Autor Wątek: PlayStation 5 - Temat Główny  (Przeczytany 186051 razy)

0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 120
  • Reputacja: 6
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #320 dnia: Kwietnia 18, 2020, 16:44:34 pm »

Braveheart1989

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-04-2013
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 14
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #321 dnia: Kwietnia 18, 2020, 18:18:18 pm »
Co tu porównywać, trzeba czekać na pierwsze gry pisane tylko pod konsole nowej generacji

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 719
  • Reputacja: 74
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #322 dnia: Kwietnia 18, 2020, 18:53:36 pm »
Ja od tytułów first party AAA oczekuję takiej grafiki



Magik

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2010
  • Wiadomości: 1 497
  • Reputacja: 33
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #323 dnia: Kwietnia 18, 2020, 19:32:34 pm »
To przez v-sync pewnie, jak pół obrazu się opóźni o klatkę to wygląda jak 20 FPS :P

Takie wrażenie jest jak gra sie z odblokowanymi FPSami. Gra wtedy skacze miedzy 30-45fps.
Jak zablokujesz w opcjach 30fps to gra chodzi plynnie.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #324 dnia: Kwietnia 18, 2020, 22:12:59 pm »
Wydaje mi się, że później zmieniłem na zablokowane fpesy i wcale nie było lepiej.

Braveheart1989

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-04-2013
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 14
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #325 dnia: Kwietnia 19, 2020, 12:50:08 pm »
https://www.tweaktown.com/news/71340/understanding-the-ps5s-ssd-deep-dive-into-next-gen-storage-tech/index.html
Coś mi sie wydaje, ze PS5 wcale nie jest na przegranej pozycji, mało tego sądzę ze gry będą ładniejsze niż u konkurencji.
Ale to sie okaże, przy pierwszych grach multiplatformowych.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #326 dnia: Kwietnia 19, 2020, 21:10:03 pm »
Exy na bank będą ładniejsze, szczególnie w pierwszych latach. Przy multiplatformach stawiałbym jednak na Xboxa, ale zobaczymy.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #327 dnia: Kwietnia 20, 2020, 09:05:27 am »
Przy multiplatformach stawiałbym jednak na Xboxa, ale zobaczymy.

To wydaje się najbardziej oczywiste patrząc na specyfikację. Z drugiej strony jednak mamy przykład Pro i X1X. Nie jest to do końca miarodajne, mocniejsze rewizje nie dostały dedykowanych pod siebie gier, więc zarówno jedna i druga nie jest w pełni wykorzystana. Z drugiej strony różnice między grami są według mnie do pominięcia. Sam mam obie i w 99% przypadków wybieram konsole Sony i nie czuję potrzeby wybierania wersji na X'a, czy że coś tracę. Może się okazać, że z nową generacją będzie podobnie. Zwłaszcza, że PS5 może robić pewne rzeczy inaczej - system, pad i jego funkcje, audio.

Druga strona to Ci wszyscy zapaleńcy co rozgryzają specyfikację PS5 i XSX i snują teorie jak to jedna jest lepsza od drugiej. W większość nie chce mi się wierzyć, bo sprowadzałoby się to do tego, iż konstruktorzy konsol to partacze (zwłaszcza po stronie MS). Jak dla mnie próbują zakrzywiać rzeczywistość. Są jednak pewne ciekawe przesłanki, które stawiają PS5 w korzystniejszym świetle. Zobaczymy, preferencje dev'ów także będą miały znaczenie i nie będą zależały od mocy sprzętu, a tego jak się z nim pracuje i jakie inne korzyści przynosi.

Jak zwykle, wszystko zweryfikują gry, a tych na razie tak naprawdę nie widzieliśmy.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 978
  • Reputacja: 132
PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #328 dnia: Kwietnia 20, 2020, 10:22:01 am »
Przyznam że mając też obie konsole mało zwracam uwagę na czym gram, z pewnymi jednak wyjątkami.

