Autor Wątek: Newsy mniejsze i większe  (Przeczytany 241605 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

RyoHazuki

• Marynarz z Potiomkina
  • Reputacja: 76
Odp: Newsy mniejsze i większe
« Odpowiedź #2240 dnia: Grudzień 28, 2021, 22:15:30 pm »
https://www.gematsu.com/2021/12/over-50000-japanese-users-vote-for-their-favorite-console-games-in-tv-asahi-poll-top-100-announced

W nowym roku trzeba będzie, w końcu, liznąć DQ i Zeldy. Skoro japońscy bracia polecają, to niech tak będzie.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

Zielarz

• Marynarz z Potiomkina
  • Reputacja: 70
  • KILLZOWN3D
« Odpowiedź #2241 dnia: Maj 04, 2022, 11:07:11 am »
Embracer wykupuje od Square Enix Crystal Dynamics, Eidos-Montreal i Square Enix Montreal wraz z masą IP (w tym Tomb Raider, Deus Ex, Thief, Legacy of Kain):

https://embracer.com/release/embracer-group-enters-into-an-agreement-to-acquire-eidos-crystal-dynamics-and-square-enix-montreal-amongst-other-assets/

Nie ma to jak wstać w poniedziałek rano i przeczytać, że firma-matka studia, w którym pracujesz, kupuje część Square Enix :D. Ciekawe, to ważne studia i IP, na pewno podnosiły wartość samego Square, ale też ostatnie lata pokazały, że były również ciężarem dla Japończyków. Może Square chce skupić się na swoich własnych studiach i ich IP. Swego czasu typowałem SE do zakupu przez Sony (gdyby chcieli wykonać podobny ruch do Microsoftu, czyli zgarnąć wydawcę wraz z kilkoma studiami i masą IP), teraz jednak firma straciła na atrakcyjności.

Dla sprzedanych studiów to może być dobre. Embracer nie miesza się w zarządzanie i woli, aby developerzy robili to na czym się znają. Jest więc szansa na następnego Deus Ex'a, czy może nawet Legacy of Kain - wszystko w ich rękach.

windomearl

• PIERESTROJKA
  • Reputacja: 264
  • You know Carcosa?
« Odpowiedź #2242 dnia: Maj 04, 2022, 20:23:22 pm »
Bardzo liczę na powrót Legacy of Kain w jakiejkolwiek formie. Chyba najmniej by mnie ucieszyła kontynuacja, przyjąłbym reboot albo remaki na poziomie residenta.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Kyokushinman

• Major Hermaszewski
  • Reputacja: 169
  • KRYTYK GROWY & TV SETTINGS EXPERT
« Odpowiedź #2243 dnia: Maj 04, 2022, 22:06:13 pm »
Ja Kaina skończyłem ogrywać na demie z playstation magazyn.
Taka stara zaległość, chyba przez plotki o backtracingu nigdy już więcej tego nie spróbowałem. Co do powrotów to Adamowi należy się 3 część.

Sylvan Wielki

• Gagarin
  • Reputacja: 246
« Odpowiedź #2244 dnia: Maj 05, 2022, 08:43:30 am »
Pamiętne walki z bossami.... Co za KLIMAT. Soul Reaver był świetny, ale mnie bardziej Blood Omen się podobało. Z innych ciekawostek, podobno trylogia (ta nowa) Tomb Raider poszła w 38 mln. egzemplarzy. Znakomity wynik. Czekam na nową Larę wykorzystującą Nierealny Pieć.  :roll:

Zielarz

• Marynarz z Potiomkina
  • KILLZOWN3D
« Odpowiedź #2245 dnia: Maj 05, 2022, 10:40:45 am »
Plotki o remasterach/remake'ach Legacy of Kain tu i ówdzie można usłyszeć, więc coś może być na rzeczy. Jeśli Square stanowiło przeszkodę, to już tego nie ma. Teraz te studia w dużej mierze zależą od siebie, Embracer nie będzie im przeszkadzał. Jeśli czegoś nie zrobią, bądź będzie to złe (np. jak Avengersi) to będzie tylko i wyłącznie ich odpowiedzialność. Ciekawe, kto bardziej odpowiada za te 200 mln dolarów start, jakie Square poniosło na dwóch grach z uniwersum Marvela?

