PN03, RE4, Killer7. Podobnie Siliconi, którzy robią TTS'a. ED, TH... NIe wiem dlaczego narzekasz, bo z remaków to są na razie dwa tylko... :)
Wszystko o next-genach- www.gamepub.org
www.valhalla.pl - wkrótce
http://havana.mp3.wp.pl - już

Akuma

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 03-01-2004
  • Wiadomości: 43
  • Reputacja: 0
MGS:TTS
« Odpowiedź #39 dnia: Stycznia 05, 2004, 23:21:07 pm »
Ciekawa kwestia - czy gracze Nintendo mogą niedocenić MGS:TTS. W wiekszosci przypadków są  to gracze mający za sobą starz na innych platformach więc nie powinno być źle :). Sam w MGS'a grałem ale mimo wszystko chcę zagrać w TTS ze względu na jeszcze bardziej filmowy charakter przygody. O ile w innych grach to przeszkadza, w MGS niesamowicie buduje klimat i pozwala polubić (czy nawet pokochac) Snake'a :D. A najbardziej czekam na odświerzoną scenę i tekst "What is it Snake, dont you like girls ??" :D. Jestem maksymalnie nakręcony na ta pozycję i mam nadzieje że Silicon Knights stana na wysokości zadania.