RDR 2 wygląda kosmicznie na one x, oczywiście poniekąd wina Rockstar i ich podejścia do rozdzielczości, jednak różnica jest od razu widoczna. Druga kwestia to kultura pracy konsoli, niestety ps4 zawiodło mnie na całej linii, to po prostu g**** pod tym względem i męczę się z tym całą generację, xbox jest po prostu niesłyszalny co jest dla mnie niewątpliwym plusem. To samo system, który zamula, ledwo działa i irytuje ( ponoć nie u wszystkich, ale o co chodzi nikt nie wie), gdzie na xboxie pięknie śmiga. Dlatego liczę, że przy ps5 lepiej ogarną oba te tematy bo aktualnie jest 1/6


Podsumowując, różnice jakieś będą, ale bez kitu, będą minimalne z pewnymi pewnie wyjątkami. Większość zobaczymy pewnie na materiałach DF.



« Ostatnia zmiana: Kwietnia 20, 2020, 10:39:06 am wysłana przez Moldar »

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #329 dnia: Kwietnia 20, 2020, 11:15:12 am »
Cytuj
Sony to musi zmienić osoby w dziale marketingu i przestać pie**olić o "eko" funkcjach.
Się ciesz, że jeszcze o poprawności politycznej nie zaczęli dodawać ;)

Ostatnie przecieki mówią o rozpoczęciu produkcji w czerwcu, więc prezentacja raczej będzie wcześniej (inaczej fabryki wyniosą zdjęcia - i to niekoniecznie te od sprzętu, kiedyś karton od PS3 slim z drukarni w chinach wyciekł). Myślę, że skoro pokazali już pada, to nie będą czekać aż dwóch miesięcy w ciszy do czerwca, żeby pokazać konsolę (a i tak nie chcieli jechać na E3, wiec na pewno planowali pokaz wcześniej - przecież mówiło się o lutym, ale wtedy już Sony zaczęło odwoływać wszelkie wydarzenia i uczestnictwa w nich). Obstawiam jakiś majowy termin. Chociaż przez obecną sytuację niczego nie można być pewnym. I oby nie zrobił tego Mark Cerny :D Powinien wrócić ktoś pokroju Kevina Butlera ;)

Cytuj
To samo system, który zamula, ledwo działa i irytuje ( ponoć nie u wszystkich, ale o co chodzi nikt nie wie), gdzie na xboxie pięknie śmiga

Mam odwrotne doświadczenia. Chociaż zauważyłem, że działanie systemu na PS4 zalezy od neta - jak są problemy z przepustowością to i menu bardziej muli (to chyba przez doczytywanie postępów znajomych i tego newsfeeda). Tzn. moim zdaniem oba systemy nie działają tak płynnie, jakbym przypuszczał że powinny, na te parę ikonek i przeciętnych animacji które pokazują, ale ten na PS4  jest bardziej przejrzysty i nie ma tyle "okien" które się odpalają jako osobne aplikacje i trzeba podziwiać kółko wczytujące program przez kilkanaście sekund.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 20, 2020, 11:20:07 am wysłana przez gnysek »

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 978
  • Reputacja: 132
PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #330 dnia: Kwietnia 20, 2020, 11:28:04 am »
No dash od ps4 jest po prostu fajniejszy, xboxowy nudny do bólu, no ale u mnie działa szybko i sprawnie, zwłaszcza po ostatniej aktualizacji, gdzie na ps4 czekam pół minuty trzymając przycisk share aby zapisać film. Jakaś masakra, konsola już mnie denerwuje na każdym kroku, jest badziewiem. Gdyby nie tlou już bym sprzedał.

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #331 dnia: Kwietnia 20, 2020, 13:03:43 pm »
Trochę offtop w temacie, ale jeśli chodzi o płynność, to polecam odpalić konsolę w trybie bezpiecznym (7 sekund guzik power) i zrobić odbudowanie bazy (czyli szybką defragmentację). To sporo poprawia, chociaż share faktycznie po ostatnich aktualizacjach i u mnie muli (2-3 sekundy laga). Ja co parę miesięcy tak robię i zawsze widzę delikatną poprawę. Na SSD oczywiście tego problemu już nie będzie.