Mateo

• Towarzysz
  • Reputacja: 6
« Odpowiedź #2246 dnia: Maj 05, 2022, 12:13:27 pm »
Też mam nadzieję na Legacy of Kain, bo to moja ulubiona seria, a napewno w top topów. Klimat Nosgoth, łamigłówki, eksploracja, potwornie dobry klimat to po prostu Soul Reaver. Nawet przyjąłbym remake w stylu jeden na jeden typu Demon's Souls. Raziel i Kain zasługują na solidny powrót i to z wielkim przytupem.

windomearl

• PIERESTROJKA
  • Reputacja: 264
  • You know Carcosa?
« Odpowiedź #2247 dnia: Maj 05, 2022, 14:45:27 pm »
Plotki o remasterach/remake'ach Legacy of Kain tu i ówdzie można usłyszeć, więc coś może być na rzeczy. Jeśli Square stanowiło przeszkodę, to już tego nie ma. Teraz te studia w dużej mierze zależą od siebie, Embracer nie będzie im przeszkadzał. Jeśli czegoś nie zrobią, bądź będzie to złe (np. jak Avengersi) to będzie tylko i wyłącznie ich odpowiedzialność. Ciekawe, kto bardziej odpowiada za te 200 mln dolarów start, jakie Square poniosło na dwóch grach z uniwersum Marvela?
Remastery lok to można o kant dupy potluc, tu są porządne remaki potrzebne.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Zielarz

• Marynarz z Potiomkina
  • KILLZOWN3D
« Odpowiedź #2248 dnia: Maj 05, 2022, 16:03:56 pm »
Zgadzam się, ale wszystko zależy od chęci. Remake to, jak sam napisałeś, musi być porządny, nie tylko wizualny, ale i rozgrywka wymaga zmiany. Koszt będzie większy, pytanie jak z popytem. Oryginały sprzedawały się chyba w liczbach nie większych niż 1-2 mln. Teraz jednak można by przekonać nowych graczy.

Zielarz

• Marynarz z Potiomkina
  • KILLZOWN3D
« Odpowiedź #2249 dnia: Październik 01, 2022, 22:43:51 pm »
Trochę czasu minęło, ale wraca temat Legacy of Kain. Crystal Dynamics stworzyło ankietę odnośnie przyszłości serii. Pytają w niej o to, czy powinien to być remake, remaster, sequel, czy reboot. Chyba w końcu projekt ruszy, chcą tylko wiedzieć, w którą stronę mają podążać.

Osobiście delegowałbym do tego dwa zespołu. Pierwszy robi remake Blood Omen (to w zasadzie nowa gra), drugi dłubie przy remake’u Soul Reaver. Następnie zespół od Blood Omen mógłby zabrać się za sequel do serii, a drugi zespół kłapałby remaki pozostałych. Ewentualnie mogliby się zamienić po dwóch projektach. Tak czy inaczej, nie ma sensu robić najpierw remake’i wszystkich i na końcu sequel. Serię warto odświeżyć. Choć idealnie byłoby, aby wszystko zostało potraktowane jak remake, późniejsze części mogłyby być nawet dopasionymi remasterami (albo remake’ami graficznymi na wzór Demon’s Souls).

Tak czy inaczej coś rusza, szkoda, że tak późno.

gnysek

• Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
« Odpowiedź #2250 dnia: Listopad 01, 2022, 00:18:45 am »
Trochę czasu minęło, ale wraca temat Legacy of Kain.

W sumie jakiś czas temu bym się jarał, ale teraz to mnie już męczy jak widzę temat remake Metal Gear czy Legacy of Kain. Zwłaszcza ta druga - jeśli na podstawie ankiety by cokolwiek robili, to i tak pewnie 2025 jak nic.