Mam nadzieję, że PS5 zostanie przy prostocie menu z PS4, ale z wydajnością faktycznie mogliby powalczyć. Parę rozwiązań w czasie żywota PS4 zmieniono od dnia premiery (powiadomienia, szybkie menu, foldery, muzyka w tle), chociaż część to wiadomo, że jest raptem nakładką na to co założono na początku i nie dała się obejść z jakichś względów, bo pierwsze gry nie były na to gotowe. Ja np. do dziś czekam, żeby jak człowiek odpali Spotify czy inne źródło muzyki, to gry same wyciszały swoją ścieżkę. Podoba mi sie też, jak Nintendo ma na Switchu kanały z newsami dla gier, to powinno być w tym submenu pod grą (niektóre gry z tego korzystają na PS4, niektóre dają tam linki do strony gry czy info o DLC, inne mają "zajrzyj wkrótce" i nawet oficjalnej strony, czy manuala ze sterowaniem nie dorzucają). Ba, nawet notki do patchy by tam mogły się pokazywać, zamiast tylko pod options.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #332 dnia: Kwietnia 20, 2020, 14:41:17 pm »
RDR 2 wygląda kosmicznie na one x, oczywiście poniekąd wina Rockstar i ich podejścia do rozdzielczości, jednak różnica jest od razu widoczna.

To jest właśnie ten 1% (wśród moich gier) gdzie dev się nie postarał i różnica jest zauważalna (czytaj mydło na Pro).

Druga kwestia to kultura pracy konsoli, niestety ps4 zawiodło mnie na całej linii, to po prostu g**** pod tym względem i męczę się z tym całą generację, xbox jest po prostu niesłyszalny co jest dla mnie niewątpliwym plusem.

Ja nigdy nie narzekałem, fakt czasem się załącza wysoki bieg wentylatora. Nie da się jednak zaprzeczyć, że X1X jest cichszy (ale też potrafi zaszumieć - Gearsy 5). Ja gram głównie na słuchawkach więc problemu nie mam :D.

To samo system, który zamula, ledwo działa i irytuje ( ponoć nie u wszystkich, ale o co chodzi nikt nie wie), gdzie na xboxie pięknie śmiga. Dlatego liczę, że przy ps5 lepiej ogarną oba te tematy bo aktualnie jest 1/6

Tu mam zaskoczenie, bo sam nie mam takich problemów, zwłaszcza na Pro. Jedyne co zamulić potrafi to store, ale i to się chyba po drodze zmieniło. Kiedyś faktycznie zamulał, ale nie pamiętam już czy to PS3, czy PS4 ;). X natomiast potrafił zamulić, a do tego ten brak intuicyjnego rozmieszczenia funkcji... Jak widać ilu ludzi tyle opinii :D.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 978
  • Reputacja: 132
PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #333 dnia: Kwietnia 20, 2020, 15:23:15 pm »
Cóż, u mnie chodzi tak




Słuchawki? Może i mnie wtedy konsola nie wkurza aż tak ale są jeszcze inni domownicy :lol: jak grasz online to nawet słyszysz konsole po drugiej stronie. Dramat i tyle.

Dlatego liczę na poprawę.

Menu nie muli jak się nic nie robi, miej grę odpaloną i ledwo co działa, wejdź do imprezy, zaproś kogoś, bądź o zgrozo zapisz film przyciskając share. Może faktycznie jest to problem z netem ale nie wiem po kogo stronie, tylko na ps4 mam takie problemy.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 20, 2020, 15:27:25 pm wysłana przez Moldar »

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 256
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #334 dnia: Kwietnia 20, 2020, 17:00:50 pm »
To jest właśnie ten 1% (wśród moich gier) gdzie dev się nie postarał i różnica jest zauważalna (czytaj mydło na Pro).
Tak, bardzo mnie to boli bo rdr2 jest powszechnie uwazana za jedna z ladniejszych gier a mnie to mydlo tak wkurzalo, ze jakos nie moge sie do tego zdania przychylic :(
Ja nigdy nie narzekałem, fakt czasem się załącza wysoki bieg wentylatora. Nie da się jednak zaprzeczyć, że X1X jest cichszy (ale też potrafi zaszumieć - Gearsy 5). Ja gram głównie na słuchawkach więc problemu nie mam .
Tez gram na sluchawkach wiec tez mnie to mocno nie boli. Ale musze przyznac, kiedys tez problemu nie bylo ale od pewnego czasu odpala sie odrzutowiec (nie tak jak u moldara, ale jednak), wiec to z czasem moze i Ciebie dotknac. A co najdziwniejsze to nie ma reguly, bo wcale to sie nie odpala przy teoretycznie bardziej wymagajacych grach, ale potrafi na indorze zawyc jak odkurzacz.

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 719
  • Reputacja: 74
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #335 dnia: Kwietnia 20, 2020, 21:36:56 pm »
Czyścicie wentylator z kurzu? W pro jest to ułatwione

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #336 dnia: Kwietnia 20, 2020, 23:03:13 pm »
ale potrafi na indorze zawyc jak odkurzacz.

Jak Indor jest robiony np. na Unity, a gra nie jest jakaś specjalnie rozbudowana, to często twórcy wiedząc jaką mają moc konsoli w ogóle się nie martwili optymalizacją, jedynie aby nie spadał framerate i czasem takie gry wykorzystają mimo to 100% procesora, bo nawrzucali wszystkiego jak do bigosu :D Łatwo to poznać - ten sam indor na PC ma wtedy wymagania niczym Call of Duty. Tyle, że PS4 ma jeszcze tę nieszczęsne trzy nóżki, u mnie wpada w dodatkowe wibracje i nie mogę nic stawiać na tej samej półce, bo wtedy to już koncert... Zazdroszczę wam gry an słuchawkach, ale przy małych dzieciach niestety trzeba nasłuchiwać czy nie płaczą i nie mogę :/

Wolałbym żeby PS5 było nawet znacznie większe niż PS4 Pro, ale miało cichy i porządny wentylator. XSX wygląda na taki sprzęt, który temu podoła.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 256
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #337 dnia: Kwietnia 20, 2020, 23:13:01 pm »
Mam 9 miesięczna córkę i od 9 miesięcy nieprzerwanie gram na słuchawkach właśnie m in żeby nie budzić dziecka szczelaniem. Polecam nianie elektroniczną z kamerka.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka


Druchal

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 08-07-2005
  • Wiadomości: 1 523
  • Reputacja: 21
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #338 dnia: Kwietnia 21, 2020, 11:37:19 am »
Ja mam Pro i chodzi ciuchutko nawet przy Uncharted czy God Of War także zależy od modelu.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 978
  • Reputacja: 132
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #339 dnia: Kwietnia 21, 2020, 11:39:58 am »
Ja mam Pro i chodzi ciuchutko nawet przy Uncharted czy God Of War także zależy od modelu.


No super :Angel:

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 719
  • Reputacja: 74
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #340 dnia: Kwietnia 21, 2020, 12:02:46 pm »

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 978
  • Reputacja: 132
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #341 dnia: Kwietnia 21, 2020, 12:12:59 pm »
U mnie co najwyżej wymiana pasty. Przechodzę tlou i idzie na olx, nie zapamiętam miło tego sprzętu, kultura pracy to padaka. Dlatego liczę, że ogarną lepiej temat na ps5.

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 719
  • Reputacja: 74
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #342 dnia: Kwietnia 21, 2020, 12:37:31 pm »
Kurcze - mam premierową PS4 i premierowe PS4 Pro. Pierwszą słychać w całym domu jak młody gra. Ta druga pracuje naprawdę cicho.

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 719
  • Reputacja: 74
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #343 dnia: Kwietnia 22, 2020, 07:30:34 am »
Podobno w głośnych pro jest wentylator Delta, a w cichych Nidec

GoDlike

  • Redakcja
  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 05-08-2019
  • Wiadomości: 89
  • Reputacja: 1
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #344 dnia: Kwietnia 24, 2020, 15:39:34 pm »
Tak jest, u mnie w 500 Million LE jest Nidec.


PS4 Pro | Xbox One X | PS3 | Xbox 360

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 974
  • Reputacja: 120
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #345 dnia: Kwietnia 24, 2020, 16:50:56 pm »
Cóż, u mnie chodzi tak

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Menu nie muli jak się nic nie robi, miej grę odpaloną i ledwo co działa, wejdź do imprezy, zaproś kogoś, bądź o zgrozo zapisz film przyciskając share. Może faktycznie jest to problem z netem ale nie wiem po kogo stronie, tylko na ps4 mam takie problemy.

Mam dokładnie taką samą historię ze swoją Slimką. Któraś z ostatnich aktualizacji dosłownie roz... Share. Trochę grałem ostatnio w Warzonego Koda, i za cholerę nie udało mi się zapisać ani jednego filmiku z tej gry. Tak samo mam też odkurzacz przy tej grze zamiast konsoli.

No i zgadzam się co do mułowatości systemu. Chodzi jak gówno. Znowuż grając w CoD, mam ogromne problemy żeby wyjść do menu konsoli, przejrzeć znajomych online, zaprosić kogoś do imprezy. Ba, czasami nie idzie nawet normalnie wyłączyć konsoli, muli muli, a na koniec krzyczy że wystąpił błąd oprogramowania systemu.

Za chwilę spróbuję z tą odbudową bazy danych, ale liczę że PS5 w końcu zaoferuje porządną kulturę pracy, zarówno w kwestii akustyki jak i płynności działania systemu.


POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #346 dnia: Kwietnia 24, 2020, 18:12:01 pm »
https://www.vgchartz.com/article/443267/sources-horizon-zero-dawn-sequel-in-development-for-ps5-trilogy-planned/

Pokaz gry może być głównym atutem w rękach Sony, nawet jeśli premiera na start systemu jest mocno wątpliwa (przez koronawirusa pakiety startowe obu konsol zapewne będą biedniejsze niż z początku zakładano). Osobiście nie sądzę by gra wyszła prędzej niż kwiecień/maj 2021, szczególnie jeśli będzie dużo bardziej rozbudowana od pierwszej części.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #347 dnia: Kwietnia 27, 2020, 18:12:47 pm »
Taka ciekawostka - właśnie skończyłem podcast z prezesem Audeze (jeden z czołowych producentów słuchawek audiofilskich, ale nie tylko, bo ostatnio wchodzą także w rynek gier - polecam, choć i ostrzegam, bo wciąga jak bagno i skutecznie czyści portfel), w którym ni z tego ni z owego wspomniał o nowościach w audio PS5. Wieści na temat tego co robi Sony dość szybko się rozchodzą. Z drugiej strony są firmy, takie właśnie jak Audeze, które robią coś podobnego w kwestii obróbki dźwięku pod specyfikę kształtu małżowiny słuchacza. W przypadku Audeze, robi się zdjęcie telefonem i poprzez appke przesyła do firmy, gdzie AI obrabia je i wysyła profil, który można załadować do wtyczki na komputerze. 

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #348 dnia: Kwietnia 27, 2020, 22:40:51 pm »
Gry z PS5 zostaną zaprezentowane przez OPM
https://www.ppe.pl/news/145212/ps5-gry-prezentacja-opm.html

Zatem można mieć już pewność, że w maju otrzymamy pierwsze konkrety odnośnie gier na PS5, a OPM po prostu przedstawi więcej szczegółów. Liczę na porządne pierdolnięcie z obydwu obozów :D

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #349 dnia: Kwietnia 28, 2020, 16:13:08 pm »

https://www.ppe.pl/news/145233/horizon-zero-dawn-2-na-okladce-opm-ps5.html

Może jednak chodzić tylko o omówienie najnowszych plotek, bo dziwne żeby takie ważne info znalazło się w dolnym rogu okładki.

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #350 dnia: Kwietnia 28, 2020, 18:43:25 pm »
W ogóle ta okładka to jest taka, jakby DualSense był konsolą sam w sobie, z jakimś ukrytym ekranem :P

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #351 dnia: Kwietnia 29, 2020, 11:16:24 am »
Może jednak chodzić tylko o omówienie najnowszych plotek, bo dziwne żeby takie ważne info znalazło się w dolnym rogu okładki.

To okładka do numeru, który wychodzi w przyszłym tygodniu. Teasują jednak co będzie za miesiąc i tam jest o PS5. Od dawna mówi się o maju/czerwcu. MS na pewno będzie mówił o XSX w tym czasie (mieli mieć konfę na E3 poświęconą nowej generacji, co raczej dla nikogo zaskoczeniem być nie powinno), więc Sony raczej także powinno pokazać się w jakiś sposób. Zwłaszcza po mieszanym przyjęciu prezentacji z GDC. 

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #352 dnia: Kwietnia 29, 2020, 12:33:47 pm »
Jeśli będzie artykuł w OPM o PlayStation 5, o czymś czego nie wiemy, to na bank pokażą najważniejsze rzeczy kilka dni przed puszczeniem prenumeraty, a artykuły w gazecie będą rozwinięciem i rozmową z designerami/developerami na temat tego, co pokazano, może z większą liczbą szczegółów. Wiadomo przecież, że jeśli coś będzie pierwsze w gazecie to skany (zdjęcia komórką) polecą na fora jeszcze z półki w kiosku i tyle z akcji. Tak mi się przynajmniej zdaje, ze w gazecie to będzie raczej taka dogłębna analiza, niż całkiem nowe ekskluzywne informacje.

Braveheart1989

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-04-2013
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 14
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #353 dnia: Maja 06, 2020, 12:54:37 pm »
Coraz więcej głosów ,że jednak plejak jest lepszą konsolą, oj czekam na multiplatformy, wszystko się wyjaśni

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 978
  • Reputacja: 132
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #354 dnia: Maja 06, 2020, 13:17:09 pm »
I skąd te głosy?

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 256
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #355 dnia: Maja 06, 2020, 13:21:51 pm »
Z głowy.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka


Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 719
  • Reputacja: 74
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #356 dnia: Maja 06, 2020, 13:23:38 pm »
Moze byc szybszy w niektorych sytuacjach, bo ma tyle samo ROP co xsx tylko taktowanych 400 MHz wyżej. W innych sytuacjach będzie wolniejszy. Wyjdzie w praniu.

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #357 dnia: Maja 06, 2020, 18:33:53 pm »
Ktoś tam gadał, ze całe audio w soniaczu będzie miało osobne podzespoły i nie obciąży procesora, jak rozumiem, w xboxie miałoby to wszystko dziać się razem z resztą rzeczy na CPU. Ale nie znam się aż tak na architekturze, żeby wiedzieć, czy faktycznie audio jest aż tak wymagające i czy w ogóle faktycznie tutaj jest jakiś zysk, czy to jest jednak marginalna różnica prędkości.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #358 dnia: Maja 06, 2020, 19:02:21 pm »
Xbox ma też mieć jakiś specjalny procesor do dźwięku 3D, ale nie tak zaawansowany jak w Ps5 (coś jak z SSD).

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #359 dnia: Maja 06, 2020, 20:57:54 pm »
Xbox ma też mieć jakiś specjalny procesor do dźwięku 3D, ale nie tak zaawansowany jak w Ps5 (coś jak z SSD).

Dokładnie.

W tej kwestii nie mam zbyt dużej wiedzy. Z tego co czytałem, zwykle audio obciąża CPU i może sobie "zawłaszczyć" jeden rdzeń (jeśli chce się odtwarzać audio na PC w lepszej jakości trzeba zwiększyć priorytet dla CPU, bo defaultowo nie jest wysoki). Dlatego też dźwiękowcom ciężko walczyć o lepszą jakość dźwięku. Co prawda konsole miały już chyba dedykowane podzespoły pod audio, ale nigdy nie były one wystarczające i CPU i tak dostawało hita.

PS5 i XSX mają wypadać an tym polu lepiej, zwłaszcza konsola Sony. Oczywiście czas pokaże.

Co do wyższości jednej konsoli nad drugą - nie można podważyć tego, że nowy Xbox będzie miał więcej mocy. Po prostu tak będzie, tak wynika ze specyfikacji i już. Inna kwestia to wykorzystanie tej mocy. Zarówno po stronie dev'ów jak i inżynierów konsoli. Są przesłanki, według których PS5 mimo, ze słabsze, jest lepiej zbalansowane, ma lepsze narzędzia i w związku z tym może nadrobić tę różnicę. A jeśli jeszcze weźmiemy pod uwagę inne czynniki (patrz 4Pro i X1X) tym bardziej przewaga MS może być jeszcze mniejsza. Tylko to wciąż gdybanie, oparte na wypowiedziach dev'ów (którym można zarzucać faworyzowanie jednej platformy, a przynajmniej części z nich) i domysłach po przeanalizowani dostępnych danych. Przewaga XSX na pewno w pewnych aspektach się pojawi. Może nie od początku, a może właśnie wtedy, za to później się zatrze. A może będzie widoczna zawsze. Jak zwykle pokażą to gry. Tu natomiast Sony ma wciąż przewagę i MS musi pracować na to latami (a jak pokazuje historia, MS lubi po pewnym czasie odpuścić, lub iść za niepewnymi trendami).